VOLLEYBALCLUB TEMSE REKENT OP GEMEENTEBESTUUR VOOR EUROPESE RONDEDANS V.K. AALST EN K. TEMSE LEIDEN VERTUIGEND HADES TEMSE I'IMiF» De Voorpost - 19-10-1979 - 33 dagavond werd de in verscheidene kompartimenten gewijzigde Volleybalklub 01 ise het vroegere Constructam aan de pers voorgesteld. De feestzaal van het iuwershof vormde het dekor voor de presentatie. Manager Gaston De Wilde en rzitter Tony Panier fungeerden als spreekbuis van de klub, lichtten de veran- 'r ingen toe en hadden het over de problemen en vooral ook de ambitie van VC se. Manager Gaston De Wilde deed er in zijn inmiddels bekende stijl geen tjes om, zwaaide met het wierookvat waar dat paste, maar gooide ook scherpe Jes waar hij dat nodig achtte. de blikvangers van het peloton mededelingen dat de pers te verwerken kreeg, poort zonder twijfel het feit dat het gemeenteestuur zijn financiële steun heeft a |ezegd aan het Europees debuut van het vrouwenteam. Belangrijk is ook dat 'JUl ploegen van VC Temse van nu af aan aktief zullen zijn in de sporthal van '"rode. ens D toelichtingen werden itrekt in aanwezigheid Inde bestuursleden Theo- 'nfl Vercauteren, Julien 'gji loenaerts, George Smet J' Baziel Van Renterghem. uitzondering van Luk De mheer waren ook alle 'a ners aanwezig, evenals e& merendeel der spelers speelsters |nager De Wilde kon- •A je he nakende seizoen als het belangrijkste dat f Temse tot dusver ken- Hij duidde daarbij op de ropese rondedans arin het damesteam zich werkt heeft. Op zaterdag of zondag 9 december turn staat nog niet vast) gen de Temsese Girls Turkse Salatassaray op roek en de week daarop dt de terugwedstrijd its. Europees spelen ift altijd zware financiële ;ekwenties tot gevolg, irom heeft VC Temse eerst goed over de zaak beraden. Een eerste plaatsingsonkosten volledig mogelijkheid was forfait ge- zou betalen. VC Temse re ven. Niet alleen zou dat een kent dus op het gemeente- morele opdonder zijn voor bestuur, de speelsiersen een bruusk Wat de kansen van de da- stopzetten van een logische mes betreft, is de klub zeker evolutie, ookzou het de klub niet defaitistisch gestemd: een boete van 20.000 fr. de mogelijkheid dat Temse opgeleverd hebben. Goede de konfrontatie met de redenen dus om geen forfait Turksen overleeft, wordt te geven, maar...dan moest niet denkbeeldig geacht, er wel uit een ander financi eel vaatje dan de klubkas Van Temse kunnen getapt worden.naar Tielrode Voorlopige berekeningen Het budget van VC Temse wijzen uit dat de verplaat- vermeldt voorlopig een slot- sing alleen al minimum som van een goede 7.000 fr. per persoon 600.000 fr., maar het is niet kost... Het bestuur is dan uitgesloten dat dit bedrag ook bij het schepenkollege pmnen enige tijd uitdeint tot van Temse gaan aanklop- een klein miljoen. Die meer- pen. Dat heeft inmiddels zijn kosten tracht men op te financiële steun toegezegd, vangen met diverse initia- Afspraken nopens een pre- tieven, o.a. de uitgave van cies bedrag zijn niet ge- een telefoongids, een maakt maar wel heeft sport- stijging van de gemeente schepen Siegfried Buytaert ly^g subsidie (daarvan heeft beloofd zijn uiterste best te men a| officieus een toe- zullen doen opdat het ge- zegging gekregen) en an- ver" dere nog uit te kienen inrich- De bestuursleden van VC Temse met hun spelers en speelsters (rdg) meentebestuur de tingen. VC Temse behoudt haar sponsor van vorig jaar. Voor de heren betekent dat Peu geot Garage Van Hoecke, voor de dames Rudy's Mu sic Shop, allebei uit Sint- Niklaas. De voorwaarden liggen voor VC Temse dit jaar wel gunstiger dan vorig seizoen. Het nieuw schoei sel wordt geschonken door sporthuis De Wilde (Temse) en Adidas. Belangrijk voor VC Temse is dat de klub vanaf dit sei zoen in de nieuwe sporthal van Tielrode speelt. Deze terreinwisseling gebeurde vooral onder druk van de spelers en speelsters zelf, die oordeelden dat de vloer in de Temsese sporthal te nadelig was. De verande ring heeft wel enige akko- modatieproblemen tot ge volg. Zo kunnen de dames bij een aantal thuiswedstrij den niet over de hele zaal des Temse heeft niei g op het eerste sukses leten wachten. Gemak- ijk is het in geen geval gaan maar Hades is flink weg om de supporters jg de weg naar de sport- te laten inslaan en hen ■ergasten op spannend hoogstaand volleybal! ts Antoine Höm niet in de sporthal aan- im (werk) vertrok coach lert met volgende ba jes: Jef Tinck, Luc Van 'lyenhove, Raoul De :k, Luc Bosman, Etienne eys en Ronny Martens. als vorige week op srvik begon Hades alles- ilve hoopgevend, jchte recepties waren er oorzaak van dat de heldezonen snel op een 1 achterstand aankeken, listig kon White-Star pun- scoren. ikele beslissingen van de Mjheidsrechter die we op zachtst uitgedrukt cheidsrechterlijke dwa >nU gen» konden noemen den de Hadesveer bre- n. Etienne Claeys mocht i)j ar geel opkijken en toen n supporter de scheids- \eihter even ging «wakker ,lg iken» brak in al het tumult learomheen de stalen ka- Ivan het net. (4-13). Toen lonheil na een kwartiertje is hersteld hadden de odwitten er blijkbaar de l0l &ed bij weergevonden 13). Uiteindelijk konden Gentenaars toch deze uitmaken (10-15). In de lede set kwam Antoine rn de ploeg vervoegen i nadele van Ronny Mar- (Y/Jns. Het was meteen de maal (voorberei- igsperiode incluis) dat „ih ach Veraert beroep kon k >en op zijn voltallige ploeg ,n j ichtans begon het weer ](je\ &t schitterend voor de )ra imsenaars De fouten ,hl ipelden zich op. (1-5). I in time-out bracht de ken- ling. Hades wandelde r zijn tegenstrevers •5). Nog even kwam er aktie vanwege White-Star vlU 0-8) maar een zegedrif- \h 8 thuisploeg kon tijdig het vaar indijken en de stand evenwicht brengen. (15- De derde herneming ig Hades op zijn elan ver- Hades overklaste de 9enstander in elk spelon- rdeel (9-1Enkele ogen- kken verstrooidheid lieten -Amandsberg toe enkele inten te laten aantekenen ■5) maar Luc Van Fra- rihove smashte alle te-Star illusies verder Jk (15-6). De Hadesboys ten het in de vierde set wat te gemakkelijk op en daarvan profiteerden de Stroppen. In geen tijd stond Hades 1-7 in het krijt. On danks heftig verweer van De Bock en Höm konden de roodwitten deze kloof niet meer overbruggen en alzo kregen de bezoekers meer dan ze eigenlijk verdienden (11-15 en 2-2). De vijfde en beslissende set lieten de jongens van coach Veraert niets meer aan het toeval over. Harde aanval len van De Bock en Bosman gaven dentalende White- Starboys geen schijn van kans (8-1). Bij White-Star was de cohesie ver te zoe ken en hun aanvallers (p.m. Verniers en Vander Vreken) konden geen punten meer laten aantekenen tegen over het sterke Hadesblok. Na het wisselen van speel- helft moesten de roodwitten terug even de juiste kadans zoeken maar door toedoen van een aanvallend sterke Luc Van Fraeyenhove viel Hades terug in de goede plooiAls Jef Tinck dan aan het net ook nog zijn kunde liet aanschouwen wezen de bordjes snel 14-1 Koncen- tratieverlies leidde ertoe dat White-Star nog enkele puntjes kon maken maar via een geslaagde set-up en een mooi blok van Etienne Claeys kon Hades een einde maken aan deze par tij. (15-3) Hades behaalde deze eer ste seizoenzege op een overtuigende wijze! Als de jongens van Tony Veraert zo blijven verder doen valt er dit jaar opnieuw heel wat mooi volleybalspektakel te beleven in de Sporthal te Temse. De reserven van Hades blij ven het zegepad verder bewandelen. Zij stuurden WS St.-Amandsberg met 3-1 naar huis. Setstanden 15-5; 13-15 en 15-8. Voor Hades speelden hier: Patrick Losa, Dirk Van Bruysel, Danny Lijssens, Ronny Martens, Tony Ver aert en Dirk Verbraeken. In de derde set kwamen Luc Van Fraeyenhove en Luc Bosman in de plaats van Martens en Lijssens. Door deze nieuwe overwinning blijven de Hadesreserven aan de top van het klasse ment. beschikken, hetgeen bij topwedstrijden problemen kan scheppen voor de op vang van de toeschouwers. Op andere ogenblikken kan men slechts over terrein 1 in deze hal beschikken en dat valt niet binnen de zicht baarheid van de tribune. Om tot 'n oplossing te ko men wort momenteel on derhandeld met sportfunk- tionaris August Van Der Biest. VC Temse hoopt in elk geval dat zijn supporters de weg naar de Tielrodese hal zullen vinden en dat ook in die deelgemeente zelf een ruime schaar belang stellenden zal gevonden worden. Telefoongids VC Temse heeft zijn origi nele krachttoer van vorig jaar herhaald. De klub geeft opnieuw haar telefoongids uit onder de naam Informa tiegids van Temse. De keu rig verzorgde brochure, be vat naast alle telefoon nummers van Temse ook reklame, nuttige adressen en informatie, een straten plan van de gemeente en de speel kalenders en samen stellingen van de ploegen. Hoewel de gids de prijs van 50 fr. vermeldt, wordt hij gra tis bedeeld. De bedoeling is echter wel dat mensen die de geleverde inspanningen en het hoge praktische nut van de gids weten te waar deren, een financiële tege moetkoming zouden doen. De klub hoopt de gids vol gend jaar op de schaal van Groot-Temse te kunnen uitgeven en rekent in dat verband op een extra steuntje van het gemeente bestuur. Transfers Het damesteam wordt ver sterkt met Christine Hoge- wijs (Sint-Gillis Dender- monde), Noëlla De Cauwer (Kieldrecht, oorspronkelijk van Temse), Annelies Brys (Kieldrecht) en Carla Anci- aux (voor de laatste is nog een administratieve rege ling aan de gang). Verlieten het damesteam: Marielle Sys (Linkeroever), Van Fraeyenhove, Martens en Baetens (allen Hades Tem se) en Erna Amelinckx (ATB). Omtrent de plotse inaktiviteit van Marielle Sys midden de kompetitie en haar vertrek naar Linkeroe ver, zei manager De Wilde als antwoord op een persvraag het volgende: het bestuur had zich ter dege ingespannen om Mu- rielle als kinderverzorgster in een Sint-Niklase kliniek gunstigere werkuren te ge ven. Hoewel aan de speel ster op een bepaald ogen blik een gunstige afloop van het probleem werd voorge steld (haar werk viel moeilijk te kombineren met de train ingsuren) kenden de pogin gen toch geen resultaat. Ontmoedigd kapte dit grote talent daarom plotseling met de ploeg, en dat juist op een cruciaal ogenblik: de wedstrijd tegen Eupen. Als basisspeelster was zij in die topontmoeting van erg groot belang. Haar vertrek betekende tevens een mo rele klap voor haar mede speelsters. Temse verloor daardoor de wedstrijd en de kompetitie, aldus de mana ger. Het damesteam telt twee in ternationale: Lieve Van de Velde en Carla Anciaux. Trainer Raymond De Co- ninck, wiens afscheid maanden geleden reeds bekend was, wordt opge volgd door Luk De Leen heer. Deze laatste kapt met het herenvolley. Het damespotentieel omvat naast de vermelde nieuw komers volgende speel sters: Chris Kuppens, Trui Van Severen, Lieve Hey- man. Nalty Van Glabeke, Lieve Nonneman, Nicole Van Buynder, Godel Melis, Leen Schoenaerts, Chris- tien De Clercq en Olga Koc- kelbergh. De thuiswedstrijden vinden steeds op zaterdagavond plaats om 20 uur. Het ligt voorde hand dat de dames opnieuw de titel ambiëren. Vorig jaar ontglipte die hen op het nippertje. Wat 1979 niet bracht, kan in 1980 worden goedgemaakt. Bij de heren liggen de titel- ambities niet zo hoog. Op vallend is dat de ploeg een erg jonge stempel draagt. Ouderdomsdeken is Paul Van Hoyweghen (31), de enige overblijvende van het basisteam bij de stichting (1967). De tweede oudste is Marc Hoffman (26). De overigen zijn goed 20 jaar oud of jonger. Nieuwkomers zijn: Patrick Aets (De Klinge) Marc Hoff man (Wetteren), Gilbert De Lamper (Hades), Danny De Ben (Oltisj), Benny Hey- ninck (ATB) en Eric Bosse- rer. Verlieten VC Temse: Jan Remon (Pardaf) en Ludo Van Raemdonck (Kadee). Mare Pincé blijft trainer coach. Naast de nieuwe spelers bestaat het spelers- potentieel uit Luc Van De Velde, Ludwig Van Hecke, Luc Coppieters, Filip Ver meulen, Ivo Kruyner en Rudy Vertielst. De thuiswedstrijden vinden telkens op zaterdag plaats om 20 uur. Tornooien De ploegen van VC Temse gaan uiteraard niet onvoor bereid naar de kompetitie. De dames namen aan di verse tomooien deel en het sukses was wisselvallig. Oorzaak daarvan was de afwezigheid van haar twee internationalen die met de nationale ploeg aantraden. Het team kende één gewel dige uitschieter: een ware propagandamatch tegen een vooraanstaande Tsje chische selektie. De heren wonnen vier tor nooien en behaalden ver schillende ereplaatsen. Trainer Pincé liet zich gun stig uit over zijn ploeg en zei dat ze klaar stond om de kompetitie aan te vatten. VC Temse treedt ook dit jaar aan met een dames- ploeg in derde provinciale B. De heren beschikken ook over juniores en scholieren. Het bestuur bestaat uit: ma nager Gaston De Wilde en penningmeester Rudy Van Avermaet; verder: bestuur heren: voorzitter Tony Pan nier, sekretaris Romain Vermeulen, jeugdverant- woordelijken Etienne De Breucker en Franky Van Raemdonck; bestuursle den: Baziel Van Renterg hem, Alfons Kruyner, Daniël Amelinckx, George Smet, Eddy Bressinck, Harry Mijs, Marcel De Pauw, Oswald Bressinck: trainer-coach: Mare Pincé; scheidsrechter: Rudy Van Hoyweghen en J. Wouters. Bestuur dames: voorzitter: Theofiel Vercau teren, sekretaris Julien Schoenaerts, jeugdverant- woordelijke: Lena Ame linckx trainer Luc De Leen heer en Leen Schoenaerts; scheidsrechters: Olga en Karei Kockeltperg. Vermelden we nog dat het bal van VC Temse plaats vindt op 27 oktober in het Brouwershof. VC Temse, dames en he ren, staan paraat voor een nieuw seizoen. Sportmin- nend Temse kijkt uit. En vu rig! Want volleybal is al ja ren de primus interpares van de sporten aan de Scheldeboorden. Mogen schitterende resultaten deze eerste plaats nog ver stevigen! LDR Tijdens de tweede speeldag in de provinciale volley- gegaan went Kelken kon er balkompetitie in eerste provinciale hebben VK Aalst winnen met 1-3. Steendorp en K. Temse hun ambities getoond. VC Aalst mocht won van Eiversele met 3-1 stadsgenoot Kangoeroes ontvangen en opteerde voor wat toch als een kleine ver- de ploeg die vorige week op puike wijze in Zulte won... rassing overkomt, dus met de herstelde Raymond De Geyndt op de bank. Kangoeroes startte met veel entoesiasme en zorgde dan ook voor een kleine verrassing door de eerste set met 10-15 te halen. Veka bracht bij aanvang van de tweede set Freddy De Geundt en trainer - speler Ronny Lauwers op de spelverdeling en schoof Raymond De Geyndt op een aanvallersplaats. Dat lukte temeer daar het Zele - A. St. Niklaas was Kangoeroesblok Willy Swa- volgens de bezoekende men met Steendorp wel ter dege dienen rekening te houden. In de algemene rangschik- leyball en bevestigen hier mee dat de toekomst van de Kangoeroesclub in goede handen zit. a! zal Twee forfaits in de D-reekswaar de Temse Ju niores en Temse B er de brui aan gaven en gemakke lijke overwinningen lieten standen 15-7,15-8 en 15-5. Geraardsbergen was te sterk voor Oudegem (3-1) terwijl Borsbeke met 0-3 verloor van Aalst. Twee sets was Nieuwkerken de mindere van V. St. Ni- het verkeerde been gezet klaas dat met 9-15 en 3-15 door Waasmunster (1-3). vlot leidde. Onder impuls Stekene B deed het al niet van Jacobs en De Bock veel beter tegen Melsele. L. zouden de thuisspeelsters St. Niklaas zorgde voor de hard terugslaan doch Lieve enige thuisoverwinningen Pince en Jeaninne De Pre- de reeks door H. Temse te kei forceerden in laatste in- kloppen met uitgesproken stantie de overwinning 3-0 cijfers. (14-16). Temse B werd op (gdp) king leiden nog drie ploegen aan respectievelijk Melsele met het maksimum der pun- en Sinaai. St Pauwels ver lens - Dirk Bosman onafge- klubleiders een slechte par- broken door de aanvallen tij die gewonnen werd door van een knapspelende de minst slechte De Klaas- Mark Philips werd geteis- jes strooiden twee sets de terd. Een taktische flater slechte recepties rond en van de bezoekende techni- kregen trouwens met 15-11 sche direktie die daarmee en 15-12 het deksel op de duidelijk in^ de V.K. kaart kop. Fysisch ging het dan ten: Baasrode, P. Kruibeke en Nieuwkerken W. Be halve De Klinge, S. Zele en Stekene met twee punten zitten al de andere ploegen al met één overwinning. In de B-reeks verliest K. loor met 1-3 tegen St. Gillis Waas terwijl Kemzeke B met nipte 2-3 inbond tegen St. Niklaas. Dames dan. met een tweede nederlaag van St. Gillis Waas nu op Gent met Aalst tegen nieuwkomer 3-0. Stekene klopte Herzele met 1-3 en zit op nationaler Erwetegem met speelde. Zegt VK-trainer wat schorten bij de thuis- Ronny Lauwers: «We be grepen het niet, goed doch het ogenblik al met de rode lantaarn opgezadeld. 3-0. In tweede provinciale zit skoorden hierdoor aanval lend erg veel. Ook in verde- ploeg die met vrij zware Wachtebeke van Gent met b-ib, ö-ib en 8-15 in het 3-1 en geraakte Kallo niet verlies werd gedreven. A. St. Niklaas moest aantre- diging werd er veel gepakt den zonder Filip Van Acker tweede ovenwinning, nu te- zodat de Kangoeroes na- die men komend week-end gen gebuur K. Zele en prijkt dien niet zoveel meer aan weer hoopt op te stellen. In tweede provinciale kon Baasrode zich niet tenvolle In derde provinciale wint Zele aan de leiding na een 0-3 zege tegen A. Waar schoot terwijl De Klinge het over Zelzate met 3-1. G. Dendermonde boekte zijn de bak kwamen». Setstan den waren 10-15, 15-5, 15-6 en 15-6. Bij Kangoe roes Aalst was een. zieke Paul Van Renterghem af- nipt moest afleggen tegen Maldegem (2-3). Baasrode had het bepaald lastig tegen nieuwkomer bovenaan tegemoet. Daar- Lokeren. De setstanden 14-16, 13-15, 15-8 en 14- 16 wijzen trouwens duidelijk wezig en dat liet zich bij de doch nadien zelfs winstkan bezoekers toch wel sterk sen kreeg (13-15 en 14-16). over krijgen we in de ko mende weken wel uitsluit- inzetten bij Sp. Zele dat de sel. Belsele maakte het niet in die richting. In de vierde eerste set weinig tegen- waar tegen Evergem dat beurt moest men van Baas- spraak kon geven (8-15) zich ook opwerpt als titel kandidaat. Lede startte be roodse kant de nodige ver vangingen aanspreken om gelden. K. Temse liet tegen VC E veren een setje vallen Ver wonderlijk toch al zal Beve- Nieuwkerken liet het gepromoveerde Lovende- gem met veel ruimte en won met 0-3. De Klinge heeft ter als vorig seizoen want de Lokerse return te stop- tegen Asper werd de 1-3 pen. Ook G. Dendermonde ren nu wel niet zo'n zwak ook duidelijk aanpassings broertje zijn als wordt ver- moeilijkheden want een ondersteld. Bazel kreeg erg sterk verjongd Eeklo ging er onverwacht een schrobbing winnen met 1-3. Geen pro van K. Zulte dat duidelijk de blemen voor Kruibeke dat ploeg van het seizoen kan Zomergem met 3-0 huis- worden en dat in Bazel waarts joeg. Stekene is ook overduidelijk bewees. J. niet overtuigend van start zege bereikt. Wichelen ver loor met zware 3-0 cijfers tegen Wetteren B De Juniores van Kang Aalst die in vierde provin ciale meespelen gaven Ber- lare echt de handen vol. Met 2-3 verlies en setstan den 13-15, 15-10, 15-11, 10-15 en 10-15 speelden ze een spannend partijtje vol deed het verre van slecht. Bij Moerbeke werd trou wens een mooie 1-3 be reikt. Bazel tenslotte kwam er met gemakkelijk onderuit bij Aalter dat met 3-0 haar nederlaag van vorige week tegen Zele uitwiste Probleemloze zege van Lebbeke tegen Herzele B in derde provinciale met set- Boven: Ntvoc -Nieuwkerken. Onder: VC Steendorp. (dn

De Voorpost | 1979 | | pagina 33