i. SINT NIKLASE A: EERSTE WINSTPUNT OOST-VLAANDE REN MET EEN SET GEKLOPT Waas Tafeltennis in Dender, Schelde, Durme en .-NIKLASE C EN KIELDRECHT OP LLE TOEREN Beker van België doofstommen te Oendermonde Vijfde tornooi van Elckerlyc Aalst BEKER VAN BRABANT Vooruitzichten Nationale kompetitie C Vierde Provinciale HOGE SCORES sste Provinciale: rde Provinciale: Lebbeke verloor derby Tweede Provinciale: Elckerlyc en Herleving B delen de punten Schelfaut en zijn zijn er tegen Floren- geslaagd de nul achter aam weg te vegen. Een lig sukses is het voor de j Vlaamse topploeg rel niet geworden ge le bezoekers uit Floren- (eindelijk wisten beslag gen op de halve inzet, alen die op papier kans- w raren lieten zich verre Onbetuigd en er waren nok eren sterk gekon- i| terde Albert Schelfaut irl Van Camp nodig om lerlaag in extremis af te Goffeaux, Alexander Beaux (drie B6 geklas- samen met Huart ielden niet alleen ge- (red met de Waaslan- maar zouden in de iaat- eelronde naar een 6-8 prong klimmen. :ht stond dan ook op rood de thuisploeg, voor wie ;md duo het uiteinde- rist te klaren. Albert aut beantwoordde dit- 'olledig de verwachtin- won zijn vier wedstrij- "arl Van Camp diende nkel tegen Goffeaux ge in te geven, daarwaar )e Wart het niet verder dan één overwinning, inig uiteraard voor een zo sterk aangeschreven speler, die blijkbaar met zijn zenuwen geen weg weet. Voor Walter De Cock, die blijkbaar vecht tegen een weerspannige kondi- tie werd het een nul over de ganse lijn. Spijtig want precies Walter was het die vorig sei zoen, herhaaldelijk het resul taat forceerde door tegen heel wat sterker gekwoteerde spe lers te winnen. Al bij al werd het een spannende wedstrijd waaruit men te St.-Niklaas de nodige lessen zal hebben getrokken. St-Niklase A, een der favorietenploegen aan de start van uit kampioenschap kent ondanks een intense voorbereiding een moeilijke start. Een daverende verrich ting bij Blue Rackets kan het tij wel doen keren en vooral jon gens als De Wart en De Cock stimuleren om naar een nor maal peil te klimmen. TRIO SNELLINGS - AMELINCKX - MES SAGES DOET HET In derde nationale kreeg St.- Niklase B de verplaatsing naar Ransart C voorgeschoteld. Tegen een samenstelling be staande uit twee C2 - één C4 en C6 werd het een gelijkop- gaande wedfstrijd, waarin de beslissing eerder laat viel. St.-Niklase B had vrij flink stand weten te houden in de aanvangswedstrijden en wist halfweg een 4-6 voorsprong op te bouwen. Ransart kwam nog even opzetten maar Herman Snellings, H. Amelinckx en Frans Messagie in hun beste doen hielden het been stijf. Met 7-9 werd de eerste sei zoenzege rondgemaakt. Bartje Geussens, die als vierde speler meereisde spande zich sterk in maar kwam niet verder dan één winstset. Eerstdaags zit het er wel in voor deze beloftevolle jonge spelers. De balans in nationale is dit weekend positief geweest voor St.-Niklase. Het eerste punt in tweede nationale, waar men wel had gehoopt op de volle pot, maar dan twee punten of de volle inzet voor de B-ploeg waarvoor grote twijfels be stonden. Samen drie op vier, een niet zo slecht resultaat. Volgend weekend komt St- Niklase B voor eigen publiek uit tegen Tilly. Wordt dit dan de eerste thuiszege voor de Waaslandse nationalers? Gunther Corryn (Sint-Niklase) mag terugblikken op een sterke prestatie in de Beker van Brabant en in de openingswedstrijd van het interklubkampioenschap. Frans Messagé: steunpilaar v nale. i St.-Niklase B in Derde Natio- De Melseelse E en F ploegen hebben zich in hun openings wedstrijd niet onbetuigd gela ten. De E ploeg zond Kemzeke B met zware 14-2 verliescij- gers huiswaarts, terwijl de E ploeg de rekening maakte van Haasdonk (10-6). Beveren C ging de volle inzet weghalen bij St.-Niklase E (5-11). Ivens, Heyrman, Claes en Van Steenlandt zorgden voor een kollektief goede prestatie, Linde Cordemans, Lieven hoogste provinciale afdeling ging de aandacht vooral i twee toppers die het openingsprogramma in provin- erden nl. Kieldrecht A - Melsele A en Herleving A - lase C. rensgemeente hebben Eric Verstraeten en zijn maats in de pap te brokken gekregen. Hurby De Wilde flink nd door Luc Struylaert en Gunter Van Puymbroek en voor een vroegtijdig aftekening. Zelfs het feit dat de -Nikklaas overgenomen De Pauw zijn draai niet vond lieijt de lokale zege nooit in gevaar. echt bewees tegen ge- lelsele A opnieuw klaar an om een vooraan- e rol te komen spelen in provinciale, en wie weet ir te slagen waar vorig n werd gefaald, zing A - St.-Niklase C ngs zijn kant een van die rijden die alle kanten L De jonge Waaslanders in de eerste speelronde )be bepaald optie op de t inning, waarop wein- ir ekenden. In het lokale ee geraakte Dany Vermeu- i/e< st op toeren, terwijl Jean m de omstandigheden in enomen flink presteerde t het tot geen overwinning m, e brengen. Vic Eylen- IY| toonde zich langs zijn 'y, zijde en ook Karei Mest- y, ;af een behoorlijke pres- veg. Dit alles volstond el niet om St.-Niklase het verlies te worden gedron gen. Voor de jonge Waaslan ders een zege van de geest drift, en voor Herleving een verwittiging. Klassementen zeggen niets. Koncentratie, inzet en het onvermijdelijk tikkéltje meeval zijn nodig om een wedstrijd te winnen, en dit alles vindt men doorgaans zijn spelers in goede doen. Een paar dagen geleden werd Herleving Dendermonde door de federatie sport-mindervaliden aangezocht om in samenwerking de beker van België voor doofstommen te organiseren. De Herlevingvoorzitter aarzelde geen ogen blik om de volledige medewerking van zijn club toe te zeggen aan dit nationaal sportgebeuren voor de doof stommen. Herleving Dendermonde is trouwens de enig ste club in Oost-Vlaanderen die zelf met doofstommen aantreed in de gewone bondskompetitieEen voorbeeld dat tot navolging strekt. De finale van de beker van België zal plaats hebben op zondag 2 december 1979 vanaf 10 uur. De nodige stappen worden gedaan om dit gebeuren te laten plaats vinden in de nieuwe sporthal in de Van Langenhovestraat te St.-Gillis Dendermonde Peeters en de gebroeders Inze stelden zich flink te weer maar wisten de wedstrijd nooit naar hun hand te zetten. In een wed strijd zonder geschiedenis won Kruibeke A met forfaitcijfers van zijn B-ploeg, terwijl Kieldrecht C evenmin moeite had om Stekene op afstand te houden (14-2). Het loopt blijkbaar nog niet los bij Ste kene, dat ook vorig seizoen weinig of geen potten brak on danks heel wat gunstige voor uitzichten. Herleving D beet in vierde E de spits af door te winnen van Wetteren B. (10- 6). Freddy Van Damme, die zijn wederoptreden vierde spande er samen met de sterk in vordering zijnde Jo Michem de kroon, terwijl Detlef Stei ger en Mare Vandermeiren be scheiden bleven met ieder twee overwinningen. Bij Wet teren zorgde Van Rossum voor passende repliek en mag ook a. Cryns op een goede verrich ting terugblikken. Elckerlyc Aalst D samengesteld uit een schaar nieuwkomers deed het uittermate knap tegen Weite ren D gezien er liefst forfaitcij fers op het bord kwamen. Guido Schokkaert, Luc De Bock, Philip Van Mello en Pa trick Weymeersch kunnen dan ode best in één adem worden vernoemd. Vlierkou ter, favo riet en Pauwels poogden het tij wel tijdig te doen keren maar slaagden niet in hun opzet. Het werd 12-4 en hiermede zijn de naaste tegenstanders van de Hammenaars verwittigd. Patro Hamme B - HKH Hamme B stond in het teken van de re vanche. De jeugdploeg van HKH Hamme pakte sterk uit. Langs Muylaerts en Cattrysse werd de zege inde laatste wed strijden vastgelegd (7-8), wat voor Luc Verschelden en het HKH bestuur dan toch een op kikker moet betekenen na de thuisnederlaag te Patro Tivoli met de fanionploeg. y zege te houden. Het wa- i ooral Peter Daems en r Corryn die de Herle- sde voet wisten dwars te en de doorslaggevende rijden voor hun rekening Luc De Bosschere eveneens op een sterke S tie terugblikken, terwijl DiDe Bo schere precies op Wil )ppen kwam toen Herle- Ja le aansluiting wist te rea- ipe a„ om dan definitief in run - De Kieldrechtse kopman Hurley De Wilde. B was er heel wat be- illing voor de derby ibbeke - Herleving C. igon voor de thuisploeg van schitterend en toen 'levingers over 1-3 naar lommen ging niemand ■ijfelen aan de afloop. :rd uiteindelijk 4-12 en ging de pluim naar de ie ook vorige week op de kampioenschappen d gemaakt. Jef De en Pierre Eemans die :ns vier op vier lukte. Van Damme gaf slechts lstrijd prijs, dit aan de ikse kopman Wim De her, die met twee op idstrijden voor de groot- irstand zorgde. Gilbert iedt en Luc Heyvaert .ebbeke en Linda Van mhove bij Herleving ten voor de overige pun- Herleving heeft in dit tref fen wel bewezen genoegzaam gewapend te zijn om tegen de sterksten uit de reeks op te tor nen, en zeggen dat deze ploeg zonder de uitbreiding van de reeksen had moeten zakken. Te Aalst stonden de B - en C ploeg van Elckerlyc tegenover elkaar. Geschenken werden er alvast niet gegeven. Roger De Wolf speelde zich als kopman van de B-ploeg in de kijker door vier op vier te halen, ter wijl Paul Pauwels zijn steentje bijbracht met drie overwinnin gen. Gijselinck zorgde voor één zege, wat uiteindelijk vol stond om een drawn af te dwingen tegen de C-ploeg waarbij Eric Pauwels zich de sterkste toonde. Boeykens en De Smedt voor behoorlijke re pliek zorgden, terwijl Rik De Bock als voorzitter cn veteraan het voorbeeld van wilskracht stelde. (8-8). In derde B had Beveren A meer moeite dan ver wacht met zijn éigen B-ploeg (9-7). Zekerheid kre gen Venncns en co eerst bij de laatste slagwisselingen, wat andermaal bewijst dat men het vel van de beer nooit bij voor baat mag verkopen. St.- Niklase E haalde het zoals verwacht van de F. ploeg. Van Remoortere en Stefan Geus sens haalden het maximum, daar waar Luc Messagie met drie en Marc Cogen met twee de overwinning vol maakten. Bruno De Witte speelde zich in de kijker bij de F. ploeg, ter wijl Hubert De Gendt even eens de eer wist te redden. Lo gische zege van titelkandi daat Kemzeke A tegen het zich nochtans sterk verdedigend Kieldrecht B 11 -5)De Coene en zijn maats terend op een rijke ervaring uit hogere reek- Het heeft niet mogen zijn. Oost-Vlaanderen als meelo- pertje beschouwd in de beker van Brabant is in de schif tingsronde tegen Antwerpen sterk naar voor getreden. Met iets of wat meeval waren de sinjoren er aan geweest voor hun moeite. Thans werd het nog een overwinning zonder glans gezien Oost-Vlaanderen even veel match- punten telde dan Antwerpen, maar uiteindelijk toch werd geklopt met één set. De Oost-Vlaamse selectie waarin de streek Dender - Schelde - Dur/ne - Waasland sterk was vertegenwoordigd moet bijgevolg niet blozen. Bij de heren C werd het zelfs een nette winst (10-6) en hier lagen Frans Messagie en Walter De Cock aan de basis. De heren D verging het minder goed, Gunter Corryn met drie en Karei Mestdagh met twee overwinningen hielden gelijke tred. Matthijs van Beveren werd gewogen en te licht gevonden. Spijtig dat een zo sterk spelende Jef De Maeyer hier over het hoofd werd gezien. Zijn aanduiding had best in een totaal over winning kunnen resulteren. Ook Spittael van Ever gem werd te zwak bevonden (1 zege) zodat het hier een 10-6 nederlaag werd. Bij de dames eindigde de ontmoeting op een 8-8 gelijk spel. Het dient gezegd dat de jonge Y. Struylaert het leeuwenaandeel had in dit sukses. Linda Van Langenhove die ten zevende uur nog werd opgeroepen om een speel ster die uiteindelijk niet aangesloten bleek te zijn te ver vangen, bleef wel ietswat beneden de verwachtingen. Enigszins te verklaren door het feit dat men zich op derge lijke wedstrijden moet kunnen voorbereiden om dan ge motiveerd aan de start te komen. Hoe ook de 24-24 einduitslag lag boven de verwachtin gen, en wanneer het dan toch zover kwam had het best een overwinning mogen worden. Zondag 21 oktober 1979 wordt door de Aalsterse tafeltennis- klub Elckerlyc het vijfde groot tafeltennistornooi van Aalst ingericht. Het tornooi dat open staat voor alle bij de K.B.T.T.B. aangesloten spe lers en speelsters, evenals voor dezen aangesloten bij een door de I.T.T.B. erkende vereni ging gaat door in de gemeente lijke sporthal van Erembode- gem «Denderdal» Kortestraat te Erembodegem - Aalst. Het tornooi zal worden betwist op 16 tafels. Teneinde de tafel- tennissport verder te propage ren wordt ook een reeks voor niet aangeslotenen voorzien. Gewoonte getrouw hebben de inrichters voor een reuze prij- zentafel gezorgd, zodat heel wat spelers en speelsters van binnen en buiten de landsgren zen op dit Aalsters tafeltennis rendez-vous mogen worden verwacht. Voor de belangstel lenden graag het uurrooster. Reeks niet aangeslotenen te 9 uqr. Heren en dames niet ge- klasseerden te 9.30 u. Heren D te 10.30 u. Jeugdreeksen mi niemen, kadetten en juniors te 11 uur. Veteranen te 11.30 u. Dames en heren C te 13 uur. Dames en heren B te 14 uur. Dames en Heren B - open te 15 uur. Wie van tafeltennis houdt mag zeker op deze afspraak niet ontbreken. De toeschouwers 2' NATIONALE Blue Rackets A - St.-Niklase A X 3' NATIONALE St.-Niklase B - Tilly I 1« PROVINCIALE Melsele A - Louise Marie A I Drive B - Kieldrecht A 2 Small Street B - Herleving A X 2' PROVINCIALE Sleidinge B - Herleving BD uitgesteld Patro Tivoli A - St.-Niklase D I Melsele B - Eikenlo B 2 Pacem Maldegem A - HKH Hamme A 1 Elckerlyc Aalst A - Puck A I y PROVINCIALE Herleving C - De Pinte B I Elckerlyc C - Lebbeke X Drive E - Elckerlyc B 2 St.-Niklaas E - Kemzeke A 2 St.-Niklaas F - Beveren A 2 Temse B - Beveren B 2 Melsele D - Temse A 2 Kieldrecht B - Melsele C 1 4' PROVINCIALE Haasdonk - Stekene I Beveren C - Kieldrecht C 2 Kruibeke B - St.-Niklase G 2 Kemzeke B - Kruibeke A 2 Wichelen - Wetteren B I HK Hamme B - Elckerlyc D I Vlierkouter - Madelon I 1' PROVINCIALE DAMES Herleving A - Herleving B I Drive - St.-Niklaas X Constant Vermeulen zullen er trouwens worden strijden en tafeltennis van het vergast op spannende wed- hoger niveau. Na de ouverture te Hamme waarbij HKH Hamme tegen de lamp liep, ging de volle aan dacht naar Herleving B-Elckerlyc Aalst A, twee ploegen die vorig seizoen het kompetitiegebeuren hebben beheerst maar zich in extremis de titel lieten afsnoepen door St.-Niklase C. Volgens de tra ditie kon geen van beide ploe gen voldoende voorsprong nemen om zich save te kunnen voelen. Fleurinck en Gilbert Tas gingen er het sterkst tegen aan bij de Aalstenaars, terwijl bij Herleving veteraan Hubert Van Langenhove eenvoudig geen weerstand duldde. Bob Boudow hield gelijke tred met de Aalsterse kopman Kinck, terwijl Guido Ring en Roger Tecqmenne niet verder dan één overwinning kwamen. Gans de Herlevingploeg won trouwens tegen De Cordier, die in tweede iets te zwak is komen uit te vallen. Te St.- Niklaas stonden de spelers van de lokale D-ploeg oog in oog met Melsele B. De zoveelste streekderby die in een lokale zege zou uitmonden. De basis tot deze overwinning werd ge legd door Regie De Neve die liefst vier op vier haalde en Jo- han De Niel, die zich enkel voor Raf Verstraeten diende gewonnen te geven. Jo SNel- lings en Pierre Wuytack brach ten een eerder bescheiden bij drage, elk één wedstrijd maar uiteindelijk volstond zulks om met de kleinste winstskore (9-7) de volle inzet thuis te houden. Bij de bezoekers bleek Raf Verstraeten het best bij de zaak gevolgd door Le- cleir en Van Eeckhoudt. Hugo Verstraeten kreeg een nul ach ter zijn naam. Een goede uit gangspositie voor de St.- Niklase D-ploeg met o.a. de verplaatsing naar Patro Tivoli in het vooruitzicht. sen bewezen andermaal het in hun respectievelijke D en B wel aan te kunnen ook als de ploegen geen volwaardige jeugd het tempo zo hoog mo- tegenstanders vonden. In de gelijk poogt op te trekken. In komende weken kan zulks wel dezelfde stijl mochten over- veranderen, winningen worden opgetekend van Melsele C enTemse Adie

De Voorpost | 1979 | | pagina 37