Kort Sport Ronny Westerlinck: keizer Gerrit Van der Aa: kampioen van Vlaanderen Paul De Brauwer ontembaar WAOD-renners naar Zuid-Afrika Ronny Westerlinck, Gerrit Van der Aa, Guy De Vreese, Stefaan Van Leeuwen en Danny Janssens: knap kwintet KOAUTIE NEKT PATRICK LERNO BERTJE VERMEIRE WINT TE MOERBEKE-WAAS Daniel Janssens schiet uit zijn sloffen Lucien en Frank Van Impe DE VOORPOST ju - iz-iu-iyry - ue voorpost Reeds sedert 4 jaar wordt de wielerbond W.A.O.D. door de Zuid-Afrikaanse fe deratie uitgenodigd deel te nemen aan de Rapportron de. Wat graag verlengen de W.A.O.D. renners hun wegseizoen, want naast de wel zware ronde is het toch een hele belevenis te kun nen fietsen aan de andere kant van de Evenaar tegen renners wiens overgrootva ders wieg in Europa heeft gestaan. Sedert 4 jaar ko men elk jaar enkele van die Z.A. fietsers hun praktijk bij schaven in de W.A.O.D. koersen. De coach van de ploeg (3e keer) Fons Ver- braecken uit St. Niklaas, stelt bijzonder veel vertrou wen in volgende ploeg: Roger Seghers (26.9.41, Destelbergen, stukadoor) werd voor de 2e maal we reldkampioen in zijn catego rie van de vrije amateurs te St. Johan (Oostenrijk). Was dit jaar reeds goed voor 42 palmen, dank zij zijn ge vreesde eindspurt Adriaan 't Gilde (student. 31.7.56, Hoek - Zeeuws Vlaanderen). Een belofte voor zware koersen. Won de «Wase Lentepalm», de Nederlandse Limburgse Pijl een driedaagse rittenkoers met 175 deelnemers en de W.A.O.D.-Pijl een vijf daagse rittenwedstrijd, ver der nog een 10-tal koersen en liefst met voorsprong. Nam vorig jaar ook deel aan de Z.A:-trip en veroverde een bergrit van 185 km met voorsprong. Omer De Block (metser, 29.12.44. Temse) een sterke Wase bonk, onver moeibaar in rondewerk. Won ook reeds zijn rit in Z. Afrika en werd 7e in de eindstand in 1977. Adrien Desmeet (brand weerman, 12.4.41, Halle) een renner met veel erva ring en sterk in klimwerk. Luc Delobel (elektrieker, 17.11.44, Kuurne) is huidig leider in de trofeestand van de B-categorie, is geen winnaarstype, maar regel matig als een klok. Met deze 5 mannen, die el kaar zeer wel aanvullen kan zowel gemikt worden naar de eindzege met 't Gilde als naar ritoverwinningen met Seghers. Gedurende een 5-tal weken worden aanvul lende trainingen ingelegd zodat de lange afstanden geen bezwaar meer vor men. De sponsor voor deze ronde wordt nu het Japans motorenfabriek Suzuki. Als tegenstrevers krijgen we dit jaar een Italiaanse ploeg met als coach de oud winnaar Maestri, verder een gemengde Rodesiese ploeg en de Zuid-afrikaanse ploegen met heel wat ren ners die in de W.A.O.D. koersen ervaring kwamen opdoen. Op dinsdag 16.10 vertrekt de ploeg (ook verzorger - W.A.O.D. Marino Peirs uit Zulte maakt de trip mee) vanuit Zaventem met vlucht SN 327 (22.55u) naar Jo hannesburg en keert terug op 11.11 om 19 uur. Rapport Toer wordt verre den over 12 ritten en 1700 Km: 22.10 - individuele tijdrit te Kaapstad 2310 - Kaapstad - Worces ter - 170 Km 24.10 - Worcester - Lains- burg - 156 km 25.10 - Lainsburg - Beaufort Wes 200 Km 26.10 - Beaufort Wes - Graaf Reinett - 207 Km 27.10 - Graaf Reinett - Co- lesburg - 190 Km 28.10 - Rustdag 29.10 - Verwoerddam - Bloemfontein - 194 Km 30.10 - Bloemfontein - Wel kom - 160 Km 31.10 - Welkom - Parijs - 160 Km 1.11 - Parijs - Potch stroom - 53 Km 2.11 - Potchefstroom - hannesburg - 168 Km 3.11 - Criterium te Jol nesburg - 66 Km Na enkele dagen rust v< dan de Autentiqua-to tweedaagse rittenkoers* George naar Oudshoorn terug (Kaapprovinc k Deze wedstrijd wordt in<wi richt door de uit Lokeren m komstige Belg Vervaet, do verwoed supporter van Belgisch team. nc Coach Verbraecken proberen de uitslagen c k te maken zodat de fami lei en supporters in België gelicht blijven over de prjeii taties van de renners. 10 g< Een keizer, ongekroonde keizer zoals Rik Van Looy destijds, is hij nog niet. Er is nog een lange en moeilijke weg af te leggen. Intussen heeft Ronny Westerlinck toch al een en ander bewe zen: 28 overwinningen. Bo venop ook nog een massa tweede prijzen en een pak ereplaatsen. Het is niet weinig. De kroon op het werk plaatste Ronny afge lopen weekend in Tielt, waar de titel van «Keizer der Nieuwelingen» op het spel stond. Meer dan 90 kemphaantjes en ambitieuze kereltjes klommen er in het zadel. Een boeiend gebeuren is het er geworden. Boven dien werd er razend snel ge fietst. Reeds heel vroeg in de wedstrijd gingen de Brusse laar Corneille Daems, de zoon van oud-prof Miel Daems, en Patrick Ver- plancke (waar hebben we die naam nog gehoord?) er vandoor. Ze bleven niet voorop. Met nog de helft van de af stand voor de boeg, brak het geweld opnieuw los: datzelfde duiveltje Ver- plancke, Stefaan Viaene en Gerrit Van der Aa sloegen keihard toe. Al stak er heel wat talent in dat trio, toch moesten de kereltjes terug in het peloton. De beslissing viel op twintig kilometer van de finish: Daems, Vervoort, Geunens en onze streekrenner Peter Van den Broecke sloegen de handen in mekaar. Na dat die durvers gegrepen waren, gebeurde het: Bruno Geunens, Pol Verbeeck, Gerrit Van der Aa en... Ronny Westerlinck flitsten uit de groep weg. Er kwam nog felle reaktie: votje. De weelde kon niet De Keyzer, Couchez en op. Van Speybroeck poogden (mm) de kloof te dichten, doch slaagden daar niet in. Na- dien begon Carlo Bomans aan een eenzame doch nut teloze achtervolging. Er moest dus gespurt worden. Ditmaal toonde Westerlinck zich sneller dan de al even begaafde Van der Aa die als nummer drie finishte. Twee streekrenners op het scha- Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn Het is me nogal wat gewor den met onze streeknieuwe- lingen tijdens het voorbije weekeinde: Ronny Wester linck spurtte in Tielt naar de totel van «Keizer der Nieu welingen» en Gerrit Van der Aa kwam uit Roeselare met de titel van «Kampioen van Vlaanderen» naar huis. üus... Westerlinck was bovenop in Roeselare nog tweede en voor Van der Aa bleek er te Tielt een derde plaats weg gelegd als bekroning op een schitterende prestatie. Ook Guy De Vreese maakte (traditiegetrouw) het zege- -. Dat gebeurde in Zomergem. En Stefaan Van Leeuwen? Geen nood: de Lokeraar is uitgegroeid tot één van de meest getalenteerden van zijn kategorie. Laureaat in Oostakker en derde te Ze- vergem. Mijn liefje, wat wil je nog meer... Danny Janssens koerste weer op zijn geliefkoosd ter rein: het golvend en niet zo makkelijk parkoers in de onmiddellijke buurt van het Pajottenland. Danny bracht de palm mee naar huis. Een en ander mag ons de prestaties van onze andere beloften niet doen vergeten. Rudy Haentjens koerste in Sint-Maria - Oudenhove en werd er tweede. Voor Peter Burms werd het in Schel- dewindeke een tweede plaats. Gaston Pieters, het vinnige Wase baasje, weerde zich te Lotenhulle als een duivel in een wijwa tervat en werd er derde. Voor Jean-Marie De Nil werd het in Sint Maria - Ou denhove een derde prijs en Nico Leus was daar vierde. Johan Koppen, zevende te Roeselare, wat gewoon schitterend kan genoemd als men weet dat daar 93 wing rage kereltjes uit de startblokken schoten, en Lieven Braeckman, ze vende te Galmaarden, lie ten zich evenmin onbetuigd. Ronny Westerlinck: keizer der nieuwelingen Hadden de organisatoren van het «Kampioenschap van Vlaanderen» een hon derdtal jonge veulentjes verwacht, dan kwamen ze bedrogen uit: hooguit veer tig vechtjassen kwamen opdagen. Was de kwantiteit er niet, dan mag gezegd dat bijna alle klasbakken kwamen opdagen. Het was dus zo logisch als mogelijk dat felle strijd werd geleverd voor de begeerde titel. De ene demarrage na de andere moest in de kiem worden gesmoord. Nie mand wilde één vinger breed toegeven. En al werd het een vuurwerk van ont snappingspogingen, toch kon niemand een kloof slaan. Het werd een massaspurt. De meeste konkurrenten bleken evenwel kansloos tegen de drie «hazewinden» van het peloton: Gerrit Van der Aa, Ronny Westerlinck en Van Speybroeck. Het werd een snedige zij aan zij tussen de Haas- donkse Gerrit en de Zeelse Ronny. Ten slotte flitste Van der Aa als nummer één door de finish. Gerrit was uiteraard dolge lukkig met die zege, zijn 26ste van het seizoen. Van der Aa: «Ik liet twee da gen de school voor wat ze was om te kunnen trainen. Het is geen verloren tijd ge weest». Gerrit wilde nog meer: in Tielt wilde hij zondag de kroon op het werk zetten, en verliezen. Al mag die Keizer van de nieuwelingen derde plaats van Gerrit te worden, was zijn tweede ob- Tielt toch ook dik onder- jektief. Van der Aa heeft streept, zich in die koers terdege (mm) doen gelden. Was één van de topfiguren van het ge beuren, maar werd ditmaal de das omgestrikt door Ronny Westerlinck. Nou ja: in de sport geldt nog steeds de eeuwige wet van winnen Paul De Brauwer staat op de drempel van een weer galoos seizoen: twee keer starten betekende evenveel overwinningen. Zowel in Nieuwrode als in Moerbeke-Waas, telkens in een wedstrijd voor B-crossers, was tegen zijn meesterschap geen kruid gewassen. Paul Lauwaert heeft onlangs blijkbaar een zeer goede fiets gekregen van zijn Tielroodse suppor ters: hij crosste te Moerbeke-Waas naar een tweede plaats op tien se- konden van de ongrijpbare Paul De Brauwer en in Schelderode was hij zeven de. Jos Van Eetvelde, een echte all-roundman, was in Moerbeke-Waas zevende. Voor Gilbert Cattoir, een man die het fietsen en het veldrijden gewoon als een gezonde vrijetijdsbesteding benadert, was er te Wiche len een achtste prijs bij. Patrick Annecour reed te Moerbeke-Waas met de A-crossers mee en was er tiende. Omer De Paepe, elfde te Wichelen, Walter Ongenae, 13de te Wiche len, Jean De Bondt, 16de bij de A's te Wolvertem, Ronny Dierickx, 16de te Moerbeke Waas, zijn ook op gang ge schoten voor een lange en hopelijk suksesrijke winter- kampagne. Rik Caethoven leverde in zijnZele een puike prestatie. (C) Blikvangers tijdens de 30ste KAJ-prijs te Zele waren Wil liam Tackaert en Rik Cae thoven. Olijke Rik hield aan zijn fraaie prestatie trou wens een opkikkerende vijfde plaats over. «Superstar» van deze wed strijd waarvoor 127 profs een rugnummer kwamen afhalen, was evenwel Pa trick Lemo De blonde flits uit Berlare was bij de pinken toen de ijzersterke Daniël Willems en zijn ploegmaat Jos Jacobs de ruimte ko zen. Pat kon evenwel alle zege- ambies vergeten: optornen tegen het duo waarmee hij naar de finish bolde, was een onmogelijke opdracht Jacobs is een gehaaide ke rel Willems een klasbak zoals er de jongste jaren erg weinig zijn aangetreden. Tot op een kilometer van de streep bleven de drie bijeen. Toen ging Willems, in de rug gedekt door een handig maneuvrerende Jos Ja cobs. De dobbelstenen wa ren gegooid. Lerno werd derde, nadat Jacobs achter zijn rug wegwipte en naar de tweede plaats reed. Achter het vluchtersduo werd verwoed strijd gele verd voor de andere vette prijzen. Specialist Teirlinck finishte een zuchtje voor Rik Caethoven die met die vijfde prijs ook heel wat be wezen heeft. Richard Buckaki was zes de, Frans Caethoven 13de, Etienne Van der Helst die een fraaie prestatie leverde, 15de, Frank Arijs 16de, Ghislain Van Landeghem 18de en William Tackaert 25ste. Prank en Lucien Van Impe mengden zich onderweg eveneens in de debatten. Ze werden evenwel uit de spits gehaald. Tegen pech vermag je immers geen barst (mm) Voorzitter Maurice Schaut van het gehucht Pereboom liep er zondag weer glimla chend bij. Zijn organisatie was weer eens als geslaagd te noemen. De oud wereldkampioen Bertje Vermeir toonde zich de snelste in... de spurt. In feite hebben zes renners deze wedstrijd weten te be heersen. Van bij aanvang gingen de Nederlanders Groendael en Herman Snoeinck met de Franse kampioen Gerardin samen met Bert Vermeire, Alfons Van Parijs en Martin De Cock van de rest weg. De ongelukkige Snoeinck ver loor voeling wegens pech zodat er uiteindelijk vijf kanshebbers overbleven. Naarmate het einde na derde werd het zeer span nend om volgen. Om de beurt probeerde men weg te geraken. Eerst ging Ver meire maar kreeg geen vrijheid daarna probeerde De Cock het maar ook hij faalde tot dat Van Parijs in de laatste kilometer meende weg te zijn maar ook hij voelde direct de warme adem van de ach tervolgers in zijn hals zodat het vijftal zich ging aanbie den voor de spurt. En die werd gewonnen door Ver meire, voor Groendael, Ge rardin Van Parijs en De Cock terwijl op ruim 1 mi nuut Snoeinck volgde. Bij de B-ers was het duo Paul Lauwaert en Paul De Brauwer uit Wetteren het gevaarlijkst heerschap. Dit duo maakte dan ook de wedstrijd zodat uiteindelijk De Brauwer het pleit won voor Lauwaert en Van Her- reweghe. In de C-reeks was het Dirk Coolens die zich meester van de velden toonde voor Wille terwijl bij de D-ers An- toon Geirlandt zijn forme nog maar eens bevestigde voor Goethals. DEVE Nee: onze sterrijders haken nog niet af. Ze blijven door duwen alsof het seizoen pas één maand aan de gang is. Met erg veel ambi tie gaan ze er week na week weer tegenaan. En boeken fraaie resultaten. Zoals de Buggenhoutenaar Daniël Janssens die ook ditmaal weer het zegegebaar maak te Daniël koerste in Laarne, de kasteelgemeente. De konkurrenten werden door hem gewoon voor schut ge zet. Ronny Mettepenningen trok een totaal andere richting uit In het Geraardsbergse Goeferdinge werd hij twee de. Slechts de sterke Brus selaar Luc Groeten bleek bekwaam een stokje te ste ken voor de steile ambities van de junior uit Hamme. Ronny beperkte zich niet tot deze knalprestatie waaraan hij de tweede prijs over hield. In Scheldewindeke bolde hij als vijfde door de finish. Luc Lemmens won ditmaal niet. Alle dagen kermis is er trouwens voor niemand bij. Het belette de tweeling broer van pechvogel Danny niet in Haren een derde prijs mee te graaien Johnny De Dobbelaer kwam twee keer aan de bak. De koene Waaslander was in Goeferdinge derde en in Laarne bolde hij als nummer vijf over de streep. Frans Van Nuffel deed toch ook weer zijn duit in het zakje met een vierde plaats in Scheldewindeke. Luc Van Geyt moet het blijkbaar van een heuvelig parkoers hebben. Hij startte te Oudenaarde en deed het daar verrassend goed: vierde werd Luc in de stad van Adriaan Brouwer. Patrick Van Hul zegde het met een zevende prijs te Laarne waar Mare Bruys- sinck tiende was. Voorts veroverden ver scheidene streekjunioren prijzen bij de eerste vijftien. Dat Frank Van Impe deskundig begeleid wordt doe broer Lucien, staat als een paal boven water. Fran is pas een kleine elf jaar jonger dan de Tourwinnai 1976. Een hele sprong. De jongste Van Impe, groter dan zijn broer, doe allesbehalve een zwaargewicht, heeft talent al klimmer. Al moet hij nog bewijzen dat hij in de col een spitsrijder wordt. Frank reed tijdens de voorbij zomer een aantal kortere rittenkoersen. Proefsto men, de stiel leren, wordt dat genoemd. Voort Spanje was het aktieterrein van de neoprof. Nadien waaide hij naar het Noorden over. En toon* zich zelfs meer dan op zijn beurt tijdens de kermit koersen, nochtans zijn specialiteit niet. Hij won zelfs eentje: Frank hield aan een dolle soloren m enkele luttele centimetertjes voorsprong over. Mai het was in de zak. Ook afgelopen weekend verging het Frank Vt Impe primaIn Ooströzebeke zette hij samen mi Lucien verscheidene aanvalspogingen op. In Baasrode was hij vijfde, in Tisselt zesde. Allemi onderscheidingen die je niet bijeenfietst als je ni kan, of als je vierkant draait. Lucien finishte in Baai rode als nummer negen. Dit doorduwen in de kermiskoersen was voor h duo echter veeleer een betaalde training dan w anders: Lucien en Frank Van Impe willen zich in mers onderscheiden in de Ronde van Lombardij zi de laatste klassieker van het jaar. Wedden dat ze d gensters slaan? t( (mr i Paul De Brauwer Paul De Brauwer heeft de beide cyclocrossen g£e wonnen waaraan hij afgelopen weekeinde dee er nam. De hoogblonde kampioen van Oos ,n Vlaanderen maakte zowel in Moerbeke-Waas a/si het Brabantse Nieuwrode het zegegebaar. (mm)^ Paul Lauwaert Dat Paul Lauwaert in Moerbeke-Waas niet voortls grootmeester Paul De Brauwer kon, is geen schairK de. Integendeel: de prestatie van de Stekenaar )r een zege waard. In Schelderode werd het een zi vende prijs, (mm) Jenny De Smet ZilverenJenny De Smet won nu eens niet. Toe ir finishte het Hamse meisje weer vooraan in Vilvoo m de. Ze graaide er de zesde prijs mee. Rik Caethoven Rikske Caethoven heeft het dit seizoen als nieuvi, bakken prof erg goed gedaan. Vooral als men weis dat de Zeienaar lange tijd uit kompetitie bleef na et serieuze val. Rik was in Tisselt derde, 15de te Peti gem en bolde in Baasrode de kilometers rond. (mn J Frankie De Gendt Frankie De Gendt mocht in Tisselt weer vrijuit z/in kans gaan. Meestal kan dat niet, omdat hij in dien rijdt van de top renners uit de ploeg Post. Hij maalt echter niet om: Frankie is een gewaardeerd man het roodgele team. Te Tisselt werd het een vijlj prijs, (mm) Etienne De Beule Etienne De Beule zit in dezelfde boot als Frankie L Gendt en zovele anderen. Precies daèrom haalt Hammenaar nooit «koppen» In Petegem - Dein toonde Etienne dat hij ook voor een resultaat ki rijden als het moet. Hij graaide er een vijfde pi mee. (mm) Etienne Van der Helst Etienne Van der Helst, zonder merk nu Kas het Is afweten, heeft onderdak gevonden bij de ploeg Aalst, Sa fir. Vijf jaar prof en vijf verschillende «b zen», het is niet weinig. Maar een beroepsrenner niet honkvast. Kan ook niet: die moet voor zichzl het beste kiezen, (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 30