KUNSTSCHILDER MARCEL VERCAUTEREN STELT NOG TENTOON TE MERE film uandeWeek ETIENNE BAUWENS IN OUD-HOSPITAAL het linnen doek FILMVOORSTELLINGEN 20 - 19-10-1979 - De Voorpost Kunstschilder Marcel Vercauteren werd door burgemeester De Een heildronk op het sukses, volksvertegenwoordiger Van Hoorick, burgemeester De LatI Lat in de bloemetjes gezet (Erik) kunstschilder Marcel Vercauteren. (Erik) In tegenwoordigheid van vrij veel belangstellenden, vrienden en kunstminnenden is de tentoonstelling Marcel Vercauteren vorige vrijdag in 't Mereland geopend. Open Kring zet hiermee een vrij aangename dorpsgenoot in de bloemen en brengt aan zijn kunstwerk een passende hulde. De schilderwerken van Vercauteren zijn inderdaad vrij gevarieerd en hij slaagt erin na relatief weinig scholing een zeer waardevolle balans af te leggen. Na een uitgebreide lofrede aan het adres van de kunstenaar, bij monde van onze hoofdredakteur Roel Van de Plas, kon het openkrinaoubliek genieten van een kooroptreden van «Singhet Fro». Burgemeester Prosper De Lat was blij de kunstwerken van zijn dorpsgenoot te mogen lauweren. Tijdens een sobere plechtigheid ging vorige week de voorope ning door van de kunsttentoon stelling «Marcel Vercauteren» in 't Mereland te Mere. De Open Kring wil hierdoor de selfmade man van Erpe een riem onder het hart steken en hem passend de boodschap verpakken dat hij goed werk levert en dus op de ingeslagen weg mag doorgaan. Marcel Vercauteren immers is opnieuw aan de kunst gegaan na zijn oppensioenstelling. De heer Roel Van de Plas schetste in zijn inleiding een vrij pessimistisch beeld van de huidige samenleving, en be sloot dat Marcel Vercauteren niet zo goed paste in een wereld «waar oppervlakkigheid hoogtij viert». Hij heeft oog voor schoonheid, en is door dik en dun een opti mist gebleven die als uitzonder ing de regel bevestigt. «Marcel Vercauteren heeft een lange weg afgelegd en heeft zonder veel verpozen gewerkt om ons de schilderijen te laten bewonderen die hier zijn ten toongesteld». De heer Van de Plas schetste verder de levens loop van de gevierde schilder, in het bijzonder wat de oplei ding tot schilder betreft en de voornaamste tendenzen in zijn leven die zijn stijl hebben be paald. Daar heb je eerst het kol lege in Oostakker, waar ene priester (of wat dacht je?) E.H. Jean-Luc Combré hem de eer ste schildertechnieken aan leerde. Later in Jette «bracht hij ieder vrij ogenblik door tussen doek, verf en penseel». Later zouden zijn huwelijks plannen en het zakenleven een voorlopig eindpunt plaatsen achter een prille schilderskar- rière, als je reeds daarover kan spreken. En toch, de meubel zaak moest nodig opgefleurd worden en Marcel «werd her boren en nam opnieuw achter de schildersezel plaats». ZELFVORMING Een akademische zitting heeft Marcel Vercauteren nooit ge volgd. Hij is «schilder-met- een-hart, in alle opzichten». In dit alles onderkent men de self-made-man; hij roeit tegen de moderne stroom in, om on danks alles zichzelf te blijven, om zijn persoonlijke visie op de mens en op de dingen op een artistieke wijze te vertolken». Tot slot van zijn vrij uitgebreide literaire schilderij bracht de in leider een optimistische toon: er blijft hoop op een betere toe komst dank zij de inspiratie van mensen als Vercauteren. Hij J teerde hierbij ook burgemei ter Prosper De Lat «die niet (fl litiek verziekt is en die doorl jaren zijn eigen persoonlijkhi heeft bewaard». Daarna nam de burgemeesi zelf het woord en opende r ekspositie. Het plaatselijk kol Singhet Fro, dat heuglijke r gen pleegt op te luisteren, w ook hier van de partij en nooj het drukke publiek tot een ai dachtige stilte, gezien de ali verspreide mooie klanken. I De tentoonstelling Marcel Vl cauteren is nog toegankelijk en met zondag 21 oktober ir Mereland. Op zaterdag 20 oktober orga| zeert de Open Kring een optf den met Stampen en Dagen,! Vlaamse volksmuziek uit eigjo^ hout gesneden. In zaal Moté, te 20 uur. Cinema Feestpaleis In cinema Feestpaleis geen problemen. De twee films van vorige week blijven daar op het programma staan. «Escape to Athene» gaat zijn derde week in, en «The Kentucky Fried Movie» zijn tweede week. Cinema Palace - benedenzaal De liefhebbers van Popmuziek kunnen deze week hun hartje ophalen in de benedenzaal van cinema Palace waar deze week de Israëlische film «Lemon Popsicle» loopt Het is een film die niet zonder weemoed terugblikt op de tijd der vijftiger jaren, de tijd van de rock'n roll, de tijd van de groeiende opvattingen inzake sexualiteit. In de typische slagermuziek van die tijd vinden wij de emotionele energie terug van die opgroeiende jeugd in de liedjes zoals «Great pretender», «only the lone ly», «Bird Dog» en «The Man who put the bop in the bop-de-bop-de-bop» De karakters in Lemon popsicle zijn typisch voor de na-pionierstijd in Israël. Het leven van de hoofdak- teurs is de weerspiegeling van de «hits» uit de vijfti ger jaren. De regisseur Boaz Davidson zocht zijn filmmuziek in de hit - lijsten van toen. Op de soundtrack vinden wij dan ook nummers van the Platters, the Everly Bro thers. Paul Anka. Gene Pitney, Bill Haley, Pat Bonne en Elvis Presley. De beelden van de film begeleiden als het ware de muziek, zoals in de Pop-art, waarop zowel de popmuziek als de filmtitel betrekking heeft. Cinema Palace - studio In de Studio van Cinema Palace eveneens een luch tig genre: «De 7e compagnie bij maneschijn», of de derde film in de reeks na «Waar is de 7e compagnie gebleven?» en «De T compagnie werd teruggevon den». Het derde deel van een Franse komedie die terug overloopt van «franse» humor. Na hun gelukte ontsnapping in «De T kompagnie werd teruggevonden worden onze helden gedemobi- lizeerd. Allen hernemen zij hun gewone burgerleven. Chau- dard. de leider, ijzerhandelaar in gewone leven, is er echter niet van op de hoogte dat zijn vrouw samen met zijn broer bij het verzet zijn. en dat zij een officier van het verzet in de kelder van hun winkel verbergen. Pitivier en Tassm. de twee makkers, ontdekken toe vallig de man in de keider en besluiten uit het gesprek tussen de verzetsman en mevrouw Chaudard dat deze laatste buiten medeweten van haar man een minnaar heeft, wat natuurlijk aanleiding geeft tot heel wat verwarring. Onze goede 'oorlogsvrienden' zullen er tevens ook voor zorgen dat bij de toeschouwers de lachspieren niet gespaard worden. Deze derde film in de reeks zal bij de liefhebbers van het Franse komische genre zeker in de smaak vallen, dit ondanks de negatieve kritieken die schering en inslag zijn bij de kritieken op Franse komische films. Wij van onze kant zeggen: «Geen hoogvlieger, maar best genietbaar». Geen uitgesproken keuzefilm deze week voor onze rubriek. In het 'feestpaleis' blijven de films van vorige week gewoon doorlopen. De twee uur durende 'Escape to Athena' is zelfs reeds aan zijn derde week verlenging toe. We hebben het er reeds in Movie' verwijzen we naar een vroegere editie over onze rubriek van vorige gehad, dat deze film bene- week. In de bioskoop 'Pala den alle peil is. Een pleiade ce' aan de Schoolstraat vedetten die op geen enkel worden twee nieuwe films ogenblik de toeschouwer vertoond, die eigenlijk niet kan boeien of spanning meer zo heel nieuw zijn in brengen Het is wel een België Vooreerst de muzi- groots opgezette film die kale film Lemon topcicle' heel wat geld kostte en en- met onder andere Bill Hailey kei de verdienste heeft dat en de Shadows in de bene fiet dekor nog enigszins iets denzaal Voor de liefheb van de film goed maakt, bers van de komische film maar de opnamen zijn dan loopt in de studio de franse ook in Rhodos gemaakt, film 'Le septieme compag- Voor de film 'Kentucky Fried nie au clair de lune'. Dit is reeds het tweede vervt van de film 'Le septier compagnie' met Pier Mondy en Jean Lefevre de hoofdrol. Velen onderl zullen misschien de twe^' eerste delen onlangs op h lf1€ RTB-scherm gezien hel®',® ben. Dus kort samengev ldl voor de filmliefhebber de; 9 week niet veel zaaks. V\ verwijzen hem dan ook na onze filmklubs in Aalst m f name de katholieke filmliffil en Antrakt eens te bezof ken De prijs is de helft Vc I een bioskoopbezoek en c |r kwaliteit van de film is fer stukken beter I :es utt .et Heel wat aandacht voor zang, inleiding en opening door de burgemeester. (Erik) Antrakt Vzw Op zondag 21 oktober 1979 om 20,30 uur gaat in de Stadsschouwburg op het Vredeplein te Aalst een filmvoorstelling door ingericht door de filmklub An trakt. Er wordt een film vertoond van Werner Herzog 'Auch Zwerge haben klein angefangen'. Het betreft hier een niet kommerciele film, uiterst geschikt voor een forumpubliek. De toegangsprijs bedraagt 55 frank (C.J.P T.T.T. en 65+ 45 frank). Voor meer inlichtingen Jan Louis. Arbeidsstraat nr 13 te 9300 Aalst. Jeugdhuis Terlinden Op vrijdag 19 oktober 1979 om 20 uur in het Jeugd huis Terlinden. Raffelgemstraat nr 8 brengt men de film welke handelt over de wereldbeker voetbal Mexico 1970: The world at their feet'. Een unieke kans voor de voetballiefhebbers om de voornaamste wedstrijden in de vier schiftingsreeksen terug te zien. alsook belangrijke fragmenten uit de topmatchen te rug te aanschouwen en dit voor de prijs van slechts 40 frank Een gelukkige Etienne Bauwens en zijn vrouw tijdens de openingsreceptie in het Oud Hosp dat te klein was om de massa aanwezigen allen een plaatsje te geven (Erik) Een van de typische werken van Etienne Bauwens. (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 20