JEUGDSPORT Jeugdsport is geboren Eenrichting voor de rust Te zwaar vonnis Met trainer Schoonjans zit er toekomst in S.K. Aalst-jeugd Billijk resultaat Penalty Betere schutters Juniores J Scholieren N Miniemen 0 36 -19-10-1979 - De Voorpost met Sparta Buggenhout 7 - Oudegem 1 Sparta Buggenhout A 4 - Buggenhout B 0 Een blitzstart zorgde voor een vroeg doelpunt. Al in de eerste minuut kregen de lo kalen het vertrouwen toen Rudy Van Hooymissen de goede richting vond. Sparta kwam aan een tweede doelpunt langs Roels na prachtig voorbereidend werk van het middenveld. In de 40e minuut konden uit een persoonlijke poging van Karei Mertens de lokalen al opklimmen naar 3-0 wat evenwel niet belette dat voor Oudegem voor de rust milderde langs Moens 3-1. In het tweede gedeelte is het waarlijk eenrichtings- voetbal geworden en wer den de bezoekers totaal overspeeld. Sparta liet hier werkelijk zien dat het heer en mees ter was in het vertoon Wanneer Wim Gerlo in de 66e minuut de stand op 4-1 bracht, zag het er naar uit dat de ploeg van Oudegem een ware lijdensweg tege moet zou gaan. Van De Voorde werd ver vangen door Annaert en laatsgenoemde maakte er op de 70e minuut 5-1 van. Buggenhout bleef maar aanvallend spelen. Voor Oudegem stond er waarlijk niets anders op dan de schade zoveel mogelijk te beperken maar kon niet verhinderen dat Roels er 6-1 van maakte toen An naert de bal voor doel slin gerde. Het veldoverwicht is dan besloten geworden met een zevende doelpunt van An naert die met een vlucht- schot de bezoekende doel man kansloos liet. De 7-1 eindstand is een zwaar verlies te noemen voor de jongens van Oudegem die toch dienen geloofd te worden voor hun inzet en sportief spelen. Sparta Buggenhout Tilley Edwig, Verheyden Ronald, Saerens Stefaan, Van Belle Patriek Van Hoey- frnissen Chris, Mertens Karei, Biesemans, Guido, Gerlo Wim, Roels Rony, Van Hooymissen Rudy, Van De Voorde Dirk. Inval lers De Wandel Eric, An naert Rony Oudegem Van Hende Patriek, De Grauwe Luc, Van den Ab- beele Christian, Vereecken William: De Troch Patriek. Van Gasse Christian, Clar- hout Christian, Van De Voorde Martin, Moens An- toon, Bogaert Mare, Clin- ckaert Johan. Invallers De Wilde Johan, Van Den Ab- beele Johan, Pieters Willy De pre-miniemen van Eendracht Aalst, (eddy) De B-ers hebben zich goed weten te verdedigen tegen hun clubgenoten. Ze kwa men zelfs dicht bij een ope ningstreffer maar doelman Stallaert kon het onheil ver hinderen zodat de B-ers eraan waren voor hun moei te. Daarna kwam er meer druk uit vanwege de A-ploeg die op voorsprong kwam na 10 minuten langs Alex Van Boxelaere. Even voor de rust kon die zelfde speler de voorsprong verdubbelen dit een prach tig voorbereidend werk van Eric Van Bel! wat meteen voor de tegenstanders al een voorsmaakje was. In de tweede-helft kregen we een gelijkopgaande wedstrijd met dien ver stande dat de A ploeg se cuurder was in de afwerking en er dan ook voordeel uit haalde. Op de 46e minuut slaagde Eric Van Belle er in een derde doelpuntte lanceren. Een penalty zou evenwel de eindcijfers op het bord brengen toen een straf schop door Geert De Don der werd opgezet in een 4-0 score. Voor de A-ers dus een prachtig resultaat al herhalen we het dat de an dere Spartanen een prach tige verrichting ten beste hebben gegeven. Sparta A Stalaert Philip. Saerer - Dirk, De Schrijver And Mertens Raf, De Smet J han, Luypaert, Geert, Va!' Belle Eric, De Sitter Ivaj Van Boxelaere Alex, Donder Geert, Meskenl Dirk, Invallers waren Vej stappen, De Vidts. Sparta B De Leeuw Franky, Cassield" Dirk, Bijn D, Vermot® Hans, Lemmens Gunthel Vermeiren Peter, Copperjg Dirk, Van Hamme Han) Van Seebrock Luc, Vafr Wemmei Wim, De Maest neer Geert Invallers: Vet- schueren Jan, Van Niei|' wenhove Peter. Sparta Buggenhout 4- Oudegem 1 De voltallige miniemenploeg van SK Aalst. Knapen S Wij zijn terecht fier met een initiatief dat niets anders dan gelukwensen heeft gebracht aan het adres van De Voorpost. Vooral fier, omdat we van verscheidene kanten positieve reakties hebben gekregen omdat we het aandurven de jeugd aan bod te laten ko men. We zullen dus doorgaan. Doorgaan met het idee dat ontsproten is in het brein van onze sportrubriekleider en onze medewerker Emiel De Veirman. We hopen dan ook dat in de nabije toekomst onze jeugdkrant verder uit te bouwen, doch daarvoor hebben we ook de medewerking no dig van de talrijke sportieve verantwoordelijken van de jeugdploegen zonder wiens goede wil en medewerking zoiets niet mogelijk is. Daarom vragen we dat de verantwoordelijken die wen sen dat hun spelers en hun ploeg in het daglicht willen gesteld ze kontakt zouden opnemen met de medewerker voor onze jeugkrant. Tel. 091-48.20.05 Emiel De Veirman De sportredaktie SC Lokeren 1 Gerda A 1 Deze nochtans spannende wedstrijd is uitgelopen op een gelijkspel al zijn de be zoekers nogal op een ge vleide manier aan de ope ningstreffer gekomen toen een speler van Sporting in eigen doel verwerkte. In de eerste helft verliep al les vrij gelijkopgaand Om de beurt nam men het initia tief wat leidde tot een prach tig vertoon maar waarin de voorlinies met nogal los kruit schoten. Na de rust gebeurde het dan. Op een bezoekende aanval ont stond paniek in de defensie waarop Carista in eigen doel verwerkte en Gerda op voorsprong stond. Lokeren ging toen op zoek naar de gelijkmaker Het toonde geordend spel en de bezoekers kregen het op bepaalde momenten zeer moeilijk. De gelijkmaker is dan toch gekomen wanneer Forne- sijn achter doelman Van Hecke schoof en Sporting kreeg waarop het recht had. Met die stand van zaken waren beide teams tevre den en was de verrichting van de acteurs zeer goed beloond. Lokeren Laureys, Van De Vijver Thi- baut, Maes, Baeten, Caris ta, Slabbaert, Van Hemel- rijck, Claeys, Fornesijn, Coppieters, Van Vlerken, Van den Berghe Gerda A Van Hecke De Meulenaer, Brijssinck, De Puysseleir, Van Spitael, Heyninck, Heirman, Mariman, Van- Geyt, De Briun, Van Mose- ke, Raes. Miniemen P Het Is een nogal zwaar von nis geworden voor de jon gens van Oudegem die be paald goed meespeelden maar eenvoudig de goede richting niet konden vinden wat uiteindelijk dan ook re sulteerde in het van de loka len die vlot overschakelden van verdediging naar aan vallend spel. Oudegem liet, zoals gezegd geen slechte indruk maar de Spartanen, waren nu eenmaal niette onderschat ten. In de 17* minuut werd een dieptepas door de bezoe kende doelman Dauwe slecht weggetrapt en een klaarziende Aga knalde met een gepast schot vanop dertig meter binnen. 1-0. Even later werd Rony De Nul de diepte ingestuurd, kreeg genoeg ruimte voor zich en de Oudegemse doelman werd voor de tweede keer verslagen Hij stond waarlijk kansloos te gen dit schot 2-0. Buggenhout bleek de gevonden en werd de meerdere in het vertoon. Na een geharrewar ging men nogal paniekerig te werk in de bezoekende de fensie waaruit Franky Roosemond de derde tref fer op het bord bracht. 3-0. Oudegem liet zich echter niet onbetuigd. Het ging kordaat tot de aanval over. Even voor de rust moest doelman Delbaen zelfs al zijn kunde tonen omeen schot onschadelijk te ma- Ijen. Ongelukkiglijk bezeerde hij zich daarbij en diende naar het ziekenhuis te worden gebracht. Na de rust kwam invallers doelman Daelemans tus sen de palen. Ook in deze helft was Sparta beslist de beste ploeg. Uit een doorlo pend overwicht puurde Roosemont een vierde tref fer, zodat meteen ook de Score tot 4-0 opliep. De be zoekers slaagden er even- goede kadans te hebbe wel nog in, in de slotfaze d i eer te redden waardoor d fc eindstand 4-1 werd na ee c prachtig vertoon vanwegci de lokalen. Sparta Buggenhout Delbaen Tony (Daelemae Luc na de rust) Aga, De M Rony, Van Nuffel Beny, Va Hooymissen Werner. Vi Cauter Erwin, Roosemoi Franky, Van Kerckhovi Dirk, De Dekker Wim, Va Avermaet Bart, De Vog laere Walter. Invallers Vi Jen Berghe Gino, Moer Rony Oudegem De Grauwe, Geert, Sin ghers, Alain, Wouters Di D Vermeir, Eddy, Maes Wit 3| Rombaut Mare, Roef Jal( Pieters Pierre, Impein Franky, Van Hecke BrunJ- Van Vaerenbergh Dirk, r vallers De Groodt Ivt Bombeay Helmut. SC Lokeren I - Eendracht Zele 0 Een penalty bracht al vroeg in de wedstnjd de beslis sing. Al moeten we er toch onmiddellijk aan toevoegen dat de bezoekers inzake technisch vertoon niet on der de maat bleven en we aanvankelijk de indruk had den dat de Zeienaars de meeste kansen maakten. Doch na amper zeven minu ten spel werd Fiers toen hij doorheen de Eendracht de fensie ging foutief gestuit en kende scheidsrechter Her emans hierop een penalty toe. De elfmetertrap werd heel oordeelkundig binnengejast door Coppens. 1-0 dus, na een daverende inzet van de Zeienaars en een tegenactie van de Lo keraars. Maar hiermede was dan ook meteen het doelpun- tenmaken afgeschreven Noch Eendracht, noch de Sportingers slaagden erin de goede richting te vinden. In het tweede gedeelte ging Eendracht wanhopig op zoek naar de gelijkmaker. Het opende al zijn registers maar stuitte telkens op een uiterst secuure lokale defen sie wat resulteerde in een overwinning voor de Spor tingers tegen een nooit af gevend en zeer verdienste lijk Zeels team. Scheidsrechter Heremans leidde: Sporting Loke en Borgelioen, Coppens, Cop pieters, Tempels, Lebeer, De Smet, Huyghe, De Wil de, De Beule, Tempels. Bert, Fiers invallers Pieters Dirk, Verschueren Zele Temmerman, Venneman, Verhoeven, Baer, Verlee, Roggeman, Boz, Tazounti- le, Bonnaerens, Van Malde- ren, Verlee Filip. Invallers Dobbelaere, Dheer De miniemen van Eendracht Aalst, (eddy) In het Aalsterse jeugdvoetbal zit tegenwoordig wat kruim. Wie denkt dat er alleen maar bij de Eendracht «gewerkt» wordt, heeft het mis voor. Ook de jeugd van Sporting Aalst doet zijn inspanningen om hogerop te raken. Vorig seizoen werd voor de eerste maal sedert de stichting van de klub, een kampioenstitel behaald door de miniemen. De S.K.-jeugdtrainer, Freddy Schoonjans, start dit jaar zijn vierde seizoen als trainer van knapen en minie men. Tijdens de eerste twee seizoenen, waren ook de scholieren - en junioreselftallen onder zijn hoede. Op de koop toe werd de nu 27-jarige Denderleeuwe naar nog enkele maien op geroepen als wisselspeler voor het eerste S.K.-elftal. Over deze periode zegt de ondervraagde trainer: «Het was een zeer zwaar seizoen dat gelukkig verlopen is, maar niet vol te houden voor één man!». Dat de Aalsterse jeugd haar trainer op de handen draagt, konden we vorige woensdag zelf vaststellen. Een veertigtal spelertjes (knapen en miniemen) volg den nauwlettend de gege ven bevelen op. Het moet wel een heel kanwei zijn om dat jonge talent in de goede voetbalbanen te houden. Na de wekelijkse woens dagnamiddagtraining, kre gen we even de kans om met Freddy Schoonjans een babbeltje te maken. Hij vertelde ons dat er, gedu rende zijn driejarig verblijf bij de Aalsterse ploeg zo een 150 jeugdspelers train den onder zijn leiding. Zel den bleef er een speler weg en elk jaar groeide de S.K.- jeugdploeg gestadig aan De resultaten zijn eveneens stille getuige: momenteel prijken de knapen en de mi niemen in de voorste gele deren van de rangschikking, ue jongste jaren hebben de jeugdploegen van de S.K. zich steeds in één of ander titelduel gemengd... De jeugdtrainer wil vooruit. Hij heeft reeds enkele jaren ervaring in het voetbalge- beuren: vijftien jaar lang was hij aktief als speler van Standaard Denderleeuw, Denderhoutem. Kerksken en S.K. Aalst. Nu reeds heeft hij acht jaar aktiviteit als trainer op zijn aktief. Dit lijkt ons een zeer goede ga rantie voor de toekomst! Ook het Bloso-diploma en een jaartje Heizelschool zul len de nodige voetbalinspira- tie ten goede komen... Hoe komt men ertoe jeugd trainer te worden? Eerder onverwacht! Bij mij was dit het gevolg van een ernstige polskwetsuur, waardoor mij alle voetbalak- tiviteiten als doelwachter werden verboden. Als dank voor het gepresteerde werk, kreeg ik een job als trainer van de miniemen van Standaard Denderleeuw. Het werd indertijd een sukses over de ganse lijn énik had de mikrobe te pakken! Zeven van de toenmalige miniemen, maken heden deel uit van het Standaard fanionelftal. Voeg daarbij nog Eddy Van Der Stock van Denderhoutem en alle kommentaar is overbodig! Ben je graag jeugdtrainer? Jeugdige spelers zijn pret tige mensen om mee te werken. De jongens zijn je dankbaar en dat voel je aan! Het is prettig dat je seizoen na seizoen de vorderingen bij de jeugdige spelers kunt konstatteren. Ze zijn leer gierig en zetten zich belan geloos in om iets te worden. Anderzijds is de jeugd een ideale leerschool om een goed trainer te worden. Met de jeugd kan nog geëkspe- rimenteerd worden. Valt het eens tegen, men wordt niet direkt met de vinger gewe zen. Heb je geen interesse voor een eerste elftal? Toch wel! De kontakten hiervoor zijn reeds menig vuldig gelegd! Maar de kracht der sterkte schuilt in het kunnen wachten. Mijn leuze is «alles op zijn tijd!» Wat is je idee over je kolle ga's trainers? Over de andere trainers van de S.K., wil ik in feite niet veel zeggen. Over enkele maanden wordt deze vraag vanzelf beantwoord Wij werken per slot van reke ning allen in dezelfde rich ting en met hetzelfde doel! Maar vele andere klubs wen/en een speler met naam aan als trainer. Daar heb ik wel een woordje over te zeggen. Deze «be roemdheden», kunnen hun waar als speler-trainer vaak niet aan de man brengen. Men kan niet tegelijkertijd een goed speler en een goed trainer zijn! Men is ook geen goed trainer omdat men vroeger een goed spe ler was (of nu nog als ve dette gekatalogeerd staat). Indien dit wel zo zou zijn, wat voor zin hebben de trainersscholen dan nog? Dit is tenslotte, naar mijn mening, de reden waarom er zoveel onbekwame trainers op de voetbalvel den lopen... Hoe is de relatie met de ou ders van de spelertjes? Meestal zeer positief. Ik kan een enorme waardering oobrenaen voor de ouders, die hun kinderen geregeld komen aanmoedigen. Ik vind het echter duivels ver velend als iemand zich met mijn werk bemoeit. Tegen deze mensen zeg ik ge woonlijk: «schoenmaker, blijf bij je leest!». Indien zij het beter menen te weten dan ik, heeft het geen zin een trainer aan te werven. Ge lukkig zijn er heel wat men sen die mijn werkwijze goedkeuren en mijn mening daaromtrent delen. Wat is je doel bij S.K. Aalst? Ik probeer zoveel mogelijk spelers te begeleiden naar het eerste elftal. Hierdoor zou ik kunnen bewijzen dat een gezonde jeugdpolitiek zeer tonendn kan zijn in alle klubs. Naar mijn oordeel is de jeugd nog steeds de «rijkdom van een klub». Heb je misschien een stille droom? Ja, even denken! Misschien ooit een trainer worden van een grote ploeg. Maar op de eerste plaats droom ik er toch van dat mijn «jeugdpo litiek» zijn vruchten afwerpt. Het zou een bekroning op al mijn werk zijn mocht er oiit eens een talent ontluiken, om als volwaardig speler in de hoogste voetbal reeks te spelen... RDV Freddy Schoonjans: «er zit toekomst in de SK Aalst-jeugt (erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 36