Vier titels voor Asalii Kwai Zele Koszen-Sint Antoon (t-ANTOON Eerste zege HERFSTRIT TE MOERZEKE 32 - 19-10-1979 - De Voorpost voorin steeds n n bedr "s ten op tirs' Als zodanig geniet hij een bij zondere populariteit bij jonge mensen, vooral in basketbal- kringen. Want Firmin is een fervent basketliefhebber. Hoe het groeide Een achttal jaren geleden speelden enkele groepjes jon gens regelmatig basketbal op de binnenkoer van het Sint Laurentiuskollege aan de Ka pucijnenlaan. Uit die groepjes ontstond mettertijd een klubje. Deze 13 en 14-jarigen beoe fenden hun geliefkoosde sport met overtuiging en entoe- ziasme en na iedere wed strijdhadden ze dan ook reuze zin in een verfrissende dronk. Waar zouden ze voor taan elke week een cola of een limonade gaan drinken? De oplossing lag zó voor de hand: in de drukbezochte Kos- zen Club vonden ze niet alleen een likkebaardend - lekker - lessend koele dronk voor hun dorstige kelen, maar boven dien een warm woordje van be langstelling vanwege patron Firmin, die een aandachtig oor verleende aan de verhalen van zijn jeugdige klanten. De eerste stap was gezet. Want na een tijdje wilden Pa trick Rubbrecht, Philippe Renders, Urbain Kiekepoos, Luc en Mare Stuerebaut en Willy Eemans toch écht in kompetitie gaan spelen. Er werd uitgekeken naar een 'onderkomen' en uiteindelijk leidden alle wegen opnieuw naar Firmin Kennis. Het was Patrick die zijn stoute basketschoenen aantrok en naar de man - achter - de - toog stapte om aan deze vertrouwd geworden figuur hun toe komstplannen te ontvouwen. De waard van 'de Koszen- had er wel zin in en zo werd al vlug de basketvereniging Kos zen Club geboren... Okapi, de thuishaven En weldra werd dus gestart in het Basket-liefhebbers Ver bond Aalst, waar men nu aan het zesde seizoen in kompeti- tieverband is begonnen. Die vroegere tieners zijn nu volwassen en enkele onder hen zijn intussen ook al getrouwd of staan op vrijersvoeten. Dit is blijkbaar geen bezwaar voor het klubje gezworen kamera den. Van de 'mannen van het eerste uur speelt alleen Mare Stue rebaut niet meer. Willy Ee mans, die er een tijdje de brui aan gaf, keerde dit jaar te rug... De kern werd midderwijl aan gevuld met Tony Staels en Mare Spaenhoven en begin van dit seizoen kwamen ook Leo Loos en Marc Buys de rangen vervoegen. Voor het seizoen 1979-80 bo den zich twaalf ploegen aan voor de Aalsterse liefhebbers kompetitie. Studio Borghmans, de kam pioen van vorig jaar, is op nieuw een serieus kandidaat voor de titel. Verder zijn Ter linden, Pompierken, De Nachtwacht, Olympia de klubs met nog enkelvoudige namen. De kombinatiesheten Opel-GM, Hoorn-Bastiaens, H ughs-Toff-Shakespeare Beco-Team, Cockpit-Zorba en tenslotte natuurlijk ook Koszen-Sint Antoon, een nieuwe kombinatie. Alle ploegen, behalve Terlin den en Borghmans, hebben de zaal van Okapi Aalst als thuis haven. Sponsors Wat betekenen nu al de namen van die klubs? What's in a name?' vraagt men zich inderdaad af. Die namen zijn deze van de sponsors, zoals ook bij de grotenin de basketwereld het geval is. Dat kunnen er één of meerdere zijn. Bij Koszen-Sint Antoon zijn dat er dus twee: Dirk Baeyens, de man van de Koszen Club en Firmin en Yvette Kennis, die naar de Pontstraat verhuis den. Uit wat bestaat dat sponsoren nu eigenlijk? Sponsoren is afkomstig uit het Engels en betekende oor spronkelijk: een evenement, radio- of tv-uitzending, bekos tigen bij wjjze van spreken. Later werd die betekenis uit gebreid tot het meer algemene 'hij die de kosten van iets draagt'. De basketploeg Koszen Sint-Antoon Aalst, (eric) Bij de profklubs met beroeps spelers uit binnen- en vooral buitenland, bestaat het er vooral in Amerikaanse profs aan te werven en ze te betalen. Bij het zogenaamde kleine grut zijn die financiële lasten uiter aard minder groot, doch geenszins te onderschatten. Ten laste van de sponsor val len namelijk het aankopen van de volledige uitrusting van alle spelers, de verfrissingen tij dens de rust en na de wedstrij den en de huur van de zaal. Als men bedenkt, dat ieder seizoen toch ruim 25 wedstrijden wor den gespeeld, dan vormt dit in totaal toch geen onaardig be drag. Hand in hand, kameraden! Bij sponsors van liefhebbers- klubs liggen de zaken in het algemeen wel enigszins anders dan bij beroeps. Waar bij de topklubs praktisch alles op het kommerciële vlak ligt, zijn mensen als Firmin Kennis in de eerste plaats min der bedacht om onmiddellijk persoonlijk voordeel uit hun klubje te puren. Firmin is als het ware ver groeid met zijn jonge spelers. Ondanks het feit, dat verschil lende onderhen getrouwd zijn, bleven de meeste onder hen het ploegje trouw en is de onder linge kameraadschap met de jaren mee gegroeid. De rol van kleine sponsors ligt dus meer op het menselijk vlak. Is geldelijke steun na tuurlijk onontbeerlijk, het in stand houden van vriend schapsbanden tussen de leden van de klub is een onbetaal- De Zeelse jeugdvereniging blijft de titels aaneen rijgen. De jeugd kwam eens te meer aan zijn trekken, tij dens de kampioenschap pen van de Vlaamse regio. De eerste drie uit de diverse reeksen, zijn geselekteerd voor de Nationale titels die op 11 november zullen be twist worden, tegen de kan didaten van de Waalse pro vincies. Tijdens de Oost- vlaamse kampioenschap pen had de Asahi Kwai jeugd zich reeds de grote slokop getoond en te Eeklo selekteerden zich vijf judo ka's met 4 eerste plaatsen en een bronzen medaille. Bij de Juniores kwam Asahi er sterk uit. Marc Van der Haegen (78 kg) was opnieuw de blik vanger van het gebeuren. Op zijn superioriteit staat momenteel geen maat. Hij overwon nu ook weer al zijn tegenstanders met ippon en wordt als de grote kandidaat voor de belgische titel ge tipt. Junior Mario Bouwens (95 kg), die in het provinciaal kampioenschap een tweede plaats verwierf, deed het nu nog beter. Hij kwam in finale en stond op een bepaald ogenblik twee koka's achter. Maar met een wurging hield hij zijn te genstander op de tatami en veroverde de Vlaamse Be ker. Johan Fierens werd in de reeksen uitgeschakeld, maar kwam langs de her kansingen terug. Hij ver overde een gedeeld derde plaats en moest tegen Ge ert Callaert van J.C Berlare opnieuw op de mat. Hij ge raakte wel voorop maar faalde dan op het vlak van doorzicht en Geert Callaert scoorde een yuko en me teen was hij de derde kan didaat voor deelname te Brussei. Bij de Beloften werden Pe ter Bracke, Danny Claeyé, Erik Van Rie en Ivan De Raedt in de reeksen uitge schakeld. In finales stond de Zeelse opkomende kracht Said Bouharrak, te gen belgische kampioen Koen de Vriendt uit Bras- schaat. De Zeienaar was meester op de tatami en haalde verschillende voor delen met zijn technische vaardigheid. Hij zette de kroon op het werk om De Raedt definitief uit te scha kelen met een houdgreep. Bij de kadetten werd in de reeks minder dan 42 kg Oostvlaams kampioen Freddy De Schrijver de win naar. Hij geraakte in finale dank zij twee ippon en een koka overwinning en zijn te genstander werd uitge schakeld na twee verwittin- gen wegens passief vech ten. Hij was de enige kadet die een Vlaamse zege be haalde. In de reeks minder dan 52 kg haalde Eddy Van de Cauter een bronzen me daille. Nadat hij in de reek sen door de Belgische kampioen werd uitgescha keld, kwam hij langs de her kansingen terug om nog een ticket voor Brussel af te dwingen. De provinciale kampioenen Patrick Van Acker en Ronny De Block werden uitge schakeld. Provinciaal kam pioen Franky Huyghe, kon wegens een opgelopen polsbreuk tijdens zijn finale kamp, nu niet aantreden en Franky Rasschaert woog 500 gr te zwaar en werd tot toeschouwer gedegra deerd. De Zeelse judovereniging zit op rozen met hun jeugd en mag hoopvol naar Brus sel afreizen, er komen zeker nationale titels mee terug, rug. BENO De ploeg van Yawara Kwai Dendermonde die tweede werd p de Belgische Shukokai kampioen schappen te Luik. Individueel werd Waterschoot Pierre derde en Van den Abbeele Rudy 4e bij de juniores Nobels Mare wed 5e bij de seniors en 4e in kata. Pontstraat 21Achter een smalle gevel op de hoek van de Klapstraat gaat een gezellig interieur schuil, het gedroomde kader voor een intiem etentje met vrienden. «Sint Antoon Firmin Kennis is de man die daar sedert het begin van dit jaar woont met echtgenote Yvette en hun zoon. Enkele maanden geleden zijn zij van Koszen Club aan de Leo de Bethunelaan komen overwaaien naar het centrum van de stad. Firmin was jarenlang uitbater van deze jeugdklub. SPIJSHUIS RESTAURANT Uitb.: FIRMIN KENNIS DE TROCH TEL.053-771883 - Privé 7051 96 ONZE SPECIALITEITEN Toumedos Steaks Scampis Vistong St Antoon Kikkerbilletjes Open van 11.30tot 14,30 18 tot Gesloten Dins-Wöens en Zondagavond Pontstraat 21 AALST De herfstrit van de M V traal punt de Zwalmstreek. Moerzeke is traditiegetrouw De deelnemingsprijs blijft een van de laatste grote zoals voorheen 200 fr voor toergebeurtenissen van het deelname aan de rondrit, jaar en een van die gele- een zeer originele medaille, genheden die geen enkele lunch na aankomst, een motorrijder wil missen. drink. Dit jaar heeft onze rondrit Tevens wordt meegedeeld plaats op zondag 28 okto- dat onder de deelnemers ber 1979. Zoals de voor- die de rondrit uitrijden een gaande jaren werden kleine tombola wordt georgani- toeristische wegen uitge- seerd met als hoofdprijs een zocht waarop een volledig bromfiets, bewegwijzerd parcours is Hier volgen nog enkele uitgestippeld De lengte er- praktische gegevens: de in- van is 180 km met als een- schrijvingen gebeuren baar aspekt van de zaak. Wij hebben vorige week woensdag de wedstrijd tussen Koszen-Sint Antoon en Studio Borghmans bijgewoond en heel even de atmosfeer in dit bescheiden basketmidden ge proefd. Het spreekt vanzelf dat bij ver lies tijdens de wedstrijd soms wel een hartig woordje wordt gewisseld. Zo hoort het ook. Loopt men er totaal onver schillig bij, dan heeft het doodgewoon geen zin om te spelen. De overwinning is de enige in zet en dat juist maakt het zo aantrekkelijk. Onder de dou che worden alle meningsver schillen door de weldoende waterstralen weggespoeld en zijn kwinkslagen en mopjes schering en inslag. Na de jongste wedstrijd ont stond er in de kleedkamer wel enige betwisting over de wed strijdleiding. Men was namelijk niet erg te spreken over het feit, dat men gedurende vier opeenvolgende wedstrijden met dezelfde spel leiders zat opgescheept, wat inderdaad niet erg logisch kan worden genoemd en waar het Verbond wel dringend wat moet aan verhelpen. Over de uitslag van de wedstrijd was men wel tevreden. Een 53-59 nederlaag tegen de titelvoer- ders was beslist eervol te noe men. Bij de rust was de stand 17-28. De jongens van de Koszen-Sint Antoon-kombinatie hadden vrij goed stand gehouden en zouden het na de herneming zelfs nog beter doen. Als men rekening houdt met het feit, dat ze de wedstrijd met slechts drie man beëindigden is het verschil van zes punten zelfs een wapenfeit te noemen. Want de scheidsrechters gin gen toch niet vrijuit. Kenschetsend voor de mentali teit van coach Renders was het feit, dat Philippe in de laatste minuut nog een prachtige korf lukte, toen hij nog met slechts twee ploegmaats tussen de lij nen stond. Nooit de armen laten hangel dus blijkbaar het motto bij nse uw rzi ing En nooit blijven zeuren o dingen, die voorbij zijn. In de bar van Okapi repte n met geen woord meer over arbitrage of over het verb Tussen pot en pint werden dere onderwerpen aanges den. Men kon als het ware de kan raadschappelijke sfeer voelen en het in stand hout van dergelijke mentaliteit is grote verdienste van men als Firmin Kennis en O Baeyens. ti Koszen-Sint Antoon koest §tri geen titelambities, maar l£j( onderlinge verbondenh moet dit simpatieke ploegje kjé staat stellen net als vorig jt ga een eervolle plaats in de eit stand te bereiken. Wat wij deze jongens na pgi hartverwarmende eer m kennis-making van harte gi nen... C.A je i af Eerste klasse Het is dus gelukkig geen 0 op 10 geworden voor Okapi. Het heeft zijn fans die ondanks vier nederlagen toch nog talrijk waren opgekomen op een eer ste nederlaag vergast. Okapi heeft, om van het fel aanklam pende nooit aflatende Verviers te winnen, al zijn energie in de weegschaal moeten leggen. En inzonderheid Schorreet keek op geen krachtinspanning om de tegenstander te slopen. Okapi won moeizaam maar niemand zal die overwinning durven beknibbelen. Het be gon minder goed voor de Aals- tenaars die de bal een paar keer naast de basket mikten. Inzoverre dat men in die begin- faze slechts aan een 2 op 7 shotprestatie reikte. Gelukkig liep het naderhand beter zodat men bij het afsluiten van de eerste speelhelft een shotpres tatie van om en bij de zestig procent kon noteren. Was het voor de Walen slechts een koud kunstje in het begin van de wedstrijd naar voorsprong te stevenen dan evolueerde het scorebord van Morgan met een 7 op 11 en van Taylor die in die eerste periode al drie driepunters lukte en dan ook vijftien punten aanbracht. Opmerkelijk was vooral dat Okapi minder balverlies leed dan in zijn vorige wedstrijden en dat men aanvallend ook Okapi-Verviers. Danny Sherrill eens te meer een enorme en dus ook een ruim aandeel In de overwinning (eddy) ike meer rebounds plukte. Mt iei W met d'e 36-25 had Okapi 1 reikt. Want in de pressie basket en kwam drie punten terug (42-39). was Taylor en Sch n flP' I reel toesloegen om bij de r M tfHhk Qt>. èj 1 Wr ac*" Pun,en ^'oorsprong jjt 1 verwerven (49-41). Na dei deemsterde Morgan weg. I v' wRmb^ÊÊÈÊÊtKF'*-- mL. -hu a bracht toen nog slechts '0i JLu. punten aan waarvan vier ls vrijworpen en kon daaioa' /-1. -.m Mulligan niet aan. Deze WÊÊÊÈÊ^fr*+Zz^* W T inderdaad naar goeddunl Wmf% flPlËIBte. iffy 'HÉTf! •tean-iiikfrunrfi- a scorenVandaar dat de snif ning doorlopend in de bleef. Maar Taylor die eens te meer vnnrtreffafn deed hield Verviers achterstand. Men daarbij een paar fouten doortastende Schorree! e vrijworpen werden telh omgezet. Na de rust paste V*16 viers ook de press toe en zelfs tot drie punten nadei 82-79. Maar opnieuw briJf^ -3tf- Okapi enorme veerkracht K om de kloof te verbreden. -50 hield op de valreep nog W - V. Wm punten boni. Het was toch ÜH jr een zucht van verlichting ggg -"$lttQÊËÊM&^ËÊ de Aalsterse aanhang het -j. W:/y- signaal hoorde. Doelpunt! Elias4-6, Schorree! 7-6, Mt Okapi-Verviers. Mare Elias dikt de voorsprong met twee punten gan 14-6, Minnebo 9-4, Tt Va aan (eddy) lor 15-19, Lievens. vanaf 9u tot 10u30 in het lo kaal, «De Klok», Dorp 17. Moerzeke. De eerste deel nemers vertrekken vanaf 9u30 en de aankomst is voorzien tussen 14u en 15u30 Zoals gebruikelijk worden bekers geschonken aan de meest verdienste lijke klubs. De kilometers van de rondrit en de weg heen en terug komen na tuurlijk in aanmerking voor het Nationaal Klassement van de B.M.B.

De Voorpost | 1979 | | pagina 32