liefhebben sporten c SPORT M A R F.C. MOERSTRAAT LOOPT VERDER UIT ZWAARGEWICHTEN VOETBALLEN EERSTE ZEGE VAN S.K. COSMOS V0ETBALT0RN00I VOOR JEUGDHUIZEN MOEIZAME ZEGE NA UITSTEKENDE START: KAMILLEKES - DEN HAAN 4-2 POST KLOPT LEIDER SOMATI TAFEL TENNIS TORNOOI TE AALST SETOKVOETBAL .T.S.A. VOETBAL DAMESVOETBAL B.V.B. KORPORATIEFVOETBAL 18 - 19-10-1979 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK In de Ligaklasse mag men stellen dat na de recente speeldag de spanning in de strijd om de titel is gewe ken. F.C. Moerstraat heeft inderdaad zijn voorsprong nog met een punt opgedreven en kan nu reeds met een gerust gemoed de komende dingen afwachten. Het zit op rozen. Niet alleen won het gemakkelijk zijn thuis wedstrijd met Sportvrienden maar zijn naaste rivaal liet bij een goed spelend F.C. Sport een puntje in de brand. zette de bezoekers aan de leiding. Beerens wentelde echter de nederlaag van de thuisploeg af. Leeuwerik speelde O .CAalst vlot weg Uit de 5-0 eindcijfers blijkt dat het eerder een klusje werd voor de thuisploeg. Opvallend was dat vijf ver schillende spelers hun roos plukten. Peynsaert stak de lont aan. Corte, Lanckman, Vermeyen en Matthijs zorg den ervoor dat het over wicht van de thuisploeg in de verf werd gezet. In de tweede klasse is «de» ver rassing de nederlaag van J. Welle in zijn thuiswedstrijd met S.V. Apostelken. Uit de eindcijfers" kan men vol doende afleiden dat de gas ten zeker niet toevalig aan de overwinning kwamen. Hield S.V. Apostelken met deze zege zijn eigen kan sen gaaf. dan speelde het anderdeels ook in de kaart van V.K. Elegast dat met een naar de leiding klimt V.K. Elegast liet immers V.K. Arendzonen, op eigen veld dan nog, vrijwel kans loos en zit nu in de top. PZN Aalst won moeiteloos van Polonia. En dat wordt door de zware cijferverhouding ook weerspiegeld. J.V.H. Vorig weekeinde speelden de veteranen zwaargewichten van F.C. Beukenhof tegen F.C. Keienberg. (Hugo) Blauw Wit bleef zelfs gedu rende geruime tijd in de on zekerheid voor een gelijk spel. Het streefde na het openingspuntvan Luc Wau- ters wel fel naar de Immers de afwezigheid van Vermassen devalueerde in niet geringe mate de infiltratie- en aanvalskracht van P.B. Toch klom het naar voorsprong door toedoen maker maar deze kwam er van Bogaert. De Vuyst pas luttele minuten voor het bracht de bezoekers op ge- einde. Toen scoorde Van ''ï^e hoogte. En daarna Gijseghem. In zijn thuis- moest Zottegem op zijn wedstrijd met Tijl Snas had beurt tegen een doelpunt P.B. Zottegem'een niet ge- ach- ringe handikap te torsen, terstand optornen. Eelbode De verrassing van de zesde voetbaldag in de zonda greeks werd door S.K. Cosmos voor mekaar getrapt. Cosmos behaalde meteen zijn eerste overwinning en dat gebeurde dan nog op vreemde bodem. Het klopte het deksel op de neus van Real Familial dat een ont goocheling rijker werd. De uitslagen Ligaklasse F.C. Moerstraat - Sportvrienden 7-2 Leeuwerik - O.C. Aalst 5-0 Ocarina - Heizijde 8-4 P.B. Zottegem - Snas 2-2 F.C. Sport - Blauw Wit 1-1 Tweede klasse Groen Wit - V.K. Post 3-2 V.K. Arendzonen - V.K. Elegast 1-5 J. Welle - S.V. Apostelken 2-5 Tripoli - F.C. Moerstraat (b) 3-3 PZN Aalst - Polina 8-0 F.C. Plaza - V.K. Moorselbaan 1-3 De stand: Ligaklasse: 1. F.C. Moerstraat 14 p. 2. Blauw Wit 9 p. 3. Snas 8 p. 4. F.C. Sport 6 p. 5. Ocarina6p.6. O.C. Aalst5p.7.P.B.Zottegem4 p.8. Leeuwerik4 p. 9. Heizijde 2 p. 10. Sp. Appels Op. Tweede klasse: 1V.K. Elegast 12 p. 2. S.V. Apos telken 11 p. 3. J. Welle 10 p. 4. Tripoli 10 p. 5. F.C. Moerstraat (b) 9 p. 6. F.C. Plaza 7 p. 7. V.K. Moor selbaan 6 p.8. V.K. Arendzonen 5 p. 9. GroenWit 5p. 10. V.K. Post 4 p. 11. PZN Aalst 4 p. 12. Polo nia 0 p. Het programma voor 20.10 Ligaklasse Sportvrienden - Leeuwerik O.C. Aalst - Ocarina Heizijde - P.B. Zottegem Snas - F.C. Sport Blauw Wit - F.C. Moerstraat Tweede klasse V.K Post - V.K. Arendzonen V.K Elegast - J. Welle S.V. Apostelken - Tripoli F.C. Moerstraat (b) - PZN Aalst Polonia - F.C. Plaza V.K. Moorselbaan - Groen Wit Uitslagen van zondag 14 oktober II: Tijl - Eureka 4-2 Jome - Tanu 1-1 St. Joris - Spokuon 5-5 Tuf - Zenith 2-3 Efsee - Twentiers 3-0 Ypsilon - Terlinden 6-0 Pallieter was vrij Algemeen klassement: 1Tijl 6 5 0 1 33 6 11 2. Efsee 7 5 2 0 27 10 10 3. Nijdrop 7 4 1 2 19 8 10 4. St. Joris 74 2 1 28 23 9 5. Spokuon 6 3 12 18 11 8 6 Zenith 6 4 2 0 15 9 8 7. Tuf Tuf 7 3 2 2 15 16 8 8 Pallieter 6 2 2 2 16 10 6 9 Ypsilon 63 3 0 15 12 6 .10. Jome 7 1 2 4 6 17 6 11Twentiers 7 2 4 1 17 12 5 12. Liludamo 7 1 3 3 6 12 5 13 Terlinden 7 1 4 2 8 22 4 14 Eureka 60 5 1 3 18 1 15. Tanu 6 0 5 1 2 39 1 Wie speelt waar nu zondag 21 oktober '79 (aan vang 14,30 uur): Efsee - Tijl (Osbroek A) Jome - Pallieter (Osbroek B) St. Joris - Tuf (Lindeveld) Twentiers - Liludamo (Bliegveld - Snas) Zenith - Ypsilon (Dendermonde 15 uur!) Spokuon - Eureka (de keizer) Tanu - Terlmden (Immerzeel) r Nijdrop is vrij Had men gehoopt dat de konfrontatie die met F.C. Nieuwe Wijk en V.K. Star Boys die de nummers een en drie oog in oog bracht tot een spannend kijkstuk zou uitgroeien dan had men een denkfout gemaakt. Want uit de 5-0 eindcijfers kan men al voldoende afleiden dat de lijstaanvoerder heer en de meester was. Door deze frappante nederlaag kijkt V.K Star Boys nu tegen liefst vijf punten achterstand aan. F.C. Amapola kreeg het niet breed bij V.K. Ade laars maar de thuisploeg kon de bezoekende doel man niet in gebreke vinden ondanks het feit dat daartoe lovenswaardige pogingen werden aan gewend. Het duel F.C. Jaca - V.K. Inno werd met een nogal ruim verschil door de thuisploeg gewonnen. Deze had het inderdaad niet zo moeilijk om afstand te nemen van «de rode lantaarn». Alleen F.C. De Zwaan volgt nog enigszins het spoor van de leider. Het mocht bij F.C. Morta toch niet op een in spanning kijken om te win nen. In de zaterdagreeks werd het leidersschap van F.C. Jaca niet in gevaar ge bracht. V.K. D'Hondt spen deerde wel veel energie maar moest het toch afleg gen. F.C. Endoka Hugh's dat insgelijks nog met het maksimum prijkt kreeg de punten cadeau. F.C. Zon- neboys kwam niet in het strijdperk. F.C. Nieuwe Wijk was de enige ploeg die op verplaatsing de volle inzet meepikte. En dan nog met cijfers die aan duidelijkheid in niets te wensen overlie ten. Het overwicht van de gasten werd met liefst zes doelpunten in de verf gezet. U.D. Rayo Espagnol haalde niet zonder moeite een puntje bij F.C. Heipias; ter wijl F.C. Camu nu tegen een vierpuntenachterstand aankijkt. Het kwam bij het niet zo gunstig geklas seerde F.C. Tinneboys niet verder dan tot een gelijk spel. In de reeks II maakte de leider F.C. Rode Duivels Denderleeuw een goede beurt. Deze behaalde, zij het dan toch moeizaam, een over winning in de thuiswedstrijd met het stug aanklampend 't Kloksken, maar bovenop liet S.K. Kruis Moorsel op eigen veld een puntje glip pen Zodat de leider nu twee punten boni telt. V.K. Halt vrienden schoot er de halve inzet bij in en heeft nu vier punten goed te maken. J.V.H. Leider Somati heeft een nederlaag moeten slikken van de boven zichzelf uitreikende ploeg Post Erembode- gem. Ook een nieuweling die in de eerste klasse ook wel zijn weg zal maken. En de kompetitie alleszins nieuwe impulsen kan inblazen. De overwinning van Post uitgedrukt met een doelpunt in iedere speelhelft kan men moeilijk aanvechten. Al moet men aanstippen dat Somati toch wel enige mee val ontbeerde. Anderdeels is het echter ook zo dat Post meer infiltratiekracht in huis had en dat het zijn aanvals- bewegingen kon verzilve ren. Want Somati maakte zowel het spel als zijn gast maar deze was dan meer efficient. De eerste speel helft was ongeveer een kwartier ver toen De Smet de bezoekers aan de leiding zette. De thuisploeg ging daarna wel op de gelijkma ker jagen maar de Post ver dediging stond stevig op de been. In de 44e minuut kreeg Somati dan het dek sel op de neus. De Smet scoorde zijn tweede doel punt en maakte meteen de zaak rond. De thuisploeg zou dan nog wel reageren maar er stak toch niet teveel overtuiging in haar akties om te lukken. S.A.F - Honda, ofschoon deze op een 0-0 stand eindigde was een vrij aantrekkelijke wed strijd. De wederzijdse doelmannen speelden ech ter een prominente rol. En vandaar dat er geen doel punten vielen. Want uit de brilscore mag men zeker niet afleiden dat er geen doelkansen tot stand kwa men. Iedere ploeg nam er zeker haar deel van. Maar de laatste man aan ieder kamp deed het keurig en knap. S.A.F. zit nu meteen mede aan de leiding met Somati. Callebaut (a) van zijn kant verkeek de kans om aan te sluiten. Het ver loor op eigen terrein van V.V.T.T.A. na een eerder woelige wedstrijd die door de scheidsrechter moeilijk onder kontrole kan gehou den worden. En waarin liefst vijfmaal geel werd getoond. De eerste speelhelft kon er nochtans door, maar na derhand liep het toch wel enigszins uit de hand. Het enige doelpunt kwam tot stand in de 50e minuut. Toen verlengde De Ligne De uitslagen Eerste klasse Somati - Post Eremb. 0-2 Callebaut (a) - V.V.T.T.A. 0-1 5.A.F - Honda 0-0 Tweede klasse Bank B.L, - Resocub 3-1 Intercom - Amylum - Callebaut (b) 2-1 De stand'eerste klasse: 1 Somati 6p 2. S.A.F 6 p 3. Post Eremb 5 p 4 Honda 5 p. 6. Callebaut (a) 5 p 6 V.V T T A 3 p 7. V V. Bouw 2p. Tweede klasse: 1 Amylum 8 p. 2. F.F R. 7 p. 3. Bank B.L. 6 p. 4. Coplac 3 p. 5. Intercom 2 p 6. Callebaut (b) 1 p. 7. Resocub 1 p. Het programma voor 20.10 Eerste klasse Honda - V.V.T.T.A. Tweede klasse S A F - Post Eremb. Bank B.L. - Intercom Somati - Bouw Callebaut (b) - Resocub met het hoofd een hoek schop. In de tweede klasse won Bank B.L. van Resocub. Maar het duurde vrij lang al vorens de thuisploeg hier omtrent zekerheid kreeg. In de eerste speelhelft nam niemand bepaald voordeel zodat met een logische 1-1 stand werd gedraaid Doel punten van D'Haen voor de thuisploeg en van De Geyndf voor de bezoekers. Het was D'Haen die na de rust de wedstrijd dan toch zou orienteren. En Baeten lukte het derde doelpunt. In de wedstrijd Coplac - Calle baut (b) kregen de bezoe kers twee strafschoppen mee. Ze konden er slechts een van benutten langs Van den Abeele en verloren de match met oneven doelpunt verschil. De Coplac doel man neutralizeerde de eer ste elfmetertrap en belette de bezoekers aldus van op gelijke hoogte te komen. Want in de 30e minuut had Roselet Coplac aan de lei ding gezet. In de 50e minuut bracht De Quevy de stand op 2-0. En Callebaut (b) kon niet meer over deze handi kap heen. J.V.H. Zondag 21 oktober organizeertT.T.K. Elckerlyc Aalst een tafeltennistomooi. Ze is hiermee aan haar vijfde organizatie van het open - tafeltennistornooi toe. In de Denderhal te Erembodegem - Aalst wordt gespeeld op zestien tafels J.V.H. Verwachtte men zich bij Kamillekes aan een moeilijke wedstrijd dan is achteraf dit vermoeden ook juist ge bleken. Het kwam er inderdaad voor de beide ploegen op aan niet uit de top van de ranglijst te glijden. En vandaar dat hardnekkig «om den brode» werd ge kampt. Want al zouden de eindcijfers het toch wel enigszins anders laten doorschemeren; Kamillekes kreeg de overwinning niet zo maar geprezenteerd. Het heeft, en vooral naar het rust was het 2-1. Nelly einde van de wedstrijd toe, diep in zijn krachten - arse- maal moeten putten om een fel aandringende en vaak dreigende kustploeg op af stand te houden De Aals- terse meisjes kenden op nieuw een felle wedstrij- daanhef. Ze verschenen na drie minuten een eerste maal op de bezoekende veldstrook en meteen had den ze ook het openings- punt voor mekaar. Toen Lambert miste toen de in terceptie en Van Assche schoot opnieuw de volle spanning in de match. En meteen ook de rustcijfers op het scorebord. De aanhef van de tweede periode was voor Kamillekes al even denderend als de eerste. Na amper vijf minuten lukte Greta Van Hauwermeiren de derde Aalsterse treffer Maar Den Haan liet niet af. En met een tegendoelpunt snelde Veerle De Windt de van Christel De Bree als ge- zijlijn af stuurde de bal naar volg Wat de bezoeksters de verste doelstaak waar de dat weer meer uitzicht op toeschietende De Lannoy een gelijkspel gaf en meer de bal tegen het vijandelijke in de match bracht. Toen net prikte. Amper drie minu ten later verdubbelde Aalst de voorsprong. Veerle De Windt trof de dwarsligger en de goed gevolgde De Lan noy lukte haar tweede doel- prezenteerde Veerle De Windt echter een solonum mertje waarbij het sein dan toch wel op groen kwam voor Aalst. Ze gleed voorbij enkele tegenstandsters en punt De thuisploeg zat rondde ook doeltreffend af. hiermee nochtans niet op Den Haan speelde daarna rozen. Want nog voor de alles voor alles. Het drong de thuisploeg op haar hejn< terug en deze moest ha g toevlucht nemen tot eësi versterkte verdediging. D je wel een paar keer plooit o' maar uiteindelijk niet bra ie Alles bij mekaar toch wr een verdiende, maar d< ij< toch eerder moeizaam ve£ worven overwinning J.V.Ife De ploeg: Magda Bambu i Hilde Sergant - Ghist Chesquiére - Christine v a Hende - Nelly Lambt i Conny Huylebroeck-Chr >e tine Van den Neucker Greta Van Hauwermeirer Mia Sergant; Conny Adar Reneé De Lannoy - Vee De Windt. De andere uitslagen: Ronse - Veldeg. 1 Eerneg. - Izeg. C. Br. - Kuurne Zultse - B.Z. Br UIT Oostende - Menen 2 De stand: 1. Oostende p., 2. Kamillekes 12 p Menen 10 p.. 4 Blaule Zwart Brugge, 5. Eernega it 7 p., 6. Izegem 6 p., 7. D< d Haan 6 p., 8 Zultse 5 p.. r C. Bruggel 5 p.. 10. Ronse p., 11. Kuurne 2 p., 12. Vt degem 2 p. De ploeg stationspersoneel Brussel Leopoldswijk. (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 18