ËNTOONSTELLING OF EEN KONINKLIJKE lOOGHEID DIE ZIJN KAT STUURT NAAR INZE KEIZERLIJKE STEDE FASLIJST AALSTERSE FENSEN AAN IINISTER GALLE DE GELE LIMONADE aol/t(§« IIBfi* kerkbezoek kan vruchten afwerpen i m i ie 1979. Een groepje wandelaars op de dijk in Koksijde. listenaars. Onder hen bevinden zich M. De Jode en E. Appel- Beiden lid van het bestuur Dekenij Kattestraat Straks in ze hun dekenij een vijf dagen durend feestprogramma shotelen. Geen lachje als men de kritische zin van de üstenaar kent Ideeën worden zo maar niet geboren: men ipt ze tegen het lijf. Zo ook gebeurde dit met het piekerend Een zomerse juli dag was het begin en meteen ook het 3 van een briljant idee. Een illusie. gekultiveerde Aalstenaar vakantie heeft men zekere ilichtingen, vooral wanneer gaat om een kwalitatief gstaand kultureel gebeu- Een Prins die werkjes van gen hand tentoon stelt, ver- e wel hun biezondere icht. Men sloot zich aan een sliert veinzende bewon- aars om de konterfeitsels iZijne Koninklijke Hoogheid, Prins-Regent Karei van iren of what's in a eens onder de loep nemen. Gelove wie het wil ir Zijne Koninklijke Hoog heid was hoogst persoonlijk op zijn eigen vernissage aanwezig. Men zou zich geen Aalstenaar kunnen noemen had men van deze enige gelegenheid geen gebruik, gemaakt. De stoutste schoenen aan getrokken en «vooruit met de geit»Moeilijk te benaderen bleek hij nu een maal niet te zijn; hun voorstel len bleken de Prins nogal te be vallen; hij kende het Pajotten- land en Aalst langer dan men kon vermoeden, vooral door zijn veelvuldige bezoekjes aan Hekelgemse «estaminets». Hij die nooit eens zondigde werpe de eerste steen! Alle gekheid op een stokje, men parlemen teerde en argumenteerde met alle nodige ernst tot de Prins in zijn jeugdige overmoed hoe oud is men dan wel met 76 jaar? het duo de plechtige gelofte deed zijn werken ten toon te stellen ter gelegenheid van de viering van een halve eeuw Dekenij Kattestraat. Ze lieten er geen gras over groeien. Het uitzonderlijk ge beuren werd eens terug thuis, uitgepluisd, gewikt, bekeken in al zijn aspekten. Het ging DE «clou» worden, de trekpleister van de gouden feesten. Kosten noch moeite werden gespaard om de Prins en"zijn «produktie» in een passend kader te ont vangen. De benedenzaal van onze «Tettentoren» zo is ie het best gekend werd in ze ven haasten in gereedheid ge bracht; aan gang zijnde herstel lingswerken werden onderbro- ken. Een voorlopige houten be vloering met royaal aandoende tapijten bedekt. Melaatse mu ren achter rijkelijke draperieën weggestopt. Het podium voor een muzikale omlijsting door het «Collegium Musicum» vlie gensvlug in elkaar getimmerd. Het werd toen 2 oktober van het gezegende jaar 1979. Voor de betrokkenen een dag om nooit te vergeten, een Waterloo! Van het Huis van de Graaf van Vlaanderen, het Koninklijk Do mein van Raverszijde mocht de heer E. Appelmans volgend schrijven ontvangen: (integrale tekst), gedateerd per 1 oktober 1979, VIER DAGEN voor Zijne Excellentie door Hugo Brutin, kunstkritikus, op de voorope ning van zijn tentoonstelling zou ingeleid worden: «Zeer geachte Heer, /erwijzend naar ons onder- loud van 30 september 1979 oevestig ik hiermede, dat de gezondheidstoestand van Zijne Koninklijke Hoogheid, de Graaf van Vlaanderen, de tentoonstel ling welke U met zoveel luister hebt ingericht niet kan door gaan. Niet dat een beginnende phlebitis (n.v.d.r. aderontste king) hem het gaan en staan zeer bemoeilijkt, maar een op flikkering van een chronisch bronchits (n.v.d.r. een nogal ekonomische oplossing voor de energie problemen: een op flikkerend bronchitis moet nogal wat licht afgeven!), ver eist volkomen rust. Zijne Ko ninklijke Hoogheid heeft mij opgedragen zijn grote spijt over te brengen dat deze tentoon stelling niet kon doorgaan (n.v.d.r. we kennen meer mensen die het nog veel meer spijt). Gelieve, zeer Geachte Heer Appelmans, met mijn vriendelijke groeten, de uit drukking mijner gevoelens van hoogachting te aanvaarden. Onleesbaar doch netjes onder tekend door de «SECRETA RESSE» (wie dat ook wezen mag). Het ganse opzet, de op talloze uitnodigingen .ver spreidde illusie want men had er werk van gemaakt stortte onder het lichte zuchtje van dit lakonieke schrijven als een kaartenhuisje in mekaar. Zonder het trompetgeschal van Jericho. Bij de pakken blijven zitten is nu eenmaal niets voor wie Aalst en zijn pappenhei mers kent. Eens een tiental haartjes uitgetrokken we respekteren alle gemeenplaat sen werden in zeven haas ten plannen gesmeed (da's tweemaal achter mekaar) om zijne koninklijke hoogheid, die er, zoals later bleek, werkelijk ziek uitzag, op gepaste wijze te vervangen. Het moest Mark De Bruyn worden. Dat de prins het liet afweten was reeds bekend vóór de opening van de ten toonstelling. Dat er op zondag 7 oktober zo'n duizendtal be wonderaars de benedenzaal van het belfort bezochten be wijst eens te meer dat de inrich ters geen betere keus hadden kunnen maken. De expositie zaal van het Belfort was een ge droomde omgeving waar de werken van M. De Bruyn volle dig tot hun recht kwamen. Als leek kan ik me moeilijk wagen aan diepzinnige en kritische be schouwingen omtrent zijn werk. Ik weet alleen dit: men kan er echt van genieten. Le vendig maar toch rustgevend vertalen zijn natuurstudies in een zachte pasteltint zijn im pressies over onze dromen van verre landen, hij liet me in lut tele minuten kennis maken met de Alpen, De Balkan, de natuur. Een natuur onnoemlijk zacht in het blauw van de deemstering. Een even onnoemlijk harde kaakslag in zijn morgenrood. Schonkige daken van oeroude boerderijen, stoere klokketo- rens, de belofte van een «bijbelse»-vallei. Tweeëndertig werken. Evenveel dromen. Uniek en oprecht. Het werk van onze PRINS ken ik niet ik was nooit in de gele genheid het .te bekijken, laat staan te appreciëren maar mijn moeite werd ruimschoots beloond met een, zei het dan kortstondig bezoekje, aan een eeuwenoud belfort, en zijn tij delijke «bezetters». R.S Niet alle handelaars van de Korte Zoutstraat zijn gewonnen voor het aanleggen van een verkeersvrije straat. Een aantal grieven in verband hiermee zullen eerstdaags bekendge maakt worden. In het BSP-weekblad Voor Allen wordt hierbij vermeld dat in de deelgemeenten steeds meer stemmen opgaan tegen de financieel hoog oplopende wer ken in de binnenstad. Men zou zich op de buitengemeenten tekort gedaan voelen in het paket openbare werken. De BSP heeft trouwens reeds meermaals aangedrongen op een spreiding van de openbare werken, aldus het artikel in Voor Allen. Om deze reden zou trouwens Schepen Edgard Hoog- huys ostentatief afwezig gebleven zijn bij de ingebruikname van de verkeersvrije Grote Markt. In de deelgemeente Nieuwerkerken is de gekende veld wachter Jef Beerens op pensioen gegaan. Voor bewezen diensten werd hij met een receptie op het stadhuis gehuldigd. Zoals in zovele andere gevallen wordt ook hier het spreekwoord «de appel valt niet ver van de boom» bevestigd, vermits zoon Eddy Beerens aangeslo ten is bij het stedelijk politiekorps Schepen van Burgerlijke Stand Edgard Hooghuys werkt in stilte verder aan de verfraaiing en de modernisering van de stedelijke kerkhoven. Voor de manier waarop dit gebeurt geniet hij zowat ieders waardering. Zopas zorgde de Sche pen ervoor dat ook de gemeente Erembodegem begiftigd werd met een columbarium. Dit columbarium werd door eigen stadspersoneel aangelegd met afbraakmaterialen. Meteen bewees Schepen Hooghuys dat het ook sober kan. De muziekvereniging «Les Joyeux Travailleurs» uit Hot- ton die te Aalst op een receptie was genodigd moest verstek laten gaan. De toestand was voor hen in Hotton immers minder «joyeux» vermits ze een lid van de ver eniging naar zijn laatste rustplaats moesten vergezel len. Met haar majorette-kampioenen evolueerde de voltallige Oordegemse Koninklijke Harmonie o.l.v. J. Muylaert te Brussel aan het Sheratonhotel waar in aanwezigheid van tal van prominenten en vooral van prinses Paola een aktie «kankerbestrijding» van start ging. In het kader van de Marktanimatie komt op zondag 14 oktober een Bretoense groep uit de streek van Angers weliswaar naar Aalst Deze groep uit Trélazé treedt op de Grote Markt op. Vele spijskaarten vermelden de naam van de gerechten in de taal van Molière. Dat wordt nogal algemeen aangenomen. Ook bij ons. Voorwaarde zou dan wel moeten zijn dat men die taal beheerst. Niet zoals een spijshuis uit onze stad doet dat «menu's» uithangt met bvb. «croquettes Ardenaise», «Sorbet au fraise», «Café glacé Liègeoise» of «Crêpes normande» om dan nog te zwijgen van «Café Basquaise». Neen, dan liever in de moedertaal. inister Mare Galle brengt op dit ogenblik werkbezoeken aan lat alle gemeenten van het arrondissement Dinsdag 2 ok- sr was hij te gast in Aalst, en zoals overal elders werd hij bij ons met open armen ontvangen. Het ganse Schepenkol- zonder één uitzondering had er trouwens aan gehouden lezig te zijn op deze vergadering. In Aalst beseft men ijkbaar ook dat de Minister niet alleen bevoegd is voor het „ekennen van toelagen aan ondergeschikte besturen, maar hebt hij tevens heel wat invloed kan aanwenden om jarenlang leeonslepende dossiers tot een goed einde te brengen. ■fypas maakte het stadsbestuur de *en- «Ws bekend, die met de Minis- v°°r?' - Dfct van het Vlaamse Gewest be- varde.cld ™?9elan9 LP_ wprripn Hm rif» hplano- streeks resorteren onder de be- id van het ganse pakket weêr voegdheid van de minister van het .r^npvpn kunnpn wii hipr vprmel- Vlaams Gewest, of onder deze van n dat het om een persmededeling 5 15 bladzijden gaat. NR6EMEESTER enkele problemen waarvoor een Burgemeester D'haeseleer/ .S^SJnïlrü' tierden vier dossiers aan de minis- ko le9a s 5®. 1 i0| krvoorgelegd. Het eerste betrof de Jg Re8«[JJ ft XX bloementeelt, waarbij men aan- Wat de eer^e reeks werken Detren d drong op een duidelijke intentiever- kwamen volgende vragen aan bod. Ije bring van de bevoegde beleids- KL£|N AALST C vrosg man aan da haar Aanleggen van aan va,hindingsweg )J Ik te bemiddelen voor het ver- tussen de Groenstraat en de Leo- V> van de BTW tot 6%. In dit poldlaan. met name de Mij beke- Mand vroeg men tevens een on- laa" Hwb'j vroeg de stad Aalst om Jteiotid tussen de Minister en een ra de aanbesteding üejatie van de stad en de bloe- «mber 1979 plaats heelt zo vlug ^ektor mogelijk de vaste belofte van toe- tester Galle antwoordde dat hij ?ge te krijgen. De uitvoering van knak van de BTW reeds bespro- ae:iwerïen1?l|n'm?fóeSePl hu te had met zijn kollega Gents van het J""*"1; kwanaal '""„Af dd Min Hij was tévens bereid f'wdrd meen delegatie te ontvangen be- 20.315.343 f wordt een deel van van de maand november de Groenstraat gekoppeld, i' de vraag voor een openbare Verbe eriiigswerken Bredeslraar kr betrof, beloofde de Minister m°' d,e aa"bef'e d desbetreffend voorstel verder W"*" °P, ™nJ° Ik werken en te bespreken met »lu? mogelijk de vaste belofle van 'bevoegd departement. Aan het "age te krijgen, gezien dp uit- unekantoor te Aalst, naast het voering gepland Is In het 1 kwar- Son Aalst-Oost. blijkt er onvol- taal van tytiu. 'e kende parkeergelegenheid en Verbindingsweg tussen viadukt tekuvreermogeNjkheden voor de De"deb "a^rInbbstriezcne llnjke vrachtwagens De stad Wijngaardveld.hetstadsbestuurzo Jung dan ook aan om van de be- «N ™9e"|k dc,vasla beld,le van «sue minister te bekomen dat "age. gezien de uibroering gep- strookje grond naast de Bros- and is in het tweede kwartaal 1980 teesteenweg, eigendom van het >«"«ren van verbeteringswerken fetuur van Bruggen en Wegen zou aan de Ziipstraaf Pobtieke Gevan- teivelleerd wordenMinister Galle janstraat en Bevrijdingsstraat. Stae zaak behartigen. Voor dit dossier bezit de stad nog kt vierde dossier van de Bur- ?een principiële belofte van toe- «meester had betrekking op wer- lage. en weet men ook de aanbe- teaan de Denderoever ter hoogte stedingsdatum nog niet Nochtans tellet bedrijf DE NUL aan de Tra- »°rde" de werken gepland in het? 7 Aan deze Denderoever kunnen kwartaal 1980, mits men natuurlijk «alleen geen schepen meer aan- °°k hier een vaste belofte van toe- tygen, maar ondervindt het bedrijf 'afje bezit. grote moielijkheden bij het in Aanleg winkelwandelstraat uitrijden van zware konvooienNieuwstraat: hier vraagt Schepen kaan deze moeilijkheden te ver- ?e met a leen de principiële «pen zijn versterkingswerken no- beldtte van "a»? maar ook een ll door hpt aanhrpnnpn van sta- riiaksimale subsidiering van 65% dam planteen over9een Tenf,e "dla™9 dif" Sesubsi- «350 meter. Deze werken wer- d|eetd te worden volgens het Al- «geraamd op 16 miljoen, zonder Semeen Rioleringsplan, teiwijl de iïW aanleg zelf in het kader van de mo- minister beloofde bij zijn kollega gelijkheden, zou kimnen betoe- «Openbare Werken aan te drin- laegd worden als bijdrage tot de te voor de uitvoering van deze stadskernhernieuwing. Dit.ontwerp itrken werd reeds goedgekeurd in de Hens de ons overhandigde daa"oe opgerichte kommissie «Jaar van het Dorp» op de werk- ïdedeling overhandigde ook .i.,-... --..an Van den Eede een dossier vergadering van 17 9.1979 Mare Galle, maar de inhoud Aanleggen van een verkeersvrij dossier zal pas later mede- winkelcentrum in de Lange- en Korte Zoutstraat: hier vroeg het stadsbestuur de goedkeuring van het ontwerp, naast de principiële belofte van toelage en de maksi male subsidiëring volgens het Al gemeen Rioleringsplan en als bij drage tot stadskernhernieuwing. Weeld worden. •«BARE WERKEN «grootste pakket van de dos- «s, die voorgelegd werden, had- zoals verwacht betrekking op Ware Werken. uiayc lui oiauaivoMiiioiiHGumiiy *"eer Galle stond positief tegen- Qrje dossiers hadden ook betrek- w alle voorstellen en beloofde king op deelgemeenten, met name: «oossiers grondig te onderzoe- Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 5 deel Alfons De Cockstraat en St. Jansstraat te Herdersem. De aanbesteding voor deze werken is voorzien in december 1979. Na de aanbesteding zou de vaste belofte van toelage zo vlug mogelijk moe ten bekomen worden. De uitvoe ring van de werken is trouwens gepland in het 2* kwartaal 1980 Verbeteringswerken buurtweg nr. 4 Eerdegemstraat te Baardegem: Hier vraagt het stadsbestuur de vooropgestelde aanbestedingsda tum te mogen verlengen met 1 jaar. Deze aanbestedinq zou immers moeten plaatsgrijpen vóór 30 11.1979. Verbeteringswerken aan wegen van groot verkeer, Klaarhaagstraat, Kokerij en Dorpstraat te Meldert. Het ontwerp van dit dossier werd doorgestuurd naar het Ministerie van Openbare Werken, dienst ge subsidieerde werken, en zoals steeds vroeg het stadsbestuur op de vergadering de goedkeuring van het ontwerp voor deze werken en de principiële belofte van toelage. RIOLERINGSWERKEN Voor gans het grondgebied van Groot- Aalst bestaat reeds een Al gemeen Rioleringsplan, uitgezon derd voor de deelgemeenten Hof- stade, Meldert en Herdersem, waar de plannen zich nog niet in het sta dium van goedkeuring bevinden. In dit verband werden aan Minister Galle inlichtingen over drie dos siers overgemaakt. Het eerste heeft betrekking op het aanleggen van riolering te Moorsel, waar men de goedkeuring van het ontwerp vraagt en de principiële belofte van toelage van 65% volgens het Al gemeen Rioleringsplan. Voor Aalst zelf kwamen twee dos siers ter sprake. Het eerste gaat over het aanleggen van een riole ring in de Heilig Hartiaan en Leo- poldlaan Deze werken zijn trou wens reeds in uitvoering, maar men vroeg toch nog de goedkeu ring van de bijakte aan het staats- lastenboek en de vaste belofte van toelage Het laatste dossier in deze materie handelde over het verleggen van de waterlopen Hoezebeek en de Sie- segembeek Voor dit dossier, dat dient gevolgd te worden in nauwe samenwerking met het Ministerie van Landbouw, vroeg men de goedkeuring van het voorontwerp BRUGGEN EN GEBOUWEN Het spreekt voor zichzelf dat ons Stadsbestuur ook het dossier van de Zwarte Hoekbrug, die op dit ogenblik aan vernieuwing toe is. ter sprake bracht Alhoewel de Staat reeds tussenkomt in de kosten van een nieuwe brug voor 56,60% vroeg de stad toch om ook op het stadsaandeel van 43,40% of 22.332 405 F nog een bijkomende subsidie van 35% te bekomen, zo dat de stad zelf nog zowat 8% van de kosten zelf zou moeten dragen. Wat de gebouwen betreft werden dossiers besproken van restaura tiewerken en herstellingen aan kerkgebouwen. Aldus bracht men dossiers aan bod van de O.L Vrouw Hemelvaartkerk te Hof- stade, deze van Nieuwerkerken en Erembodegem, de St. Jozefkerk te Erembodegem-Terjoden, de St.Martinuskerk te Gijzegem en tenslotte het dossier van de restau ratie van het orgel in de Aalsterse St.-Jozefkerk. ZUIVERING VAN AFVALWATERS Alhoewel heel wat dossiers betrek king hadden op leefmilieu, werden deze toch onder de grote noemer van Openbare Werken geklasseerd. Hiertoe behoord de vraag om goedkeuring van de voorontwerpen voor de aanleg van de Kollectoren op de Linkeroever van de Dender. Het dossier voor de zogenaamde sektoren A en B berust op dit ogen blik trouwens op het kabinet van de Minister. Voor het opmaken van de finitieve ontwerpen is eerst een grondme- chanisch onderzoek noodzakelijk De stad Aalst vroeg dan ook de goedkeuring van de aanbesteding van 13.9.1979 ten laste van de Staat. Voor het waterzuiveringsstation zelf vroeg men aan de heer Galle om het aanstellen van een ont werpbureau of een algemene offer- teaanvraag op basis van het lasten boek dat opgemaakt werd door de technische diensten van de stad. Ook de huisvuilverwerking kwam even ter sprake, waarbij het stads bestuur aandrong op een defini tieve beslissing betreffende de wi|ze van huisvuilverwerking voor de zone Aalst. Een definitieve be slissing terzake dringt zich op o.a. wat betreft een te geven oplossing aan het verwerken van het slib in het kader van de waterzuivering MINISTER DE BACKER Het stadsbestuur heeft ook een waslijst vragen opgemaakt die on der de bevoegdheid van Minister Rika De Backer vallen. Er is daar vooreerst het dossier van het nieuw zwembad waarbij men vroeg op tussenkomst voor de vaste betoe laging voor de bouw van het tweede zwembad. De historische gebouwen die aan bod kwamen waren het Belfort, het Hotel van Langenhove en de wo ning «Stad Antwerpen» (oudste huis van Aalst) met de vraag om de mogelijkheid te onderzoeken dat de Staat bi| aankoop zou subsidiëren Ook het Kultureel Centrum kwam aan bod, zonder dat hierover dé tails medegedeeld worden. Het laatste dossier in dit verband heeft betrekking op de goedkeuring van het aanbestedingsdossier en vaste belofte van toelage voor de bouw van een nieuwe wijkbibliotheek op St. Job. STAATSSEKRETARIS COENS Deze Staatssekretaris. die onlangs te Aalst te gast was, zou op vraag van de stad Aalst de opdracht die nen te geven tot het opmaken van een definitief ontwerp voor de in- frastruktuurwerken aan de huisves- tingsprojekten De Cluyse en Hof ter Leeuwergem, Deze opdracht zou dienen gegeven te worden na de goedkeuring van de verkaveling door Stedebouw De uitvoering van de werken is trouwens gepland in het tweede kwartaal 1980. MINISTER MATHOT Ook de Minitser van Openbare Werken kan binnenkort het bezoek verwachten van zijn kollega Mare Galle omtrent een aantal dossiers, die de stad Aalst aan deze laatste voorlegde Vooreerst is er het dos sier van de Rijksweg nr. 60 Douai - Hulst. Voor de verbinding van de viadukt Dendermondsesteenweg naar Hofstade vroeg het stadsbes tuur om het aanbestedingsdossier te bespoedigen tot aanleg van de definitieve verbinding van de via dukt tot in Hofstade. Wat de Boudewijnlaan betreft wordt aangedrongen op de aanleg van een voetgangers- en fietsers tunnel ter hoogte van de Raffel- gemstraat. De Siesegemlaan tenslotte moet aan bod komen in een dringende werk- en coördinatievergadering betreffende het kruispunt van deze laan met de Merestraat in de optiek van de inplanting van het nieuw zie kenhuis. In haar persmededeling is de stad nogal vaag over de Ring rond Aalst. Men vroeg een «definitieve beslis sing betreffende het sluitstuk van de Ring tussen de Albrechtlaan en het komplex van de E5» De vraag is natuurlijk welke beslissing men vroeg. Door het Ministerie van Openbare Werken - dienst Bruggen en Wegen werd reeds een ontwerp opge maakt voor een verbindingsweg van de Albrechtlaan-Bergekouter naar een deel van N. II. Hier vroeg een dringend verzoek tot uitvoering van de toegangsweg tot het 2* zwembad in opbouw. Het laatste dossier dat behandeld werd is dit van de Zeebergbrug, waar drie voorstellen van inplanting door het Ministerie - Dienst Water wegen voor advies aan de stad werden voorgelegd. De stad deelde reeds zijn beslissing mee maar men vraagt dan ook een definitieve be slissing en het opmaken van het uitvoeringsdossier. Als minister Mare Galle met deze ongelooflijke waslijst van vragen rekening houdt zoals hij reeds sinds zijn aanstelling als Minister van het Vlaams Gewest zorgde voor de subsidiëring van werken in ons arrondissement, kan het huidig stadsbestuur op beide oren slapen. Heel vlug zullen de resultaten van de zeer belangrijke werkvergade ring van 2.10.1979 dan immers bekend raken. In het Ridderstraatje nr. 68 vindt U een kafé «anders dan anders». Niet een kommerciële uitbating, niet een luidruchtig geval waar dialoog onmogelijk is. Evenmin een partijpolitiek ingesteld lokaal. Nee. Gewoon een «praatkafé» waar, bij lichte back-ground-muziek, vele jongelui, maar ook volwassenen uit de buurt, eikaar regelmatig treffen, met elkaar zo wat van alles bespreken. Pluralistisch ingesteld tot en met. Waar iedereen zich kan thuisvoelen. Bepaalde aktiviteiten werden er niet gepro grammeerd. Leden of simpatisanten van bvb «Antrakt», «De Weide, anti-autoritaire school of «Vies Oiljst» met «Stadsherwaarde- ring» treft U er regel matig. Maar evenzo totaal andere gezichten die er hun ideeën komen toetsen. In dit nu tweede levens jaar komen er wel een paar veranderingen. Was het kafé vroeger alleen open met de week-ends, nu is dit ook het geval met maandag en donder dag. Samen met vrijdag zaterdag en zondag tel kens vanaf 20 uur. Wie er kafébaas speelt heeft immers gedurende de dag wel andere katten te geselen. Voor verenigingen die nood hebben aan verga derruimte worden nu ook twee vergaderlokaaltjes op de verdieping be schikbaar gesteld. Uiter aard open voor iedereen. Verder wil «De Gele Limonade», een naam die eigenlijk geen direkte betekenis heeft maar al leen gekozen werd als enigszins humoristisch bedoelde blikvanger, meer informatie verstrék ken. Bvb over toneel waarvoor het dan, in de onmiddellijke omgeving van de stadsschouw burg, dat duurt nog wel enkele jaren—, goed gesitueerd is. Verder is er doorlopende tentoon stelling met steeds wijzi gende thema's en wordt ruimte gelaten ook aan alle alternatieve initiatie ven. Ter gelegenheid van Kat-Kermis, nu nog een eerder flauw afkooksel van wat het eens was, staan er nu een paar molentjes. «Dé Gele Li monade» gaf broodjes, kattebroodjes zoals er trouwens op de braderij van de Kattestraat wer den verkocht, aan alle kleuters die zich aan boden. Het bakken van derge lijke broodjes op de Kat is een oud gebruik. Hier zijn het een soort pis tolets met krenten er in en der an. In Antwer pen zijn het dan eerder een soort piccolo's met een worstje erin gebak ken. Voor volgend jaar wil «De Gele Limonade» zich in zetten om deze kermis en dit aloud gebruik te doen herleven. Hopende dat er dan niet te veel van hun kat naar De Kat sturen. LH Op de eerste vrijdag van elke maand, vanaf 20 uur, komen mensen van de anti-autoritaire school «De Weide» in «De Gele Limonade» samen om er te ko ken. U kan er dan ook voor in lichtingen allerhande over «De Weide» terecht. Willem Sergeant zit verveeld met zijn waterafvoer. Een hele geschiedenis gaande van een keider vol water tot het lozen van het afvalwater in een putje in zijn tuin. De hulp van de waterdienst van de stad werd ingeroepen, boorden een gat maar kwamen tot de konstatatie dat ze Willem niet konden helpen. Wel kreeg hij voor het half uurtje werk een gepeperde rekening. Nu is iedereen wel verantwoordelijk voor de afvoerbuizen binnenshuis, maar toen we een kijkje gingen nemen op straat bemerkten we dat de koliektor volledig verstopt zat Wie heeft hier de schuld? (Erik) f

De Voorpost | 1979 | | pagina 5