HATTRICK VAN DIRK FRANQOIS HET GOEDE SPOOR LA PENALTYGOAL BAMBRUGGE, APPELS EN OPSTAL NOG ONGESLAGEN Vierde Provinciale VERDIEND PUNTJE NAAR DE TOP VETERAAN ZET SEIN OP GROEN Provinciaal voetbal De Voorpost - 12-10-1979 - 27 'rui' aan te Boys-Moerbeke. White Boys rukt op naar de eerste plaats dw )unt ede Sparta Appels - Opdorp 4-0 De wedstrijd Sparta Want de eerste werke- Appels - Opdorp was lijke doelkans kreeg Ael- allesbehalve boeiend, brecht (Opdorp) aan de Opdorp toonde zich een voet en er was een ge- sportieve tegenstander past uitkomende doel- zodat alleen de doel- man Van De Moortel punten deze match enige nodig om het gevaar te kleur gaven. Maar mis- bezwaren met een duik schien kunnen we de in de voeten van de woorden van de be- bezoekende aanvaller, stuurleden beamen wan- Dat was de kans die neer die ze stelden dat Opdorp meteen op voor men ook bij een min- sprong kon gebracht dere prestatie moet kun- hebben (men speelde nen winnen en dat deed een paar minuten) en die Sparta zondag. Noch- de wedstrijd een ander tans zag het er in de uitzicht zou gegeven eerste minuten allemaal hebben niet zo eenvoudig uit. DirkFrangois: opportunist Sparta Appels speelde Opdorp met 4-0 in de vernieling Appels - Opdorp) (AN) Ti Erembodegem - F.C. Edixvelde 3-0 niet worden ontkend eens te langdradig spon. Uit voor het bezoekende de 3-0 eindcijfers zou men over de ganse wed- kunnen afleiden dat Edix- Iduur meer dreiging velde niet teveel deining 3e,R dan moet toch worden kon verwekken. De werke- 'i èrstreept dat Edixelde lijkheid lag toch wel iets an- zo maar niet in de ne- ders. Want na de wedstrijd aag liet maneuvreren. was men het haast volmon- Ex< dient aangestipt dat de dig eens dat de gasten gelet c< nbodegemse vuur- op de ontwikkeling van de s iden toch wel precieser match toch iets te zwaar wa- i I een dan deze van de ren geklopt. Trouwens de e oekers. Het verschil zat gangbare mening was ook ig irdaad voor het grootste dat de strafschop waardoor ip eelte in de meer pre- de thuisploeg aan de leiding nd e afwerking bij de thui- kwam nogal licht werd toe leg. Die op bepaalde gekend Patrick Casier rei nénten goede bewegin- trapte raak vanop de elfme- lra, liet zien maar ook wel terstip. Bij het tweede doel- tel De blonde spits van Appels zou zich in de wedstrijd met drie doel punten in de kijker knal len. Op de 13e en 33e minuut zette hij telkens met een fantastisch punt kreeg S.K. wel enigs- schot de netten bol. Na zins de medwerking van de de koffie zou hij zijn bezoekende doelman De hattrick voltooien. Coster. Hij stopte het welis- Sterck zorgde voor de waar door Dusong hard ge- vierde roos. Opdorp trapt afstandscot maar hij heeft niet nagelaten zich liet daarna de bal glippen, sterk in te zetten maar Deze huppelde zo over de stuitte op een beste fatale lijn Dit betekende verdediging met doel- meteen de ruststand. Edix- man van de Moortel velde was toch wel enigs- zins onder de indruk van deze nogal gemakkelijke gescoorde doelpunten. Na de rust legde Werner De Neef de eindcijfers vast na dat Van Londerzele de bal knap had aangegeven. De gasten joegen toen nog wel op het eerreddende doel punt maar slaagden niet. J.V.H. zoals steeds in vedette. Bij Opdorp viel Aelbrecht op en ook Borms pakte enkele keren gevaarlijk uit. Samen met Van Riet en Van der Jeugt tracht ten zij de wagen aan het bollen te krijgen maar zelfs tot het eerredende doelpunt liet de Sparta- defensie het niet komen. Opdorp moest het stel- handicap len zonder een paar ge- plaatst, kwetsten en twee spelers Sparta heeft nu de wind die zich ziek meldden, in de zeilen en zal trachten de leidersposi- Opdorp verdedigde zich moedig te Appels (AN) zodat dit sportieve team van bij de start voor een tie te behouden. Wat de bestuursmensen zich hebben voorgehouden is zo spoedig mogelijk te rug naar derde provin ciale klimmen en dat zit er wel in. De weg is nog lang maar indien de kern kan behouden blijven mogen hoge ogen ge gooid. A. Wachtebeke - Heikant 0-0 De niet te onderschatten verplaatsing naar Wachte beke eindigde op een scoor- loze draw en dit rezultaat verraste. Moerbeke kwam nu langs Vervaet enig ge speeld en stonden reeds vaar zaaien en rond het na luttele 15 minuten halfuur ketste een vrij- met twee doelpunten in schop van Van Kerckho- het krijt. ven zelfs af op de dek- Eerst omspeelde Luk lat. Van Lierop behendig zijn Rust trad in met een direkte tegenstander en verdiende 2-0 score. On- schotelde de gewiekste danks de vroeg verwor- Jean-Pierre Pannier een ven veilige voorsprong gedroomde kans voor muilden de Van Aerde- (1-0: 5e min). Laatstge- elf er ook nog in de hele wedstrijd door noemde spits drong rond tweede speelperiode len de bezoekers van het kwartier zo sterk aan meermaals uit. Zo moet tot één van de verdedi- het ook niet verwonde- gers zijn eigen doelman ren dat Luk De Gendt zijn lite Boys - Moerbeke 4-0 van zelfvertouwen Ikende ploeg uit de |t-Niklase Noordkant eft zondag jongstle- n eens te meer bewijs jeverd van hun onver- Jcht gunstige conditie, de suikerploeg uit lerbeke gewoonweg schijn van kans laten spreekwoordelijk £tje naar de muur ge- bijdrage leverde aan de score na een 60-tal minu ten spel (3-0). En rond de 80e minuut lanceerde de onverwoestbar Jurgen Jurgensen de rots in de groenwitte defensie- van zeer van Van Lierop, die hier gepast op rea geerde en de eindcijfers voor de meer dan 300 belangstellenden op 4-0 vastlegde. Volgende wéék gaat de match tegen het jongste slachtoffer van huidige lijstaanvoerder beste prestaties buiten huis leveren gezien ze na de overwinning bij Gerda nu mag reeds onderstreept een meer dan verdiend punt worden. De verdiensten uit de streek van het provin- vergroten nog gezien de ciaal domein werd meege- jongens van voorzitter De bracht en aldaar geen ge- Rijcke onvoorwaardelijk de schenken worden uitge- volle inzet verdienden. Ten deeld. andere in de streek van de De 0-0 eindstand is te wijten Moervaart was men sportief aan de kort op de man spe- genoeg om een 0-2 uitslag lende Wachtebeekse ver als een juistere weergave dediging en daarbij dat van dit treffen te bestempe- Omer Van Driesschen en len. Luc Van Cauteren vooraan Het heeft er de schijn van geen tikje meeval hadden, dat de Heikantenaars hun maar ook beide aanvallers hoelang nog?) Red Star ploeg worden uitge- Haasdond, Olympia Ru- speeld met het vooruit- pelmonde op het eerste zicht van de onbetwiste zich gaan al te zware topmatch de week daar- opgave, toch maakt An- na tegen het voornoem- dré Van Aerde enig voor- de Red Star, met de unieke kansen hebben la ten liggen. In de tegenaktie kwamen de lokaleaanvallers niet ver, want Van Heddeghem flink bijgesprongen door Omer Van Driesschen trokken een betonnen muur op voor het doel van Van Doorse- laere, die op deze wijze weinig werk op te knappen kreeg, maar hierbij kwamen toch een paar zeer gevaar lijke ballen, die echter door de soliede doelman van de Heikant voorbeeldig wer den geneutralizeerd. (B) Gerda - Eksaarde 2-0 behoud omdat de Schel- deploeg weerom over zijn sterkste opstelling kan beschikken. Verder (voor zal volledig dezelfde wijsheid van 'een win nend elftal wijzigt men niet' in het achterhoofd. MANIL André De Waeie had wellicht niet gedacht dat men in het seizoen 79-80 nog beroep op hem zou doen. Trainer Behiels was echter door meer dere kwetsuren (en der gelijke) min of meer verplicht om op de ouwe getrouwe Gerda-veteraan beroep te doen en met... succes. De passeerbewegingen ite Boys-Moerbeke. Niettegenstaande vijf verdedigers om en bij de bal zijn, wordt er toch coord (dw) In de vierde provinciale reeks G is op de zesde voetbaldag R. Bambrugge nog steeds ongeklopt gebleven. Ofschoon het op geen inspanning keek en voor een taaie afweer zorgde slaagde ook S.K. Welle er niet in de lijstaanvoerder een voetje te lich ten. Op zijn beurt moest S.K. nu ook ervaren dat Racing moeilijk zal te kloppen zijn. Het moest ge woon de wet van de sterkere ondergaan Bij Racing verliezen is inderdaad geen schande. Het draagt immers nog de stempel van de derde provinciale afdeling, die het zo spoedig mogelijk opnieuw wil vervoegen. En al is het nog wel voorbarig reeds verstrekkende gevolgtrekkingen te maken het wil ons toch voorkomen dat Racing een beste kans op slagen heeft. Een ploeg die het ondanks en zeker niet geringe handikap uitstekend blijft doen is F.C. Aaigem. Het werd totnogtoe slechts eenmaal in de nederlaag geduwd. En dat gebeurde op de ope ningsdag van de kompetitie. Sindsdien maakte de ploeg van trainer Freddy Schollaert geen averij meer ofschoon men het nog steeds zonder drie ba sisspelers moet doen. Doelman Rudi Lievens was vorige zondag toch aan heroptreden toe bij de inval lers. Gelukkig doet de tweede doelman Gustaaf Coppens het zeer knap. Hij werd trouwens in zes wedstrijden nog maar dhemaal gepakt. Daar zat uiteraard ook wel de stoere Aaigem defensie voor iets tussen. Die verdediging laat trouwens de tegen spelers weinig of geen respijt. Vorige zondag zette F.C. Aaigem dan de wedstrijd bij Eendracht Mas- semen naar zijn hand. Maar toch ging het niet zo gemakkelijk als de 1-4 eindcijfers zouden laten doorschemeren. We ondervonden vanwege Een dracht heel wat tegenstand. En het duurde tot na de rust alvorens we het geruststellende derde doelpunt konden scoren. Het feit dat we na amper tien minu ten reeds met 0-2 boni stonden heeft onze spelers misschien teveel zelfvertrouwen meegegeven. Men dacht dat het reeds gebeurd was. Maar nog voor de rust herleide Massemen de voorsprong die door Van de Wiele op het bord was gezet tot 2-1. En in het begin van de tweede periode joeg de thuisploeg fel achter de gelijkmaker. In de 70e minuut kregen we dan toch zekerheid met een derde treffer van Ruys- sinck. En dezelfde speler legde de eindcijfers vast Toen we dan ons derde doelpunt hadden gescoord brokkelde het verweer toch we! enigszins af. Aanhet woord was de F.C. Aaigemsekretaris De Mezel. Sp. Heldergem pikte een puntje mee te Oordegem en Smetlede graaide de halve inzet weg bij O.Z. Bave- gem. Er blijven nog liefst drie ploegen zonder over winning namelijk F.C. Oordegem, F.C. Westrem en Massemen. In de vierde provinciale reeks werd Herdersem doorzijn opponent S.K. Berlare van de troon gestoten. SK Herdersem was als leider dan ook slechts een eendagsvlieg. Berlare dat te Her dersem won wipte dus op zijn beurt naar de piek. De overwinning van de nieuwe lijstaanvoerder kon men zeker niet onverdiend noemen. Berlare had immers meer infiltratiekracht in huis, terwijl Herdersem hooguit een paar doelkansen kon scheppen. Sp. Appels dat nog niet verloor wipte insgelijks over Herdersem dat naar de vierde plaats wegzakte. Het werd ook voorbijgestreefd door S.K. Wichelen dat Doggen geen schijn van kans gunde. Een ploeg die het minder goed vergaat voor het ogenblik is W. Gijzegem. Wilskracht liet nochtans versterking aan rukken met Roelandt en Guns die bij Hofstade wer den weggehaald, terwijl anderdeels niemand ver trok. Het is dus vrijwel onbegrijpelijk dat het aan de staart van de ranglijst. Het is nochtans zo dat Wils kracht degelijk voetbalt en zich in alle wedstrijden totnogtoe een massa kansen schept. Men vergeet echter af te werken. Al is er op bepaalde momenten toch ook wel pech mee gemoeid. Anderdeels is er ook het feit dat men in een wedstrijd nooit onder ligt. Men komt nochtans tot geen konkreet rezultaat. Zo moest men vorige zondag opnieuw een nederlaag in de ogen kijken. Men kreeg echter ruim de kansen om te winnen. Maar in de derde minuut moest men reeds in de achtervolging. Een missertje waarvan de bezoekers profiteerden. Nog voor de rust stelde Ver- leyen gelijk. En men ging opnieuw aan de overwin ning denken. Men kreeg toen immers twee werkelijk niet te missen kansen, doch het werd niets. En uit eindelijk won Baardegem. In deze reeks nog liefst vier ploegen die de vlag nog niet mochten laten wapperen. Serskamp staat zelfs nog met nul punten op het rekwest. - J.V.H. van den Dré verlopen wel niet meer zo vloeiend maar het goedgericht schot en nuttig stoor- werk van het zijn nog steeds efficiënt. Zo zullen de Eksaarde- jongens ook wel heb ben ervaren, na een eerste helft, waarin ze toch wel duidelijk het beste spel lieten zien. Echter zonder succes, want de nieuwbakken Gerda-doelman was sa men met gans zijn ach terhoede op zijn quir vive. Na rusten begon de thuisploeg meer en meer aan te dringen zondef evenwel het doel der gaten te belagen. Tot de 65e minuut toen Erwin Van Camp een knappe steekpas doorheen de bezoekende defensiè prikte en de attente De Waele de verontruste Ronny Van Laer zo fel schaduwde, dat deze tot zijn en ieders verbazing tot in eigen doel ver lengde (1-0-63e min.) Gerda wist dus de twee punten binnen en nam nu niet de risiko's, die hen bij de vorige thuisr beurt contra Heikant, zó fataal geworden waren. Neen, men hield zich meester in het middery veld en enkele minuten voor inrukken maakte Dè Waele nogmaals van eeh ongeconcentreerd uitver>- dedigen gebruik om allé twijfel, voor zover nofi aanwezig, weg te nemep (2-0: 84e min.) Toch moeten we ook de onfortuinlijke Mark Heir- baut vermelden, die niet minder dan tweemaal het doelhout op zijn score- weg ontmoette. Zondag gaan de heropgepepte Klokke (dreef) jongens op bezoek bij rode lan taarn Straatje Stekene, waar ze wellicht het goeie voorbeeld van streekgenoot S.K. Loke ren (4-0) en stadsgenoot White Boys (5-1) zullen willen evenaren, zoniet verbeteren! Manil

De Voorpost | 1979 | | pagina 27