Jeugdvoetbal RED STAR BEVESTIGT Vier gele kaarten Schoonaarde - Lutterzele 4-0 4 P De Voorpo l Vierde Prov. I Vierde Provinciale BEZOEKERS HIELDEN te'Wl een uur stand Slechts twee doelkansen Zeer sportief Boeiend K.K.S.F. Voetbal S.K. DENDERM0NDE WINT DERBY ERG ZWAK 28 - 12-10-1979 - De Voorpost m, em ii I CAfEs MtWtLtp cm ,4 ■mitWt, defensie doorgedrongen doch keeper Kerre\ Rangschikking Bassrode 5 4 0 1 9 Schellebelle 5 4 10 Rac. Doorslaar 5 3 0 2 8 Destelbergen 4 3 10 6 Tielrode 5 2 1 2 6 «km m SC Doorslaar 3 10 4 »«heideitr.rt SK Oostakker 3 1 2 0 2 De meest markante uitslag van de jongste competi tiebeurt was zonder enige twijfel de overtuigende, maar geenszins te minimaliseren zegepraal die de White Boys tegen Moerbeke behaalden. Met een ongelooflijke score van 9 tegen 1 uit de twee jongste ontmoetingen kunnen we, als rechtgeaarde Sint-Niklazenaars, niet anders voorspellen dan dat de Puitvoetploeg het de Sterploeg zeer moeilijk gaat maken in de eerstkomende partijen. Daar aan het recreatieoord is voorlopig niks aan de hand, want de Haasdonkenaars besloten ook de niet te onderschatten verplaatsing bij de Rupelse Olympiërs met een weliswaar zeer fortuinlijke 1-2 overwinning. De andere koploper van verleden week, White Star Sombeke mocht een zondag uitblazen, terwijl de Wachtebekenaars zich in eigen stelling een puntje lieten ontfutselen door Heikant, dat merkwaardig genoeg veel gevaarlijker speelt buitenshuis. Gerda en Kieldrecht schuiven door gevleide pun- tenbuit terug aan in de middenmaat en zijn er vast van overtuigd een zeer bepalende rol te kunnen vervullen in het verder seizoensverloop. Onderaan blijven de Straatjesspelers verstoken van een eerste zege en staan na zes speelzondagen meteen ongelooflijk negatief van 15 doelpunten, iets beter is het met de Verrebroekse Eendrachters die slechts een negatief saldo van tien doelpunten doen optekenen maar dit had men wellicht in de Beverse fusiegemeente niet gedacht na de goede prestaties in de voorbereiding! 4^/ I S.K. Lokeren - Stekene: 4-0 tergelaten. En niet zonder zich voortreffelijk in te spannen. Maar de Spartanen gaven nu eenmaal blijk van kunde en doorzettingsvermogen. Onze zegsman de heer Ver- helst was zelfs van oordeel dat dergelijke wedstrijden een propaganda zijn voor de voet balsport. De beide teams heb ben zich tot het uiterste gege- Sparta Waasmunster - Heikant 0-0 SchOMCfBIl B Een wedstrijd waarin slechts twee open doelkansen zijn ge weest. langs iedere zijde een met dien verstande dat de Ze ienaars technisch wel iets beter fungeerden maar dan toch re kening moesten houden met een sterk spelend lokaal team. De leiders, en dit zijn de Hei kantjongens, hebben hun eer ste puntje dus op de Heide ach- ven en inzake vertoon was het aangenaam om volgen. Die ontmoeting met de wei nige doelkansen is dan ook op logische wijze besloten met een brilskore al waren de Zeie naars wel iets gevaarlijk maar faalden in hun afwerking of kwamen eenvoudig terecht op een sekuur spelende lokale de fensie. Met Sparta-Heikant hebben we waarlijk een aangenaam kijkstuk meegemaakt. DE PLOEGEN: WAASMUNSTER: Van der Enst, Van Hemel- rijck, De Clercq, Van Hooy- weghe. De Bock, De Maere, Fierens, Maes, Ketels, Bau- wens, Ronsmans, De Bussche D. en De Bussche G. HEIKANT Boone, Heinnan, Van Door- slaer, Philips, Jacobs, Derwe duwen, Van Driessche A., Van Driessche M., Van Kerckhove, Kint D., Kint E., Claus, Melis. Lutterzele - Eendracht St Gillis 0-4 MiniGIHBIl Voor Lutterzele zit het er vin gerdik in dat bij gebrek aan spelers men ook moeilijk kan selekteren. Wat een normaal verschijnsel is voor die ploeg welke als eerstejaars nog veel moet leren maar aan het roer eenvoudigweg mensen heeft staan die het ernstig menen en dit is ook al een stimulans voor deze ploeg. Dat St.-Gillis-Dendermonde de betere is geworden in dit vertoon hoeven we er nauwe lijks aan toe te voegen wat trouwens duidelijk is te mer ken aan de hoge skore die nog groter ware geworden, ware het niet dat ofwel de bezoe kende voorlinie faalde ofwel de Lutterzeelse defensie geluk kende. Maar zoals geschreven moet een leerschool altijd duur betaald worden en dit heeft men zaterdag dan ook begre pen. Deze sportieve ontmoeting is op schitterende wijze gewon nen door de bezoekers maar de lokalen dienen geloofd te wor den voor hun sportiviteit. DE DOELPUNTEN 20* min.: Van Hecke Wemer 28* min.: Van Hecke Werner 34* min.: Van den Bossche 38* min.: Van den Bossche DE PLOEGEN LUTTERZELE De Proft, Vinck, De Bruyn, Boom, Verdickt, Van Damme, Van Bever, Reid, Van Steen, Sens, De Waege- neer, Spaerhaeghe Mare en Luc, Laureys, Kint. ST.-GILLIS Van den Abbeele E., Van Huf- fel, Heymans, Van den Bos sche D., Aerts, Van Hende, De Kinder, Callaert, Van den Abbeele F., Dhaese, Pieters K., Schollaert, Van Kerck hove, De Man. Sparta Waasmunster - Stekene 1-2 MltllBITlfin Een zeer boeiende en aange- in de aanval gooien en kwa- name wedstrijd om volgen men op bepaalde moment wel waarin de lokalen het beste gevaarlijk voor het doel van hebben gegeven maar niet Van der Stijchel maar de be- konden verhinderen dat de be- zoekende defensie was telkens zoekers de betere zijn gewor- bij de zaak. denTot dan op het kwartier, na een Het sportieve van die ontmoe- der zovele aanvallen van ting geeft beslist het bewijs dat Sparta, Everaert de goede rich- de miniemen ook iets in hun ting vond en meteen gelijk- mars hebben. stelde. Reeds van bij aanvang trokken Wat de wedstrijd een ander de Stekenaars rezoluut ten spelbeeld bracht, aanval wat rezulteerde tot de Doch na de rust bleek het of de openingstreffer na drie minu- lokalen hadden hun beste ten toen Van De Stijchel doel- schietpoeder al opgebruikt, man Van Doorselaere kon ver- De bezoekers technisch de bc- schalken en meteen Stekene op tere legden de zege vast op vijf voorsprong schoot. minuten voor het einde langs Met die stand van zaken moes- Peeters. ten de Spartanen dan wel alles DE DOELPUNTEN ,A 3* min.: Van der Stichel4.1: 15' min.: Everaert 1-1 [j 55' min.: Peeters 1-2 DE PLOEGEN SPARTA WAASMUNSfU Van Doorslaer, Hoofti Van Hoorde, Bondroit, 3 Witte, Everaert, Rouss Van den Branden, De V1 Poppc, De Clercq, Van L 3 ren, Peeters. STEKENE Van der Stijchel, Van velde, Verdonck, Peeters, der Heyden, Michelet, Vos, De Bruyne, Merckx, der Stijchel, Tuy, Van l De Saeger. Zonder Ijsewijn, de gebroeders Daman, Marc Burssens en Van Hecke was F.C. Lutterzele J flink verzwakt voor de uitwedstrijd naar Schoonaarde. Uiteraard was men dan ook weinig optimistisch voor deze ontmoeting. De uitslag zou dat achteraf bevestigen, alhoewel het de mening is van clubleider Gerard Van Steen dat deze uitslag toch wel overdreven was. «Dit wil ft niet zeggen dat de lokalen de overwinning niet hadden verdiend. Integendeel. Ze waren doorlopend wel beter en meer in balbezit». Aan de rust hadden de thuisspelers al een konfor- ilo tabele voorsprong bijééngetrapt. Eerst verlengde Philippe Van Eetvelde een hoekschop tot ®J een doelpunt. Nadien verdubbelde Rudy Tackaert de stand en nog voor inrukken maakte Mare Van Hauwermeiren er vanop 25 meter 3-0 van. Metéén was het duidelijk dat het voor de bezoekers een hopeloze zaak ging worden. Ook na de kampwisseling waren de lokalen de Jj® betere ploeg. Philippe Van Eetvelde zou halfweg de tweede helft meteen de eindstand vastleg- lz gen. Clubleider Beuckelaere was uiteraard tevreden met het resultaat. «Met vijf invallers waren jn de bezoekers ontegensprekelijk gehandicapt. Toch mag men niet uit het oog verliezen dat we trij het nu al zes wedstrijden zonder Hector Van Mossevelde moeten stellen. Deze spil op het middenveld brak zijn enkel in een wedstrijd om de beker van de Denderstreek. Hij is wel altijd iel goed opgevangen geworden door de jeugdige William Van Caneghem, maar deze jonge m voetballer heeft natuurlijk niet het uitzicht van een Van Mossevelde. Mag ik er nog op wijzen dat onze ploeg verder nog bestaat uit drie jongeren van 18 en iemand van 19 wat dan toch wel een Jv jeugdige inslag is». Vermelden we tenslotte nog dat er vier gele kaarten werden getoond, aan iedere ploeg twee wat dan toch wel een broederlijke verdeling was. v< E.P.M. en In overgangsklasse B vond het plaatselijke derby S.K. Dendermonde - F.C. Ap pels plaats. Uiteraard was de derbysfeer verantwoordelijk voor het minder hoogstaand vertoon. Het waren de S K.D.-eers die de wedstrijd in handen namen en op schoten van D'Hollander en Van Den Abbeele diende de Appelse keeper De Kimpe op al zijn kunde beroep te doen. Na 28' trof J. Willems dan toch raak en meteen was de ruststand bereikt. F.C. Ap pels ging nu sterk aanvallen maar mede door de slecht geïnspireerde Appelse aanval kon de stevige Den- dermondse verdediging stand houden. Langzamer hand kwam S.K.D opnieuw meer in de wedstrijd en 5' voor het einde lobte J. Mae- tens de Appelse keeper. Meteen was de ovenwin naar gekend. Nog te ver melden, de overtuigende 0-4 zege van St. Anna Hamme te Lourdes. Ook in eerste klasse B stond er een derby op het programma. Baasrode ont ving F.CDe Dammen op de Broekkant. Na een gelijk- opgaande eerste helft wees het scorebord 0-0 aan. Een hardnekkiger spe lend Baasrode kon tijdens de tweede helft de Dammen op achterstand plaatsen en op penalty maakte de thuis ploeg er zelfs 3-0 van 5' voor het einde. Bij beide ploegen diende eens speler wegens kwet suur geëvacueerd te wor den. Dat Schellebelle nog maar eens een 0-4 over winning lukte wekt geen verbazing meer. Overgangsklasse B Lourdes - S.A. Hamme 0-4 Daknam - Zeveneken 1-2 SK Denderm. - Appels 2-0 Lovendegem - Nazareth5-2 Ronsele - Astene 2-1 Luchteren - Zevergem 2-2 Lembeke - Beke 4-0 Rangschikking Luchteren 5 3 0 2 8 Lembeke 5 4 10 8 St. A. Hamme 4 3 0 1 7 SK Denderm. 5 3 2 0 6 Beke 5 3 2 0 6 Zeveneken 4 3 10 6 Lovendegem 5 2 2 1 5 Zwevegem 4 2 2 1 5 Nazareth 4 12 13 Astene 4 12 13 Appels 5 13 13 Ronsele 5 14 0 2 Daknam 4 0 3 1 1 Lourdes 4 0 3 1 1 Eerste Klasse B Rac. Doorslaar Destelb. 6-3 Baasrode - Dammen S.K. Lokeren heeft blijkbaar bezoekers uit Stekene geen kene speelde immers sterk zonder moeite het derbyver- schijn van kans. Wel moes- gesloten achteraan zodat lies tegen FC Eksaarde ver- ten de gastheren ruim een voor de rust vrijwel geen teerd. De blauw - witten lie- uur wachten om een eerste uitgespeelde kansen wer- ten zondag in ieder geval de keer te mogen juichen. Ste- den opgetekend. Wel even Herleving Sinaai dat als kersverse provincialer het niet slecht doet (md) pech voor S.K. toen René Vermoens een vrijschop te gen de deklat knalde en een andere vrijschop van Hugo De Mol van een niet de goede richting miste. Daarbij moet wel gesteld worden dat Lokeren aan vankelijk,wel de nodige sa menhang zocht want naast de geschorsten Mare Car- don en Luc Vlaeminck moesten ook De Coster en D'Haen vervangen worden. Even voorbij het uur kwam S.K. dan toch op voor sprong toen Willy Ver moens in één tijd binnen knalde. Stekene was nu wel verplicht om enige offen sieve risico's te nemen zo dat de Lokerse aanvallers meer ruimte kregen. De nieuwe doelpunten bleven Werner doet het prima Problemen vorig week-end bij Eendracht Opstal. De ploeg kampte met gekwetsten. Eddy De Smedt, Ma rino Spruyt en reservekeeper Walter Van Nieuwen- hove moesten forfait geven. Dan maar beroep ge daan op een jonge kerel, namelijk Werner Van de Jeugdt. En die deed het prima vorige week, niemand kon het beter. De wedstrijd tegen Moorsel was wel niet zo dende rend. Opstal speelde er 0-0 gelijk. In de gegeven omstandigheden is dat ene puntje echter snel mee gepikt! Val. Overmere - St.-Gent 0-2 De Valentinos hebben te gen de ploeg van de Duc- keldamstraat een zeer flauwe prestatie geleverd. De zege met twee doelpun ten verschil kunnen de Gen tenaars onder alle hoogte punten verrechtvaardigen. Deze vormden een gevaar geheel met minder hiaten, want Overmere speelde misschien de flauwste wed strijd van het huidige sei zoen. De verdediging ging zeker in het aantekenen van minstens één van de twee doelpunten niet zonder ver antwoordelijkheid uit, terwijl keeper Willy De Backer meer werk op te knappen kreeg dan zijn tegenstrever langs de overzijde. In de aanval werden ook door Kamiel De Meyer en Hoofelinck weinig kansen benut, zodat deze ontmoe ting vanwege de thuisploeg bepaald niet in gunstige zin kan beoordeeld worden. Immers Standaard Gent was in beide speelhelften, zelfs in de eindfase als een bezoekende half vrijwillig het veld verliet en de Mui- deploeg met 10 opereerde, nog de betere van de Valen tino's, die bepaald hun sup porters in de komende thuiswedstrijd een revan che rerschuldigd zijn. (B) Denderm. 3-0 Stekene - Schellebelle 0-4 SK Oostakker - SV Oostakker 3-4 Heusen - Tielrode 0-13 Dammen Dc derm. 4 1 3 I 1 SV Oostakker 5 1 4 J Stekene 5 0 4 Heusden 4 0 4 Ic dan ook niet uit. Milliau kon een aangeven van René Vermoens benutten om 2-0 op het bord te knallen terwijl Milliau zelf het derde doel punt klaar legde voor Willy Vermoens. Invaller Van Hecke legde in de slotminu ten de eindstand vast. W.V.L. Herdersemnochtans een zeer goede ploegmoest de duimen leggen tegen het autoritaire fl<^nv (AVH) mi Hendrickx (Herdersem) is diep in de Berlaarse stijlrijk (Herdersem - Berlare 0-2) (AVH)

De Voorpost | 1979 | | pagina 28