Met experimentele ploeg DRIE KEER GEEL VOOR BEZOEKERS IN HARD BETWIST DERBY Eerste nederlaag van Borsbeke RUSTIG NAAR FORFAITSCORE TOPPER THOR MELDERT - EENDRACHT MELDERT NU Derde Provinciale C KI^K OP 2e PROVINCIALE MOOISTE KANS VOOR OUDEGEM THUIS PLOEG DE BETERE! Kijk op 38 Provinciale Derde Provinciale C 26 - 19-10-1979 - De Voorpost Winnik - Nieuwerkerken 0-0 Was deze wedstrijd niet rijk aan grote voetbaldaden wat ook door de brilscore wordt weerspiegeld dan is Nieu werkerken toch niet onte vreden teruggekeerd. Trainer speler Paul Jans- sens had na de home neder laag in de wedstrijd met Temse, nederlaag die aan een minder goede prestatie diende gekoppeld, ver klaard, dat het elftal zou worden gewijzigd. En zo gebeurde. Er werden pion nen verschoven en een paar jongere spelers inge haald. Men speelde dus met een experimentele ploeg en haalde toch de halve inzet. Het hoeft nauwelijks te wor den onderstreept dat er weinig doelgevaar werd verwekt, laat staan werke lijke reeële doelkansen tot stand kwamen. Over de ganse wedstrijdduur kwam Nieuwerkerken hooguit een paar keer gevaarlijk voor de Winnik doelman. Het ont beerde wat meeval om te slagen. Eendracht speelde met een onuitgegeven ver dediging. Zonder De Mey, maar waarvan Van der Bast, De Saedeleer en Wachtelaar deel uitmaak ten en met De Boeck als voorstopper, Aangestipt moet worden dat men aan vankelijk wel naar het juiste verband zocht. Maar an derdeels was het ook zo dat de Winnik aanvallers goed op afstand werden gehou den. Vooral De Boeck deed het voortreffelijk terwijl de proef met De Saedeleer en Van der Biest zeker niet te genviel. Anderdeels was Winnik net als Nieuwerker ken gehandikapt. Het ont beerde de geschorste Kes- tens en Deloisse terwii' Cobbaert als stopper fun geerde. Al met al lagen de akties aan weerszijden toch niet aan de hoge kant. Nie mand slaagde er in de te genstander werkelijk in de verdrukking te spelen. En na de rust wijzigde het spel- beeld niet. Paul Janssens was nog het gevaarlijkst toen hij bij de bal was. Hij miste het doelwit een paar keer van slechts een paar centimeter. Al met al dient men deze experimentele ploeg alleszins nog een paar kansen te geven. Er was inderdaad toch wel een zekere kentering ten gunste te bespeuren, J.V.H. Robur-Sparta Buggenhout 1-1 De wedstrijd tussen Robur Moerzeke en Sparta Buggenhout is beslist geen partijtje onder vrienden geworden. Het ging er bijwijlen zelfs bikkelhard aan toe in zoverre dat de spel leider drie keer geel moest tonen. Dat was telkens aan een Buggenhoutse speler. Patrick Verheyden werd voor zijn eerste wedstrijd dit seizoen met geel gekonfronteerd. Ook Francois Verstappen kreeg in dat opzicht zijn deel terwijl Achille Verheyen tevreden mocht zijn dat hij slechts geel kreeg daar waar iedereen zich aan een uitsluiting had verwacht. Dat was op een moment dat Lelie alleen was doorgebroken en hij door zijn Buggenhoutse belagers zo hard werd aangepakt dat iedereen nadien verwonderd was over dc mildheid van de scheidsrechter. I n de eerste helft kregen de be zoekers weliswaar de meest ideale kansen. Dat was on dermeer het geval voor Ver stappen en Steur. Kort na de rust viel dan de eerste voltref fer. Op een knappe voorzet kon Verstappen in één tijd de plaatselijke doelman het na kijken geven. Dat was voor de lokalen het sein om op aanval- spad te gaan. Geruime tijd werd de Buggenhoutse speel- helft als het ware belegerd. Met nog ruim een kwartier voor de boeg kwam dan de ge lijkmaker tot stand. Een knappe voorzet van Miel Pau wels kwam in het bereik van Raemdonck die met sukses wist af te drukken. In de daar opvolgende minuten trachten de lokalen nog de volle inzet aan huis te houden, maar een Buggenhoutse defensie die in die periode wel dame Fortuna aan hun zijde had zou het winstpunt weten veilig te stel len. In de plaatselijke klub- middens was men met dat ene punt enigszins teleurgesteld. Klubleider Freddy De Maere hierover: «Na een eerste helft met wisselende kansen ontke tenden wij na de kampwisse ling een offensief in regel. Maar bij het besluiten hadden we enigszins pech. Toch speelde de ploeg weer op zijn waarde. Als betere spelers mogen de gebroeders Etienne en Albert Lelie worden geci teerd, evenals René Vla- minck.» De Moerzeekse klubleider wilde tenslotte nog kwijt dat de bezoekers te brutaal speelden en in dat opzicht verwees hij naar de gele kaarten die aan drie Buggenhoutse spelers werden getoond. Langs bezoekende kant zag men het anders. Klubleider Louis De Clercq: «In de eerste helft kregen we de beste kansen en had de wed strijd eigenlijk al moeten ge speeld zijn. Dat er hard ge voetbald werd geef ik grif toe maar in dat opzicht moesten de lokalen zeker niet onder doen ten opzichte van ons. In de tweede helft was Robur wel de betere ploeg en mochten we uiteindelijk nog tevreden zijn met het winstpunt. Tenslotte was dat ook het vooropge stelde doel. Een winstpunt bui tenshuis en dan nog bij buur Moerzeke is wel een overwin ning waard.» Vermelden we bij dit alles nog dat de lokalen tot op heden aan huis nog niet verloren, maar dat er op verplaatsing nog geen enkel punt werd gewonnen. Wel opvallend. EDM Leider Borsbeke ging de boot in. Het was te Appel- terre aan zijn eerste nederlaag van de aan de gang zijnde kompetitie toe. Het gevolg hiervan was dat het in de piek van de klassering het gezelschap kreeg van St. Pauwels en dat anderdeels ook wel een zekere hergroepering tot stand kwam. St.- Pauwels totalizeert evenveel punten en Wetteren en Buggenhout kregen meer aansluiting. Appelterre heeft door die zege wel de stunt van de speeldag gebracht al ging de 1-5 overwinning die R. Haaltert bij St.-Lievens-Houtem bij mekaar trapte ook niet onopgemerkt voorbij. Haaltert was trouwens met Moerbeke de enige ploeg die haar uitwedstrijd tot een overwinning kon ombuigen. Vorige week ver telden we dat Appelterre tot geen konkrete uitslagen kwam omdat het wel enigszins met de afwerking overhoop lag. In de wedstrijd met Borsbeke liep het echter beter en men schreef een markant rezultaat in. Men bleef bij Eendracht nochtans vhj lang in de onzekerheid nopens dit pozitief rezultaat dat uit een strafschop sproot. Vorige zondag had de Borsbeke voorzitter Fermon ons nog op het hart gedrukt zijn ploeg toch niet te veel onder de schijnwerpers te zetten. «Want dan gaat iedereen zich dubbel plooien om ons in de nederlaag te kunnen duwen. Een eerste plaats in de ranglijst brengt inderdaad heel wat belasting mee. En steeds moet men dan als lijstaanvoerder het onderste uit de kan halen om te kunnen winnenAldus voorzitter Fermon die het dan toch wel goed bekeken had. St.-Lievens- Houtem brak in de thuiswedstrijd met Haaltert zeker geen potten. Dat kan men ook zo van het eindrezul- taat aflezen. Nadat het op een tijdspanne van amper een kwar tier, dat zich tussen de 20* en de 35 minuut situeer de, naar een 0-2 achterstand was gedrongen, speelde de thuisploeg zonder veel overtuiging ver der. Men geloofde er niet meer in en Racing kon forfait-cijfers od het skorebord zetten. En in de slot minuten redde Foselle de eer. Misschien kan «Hou- tem» als enige verzachting de afwezigheid van doelman Haegens laten gelden. Maar dit nam ech ter niet weg dat het weinig energie opbracht en dat de verdediging zwak was in de afweer. Oudegem belette dat St.-Pauwels alleen aan de leiding kwam. De ploeg van trainer Rooms bracht een puntje mee. Iets wat trouwens niet veel ploegen haar zullen na doen op het veld van St.-Pauwels. Dat Oudegem de gereputeerde tegenstander een puntje kon afsnoe pen was in hoofdzaak te wijten aan de uitstekende defensie. St.-Pauwels kreeg niet teveel kansen. Het kwam op bepaalde momenten wel in het voordeel maar Oudegem verdedigde oordeelkundig zijn hei ligdom. Toen de Waaslandse furie was geluwd kon Oudegem op zijn beurt tot de aanval overgaan. Vooral Eddy Everaert zette de St.-Pauwels - verde diging een paar keer op stelten. Het bleef tenslotte bij het gelijkspel dat wel een zege waard was voor de bezoekers. Vroeg in zijn thuiswedstrijd met Temse kwam St.-Gillis aan de leiding. En men meende dat het op een vlotte zege afstevende. Maar uiteindelijk moest men tot in de slotminuten wachten om de zekerheid omtrent de overwinning te krijgen. Een niet verwacht rezultaat werd ook door Moerbeke neergezet. Het puurde uit niet gemakkelijke uitwedstrijden liefst zes punten. En het schreef te Vrasene zijn tweede zege op verplaatsing in. De overwinning van Moer beke te Vrasene kon niet eens in twijfel worden gesteld. St. Wetteren knoopte opnieuw met de zege aan. Het won van het niet sterke Baasrode met slechts kleine cijfers. En nadat het haast de ganse wedstrijd had gedomineerd. Dat het overwicht niet met een gro tere skore werd uitgedrukt kwam door het feit dat de Standaard-aanvallers meerdere kansen waar zeker een doelpunt instak verkwanselden. JVH ST WETTEREN - BAASRODE 2-0 Baasrode heeft zich op het terrein van Standaard Wet teren niet ten volle kunnen laten gelden. De thuisploeg ST. PAUWELS -OUDEGEM 0-0 De moeilijke uitwedstrijd is voor Oudegem op prettige wijze geëindigd. Met een punt in de bagage kreeg Oudegem gewoon waar voor het was vertrokken. Tijdens de eerste helft ble ken beide teams sterk aan mekaar gewaagd doch moesten de aanvallers in hun respectievelijke verde digers hun meerdere er kennen. Slechts één doel kans voor iedere ploeg be wijst deze stelling. De tweede helft was rijker aan inhoud. St. Pauwels drukte iets meer, doch kon zijn overwicht niet konkreti- seren Het trof wel de paal en zag een poging van Van den Broeck op de lijn gered. Nochtans kreeg Oudegem nog de beste kans. Dannijs was niet te stoppen in zijn raid, maar knalde onbesuist te hard en té hoog. Oudegem heeft zich in deze aangepast en is sterk op stant het publiek de ogen weg om in de middenmoot .gericht laat op de Oude- gevaariijk voor iedere ploeg gemse voetbalploeg, tweede proviciale erg goed te zijn, een positie die kon- (gdp) Joris (Sint-Pauwels) is diep in de Oudegemse defensie doorgedrongen, doch kan niet afrondm Sint-Pauwels-Oudegem 0-0) speelde een goede eerste helft, doch had het geluk aan de zijde toen de baas- roodse doelman Rudy Jan- seghers een hoog inzenden door de handen liet glippen zodat een goed gevolgde Dat gebeurde dan wel ,n de plaatselijke aanvaller maar iTr, a ^Srh' in te duwen had. ?al hev,9 werd aangevocht Wetteren bleet het gevaar- '|£or de be20ekers die bui_ lilkst. maar kon de stand hadd ten voor rust met aandikken. aanv7nkelijk 00kU de lijnrechter werden gevolgi De ref ging echter niet het protest in en valideert het doelpunt. Baasrot legde zich vrij snel bij di gang van zaken neer. (gd| De aandringende Bernaerts komt te laat: de bezoekende keeper heeft de bal klemvast gegrepen (St.-Gillis Waas-Temse 2-1). (dw) Mergan en Spitael. Laatst genoemde was zelfs goed voor een doelpunt. «Die twee jongere spelers hebben het vertrouwen dat in hen werd gesteld zeker niet beschaamd. Ze werden van meet af aan goed inge past. Ik had Willy Meert naar het middenveld over geheveld en hij speelde reuze. Hij lag niet alleen aan de baisis van meerdere goede akties maar zette de ploeg in het goede spoor. Vanwege Burst had ik toch wel een be tere afweer verwacht. Eigen lijk wonnen we gemakkelij ker dan ik me had voorge steld. Wat de wedstrijd van volgende zondag betreft meen ik dat we zeker een winstkans maken. Ik hoop dat Vereecken en De Leeuw speelklaar komen al weet ik dat hun vervanging nu toch geen al te grote problemen schept.Aldus Romain Van Stichel. Wat bij Burst tot nadenken stemt Ls het feit dat het in zijn laatste twee wed strijden liefst negen doelpun ten moest toestaan en er geen enkel lukte. Trainer speler Muylaert zit dus wel even in de problemen. Al hoeft men toch ook niet te wanhopen. Iedere ploeg kent immers al eens een minder goede pe riode. J.V.H. BURST - TK MELDERT 0-5 De verliesmarge van vijf goals kon Burst toch moeilijk weer leggen of schoon pas net voor de rust het bezoekend vuur werk werd aangestoken. In die eerste periode hadden de bezoekers de thuisploeg toch al een paar keer met de rug tegen haar doel geduwd. Maar scherven waren er evenwel nog niet gevallen. De Olympic verdediging ofschoon een paar keer onder felle druk gezet kon tot in de 43'" minuut het openingspunt voorkomen. Dit kwam dan van de voet fel aangevoeld. De handicap van Meert die zijn knappe werd voortreffelijk opgc- prestatie daarna met een vangen door de junioren doelpunt bovenop nog dik ker in de verf zou zetten. Want de tweede speelhelfl was amper een minuut oud of de vroegere Eendracht speler plukte zijn tweede roos. Meteen zou het dan nog meermaals mislopen. Daar bij zou Thor Kokerij dan een haast voortdurend meester schap aan de dag leggen. Omstreeks het uur kon Spi- taels dan nog maar eens een goede aktie verzilveren en in het laatste kwartier prikte De Jaeger tweemaal de bal tegen het Olympic net. De overwinning van Meldert krijgt nog meer waarde als men er bijneemt dat trainer speler Van Stichel niet kon beschikken over twee waar devolle pionnen. Vereecken en De Leeuw, zodat het mid denveld niet in zijn gewone 'opstelling figureerde. Die afwezigheid werd toch niette ^et was ditmaal verdedigen geblazen door de Hoogeindenaars (Bazel-Hoogeinde 3-1). (dw) Het kan niet worden ontkend. De voetbalsport maakt momenteel goede sier te Meldert. Eendracht dat pas promoveerde na een verblijf van amper een seizoen in de laagste afdeling en T.KJMeldert maken een periode van hoogkonjunktuur door. Hoe moeiteloos Thor Kokerij afstand nam van Burst, dat dan nog voor eigen volk speelde, leest U ergens anders. Eendracht schoot insge lijks met scherp en dan nog in de wedstrijd met St.-Gillis die toch niet de eerste de beste is. Was de royale zege eerst en vooral hel produkl van het voortreffelijke kolïektieve werk, dan ontpopte speler trainer Wilfried Van Royen zich tot de figuur van dit treffen. Men moet dus zonder de werkkracht en de bijdrage van zijn ploegmaats te willen negeren de verdienste toemeten aan de trainer speler. Hij was niet alleen de nuttige verbindingsman maar hij scoorde op de koop toe. Met twee doelpunten van zijn voet speelde Eendracht vlug zegezeker. Beeckman en Chris- tiaens zouden de zaak dan rondmaken. Een speler die insgelijks een in het oogspringende verrichting weggaf was Leroy. We hebben reeds meerder onderstreept dat Leroy een aanwinst betekent. Doelman Jan Buy Ie was ingelijks bij de zaak. Eendracht dat op bepaalde momen ten zeer soepel draaide en steeds naar balbezit streefde was baas in alle sektoren. Het hoeft nauwelijks te worden onderstreept dat de derby Thor Kokerij - Eendracht die zondag wordt gespeeld net op zijn tijd komt Gehoopt wordt dat de beide ploegen op hun volle sterkte zullen kunnen aantreden. Bij T.K. zijn er een paar twijfels. Dat deze konfrontatie met daarbij als belangrijke inzet de leidersplaats heel wat voetbalfans zal in beweging bren gen moet insgelijks niet worden onderstreept. Deze wed strijd kan een hoogtepunt vormen van de huidige kompeti tie en stelt natuurlijk alle andere wedstrijden in de scha duw. Op de zesde speeldag boekte Erpe zijn eerste over winning en dat gebeurde dan nog op vreemde bodem. Kon men aannemen dat de verhouding -4) wel iels te zwaar uitviel voor de thuisploeg dan is hel al even waar dat Erpe dat nu toch meer vuurkracht in huis had, verdiend won. We zijn nu benieuwd te zien of O ranja volgende zondag op de ingeslagen weg zal verder gaan. Door deze overwinning krijgt Erpe. Voorde en F.L Wieze in het vizier. Met T.K. Melden was op de jongste voetbaldag Erpe de enige ploeg die op verplaatsing won. Kerksken liet zich op eigen veld een puntje afsnoepen van Voorde. Voor die halve nederlaag kon het echter inroepen dat het zonder zijn afwerkers De Schutter en Stockman moest aantreden. Wat natuurlijk een niet geringe handi cap met zich bracht. Mere grabbelde een puntje mee bij Wilskracht MoorseI en die draw was voor de Wilskracht trainer speler Berre Michiels wel een billijk rezultaat. De beide ploegen namen elk een speel helft voor zich en van daar dat er ook geen speld tussen de l-l eindstand te krijgen was. Wilskracht moest echter in zijn reserve arse naal putten. Berre Michiels kreeg inderdaad tijdens het weekeinde nog selektieproblemen vermits Spaens, Ruys- seveldt en De Troch verstek moesten laten. Hun vervan ging werd nochtans goed opgevangen en inzonderheid Jean Pierre Nuelandt deed het op de nochtans voor hem onwennige buitenlinksplaats voortreffelijk. Er was bij MoorseI ook het wederoptreden van Van Driessche die een heelkundige bewerking aan de beide knieën had on dergaan. Het liep goed alhoewel hij uiteraard nog wel voorzichtig speelde. Hofstade kon te Terjoden wel niets van de koek peuteren maar niettemin liet het een goede indruk na. Terjoden leidde bij de rust met 2-0 omdat het sterker uitviel in de aanval. Wat met doelpunten van Van de Velde (strafschop) en Van Cauwenbergh werd onder streept. Hofstade bracht er opnieuw de spanning in met een tegeruloel van De Munck. Doch daarna zou de thuis ploeg langs Raes en Van Cauwenbergh de stand tot 4-1 opdrijven. De doelpuntenmakers werden telkens goed aangespeeld door Van der Haegen. Hofstade zou dan nog eens een vuist maken langs Van Papeghem. Herzele had het moeilijk om afstand te nemen van een fel aanklampend maar ook knap spelend Schellebelle. Naar trainer De Berlanger ons vertelde bleef zijn ploeg toch wel iets onder haar mogelijkheden. Meerbeke had na amper twintig mi nuten de rekening gemaakt van Wieze. Dat daarna nog op forfaitcijfers werd getrakteerd. J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 26