R.A.L. AALST MAAKT PLANNEN OP Gezellig CVP-etentje MARC GALLE ANDERMAAL OVER NATUURBEHOUD 2 - 19-10-1979 - De Voorpost Be redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. sireeK om hun mening was gevraagd, en nog meer als de betrokkenen het heft zelf in handen hadden geno men, zichzelf in een soort van verweerkomitee had den georganiseerd en geen sterk partijgebonden figuur het hoge woord hadden la ten voeren. Laat het nog met de eerlijkste bedoelin gen zijn, het komt slecht over, temeer als daarbij dan nog op de demagogische gevoelssnaar wordt getok keld en aan het geheel naar ons gevoel een reukje van persoonlijke vriendendienst blijft kleven. Daarmee willen we ons he lemaal niet scharen aan de kant van het bestuur van Erpe-Mere. We hebben zelf ondervonden, toen we voor een bejaarde vriend met een lap grond ter plaatse enige uitleg vroegen, hoe we er onvoorstelbaar lomp werden met een kluitje in het riet gestuurd, hoe ons totaal naast de kwestie werd geantwoord, hoe zelfs op preciese vragen van een bevriende advokaat die de zaak wou behartigen geen enkel serieus antwoord werd gegeven. Zo ook kan de uitleg, die door schepen J. De Wolf in een gesprek met «Het Volk» over de Steenbergproble men wordt gegeven, ons he lemaal niet bevredigen, laat staan overtuigen. Veel kon- kreter ware het geweest als het gemeentebestuur met zijn plannen en argumenten voor de betrokkenen was gekomen en ook eens naar hen had geluisterd. Dit is naar ons weten niet gebe urd en dat ruikt naar machtsvertoon en zelfs machtsmisbruik, naar een zucht om tegen alles en nog wat in, zelfs tegen het ge zond verstand in, de eigen prestigezucht door te drij ven. Daarmee zullen wij het nooit eens zijn, Jos De Geyter SUNVALLEY De C.V.P. - gemeente raadsleden van Erpe-Mere hebben altijd de stelling verdedigd dat het oprichten van een multifunctioneel centrum een initiatief was waar niet kon achter ge staan worden. Ons voorbe houd gaat niet alleen over de lokalisatie op Steenberg, ook de financiële weerslag van het projekt doet ons ka- tegoriek neen zeggen. De aanschaf van een park en de uitrusting ervan, de verwerving van bestaande recreatieve .uitrustingen en de afbraak ervan, de oprich ting op die plaats van een bijzonder uitgebreid com plex voor sport en kuituur, dat alles voor een ge raamde uitgave van bij het half miljard (wat zal er nog bijkomen?) reikt boven het patroon van onze gemeen te. Met het oog op een leefbare gemeente en omdat het be leid er in de eerste plaats is voor de mens in zijn natuur lijke omgeving, zijn wij voor standers van het verstevi gen van de sport- en kuituu ruitrusting van de deelge meenten. Dit stemt overeen met de nieuwe inzichten van de bevoegde departe menten die het steeds min der en minder moeten heb ben van mastodont- projekten. Er blijft dus over het pro bleem om de gemeente te voorzien van een nieuw gemeentehuis. Voor een gemeentehuis alleen moet men Steenberg niet heb ben, dat is zo duidelijk. Het besluit van een mens die tot een nieuw inzicht komt, om óp zijn stappen terug te ke ren, is steeds een bewijs van wijsheid. Dit geldt ook voor een schepencollege. Amaat Gabriëls oud-burgemeester van Bambrugge vaak de belangrijkste voor waarde om nog te voldoen aan de actuele plaatsaan biedingen. Ik hoop dat de gekende politieke kortzich tigheid op de zaak geen domper zal zetten. Ik moet eens te meer de initiatief nemers gelukwensen voor hun voortdurende bezieling op dit terrein. Tenslotte nog een woordje over de openheid waarover de laatste jaren zoveel ge- palaberd wordt. Echte openheid betekent dat de inwoners voldoende weten wat beslist wordt en welke argumenten ervan aan de basis liggen. De passieve openheid van de vorige legislatuur was al leszins ontoereikend. De inspraakvergaderingen waren een nieuwigheid in deze legislatuur en ik meen dat er toch wel een inspan ning gedaan is om, dank zij een documentatiemap, een diaprojectie en een weder zijdse uitwisseling van in formatie de inwoners echt beter voor te lichten. Een grote stap in de goede rich ting! Want, bij de klassieke vor men van inspraak en voor lichting heeft men niet zel den te doen met actiegroe pen en mensen die bijzon der gemotiveerd zijn om er aan deel te nemen, maar men bereikt zelden de in woner, de handelaar, be drijfsleider, landbouwer, werknemer, met andere woorden, de mensen die men werkelijk wil bereiken. Daarom wil ik toch wel een bijzondere inspanning van het C.B.S. in het licht stel len, waarmee op de meest informele wijze inspraak en voorlichting werd georgani seerd voor de bloemensec- tor en voor heel wat bedrij ven en landbouwers. Het grote, ontzaglijk aantal in formele contacten is een stroom van voorlichting van weerszijden: van de inwo ners naar de ambtenaar en van de ambtenaar naar de inwoners. Het is gebleken dat pas na dat een dergelijke relatie geschapen werd, een in spraakvergadering niet al leen bijzonder geanimeerd is, maar ook een overvloed aan informatie oplevert. Het is niet alleen om een pluim op eigen P.V.V.-hoed te steken, maar vooral om uniek initiatief in het licht te stellen dat ik de aandacht van de lezer wil vestigen op de grondige beleidsvoor- lichting die de P.V.V. maan delijks laat verschijnen. De P.V.V. wil aan alle inwoners duidelijk zeggen wat er bin nen de stadhuismuren be slist wordt, wat haar stand punt in de zaak was en wat de nuchtere informatie en argumenten waren waarop de P.V.V. zich gebaseerd heeft om die beslissingen te helpen nemen. Duidelijker kan het niet! Willy Van Renterghem REGIONAAL KONGRES De afdeling Aalst van de R.A.L. heeft op 25 september en 2 oktober haar jaarlijks kongres gehouden om de krachtlijnen van de interne organisatie, van de vor ming, en vooral van het arbeiderswerk vast te leggen. Het kongres nam drie resoluties aan: één over de vor ming van militanten en stagairs (met het aksent op tema's als het antikapitalistisch alternatief, arbeider- skontrole, enz.); één over de interne organisatie )met een nieuwe takenverdeling waarbij meer aandacht werd geschonken aan agitprop); en één de belangrijk ste over het werk in de vakbonden en aan de bedrijven. Er was ook een uitgebreide diskussie over de nationale- en de afdelingspers. Het kongres is volgens de militanten een goede start geweest om de afdeling die de jongste maanden een nieuwe elan kende stevi ger op te bouwen en haar inplanting te versterken. Twee vergaderingen lang nieuws (voorde Rode Mol), hebben de militanten van de enz. RAL afd Aalst de koppen bij Het feit dat men een vol- me- wassen afdeling wordt kaar gestoken om de vele bleek echter vooral uit de taken van de afdeling te be- ernst waarmee de diskussie spreken en om te zien hoe was voorbereid: er waren men met zo weinig mensen drie teksten uitgewerkt over zoveel taken aankunnen. Er de drie tema's waarover het is lang beraadslaagd over kongres ging: de uitbouw de pers, zowel over Rood vandeeigenorganisatie.de als over het eigen maand blad de Rode Mol. Vele kritieken op beide bla den, zowel inzake inhoud als verspreiding: Soms te veel geschreven voor inge wijden, te moeilijk taalge bruik, te weinig aandacht voor de konkrete proble men, te weinig regionaal vorming van militanten en stagairs en (vooral) een planning voor onze tussen komst in de vakbonden en het arbeidersmilieu. Voor de interne organisatie werd een balans opge maakt van de vele taken die dit vergt en ook van de ta ken die voortvloeien uit de vele tussenkomsten die men wilt willen doen of de vele initiatieven waaraan men wilt deelnemen (mi- lieuwerk, vrouwenwerk, jeugdwerk, openbaar vor mingswerk, maar vooral syndikaal en bedrijfswerk). Er werd daarbij ook speciaal aandacht besteed aan de pers - taken en aan de ver betering van onze agit-prop (agitatie en propaganda). Voor de vorming van mili tanten en stagairs werd een programma opgesteld waarbij een systeem is uit gewerkt om de binnen landse sociale en politieke aktualiteit op de voet te vol gen (via o.m. een persover zicht en politieke nota's), en werd een programma ont worpen voor de bespreking van de strategische pro blemen van de arbeider sbeweging (anti kapitalisti sche alternatief, arbeids- kontrole....) en voor de in ternationale solidariteit (ar- beidersstrijd in kapitalisti sche landen, strijd in de derde wereld, anti - bureau- kratische strijd in de arbei- dersstaten). Tenslotte werd een uitge breide resolutie besprak lij' geamendeerd en aanva inzake het arbeiderwe P' Daarin werd een schets lp sproken van de arbeii sbeweging in de streek ra de rol die men daarin als Dis litieke kracht kan spelei Bij de interventies werd rol beklemtoond van de gen informatiemiddel (pamfletten, pers), hoe n w door publieke manifestal |0| naar voor komen, welk w 0| men kan doen in de s( voor een demokratisch strijd - syndikalisme, werking aan de bedrijvig zelf (welke, hoe...). En tei v lotte welke praktische j j volgen dat al dat werk dal ,n voorrang moet hebl heeft voor de afdeli ;a Daarbij werden ook proj ten op langere termijn c rdi wikkeld (de oprichting bedrijfsgroepen sympa- tisanten, de werking ifcrv bedrijfskorrespondenten De krachtlijnen zijn schreven, de goedfcw keurde teksten moeten en als leidraad dienen bij verdere werking. lot vr< Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is. komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat Omtrent de Sun - Valley te Erpe-Mere. De plannen van het ge meentebestuur van Erpe- Mere om de Steenberg te Bambrugge (deelgemeente van Erpe-Mere) in 1e pal men voor wat geleerd wordt genoemd een multifunktio- neel centrum (gemeente huis, sportcentrum, kuituur centrum) lokken nogal wat hevig protest uit van de kant van de mensen die op deze Steenberg gebruik maken van een uitgebreid rekrea- tiecentrum, beter gekend onder de naam Sunvalley. Vooral de eerste promotors van dit dag- en rekreatie- verblijf, die ter plaatse de kommerciële vruchten er van plukken, zetten hun schouders onder dit protest daarin gevolgd door de kwasi - totaliteit van de ge bruikers van het oord, vis sers, caravan - kampeer ders, natuurliefhebbers. Waar wij de ongerustheid en het protest van de vele bescheiden gebruikers van het recreatiecentrum vol gen en begrijpen, waar we hen ook steunen als ze zich ten einde raad tot de pers wenden om hun grieven kenbaar te maken, waar wij goed verstaan dat ze zich niet goedschiks wensen neer te leggen bij beslissin gen die boven en zonder hen en zonder enige in spraak zijn genomen, vin den we minder gelukkig de manier waarop ze hun be zwaren naar de buitenwe reld hebben laten brengen. Ze hebben daarbij als woordvoerder Ghis Wil- lems, CVP- volksvertegenwoordiger, gekozen en hem niet alleen met de opdracht bedacht de persmensen uit te nodigen (waar we nog helemaal niets verkeerds in zien) maar hem ook tot hun woordvoerder gepromo veerd op de gehouden perskonferentie. Zo we hen dit recht helemaal niet be twisten, toch zijn wij van mening dat het protest heel wat meer weerklank zou hebben gevonden in de be volking als naast Ghis Wil- lems ook mensen uit andere partijen uit de Impuls Zopas kreeg ik het nieuwe nummer in handen van het Aalsterse tijdschrift voor handel, nijverheid, land- en tuinbouw. Het is in een heel nieuw kleedje gestoken en heet nu «IMPULS», waaruit duidelijk de intentie van het C.B.S. en de redactiegroep blijkt. Een impuls die nauwe lijks kan onderschat worden is de aanstelling van een bedrijfsconsulent van het Economisch en Sociaal In stituut van de Middenstand (ESIM), die gedurende 2 dagen per week spreekdag houdt op het stadhuis en die zijn diensten ter beschik king stelt van mensen die net een nieuwe zaak willen openen, en van handelaars en industriëlen die hun zaak willen optimaliseren. Naar ik kon vernemen zijn er voorlopig twee bedrijfs- consulenten in Aalst aan het werk. De ene is de Oost- vlaamse bedrijfsconsulent die in een interview in «IM PULS» grondig wordt voor gesteld; waarschijnlijk met de bedoeling dat het ver- personaliseren van een ambt dat ambt meteen ook veel toegankelijker maakt. De tweede bedrijfsconsu lent, de heer Ludo Verhey- den, wordt na een lange in werkingsperiode in de pro blematiek van Aalst, de de finitieve Aalsterse bedrijfs consulent. Een twee belangrijke implus is de artikel over export waarin aan onze bedrijfslei ders toch een ontzaglijk stuk informatie wordt gege ven. Het is ook een artikel waarop Burgemeester L. D'Haeseleer zich geba seerd heeft om in Aalst de grote promotor te worden van intense samenwerking, en dit niet alleen op export- gebied Ook voor de binnen landse verkoopspromotie dringt samenwerking zich op in analogie met de in «Impuls» gepubliceerde Nederlandse samenwer kingsvorm. De plannen om jonge men sen te begeesteren voor zelfstandig werken of een verantwoordelijke rol te ver vullen in de bedrijfswereld, zijn bijzonder waardevol. Ik hoop dat het initiatief de no dige steun vindt bij de ho gere overheid. Ervaring is GESCHIEDENIS LEREN, POL DE PAEPE, EN OPEN KAART SPELEN! Het heeft ook mij in zekere zin gespeten, dat niemand buiten dan Pol De Paepe vorige week ingegaan is op de polemiek die in dit blad tussen Jan Caudron en mij zelf omtrent kollaboratie en weerstand werd ge voerd, hoe onvolledig die vanwege onder méér de plaatsruimte ook mocht zijn. Maar op het gevaar af nooit zijn vriend te worden zoals hij het nochtans, het zij dan voorwaardelijk, schijnt te wensen moet ik toch beginnen met tot Pol De Paepe te zeggen dat hij me teleurgesteld heeft. Ik dacht hem tot beter in staat. Als men anderen van ge- den. Zoals trouwens ook de schiedenisverdraaiïng be- bewering over «de officiële schuldigt, dan moet men chef van de bijzonderste zich met zorg over de stof in weerstandsgroep die tot 6 kwestie buigen. Waar hij september ondergedoken schrijft dat de Kommunisten bleef op 7 km van Aalst». Ik pas in 1942, na de agressie kan u echter wet zeggen, P. tegen Rusland, aan weer- De Paepe, dat wij indien gij stand begonnen te doen, ons slechts op de koer van hebben we het al. De aanval het stadhuis belet gezien, van Hitlerop de Sovjet-Unie wij u nooit gezien hebben, gebon in negentienhonder- noch die nacht van De Be- déénenveertig, Pol! vrijding zelf" noch de nach- Tot daar dan, maar Pol ten voor de komst van de heeft andere gaten in zijn geallieerden, noch toen we geheugen, of liever het gaat de fraai geüniformeerden niet ver genoeg terug. Het is op het stadhuis gingen wij voor hem blijkbaar van geen zen op het gevaar van enkel belang, dat begin de Duitse ronddolende troe- jaren dertig Mussolini in Ita- pen, noch te Hofstade toen lië het fascisme aan de we schier ongewapend het macht had gebracht, dat Hit- bos tussen steenweg en Ier dat in 1933 in Duitsland Dender van Duitse soldaten deed - massamoorden en een ganse kompagnie koncentratiekampen inbe- gingen zuiveren, noch te grepen en dat kort Oordegem toen bij een der- daarop de Spaanse burge- gelijke operatie op vraag roorlog uitbrak. Ik laat de Ie- van de bevolking, de jonge zer oordelen wat dit bete- weerstanders Linthout en kent heeft voor de kollabo- Danghelet sneuvelden, ratie en het fascisme in ons noch toen we ten noorden land. Vandaag zijn er kris- van St.-Niklaas hetzelfde tenen die zich de toenma- werk opknapten, noch toen lige steun aan Franco be- we de vrijwilligers slijsten klagen. Zoals er vandaag openden om de Amerï- geschiedenisschrijvers zijn kaanse troepen tijdens het die inzien, dat Frankrijk en von Rundstedt - offensief in Engeland de Sovjet-Unie in de Ardennen ter hulp te een patsituatie hadden ge- snellen, manoeuvreerd die tot het Neem ook maar uw boekje niet - aanvalspakt heeft ge- van geschiedenis ter hand, leid. Maar dat alles heeft Pol, inzake Estland, Letland voor P. De Paepe en zijn en noem maar op, we gaan geschiedschrijving geen be- er dus nu niet op in. Dat lang, Welnu, dat alles hact doen we echter wel inzake voor de Kommunisten wél wat gij ongeveer noemt de belang, hun militantenleven zuivere weerstand zonder van de jaren dertig is ermee risico van Duitse weer- gevuld, en hun weerstand wraak. De anderen in bezet was dus slechts de voortzet- Europa zouden het dus wel ting van hun politieke strijd, doen, nietwaar, als dege- met daar bijkomend de nen die toen redeneerden weerstand in eigen land te- zoals gij vandaag, en wei gen de bezetting ervan, met licht ook dan, het er maar alle gevolgen vandien. rustig levend afbrachten, en Vandaag nog lopen te Aalst hun rantsoenen konden mensen rond die kunnen aanvullen op de zwarte getuigen dat de Kommunis- markt. Degenen die het geld ten en ik behoorde er als en/oor hadden, wel te ver- 22-jarige toe vanaf de staan! zomer 1940 de weerstand Wanneer men rustig de be- organiseerden. De eerste zetting heeft doorgemaakt, gevangene van Breen- met alleen de zorg om eigen donck nog voor het volle- vel, weet men natuurlijk dig als koncentratiekamp weinig af van de wegges- was uitgebouwd en vóór de leepte, doodgemartelde en agressie op de Sovjet-Unie uitgehongerde weerstan- was de Kommunist René ders. Maar toch wil men er Dillen. over meepraten, hoor, en De wel zeer lichtzinnige ook over de toestanden in aanval aan't adres van Vuur- de koncentratiekampen en kruisers, oud-strijders en 0ver de stoute Kommunis- invaliden, laat ik liefst door ten daar, want ook dat komt deze mensen beantwoor- te pas wanneer men de weerstand afbreekt en de kollaboratie goedpraat. Een beetje flauw, nietwaar Pol De Paepe, dat onderti teltje «Jan Caudron, een moordenaar?». Misschien waart ook gij nog een schoolknaap op dat ogen blik. Maar dan past het wel even bij de aktualiteit aan te knopen. Onze weerzin te gen die algemene liefde van u ook voor degenen die van hun daden 1940-45 geen spijt hebben heeft een reële basis. Iets gele zen over dat VMO- oefenkamp in de Arden nen? Voor u wellicht flau wekul, gans verzonnen. U moet me dan eens uitleg gen, beste Pol, waarom de zo weinig doortastende prokureur toevallig een der stichters - leden is van de Vlaams-Zuidafrikaanse Protea - kontaktklub (opge richt mede met o.m. VMO- leden) en waarom de on derzoeksrechter omtrent die VMO-aktiviteiten, maar die zich tegen de aankla gers richt, ook toevallig de zoon is van Van Coppenol- le, tijdens de bezet ting korpsoverste van de Belgische Rijkswacht onder nazi - kontrole, en die geen onderscheid wenste te ma ken tussen banditisme en weerstand?! Fraai vooruit zicht, niet? Opvallend is trouwens, dat Pol De Paepe zo zwijgzaam is over de kollaboratie. Of zijn oud-strijders, weer standers en zo meer het ge vaar? Ik zal er maar niet verder op ingaan. Eén op merking moet me nochtans nog uit de pen. Waarom de naam niet vernoemd van die weerstander die op 21 juli gehuldigd werd en die in om ne 1957 wegens derlands veroordeeld geworden? mep onder de gordel? spijt me, Pol De Pae L maar met uw zorgvuldig gehouden dossiers, na artikel, en na wat ren geleden omtrent bepaald stedelijk komi door Pol De Paepe na jar< T lang zwijgen aan de .jj werd gehangen, zou me helemaal niet verwoni j ren. Spijtig, maar ik doe het ver anders: met open vizfc», Ray De Snf SOLIDARITEIT MET EN HULP AAN VIETNAM BEHOUDEN EN VERSTERKEN De afdeling Aalst van de Kommunistische Partij van Solidariteit, Exfam België verheugt zich over de brede pluralistische be- de Vereniging weging die zich aftekent tegen de beslissing van ont- Vietnam, de KPB, week van 17 tot 22 septs j j ber onder haar leden eei r i nanciële steunaktie wikkelingshulpminister Mare Eyskens om de hulp aan Democratie-Chrétienne, de stortte aldus tienduizi eer Vietnam stop te zetten. RW, de PS, bewijst dat deze frank op de PCR van eisen door brede lagen van Vereniging België-Vietr De KP-Aalst stelt zich op beursstudenten en dus de Belgische bevolking ge- Herfststraat49-1050 Bi jot achter de vier gemeen- ook voor degenen die op 5 dragen worden. Kanunnik sel. Dit nummer is Oral schappelijke eisen die tij- en 12 juli in België aankwa- Houtart onderstreepte tij- 1090059-70. De KP-A dens een perskonferentie te men behouden; dens de perskonferentie dat roept allen die zich de m rir Brussel op maandag 24 de hulp aan de Oost- de hulp aan Vietnam niet dige strijd van het Viet september naar voor wer- Aziatische vluchtelingen verminderd maar verhoogd mese volk herinneren ch den gebracht: mag in niets het onthaal- zou moeten worden en dat eveneens financiële huif de opvang van de vluch- programma voor de vluchte- dit overeenstemt met de verzekeren. Dit kan des Yf telingen uit Zuid-Oost Azië lingenuitZuid-Amerika ver- wensen van de katolieke vallend ook gebeuren |j, voortzetten; tragen. overheid in Vietnam. Deze haar burelen Nieuwbe di de hulp aan Vietnam Dat deze perskonferentie eisen stemmen ook over- straat 35 te Aalst of la' behouden; georganiseerd werd door een met de stellingnamen haar de verbintenissen door vertegenwoordigers van van de KPB in juni en juli. België aangegaan tenover- Broederlijk Delen, Daens In dezelfde geest organi- staan van de Vietnamese Aktiefonds, Socialistische seerde de KPB-Aalst in de PCN KP-Denf 000-0415619-71. Yl .Dl Bij de opening van het akademisch jaar te Aalst verleden Industriële Ontwikkeling», maandag had minister van het Vlaamse Gewest Mare De minister wilde duidelijk onderscheiden milieunf g" Gatle het over «Natuurbehoud, Natuurbescherming en regelen en maatregelen inzake natuurbescherming^ In hooggeïndustrializeerde en droomt, dichtbevolkte landen zoals bij voorbeeld België, zijn op vele plaatsen lucht, wateren bodem zodanig verwijderd geraakt van hun gezonde evenwichtstoe stand tot kuratieve, helende, herstellende maatregelen drin gend nodig werden. Hiervoor werden dan ook grote geldmid delen vrijgemaakt. Al te weinig echter wordt er preventief opgetreden. Aktieve natuurbescherming bevindt zich nog in het beginstadium. Door het sukses van de herstel lende maatregelen bleef echter precies de diepere problema tiek van het natuurbehoud te lang verborgen. Mare Galle neemt zich dan ook voor absolute prioriteit te ver lenen aan een politiek van na tuurbehoud en -bescherming. Hij wil ondermeer volgende plannen realizeren: 1. Uitbreiding van de Dienst Waters en Bossen die instaan voor het beheer van de natuur reservaten. Gedacht wordt hierbij aan een ploeg natuurbe- schermingskonsulenten en natuurwachters die moeten helpen met de dagelijkse pro blemen van beheer en zorgen voor de zo noodzakelijke bege leiding van de bevolking, on dermeer door metingen, tellin gen, enquêtes en waarnemin gen allerhande. 2. Hervorming van de Hoge Raad voor Natuurbehoud. Binnen de Vlaamse Kamer van deze Raad zou een technische kommissie kunnen worden op gericht bestaande louter uit we tenschapsmensen. Dit zou dan de aanloop kunnen worden tot een Instituut voor Natuurbe houd, iets waarvan de minister Eens anders dan anders konden CVP-mandatarissen, - leden en sympatisanten |V samenkomen. Niet in een of ander lokaal met redevoeringen en overloze diskus- jj sies maar nu, verleden week-end zaterdagavond en zondagmiddag en -avond, in [i het gezellige apostelken. Dit dan bij een lekker maal. Een driehonderdtal gegadig- den gaf heel wat werk aan de organisatoren, de beide CVP-sekties van Klein-Aals met dan vooral Chris Lievens-Borms en Henri Van de Perre il)(! Uiteraard speelde een ander aspekt ook wel mee: door de leden te spijzen de kas lre eveneens te spijzen. p0 Het moet wel bijzonder goed meegevallen zijn want besloten werd dit initiatief te laten uitgroeien tot een jaarlijkse traditie op een week-end in oktober. je Onder de vele «eters» volksvertegenwoordiger Ghisleen Willems, afdelingsvoorzit ter Frans De Haeck, gemeenteraadsleden Raymond Uytersprot, Robert De Pauw, Julien Vinck, Eugeen Van der Biest en Remi Van Vaerenbergh OCMW-raadsleden Piet Rousseau, Amandt, De Vijlder. Daarmee kwam verleden zaterdag elke Aalsterse partij aan haar trekken. De CCVP al etend, de «Daensisten» al spelend en luisterend, de BSP te Aalst en de PVV te Moorsel al dansend en de KPB zou het in de Mikisklub houden bij Kore aanse kunst. Wegens omstandigheden werd dit echter uitgesteld. Uitgesteld is niel (altijd) verloren. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 2