Vier van de acht ploegen gewipt uit interregionale beker ONGESLAGEN OP KOP ORANJEN OP HUN BEST Doelpunt in eigen netten Ontlading kwam na de rust i 'J Eendracht Meldert alleen leider Eerste nederlaag EN TOCH SCOORT THUISPLOEG DRIE KE KORPORATIEF VOETBAL Derde Provinciale D Kijk op 3e Provinciale zt> - iz-iu-19/y - üe Voorpost Excelsior - Mei Ie 2-1 Excelsior dat nu als leider al het goede moest bevesti gen, slaagde wellicht niet helemaal in de opdracht wat de uitslag betreft. Het bracht niettemin enkele spette rende dingen op de grasmat die met een tikje meeval hoge cijfers op het bord hadden gebracht. En wat vooral opviel, de groen zwarten konden het makke lijk aan op te reoien tegen een dom doelpunt dat wel zelden op een veld te zien is geweest. Immers hoe het mogelijk was een slecht ge trapte hoekschop via het hoofd van doelman Bosman in de netten verdween was zowat een voetbalmirakel. Het bracht nu wel mee dat Melle, heel voorzichtig be gonnen, meteen wind in de zeilen kreeg, en van het tij delijke ontredderde Excel sior een verloren ploeg maakte. Voor niet lang ech ter want onder impuls van de steeds vaardige en rus tige Luc Vereecken en de zelfzekere kapitein Leo Van Puyvelde werd aan een of fensief begonnen dat aan vankelijk met alle middelen en een tot vervelens toe op gezette buitenspelval kon gestopt. Melle begaf nadien in enkele minuten, een to taal overspeelde verdedi ging wist niet waar kruipen, stapelde de ene flater na de andere en kwam slechts uit de penarie omdat Meul een stratscnop aoor ae doelman zag-gestopt. (40 min.) Het was toen wel al 2-1, maar wat kon het geworden zijn als die 3-1 op het bord kwam? Al te zelfzeker lie pen de plaatselijken in de tweede helft heel vlot in de aanval. Het bleef deze keer bij goede bedoelingen met fel overwicht veel balbezit, maar te persoonlijke inzet en zonder rijpe ideeën van in de eerste helft. De be zoekers konden zelf bij ont snapping eens gevaar scheppen toen Scheire op de staak mikte. Trainer Bryssinck riep toen alle hens aan dek, en Excelsior stormde erop los als was het ongenaakbaar. Slecht bekwam het hen, want de Mellenaars, ongelooflijk ge traind op off-side maakten er een kunstje van de over moedige thuisspelers in die val te laten lopen. Brachten de ontelbare kansen hilari teit, met een doelman bijna halfweg van zijn eigen speelveld, de al te magere 2-1 was een te kleine weer gave van een wedstrijd die er geen was omdat er slechts één ploeg in het veld stond: Excelsior dat tot gro tere taken bereid is. Doelpunten: 12 min. hoek schop Van Lancker via Bosman 0-1, 31 min. Van Der Aa, kei vanop 35 m 1 -1 33 min. Van Der Linden 2-1 BOB Terjoden-W.Moorsel 3-0 De overwinning die Terjo den in de derbyontmoeting met Moorsel voor mekaar speelde kon moeilijk wor den aangevochten. Aan de basis van deze verant woorde zege lag eerst en vooral de goede kollektieve verrichting. Daartnj werd de ploeg ook nog geschraagd door enkele voortreffelijke individualiteiten als Van der Haegen en Rudi De Pauw. Eerstgenoemde had een voet in bijna alle doelpunten die na een goede kombina- tie tot stond kwamen. Bij de rust speelde de thuis ploeg reeds zegezeker. Want Terjoden schuwde van meet af aan de aanval zeker niet. Het gaf zijn te genstander in die eerste pe riode niet teveel gelegen heid om in het spel te ko men. Zijn overzicht was bij de rust reeds bekroond met drie treffers Het bereikte die nogal hoge score langs Van der Haegen en Raes Na de rust kwam Moorsel dan toch iets meer in de match maar van terugkomen was geen sprake meer. Tenslotte be haalde Terjoden een ver rassend goed resultaat dat inzonderheid werd verwe zenlijkt door een elftal dat als gesmeerd liep. Want het was trouwens de eerste maal dat de Oranjen met hun beste samenstelling tussen de krijtlijnen ver schenen. Men kon opnieuw beschikken over Van de Velde en Jean Pierre De Pauw. En de inbreng van deze twee voorname pion nen was zeker niet gering. Al met al een zeker ver diende overwinning. JV.H. 4 - - Excelsior-GentKnap vuistwerk van de Excelsiordoelverdediger (qw) Excelsior - Melle 2-1 Excelsior-Gent. Een van de vele gemiste kansen. De doelman van Gent heeft geen kans om de bal te bemachtigen, maar de Excelsior-aanvaller trapt het leder naast (dw) GREMBERGEN - KRUIBEKE 1-0 ST GILLIS - BURST 4-0 Eendracht St. Gillis heeft tegen Burst bewezen dat het dit jaar geen figurant wil zijn. Het speelde zijn tegen strever na de kampwisse ling als het ware van het kastje naar de muur. In de eerste helft was er daar noch tans nog met veel van te merken. Trainer Willy Aerts was er aanvankelijk niet al te gerust in. De be zoekers hadden een week voordien niet minder dan zes doelpunten gescoord en dat was voor de Een- drachttrainer voldoende om niet al te gerust aan de wed strijd te beginnen. Met am per twee spitsen en vier mensen op het middenveld namen de lokalen dan ook een voorzichtige start. Dit had voor gevolg dat er in de eerste helft nauwelijks kan sen werden geschapen. Aan de rust predikte trainer Aerts zijn spelers nu maar offensief aan de tweede helft te beginnen. Dat gaf de lokalen als het ware een gedaanteverwisseling. Al na enkele minuten lieten de Eendrachters hun ware be doelingen zien. Na een kwartier kwam een eerste doelpunt tot stand. Auteur hiervan was Frankie Van Hecke die overigens wel een van de betere St. Gil- iisse spelers was. Amper vijf minuten later kon een weer op dreef gekomen Leo Put te man de cijfers verdubbe len. Van dan af was het dui delijk dat er voor de bezoe kers niet veel meer zou te rapen zijn. De Feyter zou in de laatste tien minuten met nog twee fraaie doelpunten de eindcijfers, vastleggen. Die hadden alleszins nog hoger kunnen oplopen ware het niet dat de bezoekende doelman meer dan een keer in extremis onheil had kun nen verhinderen. In deze wedstrijd kwam weer eens de kracht van de lokalen tot uiting. Eendracht is fysich sterk gewapend. Dat kwam weerom overduidelijk tot ui ting. Duidelijk bewezen werd ook dat Eendracht of fensief moet voetballen. Dan is het bekwaam om de zwaarste opdrachten tot een goed einde te brengen. Vermelden we bij dit alles nog dat Frans Peeleman voor zijn uitsluiting een paar wedstrijden geleden nu door het provinciaal komi- tee met een week schorsing werd bedacht. «Frans, je bent er goedkoop vanaf ge komen» EK.D.M. S.K. Grembergen is ver diend, zij het met de kleinste cijfers winnaar geworden van deze wedstrijd. Welis waar dienden de bezoekers met enkele invallers aan de wedstrijd te beginnen ver mits bepaalde titularissen wegens kwetsuren dienden verstek te geven. Maar dat laat niet weg dat Grember gen een betere prestatie weggaf dan de vorige we ken. Voorzitter Burgh- graeve was van oordeel dat het de beste wedstrijd was, na de openingswedstrijd in Stekene. «We kunnen schijnbaar van een zekere wederopstanding spreken» zei de Grembergse voorzit ter na afloop. «Aan de rust had de wedstrijd al ge speeld kunnen zijn.» In de eerste helft domineerden we doorlopend. Bovendien kregen we ook de beste kansen en sloeg een poging van Buydts nog tegen het doelhout. Het doelpunt in de tweede helft was uiteindelijk de verdiende beloning. Er was weliswaar wel wat ge luk meegemoeid, vermits de bal in doel ging via het been van een bezoekende verdediger. In de laatste twintig minuten probeerden de Waaslanders nog één en ander te forceren, en beslo ten ze bovendien nog eens tegen de paal. Ook kwam Luc De Lathouwer weer- eens op een gepast ogen blik tussenbeide, maar het is nu zo dat ook een doel man deel uitmaakt van het elftal.» In Grembergen was men niet alleen tevreden over de tweepuntenwinst van het fanionelftal. Ook invallers en jeugdploegen wonnen en dat geeft uiteindelijk een dubbel genoegen. E.D.M. Melle begon, ondanks de snel rijzende reputatie van de gastheren, zonder enige schroom aan de wedstrijd. En zaten ach ter zeer vlug succes aan om dan de leiders rustig op te vangen. Het plan netje klopte verwonder lijk goed daar thuisspe- ler Bosmans de Melle naars aan winst hielp, door in de 12e minuut een flitsend schot van Van Lancker in eigen doel te deviêren (0-19') De Groen-zwarten her stelden zich slechts moeizaam van deze op doffer hoewel ze zonder noemenswaardige drei ging het wedstrijdhelft in eigen hand mochten nemen. Tot na rust moesten de talrijke Heiststraataan- hangers wachten tot ze konden juichen voor een knappe actie langs Ver eecken, door Van der AA kundig uitgebuit. (1-1: 62') Nu was de thuisploeg definitief gelanceerd en rustte niet vooraleer Van- derlinden nog eens het bezoekende heiligdom met een staalhard schot schond (2-1:75e min.) De overwinning zat nu overduidelijk in de lokale buidel, en kon nog h> worden als Dirk Meul strafschop iets na keuriger nam en Van Aa niet overhaast sloot op twee huizp hoge kansen. Zo deelde ook de spits Van Lancker inl totale malaise door kele minuten voor blazen op knul manier een wenkei goal verkwanselde.Ti pleit het voor het thi elftal dat deze W punten werden beha door een te waarde^ doorzettingsvermogen dat lange tijd bij Goossens-ploeg brak. Meteen bekleedt Ex sior na de zesde c<fot petitiezondag gans leen de leiding in Ijke afdeling, dit na de grijpelijke nederlaag Eendracht Bazel op ander titelpretend|e Meulebeke. Een onverhoopt taat voor de Bra< equipe, die na ettel jaren grootse vooi zichten, zeg maar overschatting, duidt de overtuigende da laten zien in het zoen 1979-80. mi E idf ird li< til Sedert vorige zondag zit Eendracht Meldert alleen in de leiderszetel. Eendracht maakte inderdaad een goede beurt. Thor Kokerij maakte immers zijn eerste slippertje voor eigen publiek terwijl Herzele de halve inzet te Wieze liet. Waar Eendracht de wedstrijd te Erpe naar zijn hand zette telt het nu een punt voorsprong op TK en Herzele. Uit de wedstrijd Erpe-Meldert is eens te meer gebleken dat Oranja^geen punch heeft. De spitsen lieten zelfs een paar prima kansen ongebruikt. Men doelde telkens alleen voor de wijd gapende doelmond op, maar faalde. Tot overmaat van ramp en nadat Eend racht langs Leroy op voorsprong was geklommen, stuurde een Erpe-verdediger de bal tegen eigen touwen. En meteen was de wedstrijd in haar beslissend stadium gekomen. iMeerbeke is er in geslaagd TK Meldert op eigen bodem een eerste puntje af te snoepen. Het werd een vrij spannende partij waarin de thuisploeg na amper vijf minuten reeds op voorsprong kwam. Immers na een fout op Van Stichel wees de scheidsrechter dadelijk naar de strafschopstip. En De Leeuw greep die unieke kans. Maar Meerbeke liet zich niet van de wijs brengen door deze vroege opdoffer. Het blies gezwind ten aanval. En kreeg dan op zijn beurt een strafschop mee. Samijn miste echter. Zoniet had de thuisploeg haar eerste seizoennederlaag moeten inschrijvenWant O sta dal zich ook na de rust zeer schrap zette kwam dan toch op gelijke hoogte. De thuisploeg had echter in de slotminuten nog pech toen een puike kopbal van Van der Steen legen het doelhout plofte. Te Terjoden liep men hoog op met de in de wedstrijd met W. Moorsel opge brachte verrichting. De cijferverhouding liet al voldoende doorschemeren dat de thuisploeg een verdiende zege neerzette. Men wees er bij Terjoden op dat het de eerste maal was dat men met het beste elftal op het terrein mocht. En het rezultaat was ook navenant. Men had de gekwetsten J.P. De Pauw en Van de Velde kunnen rekupereren en die aanwezigheid liet zich vrij duidelijk gevoelen. De overwinning werd in een vrij korte tijdspanne voor mekaar gevoetbald. Van der Haegen had er een ruim aandeel in. Met Van der Haegen hebben we een der uitblinkers genoemd. Maar ook Rudi De Pauw verdiende de vermelding uitstekend. Wilskracht zou na de rust dan toch meer aandrin gen maar zonder sukses. Wieze heeft het Herzele zeker niet gemakkelijk gemaakt. Het dreef zijn tegenstander zelfs tweemaal op achterstand. Maar uiteindelijk kon deze de nederlaag ontlopen toen De Cock en Heyvaert het orgelpunt plaatsten. Een koud stortbad kreeg Burst bij St.-Gillis over het hoofd. Olympic, dat al een paar markante uitslagen had gelukt, liep nu op zijn beurt op een nogal fameuze counter. Toch hield de ploeg van trainer-speler Muylaert gedurende ruim een uur flink stand. Maar eens het openingspunt gevallen brokkelde het verweer toch wel af. Hofstade heeft zijn eerste puntje binnen schot en werkte meteen ook de laatste nul uit de puntentabel. Bij Wilskracht was er toch wel een gunstige kentering te bespeuren. Maar trainer John Lissens wees er toch op dat aan de afwerking nog een en ander dient gedaan. Want de doelpunten die we totnogtoe lukten waren er veelal uit stilstaande fazen. En kwamen van de vaardige voet van Van den Brempt dié iets afweet van het nemen van vrijschoppen. Schellebelle had na een uur in de wedstrijd met Mere al voldoende voorsprong verworven om naderhand niet meer te worden verontrust. Vlierzele haalde te Voorde fel uit vooral dan na de rust. Voordien kon de thuisploeg de 0-0 op het bord houden. Nadien was het al Vlierzele wat de klok sloeg. En met alle gevolgen vandien voor Voorde. JVH Acht van de tien ploegen uit het Durme - Waasland Ge west hadden ingeschreven voor de Interregionale Be ker. Een aantal dat na de eerste ronde tot de helft werd herleid. De meest op vallende resultaten lieten Uco en Eksa Oude Brug op tekenen terwijl vooral de uitschakeling van leider Telelec als een verrassing kan bestempeld worden. F.C. Boel kon anderzijds zonder moeite doorstoten naar de tweede ronde inge volge het forfait van V.K. D'Hooghe. Eksa Oude Brug liet de hoogste score optekenen tegen de Railboys uit Wette- ren. De ploeg uit Lokeren legde doorlopend een ste vig veldoverwicht aan de dag wat voor de rust be kroond werd met twee tref fers van Dutrez. Kort na de herneming kon diezelfde speler een hartrick rond maken. Massele, Van Hecke en Zaman maakten uiteindelijk het half-dozijn rond. Uco was te gast bij W Bouw dat nooit in de wedstrijd kwam tegen de kampioe nen uit het Durme - Waas land Gewest. Hier lukte Paelinck op de 40' een hat trick nadat hij voor de rust Uco een verdiende 0-2 voorsprong had bezorgd. Buysse en Deschamps knalden uiteindelijk forfait - cijfers op het bord. Desatex had heel wat meer moeite met UCB Gent dat wel reeds na 15' in het ver lies werd gespeeld met een doelpunt van De Feyter maar na die openingstreffer nadrukkelijk kon domine ren. De afwerking van de gasten bleef evenwel bene den peil. Na de rust kon De satex het evenwicht herstel len maar zou 5' voor tijd toch de gelijkmaker inkasseren. In de slotminuut kon De Baerdemaeker evenwel Desatex definitief op winst knallen. De overige teams uit het Durme - Waasland Gewest verging het minder goed. Met de Gentse Politie had Vapo zowat de sterkst mo gelijk tegenstander getrof fen. De vleesbewerkers uit Lokeren kwamen dan ook nooit in de wedstrijd en na dat ze aan de rust reeds te gen een 0-3 achterstand aankeken moesten ze uit eindelijk zware 0-7 verlies cijfers inkasseren. Bij Manta Sport was de Rijkswacht op bezoek. Een opdracht die eveneens niet te verteren was. De bezoe kers domineerden rustig en puurden vier doelpunten uit hun overwicht dat stoelde op een betere techniek en een sterke fysieke konditie. Moderna kon wel gelijke tred houden met Bowaphil maar in het slotkwartier liet de ploeg uit Lebbeke zich tweemaal verrassen door Wyckaert. Mees kon wel nog milderen drie minuten voor tijd maar nog in de zelfde minuut maakte Van Dorpe er 3-1 van. Telelec kwam nochtans op winst tegen FC Vynckier met een doelpunt van Etienne Baert op de 10'. Dit lokte een felle reaktie uit van de lokalen die op het kwar tier langszij kwamen via Moerman. Telelec stelde zich fel teweer en kon gelei delijk de wedstrijd in even wicht brengen maar kort voor de rust bracht Dossche de gastheren op voor sprong. Dit doelpunt werd moeilijk verwerkt door Tele lec dat in de tweede helft nog zelden in de wed: was en dan ook een d doelpunt moest inkass 0 langs Moerman. 1 I Uitslagen: Manta - Rijksw. VV Bouw - Uco FC Boel - VK D'Hoogh Vynckier - Telelec Bowaphil - Moderna Vapo - G. Politie Desatex - UCB Gent E. O. Brug - R. Wetterer Op de recente speeldag werd het aantal ploegen zonder nederlaag tot één herleid. E. Bazel keek bij Merelbeke, dat zich insgelijks in de top van de klas sering beweegt, tegen zijn eerste negatieve resul taat aan. Zodat alleen Excelsior dat nu een punt boni telt totnogtoe overeind bleef. Merelbeke vloerde met het kleinste verschil Bazel en duwde aldus de neder laag die het voordien bij gebuur St. Amandsberg had opgelopen - zijn eerste trouwens - al in de vergeethoek. Van het 1-0 eindresultaat van deze topper kan men al direkt aflezen dat spanning troef was. Want ook de Merelbeke doelman werd meer dan eens fel op de korrel genomen en toonde zijn talent. Bazel werd in dan het uur in de nederlaag gedrukt. Het reageerde nog fel op dit doelpunt doch de beste bedoelingen ten spijt slaagde het er niet meer in langszij te komen. Excelsior dat nu licht afgescheiden op de piek zit kreeg het op eigen bodem niet breed tegen een fel aanklampend Melle, dat daarbij verrassend goed uit de startblokken kwam. De Gentenaars kregen daarbij met het vroege openingspunt ook de nodige morele kracht mee en plooiden zich dubbel om deze kleine voorsprong gaaf te houden. Ze konden tot omstreeks het uur aan de druk van Exelsior weerstaan maar moesten zich dan toch gewonnen geven. Nog voor het eerste inrukken werd de own goal van Bosman geneutralizeerd en amper een minuut na de aansluitingstreffer zette men de situatie volledig recht. Dit was voor de thuisploeg een logische be kroning van haar felle aandringen. Na de rust wij zigde de stand niet meer. Ofschoon daartoe wel aanleiding bestond. Excelsior liet een paar kansen onbenut, maar uiteindelijk kreeg Melle nog de beste gelegenheid. Maar gelukkig voor de leider profi teerde Van Lancker niet van die «open» kans. Krui- beke vloog bij Grembergen tegen de lamp. En aa/% die overwinning echter met slechts één doelpunt bestendigd deed de thuisploeg wel een goede zaak. Ze werd inderdaad verworven op een recht streekse konkurent. Bij de rust hadden al wel een paar doelpunten op het scorebord kunnen prijket maar niemand slaagde erin het orgelpunt te plaat sen bij een paar toch niet onaardige opgezette aan vallen. Na een uur voetbal van toch wel degelijk gehalte werd over de inzet beslist. Toch werd een vrijschop van Tassent door een bezoeker tegen ei gen netten gedevieerd. En meteen stond de Arsenal score vast ofschoon Krui beke nog verwoed op zoek ging naar de gelijkmaker. Ook een Arsenal score als einduitslag van het IVase derby Sinaai-Melsele. De 1-0 cijfers geven weer dat er weinig werkelijk doel- gevaar werd verwekt. En dat Is ook zo. Want aan weerszijden kon men hooguit een paar halve kansen scheppen. Heusden was de enige ploeg die op verplaatsing di volle pot meenam. Dit gebeurde in de zeker nie denderende wedstrijd te Waasmunster. Hoogeinde lukte zijn eerste doelpunt van deze kompetitie. Dit gebeurde dan nog op vreemde bodem. Dit doelpunt volstond ech ter niet om bij Klinge het eerste puntje in te schrijven. J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 26