Nationaal volleybal iknLny ER WORDT WEER GESMASHT EEN DR00MSTART LAATSTE RONDE IN WAASLANDT0RN00I Bemoedigend jke opgave Volleybalkalender De Voorpost - 12-10-1979 - 35 ueybalploeg Kangoeroes Aalst (eddy) t dames-team van (fa-juniores: Mortsel - R.T. Lokeren 1-3 voorbije weekend ging volleybalcompetitie van ,jgl t. In feite een valse start 'e «ter, een start met hin- er, lissen. Met het nieuwe n-. leem van ere-klasse en bste klasse, de traditio- iag l geworden forfaits en vo estelde wedstrijden kan ,itt i zeker niet van een rim- n ize start spreken. Bo- ,j dien werd in onze con- t »n in de loop van de ,toirbije week bekendge- ikt dat V.C. Lebbeke u. iromoveerd naar 3de tonale, algemeen forfait ift voor het gehele sei- p n en moet de competitie I iar met elf ploegen wor- U i verder gezet. We heb- i nog geen reden van dit ait achterhaald. Het blijft G iter een totaal af te keu- -daad zo vlak voor de 1 npetitieaanvang derge- besluit te nemen. Wat onze Wase ploegen be treft, nam Lokeren toch wel de beste start. Onderge bracht in een West- en Oostvlaamse reeks, met slechts één Antwerpse ploeg daartussen toeval lig de tegenstander op deze eerste speeldag deed Testa Mortsel voor eigen publiek struikelen. Hades Temse, op een nieuwe leest geschoeid met het verstrek van enkele spelers en met Verhaert als coach, liep op een eerste gasbek. Zij konden de verliescijfers weliswaar beperken (3-2) maar het betekent voor de ambitieuse Temsenaars al vast een waarschuwing dat het ook dit seizoen niet van een leien dakje zal lopen met die typische West- vlaamse vechtersploegen. In vierde nationale tellen we slechts één vertegenwoor diger nl. St. Gillis Waas. Het maakte alvast geen grote beurt; een thuisneder laag tegen een nieuwkomer nog wel nl. Diksmuide, kan men zich best geen tweede maal veroorloven. De thuisploeg, aantreden met de identiek zelfde ploeg als vorig seizoen (enkel Vrebraecken is weerom van de partij), moest verdiend de duimen leggen tegen een beter uitgebalanceerd bezoekend zestal dat bo vendien over een hechter blok beschikte dan het fa lend lokaal team. Een duide lijk niet coherent St. Gillis moest in de beginset zijn opponent steeds een 4 pun ten kloof toelaten. Een voortdurend beter draaiend Diksmuide won met 9-15 cij fers. Beide ploegen brach ten een zeer goede tweede herneming voor het voet licht; de lokalen gooiden het over een andere boeg, na men resoluut de leiding in handen om definitief te be sluiten met 15-10 cijfers. Wie gedacht had dat de thuisploeg meteen gelan ceerd was. had het ver keerd voor: een zwak blok was er de oorzaak van dat de derde en vierde set naar de bezoekers gingen (12- 15, 5-15). Volgende week trekt men naar Zedelgem. Bij onze Dames kreeg men nogal vroeg op het sei zoeneen eerste derby; de ontmoeting tussen de St. Niklase en Kieldrechtse dames leest U elders uit voerig beschreven. Voor de andere positieve noot in deze reeks zorgde Pardaf Kruibeke dat aan huis Pit- zembiyg Mechelen, een nieuweling in dit gezel schap, van zich afhield (3- 2). Liep het in de eerste set vrij gemakkelijk (15-8), dan kwam in de tweede set de gelijke stand op de bordjes door toedoen van lokale coach Van der Meulen: hij bracht na die erg goede eerste set twee plaatsver vangers op het terrein (om hen ook wat spelgelegen- heid te geven) en dit viel le lijk tegen. Gevolg: een 11- 15 zege voor de Maneblus sers. Vertrekkend met zijn vaste kern (idem als vorig jaar met daarbij Myriam Van Goethem overgekomen van Kieldrecht) liep de mo tor opnieuw gesmeerd in de derde set (15-6). Alhoewel een ezel zich geen tweede maal stoot aan dezelfde steen, kon coach Van der Meulen zich niet weerhou den de twee reserven op nieuw in het zestal te drop pen. Niet dat wij Norbert Damesvolleybalploeg Leeuwerik Lede (eddy) vergelijken met dat lieve draaide alles vierkant bij de en versloeg met 15-5 de dier (een prachtige geste lokalen die met9-15 de boot weinig getalenteerde be- dat hijzelf toegeeft de énige ingingen. De beslissende zoekende ploeg, schuldige te zijn geweest set had dan weer weinig om Zondag trekt men naar voor de twee verliezende het lijf: de type-opstelling Meerhout, sets), maar "nogmaals maakte er vlug komaf mee Real Testa heeft de competitiestart niet gemist. Tegen Mortsel, een daler uit 2e Nationale, werd bewezen dat met hen wel degelijk rekening zal moeten gehouden worden voor de titel. Onder het nieuwe commando van dhr. Rutten, ex-Maldegem, die zich in deze partij als spelverdeler tot een groot figuur ontpopte, was de thuisploeg geen partij voor de knappe Lokeraars! Nieuwe bazen, nieuwe wetten geldt vooral ook in de sportmiddens. Want de kersverse speler-trainer bij de bezoekers had naar de ideale opstelling tevergeefs gezocht in de voorbije tornooien. Nochtans heeft deze ont moeting bewezen dat er toch reeds een voldoen de basis gelegd werd in de aanloopperiode. Ge start met het zestal De Cae L. - De Maes- schalck R. - Meersman T. - Raemdonck A - Rutten - Van Loocke H. ging de partij aanvanke lijk gelijk op (5-5). Mort sel, over de ganse partij gezien een erg zwakke opponent, nam wel even de leiding in handen (9-7), maar viel compleet stil (9-15). Het te stereo tiepe spel bij de lokalen —weinig variatie in het aanvalspatroon— vorm de vanzelfsprekend geen enkele bedreiging voor de bezoekers die in geen tijd met 3-11 de leiding namen om naar het einde toe toch wat puntjes te verspelen (8-15). Leek het naar een regelrechte 0-3 zege te gaan, dan bewees Real Testa ook dat het kan krasselen in de volgende herneming: was de verdediging tot dan toe uitstekend, faal de ze nu op belang rijke momenten; ook de aanval rendeerde niet zoals het hoorde. Kort om een archi-slechte set (overschatting?) werd met 15-10 verliescijfers besloten. Bij de spelers was er zeker de goede wil aanwezig om het roer in de laatste set om te gooien: zeer snel, nau welijks 5 minuten waren er gespeeld, wezen de bordjes 1-7 en 1-14 aan. Niettemin had Testa nog 8 matchballen nodig om het pleit in haar voor deel te beslechten (7-15) Conclusies uit de eerste competitiewedstrijd lijkt gevaarlijk en voorbarig; we zijn echter optimis tisch voor wat de toe komst betreft: Lokeren lijkt ons versterkt dit seizoenspeler-coach Rutten, als spelverdeler, brengt door zijn ervaring de broodnodige rust in het spel, zijn klare kij kers ontregelen het tak- tische blok van de tegen stander. Samen met Ronny De Maesschalck kunnen zij nieuwe impul sen geven aan de top- Reserven: S.C. Lokeren - Club Brugge 1-0 De Lokerse reserven gaven za terdag laatstleden partij aan Club Brugge. In de eerste speefrielft leverden beide ploe gen voetbal van goede kwali teit, met ook vele kansen. Maar geen enkele kon in de eerste helft benut worden. In de 8ste minuut kreeg Loke ren een pracht van een kans. Een dubbele pas Janssoone - Ingels werd door Van Cauter over besloten. In de 22ste mi nuut belandde een prachtschot van Strobbe op de paal. Ook Brugge was dikwijls in de aan val. Zij konden echter geen doelpunt forceren. De Lokerse verdediging, gedirigeerd door Ingels ving de aanvallen op. In- gels leverde een fraaie partij. Hij werkt heel opbouwend. Doch in de tweede speelhelft werd hij vervangen door Van Boxelaere. Even later werd een schot van Van Walleghem door doelman Van Raemdonck in twee tijden gestopt. Verder kreeg Club nog enkele kansen langs Martens en De Poortere. Doch niemand kon afronden. Lokeren was voor de rust nog eenmaal gevaarlijk. Een sa menspel Van Cauter - Jans soone werd door doelman Gru- ben op de lijn gered. Beide ploegen gingen naar de kleed kamers met een 0-0 stand op het scorebord. Na de rust konden de Loke raars afstand nemen van hun tegenstander. Een fout in de Brugse verdediging lag aan de basis ervan. In de 54ste minuut gaf de Bruggse verdediger Van Gierdeghem een pas in de voe ten van Janssoone. Deze vond Van Cauter die op zijn beurt b alters uit Oude gem speelden zondag een goede match tegen hun tegenstanders uit Aalst tfa-juniores: S.C. Lokeren - A.A. Gent 1-0 w hun zesde kompetitie- dstrijd, kregen de Lokerse 'a's vorige zaterdag A.A Wop bezoek De Lokeraars, Wen onder leiding van ]u "ef Maurice Struyf, de Gen- aars op afstand Zij bevei- en hierdoor hun leiders- d' «Is voor het oprukkende »oi «rschot. Het Beerschot waar aanstaande zondag naartoe iet aen. 5/. t lag zeer duidelijk in de be- *üng van de Gentenaar om JJjjfRBfl '6 keren met ge- «de punten. Zij traden aan y et een vijf man sterke verde- J )ng en lieten de Lokeraars °jj E|mg ruimte. Doch dit alles 10 echt niet baten. te eerste speelhelft waren er p) !|nig glansrijke momenten «Je door het verdedigend spel van A.A. Gent. Naast en kele tegenaanvallen die gestuit werden door de Lokerse ver dediging, was er weinig sensa tie voor het Lokerse doel. De Lokeraars gingen voortdurend in de aanval. Zij probeerden een doelpunt te forceren. Doch zij stootten telkens op de niks toelatende verdediging. De bei de doelmannen werden niet dikwijls belaagd. De ruststand bleef 0-0. Daarna leek het alsof A.A. Gent het verder verloop van het spel ging dirigeren. Zij schepten en kele kansen langs de beide spitsen Van Noorde en Van Hoorde. Doch het waren de Lo keraars die in de 31ste minuut van de tweede speelhelft op voorsprong kwamen Libero Van Craen lanceerde Carista op links, die na een solorun prompt in de netten besloot. A.A. Gent probeerde tever geefs de gelijkmaker te force ren. Zij mislukten in hun opzet. Eindstand 1-0. Ploegen/Lokeren: D'Hondt, De Vos, Van Craen, Bogaert, Pol- fliet, Brusselmans, Janssoone, (68' Neyskens), Elewaut, Caris ta. Migom, Van Veirdeghem A.A. Gent: De Rekeneire, De Roo, Dumortier, Van Den Broecke, (41' Moermans). Van Durme, Van Peteghem, De Kuyper, Van Troos, Van De Wiele, Van Noorde, Van Hoor de. Scheidsrechter: Meganck Geel: De Vos (Lokeren) Dumortier (A.A. Gent) Doelpunt: 71' Carista (1-0) Op donderdag 4 oktober vond de laatste ronde plaats van het «Waaslandtornooi». Aan dit traditioneel gewor den schaaktomooi om de Waaslandtrofee, de Spaenhovenbeker, de Be ker Alfons Lingier en de Immosafebeker wordt in onze omgeving steeds meer belang gehecht. Dit tornooi, traditioneel een konfrontatie tussen de schaakverenigingen uit de wase regio, is dit jaar aan zijn zesde uitgave toe. On der de bezielende leiding van Roger Van den Bos sche en Leo Verstappen ontmoetten de kringen Club 64 Beveren, Colle Sint- Niklaas, SK Kemzeke, SK Lokeren, Wit-Zwart Bor- nem, Pogen Moerbeke en Boey Temse elkaar in een tomooi over zeven ronden, gespreid over vijf maanden. Dit tornooi is in enkele jaren uitgegroeid tot de populair ste konfrontatie tussen schakers uit de streek. Sinds 1978 is het verrijkt met een trofee en een aan tal prachtige prijzen, ge schonken door het mode huis SPAENHOVEN, en met de trofee A. LINGIER, geschonken door de ere voorzitter van Club 64 - Be- veren Dit jaar kon men bo vendien rekenen op de be langrijke steun van de firma IMMOSAFE. WAASLANDTROFEE BEKER SPAENHOVEN Hiervoor vaardigen alle verenigingen een ploeg af Real Testa-Ursel. Het dames-team van Real Testa liet Ursel geen schijn van kans (md) Strobbe bediende. Strobbe liet doelman Gruben het nakijken. (1-0) Daarna zakte het spelpeil weg. Brugge was nog enkele maal in de aanval doch er kwam geen gevaar van uit. Eindstand bleef 1-0 voor de Lo keraars. Ploegen/Lokeren: Van Raem donck, Ingels, (46' Van Boxe laere), Velkeneers, Ost, (88' Smet), X..., Laroy, Brussel mans, Lohman, Strobbe, Van Cauter, Janssoone. Club Brugge: Gruben, Van Gierdeghem, Vereycken. De sender, Ranson, De Poorter. Van Impe, Volders, Van Wal leghem, Derynck, (73' D'Hont), Martens. Scheidsrechter: Leroy Doelpunt: 54' Strobbe (1-0) (B.D.V.) aanvaller Hans Van Loocke en Theo Meers man. A. Raemdonck vult dit viertal korrekt aan. Enkel Leo De Cae zoekt tevergeefs naar de goede vorm. Met G. Lowie en E. D'Haene als eerste reserven moet Testa vol doende gewapend zijn dit seizoen een vooraan staande rol te spelen! Stippen we tevens nog aan dat Roger Zaman voor de eerste maal de rol van coach waarnam en... zijn eerste gele kaart voor de neus werd geschoven door scheids rechter De Beule, een naam in het volleybal wereldje! Zaterdag a.s. te 19.30 uur ontvangt Testa Moeskroen. hb bestaande uit haar beste zes spelers. Palmares: 1974: Bornem. 1975: Bornem. 1976: Sint- Niklaas. 1977:Sint-Niklaas. 1978: Beveren. BEKER IMMOSAFE Elke vereniging kon hier voor tot 12 spelers afvaar digen, met uitsluiting van de topspelers (1* en 2* klas sespelers). Vooral verenigingen met veel beginnende schakers kunnen hier een goed rezul- taat behalen. BEKER A. LINGIER Hiervoor wordt het rezultaat van al de spelers, ongeacht hun sterkte en aantal, in ra- kening gebracht. Heren 1ste Provinciaal zat. 20.00 Bazel - Zulte zat 19.30 J.Zele-A. St. Ni klaas zat 20.00 Beveren - K. zat 16.00 V.K. Aalst -Kang. Aalst 2e Provinciale zat 18.30 Lovendegem - Nieuwerkerken zat 19.00 De Klinge - Eeklo zon 10.30 Zele - Baasrode zat 20.00 Stekene - Kalken zat 16.00 Steendorp - El- verse Ie zat 17.00 Aalst - Herzele 3e Provinciale zon 20.00 Kruibeke - Kem zeke zon 17.00 Dendermonde - Zele zat 20.00 Evergem - Belsele zat 15.00 Asper - Lede 4e Provinciale zat 10.00 Aalst Jun.- Berlare zat 19.00 Schellebelle - Overboelare zon 10.30 Ninove - Oude- gem zat 16.00 Hofstade - Meer- beke zat 18.30 St. Pauwels - St. Gillis W. zat 18.30 Kemzeke - St. Ni klaas zon 10.30 Rupelmondè - Waasmunster zat 19.30 Eksaarde - Loke ren B zat 14.00 Temse Jun. - Mel- sele 0-3 ff zon 10.30 Sinaai-Temse B Dames 1ste Provinciale zat 15.30 Gent-St. Gillis W. zon 15.00 Ronse - St. Ni klaas zon 15.00 Dendertioutem - Berlare zat 17.00 Stekene - Erwe- tegem 2e Provinciale zat 17.00 Waarschoot - Zele zat 19.00 De Klinge - Mai- degem zat 16.00 Lokeren - Baas rode zat 17.00 Moerbeke - Den dermonde zat 16.30 Aalter - Bazel 3e Provinciale zat 16.00 Lebbeke - Her zele B zat 17.30 Geraardsbergen - Oudegem zat 15.00 Borsbeke - Aalst zon 10.30 Nieuwkerken - V. St. Niklaas zat 17.00 Temse B - Waasmunster zon 10.30 Eksaarde - Krui beke B zat 14.30 Stekene B - Mei zon 10.30L.St. Niklaas- H. Temse (gdp)

De Voorpost | 1979 | | pagina 35