Verrassende Dirk Van Moeseke en Jan Bogaert Frank Hoste met lichte voorsprong te Baasrode k Caethoven en Etienne De Beule vooraan Ml DE GROETEN VAN RUDY Profs te Baasrode etwistbaar verlies Dë Frank Hoste heeft te Baas rode zijn derde overwinning van het seizoen behaald. Vorige week nog winnaar te Aalter, toonde hij zich ook nu de snelste in de negende grote prijs Sport en Ver maak van de volkse wijk Broekkant te Baasrode. In het eerste gedeelte van deze wedstrijd hadden nog weinig renners van zich la ten spreken, enkele per soonlijke pogingen niet te na gesproken. Bij het in gaan van de zevende van de vijftien af te leggen ron den vormde zich echter een pakweg vieftienkoppige groep die onder impuls van Lucien en Frank Van Impe, Staf Van Rrosbroeck, Willy Planckaert en de Neder landse kampioen Henk Lubberdinck in de korste tijd een voorsprong van nage noeg dertig seconden reali seerde. Op dat ogenblik was het eenieder duidelijk dat voor het overblijvende peloton alle winstkansen metéén verkeken waren. Met nog twee ronden voor de boeg plaatste Frank Hoste een demarrage. Hij werd in zijn tred onmiddellijk gevolgd door Ghislain Van Landeghem, Francois Van Looy en Bert Oosterbosch. Dit viertal wist een voor sprong van meer dan 25 se conden te bereiken. Maar onder impuls van Hennie Kuiper, Rik Van Linden en Geert Malfait kwam er reak- tie in het achtervolgend groepje, bij zoverre dat in de laatste ronde de voorsprong van de koplopers nog am per een paar honderd me ters bedroeg. Met nog an derhalve kilometer voor de boeg wipte Frank Hoste weg. Hij deed dat met zo een kracht dat het voor zijn drie medemaats onmogelijk was aan te pikken. Met een voorsprong van ruim hon derd meter fietste hij alleen over de aankomstlijn. Frans Van Looy, Oosterbosch en Van Landeghem, respek- tievelijk tweede, derde en vierde hadden nog net ruimte genoeg over om uit te greep van de achtervol gende groep te blijven waarin de spurt werd ge wonnen door Frank Van Impe. E.D.M. Lucien Van Impe kreeg ook al bloemen (c) Herman Van Springel werd door de voorzitter van Sport en Vermaak gehuldigd (c) dere I ndien. pi eie 8( lioren |gen. I ink Hoste in de bloemen, samen met de inrichters (c) ieseke heeft zijn allereerste amateurskoers Dat gebeurde in Oostakker. De piepjonge uit Hamme heeft nog niet zo heel lang geleden t, overstap gewaagd. Op 19 moet je immers naar de broers. Met alle aanpassingsmoeilijkheden doet het dus eigenlijk over een «uitgeleng- jlëafstand dan over de 80 kilometer die de onder de wielen Denk nu maar niet tegen Janneke mocht opnemen, de kwaliteit prezent in de grotge- Als je weet dat De Bruecker er was, en Etienne De vierde, dan moet er weinig kommentaar bij. Verrassing dus, doch hoop gevend en een morele op kikker voor het seizoen 1980 waarvan Dirk een en ander mag verwachten. Een'andere klasbak, Jan Bogaert, was vanzelfspre kend weer op de afspraak. De Temsenaar komt op een lastig parkoers steeds flink aan zijn trekken. In Dour bolde hij als nummer één door de finish. Te Kieldrecht waren alle ogen op hem ge richt, doch het werd er slechts een negende prijs. René De Bruecker was, zoals eerder gezegd, tweede in Oostakker en in Kieldrecht werd het een tiende plaats, achter Jan Bogaert. Verkeek de Aals- tenaar zich op sterke Jan. En Luc De Grauwe dan? De Oudegemnaar reed weer twee opmerkelijke wedstrij den. Telkens op een par koers dat niet van de poes was. Het werd twee maal een derde prijs: raardsbergen en in het Waalse Landenne sur Meu- se. Etienne De Wilde heeft in de afgelopen maanden bewe zen dat hij één van 's lands een zege was er in één streekprots. Wél noteerden We vonden het bievoor- de eindejaarskermis- we een aantal plaatsen bij beeld erg prettig dat de jersen niet bij voor onze de eerste vijf. olijke jonge Zeienaar Rik Caethoven, tussen haakjes grote beloften is. Geen wonder dat de kandidaten stonden te drummen om hem een profkontrakt te la ten ondertekenen. Intussen bolt Etienne zijn laatste amateurskoersen. Het werd geen zege tijdens het afge lopen weekeinde. Wél een derde prijs te Zele en een vierde in Oostakker. Roger Beelaert heeft nog lang de fiets niet aan de wil gen gehangen. Hij wil blijk baar tot de allerlaatste dag van het nu naar adem snak kende seizoen doorduwen. In Oostakker was hij vijfde, te Zele respektievelijk ze vende en 14de. Voor Etienne Steveninck zat er te Zele een zesde prijs in. Willy De Backer koerste twee keer in eigen buurt: te Zele. Twee ereplaatsen graaide de Berlarenaar er mee: zevende en achtste. Voor Hans D'Haese werd het een achtste prijs te Ge- raardsbergen en Johan De Man was achtste te Zele. Walter Blancquaert finishte bij degenen die in Oostak ker 13de ex-aequo werden geplaatst en Walter Onge- nae, die nu ook al zijn kans waagt in de cyclocrossen, werd in Zele 17de. dit seizoen één van de grote pechvogels, zich weer toonde. In Tisselt finishte hij als nummer drie. Voorts pakte hij nog wat «lichtere prijskes»: 15de te Petegem en 30ste te Baasrode. Ook Etienne Van der Helst was te Tisselt op de af spraak: vijfde. In Oostroze- beke was het minder in het oog vallend: 17de. Ghislain Van Landeghem, dit seizoen opvallend re gelmatig en trouwens meestal vooraan in de resul taten, was in Baasrode vierde en te Tisselt 13de. De hulpvaardige en voor beeldige «ploegrijder» Etienne De Beule was in Petegem-Deinze bij de pin ken; vijfde. En wat dan gezegd van Frank Van Impe. Die komt er door en we kijken nu reeds benieuwd uit naar wat die begaafde broer van Lu cien in 1980 uit zijn mouw schudt. Frank was vijfde in Baasrode en zesde te Tis selt, telkens na zich met veel wilskracht in verschei dene ontsnappingen te hebben gemoeid. Voor Frank Arijs noteerden we een zevende prijs in Tis selt en een 12de plaats te Baasrode. Richard Buckaki, de kermiskoerser bij uitstek, was in Baasrode zevende. William Tackaert heeft als neoprof heel wat verwach tingen gewekt. Vooral in wedstrijden op internatio naal niveau. Hij was in Oost- rozebeke negende. Lucien Van Impe, negende te Baasrode, Ronald De Witte, 12de in Oostrozebeke, Pa trick Lerno, 15de te Tisselt en 22ste te Ruisbroek, Ronny Van de Vijver, 19de te Tisselt, Ronan Onghena, 26ste te Baasrode, Frans Van Vlierberghe, 21ste te Tisselt, Johnny Van der Ve- ken, 23ste te Tisselt en 27ste in Oostrozebeke, en Oscar Dierickx, 29ste te Tisselt, waren de andere prijzenkapers. it lijkt er wel op dat Appels een seizoen bezig is «ups and downs», inst en verlies wisselen ikaar met de regelmaat i een klok af. Alhoewel, deze wedstrijd kunnen hen gerust vergeven dat twee punten niet naar Appels zijn gegaan. De ploeg van groen-wit heeft blijkbaar een vreemde op vatting over wat korfbal pre cies is. Uit vroegere en/a- ringen wisten we reeds hoe het er kan aan toe gaan bij een treffen met groen-wit. Maar wanneer dan een scheidsrechter tussen de lijnen wordt gestuurd, die schijnbaar pas van tussen de banken komt, dan moet men niet veel goeds ver wachten. Kon hij de eerste helft nog enigszins in de hand houden, werd het in de tweede helft een vrij hope- de spelers rond de korfbalpalen (AN) lose zaak. Vooral de spelers van de thuisploeg waren het spreekwoord indachtig dat blaffende honden toch. niet bijten, en maakten dar ook vrij ruim gebruik van de hun toegestane vrijheid Anderzijds moeten we ook vermelden dat men te Ap pels nog meer moet gaan schaven aan de juistheid van het schot. Het was groen-wit dat de openings treffer kon plaatsen. Ver- straeten A. stelde gelijk en de thuisploeg scoorde te rug. Nadat Michiels via straf- worp opnieuw kon gelijk maken, liepen de thuisspe- lers op vrij korte tijd uit tot 4-2. Met nog een doelpunt van De Winne voor Appels en een voor groen-wit ging men rusten met de stand op 5-3. Een rommelige tweede helft werd geopend met een tref fer van De Pelseneer." Zoals reeds vermeld waren het vooral de spelers van groen-wit die gebruik maak ten van de onbestraft ge bleven fouten. Dankzij twee van zulke toestanden kon den ze zelfs een drie doelen kloof slaan. Dat men toen langs Appelse zijde kon te rug komen is enkel te dan ken aan het echte korfbal- spel dat ze ten beste geven. Met goals van De Rouck en Moonen kon men terug ko men tot 746. Een gemiste strafworp deed de hoop op een gelijke stand verdwij nen. Met nog 9 wedstrijdmi nuten zetten de lokalen nog een streepje achter hun saldo. Alle pogingen tevergeefs konden de Dendermonde- naars enkel nog de schade beperken door via een strafworp omgezet door Mi chiels tot 8-7 te milderen. Beslist een uitslag die geen weerspiegeling is van de spelkwaliteiten van de pupil len van voorzitter Roelandt. Maar zoals altijd nemen ge dane zaken geen keer en wordt het hopen op een zege volgende week. IOUW - ATLANTIS LEBBEKE 3-8 wn Trouw zou het feest pas doelpunten worden ge- de rust beginnen. Toen maakt hebben we ook in de dij zen de bordjes 1-1 en vorige wedstrijden gezien, idy Van Den Broeck heeft maar zondag konden even toen de ploeg op gewe- mrdn dat men zo vlug moge- goed in de eerste vijfenveer tig minuten een paar korven uit de omknelling móet meer gescoord, doch in- raken. Hij heeft toen het zake afwerking zat het niet orbeeld gesteld en met altijd mee. Tal van schoten S^ee rozen op het gepaste ketsten op de rand van de 'eeilnnKKls U^« I \.~.U I -.„,4„» inblik het Lebbeekse ,os im op weg gezet naar een 'sjjstige zege. Want eens de rlossende derde korf ging t vlotter en was Atlantis betere ploeg. Lebbeke is 3r/èisch sterker, doch die 7a/?nditie had met een ar tondwedstrijd op vrijdag n lelijke deuk gekregen, ich was het in de tweede |lft dat een 3-8 zege werd Mariette Van aet met twee doelpunten, ro%ik Veldeman, Lisette oopn Praet en Edwin Borms, iren de scherpschutters, it in de tweede helft de korf af, zodat mag gespro ken worden van enige te genslag. Een pluspunt is dat de vakken nu voldoende uitgetest geraken en de ploeg op zijn sterkst staat. Zondag krijgen we te Leb beke de wedstrijd tegen Vos Reinaert die normaal moet gewonnen worden zodat At lantis Lebbeke op de leider splaats blijft samen met Flo- riant, een ploeg die over een paar weken moet opge tornd, een wedstrijd waarin men best een coach naast het veld zal kunnen gebrui ken. Trainer De Wael zal Korfbal is soms boeiend. Hier zien we o.m. voorzitter Hugo Paul en Rudi Van den Broeck vol spanning kijken hoe de jongens en meisjes van Atlantis Lebbeke het doen tegen Trouw (AN) van de gelegenheid gebruik Klassement maken om zijn spelers aan p| Merelbeke 4 4 0 8 het werk te zien in deze be- 2. At. Lebbeke 5 4 0 8 langrijke match. 3. Veb. Lichtaart 5 3 17 4. Lvra 5 3 17 5. Jo. Itegem 5 2 15 6. Luchtbal 4 113 7. VOS Reinaert 4 10 2 8. Trouw 4 0 0 0 9. Zelzate 4 0 0 0 Frans Van Looy werd mooi tweede voor Oosterbosch en Van Landeghem (c) Frank Hoste voor de derde. rhaal winnaar dit jaar (c)

De Voorpost | 1979 | | pagina 31