STAPELSPEL LOKALEN MISSEN STRAFSCHOP KEIHARDE DERBYSFEER K.K.S.F. Voetbal Opnieuw winst voor S.K.Dendermonde LEBBEKE WÊÊÊÊÊÊ Vierde Provinciale BERLARE LAAT PUNT AAN GIJZEGEM ZAALVOETBAL TORNOOI TE 28 - 19-10-1979 - De Voorpost Vlugge Jongeren Baarde gem dat drawnde tegen Sparta Appels. avh Jean-Pierre Verhulst, destijds een van 's lands beste doelmannen Baardegem. heeft de ba! klemvast gegrepen, zodat de spitsen van Appels niet eens moeten aandringen, (avh) Hoekschop voor Baardegem in de match tegen Sparta Appels, doch geen goal voor de Vlugge Jongeren, (avh) VJ Baardegem-Sp. Ap pels 2-2 In deze soms ruw betwiste wedstrijd, kwam Sp. Appels het best uit de startblokken. Twee vrijschoppen, getrapt door specialist Dirk Francois brachten de bezoekers op een schijnbaar geruststellende 0-2 voorsprong. Tot dan toe was de thuisploeg wel het meest bij de bal geweest doch zoals steeds in voetbal vielen de doelpunten aan de overzijde. 1voor het rustsignaal werd de Baardegemspeler Michel Moortgat van de bal afgezet door een Appelsverdediger in de fatale zone. Scheidsrechter Van Damme, die overigens keurig leidde was onverbiddel- lijk en wees naar de straf schopstip. Jean Everaert liet deze kans niet onbenut om zijn ploeg terug in de wedstrijd te brengen. In de laatste 45 minuten gingen echter de poppen aan het dan sen. Appels dat blijkbaar de beslissing van de scheidsrech ter niet goed verteerde, vond niets te veel om aan de nood rem te gaan hangen, zodat het een brutaal gedoe werd, die nog weinig met voetbal te zien had, en die ook een gele kaart kostte aan de Appelsmidvoor. Aan de 10' kon Van Langen- hove de thuisploeg op gelijke hoogte brengen na een keurig getrapte hoekschop. De aan valsleider van Appels ging op nieuw zijn boekje te buiten en kreeg het rood karton onder zijn neus. Dit betekende een stortbad voor de bezoekers, die hun vroege voorsprong in gedrang zagen komen, en dus uitslui tend op verdedigen aangewe zen waren. Hun verdediging bleef tot het einde overeind, zodat de thuisploeg een ver diend gelijkspel uit de wacht gesleept had. Dat het laatste halfuur rustig S.K. OVERMERE - GENT ST.-PIETERS 4-0 Voor het treffen tegen de rode lantaarn uit Gent moest de Sportkringformatie met een gelegenheidsvoorlijn optreden, daar Hillaert (met verlof) en Buysse (gekwetst) ontbraken. Ook de tegenstander uit de Muidestreek had met pech af te rekenen, want tien minuten voor de start waren er amper zes spelers paraat, maar uiteindelijk kwamen de andere akteurs ook opdagen, die in Destelbergen terwille van de omleiding in de penarie waren geraakt. Om het geheel te kompleteren moest sekretaris Aliegaert van St.-Pieters ook tussen de lijnen treden en de gewezen speler van S.K. Zele en W.S. Gent liep er maar voor spek en bonen bij, nochtans weren er bepaald verzachtende omstandigheden gezien hij op 13 september j.l. 56 jaar oud was geworden. verliep, was wel te danken aan men. scheidsrechter Van Damme, Volgens de Baardegemtrainer die met het trekken van de rode De Maght was Appels wel de kaart de gemoederen volledig ruwste ploeg, die zij in deze bedaarde, en de wedstrijd vol- seizoenaanhef ontmoetten, ledig terug in handen kon ne- AVH S.K. Dendermonde boekte op het terrein van Zeven eken zijn vierde opeenvol gende zege. Na 17' bracht R. Cassiman S.K. D. op voorsprong wat meteen de ruststand betekende. Na de rust ging Dendermonde sterk drukken en reeds na 5' maakte een uitstekende □'Hollander er 0-2 van. Twintig minuten later maakte A. Janssens er zelfs 0-3 van en eigenlijk werd een sterk S.K. D. niet meer bedreigd. De thuisploeg kon nog tot 2-3 milderen via een doelpunt uit flagrante bui tenspelpositie drie minuten voor het einde en in de 89' werd er 2-3 van gemaakt via een penalty. Appels klopte Lovende- gem met 3-2 en St.-Anna moest een gelijk spel toe staan aan Daknam. In eer ste klasse B lijkt er op de supprematie van Baasrode geen maat te staan Nu gin gen de Broekkant jongens met 0-5 winnen te Destel bergen en staan reeds 3 punten voorop de tweede in de algemene rangschik king. F.C. De Dammen nam de maat van Schellebelle met een 2-1 overwinning. Nadat de thuisploeg eerst 1 -0 voorkwam stelde Schel lebelle gelijk maar enkele minuten later nam F.C De Dammen opnieuw voor sprong. In een goede tweede speelhelft werd niet meer gescoord. Uitslagen - Over gangsklasse A St. Anna - Daknam 2-2 Zeveneken - SK Denderm. 2-3 Appels - Lovendegem 3-2 In de maand mei van volgend jaar wordt er in de sporthal te Lebbeke opnieuw een tweede zaalvoet- baltornooi ingericht. Enkele maanden geleden kende dat eerste tornooi, met de schaal Delsin als inzet, een groot sukses. De organizatoren willen er volgend jaar nog beter van maken. Organizatorisch vergt dat heel wat voorbereidend werk. Daarom wordt langs deze weg al een oproep gedaan aan de ploegen die aan dit tornooi willen deelnemen Ze worden verzocht uiter lijk voor 1 december zich te laten inschrijven van de h Roland Delsin, Laurierstraat 34 te 9370 Lebbeke. Later zullen ook de vaste data en uren van de te spreken wedstrijden worden bekend gemaakt. EDM Nazareth - Ronsele 1-2 Astene - Zevergem 1-0 Luchteren - Lembeke 2-1 Beke - Lourdes 3-0 Rangschikking Luchteren 6 11 Lembeke 6 8 Beke 6 8 SK Dendermonde 6 8 St. Anna 5 8 Zeveneken 5 6 Astene 5 5 Lovendegem 6 5 Appels 6 5 Zevergem 6 4 Ronsele 6 4 Nazareth 5 3 Daknam 5 2 Lourdes 5 1 Eerste Klasse B Destelbergen Baasrode Opj Denderm. - Schellebelle2 Bn Stekene - Oostakker 2 SV Oostakker Heusden Tielrode - Dooslaar 2 Rangschikking Baasrode 6 Schellebelle 6 Tielrode 6 RC Doorslaar 5 Destelbergen 5 SC Doorslaar 4 SV Oostakker 6 Dammen Denderm. 5 Stekene SK Oostakker DHV Heusden De partij zelf had weinig om het lijf en het werd een éénrich- tingsoptreden in dit eerder rommelig vertoon, nochtans na 10 minuten spel konden de jongens van voorzitter Me- ganck op winst geraken dan zij de eerste voltreffer van het sei zoen van Baeyens. Van der Stricht spande zich geweldig in ten einde de voorsprong op te drijven, maar het stapelspel dat zich voor het doel van Van Caeneghem afspeelde was niet van aard om de afwerking in de hand te werken. Ten andere de gewezen keeper van St.-Gent zou zich een paar keren voor en na de rust opvallend onder scheiden en daarbij liet Vereist niettegenstaande zijn 37 jaar flitsen zien, die zijn vroegere klas verraadden. In de 51 min. ontstond een verwarde fase en Van der Stricht scoorde en won meteen zijn wedden schap, daar hij 200 fr beloofde aan de klubkas indien hij de goede richting niet vond. Van dit ogenblik speelde alles af voor het bezoekende doel en als enig vermeldenswaardig feit dient het geel vermeld dat aan Johan De Bruyne werd vertoond. In de eerste helft kreeg Van der Straeten (St Pie- ters) van spelleider Teugels dezelfde kleur onder de neus gestopt. In de eindfase geraakte Baeyens gekwetst en diende Rasschaert in te springen, die zich weldra onderscheidde door nipt naast te knallen. Tenslotte zou De Veirman nog op de dwarslat besluiten en uiteindelijk zou Frans Verbe ken, die mee opgerukt was, in de blessuretijd de eindcijfers vasteleggen, (B) Doelman Romain Dierickx (Boonwijk) lost dit balletje niet (Opstal-Boonwijk 3-0). (c) De Buggenhoutse jonge ref Marcel Van Damme leidde de wedstrijd Baardegem-Sparta Appels, (avh) Doelman Van Vaerenbergh (Oordegem) puncht de bal weg (Edixvelde-Oordegem 3-1). (rik Ranide Lebbeke- gUppen. Mare D'Hauwere die E 1 1 in de tweede helft via een straf- Lutterzele 1-2 schop de gelegenheid kreeg om de gelijkmaker aan te teke- Rapide Lebbeke heeft op eigen banjerde de elfmetertrap veld een winstpunt laten ont- tegen het doelhout. Dat was voor de lokalen een ontgooch- die twee doelpunten. De be- eling. Nochtans was het Lut- zoekers waren in die eerste terzele dat in de eerste helft een helft wel de betere ploeg en 0-2 voorsprong wist te realize- hun verworven voorsprong ren. Van der Burcht en Mare kon aan de rust dan ook wor- Burssens waren de auteurs van den verrechtvaardigd. Na de In de vierde provinciale reeks G bleven de koplo pers op hun stellingen. Bambrugge plukte bij Hel- dergem, dat nochtans vooreen taai verweer zorgde, de halve inzet. Het werd dus geen doelpuntenregen maar dan toch een verdiende overwinning van de lijstaanvoerder die men, we zegden hei reeds eer der, niet zo snel van zijn voetstuk zal halen. Helder- gem legde wel al zijn energie in de wedstrijd maar kon Racing niet aan. Men kon een eervolle neder laag niet ontlopen. V. C. Ede had het op eigen bodem gemakkelijk om afstand te nemen van K.B. Idder- gem. Het zette de bezoekende verdediging meer maals onder druk. En deze begaf liefst viermaal. Met die 4-0 cijfers die wel min of meer een getrouwe weergave van de wedstrijdontwikkeling waren, ver beterde V.C. Ede zijn doelpuntengemiddelde aan zienlijk. Maar de produktiefste ploeg blijft S.K. Aai- gem. Uit de doelpunten verhouding (18-3) kan men opmaken dat S.K. over een evenwichtig en gaaf geheel beschikt. Aaigem vloerde nu Smetiede dat er nochtans uitstekend in slaagde de verliescijfers bin nen de perken te houden. Serskamp liet op eigen bodem een puntje glippen in de wedstrijd met O.Z. Bavegem. We hebben ons laten zeggen dat O.Z. wel beter presteert dan zijn huidige klassering zou laten doorschemeren. En dit kwam toch wel tot ui ting bij Serskamp. Met Bambrugge en Erondegem was het trouwens de enige ploeg die op verplaat sing iets van de koek meekreeg. Erondegem haalde slechts een puntje bij Westrem. Waar men alleszins toch op de volle pot had gerekend. Het had wel enige pech, maar liet anderdeels dan ook een paar doelrijpe kansen ongebruikt. In de vierde provin ciale H na zes speeldagen voor sommige ploegen is het zelfs zeven of vijf nog steeds twee ongeklopten namelijk Sp. Appels en Opstal. Beiden schijnen trouwens ook over de beste afweer te beschikken. In zes wedstrijden moesten ze immers slechts drie doelpunten toestaan. Op de jongste speeldag werd Berlare aan de leiding door liefst drie ploegen bijge- beend. Het moet het gezelschap aanvaarden van Schoonaarde dat bij Doggen een goede beurt maakte, van Appels dat bij Baardegem de halve inzet meegraaide en van Opstal dat Boopwijk weg speelde. «De» uitslag van de speeldag werd door Gijzegem neergezet. Het pikte een punt mee bij de lijstaanvoerder S.K. Berlare. Bij Wilskracht bekloeg men er zich vorige week nog over dat de uitslagen er niet kwamen ondanks het feit dat men zeker kwaliteit in de ploeg had. En dat kwam er te Berlare nu toch uit. Deze verdienstelijke draw zal uiteraard ook wel een stimulans betekenen voor trainer speler Frans Roelandt. Deze oefent die funktie dit seizoen voor het eerst uit. Hij werkt enorm verzekerde men ons te Gijzegem maar mocht de vruchten van zijn inspan ningen nog niet plukken. Misschien kan dit gelijk spel voor Wilskracht een beter periode inluiden. Lut- terzele bleef aan de winst te Lebbeke. En leunt met een tegen de leiders aan. kampwisseling zag men een omgekeerd beeld. Toen was het Rapide dat het hoge woord voerde. Het wist zich boven dien wel enkele kansen te scheppen. Op hoekschop om gezet door Perdaens kon Dary Goossens enigszins aan de op gelopen achterstand afknagen. Nadien miste D'Hauwere de strafschop. Bij de bezoekers was men enigszins opgetogen over het behaalde rezultaat. Daarente gen was de Lebbeekse sekreta ris Eddy Van Overstraeten een ontgoocheld man. «Akkoord» zegt hij, «met de twee bezoekende doelpunten in de eerste helft. Doch in die periode kon het gerust 2-2 ge worden zijn hadden we de ge boden kansen gegrepen. Die kwamen na de kampwisseling veelvuldiger tot stand. Toen Dary Goossens wist te milde ren kregen we opnieuw enig uitzicht. Spijtig echter dat na dien Mare D'Hauwere die strafschop miste. We mogen die jongen evenwel niets verwijten. Hij speelde een flinke partij. Daarenboven worden er ook in eerste klasse strafschoppen tegen het doel hout getrapt. Een gelijkspel hadden we op zijn minst ver diend. Met wat meer geluk aan onze kant had er zelfs meer ingezeten.» EDM Lutterzele won de derby op Rapide Lebbeke. (an) rx Burs sens (Lutterzele) zaaide heel wat herrie in de verdediging van Rapide Lebbeke. (an)

De Voorpost | 1979 | | pagina 28