GEEN VERRASSINGEN OP LOKALE KAMPIOENSCHAPPEN 5R0TE VRAAGTEKENS HKM HAMME KAN HET NIET ROOIEN TEGEN PATRO TIVOLI Tielt wint te Zele TWEEDE MTERSCHOLENTORNOOI TE LEBBEKE SUKSES MAGERE OOGST VOOR ST-NIKLAAS TAFELTENNISKAMP TAFELTENNIS IN DENOER- SCHELDE- DURME EN WAAS 'ROVINUALE KOMPETITIE Voorloper op provinciale kompetitie Hamse Judoka's: puntenwinnaars te Gent -,c •khfUSS De lokale kampioenschappen van Dender- Schelde - Durme en Waas in de sporthal te Lebbeke hebben in mindere mate beantwoord aan de verwachtingen van de inrichters. Het feit dat in bepaalde provincies aan deze kampioenschappen niet langer de waarde wordt gegeven die ze toekomen liet zich blijkbaar ook hier gevoelen. Zij die er evenwel wel waren hebben zich ingespannen om in de eerste plaats de titels naar zich toe te trekken zich terdege te testen voor de inter- clubs die thans volgen en verder om de toeschouwers op een sportief en spannend kijkstuk te vergasten. Veel verrassingen kwamen er niet uit de bus, al kan worden gesteld dat bij de dames de jonge Y. Struylaert met haar drievoudige overwinning sterk in de kijker kwam. Toeval of niet maar ode Luc Struylaert tOeg de volle aandacht. Zijn verwinningen in de D en C eks zijn zeker niet ongezien >orbij gegaan. Kieldrecht •ven. Wanneer we dan toch op zoek gaan naar wat als verrassingen dienen beschouwd belandden we bij Matthijs uit Beveren, die zijn clubgenoot Walter Heyrman kansloos liet bij de heren niet geklasseerden. In de reeks heren D kwam Luc Struylaert (Kieldrecht) dan op de proppen. Hij versloeg Gun- ter Corrijn (St.-Niklase) in de finale. Karei Mestdagh (Her- Tafeltennisser Jef De Maeyer Herleving leving) en Johan De Niel (St.-Niklaas) waren hiermede het langst in koers geweest. Een sterke prestatie bracht eveneens de Herlevinger Jozef De Maeyer die er favoriet Dirk De Bosschere DO uitwipte en achteraf ook Bart Geussens (St.-Niklase) D2 kansloos liet. Bij de heren C kregen we met De Wilde (Kieldrecht) De Niel (St.-Niklase) en Struylaert (Kieldrecht) Amelinckx (St.-Niklase) enigzins ver wachte halve finales. Kiel drecht bleek andermaal het best bij de zaak zodat De Niel en Amelinckx mochten inbinden. De Wilde vertrok als fovoriet in de finale maar Luc Struy laert beslist in zijn beste doen oordeelde er anders over. De reeks heren B werd dan toch een St-Niklase aangelegen heid. Amelinckx (St.-Niklase) wipte De Wilde (Kieldrecht) en Frans Messagie bleef mees ter over zijn clubgenoot Walter De Cock. In finale beklemtoonde Frans Messagie zijn flinke konditie door Amelinckx te kloppen. In de reeks juniores bleef Bart Geussens (St.-Niklaas) aan de winnende hand van De Ruys- scher (Lebbeke) terwijl Di- dier Bosman (Lebbeke) op de titel beslag legde bij de kadet- ten door te zegevieren van P. De Boes (St.-Niklaas). De reeks veteranen ging naar Hu- bert Van Langenhove van Her leving die Herman Van Hese (St.-Niklase) kansloos liet in de finale. Bij de dames viel dan de solo van Y. Struylaert op te tekenen. Zij bleef aan de winnende hand bij de dames C, B en juniors. Telkens diende ze het op te nemen tegen Cordemans uit St.- Niklaas, die er maar niet in slaagde het Kieldrechtse meisje te bedreigen. De reeks dames niet geklasseerden ging naar Myriam Muylaert van HKH Hamme. Zij won in fi nale van A. Van den Steen Tafeltennis troef tijdens de kampioenschappen te Lebbeke (AN) (Lebbeke). De reeks dames pend. Corryn De Neve won- kadetten tenslotte ging naar nen de reeks dubbel D door Christa Van Hese (St.- Mestdagh - De Maeyer (Her- Niklaas) die meester bleef over leving) in finale te verslaan. M. Bruggen. Bij de dubbel C werd het een In de dubbelreeksen bleek echt St.-Niklaas onderonsje St.-Niklase wel het best gewa- Amelinckx - De Cock haalden het van Messagie - Daems. De dubbel juniors tenslotte gingen naar het duo De Niel - Corryn dd die het Lebbeekse team De Ruysscher - Boeyckens ver- tn sloegen. ie vorige zondag aandachtig toeschouwer is geweest op de xale kampioenschappen zal tot de vaststelling zijn geko- en, dat in verband met mogelijke pronostieken de vraag- kens er nog groter zijn op geworden. Gebleken is immers iat verschillende bekende spelers nog ver van hun beste konditie staan, daarwaar eerder bescheiden spelers uitpak ken met een daverende forme. Vooral dit kan de eerste kompetitiewedstrijden sterk oriënteren of komen beïnvloe den. In eerste provinciale afdeling start Kieldrecht met Drive A en Eikenlo A als favorieten op de titel. Struylaert, De Wilde en Van Puymbroek vormen de basis van een ploeg die de pres taties van vorig jaar moet kun nen overdoen. Op de ope ningsdag van het interclub- kampioenschap krijgt de grensklub Melsele A op be zoek. Uit Melsele kwam dit op heden niet het minste geluid. Of Eric Verstraeten en de an dere Vereisten zullen kunnen optornen in deze eerste Waas- landse derby blijft voor alles nog af te wachten. De twee overige- streekploegen in de hoogste provinciale afdeling staan eveneens tegenover el kaar in deze openingswed strijd. Herleving A - St.- Niklaas C. Een wedstrijd die door geen van beiden mag ver loren worden. Herleving Den- dermonde versterkt met Vic Eylenbosch - De Waaslanders pakken eveneens uit met een verjongd team. Het wordt vast hard tegen onzacht in hopelijk een sportieve wedstrijd. In de tweede provinciale afde ling worden we gekonfron- teerd met de wedstrijd die vo rig seizoen als de beslissing in het kampioenschap werd be schouwd: Herleving Dender- monde B - Elckerlyc Aalst A. Kinck wil dit jaar met zijn ploeg naar eerste provinciale promoveren. Wat Roger Tecqmenne en zijn maats hier tegen zullen stellen valt voor alles nog af te wachten. Met St.-Niklase D - Melsele B krij gen we een nieuwe streek- derby waarin op geen ge schenken moet worden gere kend. Over de wedstrijd HKH Hamme A - Patro Tivoli Hamme A hebben we het in een afzonderlijke bijdrage. Overstappend naar de derde provinciale afdeling kunnen we de schijnwerpers best rich ten op Lebbeke - Herleving C in de C reeks. Een onuitgege ven wedstrijd die zowat de twee inrichtingen uit kan en waarin vooral de eerste wed- strijdspunten bepalend kunnen zijn. Met Elckerlyc B - Elcker lyc C komen we bij een van die gemakkelijke beurten voor de hoger geklasseerde thuis ploeg. Hetzelfde geldt trou wens voor Beveren A dat gast heer speelt voor de lokale B ploeg en St.-Niklaas F dat de clubgenoten uit de E ploeg dient partij te geven. Ernstiger wordt het alvast met Kemzeke A - Kieldrecht B, terwijl zowel Melsele C als Temse A het moeten halen respektievelijk van Melsele D en Temse B. In vierde provinciale afdeling wordt het best spannend. Mel sele F - Haasdonk, St.-Niklase E - Kemzeke B en Kieldrecht C - Stekene zijn de blikvangers in de A reeks. Herleving D - Wetteren B plaatst ons voor een enorm vraagteken. Vlier- kouter - Wichelen en Patro Ti voli B - HKH Hamme B zijn van die derby's die weieens een verrassend resultaat kun nen opleveren. Voor dit alles dienen we evenwel tot het weekend te wachten. Hoe ook de spanning neemt van uur tot uur toe in de diverse klubloka- len waar men naar de kompeti tiestart is gaan toegroeien. Het wordt dan ook een eerste ont lading van deze spanningen met positieve of mindergoede resultaten. Inlossen van ver wachtingen of tegenvallers. Volgende week brengen we in dit verband alvast de eerste ge volgtrekkingen. HET INTERCLUBP- ROGRAMMA 2' NATIONALE St. Niklaas A - Florennes I 3' NATIONALE: Ransart C - St.-Niklaas B X 1' PROVINCIALE Kieldrecht A - Melsele A I Herleving A - St.-Niklaas C I 2' PROVINCIALE Herleving B - Elckerlyc Aalst A X HKH Hamme A - Patro Tivoli A St.-Niklase D - Melsele B I 3' PROVINCIALE Lebbeke - Herleving C X Elckerlyc B - Elckerlyc C I Beveren A - Beveren B I St.-Niklaas F - St.-Niklaas E 2 Kemzeke A - Kieldrecht B I Melsele C - Melsele D Temse A - Temse B 4' PROVINCIALE Melsele E - Kemzeke B Melsele F - Haasdonk St.-Niklaas G - Beveren C Kruibeke A - Kruibeke B Kieldrecht C - Stekene Herleving D - Wetteren B Elckerlyc D - Wetteren D Vlierkouter - Wichelen Patro B - HKH Hamme B De dameskompetiei start volgende week, terwijl de jeugd- en vetera- nenkompetitie eerst op 11 novem ber op gang wordt gebracht. Met de Hamse derby Patro Tivoli - HKM Hamme kre gen we in tweede provinciale afdeling niet alleen een voor loper maar ook een van de topwedstrijden uit de kom petitie. Een ontmoeting die misschien wel iets te vroeg kwam, maar uiteindelijk onder ruime publieke be langstelling tot een spannend en sportieve wedstrijd is uit gegroeid. HKM Hamme en Patro Ti voli, die sinds enkele weken hun tafels in hetzelfde lokaal hebben opgesteld speelden dan uiteraard voor eigen volk. Patro Tivoli nam de bes te start langs De Keyzer, Paul en Pierre De schoesit- ter. Laatstgenoemde kwam in het vooruitzicht van de kompetitie 1979-80 de Patro rangen versterken en van een versterking gesproken, Pierre zou zich in de Hamse derby alvast opwerpen tot de sterkste speler ook al staat het klassement NK achter zijn naam. Enkel Drieghe wist in de eerste ronde een wedstrijd te winnen voor HKM, zodat het er reeds vrij benard uitzag na vier wed strijden. De HKH aanwinst Marc Van Damme (NK) zorgde hierop voor de ver rassing door de Patro kop man De Keyzer (D2) te klop pen. Het werd 2-3 en de kans voor HKH om op gelijke hoogte te komen. Luc Verschelden kreeg hiertoe de kans maar miste het tikkeltje meeval tegen De Schoesitter Paul die in de «belle» aan de win nende hand bleef met 21-19. Slaagde Dany Thysbaert (vroeger HKH Hamme) er niet in iets positiefs te reali seren voor zijn ploeg, dan was Pierre De Schoesitter outstanding, terwijl Mare De Keyzer en Paul De Schoeisitter ieder goed wa ren voor drie overwinnin gen. Paul Drieghe, Eric Waegeman en Luc Ver schelden kwamen voor HKH niet verder dan elk een overwinning, zodat de palm bij de verliezende partij ging naar de Zeelse aanwinst Marc Van Damme die twee maal aan de winnende hand bleef. Uiteindelijk won Patro Tivoli met 11-5 de Hamse derby waarvan we alvast onthouden dat de ploeg van Van Cauwenberghe flink fi guur kan slaan in de kompe titie, zeker met de verster king langs Pierre De Schoe sitter onbetwistbaar de meest klassevolle speler bij Patro, terwijl HKH Hamme zich hopelijk zal kunnen op trekken aan de prestaties van Marc Van Damme. Niet temin wordt het wel een moeilijk seizoen voor Luc Verschelden en de zijnen. Het HKH objectief reikt blijkbaar ook niet verder dan van het behoud tot de goede middennoot, daar waar Patro Tivoli wel ambi ties mag koesteren om voor aan te eindigen. Constant Vermeulen Onder impuls van Julien Hey- vaert en het jeugdkomitee van TTC Lebbeke werd tijdens de voorbije week het tweede Lebbeeks interscholentornooi gehouden in de gemeentelijke sporthal. De opkomst voldeed volledig aan de verwachtingen gezien liefst 84 deelnemers achter de tafels verschenen. Het werd een spannende strijd waarin voor het O.L. Vrouw Instituut en de Middelbare af deling van HMC Lebbeke el kaar geen duimbreedte toega ven. Ook de Gemeentelijke scholen en de voorbereidende afdeling van HMC lieten zich flink opmerken, daarwaar de Lebbeekse Rijksmiddelbare school zich niet zo sterk wist door te zetten. Op individueel vlak haalde De Proft van HMC zijn slag thuis bij de jongens voorbereidende afdeling. Van Cauter (GS) volgde in het spoor en Bo- gaerts (HMC) werd eervol derde. Bij de meisjes voorbereidende afdeling spanden de gemeen tescholen de kroon. Carol De Ridder won en haar schoolge- noten Anouk Segers en Len Juen Fun werden respectieve lijk tweede en derde. Bij de meisjes middelbare af deling speelde O.L. Vrouw In stituut slokop. Ria Van Stap pen ging hier Els Ravijts en Anne Mie De Smet van voor noemd instituut vooraf. Bij de jongens middelbare afdeling trok HMC de hoofdprijzen naar zich toe. Johan De Man haalde het vóór Kris De Saede- leir en Mare Pieters. In de strijd voor de scholen rangschikking bleek het meis jes instituut O.L. Vrouw van Lebbeke één puntje meer te hebben vergaard (27) dan dt jongens uit de Middelbare af ?e deling van het HMC (26). I> mi(; gemeentelijke scholen werdeierVi derde met 17 punten vóór di voorbereidende afdeling va het HMC (13) en RMS Lebf' beke dat met 6 punten vre diende te nemen. Samenvattend: Een geslaagd tornooi dat volgend jaa zeker zijn derde uitgave kennen Een flink initiatie* dat in de toekomst hopelijl nog meer bijval en steun 2 mogen genieten. De meisjes van het O.L. Vrouwinstituut te Lebbeke juichen na hun zege in het tweede Lebbeekse jnterscholentafeltennistornc f. Asahi-Kwai dat voor de aanvang van de wedstrij den, zelf enkele verdienste lijke personen in de bloeme tjes zette, kreeg uit de han den van senator Coo reman Etienne ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan, een trofee geschonken door Mi nister Rita De Backer. De meeting werd bijgewoond door haast het voltallig schepencollege. De brand- weerkommandant de heer Remi Van Acker, en de ad junct commissaris Robbens Johan. Tijdens de weging van de ploegen werd het spijtige forfait gemeld van J.C. He- veren. Hierdoor werd afge zien van het twee poule sys teem en diende elke aan wezige club tegen elkaar uit te komen. Tielt toonde zich hierbij de sterkste ploeg. Bij Asahi-Kwai kon de goede verrichting van gans de ploeg worden vermeld. Nipt verlies tegen Tielt en Made, geeft goede hoop op de start in 1 nationale, op 21 oktober 1979 te Mons. Speciaal te vermelden de goede kampen van 4 jonge ren: Fierens Johan, De Leenheir Maurits, debuut met 3 overwinningen, De Geest Ronny verlies met waza-ari tegen Lambrechts Belgisch kampioen en 3 op de Europese kampioen schappen; Mario Bouwens, debuut in de ploeg met ip- pon ovenwinning. Eveneens de prestatie van Raymond Van Driessche, toch terug gekomen na tal van kwetsu ren. De anderen deden wat van hen verwacht werd. Uitslagen 1Tielt 5/45 - Made 2/20 2 Breda 2/20 - Zottegem 5/50 3. Tielt 4/32 - Zele 3/30 4Made 5/50 - Zottegem 2/10 5. Zele 7/55 - Zottegem 0/0 6. Made 6/60 - Breda 0/0 7. Tielt 5/43 - Breda 1/10 8. Breda 0/0 - Zele 7/67 9. Made 2/17 - Zele 2/13 10 Tielt 5/50 - Zottegem 2/20 Voor Zele Volgende judoka's Fierens J., 4 kampen, 2 ovenwinningen, 1 gelijk, 1 verlies. De Leenheir M.: 4 kampen, 2 overwinningen, 1 gelijk, 1 verlies. De Geest R 4 kampen, 3 overwinningen, 1 verlies. Van Avermaet R.: 2 kam pen, 2 overwinningen (ip- pon) Van Der Haegen M.: 1 kamp, 1 overwinning (ip- Het twintigjarig bestaan van Asahi Kwai Zele werd internationaal gevierd GB pon) Van Driessche R.: 1 kamp, 1 overwinning (ippon) De Beule Luk: 4 kampen, 3 overwinningen, 1 verlies. Christiaens Leo: 3 kampen, pen,3 ovenwinningen, 1 ver- 2 overwinningen, 1 verlies, lies. Bouwens Mario: 1 kamp, 1 BENO overwinning (ippon) Meskens Marcel: 4 kam- Zondag was het weer een eervolle dag voor de Hamse Judoclub. Patrick De Mey, die brons haalde op de Prov. Kampioenschappen te Beveren, bewees op de 2-maandelijkse ontmoetin gen op Regionaal vlak voor de puntenklassering ter be vordering van een hogere graad! Shias genaamd, dat zijn vorm in stijgende lijn gaat. Hij wist immers zon dag te Gent 2 opeenvol gende overwinningen te behalen met volle ippon. Dat betekent voor 2 punten dichter bij zijn examen voor 1e Dan. Hetzelfde resultaat wist ook Frank Lepouttre te verwezenlijken in zijn reeks. Dit betekent een rooskleurig vooruitzicht voor de ko mende Kampioenschap pen. Voor Patrick zeker een stimulans voor de Regio nale Kampioenschappen te Eeklo volgende week, waar hij door zijn derde plaats van Beveren aangeduid is Voor de St.-Niklase nationa- lers begon de kompetitie reeds vorige zaterdag. In tweede na tionale kreeg de Waaslandse A ploeg een verplaatsing naar Sambre et Meuse voorgescho teld, waar vorig jaar een puntje werd ingepikt. De lo kale ploeg bestaande uit vier B 6 spelers beet derwijze van zich af dat Schelfaut en co vrij snel in het verlies werden ge drongen. Alleen Albert Schel faut slaagde er in enigzins overeind te blijven en drie wedstrijden te winnen. Carl Van Camp bleef evenwel ver beneden de verwachtingen en liep liefst drie counters op in deze openingswedstrijd. Alex De Wart, de nieuw aange voerde versterking (B6) kon het al evenmin tot een over winning brengen als Walter De Cock (CO) die blijkbaar nog- wel een hele eind van zijn be ste doen af is. Samenvattend een alles behalve gunstige start van St.-Niklase dat volgens in siders aangewezen is om stuk ken te maken in deze kompeti tie. Het heet zo dat de St.- Niklase fanionploeg a.s. za terdag revanche wil nemen voor eigen publiek. In dit ver band zouden de bezoekers uit Florennes het gelag moeten be talen. Afwachten maar. In derde nationale bleek St.- Niklase B de halve inzet thuis tegen Le Logis D. Aanvanke lijk bleek Herman Snellingsen zijn maats naar een vlotte zege te stevenen. Halfweg stond immers een 6-2 stand op het bord. Toen gingen de poppen aan het dansen. Le Logis wist de achterstand in één ruk op te halen en zelfs met 7-8 voor te komen. Gelukkig bleken Mes sagie en Amelinckx in hun bes te doen, zodat uiteindelijk toch nog de halve inzet kc gered worden. Herman Si lings met 2 op 4 bleef enigzii i beneden de verwachtinga daar waar Bart Geussens zie l wel flink verdedigde maar u eindelijk toch iets te licht uitgevallen. Het komend wee end wacht St.-Niklase B uitwedstrijd naar Ransart Geen pleziertochtje voorwi Eindstanden: Sambre et Meuse-ST.-Nikli A I2|V. St.-Niklase B-Le Logis D B e I Van woensdag 2 tot en met zondag 6 januari 1980 wordt in het domein Ter Groene Poorte, Spoorwegstraat 14, 8200 Brugge St.-Michiels een tafeltenniskamp ingericht. Voor wie in tafeltennis belang stelt vanaf 10 tot 16 jaar, zowil jongens als meisjes een uitzonderlijke gelegenheid. De inschrijvingen dienen gericht aan de Federatie Vrije Tijd-G. A.S. (Gymnastiek, atletiek en sport). Spoorweg straat 14 te 8200 Brugge - St.-Michiels. Het deelnemings- recht bedraagt 2.500 F voor de vijf dagen, volledig inter naat, verblijf en eetmalen inbegrepen, verzekering tegen alle ongevallen die uit de sportaktiviteiten voortvloeien. Voor nadere inlichtingen tel. 050-31.93.05

De Voorpost | 1979 | | pagina 32