ier fatale minuten EE GOALS IN SLOTFAZEN ong Lede karig beloond Derde keer, goede keer rste Provinciale [ploeg van trainer Lucien Masijn heeft amper vier puten nodig gehad om de Eendrachters een ksteek toe te brengen en dit op een manier dat jnzich afvraagt: Hoe is het mogelijk? Tot de 79e juut stonden de rood-zwarten, en bepaald niet jider verdiensten, met 2-1 aan de leiding. Irekordtempo moest liman Van Puyvelde 1 voltreffers van zeld- formaat inkasse- Meteen werd een jnpervan belang op de §5lse kermisvreugde teken aan de wand? Ie loop van de laatste seizoenen is er geen iel tegenstander erin laagd vier keer te iren in de Elststraat irgaande speeldag (te Marchienne twee ilpunten tegen de ilse verdediging, of dubbele van de rste vier ontmoetin- De vraag stelt zich het betonnen blok iteraan aan het- 'ardfcrokkelen is? ran «tegenstaande de vrij- mai lige afwezigheid van ;obs een niet weg te eren verzwakking be ent, durven we een q3 latief antwoord ge- re*selare beschikt over zeer slagvaardige irlijn, waarbij het duo den Hende - Pa- Lj noster in een uitzon- r lijke dag verkeerde. ÏR :h verloor de defensie de thuisploeg in de dfase het Noorden, it de wijze waarop de 10 door de verde diging laveerde bewijst, dat er iest uit de haak was. Er wordt kritiek uitgeoefend op de ver antwoordelijken, die geen speler achteruit rie pen. Alles gebeurde echter zo onverwacht en vliegensvlug dat zowel langs als tussen de lijnen paniek ontstond. De hoopvolste verwach tingen werden dan ook op een wijze in de grond geboord, waarover zeer lang zal nagepraat wor den. Zele-Roeselare. Het tweede doelpunt voor Zele (wim vc) Zele-Roeselare. De Roeselaarse verdediging was niet gemakkelijk te nemen wim vc) kwam de sensatie an- van een verdediger ont- bij een dosis meeval dermaal van de Roden- doen en Rommelare zon- kende, dan aan de te- De der verhaal stellen. kortkomingen in de Een- Na deze hoopvolle wen- drachtrangen. Er mag bachtzonen, zodat Brabander op de lijn een :eker doelpunt moest ding kwamen dan de vier toch op gewezen, dat de Opvallende keerpunten In het eerste half uur wist men reeds dat Roe- selare een moeilijk te kloppen tegenstander zou betekenen. Een kan jer van Van den Hende op de dwarslat en een doelpunt van dezelfde speler na een goed kwar tier brachten het beste bewijs van de wit-zwarte inzichten. Natuurlijk was er een zekere pech mee gemoeid, want zonder het uitglijden van Goos- sens kwam dit niet op het scorebord. In het derde kwartier ging Zele goed meespe len, doch buiten twee mislukte kopstoten van Michiels (op de knie van Rommelare) en Lam- brecht (twee meter over) Zele-Roeselare. Met een retro maakt de Ferrere het eerste doelpunt wim vc) izeke- F.C. Ronse 3-3 itekende wedstrijd beide ploegen. Kern- zag een 3-1 voor- »ng in de laatste dstrijdminuten nog st gedaan worden (reen ontketend Ron- Ronse was eerst op (rsprong gekomen meer Luk Janssens de 40e minuut een ifschop omzette voor pt tvan Dhanis op Sado- Kemzeke had even- in de aanvangsmi- nuut twee open kansen langs Roelandt en De Roeck verkwanseld. Even voor rust zou Dirk Roelandt zijn derde com- pititiedoelpunt aante kenen wanneer hij een slechte terugspeelbal van Lammens kon onder scheppen en 1-1 scoren. In de 50e minuut werd het 2-1 wanneer een actie Roelandt-Emans door laatstgenoemde met het hoofd werd af gerond. Tien minuten voor tijd zou de thuis ploeg nog verder uitlo pen. Na een knappe actie van Kris De Bruyne kon kapitein De Roeck via Emans een derde doel punt voor de thuisploeg aantekenen. Wie dacht dat de wedstrijd ge speeld was kwam be drogen uit want Ronse wilde van geen afwijken weten. Vijf minuten voor tijd wist Lauwers met uld Vervolg p 21 d Izegem vaak overvleu- Lede zou de partij gedurende stellen dat de rekening voor n" idoor de snelle en snedige geruime tijd beheersen en zijn Izegem nog goedkoop is uit- 'er ibinaties van de thui- tegenstander in het verweer gevallen. Dat de bezoekers in- (eg. Deze vertrokken door- drukken. Maar deze kon mede zonderheid in de tweede pe- j is uit het middenveld en door meeval de schade toch tot "ode niet veel in de pap te en meestal ook bruikbaar, twee treffers beperken. Ize- brokken hadden kwam vooral het werd dan ook logisch gem zou dan naar het einde toe ^oor werkkracht in het mid- door een doelpunt van De meer offensief worden. Corte- den veld. Vooral dan Roland uk. En Lede zou daarna ville kwam toen meelopen in _Pe Winne die herhaaldelijk c voorsprong volkomen de aanval maar ook dit haalde diepe bressen sloeg in de be- nle tigen. Het haalde nog niets uit. De Lede verdediging zoekende achterhoede. Daar- 'Jr!' rmaals fors uit. Santelé verhinderde dat de tegenstan- bij verzond hij slimme passes a I nog een paar keer ge- der in balbezit kwam. Ge- en hielp er aan mee dat het 'ra :rd door Bombeke en door beurde dit dan toch eens dan tempo hoog bleef. Hij u alomtegenwoordige De werd Van den Bossche nooit schuwde de aanval en zeker de nne, maar telkens kwakte voor een moeilijke opgave ge- inspanningen niet. Hij groeide bal tegen de staak. Zoniet zet. Vooral ook omdat de ver- u|l tot uitblinker. Naast hem l Izegem met een nog dediging toen ook de nodige dient ook Delmulle geciteerd. 'el. larder passief de Openveld- assistentie kreeg vanuit het 0°k hem kon men moeilijk it moeten verlaten. Om middenveld dat voordien zeer fen halt toeroepen. Al met als te spreken van de wen- dicht tegen de aanval aan- 's de overwinning van Lede de kansen die Bombeke leunde. En de Lede aanvals- mede het produkt van een gave aan de voet kreeg maar op bewegingen duivels gevaarlijk kollektieve verrichting. Want em ;hts luttele meter voor doel maakte. Al met al viel aan deze eenieder had een niet gering opnieuw boven de overwinning niet in het minst aandeel in de genietbare wed- irsligger tilde. te tornen. Eerder mocht men strijd die trouwens ook vrij w proper bleef. eho at mie d "lalt WmLede-lzegem. De fikse kopbal van Bombeke zal tegen de dwarsligger ploffen (eddv) VOETBALKALENDER I Nationale Anderlecht - Beveren (Rion) (zaterdag 13.10 te 20 u.) SC Lokeren - Charleroi (Jourquin) (zaterdag 13.10 te 20 u.) II Nationale Eendracht Aalst - Racing Jet (Bots) SK Sint-Niklaas - A.A. Gent (Van Volcem) III Nationale A Jong Lede - Eendracht Zele (Bosschaerts) I Prov. Lovendegem - Lebbeke (Schrauwen) Evergem - Lokerse (Mestdagh) SK Aalst - Boelare (Van Acker) (13.10 te 19.30 u.) Denderhoutem - Kemzeke (Devisscher) FC Denderleeuw - Hamme (Van den Dungen) KAV Dendermonde - V/'etteren (Taeleman) II Prov. B Robur - Buggenhout (Vercauteren) Sint-Pauwels - Oudegem (Coppens) St. Wetteren - Baasrode (De Meyer) Win nik - Nieuwerkerken (Steels R.) Vrasene - Borsbeke (Anné) St.-Gillis-Waas - Temse (Van Herzeele) III Prov. C E. Meldert - Eendr. St.-Gillis (Lambrecht) Vlierzele - Erpe (Van Droogenbroeck Arm.) Terjoden - Hofstade (Okladnicoff) Herzele - Schellebelle (Van den Winckel) Meer be ke - Wieze (De Meulenaere) Burst - TK Meldert (Strijpens) W. Moorsel - Mere (Eeckeman) III Prov. D Heusden - Grembergen (üobbelaere) C. Melle - Waasmunster (Snoeck) Kallo - KI in ge (Van Nieu lande) Melsele - Stekene (Staes L.) Kruibeke - Sinaai (Adam) Bazel - Hoogeinde (Cooreman) IV Prov. B SK Over mere - St. Pieters (Teugels) Wondelgem - Val. Overmere (Ryndziewicz) IV Prov.G Heldergem - Bambrugge (Lievens) Edixvelde - Oordegem (Van Haver) Masse men - Erembodegem (De Bruyne) Serskamp - Bavegem (Van de Velde) Westrem - Erondegem (Redant) Ede - Iddergem (Neetens) Aaigem - Smetlede (Drieghe) IV Prov. H Opdorp - S. Moorsel (Eeckhaudt) Baardegem - Appels (Van Damme) Berlare - Gijzegem (Plantinck) Doggen - Schoonaarde (Baudewijn) Opstal - Boonwijk (Rietens) R. Lebbeke - Lutterzele (Van Gijsel) IV Prov. I Str. Stekene - Gerda (Verheyen) Moerbeke - SK Lokeren (Steels Chr.) Rupelmonde - WB Sint-Niklaas (Reyniers) Heikant Zele - Meerdonk (Van der Haegen) Sombeke - Wachtebeke (Van Leuven) Haasdonk - Verrebroek (Van Droogenbroeck An.) Dames Kamillekes Aalst - De Haan (Willems) redden dolle minuten van het taktiek van Lambrecht De kentering kwam de duo Paternoster-Van den een bestendig gevaar Zele-Roeselare. Vreugde bij Zele, echter niet voor lang (Wim vc) een knal vanop 25 meter minuut met een enig raak te schieten en zijn mooi kopbaldoelpunt de ploeg tot een 3-2 ach- gelijkmaker aantekenen, terstand terug te bren- Al bij al een uitslag gen. En nog was het niet waarmee beide ploegen gedaan, want Pierre Car- tevreden kunnen zijn. teus zou in de laatste LIN rust, die ingezet werd met een verrassend retro doelpunt van De Ferrerre Zele bleef hameren op de wit-zwarte verdediging, doch Peel en zijn maats lieten weinig bewe gingsvrijheid aan de lo kale aanvallers, waarbij de heroptredende Maes zich terdege inspande, maar alles werd te kort gehouden. Uiteindelijk kwam dan ook het doel punt waarop de thuis ploeg recht had. Op voorzet van Abbeel zou Kesteleyn zich twee keer Hende, gerugsteund door de technisch be gaafde schakelspelers Sumter en Haecke. De meest onverwachte afstraffing ten spijt kan niet gezegd, dat Een dracht een slechte wed strijd heeft gespeeld. Integendeel, want de jongeren Abbeel en Boeykens hebben hun klasse en doorzicht on derstreept, zodat we de nederlaag meer toe schrijven aan de slag vaardigheid van het ste vige Roeselare, dat daar- inhoudt voor de tegen- aktie, gezien er steeds een opening ontstaat langs de rechterkant van de verdediging en, de inzet van Oswald ten spijt brengt zijn mede- oprukken weinig aarde aan de dijk De ploeg Van Puyvelde, Lam brecht, Goossens, Coles De Brabander, Boey kens, (76' Cooreman), Abbeel, Michiels, Maes, Kesteley, De Ferrerre. Lokerse S.V. - Gandasparta: 2-1 Lokerse S.V. dat op verplaatsing reeds 5 op 6 wist te behalen heeft tot de zesde speeldag moeten wachten om een eerste thuiszege te laten optekenen. Een zege die pas in de ultieme minuten gestalte kreeg ondanks een duidelijk veldoverwicht en een reeks open doel kansen. Maar de Lokerse aanvallers kunnen voor ei gen publiek blijkbaar de nodige beheersing niet op brengen om de tegenstander af te maken. Tegen Gan dasparta kwam dit gebrek aan afwerking duidelijk aan het licht wat meteen voor gevolg had dat een vrijwel zekere zege nog duidelijk in gevaar werd gebracht toen de bezoekers uit een vrij onschuldige faze kon den gelijkmaken. Het begon nochtans goed voor Lokerse dat tijdens de eerste helft de bezoekers duidelijk wegspeelde. Gan- slechts uitgesteld want op de 33' kon Van Rumst in één tijd een Lokerse aanval opzetten, Denaert draaide dasparta beschikte wel over vlot voorbij zijn tegenstan- vinnige en technische der en_ trok scherp voor sterke aanvallers maar voor de rest had de ploeg duide lijk te weinig inhoud om te duelleren met een gemoti veerd S.V. De gastheren geraakten evenwel niet zo vlug aan reële doelkansen want de Gentenaars namen geen enkel risico zodat de spelonderbrekingen legio waren Tot dan op de 25' Denaert werd afgezonderd voor doel maar hij knalde naast de ledige muit. Drie minuten later ging weer De naert gepast terug in het veld. Het was evenwel waar Dullaert moeiteloos kon scoren. Het festival kon beginnen. Dacht men. Maar Gandasparta vocht wel moedig terug en zou tot de rust de minieme 1-0 cijfers op het bord houden. In het vierde kwartier bleef Lokerse duidelijk de betere ploeg maar een retro van Dullaert en een staalhard schot van Van Rumst mis ten net de goede richting. Geleidelijk kwamen de be zoekers dan meer in de wedstrijden vooral door het feit dat het Lokale midden veld tevergeefs naar zijn tweede adem zocht. Een eerste verwittiging kwam er op de 61' toen een snelle tegenstoot Buysse alleen voor Van den Bogaert bracht maar Everaert kon op de lijn redden. Vijf minu ten later moest de wedstrijd normaal gespeeld zijn maar Dullaert zag nog kans om na een flater van de bezoe kende doelman de bal over de dwarslat te lepelen. Na dat de bezoekende verde diging tot tweemaal toe Mi chael Van Bocxlaer in de fa tale zone op een onortho doxe manier moesten op vangen kwam dan de ont nuchtering op de 71'. Een vrijschop even voorbij de middellijn, iedereen keek naar iedereen bij Lokerse en invaller Mortier kon on gehinderd binnen koppen. V«.V.L. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst, Claude Van Bocxlaer, Ott, Everaert, Dupont, Forcevil- le, De Caluwé, Michaël Van Bocxlaer, (88' Alex Van Bocxlaer), Denaert en Dul laert. Lokerse-Gandasparta. Felle Afrijd om de bal (md) ndr. Zele - S.K. Roeselare 2-4

De Voorpost | 1979 | | pagina 23