Penalty van Lubanski forceert de deur L Nationale voetbalkompetitie imn i SC Lokeren een welkome gast Velkeneers: blij dat hij er terug bij is Droomdebuut van Jan Lohman in Nederland VOETBALKALENDER 22 - 19-10-1979 - De Voorpost verre- tussentijdjsi uiteinde (Schoe Jourquin Dit is geen aanhalen van de traditionele verwelkomings woorden van een plaatselijk speaker, maar deze uitdruk king moet de weergave zijn van de gevoelens der schatbe waarders van de ploegen waar Lokeren te gast is. Een ploeg die men vóór hèt seizoen niet zo onmiddellijk als leider ver wachtte, is uitgegroeid tot een echte - volkstrekkei-. Vraag het maar in Brugge. Voor Lokeren zelf liggen de zaken wel enigszins anders. Waar de samenstelling van de kalender voor de trikoloren tot sportief sukses bijdroeg, o.a. het bezoek aan een op dat ogenblik gehandicapt Ander- lecht op de openingsdag, werd het een tegenvaller op finan cieel vlak. Benevens de Wase derby tegen Beveren kregen we op Daknam nog geen sen sationele hoogvliegers te zien. Bezoekers uit Waterschei, Luik. Beringen en Charleroi waren nu niet bepaald van aard om voor een vol huis te zorgen. Daarentegen zal za- Johny Velkeneers: De wedstrijd tegen Charleroi was nog maar een paar minuten oud toen Bob Dal- ving ingevolge een kniestoot op de dij voor verzor ging naar de zijlijn moest. Johny Velkeneers begon aan de opwarming maar diende zijn debuut in deze kompetitie nog even uit te stellen. Na de rust kwam hij dan toch in om Dalving te vervangen. Johny, die gekwetst werd in de finale van de Beker van Vlaan deren, speelde een behoorlijke partij als voorstop per. Hij zou later verklaren dat hijzelf voor deze plaats opteerde in tegenstelling met zijn vroegere positie als laatste man om de ploeg niet nog meer uit verband te halen. *lk volg momenteel geen speciale behandeling meer en kan praktisch normaal trainen. De linkerkant blijft echter zwakker. Ik heb schrik dat bij een ver keerde beweging mijn knie het opnieuw zal begeven. Maar ook al is het herstel nog niet helemaal volle dig, toch ben ik tevreden dat ik er terug bij ben. Mijn plaats op de bank is voor mij geen ontgoocheling geweest in die zin dat de ploeg, en inzonderheid de verdediging, goed draait, maar wel als ik eraan denk dat ik er in normale omstandigheden, zonder die kwetsuur, wel zou bijgeweest zijn. Ik ben nu dertig en dan ga je de dingen wel een beetje relative ren. Ik speel mijn zesde seizoen bij Lokeren en begin benevens aan voetbal ook aan mijn latere loopbaan te denken. Ik ben hier altijd graag geweest en het betekent ook niet dat ik weg wil maar toch dient onder ogen gezien te worden dat dit jaar mijn kon trakt ten einde loopt en de afstand Heppen-Lokeren een serieuze handicap is bij eventueel part-time voetbal. Over de wedstrijd van vandaag ben ik wel tevreden, het was achteraan niet gemakkelijk spelen met slechts één doelpunt voorsprong, onze tweede goal viel vrij laat. Voor zaterdagavond tegen RWDM meen ik dat we een redelijke kans maken, we hoeven er zeker niet bang voor te zijn.' R. COREMANS terdagavond de Brusselse kassa wel rinkelen als de nummers één en twee uit de rangschikking elkaar zullen partij geven in het Fallonsta- dion. Lokeren speelt, ondanks zijn schitterende uitslagen, dit jaar thuis gemiddeld voor slechts een paar duizend toe schouwers meer in vergelij king met voorgaande jaren. Zij kunnen immers nog niet reke nen op jarenlange tradities zoals een Anderlecht en Stan dard dat wel kunnen, daaren boven zijn supporters uit het hinterland nu niet zo dadelijk mobiel. Bovendien zit men nog opgescheept met ernstige kon- kurrentie uit Gent en Sint- Niklaas. Voor de onmiddel lijke toekomst ziet het er wel enigszins beter uit met thuis wedstrijden tegen opnieuw Beveren (31.10), ditmaal voor de Beker van België, en de kompetitiewedstrijd legen Beerschot (28.10). Voor de te rugwedstrijden is het uiter aard net andersom gesteld en dienen kanjers als Klub Brugge, RWDM, Standard en Anderlecht naar Daknam te komen. Of Lokeren op dat ogenblik nog steeds de rangs chikking zal aanvoeren, is ech ter een vraag waarop alleen in de toekomst het antwoord zal kunnen gegeven worden. R. COREMANS Belt haalt de laatste tijd regelmatig krantekoppen Het Lokerse team. James Belt. zesde op de tweede rij. V Vervolg p 21 Si ving dan toch vervangen door Velkeneers. Geel voor Larsen in de 49e mi nuut wegens licht natrappen op Van Nerum, nadat Jourquin reeds gefloten had. Larsen is evenwel iemand die door zijn enerverend gestikuleren bij be paalde fazen heel wat scheids rechters tegen zich in tiet har nas jaagt. Op dat gebied zou men hem eerder een zuiderse dan een skandinavische menta liteit toemeten. Lokeren dient in de toekomst dit soort gele kaar ten te vermijden. Men heeft reeds ondervonden en zal nog ondervinden hoe zwaar gele schorsingen doorwegen, vooral dan in verband met noodgedwongen wijzigingen binnen de ploegopstelling. Charleroi kwam nog twee keer kort na mekaar gevaarlijk opzet ten langs Braun. Velkeneers speelde als voorstopper maar doordat Charleroi slechts met twee spitsen optrad was het hem mogelijk regelmatig een vrije rol te spelen. Larsen zou nog enkele kansen laten teloor gaan, zo onder meer in de 62' minuut een verre voorzet van Somers maar te trage balkon- trole en Mathy was reeds ter plekke. Ook na samenspel met Lubanski vanuit het midden veld schoot de Deen tot twee maal toe op Mathy. Larsen was overigens niet in zijn dagje. Overhaasting en een te per soonlijk ingesteld zijn lagen aan de basis van dit falenAlhoewel in zijn persoonlijk spelen de laatste tijd een kentering ten goede gekomen was zondigde hij vorige zaterdag toch op nieuw tegen de kollektiviteits- regel. Tegen mindere ploegen speelt hij wel eens minder ge- koncentreerd. Bett was weer sterk op het middenveld. Hij hield niet alleen Cordiez uit de wedstrijd maar met een Schots flegma zorgde hij bovendien voor de nodige rust en door zicht. Ook bij Charleroi kwam er een wissel, lezzi werd inge haald voor Braun. Het publiek begon ongeduldig te worden en wou het overwicht ook in doel punten uitgedrukt zien. Larsen lukte dan toch het enigszins be vrijdende en geruststellende doelpunt. Na een aktie met Bett, bereikte Gudjohnsen met een doorsteekpass Verheyen die van aan de cornerlijn de bal voortrok. Larsen miste in eer ste instantie maar geraakte dan toch nog op onortodoxe wijze bij de bal en trapte naast Mathy binnen (2-0). Er was ook geel voor de Zebra's. Royet kreeg het voor de neus gezwaaid na protesteren. In het Lokerse middenveld zakte Dardenne weg tot een bedenkelijk peil. Het lijkt wel dat hij aan kracht te kort komt om echt te kunnen renderen. Lokeren ging het nu wat kalmer opnemen en gaf alzo de mogelijkheid aan Char leroi om nog een paar keer ge vaarlijk te zijn. Hoogenboom diende paraat te zijn op listige ballen van Cordiez en Jacobs. Van Lokerse zijde werd niet meer aangedrongen. Een men taliteit van «voldoende is ge noeg» zou echter wel eens ver keerd kunnen uitvallen tegen meer gerenommeerde tegen standers. Men hoede zich hier voor. Al bij al een goed kombi- nerend en dominerend Lokeren dat evenwel de kans miste om de Walen met zware verliescij fers over de taalgrens te sturen. Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: de h. Jour quin Ploegen: SC Lokeren: Hoogenboom, Verbruggen, De Schrijver, Dal- ving, Verheyen, Somers, Lu banski, Dardenne, Gudjohn sen, Bett, Larsen. Uefa-juniores: Beerschot-SC Lokeren 0-1 STRIJD OM LEIDERSPLAATS Lokeren-Charleroi. Larsen miste in eerste instantie, maar bij het hernemen knalde hij wel raak (md) De Lokerse Uefa-juniores hadden vorige zondag een zware taak te vervullen od Beerschot. Dit Beer schot stond tweede in de rang schikking. Op gelijke hoogte met Lokeren. Wie winnen zou, kwam alleen aan de leiding. Velen dachten dat het een waar voetbalspektakel zou worden Doch waar aanvallend en gevaarlijk gespeeld moest wor den, opteerden beide ploegen zeer behoedzaam. Er werd traag ge- kombineerd. Beide doelmannen werden weinig of niet belaagd In de 16' mocht Lokeren een on rechtstreekse vrijschop nemen. Van Veirdeghem bediende Migom, die op doel schoot Maar doelman Schippers redde. Enkele minuten later lag een fout in de Lokerse ver dediging aan de basis van één der weinig talrijke gevaarlijke momen ten Bogaert gaf de bal in de voeten van Suply, doch deze Lokerse doelman bracht redding. In de 32' werd de stand in het voordeel van Lokeren gewijzigd. Van Craen lan ceerde Carista op rechts. Deze be diende Van Veirdeghem, die op de binnenkant van de paal schoot. De Lokeren-Charleroi. Paniek in de bezoekende defensie. Larsen en Gudjohnson dringen erg aan bal rolde buiten, doch Mignon her nam. (0-1) Deze stand bleef op het bord. tot aan de rust Charleroi SC: Mathy, Rohm Dekker, Royet, Vermeire, geot, Van Nerum, Gebauer, cobs, Cordiez, Braun. Vervangingen: 46' Velkeneers voor Dali (gekwetst) 74' lezzi voor Braun 78' Cloquet voor Migeot. Gele kaarten: Larsen Royet. Doelpunten: 25' Lubanski (strafschop) 77' Larsen (2-0) Robert (md) Daarna gingen de Lokeraars voor zichtiger spelen. Zij dachten de overwinning en de leidersplaats binnengehaald te hebben, leder overbodig risiko werd vermeden. Dit bleek een goede taktiek te zijn. Beerschot kon niet opzetten en de gelijkmaker forceren. Deze zat er echter in de allerlaatste minuten toch in. Maar de Lokerse doelman D'Hondt gaf een staaltje in het feil loos redden ten beste Hij droeg er mede aan toe dat Lokeren de over winning en leidersplaats behield. De eindstand bleef 0-1 Beerschot speelde met volgende opstelling: Schippers, Millian, Ce len, Smet, Van Doniken, Everaerts, Hof, Rouwens, Simons (63' Mi- leos), Suply (41Tourny) en Goos- sens Lokeren trad aan als volgt: D'Hondt, De Vos. Bogaert, Van Craen, Brusselmans Mare, Brus- seimans Marnix (70' Janssoone Leon), Janssoone Raf (41' Neys- kens), Elewaut, Carista, Migom en Van Veirdeghem. Scheidsrechter: Van Kerkhove. Doelpunt: Migom (32') Gele kaarten: Smet (Beerschot) en Mare Brusselmans (Lokeren. Zoals reeds vroeger in dit blad gemeld, werden er gaande kontakten gelegd tussen SC Lokeren en NE me gen in verband met Jan Lohman. Deze transfer werd vorige week donderdag rondgemaakt Jan Lohman verhuist tot het einde van het seizoen NEC Nijmegen zonder optie voor volgend seizoen, maakte er vorige zondag zijn debuut en wat voor een de tweede ronde voor de KNVB-beker speelde hij met ploeg tegen Wageningen. Hij skoorde de twee doelpunten en lag aan de basis van het derde. Nee uiteindelijk met 4-1 Uiterst tevreden over zijn debuut vertelde hij ons dag: -Voor de aanvang van het seizoen speelde ik Lokeren op een behoorlijk niveau en was er toen zeker als derde buitenlander aanspraak te maken op een inde basiself. Door het inhalen van Bett kwam dit in het gedrang en daarenboven was ik naast Mommens Verheven de derde linksvoetige in het middenveld, nam zijn kans waar en meteen kon ik het voor dit vergeten. Toen NEC mij vroeg om over te komen heb onmiddellijk kon takt opgenomen met Lokeren. Ik ben dat ik nu opnieuw in een eerste elftal kan spelen, lijk ligt het tempo hoger en men heeft er ook meer op. Mijn aanpassing bij NEC is daarenboven goed pen omdat ik daar nog enkele spelers kende die met voor Jong Oranje speelden. Wal de toekomst brengt we later wel want ik lig nog voor volgend seizoen kontrakt bij Lokeren.- I NATIONALE RWD Molenbeek - SC Lokeren (20.10 om 20 u.) ters) S.K. Beveren - Waterschei (21.10 om 15 u.) II NATIONALE Racing Jet - S.K. Sint-Niklaas (Modave) R.C. M echel en - Eendracht Aalst (Soenens) III NATIONALE A VG. Oostende - Jong Lede (Buts) Eendracht Zele - Izegem (Caubergs) I PROV. H amine - Lovende gem (Vercauteren) Kemzeke - FC. Denderleeuw (Van Herzeele) Boelare - KAV. Dendermonde (Lavent) Lokerse - S.K. Aalst (Tanghe) S.K. Lebbeke - Gandasparta (De Saedeleer) II PROV. B Moerbeke - Robur (Van Droogenbroeck Arm.) Borsbeke - Vrasene (Balthazar) Nieuwerkerken - Appelterre (Lippens) Temse - Winnik (Wiels) Baasrode - St.-Gillis-Waas (Verniers) Oudegem - St. Wetteren (Praet) Haaltert - Sint-Pauwels (Lefèvre) Buggenhout - SL Houtem (Van Nieulande) III PROV. C TK. Meldert - E. Meldert (Van den Dungen) Wieze - Burst (Van Leuven) Schellebelle - Meerbeke (Van den Abbeele) Mere - Herzele (De Meyer) Hofstade - WMoorsel (Lievens) Voorde - Terjoden (De Brauwer) Erpe - Kerksken (Bauwens) Eendracht St.-Gillis - Vlierzele (Van Impe) III PROV. D Sinaai - Heusden (Cooreman) Stekene - Kruibeke (Buysse) Klinge - Melsele (Strijpens) Hoogeinde - Kallo (Van Haver) Meulestede - Bazel (Van Imschoot) Excelsior - VV Merelbeke (De Cock) Waasmunster - St. Amandsberg (De Bruyn) Grembergen - CMelle (Van Gijsel) IV PROV. B. Val. Over me re - Rabot Gent (Drieghe) IV PROV. G Erondegem - Ede (Cornelis) Smet lede - Serskamp (De Jonge) Ercmbodegem - Aaigem (Eeckhaudt) Oordegem - Masscmen (Ravijst) Bambrugge - Edixvelde (Sadones) IV PROV. H Boonwijk - Opdorp (Staes M.) Wichelen - Opstal (Van de Winckel) Lutterzele - Doggen (De Kimpe) Herdersem - R. Lebbeke (Schuddinck) Appels - Berlarc (Redant) S. Moorse! - Baardegem (Steels Chr.) IV PROV. I Wachtebeke - Eksaarde (De Buck) Meerdonk - Sombeke (Platinck) K ie ld recht - Heikant (Rottiers) WB St.-Niklaas - Haasdonk (Van Hoey) SK. Lokeren - Rupelmonde (Michiels) Gerda - Moerbeke (Van Damme)

De Voorpost | 1979 | | pagina 22