groot.lede HILDE EN HET KLEINE WONDER TE LEDE DF Impe bereidt zich voor op zilveren jubileum In Impe weten ze van aanpakken Hengelwedstrijd kent sukses STREEKNIEUWS Groot-Led 12 - 19-10-1979 - De Voorpost GROTE ONTDEK-DE-STER-WEDSTRIJD Hedenavond wordt door de Unie voor Visueel Gehandikapten van 83 Braille Liga, een grote ontdek de ster wedstrijd ingericht, ten bate van blinden. Het gebeuren gaat door in zaal «Volkskring», Kasteeldreef 18 vangt aan om 21 uur. Kaarten kunnen bij voorbaat gekocht wordenl |)j voorzitter Smekens Eric, Stationsweg 1 te Lede of bij de sekretaris Verleysen, Ressebekestraat 27 te Erembodegem tegen 50 frank. Bij inkom kosten ze 70 frank. Aan de wedstrijd zijn tal van mooie prij verbonden. De hoofdprijs heeft een waarde van 7.000 frank in nati Voor een gezellige vrijdagavond weten we waarheen! Na de gebruikelijke rustperiode van enkele maanden, wordt het stilaan weer de tijd om het plaatselijk toneelleven opnieuw tot ontplooiing te laten komen. Vorig weekend ging de Leedse Koninklijke Toneelvereniging «Vreugd in Deugd» met haar eerste seizoenstuk van wal. De keuze viel op «Hilde en het kleine wonder», een blijspel van Kurt Sellnick. Het stuk werd geregiseerd door Tuur typeerde wel het voor- Van den Brulle en gebracht door Gerda Sogers, beeld van een vervelen- André De Landsheer, Bea Van der Sijpt, Emiel de, achtervolgende ver- Bosman, Marie-Rose Van der Sijpt en Jan De liefde jonge vrouw. Zij scheen evenmin los te komen. Hij had een prachtige rol van «Romeo», maar scheen niet geheel zeker van zijn zaak. Hella (Bea Van der Sijpt) Cremer. Vrij talrijk was de opkomst in de zaal Volkskring, voor de twee gehouden vertoningen. Heel in het kortHet ligt hier niet in onze Hans Deuss, de enige bedoeling de akteurs een zoon van de eigenaar van genadestoot te geven een automobielenfabriek door een «ongepaste» N.V. Deuss, wenst te kritiek. We waarderen ontsnappen aan de hard- het zeker dat amateurs nekkige attenties van nog hun vrije uren wil- Hella. Zij is een jonge len besteden aan het dame die de rijke erfge- toneel, dat tenslotte naam overal achterna zit. voorzien is voor het ver- Hij komt inkognito als maak van de aanwezi- ingenieur Hans Muller gen. Toch kregen we de werken bij de heer Schef- indruk dat de spelers fel, hoofdvertegenwoor- zich niet volledig konden diger van zijn vaders inleven in de hun toe- bedrijf. Bij een eerste bedeelde rol. Misschien ontmoeting, wordt hij was de keuze van de promt tot over de oren personen niet helemaal verlieft op sekretaresse zoals het hoorde! De Hilde. Maar de sluwe firma-direkteur gaf ons Hella heeft zijn schuil- niet het gevoel «baas» te plaats ontdekt en ver- zijn. Hij dwong geen schijnt ter plaats. Hans respekt af van zijn per geraakt in moeilijkheden soneel! Soms liet de als hij zowel Hella als heer Emiel Bosman er Hilde rijlessen moet ge- nogal zenuwachtig bij, ven. Omdat hij Hilde zodat hij een paar keer op zekere hoogte werd prefereerd, bedriegt hij uit zijn tekst tuimelde, herhaaldelijk gebruikt een beetje, zodat Hilde De opvang hiervan ge- het winnend lot ter waar- beurde maar stuntlig. de van een personenwa- Had hij zijn tekst niet gen in handen krijgt, volledig onder de knieV Hella chanteert hem ech- Gerda Segers, ons Hilde, ter... stond nogal stijfjes op De baas komt af met de de planken. Zij deed ons melding dat er overuren teveel denken aan moeten geklopt worden, toneelspelen en te wei- In het kort: de moeilijk- nig realiteit. Zo was de heden voor alle per- vereiste ontstuimige soneelsleden stapelen stemming, die er zeker is voor zijn puike prestatie! zich op... Maar: Hilde bij het winnen van een 1 wint het liefdes-pleit, personenwagen of bij Hilde wint het liefdes- het zeer verliefd zijn, pleit, Hella gaat in op zoek! Toch bleek dit een gezellig avondje met meisje talent te bezit- de firmabaas en de ver- ten, wat ten goede kwam grijsde boekhouder aan de hele opvoering, wordt tot boven de oren Haar boze en veront- verliefd op de echte waardigde momenten winnares van de wagen: waren niet slecht. Toch menen we dat we haar al betere rollen zagen optreden... André De Landsheer die de rol van Hans vertolkte liet duidelijk haar «hoge klasse» merken, door gebaren en bewegingen. Toch moesten we vaak de oren spitsen om iets van haar woorden op te vangen. Nelly (M.Rose Van der Sijpt) had wel een pas send rolletje toebedeeld gekregen. Zij speelde de (in zekere zin) bijrol niet slecht, hoewel zekere passages te lang uit vielen. Maar dit is na- tuulijk niet haar fout! Toch ging hierdoor heel- wat inhoud teloor... Jan De Cremer, boek houder Lohbusch, heeft een uitstekende presta tie geleverd. Wij zullen zeker niet overdrijven als we zeggen dat hij de hele situatie heeft gered. Hij deed ons geloven in de kindige en in de diplo matische zetten van een bedrijfsboekhouden. Tot Hans, Scheffel, Lobush en Hilde samen in een druk gesprek. (Rik) BALS TE LEDE Zaterdag 20 oktober kan de «uitgaande» Ledenaar kiezen tussen d: verschillende bals. De Volksunie Lede nodigt elkeen uit vanaf 21 uur de zaal «De Klub» (ex-Brouwershuis), Rosselstraat te Lede, op het van schepen Jules Hendrickx. Het orkest André Baert zorgt ervoor datp vaart inzit. Toegang 80 frank. IndeOordegemse feestzaal Sint-Martinus (Grote Steenweg Oordegei U' kan men vanaf 20 uur meedeinen op de muziek van het ensemble Rockin. Dit dansfeest wordt georganiseerd door de jeugdafdeling en drumband van de Koninklijke Harmonie Sint-Martinus van Oordege g De leden en simpatisanten van de Leedse P. V. V. kunnen zich vermak vanaf 21 uur in de zaal Lelie, Kasteeldreef 26 te Lede. Daar brengt! Sonorband met zangeres Ingrid een mooi P.V.VV.-nachtbalgebeure Inkom: 80 frank, mat nadien gratis tombola met de ingangskaarten Emiel Bosman, Bea Van De Sijpe, Jan De Cremer, Marie Rose Van de Sijpe, Gerda Segers e André De Landtsheer brachten «Hilde en het kleine wonder». (Rik) Hij wist eigenlijk niets, maar was zich terdege bewust van alles wat er zich afspeelde binnen het kantoor. Hij stond op de planken als een echte acteur, die zijn tekst niet uit het hoofd leerde, maar die zijn rol beleef de. Hij scheen ons geen amateur meer! Onze lof Besluit Het werd te Lede een eerste avondje-uit voor vele mensen. Menig toe schouwer zal zeker van de voorstelling genoten hebben. Maar zeker evenveel mensen hadden bij het buitengaan een negatieve indruk. Wij vragen ons eerlijk af of de keuze van het stuk wel passend is voor de Ledenaar, die graag eens lacht. RDV Lohbush (links) die verliefd zal worden op Nelly (midden). (Rik) Nelly... Zo is tegen het einde van het stuk alles in orde en heeft iedereen toch iemand gevonden. Het dekor: De technische ploeg on der de leiding van Jef Heestermans, zorgde voor een mooi, eenvou dig dekor. Het bestond uit een sobere, maar goed passende weergave van een kantoor, waar het zakelijk element de bovenhand kreeg. Er was echter geen plaats voor een plant of een opbeu rend bloemetje, maar er werd veel aandacht be- De bloeiende Davidsfondsafdeling Impe denkt reeds steed aan dossiers en volop aan haar 25-jarig bestaan, dat tijdens het ko- krijgen we een geleid be zoek aan Hoei. Natuurlijk staan de Ijzerbedevaart op 30 juni en de traditionele 11-juli-viering op 6 juli weer centraal! Tijdens de maand augustus zal er volgend jaar weer hard meegewerkt worden aan de Impense parochie feesten. Wij beloven onze lezers verder nieuws aangaande deze gebeurtenissen, maar iedereen is alvast gewaar schuwd en uitgenodigd! RDV Vorig weekend werden er te Impe de Sint- Denijskermissen gevierd. Het dorpsplein stond natuurlijk volgepropt met mo lens en andere attrakties. Het plaatselijk kafee was overvol. De kinderen en de jeugd, beleefden pret, ter wijl de ouderen ook nog andere rekreatiemogelijkhe- den aangeboden kregen. Het begon eigenlijk reeds een openingsbakschieting op vrijdag. Om 20 uur werd gehouden in kafee «Spor- In aansluiting met het televisieprogramma «Als minuten beslissei jr kunnen alle geïnteresseerden ter plaatse een kursus volgen. Déze best: uit 20 lessen, die gegeven worden in de Oude Rijkswachtkazerne optfef Leedse Dorp. Het geheel is gratis. DE LEEDSE VAB - VTB NODIGT UIT Danskursus: op maandag 8 oktober werd aangevangen met een nieu danskursus in Eden-Roe, Steenland te Lede. Wie nog wil deelnemena ir deze reeks van tien dansavonden, kan dit nog doen. Deelnameprijs X koppel: leden 1500 frank, niet-leden 1700 frank. Aanvang 20 uur, e maandag. Kookkursus voor mannen: de eerste kookkursus wordt hedenavond 20 uur gegeven in de zaal Eden - Roe. Spijtig genoeg is de za volgeboekt en kunnen geen deelnemers meer aanvaard worden. 11.11.11 -aktie: in het kader van deze aktie wordt op vrijdag 26 oktol 3 te 20 uur in het Kultureel Centrum een gesprksavond met dia's georga seerd. Men wordt in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken n India, de Himalaja en Nepal. Roger Quintijn stelde de dia-reeks sam Ik en zal de nodige uitleg verschaffen. Toegang, 50 frank, integraal vu de 11.11.11.-aktie. Opera-avond: op vrijdag 2 november kan elke geïnteresseerde mee n de K.V.O. te Gent, om de opvoering van «Carmen» van Bizet mee beleven. Vertrek op het Dorp te Lede om 18.45 u. In de prijs van 4 frank is een eerste rangsplaats voorzien, de autocarreis en de fooi vi I de chauffeur. Wijnproefavond: de vijfde wijnproefavond gaat dit jaar door op zaten 10 november in de zaal Eden-RoeHet tema is ditmaal Zuid-Frai wijnen. Wie erbij wil zijn, loet tijdig inschrijven! T.D. MET STANDING Elke Ledenaar moet 27 oktober vrijhouden. Die dag richt de Chirokl Nele haar vijfde T.D. in. in de zaal De Club (ex.-Brouwershuis). 1 aanvang is voorzien om 19.30 u. D.J. Josken zorgt voor de gepaij stemming. Inkom: 40 F. Voorverkoop: 29frank 75 Wees erbij! WINTER-ONTSPANNINGSFEEST VAN DE K.B.C. De Kristelijke Bond van Gepensioneerden start op maandag 22 oktol r' met een eerste winter- ontspanningsfeest in de zaal Volkskring. Ai vang 20 u. Programma: deuren om 15 uur, koffietafel om 16 uur. 1 optreden van het zangkoor «Vrij en vrolijk» omstreeks 16.15 u. Muzi fit en dans vanaf 17.30 u. met het orkest «The Little Band». Rond 21 t tombola, met daarna nog muziek en dans tot 22 uur. Deelname in onkosten: 45 F. (aan de kassa 50 F). FEESTNAMIDDAG BEJAARDENRAAD LEDE Op maandag 5 november wordt aan alle gepensioneerden van Gro k Lede een feestnamiddag aangeboden door de bejaardenraad, met medewerking van het gemeentebestuur, in de zaal Volkskring te Le< De wijkvcrantwoordclijken zullen aan de leden - gepensioneerden deelnemingskaart aanbieden voor de prijs van 20 F Deze kaart g< recht op een konsumptie van 16 F Het bestuur zorgt verder nog v< koeken met koffie en een aangename muziek. De gepnsioneerden van buiten wijken en de deelgemeenten zullen opgehaald worden vai 'S 14.30 u. en na het feest worden ze terug naar huis gevoerd. Ook gemeentelijke overheid is op dit feest uitgenoduigd. - KORTE BERICHTEN Zaterdag 20.10: 19.30 u. algemene vergadering vanC.M B.V Sni< lede in het Veerleheim. Spreker is E.H. Becans over «Het gezin in 1 gedingW» Zondag 21.10: 9 uur start van de Sint-Bamisrally voor ruiters op I w terrein van de L.R.V. achter de Leeuwerik. Organisatie: L.R.V. V.A.B. TONEELLIEFHEBBERS: AANDACHT Op vrijdag 2 november kan men genieten van de voorstelling «Een h< trouw vrouwtje... ongeveer» door het Westvlaams teater Antigone Kortrijk. De organisatie is in handen van CSC De Rank - Lede. c Hoofdrollen: Lien Smolders. Aria Theys en vele anderen. Voorverko tegen 60 F bij voorzitter Edwin Van Brantegem (Lindestraat 10) of Wim Van Win inde Steenstraat. Aan de kassa kosten de kaarten 80 F n mende werkjaar 79-80 vol luister zal gevierd worden. Het is een kwarteeuw geleden, dat in het kleine Impe met een afdeling van deze grootse Vlaamse Kulturele Vereniging gestart werd. De impuls ging uit van de heer pastoor, E.H. Jozef De Brouwer. De eerste voor zitter werd in 1954 de heer Jos De Mesel, het voorma- zorgden ervooVdaT'de n9e schoolhoofd van de gemeenteschool Impe. situatie zeer realistisch overkwam. Wat ons ech- aan de opvallende klame van de te koop aangeboden (maar niet bestaande) P.S. 400. De deuren met de aange brachte naamplaatjes ter sterk verwonderde was, dat tussen de deur van de direkteur en die van de boekhouder een mooie prent hing van een zeilboot, daar waar we een auto verwacht had den. Het dekor was zeker sfeerscheppend, de toe schouwer waande zich in het kantoor aanwezig De vertolking: Ofschoon het eerste be drijf er algemeen voor zorgt om de toeschou wers in een vooropge stelde situatie in te lijven, ontbrak hier de zeer nodige en gewenste sfeer. De akteurs ston den strak op het podium, een van buiten geleerde tekst uit te kramen. Of was het de tekst die zich niet tot een vlot geheel leende? Hij scheen in derdaad nogal stijf ge schreven en de situaties werden navenant naar voren gebracht. De afdeling kende gedu rende de voorbije jaren een grote bloei. Vanaf 1965 kende de ver eniging echter een malaise: het ledenaantal verminder de, zodat een vernieuwd bestuur zich eigenlijk zelf «opdrong». De initiatiefne mers waren Gerard Impens en Denis De Pauw. die als jongeren de harde strijd rond de vervlaamsing van de Leuvense universiteit en de vermaard geworden «gewestelijke 11-juli- viering» te Impe hadden meegemaakt De afdeling kreeg hierdoor een meer denadministrateur. Piet Rooms, Etienne Van Her- reweghe en Remi Van den Eeckhout als bestuursle den. Het programma ziet er zo uit: Het dagelijks bestuur van het Davidsfonds werkte vorige maand hard mee aan de Impense parochiefees ten De opbrengst hiervan ging geheel naar de kerk en was bedoeld voor het her schilderen van het interieur. Tijdens de Sint- Denijskermisdagen. werd op initiatief van hetzelfde D.F een tentoonstelling georganiseerd, waarover vervlaamst (of radikaler een verslag elders in dit Vlaams) uitzicht. Het leden- blad Op zaterdag 22 de- aantal steeg weer en stijgt cember krijgen we de jaar- nog! Onlangs stelde het lijkse uitstap naar Gent, huidig bestuur het pro- voor het bijwonen van de gramma vast voor dit jubi- toneelopvoering in de Mi- leumjaar. Dit bestuur be- nardschouwburg. Het voor staat uit een proost, de heer jaar brengt verrassingen: Cyriel Pieyns, voorzitter Ge- een debatavond en een dag rard Impens, ondervoorzit- met Willem Vermanderen... terGustaafRosschaert.se- In de maand mei moeten kretaris Denis De Pauw, alle vrienden en simpatisan- schatbewaarder Jozef Van ten zich vrij maken: dan Wezemael. Verder zijn zeer gaat de jubileumviering aktief: Henri De Riek als Ie- door te Impe Op 29 juni De hengelwedstrijd. georganiseerd door de Leedse Sportraad in samenwerking met de hengelmaatschappij de Golden Bliek, kende vorige zondag een groot sukses. Niet minder dan 34 hengelaars lieten zich inschrijven en zetten zich aan de kant van de visrijke vijver in Eden-Roe, om mee te dingen naar de kampioenstitel hengelen te Lede. Door het grote aantal deelnemers werd gevist in twee reeksen. Drie deelnemers werden speciaal in de bloemetjes gezet: de Ledenaar Oscar De Smet wist niet minder dan 1100 gram op het droge te brengen. Luckx Pascal werd gevierd als junior. Zijn zuster, Bea Luckx kreeg als enige vrouwelijke deelneemster de gewaardeerde trofee van onze «Voorpost». Zo te zien een aktiviteit die de qoedkeuring van verschillende groeperingen meekrijgt RDV tief» op de Molenhoek. Za terdag was de jeugd pre sent: T.D. in de zaal Edel weiss op het Dorp en de ou deren konden eveneens aan hun trekken komen bij «De Oude Mol» voor de kermisbe lotting. Zondag werden er een paar voet balmatchen gespeeld. Vanaf 14 uur kon men te recht in de hovingen van feestzaal Hofsmeer, voor een impens vlaaike. een bord rijstpap of een panne- koek met koffie. Buiten het gebouw kon men gauw nog het een of het ander kopen op een groots opgezette, maar klein uitgevallen rommelmarkt. Speciaal aan dit initiatief was echter de bedoeling. De integrale op brengst gaat naar missie zuster Clementina Gode- froit, die haar werk doet te Boende. Ontroerend was daardoor ook haar brief, die zomaar op een vensterluik tentoongesteld werd: Zus ter Rachel Godefroit dant n alle Impenaren voor h gulle hand Ondanks leute en het gemaakte p zier werden vorig jaar noc minder dan 20 000 bal kens ter beschikking van armsten gesteld. Hierm kon de missiezuster v gende projekten beko: gen: melkpoeder kopi een waterfilter voor de zie kinderen meenemen en e kosteloze melkbedeling ganiseren. Zij dankte d i ook alle «gevers» met v :c gend citaat: «Een mensf1 toch maar gelukkig in mate dat hij anderen kam lukkig maken! Ik zou wilfc dat iedereen die oogjes v de kinderen zou kunfl zien, op het moment da! een kommetje melk k gen. Veel kommenti moet hier niet worden bijt voegd. Het initiatief mag zijn en de «geholpen» me sen zijn de inspann waard! RD

De Voorpost | 1979 | | pagina 12