De Voorpost 1e NATIONALE AVANTI LEBBEKE AAN DE LEIDING ZONDAG «EUROPEES» HANDBAL ALLEEN AVANTI 'IEÜHI FEMINA WINT J.B.C. AJAX VERLIEST IERBY! .V. AALST LORT BEYNE! MM Handbalkalender Vrouwenhandbal 1 l Jeugdhandbal Miniemen ?Lt Even voorstellen: B.S.V. Bern Nationale Nationale De Voorpost- 12-10-1979 - 33 de vrouwenkompetitie kje men slechts één zege te ■ren bij de streekklubs nml Femina dat te ainem met 16-18 cijfers R.B. Dendermonde ver niet uiterst kleine cijfers jvan het sterke Sp. Evere Aalst Sportief deed meer zich verdedigen tegen jskampioen Uilenspiegel 5). E.V. Aalst verloor met cijfers van Tongeren en hadden wij wel een betere lag verwacht van de Eend- vanti Lebbeke - Scaldia 2 Dendermonde 13-9 racht vrouwtjes. Sp. Kraainem 16 Avanti Femina 18 Avanti Femina zonder Hauwe- laert, S. Muylaert en C. Moonen, won gemakkelijker te Kraainem dan de uitslag laat vermoeden. Na 13' leidde Avanti reeds met 0-4 en via 1 -8 werd de rust bereikt met een 5-9 score. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Lebbeke nam tot 5-12 voorsprong en via 7-16 een kwartier voor het einde. Met nog 8' te spelen telde Avanti Femina een 12-18 voorsprong. De 16-18 eindcij fers zijn dus duidelijk gevleid te noemen voor de thuisploeg. Avanti Femina: Van Langen- hove, H. Bleyaert 7, A.M. Bleyaert 2, Van San 1Cools, K. Van Dalle 7, Lissens 1, S. Van Den Broeck, K. De Meersman, Biesemans, Vei- reman, Van Handenhove. EVA de doelman van Angleur staal machteloos (Avanti - Angleurl (AS) eerste helft werd traag ge- eld, de verdedigingen wa- duidelijk baas over de aan- lers, toch werd in ieder ip één speler opgemerkt: Ransbeeck bij Avanti en nbay bij Scaldia, zij im- scoorden alle treffers or rust (3-2). In de tweede ft voegde zich Wim (5) De ift erbij en dit was vol- nde om de punten in Leb- e te houden. anti: Van Hove, Costanzo, Proft 5, Vlassenroot 1, De nder, Van Biesen, Walrae- b 1, Van Ransbeeck 6, De sscher, Huyck, Keppens, Jacobs. Scaldia: Vernimmen, Tem merman, Moens 1, De Mol, Geens, Bombay 7, Delannoy, Aesaert, Penninger 1, Van Eeckhoren. Kadetten Avanti Lebbeke 2 19 Scaldia Dender monde 12 Onder impuls van een raak- werpende Smekens kwam Avanti 5-0 voor, na 10', maar Vernimmen en Baetens hiel den Scaldia in koers (10-6 rust). Baetens bracht Scaldia tot op 2 doelpunten (10-8) maar Smekens met de hulp van de snelle Hertsens hielden Lebbeke steeds voor. Avanti 2: Vermeiren - Van Gucht, Smekens 9, Van Den Abbeele 2, Hertsens 5, San ders, Van Den Broeck, Ver beek 1, Vlassenroot 2, Ruys- bergh, Bosteels. Scladia: Baetens 7, Hoorel- beke, Vernimmen 4, Michem, Desaert, De Wit, Coppens, Bombay, Temmerman, Franckaert 1. EVA In Lebbeke klopte een superieur Avanti nu ook de vurige Waaltjes uit Angleur (AN> i.C. Dendermonde - H.B.C. Ajax: 17-16 lijl maal werd H.B.C. Den- D, monde door de geluksfee jCi srvloedig bedeeld. Inder- (jjad, Ajax Lebbeke 7' voor einde nog met 14-16 aan de ding, was zaterdagavond in goed gevulde Grembergse irthal beslist de betere ,g( eg. De Ajaxieden taktisch aa eken sterker dan een weinig za lectief Dendermonde, ga- vooral tijdens de tweede een demonstratie van bereddeneerd en taktisch idbal. Lebbeke dan toch nog ver is in de eerste plaats te en aan het ontbreken van tikkeltje geluk en ook aan Dendermondse keeper J. isquater die duidelijk in een madigde dag verkeerde. jonge Dendermondse per stopte niet alleen 5 pe ty's maar wist tevens een rtal open doelkansen van onschadelijk te maken, ttemin kan men stellen dat bbeke in de afwerking op- llend faalde. Voor Dei.der- nde begon het nochtans goed. Via De Bock werd Ajax verdediging in de ver ting geworpen en via 4-0 6' werd het 6-1 na 12' spe- Ajax coach M. Janssens, het onmiddellijk begrepen schakelde zijn 6-0 verdedi- sg over naar een 5 plus «in- lan» die vooral L. Van uwenberghe ging schadu- w wen. Dendermonde, dat het blijkbaar alleen kan waarma ken dank zij een krachtige tweede lijn, verloor plots de greep op de wedstrijd. De tegenzet kwam er niet en Ajax ging nu aan de achterstand knagen. Met een 7-6 score 7' voor de rust- begon de thuis ploeg nu echt paniekerig te reageren en via 7-7 werd het 8-7 bij de rust. Dendermonde leek zich tijdens de rust her steld te hebben want opnieuw dreef het zijn voorsprong op. Er waren 7' gespeeld als de thuisploeg met 12-9 leidde. Ajax bleef echter rustig de stormloop opvangen en tijdens de daaropvolgende minuten waren wij echt verbaasd de thuisploeg volledig te zien «uiteen» vallen. Ajax demonstreerde nu een veel efficiënter soort handbal en met nog een kwartier te spe len leek Lebbeke op weg naar een onafwendbare zege (12- 14)Keeper Quisquater redde Dendermonde dan van de to tale afgang door zijn vierde penalty te stoppen en via L. Van Cauwenberghe werd het 13-14. Na twee aanvallen te hebben zien stranden op het doelhout maakte Quidé er 14- 15 van en opnieuw stopte Quisquater een Ajax penalty. Zeven minuten voor het einde maakte Van Geel er nu 14-16 van maar een prachtig doel punt van W. Timmerman bracht opnieuw spanning (15-16).' Ajax verloor nu toch enigszins zijn kalmte en beide ploegen leden plots opvallend veel bal verlies. Met nog amper één minuut te spelen maakte B. Wuest gelijk en als tijdens de allerlaatste seconden Ajax balverlies leed scoorde L. Van Cauwenberghe het winnende doelpunt op breack-out. De eerste woorden van trainer De Nil na het fluitsignaal «deze zege hebben wij echt niet ver diend» Ploegen: H.B.C. Dendermonde: Quisquater en Van Damme, Van De Velde, Timmerman 2, De Bock 6, Gyssels, B. Wuest 2, De Nil, Seghers 1, Batse- lier, Van Cauwenberghe 3, Kerremans 2. Ajax: De Bruyn en Dierickx, Vermeiren, Quidé, Van Me- degael, Jacobs, D. Huyck, Hofman, Van Geel, Hen- drickx, M. Huyck, J. Beeck- man. Reserven: H.B.C. Dendermonde H.B.C. Ajax: 15-13 Ruststand 8-8 Scoorden voor Dendermonde: Van Kerckhove 1Bouteille 3, Van Der Veken 2, Merckx 3, De Proft 2, Gyssels 2, Ver- leyen 2. EVA Ook dat hoort bij de sport: een verwonding oplopen. Doch dan is daar de solidariteit van c andere spelers, die hun maat naar de bank helpen (Avanti Lebbeke - Angleur) (AN) V. Aalst - Beyne 14-12 Bayens werd de aansluiting bereikt 10' voor het einde en Van Boxtael zorgde even later voor 13-12. Als De Doncker na 53op penalty er 14-12 van maakte was de ruststand me teen bereikt. Het werd nog een zeer woelig wedstrijdeinde maar trainer Multael kon zijn spelers voldoende in de hand houden zodat de zege Een- Aalst heeft met een daverend seizoenbegin, 4 punten op bracht n'et meer ontgbpte. twijfelaars onmiddellijk de mond gesnoerd. Voor het Scoorden: M. Bayens 3, J.P. koen waren de meningen over de waarde van Eendracht De •Iaeêher Van Boxtael 2, k ?al verdeeld en de pessimisten spraken zelfs over degrada- Van balderen 3D. Bayens 1 X^vaar. Het jonge Eendracht geheel klopte nu ook Beyne !?e Doncker 1 De Cock 1 bewijst hierdoor dat zij zeker in staat zijn de goede ^e5,erTe": Idenmoot te halen in 's lands 2C hoogste afdeling. De Beyne: 9"19 Istrijdstart was hoopgevend voor de thuisploeg, die Rust: 5-8 ""J.P. De Jaegher en Mare Bayens tot 2-0 uitliep. Scoorden, G. De Jaegher 2, Van Herreweghe 2, Van Den die na 42A met 8-10 leidden. Bossche 2, Steemans 2, Simal Langs G. Van Malderen en D. EVA Avanti Lebbeke - Angleur: 25-20 Dat de inspanningen en de prestaties van Avanti Lebbeke niet onopgemerkt blijven was weer te merken in de Leb- beekse sporthal waar ruim 600 toeschouwers aanwezig wa ren. Deze sportliefhebbers zullen zich de verplaatsing zeker niet beklaagd hebben want eens te meer was het spektakel de moeite waard. Angleur toonde zich een opvallend goede tegenstander en het was duidelijk dat de Walen vol ambitie naar deze wedstrijd hadden toegeleefd. Vooral de eerste speelhelft bracht een zeer hoogstaand handbal. van na een kwartier spelen. Avanti, langs een wellicht nooit betere Verhofstadt, voortreffelijk uitgelokt door pivot Maes, dreef de voor sprong op tot 12-7 en bij de rust leidde de thuisploeg nog met 14-10. Aanvallend had Avanti 30' meesterlijk ge speeld, verdedigend was het minder solied gebleken maar hier kan de onbeschikbaarheid van F. Cornelis een verklaring voor zijn. Na de rust komt Mertens een goede Ninkovic vervangen en aangezien Avanti dan een zwak kwartier doormaakt speelt de Leb- beekse keeper zich opvallend in de kijker. Lebbeke begint met drie doelkansen onbenut te laten en meteen hapt Angleur De Walen, met afwerkers als Meode, J. De Geyter en Ma- wet, speelden een snel en aan trekkelijk handbal en een col lectief uitstekend Avanti met De Vlieger en K. Verhofstadt in de hoofdrollen, liet zich niet van de wijs brengen. Ook Ebel, ondanks hij vanaf de eer ste minuut een persoonlijke bewaker op de huid kreeg, speelde een uiterst nuttige eer ste helft. Na 5' spelen had Ebel tweemaal gescoord (2-0) en enkele minuten later hadden De Vlieger en Verhofstadt de Lebbeekse voorsprong tot 4-1 opgedreven. Angleur naderde tot 5-4 na 10' maar een prach tig spelende Avanti ploeg waarin iedereen zijn rol volle dig beheerste, maakte er 9-6 gretig toe. De Walen naderen tot 15-13 ne37' en met nog een kwartier te spelen kan de wed strijd nog alle kanten uit (17- 15). Als H. Vermoesen even later gekwetst geraakt komt Eddy De Smedt op het terrein. Mogelijk is het toeval maar plots vindt Avanti zijn zelfver trouwen weer en samen met De Vlieger brengt hij Avanti weer 5 doelpunten voor (20- 15). Meteen komt nu ook K. Verhofstadt terug in de wed strijd en met nog 10' te spelen is het 21-16 geworden. De overwinning van Avanti komt nu nooit meer in het gedrang ondanks Angleur op geen en kel ogenblik tekenen van ver zwakking geeft. Avanti is dui delijk klaar voor de Europese Bekermatch van volgende zondag. Avanti: Ninkovic en Mertens, Ebel 8, De Batselier 1, Verhofstadt 7, De Vlieger 5, Maes, Moonen, De Smedt 2, De Pauw, Vermoesen 2. Reserven: Avanti Lebbeke - Angleur: 18-12 EVA eerste 10' werden afgeslo- met een 4-2 score maar dap het wel even stil bij Een- ht. Beyne ging nu drukken let duurde bijna 10' voor er gescoord werd, 4-3 10' f de rust. Beide klubs ble- sterk" aan elkaar gewaagd resulteerde in een 6-6 rust- 1 Na de rust ging het even 'erkeerde kant uit met de 'i van voorzitter Verstrae- Een 8-7 score langs De ek en De Jaeger werd te- 'gedaan door de bezoekers Weekblad van Dender - Durme - en Scheldestreek Handbalclub Dendermonde (c) VROUWEN lc LANDELIJKE Zondag 14.10 te 15 uur Aalst Sportief - Sp. Evere Zaterdag 13.10 te 18.45 u.: Uilenspiegel - R.B. Den dermonde Zondag 14.10: te 17.30 Avanti Femina - E.V. Aalst II® LANDELIJKE Zaterdag 13.10 te 17.30 u. Uilenspiegel 2 - R.B. Den dermonde 2 MANNEN EUROPABEKER Zondag 14.10 te 16 uur Avanti Lebbeke - B.S.V. Bern KOMPETITIE IIC NATIONALE Zaterdag 13.10 te 19 uur: Eupen - E.V. Aalst V LANDELIJKE Zondag 14.10 te 15 uur: Haachtse - H.B.C. Dender monde Zaterdag 13.10 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Heist Zaterdag 13.10 te 21 uur: Hecerna - Rosis Aalst HIe LANDELIJKE Zaterdag 15 uur: Buggenhout - Grihan JEUGD KADETTEN Buggenhout - Avanti 2 Zwijnaarde - Scaldia Dendermonde MINIEMEN E.V. Aalst - Ajax Lebbeke Zwijnaarde - Scaldia Dendermonde 1 SCHOLIEREN Avanti Lebbeke - Olse Merksem De Zwitserse «Pokalsieger» werd gesticht in 1951Tien jaar later werden zij voor de eerste en enige maal Zwitsers Kampioen. In de Europese Beker der Landskampioenen drongen zij het jaar nadien door tot de kwartfinaleDaar werden zij uitgeschakeld door het Joegoslavische Parti- zan Bjelovar. Daarna bleef het een tijdje stil rond deze klub maar in 1976 drongen zij door tot de halve finale van de Beker der Bekerhouders. Hier werden zij uitgescha keld door het Duitse Donkersen. Van 1976 tot 1979 rangschikten zij zich steeds tussen de vijf sterkste ploegen van Zwitserland met een 2 plaats en een Beker overwin ning als sluitstuk in het seizoen 1978-1979. Hun streef doel voor het seizoen 1979-1980 laat geen twijfels: Natio naal Zwitsers kampioen worden en eventueel opnieuw de Zwitserse Beker in de wacht slepen plus een opvallende prestatie leveren in de Europacup. De ploeg Nr. Naam Geb. Int. sel. Nat. pi. A B Jun. 1Adamino Reto 50 3 12. Eckmann Daniel 50 87 10 2. Moser Jürg 56 8 15 3. Buser Daniel 54 5 A 4. Schiesser Beat 57 5 A 5. Nacht Ueli 52 92 A 6. Mühlethaler Rolf 56 5 4 19 7. Scheidegger Thomas 58 Jun. 8. Weber Ruedi 57 35 7 2 A 9. Ravasie Renato 58 1 16 Jun. 10. Staudermann Gerhard(Capt.;61 8 7 13 11Mosimann Markus 58 11 Jun. 13. Affolter Konrad 54 61 14. Gottardi Reto 60 3 Jun. 15. Bhend Adrian 53 3 17. Weber Daniel 59 Jun. Trainer: Mühlethaler Urs. Met vijf A-internationalen die volgend jaar deelnemen aan de Olympische Spelen te Moskou en vijf juniores internationalen bezit B.S.V. Bern inderdaad een ploeg van toekomstige wereldklasse. EVA Europese Beker der Bekerrhouders: Avanti Lebbeke - B.S.V. Bern (Zwitserland) Zondag 14.10 om 16 uur speelt Avanti Lebbeke voor de eerste maal te Lebbeke een wedstrijd tellende voor een Europese Beker. De Lebbekenaars speelden reeds tweemaal Europees maar telkens diende men een onderkomen te zoeken buiten de gemeente. Te St.-Niklaas werd MAI Moskou bekampt en te Gr ember gen ontving men Sp. Lissabon. Nu komt B.S.V. Bern te Lebbeke zelf en het zou ons helemaal niet verbazen als de Lebbeekse sporthal tot in de nok gevuld wordt. Nochtans zal Avanti Lebbeke zich moeten overtref fen om de Zwitsers te verslagen. Zwitserland is met zijn nationale ploeg doorgedrongen tot de A-groep en meteen ook tot de O.L. Spelen te Moskou. De Helveten wonnen onlangs nog tweemaal van Nederland, versloegen ook nog West-Duitsland en Israël en de weerslag van derge lijke exploten maakt de handbalsport in Zwitserland enorm populair. Dit alles om U te zeggen dat B.S.V. Bern een klasrijke tegenstander wordt voor de ploeg van sekre- taris Rudy Ghyssels en C'. Niettemin blijven wij optimist en zien Avanti een nipte zege behalen die Europees reeds een enorme weerklank zou vinden. Avanti speelt met: Doel: Ninkovic en Menens, De Vlieger, Verhofstadt, Cornelis, Vermoezen, Moonen, De Pauw, De Smedt, Maes, De Batselier en Ebel. Als voorwedstrijd start om 14.30 u. de scholierenwèd- strijd Avanti Lebbeke - Olse Merksem, de ploegen die yorig jaar de finale van de V.H.V. hebben betwist. Merk sem won toen met 14-8. EVA

De Voorpost | 1979 | | pagina 33