Avanti houdt Bern lm—\ injedu/ang Zes op zes Kansen niet benut Eenrichting jïrrainer De Smedt: Met beide voeten op de grond ilijven» Aalst Sportief stopt Evere Handbalkalender Vrouwenhandbal - DE VOORPOST Scholieren Wijn spelers mdderi wij B tobben wij c te/cf». De wedstrijden Avanti Femina - E.V. Aalst 25-5 toekenaars die op 14-17 den geplaatst. De nu ver ruitgeschoven en ag- ssieve 3-2-1 verdedi- van Bern bracht Leb- 3ke e in de problemen. De ger bracht echter de kl lering en met twee iwe treffers bracht hij beke opnieuw in de Istrijd. Ebel kwam nu ieuw zijn steentje bij- jen en onder hun beiden jden zij voor 20-21 10' r het einde. Ondertus- speelde Mertens zich in Avanti doel in de kijker et4r o.a. een penalty te ■jp ipen juist vooraleer I4_ moesen aangespeeld r De Smedt en uitge- V door de Lebbeekse pi- een loeier weggaf die aisC1 op het bord bracht 5' iaair het einde. Bern leek fakl toc^ no9 te zu"en ze" qeli 'eren wan* pivot Affolter Een krachtige doelpoging van de Lebbeekse speler Holger Ebel. (v) thlJ ikte er 21-23 van. Ebel ej(jj scheen toen opnieuw op e r terrein maar een ge- gev itste De Vlieger moest yei i naar de bank. Deze te- reej valler leek Avanti de das gullen omdoen. Affolter Jacht maakten er 22-24 maar in de allerlaatste uut scoorde Vermoesen een verbazend hard ot en enkele seconden wist A. Maes de over- liende gelijkmaker te en. inti: Mertens en Ninko- Ebel 9, De Batselier, ifstadt 1, Cornelis 2, Vlieger 6, Maes 2, len 2, Vermoesen 2, medt. rn: Adamina en Eck- i, Moser3, Schiesser4, it 4, Muhlethaler 3, idenmann 2, Affolter 5, limann, Bhend 3, We- EVA André Maes gooit in extremis de gelijkmaker tegen het Bernse net. (v) Eendracht Vrij Aalst heeft slechts gedurende de eer ste 10' de indruk gewekt Avanti Femina te kunnen bedreigen. Daarna dik- teerde een oppermachtige thuisploeg de wet en de Aalsterse meisjes van trainer Van Eyghem konden tijdens de tweede wed strijdhelft amper nog een maal scoren. Langs H. Ble- yaertenS. Muylaertwashet 2-0 geworden na 3' maar toen kon Aalst nog replike ren zodat de eerste 5' afge sloten werden met 3-2. Via 7-2 na 10' werd het 10-3 7' voor de rust en als ook A.M. Bleyaert en R. De Meers man gingen scoren voor Avanti Femina werd de rust bereikt met een 14-4 stand. Na de rust bleek Avanti Fe mina in staat de score steeds hoger op te drijven. Het was 23-4 geworden en er bleven nog 4' te spelen als Eendracht zijn enige doelpunt na de rust kon sco ren. Avanti Femina: Hauwelaert, Van Lagenhove, A.M. Ble yaert 2, H. Bleyaert 4, M.L. Cools 1De Meersman 3, K. Moonen, V. Lissens2, Muy- laert 9, P. Van San, K. Van Damme 4. Aalst Sportief - Evere 12-12 Aalst Sportief zorgde voor een verrassend resultaat door het gerenomeerde Sp. Evere tot een gelijkspel te dwingen. De Aalsterse meisjes waren gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd op achtervol gen aangewezen maar ble ven steeds in hun kansen geloven. Bij de rust wees het scorebord 4-6 aan en ondanks Magda Van Den Borre vijf maal scoorde voor de bezoekers, ging de laat ste minuut in met een 11-12 score. Met nog 25 secon den te spelen slaagde Ni cole Moens erin de gelijk maker te scoren. Scoorden: Verleysen 2, M. Van Delsen 1, N. Moens 3, L. Van Delsen 4, M. De Schrijver 2. ti Lebbeke speelde tegen de handballers uit Bern in het kader van de Europabeker en forceerde een 24-24 eindskore. (v) I Landelijke Voor de eerste maal dit sei zoen mogen drie streek- klubs in Ie Landelijke tege lijkertijd vlaggen. Rosis Aalst boekte zijn eerste overwinning op het terrein van Hecerna met 12-17 cij fers, H.B.C. Dendermonde won te Haacht en Ajax Leb beke verpletterde Heist. Jammer dat wij van Rosis Aalst dit seizoen nog geen teken van leven kregen. De wedstrijden Ajax Lebbeke - Heist 25-11 Ondanks Ajax een ruime zege behaalde heeft deze wedstrijd niet gebracht wat ervan verwacht werd. De tegenstand van Heist bleef onder de maat en aange zien de tweede helft ont sierd werd door enkele inci denten werd hét geen aan gename wedstrijd. Ajax nam een uitstekende start en na een kwartier prijkte er reeds een duidelijke 5-0 op het scorebord. Het collectief goed spelende Ajax dreef de voorsprong op tot 9-1 10' voor de rust. Heist kwam toen iets meer in de wed strijd en kon van enig con centratieverlies bij de thuis ploeg gebruik maken om tot 10-5 te naderen bij de rust. De tweede helft verliep heel wat minder aantrekke lijk. Amper 7' waren er ge speeld als een bezoekende speler definitief werd uitge sloten. Meteen verwaterde het wedstrijdbeeld en een zenuwachtig Heist kon de Lebbeekse stormloop niet meer opvangen. Ajax toonde zich in elk geval dui delijk de betere van het vóór het seizoen als titelkandi daat geciteerde Heist. Ajax: De Bruyn en Dierickx, Vermeiren, Quidé, Van Me- degael 1, Jacobs, D. Huyck 7, Hofman 1, Van Geel 3, Hendrickx 9, M. Huyck 3, Beeckman 1. Reserven: Ajax Lebbeke - Heist 17-11 Scoorden: Vermeiren 6, Verhaeven 3, Beeckman 7, De Decker 1. Haachtse - Dender monde 21-26 Dendermonde ondervond meer tegenstand dan ver wacht te Haacht. De Luc Heuvinck liep een kwetsuur op aan de gewrichtsbanden. Na drie weken gips moet deze begaqfde handballer nog een poosje inaktief blijven, zodat zijn klub Brabo Denderbelle fel gehandicapt blijft, (v) H.b.o.-ers speeioen een finitief beslecht. Haacht bepaald zwakke eerste bleef weliswaar aanklam- helft, vooral aanvallend pen maar dichter dan drie bleef hei ver beneden zijn doelpunten achterstand ge- mogelijkheden. Via 2-0 raakten zij nooit meer. telde Dendermonde steeds een 5-3 achterstand na een Dendermonde: Quisqua- kwartier en zes minuten ter en Van Damme, Tim voor het einde van de eerste merman, Batselier 3, Van helft prijkte er zelfs 8-4 op Cauwenberghe 9, De Bock het scorebord. Van Cau- 1, Wuest 3, Gyssels 1, Van wenberghe en Wuest kon- De Velde 1Seghers 5, De den toen de situatie enigs- Nil 1Kerremans, Van Den zins rechtzetten zodat de Abbeele. rust aanbrak met een 8-7 score. De tweede helft speelde Dendermonde heel wat beter en onder impuls van Seghers, vanop de lin- Reserven: Haachtse - H.B.C. Den dermonde 14-27 Rust: 4-13. Scoorden: De kerhoek, werd het 9-13 na Nil 8, Gyssels 5, Bouteille3, 38' spelen. Als ook L. Van Kerremans 5 Van Der Ve- Cauwenberghe zich in de ken 2. Merckx 3. Van kijker wierp was het pleit de- Kerckhoven 1 EVA T.S.V. Eupen - E.V. Aalst 16-11 Tegen titelkandidaat leed E.V. Aalst zijn eerste kompe titienederlaag. Ondanks de naar ons gevoel vrij eer volle einduitslag was men te Aalst toch min of meer teleurgesteld. Inderdaad, als men 15 open doelkansen onbenut laat en tijdens het eerste wedstrijdkwartier duidelijk de betere ploeg is kan men niet tevreden zijn met een eervolle nederlaag. Eendracht speelde een goede wedstrijd maar faalde volledig in de afwerking zodat de prachtprestatie van keeper Luc Moens, die te Eupen menig open doekje oogste, eigenlijk tot niets diende. Ildy De Smedt was uiteraard tevreden met het haalde resultaat. Niettemin vroeg hij in verband iet de terugwedstrijd met beide voeten op de \rond te blijven. Volgende week te Bern wordt het 'n heel andere wedstrijd. De Zwitsers spelen dan lis en aangezien het Oostenrijkse scheidsrech tduo een veel hardnekkiger handbal toelaat ver- hten wij ons aan een harde wedstrijd. Wij zullen hten de schade te beperken. Vandaag speelde 'anti een goede wedstrijd. Alleen de soms te stati ge verdediging stond niet volledig op punt. De 'dstrijd werd op Video opgenomen zodat ik hoop ter wij duidelijker onze fouten kunnen bekijken. Bij ief begin van elke speelhelft werden wij telkens op dne doelpunten achterstand geplaatst en dit opha al 'n kruipt niet in de koude kleren. Voor de wedstrijd tob ik mijn spelers duidelijk gezegd dat wij konden MinnenTheoretisch zijn wij zwakker dan het hoog mngeschreven Bern maar indien wij ons balver- fj®s konden beperken en vooral aggressief gingen merdedigingen maakten wij een kans. Met in het achterhoofd de Bekerfinale tegen Mechelen, waarin |rf in dezelfde situatie als nu verkeerden, hebben 'fijn spelers erin geloofd. Met een tikkeltje geluk wij Bern geklopt maar ook met dit gelijkspel wij onze supporters wellicht niet teleurge- EVA Buggenhout - Grim bergen 56-2 Debutant Grimbergen had het «ongeluk» op een sterk gemotiveerd en goed spe lend Buggenhout te stuiten. De thuisploeg voelde on middellijk aan dat zij hier te doen hadden met een zwakke tegenstander en men wou ook wel eens een monsterscore bijeen wer pen te Buggenhout. Er wa ren amper 10' gespeeld en het scorebord wees reeds 9-0 aan. Bij een 22-0 rust stand begon men bij Bug genhout te denken aan de Bekerwedstrijd tegen de toenmalige Belgische kam pioen Neerpelt. Men had daar 53 doelpunten geslikt en nu wou men minstens evenveel doelpunten sco ren. Dat lukte uiteindelijk, zelfs al moest men hiervoor 6' voor het einde het eerste tegendoelpunt toestaan (44-1). Buggenhout: Vermaesen. De Maes- schalk 9, Brouillard 5, H. Van Keer 4, J. Van Damme 5. Bas 5, P. Van Keer 4, De Ridder 5, Merckx 6, Vrijders 1, Van Nuffel 12. EVA brengt U alles over uw streek Het wedstrijdbegin liet nochtans het beste verho pen voor Eendracht. Via treffers van Van Boxtael, D Bayens en HDe Cock werd het 0-3 en na een kwartier leidde E.V. Aalst met 1-3. Eupen begon dan te druk ken, stelde gelijk na 19' maar De Cock zorgde voor 3-4 9' voorde rust. Het goed spelende Eendracht liet toen enkele «gemaakte» doelpunten ontglippen zo dat de rust aanbrak met een 8-6 score. Na de rust kre gen de te Eupen steeds tal rijke aanwezige toeschou wers ongeveer hetzelfde spelbeeld. E.V. Aalst deed meer dan «meespelen» maar ondanks de prachtige keeping van Luc Moens ge raakte Eendracht niet meer op dezelfde hoogte als de thuisploeg. Na 8' in de tweede helft wees het sco rebord 11-8 aan en aan gezien Aalst maar niet kon scoren, ondanks de talrijke kansen, werd het laatste kwartier ingegaan met een 14-9 score. Mare Bayens zorgde voor 15-10 7' voor het einde maar het elfde en laatste doelpunt van J.P. De Jaegher3' voor het eindsig naal was slechts de pleister op het klassieke houten been. Scoorden: V. Boxtael 1D. Bayens 2. De Cock 3, M. Bayens 3, J.P. De Jae- gher 1Van Der Borght 1 Reserven: T.S.V. Eupen - E.V. Aalst 19-10 Rust: 7-6. Scoorden: Coo- reman 2, Van Der Stock 1, Nys2,G. De Jaegher2, Van Den Bossche 2. De Smedt 1. EVA In het vrouwenhandbal viel het gelijkspel te noteren van Aalst Sportief dat Evere tot een gelijkspel dwong. Zijn de Aalsterse meisjes hier door begonnen aan de lang verwachte wederopstan ding. Het derby tussen Avanti Femina en E.V. Aalst werd een ruime zege voor de ploeg van secretaris M Hofman R.B. Dender monde deed de verplaat sing naar Uilenspiegel voor niets aangezien de Belgi sche Kampioen naar Enge- lane afgereisd was in ver band met hun wedstrijd in het kader van de Beker der Landskampioenen. Noch tans stond de wedstrijd Ui lenspiegel - R.B. Dender monde geprogrammeerd in het officieel verenigingsblad zodat hier wellicht de V.HV. de kosten zal dragen Vrouwen 1e Landelijke Zat. 20.10 te 18.15 u. E.V. Aalst - Sparta Evere Zond. 21.10 te 15 uur R.B. Dendermonde - Tonge ren Zond. 21.10 te 15 uur Aalst Sportief - Duffel Zond. 21.10 te 13.45 u. Vopsa - Avanti Femina Leb beke Mannen Europabeker te BERN: B.S.V. Bern - Avanti Lebbeke 2e Nationale Zat. 20.10 te 20.45 u. E.V. Aalst - J.S. Herstal 1e Landelijke Zond. 21.10 te 17.30 u. Tosis Aalst - Antwerp Zond. 21.10 te 19 u. Heusden - Ajax Lebbeke Zat. 20.10 te 21 u. Dendermonde - Hechtal 3e Landelijke Zat. 20.10 Wemmei - Lokeren Sasja - Avanti Lebbeke 19-16 Avanti (zonder Maes), heeft tegen de gereputeerde scholierenploeg van top- ploeg Sasja een verdienste lijke wedstrijd gespeeld en mits koelbloedigheid op cruciale momenten had een onverwachte overwinning er kunnen inzitten. Onder impuls van Verguit en De Proft, deze laatste zowel als afwerker als organisator, kon Avanti keer op keer voorsprong nemen maar voor rust kwamen de Ant werpenaars 1 doelpunt voor. De 2e helft ging gelijkgaan op met Sasja steeds 1 a 2 doelpunten vóór en het was pas in de laatste minuten wanneer de Lebbekenaars risico's begonnen te nemen dat Sasja een drie-punten- kloof kon verwerven. Avanti: Thollembeek - Vermeiren, De Proft 7. De Smet H Verheyden 2, De Smet K. 1. Sanders 1. Van Damme, De Pauw, Verguit 5, Van Mol, Van Gucht. Avanti Lebbeke - Olse Merksem 17-17 Als voorwedstrijd van Avanti - Bern speelden de ploegen van Lebbeke en Merksem een «revanche» wedstrijd. De beide finalis ten van het voorbije seizoen maakten er weer een goede wedstrijd van. Avanti Leb beke bleef gedurende prak tisch de ganse wedstrijd aan de leiding. Bij de rust wees jet scorebord 10-8 aan. Via 14-11 naderde Merksem tot 16-15 en en kele minuten voor het einde kwamen de bezoekers voor het eerst aan de leiding (16-17). Dirk Verguit kon echter nog gelijkstellen en hiermede zijn ploeg voor een onverdiende nederlaag behoeden. Avanti: Vermeiren. Mar tens, Daeleman 5, Van Gucht 2. Verheyden 2, Van Langenhove Van Onsem, Van Mol 1Van Damme. De Ridder, De Pauw 1. Verguit 6.

De Voorpost | 1979 | | pagina 35