Jeugdkampioenen naar Moskou e zilveren korfbal of de Van Praetstory rfbal Probleemloos Nieuwe tennisklub te Dendermonde TWEEDE HELFT OVERWINNING CHANTAL RAES: geen breuk Met de openstelling van de sporthal te St. Gillis Den dermonde werd ook offici eel van wal gestoken met een nieuwe tennisklub. Reeds geruime tijd werd de oprichting van de St. Gil- lisse tennisklub in het voor uitzicht gesteld en nu er mogelijkheden bestaan om in eigen midden te tennis sen is men overgegaan tot de oprichting van deze klub. Dr. Albert Duerinck werd tot voorzitter verkozen, terwijl Karei Verheyden belast werd met het sekretariaat. Philippe Dieussart als pen ningmeester en Mare Ver- eecken en Jos Nijs vervol ledigen het huidig bestuur, dat in de komende weken en maanden nogwel zal worden uitgebreid. De nieuwe club hoopt van de sporthal te kunnen ge bruik maken om haar leden aan hun trekken te laten komen evenals van de vier terreinen die als buiten pleinen in stadion van aan leg zijn. De club wenst het tijdens haar eerste levensjaar op de rekreatieve toer te hou den. Er wordt wel gedacht aan opleiding onder vorm van cursussen enz. maar dit alles zal eerst kunnen ge- akkommodaties die juist hun voltooiing hebben ge kregen of ze weldra zullen kennen. Een voorlopige op lossing is evenwel gevon den en belangstellende doen er best aan zich in dit verband in verbinding te stellen met de h. Karei Ver heyden - Frans Van Schoorstraat, 5 tel 21.40.04 waar men alle in lichtingen inzake de voorlo pige schikkingen zullen worden verschaft, evenals de aansluitingsvoorwaar- den enz. Algemene vergadering De pas opgerichte St Gil- lisse tennisclub houdt een algemene vergadering op zondag 21 oktober 1979 te 10 uur in het Cultureel Cen trum te St. Gillis. Tijdens deze vergadering zullen de doelstellingen van de klub nader worden toegelicht, zal de inrichting van een lessenreeks overwogen worden en is er gelegenheid om bij de klub aan te sluiten. V.C. t-Niklaas worden op 25 november drie nationale titels veldrijden bij de WAOD verreden: realiseerd worden wanneer en, senioren en veteranen fietsen door veld en wei. Dat fietsen, en vooral cyklocrossen een de Stedelijke sportdienst e sport is, bewijst Jeroom Masto, chauffeur bij het Sint-Niklase stadsbestuur, die zich heeft vaste normen heeft gelegd enomen zijn kollega's veteranen voor schut te zetten. inzake het gebruik van de Dank zij de steun van het Gemeentekrediet zullen jeugdkampioenen van diverse sportdisciplines kunnen deelnemen aan een wedstrijd die wordt ge organiseerd door het Olympisch Comité en de B.R. T. De laureaten zullen te Moskou getuige kun nen zijn van de Olympische Spelen 1980 De wedstrijd staat open voor alle jongens en meisjes geboren tussen 1.7. 1962 en 30.6.1963. De identiteitskaart moet op de dag van de proeven worden getoond. De toelating van de ouders is ver eist. Verder komen alleen deze jongeren in aanmer king die dit jaar hetzij kampioen van hun pro vincie (of hoger) zijn geweest in hun respectieve lijke kategorie. Zowel de ploegsporten als de indivi duele disciplines komen in aanmerking. De deelnemers moeten de Belgische Nationaliteit hebben en Nederlandstalig zijn. De inschrijving voor deze proeven is gratis Data: De vóór-selecties hebben plaats te Brussel op za terdag 10 november 1979 om 14 uur. Bij deze gele genheid zullen alle deelnemers onderworpen wor den aan een schriftelijke proef. Uiteindelijk worden 30 jongens en 30 meisjes gese- lekteerd voor de finales. Deze finales hebben plaats: A) de sportproeven: op 24 en 25 november 79 voor de meisjes en op 8 en 9 december voor de jongens, telkens in het Rijkssportcentrum te Heren tals. B) de kwisproeven: op 28 december 79 voor de meisjes en op 29 december voor de jongens, tel kens in het B.R.T.-omroepcentrum, Reyerslaan, 52, 1040 Brussel. De sportproeven worden niet op voorhand bekend gemaakt. Uw inschrijving dient toe te komen uiterlijk: ofwel: Dinsdag 22 oktober: O. Van den Broeck, Stationsstraat 100, 9370 Leb- beke A. Abbeloos, Albert I straat 110 A, 9370 Lebbeke J. Van Damme, Zwembad Olympos Leopoldlaan, 9330 Dendermonde M. De Smedt, Noordlaan 94 bus 12, 9330 Dender monde ofyyel: Woensdag 23 oktober: Belgisch Olympisch Comitee Boechoutlaan 9 1020 Brussel De Voorpost - 19-10-1979 - 39 imilie Verhaevert - Van Praet uit Buggenhout is familie die meeleeft met de korfbalsport en pio- iks zijn van deze sport in Oost-Vlaanderen. Merk- 3b rdigheid is dat de broers Verhaevert huwden in. de zusjes Van Praet en deze vier mensen nu 11 en hun talent demonstreren in de Lebbeekse ig a/w. Atlantis; Korfbal is niet zo'n populaire sport green discipline die veeleer hard moet vechten r een plaatsje in de zon. De adepten moeten n eld betalen om te mogen spelen, maar dat belet dat het precies deze mensen zijn die zich met en ziel inzetten voorde klub en enkel vragen dat ■nedia hen niet vergeten zóu. a/ is misschien de ge- porf bij uitstek waar en vrouw samen in een 1 slrijd uitkomen en zich familiale sfeer kun- uitleven en de stress deze tijd ontvluchten. tisch. Nog nooit hebben ze zoveel plezier aan hun hobby beleefd. Bij Atlantis zijn er mensen die zich als geen ander inzetten en dan wil je als speler ook het uwe bijdragen. Mariette en Pierre zijn vol lof over Voor zitter De Maesschalck, se cretaris Hugo Paul, en alle andere bestuursmensen. Lisette Van Praet en Willy Verhaevert dat kan ook moeilijk. Derge lijke fenomenen worden niet ieder jaar geboren. Ook hier horen we dezelfde drang naar deze sport en Lisette wil er ook mee door gaan om eens haar 25ste jaar te mogen vieren in deze discipline en daar is zij goed op weg naar. Wanneer er dan al drie gaan korfballen, mocht Willy ook nietten achter blij ven en bond ook de shoes korfbalsport vinden, de fa- miliesport bij uitstek. Met deze pioniers van de korfbalsport mogen we schrijven dat de korfbal- wieg te Buggenhout stond, zij wonen er thans: Mariette en Pierre aan de Beuke- straat. Lisette en Willy op Brackleer. Vele inwoners van Buggenhout zullen ze ker niet weten dat ze een internationale korf bal - speelster als buurvrouw hebben. Wie zou dit alle maal gedacht hebben? Ze ker Mariette niet in het minst toen ze met haar oudere zus Julienne naar Brussel ging werken. Haar 25 jaar aktieve korfbalsport is te Lebbeke niet onopgemerkt voorbij gegaan. 25 jaar meespelen in de fa- nionploeg is een referentie die alleen de besten kun nen voorleggen. Thans speelt zij nog een hoofdrol in de bevorderings klasse en samen met de jeugdige spelers Edwin en Nino en de andere dame in haar vak, Anne-Marie, vormen ze een sterk viertal. Haar routine en haar grote kennis weet ze samen met de jeugdige sterkte van haar medespelers uit te bouwen tot een vlot acterend ge heel. Zaterdag werd ze door haar klubgenoot ge huldigd en door voorzitter De Maesschalck in de bloemen gezet, iets wat ze zeker verdiend heeft. Mis- schien volgt er nog een er- kenning van de bond, wie weet Ook m de gemeente Buggenhout weet men wel- licht niet van deze jubelaris "--Cv van de sport. In deze tijd van «Sport voor Allen» en andere Blosoinitiatieven jpj» was het zeker niet mis- plaatst deze laureaten van F**»... de liethebberssport even in de kijker te plaatsen. Niet alle gemeenten hebben de til eer de "first ladyvan het korfbal in hun midden te laL hebben. - Tekst en fotos 25 jaar korfbal: het is heel André De Wit wat, nietwaat Mariette Van Praet? (an) iette Van Praet: 25 korfbal Ie echtparen verdedi- dus de Lebbeekse ren en spelen in de be ring ski asse met At- Mariette Van Praet is gehuwd met Pierre vert (43) en Lisette Praet (31) is gehuwd Willy Verhaevert (33). tribal mikrobe werd in til ie gebracht door •tte die, toen ze zeven- was te Brussel werkte i r verbleef zodat haar haar slechts tijdens ikende zagen. Op dag kwam ze dan in tmet de korfbalsport Brusselse klub Ex- ir Schaerbeek. Daar haar sportloopbaan. iar werk ging zij er maar deze sport tel wat van haar vrije 'Slag. Zij drong da- tot de kern door. Door rplaatsingen met de werd het weekend ia/ eens vergeten en na Istrijd keerde zij te- Jnaar haar werk in de (l fdstad. Pa en ma na- n dit niet in dank af, ze tden haar liever op zon- thuis. Maar de sport 9 haar te pakken en haar i° f werd beloond. Vrij n behoorde ze tot de bes- teelsters van het land. kon haar niet langer het hoofd zien en op dige leeftijd werd zij troepen voor de natio- selektie. Twee wed den tegen Nederland de kroon op het werk men de vrucht van een shele inzet. Nadien wa- er nog een paar wed den met provinciale se- ineer Mariette zich ver- de met Pierre Verhae- !was Excelsior Schaer- een speler rijker. ire ging in de beginpe- de niet trainen en alles vkte zich tot een wed- d op zondag. Na hun telijk maakten ze samen verplaatsingen. Eerst scooter. Later met Dit is de korfbalfamilie uit Buggenhout die voor Atlantis Lebbeke speelt. Mariette Van Praet speelt reeds 25 jaar korfbalZe werd door Atlantis-voorzitter De Maesschalck in de bloemen gezet, (an) een wagen. Jaren hebben ze dit volgehouden. Er wa ren momenten dat het ook eens minder goed ging en niet altijd met dezelfde geestdrift naar 'n wedstrijd werd toegeleefd. Doch dan was er steeds een van de partners die de andere aanporde om toch maar verder te spelen. Zo gingen de jaren. Na Excelsior kwam Olympia Anderlecht en thans zijn ze te Lebbeke aangeland waar ze het best hebben. Pierre en Mariette vinden er de sfeer fantas- Lisette staat in het onder wijs en Willy is mekanieker. Ook zij zijn thans vurige At lantis korfballers. Zij be gonnen bij Olympia Ander lecht en het is niet moeilijk te raden wie daarvan aan de basis lag. Zus Mariette zou heel de familie inlijven en zo werd de toen veertien jarige Lisette neegenomen naar Olympia Anderlecht. Het korfballen moet wel in het bloed wat zitten want ook zij weet de mand han gen. Het peil van haar zus heeft ze niet bereikt, maar aan. Hij is de enige die in het reserve-team aantreedt maar daar maalt hij niet om. Willy heeft er intussen 12 jaar korfbal aktiviteit opzit ten. Zijn vrouwtje reeds 17. Hun felste supporter is zoontje Tom, drie jaar, die naar alle wedstrijden mee- mag. Vroeg of laat groeit daar ook een korfballer uit. Lisette kan het nog mee maken om met haar zoon te mogen aantreden. Dat alles kan men alleen maar in de Atlantis Lebbeke - Vos Reinaert 11-2 Men was bij de start van de wedstrijd Atlantis - Vos Rein aert niet zo gelukkig daar Ed win Borms werd ziek gemeld zodat de eerste invaller Lieven Maesschalck met het fanion- team mocht aantreden. Achteraf bleek dat de zoon van de voorzitter het er vrij behoor lijk vanaf bracht. Atlantis ste vende naar een vrij vlotte zege met doelpunten die mekaar opvolgden met de regelmaat van een klok. Er zat al onmid dellijk spanning in toen de wedstrijd pas vijf minuten oud was en er een fout werd ge maakt op Lisette Van Praet en Frank Veldeman een strafworp mocht nemen die hij miste. Frank zou deze misser dadelijk goed maken met twee doelpun ten op de 9de en 11de minuut. Nadat de bezoekers terug kwamen tot 2-1 was het Chan- tal Raes die met een inloper op aangeven van Rudy Van Den Broeck de stand op 3-1 bracht. Nog voor de rust wist Atlantis verder uit te lopen tot 7-2 doel punten van Frank (2) en van Nino Collewaert en Rudy plaatste de ploeg op een veilige voorsprong. Na de rust was het eerst Rudy die de stand op 8-2 bracht en nadien zouden nog doelpunten komen van Anne Marie De Wit en Nino Collewaert. Naar het einde toe was het Lisette Van Praet die de eindcijfers vastlegde 11-2. Meteen een prima resultaat. Maar er was ook een domper op de vreugde want een vijftal minuten voor tijd zou Chantal Raes wegens kwetsuur het terrein moeten verlaten, zij werd op een uit stekende manier vervangen door Monique Francois. Af wachten nu of de kwetsuur tegen de volgende speeldag zal genezen zijn want er wachten nu nog de moeilijkste wed strijden tegen Floriant en Vo- bako. Beste wedstrijd van Frank Veldeman die met vier doelpunten zijn prima verrich ting onderstreepte. Reserven Atlantis Lebbeke - Vos Reinaert 3-4 Het werd nu eens een beste wedstrijd van de reserven,'iets wat we tot nog toe niet moch ten schrijven. Met Lutgarde Coppcns als uitblinker en ook zorgend voor een doelpunt zat er nu spanning in het treffen. Pierre Paul De Blieck en Erik Roggeman zorgden voor de overige treffers. Alle spelers mogen op een beste partij te rugblikken en ook bij de vol gende wedstrijden verwacht men een zelfde inzet. Opval lend was ook dat nu de spelers van de eerste ploeg meer inte resse betoonden voor het spel van de invallers en enkele spe lers voor de nodige richtlijnen zorgden, ook dat mag in de toekomst niet verwaarloosd worden. Het spelpeil van de reserven is nu merkelijk er op vooruitgegaan en spelers als Willy Verhaevert en Erik Roggeman spelen zich gere geld in de kijker. Ook Ludo De Wit deed zich opmerken in verdediging waar hij de beste man van de bezoekers tegen had en zich behoorlijk uit de slag trok. Bij de dames hebben we reeds Lutgarde vermeld die nadien met het eerste twaalftal zou spelen, iets wat in de toe komst toch best zou vermeden worden, kwestie van in de bes te voorwaarden aan de hoofdwedstrijd te kunnen star ten. Monique Francois deed het ook best zoals we trouwens van haar dat gewoon zijn en ook Ann Vermeiren en Magda Cool laten zich nu meer gelden in een wedstrijd. We kijken nu uit naar de volgende confronta ties. Appels-Bornem 8-5 De twee puntjes werden deze week inderdaad na de rust ver diend. Tijdens de eerste speel tijd zag het er zelfs naar uit dat de Appelaars met blozende kaken het onderspit zouden moeten delven. Een sterk spe lend Bornem overklaste wer kelijk de Blauw-Witten. Het waren de mandenmakers die na een kwartier wedstrijd met 0-2 voorop stonden, Wim Van Cauwenbergh kon voor Ap pels milderen, maar Bornem liep opnieuw uit. Na 34 min. was het 1-4. Deze drie doelen verschil de den de meeste supporters wel even wanhopen. Te begrijpen als men weet dat, de dan toch goeie doelschoten van Appels nooit door de mand geraakten. Maar de C-aanval van Appels gaf zich niet zomaar gewon nen. Langs De Pelseneer en Moonen begon het tij voor Appels te keren. Rusten deed men met nog één doel verschil en na de herneming was het opnieuw Moonen die via het omzetten van een strafworp de stand in evenwicht bracht. Een plots veel beter spelende thui sploeg moest wel nog een doel toestaan aan de bezoekers maar toen was de kous voor Bornem af. Met goals van Van den Be- rghe, Michiels en De Pelse neer wisten ze binnen een tijdsspanne van 10 min. uit te lopen tot 7-5. Toen Verstrae- ten A. in de 67° min. van de wedstrijd nummer acht skoorde werden meteen de eindcijfers vastgelegd. Nu niet bepaald een goeie wedstrijd, maar goed genoeg om de kersverse trainer te overtuigen. Ze schijnen in de Rijkelstraat inderdaad einde lijk uit hun «trainersmizeire» te geraken. Vanaf volgende week zullen de oefenstonden worden geleid door de Ant werpenaar Seutens, zodat ook De Rouck Damien zich terug kan koncentreren op het «on dergaan» van een training. Hij was het die namelijk als ver vangend oefenmeester optrad, zeker een niet te onderschatten karwei als men zelf ook moet meedraaien tijdens de wed strijden. Volgende week gaat men uit spelen naar Kontich, laat ons hopen dat de blauw-witten eindelijk een tweede opeen volgende overwinning kunnen behalen. De sfeer en het mo reel kan er alleen wel bij varen. Zondag werd de Lebbeekse jeugdige Korfbalster Chan tal Raes tijdens de wedstrijd gekwetst aan de voet. Men vreesde voor een breuk maar bij het ter perse gaan vernemen we pas dat het enkel een verstuiking zou zijn. We wensen Chantal een spoedig herstel André

De Voorpost | 1979 | | pagina 39