gMMg) Nul op acht Die doet gouden zaken Slecht voor hartlijders RUMOERIGE START Zonder overtuiging lOUWENBASKET islissing in eerste helft Jeugdbasketkalender Jasketbalkalender Klaaskens bekeren verder 'ruiden-Okapi 100-93 iloven niet dat Okapi zaterdagavond ter gelegen- «n de thuiswedstrijd met Verviers volle bak zal De resultaten die het totnogtoe verwierf zijn het verrichtingen eraan gekoppeld weinig positief, p acht is daarbij een weinig batig saldo en zeker an aard om er tenvolie gerust in te zijn. Het werd 6 zaterdag te St. Truiden immers de vierde neder- n successie. Bij de rust was Okapi nog in de e trijd. eek toen slechts tegen nieuw een beschamende 1 fierpuntenachterstand op 8 voor de eerste speel- Die verliescijfers ble- helft liet noteren. Ibens linnen de parken om- deed echter nauwelijks be- aylor nu eens in zijn termeteen 1 op 7 shotpres- doen bleek. Taylor tatie. Okapi werd van meet rond echter te weinig af aan op achterstand ge- vooral dan van zijn zet. Want St. Truiden miste enoot Morgan die op- van zijn eerste zeven po gingen slechts eenmaal de korf. De bezoekers kwamen dan toch even terug omdat ook Taylor slechts eenmaal naast mikte. Van 15-8 ging het aldus naar 15-15 maar daarna zou St. Truiden zijn tegenstanders voor goed terugwijzen. En gelukkig voor Okapi was de nieuwe Limburgse Amerikaan Smith nog niet in zijn beste doen. En dit liet zich inzon derheid in de afwerking ge voelen. Maar voor de rest won hij toch de meeste luchtduels. Hij plukte me nige rebound. Na de rust die met en 41 -37 was ingegaan snelde St. Truiden direkt naar een veertienpunten- voorsprong. En daar waren dan vooral een sterk afwer kende Dilissen en een in sgelijks produktieve Es aansprakelijkvoor. Aalst zou dan de nederlaag toch nog iets meer aanschouwe lijk maken. Het verloor wel Morgan wegens foutenlast en op het ogenblik dat deze ook eens tot scoren kwam, maar Taylor. Minnebo en Ibens knaagden toch pun tjes van de achterstand. Ook omdat men bij St. Trui den nogal vroeg tot ap- plausvervangingen was overgegaan. In een romme lig wedstrijdeinde kon St. Truiden toch nog bij de drie cijfers. Wat meteen laat veronderstellen dat het ver dedigend bij Okapi niet als geolied liep. De doelpunten: Elias 4-0, Schorreel 4-6 Morgan 8-10, Ibens 2-12, Minnebo 4-9, Taylor 15-19. Men hoeft slechts even de klassering na te slaan om tot de stelling te komen dat de wedstrijd van zaterdag tegen Verviers zeer belang rijk is. Verviers telt slechts twee punten en zit ook zo wat in de puree. Aalst zou dus op gelijke hoogte kun nen komen van Verviers en van waarschijnlijk ook B.B.C. Gent. Wat dan toch een iets beter perspektief zou bieden. J.V.H. 5 te Laarne - Dole Beveren 61-71 teams startten met jgressieve manverde- I maar onmidellijk kon vaststellen dat de topspeler Danny n hiermede niet in zijn ,as. Hij liet een 0 op 5 enen en het kollektief Dole nam voor- „8-10 (6e min.). Ge- j voor de thuisploeg Joris Raman drie ach- r nvolgende keren raak, teen gestalterijker Be- nna 10 minuten slechts 9 kon laten optekenen. Dole was nochtans met De Burghgraeve en een secure Deyaert meester op het ter rein en wanneer Laarne even de trappers loste stond via Smet 18-26 op het scorebord. Laarne pro beerde nog te reageren maar Deyaert hield het hoofd koel. Meester in re bound liepen de bezoekers naar 27-41 rustcijfers zon der dat de thuisploeg voor tegengewicht had gezorgd. Na de hervatting duwde Laarne wat feller op de pe daal maar de kloof zou nooit meer gedempt worden. Coach De Pauw liet full court pressen maar hierte gen stelde Dole zijn over donderend reboundover- wicht met weerom De Burghgraeve en Meire in vedette. Via 53-63 beheer ste Dole de match en won verdiend van een ont- goocheldn Sparta Laarne. De Dole ploeg trekt meteen een wissel op de toekomst want de klubleiders gaven osn spontaan toe dat zij deze keer op promotie mik ken in eerste provinciaal. Met het talent dat zij dit jaar in hun rangen hebben zou dit wel eens knnen be- waardheid worden. Enkel Haantjens Leupegem kan stokken in de wielen steken. Punten Laarne: Dierickx F. 4-4, Raman J. 6-8. Raman D4-14e Smet 5-2, Raman St. 2-4, Wildero 4-0. Dole: Van Puymbroeck 4-0, Meire 6-8, Smet 6-6, De Burghgraeve 11-12, De yaert 10-4, Zonnekijn 4-0 Uit onze scoutingscijfers bleek dat Dole een kollek- tieve 32 op 76 of 42% liet optekenen, terwijl Laarne slechts 24 op 72 bereikte of 33%. Aan de vrijworplijn kwam Dole tot 7 op 12 en Laarne behaalde hier slechts 9 op 18. Wega Hermes - Gentbrugge 89-82 Een hoopgeven begin 8-4 voor Hermes resulteerde in een vroege 31-22 voor sprong en waar bij Ge ntbrugge (het vroegere Tis- sac) enkel De Cock voor te gengewicht zorgde bleek bij de thuisploeg Rillaerts deze keer de goede kadans te hebben gevonden. De rust cijfers 42-36 deden een ruime home-zege voorop stellen en wanneer Hermes na de hervatting naar 67-50 stevende dacht men de zege op het droge. Ge ntbrugge beet echter van zich af en het was maar best dat Tienne Moorthamer een beste wedstrijd speelde of Hermes ging nog kopje on der. Voor de thuisploeg was het in elk geval pluspunt want het minder renderen van Oelbrandt-De Keyzer is een veeg teken aan de wand. Normaal komen deze beide spelers steeds een 20-tal punten in de korf van de te genpartij te werpen en wan neer men de uitslagen der laatste weken bekijkt schort er iets in het raderwerk van Hermes. Ook Kerckhove is enkele weken out met ern stige kniekwetsuur zodat het hoogstnodig is dat de groen-witte troepen weer worden geordend om tot sprankelende resultaten te kunnen komen. Punten: Hermes: Oelbrandt 13p, Van Hoeyweghen 10p, De Keyzer 10p, Van den ip «SJï Hermes Sint-Niklaas - Gentbrugge. Moorthamer (H) met de beslissende korf, niettegenstaande hij fel werd gehinderd (dw) Berghe 12p, Rillaerts 19p, 4p, Deman8p, DeCaestec- moorttiamer 25p ker 4p, De Cock 19p Gentbrugge: De Bolster Vermelden wij nog dat bij 12p, Coppens 19p, De Gentbrugge dubbele meter Clercq 16p, De Mulder M, van de Walle ontbrak. Wega ora Zeie rter: 69-43 naar 20-8 ging. De Zeelse 53-23 na 10 minuten en meisjes zetten hun inspan- 63-29 aan het kwartier wa ningen met tussenstanden ren beslissende cijfers. In sic -51.Q on 41-16 aan de de laatste vijf minuten liet als 31-9 en 7-4 tussenstand rust als bewijzen van hun Aurora de teugels plots veel 5e minuut werd er aanvalsoverwicht en ook in losser zodat Sgolba nog verdediging liep alles ge- een gedeelte van haar ach- smeerd. terstand kon goedmaken. In de tweede helft bleef Au- Punten: Van Acker 4-0, De rora aanvankelijk het grote Graeve 8-8. De Lintdecker woord voeren en voor- 18-8. De Vuyst 0-0, Van noemd drietal had in de Boxstael 10-8, Van der aanval geen tegenstand Haeghen 0-0. Beno winst en verlies beslist, I volgende 5 minuten. Juisploeg had in het trio «n De Lintdecker - De fve en nieuwkomer Van jtael zulke trefzekere jalster dat het in één ruk les scholieren: lu: Amical - DBC Aalst Batavo - Lokeren jtten A Amical - DC Aalst Jemen A: lu: Amical-DBC Aalst pme, B: Eikenlo - Panters rode I Amical - Lokeren Pupillen: 10 u: Gentbrugge - Lokeren Jongens scholieren C 14 u: Erpe Mere - Viane 14 u: The Tower - Juventus 14 u: Velzeke - Okapi Aalst Kadetten C: 15u: Osiris - Red Boys 15.30 uThe Tower - Juven tus 14 u: Panters Baasrode - Okapi Afdeling mannen: 30 uur (13.10): Okapi Aalst-Verviers Afdeling Mannen: iel15 uur (13.10: Hermes St. Niklaas-W. Roeselare 15 uur: Kontich - Osiris Denderleeuw (Afdeling A: 30 u. (13.10): BCS 23 - Wasocub Waasmunster MSI u: Cabrita Zele - Tissac St. Niklaas ofu Afdeling vrouwen: 30 u(13.10): Strombeek - DBC Aalst Provinciaal vrouwen: n l|30 u: Robac Grembergen - Sgolba u: Hansbeke - Aurora Zele u: Lokeren - Haantjes Provinciaal vrouwen: uur: Akron Ronse - Melsele 30 u: Lede - Buggenhout 30 u: Gentbrugge - Pfaff Beveren Provinciaal mannen: 30 uur: St. Niklase - Laarne u: Falco - Erpe Mere u: Bavi Gent - Hemaco Dendermonde 30 u(13.1è0): Panters Baasrode - Dole Beveren u: Deinze - Eenhoorn Bazel Provinciaal A: q30 u: Dendermonde - Evergem u: Melle - Grembergen u: Rubac Rupelmonde - The Tower Aalst 30 u: Scheldejeugd Temse - Breydelboys St. Ni- V as Lede - Lokeren E Provinciaal A: lur: Melsele - Cibo Zele [itëO uur: Haaltert - Buggenhout Sp. Tese - Eksaarde 18.30 u: Erembodegem - The Donalds Hemaco 15.30 u: Velzeke Aalst Miniemen C 15.30 u: Erpe Mere - We zenvrienden 15.30 u: Hemaco - Re Boys 11 uOkapi Aalst - Juventus 15.30 u: Panters Baasrode - Osiris Pupillen C: 14 u: Hemaco - Cabrita 15 u: Hermes - Osiris 9.30 u: Okapi - Eksaarde ,-NiN - Een nieuwe aanval van Wasocub md) Wasocub Waasmunster Rubo Niel 101-103 Bekerploeg Wasocub is er weer in gslaagd voor het neusje van de zalm te zor gen in onze wekelijkse bas ketbal kroniek. Zowel op als buiten het basketterrein sloeg de vlam in de pan want bij een 87-92 stand zorgen de bezoekers voor sensatie door de verlichting uit te draaien. De verlich tingslampen die een op warmtijd van ongeveer 7 minuten hebben bleven en kele tijd op rust, zodat de wedstrijd gdurende deze periode gestaakt werd. Kwam daarbij nog een voorbehoud van Rubo en in een ware heksenketel na derde Wasocub van 95-98 tot 101-103 tijdens de laat ste seconden. Rubo be dreef een fout op Kinders die niet werd bestraft en toen de bal in handen van Hofman werd gespeeld ging zijn ultieme poging door het net, maar werd nie gevali deerd door de scheidsrech ters zodat Wasocub in alle eer de vlag moest strijken. Een voorbehoud van Wa socub maakte de zaak rond want gans de wedstrijd was Wim Cluytens als niet aan geslotenen de taktische raadgever van Rubo Niel zodat voor de groene tafel er toch nog een Wasocub overwinning met 20-0 inzit. Wat het verloop van de wedstrijd zelf betreft was het de thuisploeg die tijdens de eerste helft zich de be tere toonde met een maxi male voorsprong van 32-24 die echter in het zicht van de rust werd omgezet in 53-54 cijfers. De tweede helft was het Rubo Niel, of zeggen wij beter Wuyts, die voor sprong nam tot 83-88 waarna coach Van Hecke met press nog haast resul taten behaalde. De man van de match Wuyts was echter deze keer niet te stuiten en met zijn 44 punten troonde hij boven vriend en tegen stander Puhten: Wasocub: Kinders 24p, Van den Bos sche 28p, Windey 19p, Ge- rlo 18p, Waterschoot 4p, Colman 4p, Hofman 2p Rubo Niel: Faber 16p. Wuyts 44p, Claeys 2p, Bo- eyckens 10p. Claessens 8p, Verlinden 7p, Faes 12p Wega Scholieren D: 14 u: Cabita - Eksaarde 14 u: Wasocub - Vlierzele 15 u: Buggenhout - Hermes Kadetten D: 15 u: Scheldejeugd - Vlier zele 14 u: Lokeren - St. Niklase Miniemen D 15 u: Melsele - Eksaarde 15.30 u: Wasocub - Cabrita 15.30 u: Lokeren - St.Ni- 15 u: Were Di - Hermes Benjamins: 10 u: Hemaco - Sgolba A 14 u: Hermes - Silaba Wervik 3 - VC Hades Temse 2 Hades Temse moest deze eerste verplaatsing maken zonder de zieke Etienne Claeys. Niettegenstaande deze handikap vertrok Hades hoopvol. Coach Veraert startte met Van Fraeyenhove Luc, Ronny Martens, Ra- oul De Bock, Jef Tinck, Luc Bosman en Antoine Hörn. Het eerste punt werd gescoord door de Hadesboys, maar toen ging er iets fout met het blok en snel keken de roodwitten op tegen een 6-1 achterstand. Met Raoul De Bock aan de opslag en Antoine Hörn als afwerker kwam Hades terug op gelijke hoogte (8-8). Een kleine aarzeling en weer stond Hades in het verlies (14-11). De geelzwarten uit Wervik hadden toen niet minder dan 7 setballen nodig om te kunnen uitmaken! (15-13) Een snelle start tweede set vanwege de taalgrensjongens sneed de Temsenaars de benen af (5-0). Rustig kon Virovios de verworven voorsprong verder uitbouwen tot 12-4. Plots schoot het Hadesme- chanisme in werking en in minder dan geen tijd werd het 12-15 (1-1)! In de derde herneming ging Hades weer zwalpend van start. (5-2) Een knap aan vallende Luc Bosman bracht Hades terug in de wedstrijd (6-4). Bij die stand werd Ronny Martens ver plaats van Luc Van Fra- onder de neus kreeg ge duwd (9-14). Meteen gin gen de poppen aan het dansen. Na twee setballen kon Hades het laken naar zich toehalen (9-5). Toen de gemoederen enigszins tot bedaren gekomen waren kon de beslissende set aanvangen. Wervik stond snel 4-0 voor. Moeizaam kwam Hades terug (7-5). Achteraan werd Luk Bos man toen even vervangen vangen door Danny Lijs-, waarbij een Wervikspeler sens en even later kwam coach Tony Veraert in de eyenhove. De Bock, Hörn door Danny Lijssens. Toen en Lijssens bleven punten Hades terug langs de kant sprokkelen. (10-10) Na een van de geelzwarte spionkop spannende zij aan zij wer- kwam te staan verloren zij den de Wervikpionnen naar zowaar hun zelfvertrouwen een krappe 16-14 overwin- (11-6). Tony Veraert kwam ning geschreeuwd door de op de set-up in plaats van Luc Van Fraeyenhove. Heethoofdige supporters begonnen zelfs Hadesspe- lers te hinderen in de ops- lagzone en vlak naast het speelde. (0-7) Een verlies terrein! De scheidsrechter 8-15 werden genoteerd, aan concentratie bracht de moest het publiek zelfs door Voor Hades traden hier aan: taalgrensboys terug tot 9-9. de terreinafgevaardigde la- Met Luk Bosman aan de ten achteruitgaan. Hades service werd het snel 9-13, kwam nog opzetten tot 13- 10 maar toen Antoine Hörn luidruchtige spionkop. De vierde set werd geken merkt door een Hadesploeg die in het begin hun tegen standers werkelijk over- gebroken. Toine liet hierbij duidelijk zijn ongenoegen blijken. Na een vrij verward einde konden de thuisjon- gens juichen (15-10 en 3-2). Bij het eindsignaal werd het terrein door dol geworden supporters be stormd. Antoine Hörn kreeg enkele stampen en ook an dere Temsenaars moesten het bekopen. De scheids rechter werd lastig gevallen. Een hadesspeler moest zelfs vluchten naar de kleedkamer en... nochtans had de thuisploeg gewon nen! Nooit voorheen had Hades zoiets meegemaakt. Na de douche zijn de Ha desboys ook veiliger oorden gaan opzoeken. Hades verloor wel zijn eer ste wedstrijd maar het spel peil was van degelijk ge halte dat men met een ge rust gemoed de wedstrijd tegen St. - Amandsberg mag afwachten. Kollektief speelden de Temsenaars zeer goed! De Hadesreserven wonnen hun wedstrijd op een over tuigende wijze (0-3) Set standen als 9-15, 13-15 en Spanning troef in het bekerduel waarbij Wasocub het onderspit moest delven (dm) zijn koelbloedigheid verloor werd gehinderd door een en prompt een rode kaart supporteres was de veer Dirk Van Bruysel, Tony Veraert, Danny Lijssens, Dirk Verbraeken, Patrick Losa, Raoul De Bock, An toine Hörn, Ronny Martens en Luc Bosman. St. Niklase BC (5)- Cabrita Zele 79-74 Dat geel-blauw aan huis de besten waard is, hebben zij weer kunnen bewijzen te gen Cabrita Zele, want na een 13-18 voorsprong van Zele schoten de thuisjon- gens met Martin Sauviller uit hun krammen. Als een wervelwind liepen zij Zele voorbij en broer Guy vanop de vleugel kon de Klaas kens op 37-33 voorsprong brengen vanop de vleugel. Na de hervatting moesten de vierde nationalers hun meerdere erkennen in Luk Wiüaert en Karei De Block die zowel aanvallend als verdedigend een sterke par tij vertolkten. De score evo lueerde naar 63-51 en een moedeloos Cabrita liet zich zonder verontschuldigingen uit de beker spelen. St. Ni klase was mentaal heel wat sterker dan Famay en c°. Punten: SNBC: Sauviller G. 7-2, Sauviller M. 14-9, Van der Linden 0-8. De Block 4-9, Willaert4-13, De Poor- tere 3-4. Zele: Moens 2-6, Coene 4-11, Famay 6-6. Hollants 2-2, Van Hassel 9-2, Van Damme 4-2. Van de Velde 4-7, Deprez 2-4. Wega

De Voorpost | 1979 | | pagina 29