Bestolen AUL VERMEIR LUKT BIJNA IINNEND DOELPUNT ZUIVERE HATTRICK VAN FREDDY DENAERT Lokerse neemt heft in handen EERSTE THUISNEDERLAAG Kijk op 18 Provinciale 4T DE VOORPOST tndermonde-Wetteren. Gevaert is er aan voor zijn moeiteDe Wetteren portier m vc) Van Caeneghem kon Sonneville binnen- iermonde-Wetteren. Met deze prachtvoorzet tien (wim vc) je Denderhoutem-Kemzeke 2-1 en Sko0r(je 1-1. Kemzeke De verliezende partij geeft nogal dikwijls eens de kreeg in de laatste minuut schuld aan de scheidsrechter. Doch wat we zondag op het deksel volledig op de Denderhoutem te zien hebben gekregen grenst aan neus wanneer Van Impe er het ongelooflijke. De thuisploeg begon hardnekkig nog 2-1 van maakte. Herrie achter de bal aan te hollen doch dit bracht geen aarde na de wedstrijd zorgde er aan de dijk. Keeper Rodrigo van Kem zeke was in zijn dagje en keerde de schoten van Eddy Van den Stock en Dirk Van Impe met brio. De be zoekers zouden zelfs op voorsprong komen nadat Emans al eens in het zijnet had besloten. We waren iets over het halfuur wan neer William Dhanis voor fout op diezelfde Emans vanop zo'n dertig meter een vrijschop mocht trappen. Doelman Van der Haeghen had tegen die~ loeier geen verhaal en Kemzeke stond voor (0-1). Deze stand zou zo blijven tot acht minuten voor tijd. Kemzeke met man en macht de 0-1 stand ver dedigend stond onder druk en op een inzenden van De Maesseneer kon Bonte de bal op de borst opvangen. Een gejoel van jewelste uit de tribunes, er werd verder gespeeld, er was immers geen vuiltje aan de lucht totdat de arbiter zich be dacht en onbegrijpelijk naar het strafschoppunt wees. Eddy Van den Stock trok zich van de heibel niets aan voor dat er voor het leidend drietal zelfs doktershulp bij te pas kwam. Kemzeke diende tegen de leiding klacht neer en werd zelfs gesteund door een plaatselijk ex- scheidsrechter, nog ze telend in de scheidsrechter kommissie die als getuige zal optreden, een bewijs temeer dat de beslissingen van de heer De Visscher zeker niet zuiver op de graat waren. LIN F-C. Denderleeuw - V.W. Hamme 0-0 /anneer je op het eerste zicht deze uitslag bekijkt dan de kampwisseling wel im je tot de vaststelling dat de Hamse eerste provin-Hamme dat de domine- iler een knap resultaat wist te behalen op F.C. Den- rende ploeg was. De wui- rleeuw. Eigenlijk is dat ook zo. Maar de Hamse tens waren ontegenspreke- </rJrainer Willy Meersman ziet dat helemaal anders. Ak- lijk het meest in bezit van de fim [oord» zegt hij. «Op voorhand had ik voor een gelijk- bal. Rudy Maes wist nog h pel willen tekenen, maar wanneer je achteraf de wed- een mooie kans af te dwin- l' itrijd globaal overschouwt, dan stak er voor ons zeker gen, maar kreeg de bal iet een overwinning in. We kregen ontegensprekelijk de wat te laat onder kontrole idajteste kansen». t IT arl)ver de lokalen is Willy i in Meersman minder lovend; iy. F.C. Denderleeuw poogde net intimidatievoetbal zijn nvloed te laten gelden. Dat nas niet altijd op een faire nanier. Hun eerste vier tus senkomsten waren van aard om onze spelers naar liet ziekenhuis te verwijzen. de W aan de eerste minuut ?n. werd Luc Schuddinck op een ongeoorloofde manier eer le9en de afsluiting gelopen. ■as Mare De Malsche werd kort ■an daarop al op een even ig. harde tacling getracteerd. Omer Van Praet onderging wg geen twee minuten la ar hetzelfde lot en Rudy •i d ^aes ervaarde op zijn beurt ijd welke onfaire middelen <en j® lokalen gebruikten. Had ng ref van dienst op dat „g "genblik een gele kaart ge tond dan had dit alvast de ,ee emoederen wat gekal- kreeg. Maar hier was wel Ook Dirk Van Buyten zal l^erd.» wat tegenslag mee ge- maakte een dreigende vuist 'pvallend in de eerste helft moeid. De nochtans mooi aan het adres van de plaat- cm jaren de talrijke onderbre- geplaatste kopstoot van selijke doelman. De mooi- igen in het spel. Dat Eddy De Malsche sloeg te- ste kans kwam in de voor- Wam uiteraard de kijkers gen het doelhout te pletter, laatste minuut. Een center et ten goede Toch was Kon men overigens nog van van de ingevallen Boone et in die periode V.W een evenwichtige eerste kwam op het hoofd van Paul lamme dat de beste kans helft wagen, dan was het na Vermeir terecht. Bijna veer- Paul Vermeir van V.W. Hamme (c) den de talrijk meegekomen Hamse supporters recht, maar de schicht van «de Polle» draaide nipt naast de paal buiten Trainer Meersman was overigens tevreden over zijn poulains; «We speelden kollektief weerom een goede wed strijd. Uitblinkers mag ik niet noemen, vermits iedereen het beste van zichzelf heeft gegeven. Spijtig dat we zo moeilijk doelpunten sco ren». Dat is een refreintje dat men nu al lang zingt in Hamme. Uiteindelijk wordt de rang schikking er voor de blauw zwarten van week tot week beter op. Zondag moet het weer een moeilijke tegen stander bekampen. Loven- degem is ook één van de betere ploegen in de hoog ste provinciale afdeling. Maar Hamme kan de be sten aan, omdat het ook tot de besten behoort. E.D.M. Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn Evergem Center Lokerse S.V. 0-3 Na 7 speeldagen staat Lokerse S.V. alleen aan de leiding. Vorige week moesten de Lokerse rood-witten nog het gezel schap dulden van Hamme, Dendermonde, Ronse en Brakel maar deze teams geraakten niet verder dan een gelijkspel terwijf Dendermonde zelfs op eigen veld de volle inzet moest prijsgeven aan Racing Wetteren. Het team van trainer Huth heeft die leidersplaats kunnen veilig stellen op verplaatsing. Lokerse totaliseerde in zijn vier uitwedstrijden immers 7 punten terwijl op eigen veld slechts 3 op 6 werden behaald. In feite kan dit geen toeval genoemd worden. De rood-witten hebben im mers een team uitgebouwd dat pas tot volle rendement komt wanneer het enige ruimte heeft. En die komt er vooral op verplaatsing. Het speldoor- zicht en de rake dieptepassen van Dupont komen dan mak simaal tot hun recht. In de eer ste helft kon Evergem Center, dat door een talrijk publiek werd aangemoedigd, gelijke tred houden met Lokerse dat wel de beste kansen kreeg maar Dullaert en tweemaal Denaert slaagden er niet om de goede richting te vinden toen ze in uitstekende schietpositie kwamen. De Lokerse machine begon pas op volle toeren te draaien nadat Denaert de gas ten op winst had geknald. Op de 55' kon Denaert immers een inzenden van Van Rumst on houdbaar binnen koppen. Evergem was meteen verplicht om zijn behoudende instelling op te geven wat meteen ruimte en kansen bood aan de bezoe kers. Dupont was zondag im mers in grote doen en maakte iedere Lokerse aanval levens gevaarlijk. Temeer daar De naert steeds bij de pinken was. Om de Lokerse voorsprong te verdubbelen was er wel een blunder van de lokale defensie nodig. Dupont stuurde Dul laert weg, die trok voor doel waar twee verdedigers de in terceptie misten zodat Denaert moeiteloos scoorde. De derde treffer was evenwel een ju weeltje. Michael Van Bocx- lacr draaide knap voorbij zijn tegenstander en trok voor waar Denaert knap de bal amorti seerde en onhoudbaar binnen kogelde. S.K. Aalst De Lokerse leiders kriicen zondag meteen al een onbe twiste topper op de affiche met de komst vanS.K. Aalst dat op de tweede plaats staat afge drukt. Een S.K. Aalst dat zich de laatste jaren met een neven- rol moest tevreden stellen na dat het tien jaar terug na een memorabele zij aan zij op de slotdag van de kompetitie de'' titel verspeelde aan Racing Lokcrcn. Maar nu staat de fu- De hekkensluiter is vorige zondag van naam veranderd. St. Denderleeuw dat bij Gandasparta het duel van de laalstgeklasseerden verloor heeft meteen ook de weinig begerenswaardige rode lantaarn overgenomen. Naast Boelare, dat echter viermaal gelijkspeelde, won Dender leeuw nog geen enkele wedstrijd. Wat voor de roodwitten vooral tot nadenken stemt is het doelpuntengemiddelde. Ze pakten immers reeds zeventien doelpunten wat meteen het zwaarste passief van de reeks is. Anderdeels skoorde het acht keer. Bij Gandasparta was Denderleeuw reeds na een paar minuten geklopt. Het werd volkomen verrast door de bliksemstarl van de Gentenaars die alras op twee doelpunten voorsprong teerden. En het ontbrak Stan daard aan de nodige veerkracht en energie om terug te slaan. Al met al geen at ie oeste vooruitzichten voor Standaard bij wie men echter ten stelligste logenstraft dat trainer Dillens iemand naast zich zou krijgen. Een ploeg die op weg is naar volledig herstel is SK Lebbeke. SK scharrelde in zijn drie laatste wedstrijden vijf punten mee, waarvan het er drie bij een niet gemakke lijke uitwedstrijd verwierf. Het klopte Denderhoutem en hield vorige zondag Lovendegem van de volle punten- winst. Lovendegem werd zelfs op achtervolgen aangewe zen. Al dient dan te worden aangestipt dat de nochtans anders zo zelfzekere doelman Oppeneer SK wel een handje toestak. Doch anderdeels was het ook zo dat Leb beke zijn toch wel gereputeerde tegenstander niet verder liet komen dan het gelijkstellende doelpunt. Het gevolg van deze halve nederlaag was dat de Gentenaars de trein misten om mee aan de top te blijven. SV Lokerse zit nu alleen aan de leiding. Om nieuwe lijstaanvoerder te wor den, had het zeker niet onverdienstelijke SV wel enige medewerking nodig. Naast SK Lebbeke dat Lovendegem van de volle winst hield moest Dendermonde op eigen bodem dan nog een tweede nederlaag toestaan. R. Wette ren stak Lokerse dan ook een handje toe. En dat was ook het geval met FC Ronse dat FC Brakel van de volle pot hield. De nieuwe leider van zijn kant won uit bij Evergem en met een vrij duidelijke cijferverhouding. In de eerste periode trachtte Evergem de situatie te forceren. Maar het ving bot. SV liet defurie over zich heen glijden. Stond trouwens ook weinig doelkansen toe en nam dan zelfde teugels in handen. En met meer sukses dan de thuisploeg. Denaert zou dan eens te meer zijn schutterskwaliteiten ten gelde maken. FC Ronse-FC Brakel is, zoals men ook wel enigs zins kon verwachten, uitgegroeid tot een wedstrijd die doorgaans in het teken van de spankracht stond. Ronse kwam na een eerste aktie al onmiddellijk aan de leiding. Janssens, alweer hij, stootte fel door en zag de vrijstaande Sadonis en prezenteerde zijn ploegmaat zo de treffer. Dit vroege doelpunt hield de thuisploeg nog geruime tijd aan het bewind. Vooral dan onder impuls van Carteus. Een naam die iedere week dient te worden geciteerd. Net voor de rust kon Brakel gelijkstellen. In de tweede speelhelft zouden de hartstochten dan hoog oplaaien. Met een uit sluiting als gevolg terwijl ook om de haverklap geel werd getoond, door een scheidsrechter die het moeilijk had om de partij in goede banen te houden. Het was toch niet zo een verrassing dat Wetteren bij Dendermonde de volle inzet meepikte. Racing heeft momenteel zeven punten op zijn aktief. Vijf ervan werden op vreemde bodem verwor ven. Zo grabbelde Wetteren een punt te Hamme en won bij St. Denderleeuw en nu te Dendermonde. Het was Louis Nevens die deze partij voor de bezoekers oriënteerde. Te Denderhoutem liet Kemzeke in extremis het puntje glippen dal het gelet op de spelontwikkeling toch wel had ver diend. Eens te meer pakten de Waaslanders uit met dege lijk voetbal. Het kreeg daarbij een flinke morele steun met het openingspunt mee. En dit viel net voor de rust. Mis schien beging het dan de vergissing de nadruk op de verdediging te leggen. Daardoor kon de thuisploeg ook meer aanvallen. Deze kwam langszij door een strafschop en in de 89* minuut bokste de thuisploeg de zege dan toch voor mekaar. Een overwinning die zeker aan de bekende zijden draad had gebengeld, en behaald werd door een elftal dat het al bij al tot geen al te overtuigende verrich ting bracht. FC Denderleeuw-Hamme was een hard be twist treffen waarin de thuisploeg voor twee strafschop pen appeleerde. Er werden weinig kansen geproduceerd. Hamme had vooral oog voor de FC-spelmaker Verleysen, die dan ook weinig respijt kreeg. JVH sieploeg uit Aalst er terug. Bijkbaar heeft het gewezen Eendracht duo Bellon - Van Poclvoorde de nodige inspira tie kunnen overbrengen op het spelerspottentieel dat de vo rige jaren vooral uitblonk door zijn wispelturigheid. Alles wijst er trouwens op dat zon dag aan de E3 ook spektakel zal geboden worden. Lokerse doet het immers met drie spit sen terwijl de bezoekers uit Aalst met de knappe Zouaï en de snelle Rivera ook het aksent op het offensief leggen. Voor Lokerse meteen een gelegen heid om te bevestigen dat ze, na een moeilijke inlooppe riode, ook in eigen huis tot grote daden in staat zijn. W.V.L. De Voorpost - 19-10-1979 - 25 KAV DENDERMONDE - RACING WETTEREN 1-2 deze moeilijke wedstrijd tegen een bal-of- Cenverdedigend Racing Wetteren moest trainer Lu- in Peleman nog de diensten missen van Rudy Belis, [hillespeeskwetsuur en Pol Van Cauter, knie. ertegenover mocht Julien Van den Broecke toch het trein op en nam, net zoals tegen VW Hamme, een irdedigende positie in. KAV Dendermonde trok wel L spelontwikkeling op zich doch toonde zich voor I erg steriel. Het kon slechts op de zestiende mi- t een eerste valabele doelkans afdwingen, toen e kombinatie, waaraan een vijftal spelers hun lewerking verleenden, uiteindelijk tot bij Schelf- jut geraakte die keihard in de handen van de bezoe- nde doelman kogelde. Aanvallend ging het nadien jl niet veel beter, gezien een bijwijlen toch onzeker jiterende Wetterse defensie slechts één principe hul- jgde: ver weg en buiten... Dendermonde vond niet de passende sleutel op dit moeilijk te bespelen stra mien en kon slechts op de 34e minuut een tweede kans afdwingen. Weer een prachtig staaltje samenspel met René De Man als af- werker, doch nipt naast. De vervanging van Gerard Verhelst door Garry De Kin der was niet onmiddellijk 'n verzwakking al teert de wilskrachtige Gerard Ver- helst momenteel op een benijdenswaardig formepeil en was tot zijn vervanging één van de betere KAVD- ers. Het slot van de eerste helft was dan wel vooral een Wetters onderonsje, want nadat Sonneville er op pass van Van Caenegem 0-1 van maakte, kreeg diezelfde Van Caenegem een reuze kans maar botste op een at tente Pol Hofman. Erik Gevaert, ook al ge kwetst, speelde met veel wilskracht, kwam echter niet zoveel aan de bal. Even voor rusten ging de voorzet van Meirhaege een ietsje te hoog om hem naar behoren te kunnen afwerken. De tweede helft startte erg sensationeel. Nog niet alle toeschouwers waren al weer ter plekke versche nen, toen Gevaert werd ge haakt in de strafschopzone doch de ref blijkbaar net naar wat anders stond te kijken. Het protest bleef lang nazinderen, temeer daar Wetteren er maar bleef met de grove borstel door gaan en enige minuten later langs De Korte op geel zag. Even na het uur werd het dan toch 1-1 toen Farjallah even Schelfout blokkeerde en Hillaert mooi vanop de stip raak trof. Wetteren kreeg het nu be paald moeilijk doch had nog genoeg fysieke kracht in huis om op het einde van een zwakke tweede helft uit te breken. Een vrije schop van Verleye bereikte een volledig onbewaakte Ne- Dendermonde-Wetteren. Een KAVD-aanval eindigt bovenhel doel wim vc) vens die hoog binnenkopte, de thuisploeg liet nu alle de- waarvan Abbeel bijna ge- Ei zo na werd het 1-3 want fensieve intenties varen bruik maakte om de skore op te drijven.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25