De Voorpost SPARTA AALST WINT ]1G ZONDER PARDON OPPERMACHTIGE THUISPLOEG GEEN SLECHTE BALANS VOOR EERSTE SPEELDAII ■'/niMMi 7| Provinciale M. Lebbeke stopt! Tornooi voor Korporatieven 34 - 12-10-1979 - De Voorpost fie MULS S.K. Grambergen - Sparta Aalst 19-25 Sparta Aalst is erin geslaagd de moeilijke verplaatsing naar S.K. Grembergen tot een goed einde te brengen. Zelfs zonder de gekwetste W. Bomon heeft Sparta zich niet hoeven te overtreffen om een middelma tige thuisploeg op afstand te houden. De Grembergenaars lieten zich inderdaad verleiden het door Sparta geprefereerde snelle spelpatroon mee te spe len wat meteen hun eigen von nis betekende. Het werd zeker geen mooie wedstrijd. Alles verliep nogal holder -de- bol der, wat resulteerde in veel balverlies en het technisch be tere Sparta telde na 12' reeds een 2-7 voorsprong. Bij een 8-13 ruststand was het prak tisch alleen Trienpont geweest die G.S.K. in de wedstrijd hield met 6 treffers. Na de rust verliep het spel meer gelijkop- gaand. Bij Sparta kwam de snelle Corthals nu goed aan zijn trekken en scoorde vier maal terwijl Grembergen vooral langs De Braeckeleer (4 dip.) tegenscoorde. Deze De Braeckeleer is duidelijk als speler een versterking voor de Gtembergenaars maar als coach ontbeert hij blijkbaar nog enige ervaring om de ploeg tot zijn volle rendement te laten komen. Via 11-17 na 40' naderde G.S.K. nog tot 13-17 maar coach G. Van Temsche hield zijn ploeg vol doende in de hand om G.S.K. verder op afstand te houden. Met nog een kwartier te spelen wees het scorebord 14-iy aan en late doelpunten van Trien pont konden de Grembergse nederlaag enkel nog verzach ten. S.K. Grembergen: Van Hecke, H. Van Haute 2, Trienpont 9, St. De Swaef 1, A. Dauwe 1, T. Van Haute, Heirman 2, Rosseel, De Meyer, De Braeckeleer 4, P. De Swaef. Sparta Aalst: W. Van Delsen en P. Kieckens, K. Bomon 1, F. Bomon 5, G. Lemmens, G. Mens 8, Van Der Meersche 1 J. Bomon 3, S. Bomon 2, G. Corthals 5, G. Bomon Brabo Denderbelle 14 D.B. Zwijnaarde 26 Een eens te meer door afwe zigheden en kwetsuren geteis terd Brabo Denderbelle, maakte tegen D.B. Zwijnaarde geen schijn van kans. Don Bos- co liet onmiddellijk blijken dat het geen genade zou ken nen met het zwalpende Brabo. Via 1-3 ne 4' werd het 3-9 na 18' en de eerste speelhelft sloot af met een 5-14 score. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte kon Denderbelle meer in de wedstrijd komen. Langs De Smedt en Roelandt werd de schade dan zoveel mogelijk beperkt. Scoorden: Denderbelle: De Smedt 6, De Bisschop 1, Uyttersprot 1Roelandt 4, Van Goethem 2. EVA De eerste speeldag van de provinciale volleybalkom petitie zit er op. Met een forfait van het laatste uur in vierde provinciale waar de junioresploeg van Temse verstek liet gaan... en ook met een eerste incident in derde provinciale dames tijdens de wedstrijd Kem- zeke - L. St. Niklaas waar de bezoeksters én de scheidsrechter in de vierde set bij een 4-8 stand wer den bekogeld met kastanjes. Een ultimatum van de scheidsrechter om de zaal te ontruimen bracht niets op zodat de wedstrijd werd geschorst. Duidelijk een zaak voor de groene tafel waar Kemzeke wel eens de rekening zal gepresenteerd worden. De reserven van Lebbeke (c) De ploeg van Lebbeke (c) A KL, KLJ Temse 3-0 Geraardsbergen In tegenstelling tot de vorige jaren heeft KLJ Temse de kompetitiestart in een overwinning vertaald. Zoals be kend is KLJ nieuweling in eerste provinciale en bo vendien treedt het team ook in een «nieuwe» zaal aan: de sporthal van Tielrode. Als men bovendien weet dat KLJ ook over een nieuwe voorzitter beschikt (Patrick Michiels) en een nieuwe sponsor, dan is het wel duide lijk dat bij de klub één en ander is veranderd. Europabeker: jaren geleden speelde Avanti Lebbeke in de Grembergse sporthal tegen Sp. Lissabon (Port.) in het kader 'van de Europese Beker der Landskampioenen. Op deze foto herkennen wij de huidige trainer-speler Eddy De Smedt en E. Moonen. kapitein van Avanti Lebbeke. Beide zijn er nu ook bij tegen B.S.V. Bern (EVA) Nationaal Damesvolley Sinda St. Niklaas-Asterix Kieldrecht 3-0 Met Romain De Meester als trainer en Etienne Catthoor als coach, nam volgend ba sisteam het op tegen Ge raardsbergen: Mare De Daele, Erik De Rudder, Hendrik Goiris, Gilbert Moorthamer, Guido Van Landeghem en Peter Wau- ters, met als wisselspelers Patrick Verdicht en Dirk Lie- vens. KLJ nam een voortreffelijke start in deze wedstrijd die in zijn geheel van een zeer behoorlijke kwaliteit was. De 6-1 voorsprong deinde jit tot 11-4 cijfers. Via Van der Maelen kwamen de be zoekers nog even terug maar hun come-back droeg niet ver genoeg: 15-11 (1- 0). De bezoekers namen de leiding in de tweede set (3- 5) maar moesten die al gauw afstaan. Ze werden duidelijk overspeeld en KLJ sleepte de tweede set in de wacht: 15-8 (2-0). De gasten begrepen dat het alles of niets was en bun delden doeltreffend de krachten. Die bundeling was zelfs zó doeltreffend dat een 0-7 voorsprong op de borden kwam. KLJ- coach Etienne Catthoor koos toen het juiste ogen blik voor een time-out. Een fraaie reorganisatie en her concentratie der KLJ'ers leidde tot een gevatte re pliek: 8-8. Geraardsbergen gaf nog even de indruk het te zullen halen (8-11), maar tegen het briljante KLJ van de slotfase bleek het niet opgewassen: 15-11 (3-0). Een mooie wedstrijd, ver diende zege en een schitte rende start voor nieuwko mer KLJ. Een hart onder de riem meteen voor alle nieuwe (bestuurs)leden De reserven verloren met 1-2. Setstanden: 15- 13, 15-17, 10-15 (in de tweede set gaf Temse een 13-0 voorsprong prijs...) Volgend weekend ver plaatsing naar Beveren. Gesloten deuren en forfait voor deze wedstrijd zijn waarschijnlijk maar de eer ste zo voor de hand lig gende sankties. Het begint dus goed! Oh ja, bij het stil leggen van de wedstrijd leidde L. St. Niklaas met 1-2. In eerste provinciale dan was de derby Kangoeroes Aalst - Juvenes Zele de blikvanger. Een grootse prestatie werd er niet gele verd. Beide ploegen namen een setje voor hun rekening (8-15 en 15-8) tot dan de thuisploeg kompleet de mist in ging en met 0-15 en 8-15 een 1-3 voorgeschoteld kreeg. Een bewijs nog van de matige prestatie van de Ajuinen in de vierde set: bij een 4-14 stond Zele op een stap van de eindzege en schonk toen nog enkele puntjes weg om Aalst een «acht» op het bord te bren gen. VK Aalst was te gast in Zulte waar de thuisploeg door een vrij omvangrijk publiek wordt gesteund. Het werd een nipte maar verdiende 2-3 zege voor de bezoekers die hiermee toch bewijzen weerbaar genoeg te zijn om de komende kompetitie met succes af te werken; 15-9, 15-4, 9-15, 11-15 en 9-15. K. Temse was de enigste neofiet die een overwinning kon pakken. Geraardsber gen kwam niet zo veel in de wedstrijd en kreeg met 3-0 een zware nederlaag te pakken. Hetzelfde kan ge zegd van Beveren dat niet aan de dis was bij A. St. Ni klaas dat met 15-5, 15-4 en 15-4 geen twijfel omtrent haar superioriteit liet be staan. Geen makkelijke opdracht en toch met succes afge werkt deed Bazel op bezoek bij Destelbergen dat toch veel verwachte van de kompetitie. Het werd 1-3. Bazel is een gestalterijke en atletische ploeg die het nog Het damesseizoen in derde nationale startte met een topper van formaat: het ge- burenduel tussen Sinda en Asterix. Wie herinnert zich niet meer de erg verras sende nederlaag van Aste naar voor te komen. In de eerste set was Sinda ongrijpbaar; het werd een echte walk-over. De thui- sploek hakte Asterix zonder problemen in de pan met 15-3. Meteen was de groot- i van de titelkandida- ste spanning (want die was ten. bi) ditzelfde Sinda. op bij deze aanvang van de dat moment nog puntenloos en ontredderd na interne strubbelingen. Ook dit seizoen werd Aste rix als een mogelijke titel kandidaat aanzien Velen vroegen zich af hoe deze ploeg zich zou herstellen na de talrijke moeilijkheden in eigen schoot. Een antwoord kregen we alvast op de eer ste speeldag: het bezoe kende Kieldrecht bracht er nauwelijks iets van terecht bij haar buren. Van het grote derby uit de voorbije jaren was er ditmaal dus geen sprake, omdat het eens zo sterke Kieldrecht er nooit in geslaagd is met een dege lijk uitgebalanceerd zestal competitie zeker aanwezig) verdwenen. De volgende herneming werd het plaat selijk team compleet in slaap gewiegd door het erg trage Asterix dat wel goede pogingen ondernam, maar het orgelpunt ontbrak mees tal door gemis aan talent (15-13). De laatste set kende Sinda, net als bij de aanvang, geen genade met Asterix (15-5). Sinda voert al jaren een fel gesmaakte jeugdpolitiek; zij gaat gewoon verder op dit elan en trad zodoende op met Chris Broeckaert. Miet Cools, Hilde Pincé. Ma rianne Stevens, Trees Heir- baut, Els Vercruyssen, Jea- nine Van Moorhem. Chris Joos ontbrak wegens kwet suur terwijl C. Heyman (naar Stekene) en Illy en Marlies Burm (naar Hulst) vrij werden gelaten. hb Volleybalteam van Berlare (md) ver kan schoppen. Winnen ze zaterdag tegen Zulte kunnen ze met volle ver trouwen de uitwedstrijd te gen VK Aalst voorbereiden. In tweede provinciale heeft Elversele een daverende start genomen tegen De Klinge. Het pas gepromo veerde grensploegje was te klein om de kracht van de thuisploeg te weerstaan. Zele was niet zo slecht bij Zomergem terwijl Baasrode geen problemen kende met Stekene. Ook hier werd het 3-0. Kruibeke deed het ook goed tegen een Eeklo dat weinig aan bod kwam en met 3-15,8-15 en 8-15 ver loor. Onverwachte nederlaag van Kukl. Aalst op bezoek bij Heusden met 3-1. Slechte start voor de jonge en talentrijke aalsterse ploeg die, we verhelen het niet, ons insziens toch dit jaar moest doorbreken. Het is uiteraard nog wat vroeg om nu al vergaande konklu- sies te trekken maar toch... In derde provinciale won Kemzeke met 3-1 van St. Amandsberg en haalde Wachtebeke het met 1-3 van Aalter. G. Dender- monde begon goed in derde met een 1-3 uitzege bij Kal- lo. Evergem moet toch be schouwd worden als een va labele titelkandidaat want ondanks haar versterking moest Zele er met 1-3 aan geloven. Lede deed het goed tegen B. Evergem en haalde het na vijf sets. Min der schitterend, qua uitslag dan, was het bij Wichelen dat ex-tweede provincialer Nazareth op bezoek kreeg. Een sneller Nazareth kreeg het niet onder de markt van Wichelen (15-13) doch liet toen zien dat het toch wat volleybal kende (2-15 en 4-15). Wichelen sloeg terug (15-10) en hield dat tempo strak tot 6-8 in de beslis sende beurt. Dan brak de veer en kon Nazareth naar een verdiende 2-3 zeg stevenen. Geen goede beurt voor Bev lare in vierde provincial1 De puiten, die in enkele j ren van tweede naar viert provinciale zijn getuimel kregen Hofstade op b zoek. De Hofstadenaa wa^en duidelijk te sterk vo e de verjongde groen-witt(n en wonnen met 0-3. In wase reeks won Sinaai Id St. Gillis Waas in vijf sets j! was Waasmunster te steir voor Temse B. Wordt ha een walk-over voor de h( 'r dejongens? Belsele her veel oude fierheid ingebo1 en geraakte tegen St. Pa wels niet eens aan setwin St. Niklase hield nieuwelii1 Rupelmonde er met 3-0 o 11 der. Bij de dames verloor St. Gr lis Waas verrassend bij Amandsberg. Een vroq topper en al een teken a de wand voor de St. Gillisf meisjes. Berlare startte niet overtuigend tegen kene dat met 0-3 zegevi de. St. Niklaas kreeg niet onder de markt ter Watervliet dat een g; verdediging liet bewom ren op het betere aanva werk van A. St. Niklaas. 0 gestalterijker en met e betere «bank» haalde Niklaas tenslotte toch twee punten met 9-15, 12, 14-16, 15-8 en 15-7 In tweede provincii maakte Zele 'n goede be door het sterke Aal met 3-1 te slaan. Bazel d het minderen wordt door Klinge met 1-3 verslag Lokeren zal het dit seize niet slecht doen. De plr heeft duidelijk inhoud bewees dat tegen buitent reinspecialist Ursel. Lol^ ren won met 3-0. Baasrr bleef ook aan de winner hand door Moerbeke nipte 3-2 te slaan. Derde provinciale werk met Aalst - Lede, gewom door de Leedse meisjes r 4-it>, n-ib en4-15. Ou gem, nog een nieuwel haalde het van Hofsti met 3-0. Drie thuisoverwinninj met 3-0 werden genot* in de B-reeks. Waasrr ster, Kruibeke B en V. Niklaas haalden het respectievelijk Eksaa Stekene B en Temse B Wat al enkele tijd sluimerde is nu officieel. Het pai naar derde nationale gepromoveerde M. Lebbekt start niet in de vorige zaterdag aangevangen kom petitie en wordt dus op non-aktief gezet. De dames afdeling van de klub, spelend in derde provinciald zet haar aktiviteiten gewoon door. De problemen omtrent het al of niet voortspelei ontstonden enkele weken geleden toen Lebbeki zich klaarmaakte om de eerste wedstrijd voor dei beker van België te betwisten. Drie dagen voor dr ontmoeting vernam het bestuur dat de spelers J Aerts en Nobels naar Baasrode overstapten. 1 Enkele pogingen om alsnog in kompetitie te blijvei mislukten zodat de oudste volleybalklub uit r streek de boeken dichtgooit. Wie de situatie van dichtbij kan ontleden vindt eet beerputje waarin het kleinmenselijke primeert. Ai leen de volleybalsport en de enkele goedgelovigê die tot het laatste ogenblik op de bres bleven zijn ha qrootste slachtoffer. (gdi De Berlaarse blonde speelster Beelaert springt naar een hoge bal (DM) Damesvotleybalploeg Kangoeroes Aalst eddy) Op zaterdag 10 november 1979 van 15u30 tot 18u organiseert de Vlaamse Liga voor Mini-, Rekreati&l en Jeugdvolleybal een open tornooi voor korpora u tieve ploegen, d. w.z. ploegen gevormd in de schoo ei van een bedrijf. u Aangezien het een «open tornooi" betreft is het met k nodig aangesloten te zijn bij het Belgisch Volleybal- verbond, VEV of VLM. Het tomooi wordt gehouden in de Eurohal, West- kade te Zelzate waar vier terreinen ter beschikking H liggen. De deelname aan het tornooi is gratis. De jr inschrijvingen worden ingewacht tot 7 november bi, sim L. De Sloovere, H. Van Peenestraat 16c te 9910 Gent (tel. 091-26.94.84). gdp 2' Landelijke

De Voorpost | 1979 | | pagina 34