In de lift BETER OP VERPLAATSING ROEGE BESLISSING DE STEILE OPMARS VAN BUGGENHOUT i'ïïRi'M Provinciaal voetbal Cl der de middelmaat Kansen niet benut Baasde Dendermonde met Van Den Broecke en Van Cauter! Tweede provinciaal. De Voorpost - 12-10-1979 - 25 LEBBEKE - F.C. DENDERLEEUW 2-0 de eerste zege vorige week op Denderhoutem nu thuiswinstvoorde Lebbeekse eerste provincialer. won vlot en verdiend en dit na een uitstekende statie die vooral in de tweede helft nog beter uit de kwam. Metéén maakt S.K. ook een sprong in de >mene rangschikking en is het zowat in de mid- moot gearriveerd. In het begin van de tweede helft je Eugène Van Erdeghem de basis van de eerste Iszege. Op een hoekschop getrapt door Herman iLangenhove tikte hij de bal naast doelman Verha- lin de netten. Voordien had Johan Meert zijn oude sgmaat al eens onder vuur genomen. De lokale ihangers zouden nochtans tot even voor het laatste Isignaal moeten wachten om zekerheid te hebben de overwinning. Auteur van het tweede doelpunt Herman Van Langenhove. S.K. Lebbeke is duidelijk in progressie. Vooral na de rust waren de Konkelgoed- jongens steengoed en viel vooral de enorme werk kracht op van Daany Ver- meir en de punch van Ronny De Feyter, die een voortdurende bedreiging was voor de bezoekende defensie. We praatten na de wedstrijd met de twee train ers. In het plaatselijke kamp was Rik Peeters uiterst tevreden over de konditie van zijn poulains. «U hebt zelf gemerkt dat we konditioneel er de jongste twee weken op vooruit ge gaan zijn maar alles bij me kaar missen we toch nog te veel het orgelpunt bij het afwerken. - Tijdens de eerste helft kwamen bovendien in de strafschopzone de voorzetten iets te onzuiver aan. In feite beschikken we niet over een typische spits om de kansen af te ronden. Het weze mij toegelaten te yvij- zen op de knappe wedstrijd van Danny Vermeir, die ik deze keer op het ere - scha votje wil plaatsen omwille van zijn enorme inzet, terwijl ook Ronny De Feyter zich extra heeft ingespannen en een doorlopend gevaar be tekende voor de bezoe kende verdediging. Ook in de verdedigingszone werd deze keer een attentievolle wedstrijd weggeven. Den derleeuw kon zich geen en kele zuivere doelkans cre- eren en dat is dan toch wel het bewijs van de honkvast heid van onze verdedigers» aldus Rik Peeters. Staf Blanckaert aan zijn vierde seizoen toe bij F.C. Denderleeuw gaf sportief toe dat de beste ploeg de lauweren had mogen pluk ken. «We speelden van daag wellicht onze slechtste wedstrijd sedert het begin van de nieuwe kompetitie»- aldus de bezoekende oe- fenmeester. «Maar daar is reden voor. In de eerste plaats moest ik de diensten missen van voorstopper Roelandt terwijl ook Van Geert omwille van een spierverrekking forfait diende te geven. Gelukkig dat De Kerpel flink zijn streng heeft getrokken als centrale verdediger, daar waar hij normaal als rechtse vleugelverdediger in de Baasrode-St. Pauwels. Mdika opende de score (wint vc clinch moet gaan. Hij is de man in vorm en dan kan men alles aan. Voor de rest draaide het geheel vierkant. Langs onze kant beslist een match om zo snel mogelijk te vergeten. Wij van onze kant nemen dat beide oe- fenmeesters een juiste kijk hadden op dit treffen. Door deze twee opeenvol gende ovenwinningen is in Lebbeke duidelijk het ver trouwen weergekeerd. Nieuweritericen - K.S. V. Temse 1 -2 mannen uit de filoso- gemeentezijn al goed eburgerd in tweede vinciale. Ondanks matte prestatie, die )rde bezoekers uit het tse trouwens geens- werd verbeterd, in tended zelfs, werd puntje uit de brand leept. eerste helft is trou- is in enkele woorden egdveel midden spel, weinig inspira- d, arta Buggenhout - Vrasene 3-0 unt lev. erf Het voetbalsysteem dat K.S.V. op het grastapijt legt lijkt op verplaatsing meer vruchten af te wer- 7i, de neofiet in Tweede, drawde thuis tegen Sint Lievens Houtem dat vorig seizoen op het ^|on ^em^ê naast de titel greep meer pun(en ïerwerven op het veld van de tegen strevers. K.S.V. stak het vuur aan de voetballont. In de 4e minuut sloot de scheidsrechter de ogen toen Walter Van Haver in de strafschopzone tegen de grasmat ging, en een doelpunt nabij was. "(degem - St Lievens Houtem 1-1 tie en geen enkele doel- rijpe kans om het publiek wat te doen rechtveren... gelukkig scheen de zon en had men niet veel nodig om warm te blij ven. Na de pauze was het al niet veel beter. Oudegem moest haar reputatie als thuisploeg dan toch wat eer aandoen en ging verwoed maar zonder veel lijn in de aanval. Het lukte op de 60e minuut dan toch een doelpunt langs De Smedt doch kreeg op een aanvanke- lijk ongevaarlijke counter Twee minuten later werd een tegendoelpunt rond egn knappe actie, die de Kals. Dat gebeurde nep langs Jaak Leeman amper enkele minuten en Walter Van Haver voor affluiten zodat St. door Erik Van Goethem Lievens Houtem tenslot- jn het Zjjnet afgerond, te op de valreep een Qeze hoopgevende start verdiend punt binnen- werd echter niet verder rijfde... of verdienden de gezet. De thuisploeg beide teams eigenlijk kwam meer en meer in wel een punt... de wedstrijd. In de 22e (gdp) minuut werd de bezoe- kende defensie verrast door Janssens, die oog in oog kwam met doel man Robert Van Lomber- gen en de score opende (1-0). De vreugdekreten van de thuisspelers wa ren nog aan het nagal men, toen zij overstelpt werden door de K.S.V. spionkop. Walter Van Haver deponeerde im mers één minuut later de gelijkmaker in het Nieuwerkerkse net (1-1) op pas van Jozef Van Garsse. De plaatswissel van de scoorder Jozef Van Garsse naar het middenveld en Etienne Van Poucke naar de voorstopper scheen het goed te doen. De beide teams kwamen elk op hun beurt de neus nog even aan het venster steken tot enthousiasme van de supporters. De score bleef ongewijzigd tot het koffiekwartiertje. Na de rust kende de eerste Temse actie reeds succes. Walter Van Ha ver zond de bal voor doel, Jozef Van Garsse plaatste er zijn krullen tegen en liet de doel man kansloos (1-2). Temse kon de situatie nu rustig bekijken. Nieuwerkerken bracht het spel patroon in even wicht, en hunkerde naar een tweede treffer. De tegenacties van de blauwwitten hielden ech ter minstens zoveel ge vaar in, maar de af- werkers bleken niet se cuur in hun doen zodat de score niet crescendo ging. Met nog een tien tal minuten te spelen bracht Temse Gabriélle Sabbe en Emiel Vermor gen tussen de lijnen ten nadele van Geert Rooms en William Bos man. Daar Temse blijkbaar zijn beste pijlen verschiet op verplaatsing is de hoop gegrond dat men zondag uit Sint-Gillis ook zonder kleerscheuren kan terug komen, al heeft een derby steeds een eigen karakter. een knappe start en sens in een botsing met ie snelle doelpunten doelman Jan Jacobs te Buggenhout zich zwaar werd geraakt aan rozen. Nochtans het hoofd en met de 900 eg Janssens nog ge- naar de Blasiuskliniek te rlijk terug na elf mi- Dendermonde moest ge- ten en kreeg Buggen- evakueerd worden, ut het toen eventjes Een mooie aanval langs heet. Verstappen die van op rgissingen in de be- links naar de tweede paal ikende verdediging la- zond en daar een gevatte ke aan de basis van de Steur vond die in de Bee doelpunten. Het vlucht nipt naast trapte J8dste vond een hoek- was de laatste gelegen- c^iop in zijn basis, een heid voor Buggenhout ekschop dat door om nog op 3-0 te komen, liljcfeur naar Van den De tweede helft gooide rghe werd gezonden Vrasene alle beschikbare gepast inkopte. Met kracht in de aanval. Het snelle interceptie kreeg in de eerst tien Van Mulders die minuten twee mooie erttst op de doelman kansen doch strandde op nipte doch zijn terug- een attente doelman Jan zijl ringende bal door Jacobs. Een kopstoot eeiur over de doellijn van Tilley maakte het op isfwerkt werd het 0-2, zijn beurt de Vrasense Buggenhoutse voorspe ler werd in de recht hoek tegen de vlakte gehaald met strafschop tot gevolg. Boons plaatste zich paraat voor het karwei en miste niet (3-0). Door deze overwinning is in de ranglijkst geklom men krijgt nu wel de weinig benijdenswaardi ge titel van geviseerde ploeg. Aan de blauw-gelen nu om te bewijzen dat ze sterk genoeg zijn om die positie te behouden. <gdp> Baasrode-Sint Pauwels. Aanval van Sint Pauwels dat in het begin wel wat paniek zaaide in de Baasroodse rangen (wim vc) in kon zich geen be- estart dromen, chttesene trachte wel n. inmoedig terug te -ke an doch kreeg een voare domper te ver- luk rken toen spits Jans- )or ar< i- doelman lastig. Moest Van Muiaers na minuten op de lijn red den, een snel uitkomen van Van den Berghe was de aanleiding van de derde treffer. De blonde Het kan niet ontkend dat de Baasroodse klublei- ders veel hadden ver wacht van hun thuis wedstrijd tegen St. Pau wels. Weer hoopten ze op een schitterende prestatie la Robur» om toch maar van die - St. Pauwels 0-2 rode lantaarn af te raken, ten kwamen er niet on- spanne van enkele minu- Zeggen we maar onmid- middellijk... integen- ten en bouwde zich dellijk dat dit St. Pau- deel, waren het de hierdoor een 0-2 voor- wels niet zo gemakkelijk blauw-gelen die op te- sprong op die tot de rust manoeuvreerbaar was en genaanvallen gevaar te verdedigen bleek, zelf tuk was het spel te zaaiden en miste Van de Met een voorzichtiger maken. Met een beweeg- Vreken niet vier doel- taktiek plooide St. Pau- lijk middenveld en intel- rijpe kansen, St. Pau- wels na de pauze in ligent uitspelen naar de wels had in die tweede eigen stellingen terug en vleugels bracht men de helft niet zo behoudend liet de druk aanvallende Baasroodse verdediging kunnen spelen. Want St meermaals voor proble- Pauwels skoorde wel, men te staan. Doelpun- tweemaal in een tijd- asrode-St. PauwelsKeeper Janseghers had geen verhaal legen het schot van Joris (wit Voor de derby tegen Racing Wetteren kan KAV Dendermonde toch weer beroep doen op Julien Van den Broecke en Pol Van Cauter. De ploeg, die zondag j.l. op SK Aalst een moedige partij speelde en met veel inzet de onkans bestrijdde, wil zondag tegen Wetteren zijn publiek nog eens verwennen. Door de enkele onzekerheden was de pioeg dij net ter 'perse gaan nog niet bekend. (gdp) thuisspelers maar ko men. Dat was duidelijk niet de gemakkelijkste oplossing want de plaat selijken waren tuk op een tegendoelpunt. Die inzet bleek tenslotte niet genoeg te zijn want de bezoekers hielden hun netten ongeschonden en mogen trouwens met vertrouwen op die twee punten terugkijker Op te genaanval kan Baasrode zijn mannetje wel staan, wanneer het er op aan komt het spel zelf te ma ken komen de jonge baasrodenaars nog wat ervaring te kort. Tijd brengt echter raad... en ervaring! (G-DP) Na twee negatieve resultaten te Borsbeke en in ei gen huis tegen E. Nieuwerkerken begon Sp. Bug genhout aan een opmerkenswaardige remonte. Het was vorige zondag aan zijn vierde overwinning in opvolging toe. Want nadat S.V. Temse, E. Winnik en Appelterre voor de bijl gingen werd op zijn beurt Vrasene in de nederlaag gedrongen. En met cijfers die in het oog sprongen. Sparta verraste zijn gasten meteen bliksemstart waarbij het in een mum van tijd naar een 2-0 voorsprong snelde. Na de rust nam de partij een andere wending. Vrasene was toen on betwistbaar in de meerderheid. Doch het doelpunt dat al meer dan eens in de lucht hing viel net aan de overzijde. Sparta lanceerde toen een felle counter en de Waaslandse verdediging moest naar de noodrem grijpen. En de strafschop bezorgde de thuisploeg alle veiligheid. Dat de bezoekers niet aan het eerreddend punt kwamen lag ook aan de Bug genhout doelman Jacobs die alles stopte. Vrasene werd door Fortuna zeker niet onder de arm geno men. Sparta zette dus zijn steile opmars verder. Voorlaatste na twee voetbaldagen, zit het nu in de piek van de klassering. E. Appelterre kon het totnog toe niet waarmaken voor eigen publiek. De «Tabaks planters» lieten er immers al acht punten schieten. Ze gingen de boot in tegen St. Wetteren, üudegem, Buggenhout en vorige zondag in de derby ontmoeting met Moerbeke. Opvallend is dat men op eigen terrein al zeven doelpunten moest pakken terwijl de eigen aanhang om slechts een treffer mocht juichen. Eendracht won zijn vier punten im mers op vreemde bodem. Het komt doorgaans moeilijk tot scoren ofschoon de kansen zich hiervoor wel aanbieden. En dat was ook vorige zondag het geval. Maar toen stuitte de thuisploeg op de bezoe kende doelman Mare Goossens. Deze kwieke en goed uit de doppen kijkende portier had een ruim aandeel in de overwinning van Moerbeke. Meteen ook de eerste van deze kompetitie, waardoor de laatste nul dan uit de klassering verdween. Bors beke was nu ook te sterk voor E. Winnik dat zich nochtans naar het beste vermogen verdedigde maar een min of meer afgetekende nederlaag niet kon ontlopen. Winnik heeft alles in het werk gesteld om de schade te beperken maar Borsbeke voet bal de" weer zo knap en was opnieuw uiterst gevaar lijk. Daarbij kon de Eendracht defensie de spitsen moeilijk in toom houden. Men kwam dan eens te meer tot de vaststelling dat de kompetitievaandrig, die trainer Coopman nu zes jaar onder zijn hoede heeft, moeilijk zal kunnen gewipt worden. Van der Stichelen, die vooraan staat in het rijtje van de doel- schutters, schoot tweemaal voorbij de Eendracht defensie zodat bij de rust de thuisploeg reeds zeker was van een positief resultaat. En aldus bleef de onklopbaarheid van de lijstaanvoerder ook over eind. Tenslotte mag worden aangestipt dat Winnik zich zeker geen underdogtoonde maar toch wel zijn deel in de aanvallen nam. Wetteren liet een kostbaar puntje in de brand en dan nog in de thuis wedstrijd met St.-Gillis dat tot dan toe nog geen scherven maakte. Voor de Waaslanders uiteraard een opmerkelijke uitslag die 0-0. Waaruit men dan ook kan afleiden dat Standaard-aanvallers over weinig droog poeder beschikten. De eerste speel- helft van de wedstrijd Oudegem - St.-Lievens- Houtem was er een waar het cliché om zo spoedig mogelijk te vergeten kon worden opgeplakt. Het was in de tweede periode zeker niet tegen de gang van het spel in dat de thuisploeg naar de leiding klom. Toen eenieder reeds in de derde zege van Oudegem geloofde braken de bezoekers nog eens fors uit en grabbelden nog een puntje mee. Bij Nieuwerkerken maakt men momenteel een periode van deemstering door. Het was vorige zondag aan zijn vierde nederlaag toe waarvan er zich twee op eigen bodem voltrokken. Het is wel zo dat het vorige zondag niet over zijn beste team kon beschikken. Steenhout en De Vos liepen er niet bij en het weder- optreden van Roelandt kan nog niet in uitzicht wor den gesteld. Net als bij de meeste ploegen het geval is zoekt ook Eendracht naar een specifieke afwer ken Te Baasrode was St.-Pauwels wel degelijk de beste ploeg. En dit kwam trouwens ook op het sco rebord tot uiting. De thuisploeg kon slechts gedu rende een half uur de schijn ophouden, maar keek daarna de nederlaag regelrecht in de ogen. De overwinning van Haaltert in de wedstrijd met Robur was vijfenveertig minuten reeds een voldongen feit. Racing kreeg de stimulans van een vroege treffer en beheerste dan ook de eerste periode. Robur zou na de kampwisseling nog trachten terug te slaan maar kwam niet verder dan tot het eerreddend doelpunt. J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25