O HERMAN VAN MOSSEVELDE WINT PUNT S.K. TERJODEN KLOPT HEKKENSLUITER Excelsior loopt over SL Amandsberg EENDRACHT MELDERT ALLEEN OP KOP I ROOD VOOR JEAN-PIERRE CHRISTIAENS Telelec duwt Metallos terug Kijk op 1e Provinciale Kijk op 3e Provinciale Kijk op 3e Provinciale KORPORATIEF VOETBAL Voetbaluitslagen De Voorpost - 19-10-1979 - 27 X)vendegem-SK Lebbeke !-l ;K Lebbeke is duidelijk in ïogressie. Dat beaamden we ceds vorige week na de wed- trijd tegen FC Denderleeuw lie met winst werd afgesloten. )e opgang van de Konkel- oedploeg kwam afgelopen »ndag nog dikker uit de verf. Jlauwwit won verdiend eén Mint bij het toch niet te onder- chatten SK Lovendegem. Aci die winst was men in de Lebbeekse voetbalmiddens uiteraard opgetogen. SK was die wedstrijd al na zo een twintig minuten spel op voor sprong gekomen. Dat was na een doelpunt van Ronny De Feyter die dankbaar gebruik wist te maken van een slip pertje van doelman Oppeneer. Op een psychologisch gunstig moment kwamen de lokalen op gelijke hoogte. Dat die na de kampwisseling de overwin ning zouden najagen was te verwachten. Maar de Leb- beekse defensie bleef de situa tie duidelijk beheersen. An derzijds was doelman Herman Van Mossevelde dé man die zich weerom eens in de be langstelling speelde. Klublei- der Jef Pissens hierover: «We weten reeds wat we aan Her man Van Mossevelde hebben. Die bevestiging kwam er in Lovendegem voor de zoveel ste keer. Vooral in de tweede helft was hij onkreukbaar. Meerdere keren moest hij ge past tussenbeide komen. Glo baal genomen speelde onze ploeg een beste wedstrijd. Het ging er nochtans bijwijlen hard aan toe in zoverre dat er vier gele kaarten werden getoond. Langs onze kant waren Van Dessel en Rony De Feyter hiervan de slachtoffers. Voor laatstgenoemde wordt dat al licht een «gele» zondag. In dat opzicht moesten we reeds twee spelers vervangen. Van Lan- genhove en Luc De Waege- neer moesten al wegens over dreven geel de wedstrijd als toeschouwer meevolgen.» SK Lebbeke wil dit seizoen geen figurant worden. Blauwwit wil zich in het titel- debat mengen. Wanneer het zondag tegen Gandasparta kan winnen is het verder op weg. Dat men het echter niet te licht opneemt tegen de rode lan taarn. Dergelijke ploegen heb ben al meermaals voor verras singen gezorgd. EDM SK Terjoden-Wilskr. het plaatselijk elftal de meest Hofstade reageerde heftig op Hofstade 4-2 aanvallende ploeg en op een deze vroege achterstand, doch Dc thuisploeg heeft verdiend P3" dropballen van Van der fe Terjodenaren bleven over- de derby gewonnen, doch van Haeghen moest de bezoekende eind. Rond hel halfuur scheen de hekkensluiters dient on- doelman een paar keer gepast het vuur bij dc bezoekers ge- middellijk gezegd, dat zij meer tussenbeide komen. blust te zijn en de thuisploeg «aard zijn dan hun huidige po- In de „werd de doorgebro- bekwam weer veldoverwicht. titic. Daarom zou het ons niet ken Enc Raes neergelegdtn tk Een schietgrage Van Cauwcn- verwondcren, dat Hofstade f3,ale 20ne en Va" de Ve.de vond echter steeds de nog aangenaam zal verrassen l,el z,ch "lcl Pran,en om zlJn Hofstaadse portier op zijn weg I m de komende weken. Ploe8 °P ™>nipioilg te K"»6" naar de netten. Aan de 37' ge- In de aanvangsminuten was ten' beurde dan toch het onvermij- erjoden won de derby tegen Wilskracht Hofstade. (avh) delijke. Van der Haeghen bracht weer één van zijn droomvoorzetten in het straf schopgebied en Van Cauwen- berghe zag zijn aanvalstempe- rament bekroond. 2-0. Met deze ruststand werd ge draaid. De bezoekende trainer had waarschijnlijk zijn leerlin gen de levieten gelezen tijdens de pauze, want Hofstade kon het verloop in evenwicht bren gen. Na 15' milderde De Munck verdiend. De gele verde inspanningen van de gasten hadden blijkbaar te veel van hun geëist, want nu Terjo den terug het gaspedaal in duwde, konden de bezoekers niet meer replikeren. Op een mooie pas van Van der Haeg hen weer hij kon Eric Raes van dichtbij de bezoe kende verdediging vloeren en in de 33' werd een keurige hoekschop genomen door De Deyn met het hoofd afgerond door Van Cauwenberghe. Met een 4-1 op het bord had Terjo den in feite meer dan het spel- vertoon getoond had en ging op zijn lauweren rusten. In de slotminuut kon Van Paepe- ghem verdiend milderen, zodat een 4-2 eindstand als juist mag beschouwd worden. AVH Indien Exelsior nog moest bewijzen dat het een van de best voetballende en produktiefste ploegen is, dan gebeurde dit vorige zondag in de uitwedstrijd bij het aan huis nochtans met te onderschatten St. Amandsberg. Vooral in de eerste speelhelft liep de lijstaanvoerder zo over zijn tegenstander heen. De Gentenaars konden toen moeilijk weerstaan aan de goed geordende aanvalsakties die telkens ook met preciese schoten werden besloten. De ruststand was dan ook navenant. En tussen die 0-3 cijfers was geen speld te krijgen. De thuisploeg had een straf schop nodig om de eer te kunnen redden. St. Amandsberg blijkbaar verrast door de snelle en op portune start van zijn gasten. Het moest knielen voor die scherpe aanvalsbewegingen. Na de kampwis seling toonde Exelsior, en nadat Dedyn tot 1-3 had herleid, ook op het technische vlak duidelijk zijn superioriteit. En tilde het scorebord naar 1-4. Toen V.V. Merelbeke een twintigtal minuten voortijd in zijn thuiswedstrijd met Meulestede met 4-1 de leiding had meende men uiteraard de wedstrijd gespeeld. De uitsluiting van Van de Sompele gaf aan de partij plots een ander uitzicht. Merelbeke moest met tien spelers verder en ging plots en op een onverklaar bare wijze aan het zwalpen. En hield op de valreep nog slechts een doelpunt over. Alles bij mekaar was het een vrij moeilijke wedstrijd en de scheidsrechter trok meermaals geel. Melsele kreeg het op eigen bodem niette breed tegen Stekene. Het won uitein delijk met miniem verschil. Svelta was in het eerste halfuur onbetwistbaar de beste ploeg. Wat in een 2-0 voorsprong rezulteerde. Na de rust trok Stekene meer in het offensief. Het bezorgde de Melsele ver dediging een paar prangende momenten maar de laatste lijn bleef tenslotte overeind en voorkwam averij. De kombinaties die de grensploeg dan op bracht getuigden zeker van enige kwaliteit. En in deze tijdspanne was ook haar defensieve sektor bij de pinken. Melle - Waasmunster was een minder geslaagd duel. Vooral omdat de zenuwen de spe lers parten speelden. Melle kwam uiteindelijk nog best van de grond. Maar het scoorde het winnende doelpunt toen iedereen aan een onbeslist dacht. Het resultaat (1-0) werd voor het grootste gedeelte be paald door de doe/verdedigers die zowat alles stop ten. Op de kei van Van de Velde had de bezoekende doelman echter geen kijk. OokHeusden - Grember- gen kon men best als de match van de gemiste kansen katalogeren. Een wedstrijd die pas in de slotminuten enig animo bracht en waarin dan ook nog twee doelpunten vielen. Grembergen zou in de laatste minuten nog op de gelijkmaker jagen zodat het eindsinjaal wel als een bevrijding klonk voor de thuisploeg die alleen vreugde had om de overwin ning maar niet om de opgebrachte prestatie. Bij Bazel begon Hoogeinde met offensief voetbal. Het liep snel van stapel. Maar haalde uiteindelijk geen nut uit zijn inspanningen. Daartegen sloeg Bazel tweemaal verrassend toe. En met evenveel treffers als gevolg. Hoogeinde zou dan toch nog enigszins loon naar werken krijgen, maar tot de aansluitings treffer kwam het echter niet. Lambrichts die een ruim aandeel had in de zege van de thuisploeg zou ook het doelpunt van de geruststelling lukken. Kruibeke Sinaai eindigde op 0-0. En hieruit zou men dan ook logisch afleiden dat het een vlakke partij werd waarin omzeggens geen doelgevaar voorkwam. Niets was minder waar. De twee ploegen waren immers offensief gericht maar de kansen werden verkwanseld. Had een Klinge verdediger een voet in het doelpunt waarmee Kallo aan een 2-0 voor sprong kwam dan kon men deze stand van zaken toch wel billijk noemen. De thuisploeg hield haast doorlopend het heft in handen. Na de rust werd het aksent van de wedstrijd niet verlegd. Kallo bleef in overwicht maar meer dan een doelpunt prikte het niet meer tegen het vijandelijke net. J.V.H. Meldert-St.-Gillis 4-0 Eendracht St.-Gillis heeft bij leider Eendracht Meldert een daverende pandoering opgelo pen. Terzake vergt de uitslag ook weinig kommentaar. De lokalen speelden als een waardige leidersploeg, niette genstaande er toch met een voorzichtige 4-4-2 werd ge start. In de plaatselijke klub- middens gaf men trouwens grif toe vooraf niet al te gerust te zijn geweest omdat de St.- Gillissenaars ook geregeld doelpunten skoren. Maar in de eerste helft was het al duidelijk dat de lokalen de betere ploeg waren. Halfweg die eerste periode kwamen ze op voorsprong. Dat doelpunt kwam tot stand nadat Beeck- man een hoekschop had ge trapt en de bal in het bereik van uitblinker Van Royen kwam. Deze aarzelde niet om de be zoekende doelman het nakij ken te geven. Deze aarzelde niet om de bezoekende doel man het nakijken te geven. Was de wedstrijd voor de be zoekers aan de rust beslist nog niet verloren, dat trok twee minuten na de kampwisseling Wilfried Van Royen een flinke streep door de bezoekende verwachtingen. Met een doel punt van een biezonder mooie makelij had hij op dat ogenblik de in de eerste helft verworven voorsprong verdubbeld. Toen tien minuten later Beeckman een derde voltreffer lukte, was de wedstrijd gespeeld. Met een vierde doelpunt zorgde Chris- tiaens kort nadien nog vooreen ons inziens toch wel wat over dreven winst. Eendracht Mel dert is een waardige leiders- ploeg. Dat werd zowel door vriend -als tegenstrever grif toegegeven. Vooral speler trainer Wilfried Van Royen werd als uitblinker geciteerd terwijl ook Dirk Leroy en in vallersdoelman Jan Buyle op een beste prestatie mogen te rugblikken. Langs bezoekende kant zoekt men naar geen ver ontschuldigingen voor de ne derlaag. Na het tweede lokaal doelpunt werd er lusteloos ge voetbald en was alleen nog een doeltrap van Peeleman op de dwarslat het enige te vermel den feit. Leider Eendracht Meldert is na deze zege meer dar. ooit klaar voor de derby van a.s. zondag tegen buur Thor Kokerij. Die wedstrijd spreekt tot de verbeelding in voetbalminnend Meldert. Niet alleen de winstpunten tellen maar vooral de eer staat hierbij op het spel. Het wordt allicht een spannend duel. EDM Heusden-SK Grember gen 2-1 SK Grembergen is in Heusden negentig minuten lang de be tere ploeg geweest. Maar toen het laatste fluitsignaal weer klonk stonden er voor de Grembergenaars verliescijfers Hofstade heeft het dit seizoen bepaald moeilijk. Toch gaf blauwwit te Terjoden een degelijke op het bord. «Tegen alle logika was kon geen mens vertellen, de boeg nog tot 2-1 terug na Voetbal kan onrechtvaardig een doelpunt van Geert Bras- zijn. Dat ervaarden we afgelo- seur. Rond dat tijdstip deed pen zondag.» zich bovendien een spijtig in- SK Grembergen kwam met cident voor. Jean-Pierre Chris- nog een tiental minuten voor tiaens die wellicht zijn zenu wen met meer de baas kon trapte naar een lokale speler. Dat leverde hem prompt de rode kaart en de uitsluiting op. Spijtig voor SK Grembergen dat zeker niet dame fortuna aan zijn kant heeft en nu wellicht nog een paar weken spits Christiaens zal moeten mis sen. Het zijn droeve tijden EDM repliek, (avh) in» zegt de Grembergse voor zitter Herman Burghgraeve. «Onvoorstelbaar hoe we door lopend de meerdere waren. Dc lokalen hebben in de eerste helft maximum vijf keer over de middellijn geweest. Maar in die zeldzame keren viel er toch een onverwachts doelpunt uit de lucht. Na de rust waren we nog meer uitgesproken de baas. Op een vrijschop ver dubbelden de plaatselijken de stand. Dat was werkelijk ter gend. Hoe zo iets mogelijk Telelec en Uco hebben een duide lijke kloof geslagen in het Durme-Waasland Gewest. Daar zorgde Telelec voor door de dicht ste achtervolger, met name Metal los, terug te slaan. Uco profiteerde uiteraard mee van de situatie want de ploeg uit de Ouden Bos moest niet eens in het veld om twee pun ten rijker te worden aangezien De- satex niet voldoende spelers in het veld kon brengen. Meteen wijst alles er op dat de titelstrijd op een duel zal uitdraaien tussen Telelec dat na 6 wedstrijden nog altijd met het maksimum staat terwijl Uco alleen tegen Modema een gelijk spel moest toestaan. Telelec had wel problemen om Metallos in het verlies te spelen. De leiders kwamen voor de rust wel twee keren op voorsprong langs Van Gasse en via een own- goal maar de gastheren konden telkens snel terugslaan via Boodts. Kort na de rust bracht Van Acker de bezoekers dan 'n derde keer op winst en dit keer bleef de reaktie uit. De leiders waren immers tech nisch duidelijk sterker en toonden Dit was het vierde doelpunt voor Terjoden in de derby tegen Hofstade. (avh) Het negen nuin achteraan op deze hoekschop voor Terjoden. De verdediging van Hofstade blijft ditmaal evenwel de baas (Terjoden-Hofstade 4-2). (avh) Anderlecht - Beveren SC Lokeren - Charleroi Eendracht Aalst - Racing Jet SK Sint-Niklaas - AA Gent Jong Lede - Eendracht Zele Lovendegem - Lebbeke Evergem - Lokerse SK Aalsl - Boelare Denderhoutem - Kemzeke FC Denderleeuw - Hamme KAV Dendermonde - Wetteren Robur- Buggenhout Sint-Pauwels - Oudegem St. Wetteren - Baasrode Winnik - Nieuwerkerken Vrasene - Borsbeke St. Gillis Waas - Temse E. Meldert - Eendr. St. Gillis Vlierzele - Erpe Terjoden - Hofstade Herzele - Schellebelle Meerbeke - Wieze Burst - TK Meldert W. Moorsel - Mere Heusden - Grembergen C. Melle - Waasmunster 4-1 2-0 0-2 0-1 1-0 1-1 0-3 2-0 2-1 0-0 1-2 1-1 0-0 2-0 0-0 0-1 2-1 4-0 1-4 4-2 1-0 5-0 0-5 1-1 2-1 1-0 Kallo - Klinge Melsele - Stekene Kruibeke - Sinaai Bazel - Hoogeinde SK Overmere - St. Pieters Wondelgem - Val. Overmere Heldergem - Bambrugge Edixvelde - Oordegem Massemen - Erembodegem Serskamp - Bavegem Westrem - Erondegem Ede - Iddergem Aaigem - Smetlede Opdorp - S. Moorsel Baardegem - Appels Berlare - Gijzegem Doggen - Schoonaarde Opstal - Boonwijk R Lebbeke - Lutterzele Str. Stekene - Gerda Moerbeke - SK Lokeren Rupelmonde - WB Sint Niklaas Heikant Zele - Meerdonk Sombeke - Wachtebeke Haasdonk - Verreroek 3-0 2-1 0-0 3-2 4-0 1-4 0-2 5-1 1-0 2-2 2-2 4-0 2-0 0-0 2-2 0-0 0-1 3-0 1-2 1-2 3-2 0-0 1-0 2-0 2-0 na de rust ook een betere fysieke konditie. Toch bleef Metallos aanklampen en pas 7' voortijd zou Van Puyvelde met een vierde doelpunt alle onzekerheid weg nemen voor de leiders. Vapo kon slechts 9 spelers in het veld brengen maar dat was vol doende om de 10 spelers van Eksa Oude Brug in het verlies te spelen. Dit Lokers derby werd overigens fel betwist waarbij de beide ploe gen sterk aan elkaar gewaagd wa ren. Kwam Wapo reeds na 10' op winst langs Van den Branden dan bleef Eksa Oude Brug fors door spelen en kwam na 45' verdiend langszij via De Cock. Maar eerste D'haen en een kwartier voor tijd Saey brachten Vapo definitief bui ten schot. Modema en FC Boel waren zaterdag slechts matig geïn spireerd terwijl de inzet eveneens beneden peil bleef. De beide keep ers moesten dan ook nauwelijks tussenkomen zodat dc 0-0 cijfers op het bord bleven. WVL Uitslagen en klassering: Moderne - FC Boel 0-0 Uco - Desatex 5-0 (ff) Metallos - Telelec 2-4 Vapo - Eksa Oude Brug 3-1 Klassering 1. Telelec 6 6 0 0 35 4 12 2. Uco 6 5 0 1 35 3 11 3. Metallos 6 3 2 1 12 10 7 4 Vapo 6 2 1 3 10 8 7 5. Modema 6 2 13 7 9 7 6. FC Boel 6 2 2 2 7 9 6 7. Desatex 6 1 3 2 12 20 4 8. Manta 5 14 0 6 18 2 9. Eksa 6 0 4 2 9 16 2 10. Ourson 5 0 5 0 2 36 0

De Voorpost | 1979 | | pagina 27