Countervoetbal beloond Nationale voetbalkompetitie Doelpunt hoogtepunt Een magnifieke goal en een geluksdoelpunt ZELE MET LEDE OGEN 11 CENT EREMÏÖDI 24 - 19-10-1979 - De Voorpost TWEEDE KLASSE Eendracht Aalst-Racing Jet 0-2 Het hoeft nauwelijks te worden onderstreept dat na de vierde opeenvolgende nederlaag de ontgoocheling groot was in het Aalsterse kamp. Vooral omdat Een dracht het territoriaal overwicht, dat enorm was, niet tot een zege had kunnen ombuigen ofschoon het daartoe toch een niet gering aantal kansen had gekregen. Het ontbeerde weliswaar het tikkeltje meeval, het stuitte op een onwrikbare Cuypers die meerdere pre cieze harde schoten stopte, maar het bleef ook meer maals in gebreke bij de laatste stoot. Zo kon men zelfs een paar keer van in de kleine recht hoek afdrukken maar men gaf de bal veel te weinig kracht mee om een doel puntte lukken. De konkluzie van de wedstrijd die voor de drie vierden op de veld- strook van de bezoekers verliep was dat Eendracht ruim had kunnen winnen. Maar eens te meer is coun tervoetbal lonend gewor den. R. Jet puurde uit een minimum aan kansen een maximum aan doelpunten. En ei zo na hadden de eind cijfers nog grotere vormen aangenomen want onmid dellijk nadat de Brusselse ploeg een veilige voor sprong had verworven keilde een door Garcia, die voor Grattan was ingeko men, hard geschoten bal tegen de zijstaak en even later brak De Ruyck nog eens gevaarlijk uit maar toen redde Trappeniers. Al met al een nederlaag die het moreel front zeker verder zal aanvreten. De Aalsterse aanhang wees natuurlijk de trainer als zondebok aan. nemen. Een verdediging die eens te meer een paar keer nogal gemakkelijk in de lu ren werd gelegd. Aalst hield het bij offensief voetbal. Het nam dan ook het merendeel van de aanvalsakties voor zich, maar liep zich ook vaak te pletter op de stoere bezoekende defensie die den zodat het voor de drie Aalsterse spitsen heel moei lijk werd om een gaatje in dat pantser te vinden. Te meer daar het in die aanval ook al niet bruiste van idee- en en van verrassende maneuvers. Men borduurde veelal op hetzelfde stra mien, hield de bal teveel in Eendracht Aalst-R. Jette. Van Roy komt weer te laat (eddy) Hij had het uiteraard verkor ven, terwijl de aanvallers et telijke kansen zo maar mochten verkwanselen en de verdediging vaak onver antwoorde risiko's ging vaak tot een groot aantal spelers werd opgevoerd. Op een bepaald ogenblik kon men zelfs vaststellen dat de gasten zich met elf in hun grote rechthoek bevon- het midden van de aanval zodat het voor de Jetse de fensie niet te moeilijk was om deze te keren. Met de wetenschap dat Jet uitge sproken zou verdedigen had de Aalsterse trainer nochtans de opdracht ge geven de aanvallen langs de flanken op te bouwen. Men negeerde doorgaans deze richtlijnen. Eendracht legde weliswaar in de aan- vangsfaze van de partij een paar goede aanvalsbewe- gingen op de grasmat. Na de inleiding van Ferrera waarbij Van Roy een kopbal lukte die echter niet krachtig genoeg was had Cuypers het moeilijker met een knal van Marievoet doch er was niemand in de buurt om de terugkaatsende bal in te schieten. De tegenaanvallen van Jet vonden hun oorsprong bij Kuterna die bergen werk verzette en bij Hosker. Maar de eerste waarschuwing kreeg Aalst pas in de 24® minuut. Aan de bazis van deze lag een splijtende voorzet van Kuterna. Hol den ging regelrecht op het Aalsterse doel af, maar Trappeniers kon de zeker niet ongevaarlijke aktie stoppen. In het tweede kwartier werd de Aalsterse druk nog groter doch rezul- teerde in geen doelpunt. Marievoet en Salvador kwamen er dichtbij, maar Cuypers was niet te klop pen. En zoals dit meer maals gebeurt het ope- ningspunt viel waar het niet werd verwacht. Kuterna be reidde het voor en Grattan nam onmiddellijk over. Aalst Eendracht Aalst-R. Jette. Geert Van Roy kwam een paar keer dicht bij een treffer (eddy) een goed verdiende, dezelfde speler. In de 8 min. mocht Aalst de boek| sluiten. Toen zette Ruyck de verdediging tweede maal schaakmat! Jong Lede-Eendracht Zele 2-0 Wil de traditie dat Jong Lede in Eendracht Zele steeds een moeilijke tegenstander treft, dan werd ook nu hieraan geen afbreuk gedaan. Het werd inderdaad voor de thuisploeg een harde dobber. En vandaar dat deze krappe maar naar ons gevoelen toch verdiende zege heel wat voldoening schonk. Ook al werd hij behaald in een wedstrijd die aan hoge toppen reikte en weinig of geen hoogtepunten kende. Zodat ook op het speltechnisch vlak de traditie werd geëer biedigd. De tegenstander die een stugge mandekking toe paste liet Lede haast nooit toe zijn gewone spel te ont wikkelen. De thuisploeg kende nochtans een veelbe lovende aanhef. Ze drong de tegenstander op zijn speelhelft terug en schepte meermaals gevaar. En met EERSTE PROVINCIAAL SK Aalst-Boelare 2-0 SK Aalst was vorige zaterdag aan zijn vierde wedstrijd zonder nederlaag toe. Het won van Gandasparta, ging te Evergem een onbeslist afdwingen, duwde daarna Dendermonde in de eerste nederlaag en zette zaterdag avond onder de schijnwerpers Boelare schaakmat. Het gevolg van deze opeenvolgende suksessen was dat het niet alleen uit de gevaarlijke zone kwam maar dat het nu slechts op een punt vertoeft van de nieuwe leider Lokerse SV. Het moet echter onder- trapte een onrechtstreekse streept dat SK Aalst niet vrijschop en Verveecken moeiteloos van Boelare zweefde de bal met het won. Het rezultaat had wel hoofd in doel. Een doelpunt een ander uitzicht kunnen zoals men er niet iedere krijgen, indien de Boelare- wedstrijd een ziet skoren. aanval niet onmondig was Boelare zou na die ope- geweest. Het is inderdaad ningstreffer naar meer of- zo dat de Eeklonaars en- fensief voetbal overschake- kele klare kansen afdwon- len. Maar het was te weinig gen een paar keer uitste- precies om sukses te ken- kend voor Meersman kwa- nen. Goethals tilde de bal men maar opvallend mis- eens boven de dwarsligger ten. Coethalsen Eggermont en even later stuurde hij de hadden de gelegenheid om bal in de armen van Meers- Boelare dat nochtans goed man. Na een goede aktie voetbalde aan minstens legde hij te weinig kracht in een puntje te helpen. De zijn schot om een doelman gasten hebben moeten er- als Meersman te kunnen varen, tot hun schade, dat in kloppen. Aalst zou dan ook voetbal alleen doelpunten nog een gevaarlijk counte- tellen. SK Aalst speelde een ren en Boelare ontsnapte in de 35® minuut aan een tweede treffer. Ook na de rust streefden de gasten naar meer balbezit maar hadden ook nu hun vuur kracht in de kleedkamer ge laten. In de 58® minuut ver wierf SK Aalst dan alle ze kerheid. Toen verkeer doelman Pieters zich op een boogbal van Bellon. Er zat wel enig effekt op maar tot grote konstematie in de bezoekende rangen glipte de bal door de handen van hun doelman. Boelare zou nog wel aandringen maar het was energieverspilling. si,*#? *4 'mi Dirk Defererre Eendracht De Aalsterse defensie'kon Z'le) geraakte nooit uit de klem de druk die de gasten ont- het openingspunt als lo- wikkelden goed opvangen Naar het einde toe was er nog herrie. Zodat de scheidsrechter op het randje van negentig minu ten affloot. Een wijs besluit. De Boelare-spelers protes teerden wel heftig doch, wat men in de vorige 89 minuten niet vermocht, zou men ook in een paar sekonden niet gekund hebben. Namelijk skoren. JVH - gisch gevolg. Met deze openingstreffer uitstekend voorbereid en knap afge werkt bezegelde Lede zijn beste wedstrijdgedeelte. Bombe ke* ve rlenqde° kn^p Er'c Delmulle (Jong Lede): TTpeler met dé betere technieken bifweL en dei rondde die de goede kijk op de si,uotic. Hij dirigeerde mees,erUJkzijntean, in de nogal lauwe derby tegen Eendracht Zele. bij Mees en deze rondde die goede beweging zegevie- rend af. Lede zou toch nog Uyttenhove vervangen. Dat wees. Zele kreeg dan ook gevaar verwekken en Mees Eendracht aan geen doel- geen wenkende kans of- nog een paar keer in een punt kwam was in hoofd- schoon Lede naar het einde goede aanvalsstelling lood- zaak te wijten aan de toe toch weer minder se- sen, maar nu faalde hij. Op- knappe verrichting van de kuur werd. Niettemin had vallend zelfs. En werd in de verdediging die eens te het gelet op het aantal wer- tweede speelhelft zelfs door meer haar degelijkheid be- kelijk bruikbare skorekan- Eendrachl Aalst-R. Jette. e bal keilt net naast het bezoekende doel. Arnolis schijnt wanhopig (eddy) zou na de kampwisseling pers redding en daarna wel heftig op de gelijkmaker kopte een verdediger de bal jagen, maar slaagde niet. uit de doelmond. Sergeant Cuypers die uitstekend die naar de aanval werd keepte kreeg daarbij nog de overgeheveld kopte de bal hulp van Fortuna. Zo kon eens tegen de zijstaak en Marievoet tweemaal hard daarna redde Cuypers nog uithalen. Eerst bracht Cuy- een fikse kopbal; die wel sen de wedstrijd wel met een paar doelpunten ver schil kunnen winnen. Men mag stellen dat Groenwit totnogtoe het gestelde doel bereikte. Het streefde er vooral naar aansluiting met de top van de klassering te bewerken. Het zit nu op de tweede plaats en telt slechts twee punten achterstand op de lijstaanvoerder Roger Mergeay was dik tevreden omdat Lede deze moeilijke opdracht met sukses had kunnen klaren. Vooral dan om de puntenwinst die er gekomen was omdat zijn spelers zeer energiek had den geakteerd «Het mag dan nog zijn dat de wedstrijd niet zo rijk was aan inhoud, we oogstten de volle inzet. En dat was tegen Zele vooral het biezonderste. Zele is steeds een moeilijk te maneuvreren tegenstan der geweest. En dat was ook nu het geval. Deze overwinning die moeizaam tot stand kwam, was het produkt van een goede kol- lektieve verrichting. Maar de pluim gaat toch naar de verdediging die overeind bleef en de tegenstander weinig gelegenheid liet om te besluiten. Tenslotte zitten we zeer goed. Het loopt ge smeerd na een eerder moei lijke beginperiode De re cente zege gaf ons ook wel het vertrouwen mee voor de Etienne Kesteleyn (Eendri ra Zele) was samen met Man 0l Boeyckens één van de bes spelers van zijn ploeg ee uitwedstrijd van zonda ie Oostende. Het wordt m lijk aan de kust. Maar l )v geloof ik dat er iets in Aldus Roger Mergeay. knap eerste kwartier. Het had ook meer aanvals- kracht in huis alhoewel de afwezigheid van Zouai zich fel liet gevoelen. SK kwam zoals reeds gezegd in die beginperiode tot meer vloeiende akties die het bes te lieten verhopen voor de rest van de match. Bij deze knap opgezette aanvals- bewegingen kwamen Schouppe en Vervecken in de kijker. En het zouden ook voornoemden zijn die Aalst voorgoed aan de leiding zouden zetten. Schouppe Zele kijkt met lede ogen aan tegen de lauwe derby te Lede. het spelpeil bleef onder de maat, de momenten van span ning waren zeldzaam en de scorekansen van de kant van roodzwart onbestaande. Ten slotte heeft volgens deZeelse dirigenten de minst slechte formatie naar verdiensten gewonnen. GEEN CENTRALE FIGUUR Volgens trainer Willy De Wilde lag het groot verschil tussen beide tegenstrevers erin, dat bij Lede een Delmulle tussen de lijnen liep. De oud-Gantoise speler domineerde het middenveld dankzij doorzicht en techniek, zodat hij steeds de best geplaatste medemaat met een droomvoorzet bedeelde. Jammer genoeg laten, volgens De Wilde de financies van de klub niet toe een dergelijk element aan de haak te slaan, want hierdoor zouden de /capaciteiten van een Marnix Boeykens, de meest opvallende akteur van deze derby, van Abbeel, Cooreman en andere jongeren nog tot een groter rendement komen. Volgens De Wilde heeft Eendracht voldoende toekomst om een ploeg met mogelijkheden uit te bouwen gezien het over een schare jongeren beschikt die met de meer gerou tineerde spelers een kern van 17 man uitmaken, die echter heel wat hoofdbrekens bezorgt. Immers de nivellering der waarden van deze elementen stelt de selektie week na week voor niet te onderschatten moeilijkheden. HET GEVAL JACOBS De oefenmeester meent dat Jacobs in de verdediging een leemte laat en een overeenkomst dringt zich langs weers zijden op. Dat Freddy aanwezig was op de twee laatste ontmoetingen heeft er de schijn van dat het tot een onder houd kan komen. Het zou het defensieve kompartiment ten goede komen, want ook te Lede bleek dat dit betonnen onderdeel aan hel afbrokkelen is, zodat velen de mening zijn toegedaan dat de verdediging in haar vroegere vorm met Coles op de linkerflank en Jacobs in de centrale as de meeste waar borgen biedt. VAN PUYVELDE OP DE BANK Na het debakel tegen Roes'elare lag het in de verwachtin gen, dat Van Puy velde de plaats zou moeten ruimen voor De Decker. Trainer De Wilde is van oordeel, dat Danny een paar tekortkomingen in de schoenen kan geschoven worden, maar ook verdedigers gingen niet zonder vrijuit en ook de verantwoordelijken voor de vervangingen kun nen misschien met de vinger gewezen worden, meent de bezadigde De Wilde, doch in de eindfaze tegen de Roden- bachzonen liep alles uit de hand. Zijn oordeel over het enige doelpunt, waarin De Decker J door andere dirigenten met de vinger werd gewezen, was minder kategoriek. Het feit dat de onbewaakte Mees van dichtbij kon aanleggen was een verzachtende omstandig heid. KANSLOOS Zele heeft slechts maar één kans gekregen, maar die werd door De F err er re niet benut. Zo kan men geen wedstrijd winnen, want de match was reeds 27 minuten oud toen voor het doel van Van den Bossche de eerste deining ontstond en deze was nog veroorzaakt door een weinig oordeelkundige terugspeelbal. Ondertussen is de situatie in de klassering door de twee kermisnederlagen bepaald ongunstig geëvolueerd en zal hard moeten geknokt worden om het behoud te verzeke ren Op de eerste plaats is hiervoor een zege tegen Izegein nodig. B

De Voorpost | 1979 | | pagina 24