PENBARE WERKEN LEGT KSENT OP GEBOUWEN «SOFORT PRESS» ALLE ADMINISTRATIEVE DIENSTEN KOMEN TERUG NAAR HET STADHUIS RIFFIER OUIS D'HOUWER AM AFSCHEID 1 UUR Editie Aalst ;hepei\i DE NEVE: de man in de kijker DROOGKUIS SNEL EN VOORDELIG! Varkensmarkt, AALST De Voorpost VRUDAG19 OKTOBER 1979 32* JAARGANG NR. 42 - 22 F een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel. 052-21 40.60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41 19 epen van Openbare Werken Jan De Neve nodigde de pers afgelopen zaterdag, zoals reeds itie is, uit voor een rondrit langs de voornaamste werken van de stad Aalst die in het lopen jaar verwezenlijkt werden. traditioneel was de manier waarop hij de pers verwelkomde, en de wijze waarop de rit zelf plaats had. Naar de redenen hiertoe hoefde men niet lang te gissen, want Schepen leve verduidelijkte ze zelf. De pers, en niet in het minst dit weekblad, bleken dadelijk het punt van kritiek te zijn. reerst was de Schepen der entoesiast dan vorige omdat hij de indruk had de pers, en langs deze om de bevolking, kritiek had et feit dat er in de stad Aalst el gewerkt wordt. Hij ging akkoord met het feit dat openbare werken durft in g stellen. Naar zijn mening de bevolking, die belas- en betaald iets krijgen voor geld, en dit in de eerste svan het departement van ibare werken. De heer De benadrukte in dit verband ij blijft geloven in de so- opdracht van openbare in. veede vorm van kritiek was eit dat de Schepen de in krijgt dat er in Aalst alleen gewerkt wordt door een ster Zonder een naam te noemen was het duidelijk dat hij hier minister Mare Galle be doelde. In dit verband benad rukte de Schepen dat er geen subsidies kunnen gegeven worden door de hogere over heid als er eerst niet op het plaatselijke vlak dossiers klaar gemaakt worden. Subsidiëring is in dit verband heel normaal. Het was volgens hem enkel ab normaal dat er vroeger geen subsidies waren. De derde bron van ergernis vond de Schepen in bepaalde artikelen en foto's die onlangs in de pers verschenen. In dit verband dacht hij ondermeer aan de foto die 14 dagen gele den in dit weekblad versche nen, enerzijds over de onder steuning van het vroeger café: 't Baasken rechtover de St. Martinuskerk en anderzijds over het verkeersbord aan het eerste Aalsterse woonerf in de Sterrestraat (N.v.d.r.: mag men eens niet meer lachen?). Volgens hem diende men voor aleer iets dergelijks te publice ren zich eerst te informeren over de achtergrond en de re den van deze toestanden. Zo ligt reeds 2 jaar een restaura tiedossier klaar voor het huis tegenover de dekenale kerk, maar kon dit dossier om allerlei redenen nog niet aangepakt worden. Anderzijds werd aan het woonerf het officieel gel dend verkeersbord aangebracht. Zonder op deze aantijgingen van de Schepen te willen in gaan, willen wij hier toch ver melden dat niet alleen De Voor post bekritiseerd werd, maar ook andere persorganen, on dermeer door de wijze waarop zij de vragen van het stadsbes tuur aan Minister Galle tijdens diens werkbezoek weergege ven hadden. Typisch voor de sfeer, die bij deze rondrit heerste vonden wij echter ook het feit dat de pers nog zelfs geen lijst kreeg van alle plaatsen, die zouden be zocht worden. Dit betekent echter niet dat de rondgang met de Schepen een maat voor niets was. Integen deel, want meer dan ook kre gen wij informatie, die een to taal ander licht werpt op de prestaties van de schepen en zijn medewerkers. Want ge werkt wordt er in de stad Aalst. STADHUIS De werken, die door Schepen De Neve uitgevoerd worden zijn niet altijd zo spektakulair als verwacht, maar zijn daarom niet minder belangrijk. Het be ste bewijs hiervan is de huis vesting van het personeel, waar traag maar zeker de nodige in spanningen geleverd worden om tot een maksimaal resultaat te komen. Zo leidde de heer De Neve ons onmiddellijk naar de zolders van het gebouw van openbare werken in de Kapellestraat. Deze zolders bieden dank zij een degelijke inrichting, een unieke huisvestingsmogelijk heid voor heel wat technische diensten, zoals deze van de ge bouwen en deze van de bouw werken. Ook de diensten voor de uitwerking van de plannen voor de afvoerkollektoren be vinden zich op de bovenste verdieping. Gezien het uitste kende resultaat dat reeds ge boekt werd in de Kapellestraat wordt in deze zin ijverig verder gewerkt. Zo zagen wij de zol ders van het departement van leefmilieu, die kortelings even eens in gebruik zullen kunnen genomen worden. Het ligt trouwens in de bedoe ling om al de stadhuiszolders op dergelijke wijze als bureel ruimte om te vormen. Een sup plementair pluspunt vormt on getwijfeld het feit dat alle zol ders met elkaar verbinding ge ven. Na het bezoek aan de zolders zelf, werden de persmensen rondgeleid in het geklasseerde Huis Van Langenhove. Dit huis, waar de werken volop aan de gang zijn hoopt men klaar te krijgen tegen september vol gend jaar. Lees verder p. 10 Daar zullen mettertijd planten en bloemen in komen, of zoals één der buurtbewoners vroeg df dit nu echt het graf van LP. Boon zou worden? (Erik) SCHATTEN OP ZOLDER Verdiep na verdiep wordt het Belfort opgekalafaterd. Wij bevonden ons waar later de raadszit tingen zuilen gehouden worden. (Erik) nieuwe sportschuur van Erembodegem wordt kortelings ingehuldigd. (Erik) D'Hauwer bezig aan zijn werktafel, onder de geïnteresseerde blikken van een jongere (C.A.T.) Wie kent Mauriske niet? Mauriske en zijn klarinet Regelmatig doet hij enkele Aalsterse herbergen aan om zomaar, gratis voor niks (wel voor een pintje) een klari- netkonsert weg te geven. Reeds van zijn 12" bespeelde hij dit instrument Hij liep zelf 6 maand muziekschool maar moest het om finan ciële redenen opgeven, «'t Woren moeileke toiden hé menier...». Nu nog speelt hij bij de Oude Garde en de Postharmonie en soms zelfs bij de fanfares van Wieze, Moorsel en Herdersem. Zijn gelukkigste herinnering... toen hij speelde met Henk van Montfoort voor een bar stensvolle zaal! Zondag werd Mauriske 69 jaar. We wen sen hem nog veie jaren zodat hij nog veel serenades kan geven! (Erik) Zoals de jongste jaren gebruikelijk is begon het be zoek van de pers aan de realisaties van het departe ment van openbare werken met een rondgang door de nieuwe stadhuisburelen. De fusie heeft immers een enorme uitbreiding van het stadspersoneel met zich gebracht, wat automatisch ook problemen stelde voor de bureau s, die ontoereikend waren om al dat perso neel, te laten werken zoals het hoort. Traag maar zeker wordt door Schepen Jan De Neve gewerkt aan het vernieu wen en het uitbreiden van de werkruimten voor de be dienden. In plaats van een nieuw administratief kom- plex op te richten, is het stadsbestuur erin geslaagd de beschikbare ruimte op timaal te benutten. Eén van deze nieuwe mogelijkheden boden de talrijke zolders, die in de stadhuisgebouwen beschikbaar waren. De eerste zolders, die aldus heringericht werden zijn deze van openbare werken gelegen in de gebouwen van de Kappeilestraat. Dank zij enige vindingrijk heid. en mits gebruik te ma ken van nieuwè materialen (zoals veluxramen. isolatie, enz.) kwam men er toe om van deze zolders, één van de gezelligste bureelruim ten te kreëren die wij ooit zagen. In deze burelen be vinden -zich ondermeer de werknemers, die op dit ogenblik de plannen voor de aanleg van een kollekto- rennet uittekenen. Ook de technische diensten van de afdelingen wegenbouw en gebouwen vonden een plaats onder het dak. In dit verband weze eraan herin nerd dat Schepen De Neve tracht om alle dossiers van stadswerken door eigen personeel te laten opma ken. Er wordt zo weinig mo gelijk beroep gedaan op in dividuele planbureau's. Ook de werken aan de zolders zelf worden zoveel mogelijk door eigen personeel uitge voerd, dit om de kostprijs van de inrichting te drukken. Opvallend bij deze stad huiszolders, is dat de meeste ervan verbinding geven met elkaar. Zo kon den wij zelf zien hoe men van de zolders van open bare werken in verbinding kon gekomen worden met deze van het Huis Van Lan genhove en met deze van leefmilieu. Aan deze laatste wordt trouwens op dit ogen blik volop gewerkt. Hotel Van Langenhove Dit gekende gebouw, dat gelegen is in de Kappeile straat. en dat enkele jaren geleden nog dienst deed als Vredegerecht Lees verder p. 4 lag 8 oktober jl. ging in de voormalige mschool een niet alledaagse plechtigheid J It prachtig opgepoetste gebouwenkompleks zijn Hs o.m. de gerechtelijke politie, de Rechtbank Koophandel, het Vredegerecht van het Eerste Tweede kanton, de politierechtbank, een eeite van de belastingsdiensten en van het aster en het Psycho-Medisch Sociaal Centrum ergebracht. n zijn de onder- Een halve eeuw in ie lokalen op funktie funktonele wijze De gehoorzaal was voor de Minister van Justitie; 'vfl'ericht, zodat dit de gelegenheid vol gelo- de beer burgemeester gebouw een pen, wat niet zo vaak Albert Cool van Dender- nuttige be- voorkomt. monde en de heer bur- heeft gekre- De akademsiche zitting gemeester had plaats in aanwezig- Lees verder p. 4 heid van en we sommen de personaliteiten op in de protokollaire volgor de: de heer Jean-Marie De Bruyn, voorzitter van de Rechtbank van Koophan del te Dendermonde; de heer De Saeger, Proku- reur des Konings te Dendermonde; de heer Buys, kabinetschef van orisch onder nming Schepen Jan De Neve toont een makette hoe de Aalsterse Akademie zou moeten worden. (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 1