PECH, INTIMIDATIE, RION ENHOOP Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie Jean-Marie, Barcelona en de Nationale Ploeg Schönberger er weer bij Dwaze doelpunten Heinz Schönberger speelt zondag weer voor Bever en. De spelmaker, motor en -denker- van geel blauw kon deze week voluit trainen en is weer fit. Wordt het wederoptre- den van Heinz het keerpunt? Best mogelijk. Want niette genstaande Bever en vorig weekeinde in het Astridpark met al te zware verliesscore werd weggestuurd, was er beterschap. Anderlecht was nauwelijks beter dan de rege rende landskampioen. Met een kraan als Schönberger erbij, lain Beveren een plotse metamorfoze ondergaan en weer de topploeg worden die ze vorig seizoen was. H.S. De kwakkels steken steeds vroeger de. kop op. Ook nu maakten enkele kranten gewag over een eventuele trans fer van Jean-Marie Pfaff naar Barcelona. Veel meer dan een loos gerucht is het voorlopig niet. Wel lag de loslip pigheid van Jean-Marie zelf aan de basis van deze berich ten. De Gouden Schoen had immers vernomen dat Barcelona uitkijkt naar een andere klasrijke keeper en dat zijn naam boven op het verlanglijstje staat. Van enig kontakt is vooralsnog geen sprake, zodat het bij een krantekop zal blijven. Jean-Marie zat er donderdag nog aangeslagen bij en begreep niet waarom hij uit de nationale ploeg was ver wijderd. Hij presteerde immers altijd goed bij de Witte Duivels en voelt zich nog steeds in de allerbeste konditie: Wel is het zo dat ik moet betalen voor het minder goed presteren van Beveren. waar ik het slachtoffer ben van een falende verdedigingOp A nderlecht ging ik weliswaar in de fout bij de tweede goal. maar voor het overige stond ik machteloos. Is men dan de wedstrijden tegen Standard en Lier se vergetenZondag sta ik alleszins geprikkeld in hff doel. hoewel ik geen extra motivatie nodig heb. Die koncentratie breng ik iedere wedstrijd op!- H.S. We hadden na de wedstrijd een lang gesprek met veldtrainer Rik Pauwels en pikten hier en daar wat kommentaren mee. Dat leidde tot een round-up van de wedstrijd en de huidige si tuatie van SK Beveren. Het technische wedstrijdverslag vindt U apart omkaderd. Bij Beveren hield men zonder omwegen rekening met een nederlaag tegen Anderlecht, al hoopte men in stilte toch op een verrassing nu ook de gueuze- ploeg vierkant draaide. Belang rijk was echter de wijze waarop Beveren zich doorheen deze opdracht zou slaan. Gezichts verlies moest ten allen prijze vermeden worden. Sportkring werd echter over rompeld door het snelle begin- offensief van de thuisploeg. Waar men vroeger in zo'n situa tie het hoofd koel hield en alles flegmatiek wegkeerde, loopt het nu geregeld mis in de af weer. De paarswitte midden velders kregen het al te gemak kelijk bij hun offensieve bevlie gingen. Al na vier minuten was Beveren gezien. Velen wezen met de vinger naar Pfaff, maar die mocht terecht onschuldig pleiten. De harde lage schuiver was niet te grijpen en Vander- elst mocht ongehinderd in schieten. De tweede treffer was nog veel rommeliger en hier ging Jean-Marie duidelijk wel in de fout. Opnieuw slaagde hij er niet in een hoge bal te grij pen, net zoals dat ook tegen Servette enkele keren het geval was. Een Pfaff in normale doen heeft bij die faze geen enkel probleem. Beveren heeft ondanks die tegenslagen zijn tanden ge toond. Het zette zich ook over de tergende beslissingen van Rion heen toen die het regel rechte intimidatievoetbal van Anderlecht geen halt toeriep. Aanslagen van Van Binst en De Grcote op Stevens en Albert verdienden zonder pardon de rode kaart, het werd niet eens geel. De landskampioenen be gonnen zowaar kollektief op te rukken en met goed gekon- strueerde patronen Anderlecht in moeilijkheden te brengen. Dat resulteerde in een knap tegendoelpunt van Hofkens vlak vóór de rust, waardoor Be- veren nadien nog meer op snee kwam. ledereen in het stadion verwachtte elk moment de ge lijkmaker en zelfs het eigen pu bliek nam Haan en co zwaar op de korrel. Beveren slaagde er echter maar niet in om te sco ren en blunderde tenslotte zo ongelooflijk dat Anderlecht nog een ruime overwinning be haalde. Al bij al lieten spelers, trainers en dirigenten van SK Beveren zich bijtend uit over scheids rechter Rion die Buyl nog maar eens geel gaf en Anderlecht een vrijgeleide gaf voor zijn brutale aanpak. Maar vooral was er de hoop op beterschap, vertrou wen in de toekomst die er met de terugkeer van Schönberger en de stijgende konditie van verschillende spelers weer rooskleurig uitziet. Anderlecht-BeverenHofkens maakt er Anderlecht-SK Beveren 4-1 zaterdagavond of zondag het resultaat te horen kreeg van vorig seizoen nog de absolute kompetitietopper was had licht onmiddellijk zijn kommentaar klaar: de definitieve van de landskampioen, vechten om erin te blijven Ie in het geel-blauwe huishouden. We kunnen het ons voor- len. na titansniets was minder waar. Beveren presteerde im- r wat weinig ploegen in het Astridpark vermogen. Het te Anderlecht drie kwartier weg, vergaarde een serie hele halve doelkansen en ontlokte de neutrale waarnemers I kende opmerkingen aan het adres van de paarswitten. En h won Anderlecht met een overdonderende score, iteraan werden bij Beveren inderdaad onvoorstelbare ge enken weggegeven, ook al akteerden enkele verdedigers een heel wat hoger peil dan de voorbije weken. Zo kreeg de isploeg de zege als een rijpe vrucht in de schoot geworpen, irtaij nog geassisteerd door een opvallend partijdige Rion. topreferee liet Anderlecht scoren in buitenspel, ge- r,Je enkele onvervalste aanslagen op Wase aanvallers en keurde Buyl voor een heel wat onschuldiger overtreding. Na "bop waren zowel Waaslanders als verbaasde perslui niet te eken over de wedstrijdleiding. SK Beveren kreeg heel wat jer krediet dan de bleke Brusselaars en ook de spelers van 'J'pert Goethals deelden in het gematigd optimisme. De eindstand was zaterdagavond geen weerspiegeling van het vertoon. De winnaar verdiende de zege niet. de verliezer kreeg goede kritieken en de doelpunten waren een aanfluiting van wat voetbal wel zou kunnen bieden. Daarenboven werd ook de verhouding tussen spelkwali- leit en doelpuntenaantal scheefgetrokken Het begon al op de 4' minuut: nadat Haan al eens van ver lijn kans had gewaagd bediende de Nederlander de even- tens schotlustige Nielsen. Diens knal zeilde kruiselings naar de linkerhoek waar de laag uitvallende Pfaff enkel met een uitgestoken vuist kon afweren. Recht voor de voet van Swat Van der Eist die zo maar mocht inleggen 1-0). Beveren stond begrijpelijk even aangeslagen maar her vatte zich dan toch vrij vlot. Janssens en Cluytens toonden zich enorm bedrijvig en Eddy Jaspers zagen we eindelijk nog eens in een aanvallende gedaante. Een kopstoot van de Beverse rechtsachter ging maar net over, terwijl Nico De Bre nog verschillende keren gepast moest ingrijpen. Die (noodgedwongen) open speelwijze leidde uiteraard ook tot dreigende standjes voor het doel van Pfaff. Jean-Marie tastte rond het halfuur trouwens volkomen mis op een hoge zwieper van Rensenbrink. Hij pakte de bal onzorgvuldig en moest hem dan weer lossen, tnigszins gehinderd door de mee opverende Villalba. Hel leer sprong terug en belandde bij Nielsen die hoog in de louwen schoot (2-0). De hele faze was dan nog begonnen 'mjde achterin gekomen Janssens die de bal domweg had vtrspeeld. Wie dacht dat de wedstrijd gespeeld was had ktt verkeerd voor. Beveren leek pas echt gemotiveerd nu tn ging resoluut in het offensief. Dat resulteerde in een ovtrverdiende goal van Wim Hofkens die een door Jas- ptrs overgenomen hoekschop in één tijd suksesrijk ver lengde (2-1). Men was toen aan rusten toe en Beveren Ireef nadien op een nieuw elan. Niet dat het allemaal zo sprankelend verliep, maar een klein halfuur werd Ander lecht toch de les gespeld. De gelijkmaker hing wel voort durend in de lucht maar verscheen niet op het scorebord. Een harde kopbal van Stevens sprong recht in de armen "i een verbaasde De Bree die wel kansloos was toen Mbert net voorlangs buiten kopte. De Wase aanvallers kwamen ook geregeld tot schieten, maar telkens was de tens verguisde Brusselse portier op de goede plaats. Met "og twintig minuten voor de boeg velde een betwist doel punt het vonnis van BeverenDe Groote voordien nog unnen met Van Binst de mild gestrafte belhamel la- teerde op links voorbij Cluytens en Jaspers en zette voor. Buyl devieerde de aankomende bal ongelukkig legen de "gen staander en stond machteloos toen Vercauteren het trugspringende leer hard binnenknalde (3-1). Al wat (felblauw droeg wees terecht op de buitenspelpositie van Villalba, maar Rion ging daar uiteraard niet op in. Er werd de kampioenen niets bespaard die avond. Wat luier mocht Rensenbrink een opnieuw aangevochten vrij schop trappen. Hij trapte tegen de muur aan, Hofkens Braai de zich doodgemoedereerd om en speelde terug naar fyuff. De eerder doorgespurte Vander Eist was echter sneller en had meteen nummer vier aan de voet (4-1 Harde en onverdiende cijfers voor een verdienstelijk Be geren Beveren zit weer in de wedstrijd (pm) ierlecht-Beveren. Jaspers komt te laat om Rensenbrink te iten (pm) De hoop van Pauwels Rik Pauwels was onmiddellijk na afloop ontzettend kwaad op Rion. Hij demonstreerde dat ook met het bekende wegwerp gebaar, iets wat de man in het zwart niet was ontgaan. Rik werd in de scheidsrechterska- bine op het matje geroepen en kreeg daar te horen dat «voet bal één zaak was, arbitrage een andere». Met dit raadselachtig gezegde moest de openhartige Berchemnaar het dan maar Mannen als Janssens, Hofkens en Jaspers gingen diep in hun krachten en hebben blijkbaar de grote vorm teruggevonden. Ook Truyens speelde een prachtmatch. Alles wijst erop dat Beveren weer zichzelf aan het worden is en binnenkort met sprekende resultaten zal uitpakken. Het wederoptreden van Schönberger moet de laat ste twijfels in onze formatie doen wegebben. Da's ook no dig want de komende opdrach- Anderlecht-Beveren. Buyl en Baecke nemen hier de maat van Van der Eist (pm) Anderlecht-Beveren. Van Binst ging er al in de eerste minuut met de grove borstel door. doen. Hij wond er echter geen doekjes om: «De arbitrage was ronduit verdacht. Je kan slecht fluiten, beoordelingsfouten ma ken, enz. maar dit hier ging veel verder. Veel spijtiger is echter de ma nier waarop die vier doelpunten er weer gekomen zijn. Achter aan klikte het enkele keren niet en ging het ook allemaal tegen. Vooral het derde en het vierde doelpunt kwamen er op een moment dat we de wedstrijd in handen hadden en de gelijkma ker nog steeds binnen bereik lag. Ik heb verschillende spelers een sterke partij zien vertolken. ten, gemakkelijk op papier, zijn evenmin te onderschatten. We moeten een flinke punten- oogst opleveren willen we weer aansluiten bij de subtop. Zeven op acht lijkt een realis tisch streefcijfer maar begin er maar eens aan.» Beveren heeft in de voorbije weken zwarte sneeuw gezien. En toch kan men nog positieve bedenkingen aan deze pechpe- riode vastknopen. Uit de kern kwamen enkele jongens naar voren die bewezen hebben niet in de ploeg te misstaan. Er werd niet van hen verwacht dat ze een Schönberger zouden doen vergeten: ieder mocht Anderlecht-Beveren. Vercauteren en De Groote houden Cluytens van de bal (pm) Braems en Goethals schudden hun troeven Anderlecht-Beveren. Vercauteren devieert de bal op doel. Jaspers, Cluytens, Rensenbrink en Villelba zijn toeschouwers (pm) Pol Van Genechten getuigt dat- een man als Heinz die bij de verdedigers steeds de bal komt ophalen rust brengt, een direkt aflossingspunt betekent, waar door de vleugelbacks zich veel gemakkelijker offensief kunnen uitleven. Een spektakulaire remonte Drie van de vier komende wed strijden worden op de Freethiel afgewerkt. De tegenstanders liggen ongetwijfeld binnen het bereik van Beveren. Vergeet niet dat SK totnogtoe enkel tegen kopploeqen speelde, namelijk tegen ae eerste tien op Club Brugge na. Geelblauw be gint zondag misschien aan een spektakulaire remonte om zo in het kielzog van de eersten te geraken. Daarna moeten al die «groten» naar de Freethiel ko men. Het is duidelijk dat de Be verse voetballiefhebbers over een maand meer zullen weten, want al .deze spekulaties hoe ven daarom nog geen realiteit te worden. Kan Beveren zich opnieuw in een favorietenrol wringen of blijft het dit seizoen een bescheiden middenmoter? Het woord en de daad aan de spelers! Herwig STAES zich naar zijn eigen vermogen en geaardheid in de ploeg inte greren. Truyens en Hoebeeck waren de blikvangers, Van Goethem be vestigde en wie denkt niet met plezier terug aan die avond op Sclessin waar Beveren zeven invallers opstelde en een mira kel verwezenlijkte. Er staat slechts één zaak te ge beuren nu: de eens zo ge roemde verdediging moet de rust en vertrouwen van weleer terugvinden. Dat zal ook Pfaffke ten goede komen, want die bleef ver onder zijn gewone rendement, wellicht aangegre pen door dezelfde onzekerheid als zijn achterspelers. En niets is zo erg als een doelman zon der zelfvertrouwen. Heinz Schönberger kan echter ook hier een grote rol spelen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23