ZESDE MISS BLAUWWIT VERKIEZING TE TEMSE een uitstekende belegging! handbal Beker van België MONOGRAFIE OVER HET LEVEN EN WERK VAN STEPHAN GORUS Zaterdag 3 november Wie kan Miss Blauwwit worden"' VRV-WEDSTRIJD TE PUURS Jochewoa Aalst geplaatst ZATERDAG 20 OKTOBER: 34eSPORTABEDEVAART Voetbaltornooi pre-miniemen stad Sint-Niklaas UITBATERS V.R.V. wedstrijd te Sinaai Een rekordaantal inschrijvingen 40 - 19-10-1979 - De Voorpost REGIE DER POSTERIJEN COMMUNIQUE Nadat op 17 september 1979 vijf automatische bankbiljettenverdelers in dienst werden genomen (Antwerpen, Brussel, Luik, Bergen) zullen vanaf maandag e.k. vijf nieuwe apparaten worden in werking gesteld (Gent, Leuven, Brussel, Namen, Charleroi) die zes andere voorafgaan, voorzien voor 19.11.1979 (Antwerpen, Oostende, Hasselt, Brussel, Luik). Met deze actie wil de Regie der Posterijen via het Bestuur der Postchecks een meer moderne dienstverlening bieden aan de klant. Dag en nacht, zelfs op week-ends en feestdagen kan de houder van een Postomat-kaart tot 20.000 F afhalen van het tegoed van zijn rekening evenwel beperkt tot 9.000 F per afname. Als symbool van Postomat werd de Sint-Bernardushond gekozen. De eigenschappen van dit dappere dier, nl. aanhankelijkheid, gehechtheid en trouw zullen als doelstellingen gelden voor Postomat, 24 u. op 24 toegankelijk. Een groot aantal klanten van het BCH zullen binnenkort genieten van de voordelen van dit nieuwe net van automatische bankbiljettenverdelers. Onlangs werd een «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» uitgege ven. Het werk werd geschreven en samengesteld door Lode De Kimpe. Het prachtige kunst- en kijkboek in mooie stoffen omslag, is nog steeds te koop. De auteur. Lode De Kimpe, neemt de lezer of kijker mee op stap door het leven van de kunstenaar Stephan Gorus. Hij doet dat aan de hand van een bibliografie van de kunstenaar om vervolgens bij middel van afdrukken van schilüerijen van Gorus meerdere werken werden in meerkleurendruk in het werk opgenomen de evolutie in het werk van de kunstenaar aan te tonen. Stephan Gorus wordt erin beschreven als een vertegenwoordiger van de optimistische vreugde, die in stralende kleuren zijn jubel uitzingt over het heerlijke leven. In zijn werken staan vaak de kreatieve daad en de emotionele expressie centraal.^ Vandaar ook dat de kunstenaar Stephan Gorus zoveel mensen weet aan te spreken. Uif het kunstboek blijkt trouwens overduidelijk dat Gorus' doeken het temperament en de innerlijke gevoelens uitstralen, kortom zij zitten vast aan het leven van de alledaagse mens, in zijn verschillende facetten. Het fraaie werk wordt bovendien nog vervolledigd met uittreksels uit lofbetuigingen aan het adres van de kunstenaar, met gedichten en een rijke biografie die een overzicht geeft van de belangrijkste binnen- en buitenlandse tentoonstellingen van de kunstenaar. Het kunstboek «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» werd gedrukt door Drukkerij De Cuyper. Het kost slechts 400 F en is onbetwistbaar een ideaal geschenk voor wie van kunst houdt. Men kan dit werk bestellen door het invullen van onderstaande strook: Ondergetekende: Adres: wensteksempla(a)ren te ontvangen van de «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus, aan de prijs van 400 F per eksempiaar. Handtekening Stuur deze bestelbon terug naar Drukkerij De Cuyper, Oude Vest 35 te 9330 Dender- monde. Doorzijn interesten 15 jaar te kapitaliseren, garandeert de Kapitalisatiebon van het Beroepskrediet U een gemiddelde jaarlijkse bruto-aangroei van Kapitalisatierentevoet 10% Tevens zeker en veilig want zowel de terugbetaling van het kapitaal als de betaling van de interesten der effekten uitgegeven door de NATIONALE KAS VOOR BEROEPSKREDIET zijn volledig GEWAARBORGD DOOR DE STAAT. Ter gelegenheid van zijn vijftigjarig bestaan schenkt het Beroepskrediet voor elke intekening op NKBK effekten, tijdens de maand oktober, een presse-papier met de hand gemaakt door pottenbakker-keramieker CRUYSSAERT en die t v"T een van de oude ambachten voorstelt die uitgebeeld zijn op de afslui- k ting omheen de "Kleine Zavel" te Brussel. Kom inschrijven op een van de hieronder vermelde adressen,daar ligt zo'n presse-papier op U te l.lA3 wachten. ALGEMEEN BEROEPSKREDIET N.V. 9000 GENT - Lange Kruisstraat 55 - Tel. 091/25.35.89 Agentschappen 9300 AALST - Dirk Martensstraat 67 - Tel. 053/21.37.55 2700 ST-NIKLAAS-WAAS - Ankerstraat 29b - Tel. 031/76.58.86 OOSTVLAAMS BEROEPSKREDIET (O.V.B.K.) C.V. 9140 ZELE - Dr A. Rubbensstraat 49 - Tel. 052/44.54 02 Agentschappen 2700 ST-NIKLAAS-WAAS - O L. Vrouwstraat 12 - Tel. 031/76.43.22 9200 WETTEREN - Hoenderstraat 37 - Tel 091/69.14.92 BEROEPSKREDIET VOOR DE MIDDENSTAND VAN OOST-VLAANDEREN C.V. 9000GENT-Bagattenstraat 158-Tel 091 23 69 86 Missen is menselijk, Missen zijn menselijk en bovendien zeer charmant en aantrekkelijk zoals eens te meer zal blijken op zaterdag 3 november in het Brouwershof te Temse. Dan neemt «Blauwwit» de supportersclub van K.S.V. Temse voor de zesde maal het verrukkelijk initiatief een Miss Blauwwit te verkiezen. Die avond zullen op het podium heupwiegende parels tussen de 16 en de 25 jaar schitteren in de hoop de ogen der aanwezigen te doen tilt slaan en de harten op hol te brengen om zo de benijdenswaardige titel met de daaraan verbonden prijzenvracht in de wacht te slepen. De organisatoren hebben ook deze maal alles uitgekiend om de kandidaten te verwennen. De prijzenre gen zal als kristal fonkelen voor de kandidaten. De schoonheden kunnen in enkele minuten voor meer dan 100.000 fr. aan prijzen onder elkaar verdelen. Zulke gelegenheid mag je als meisjes tussen de 16 en 25 jaar niet zo maar naast je neerleggen. Supportersclub Blauwwit Gesticht in 1969 op 4 sep tember en genoemd naar de kleuren van K.S.V. Temse maakte de club zich lot doel de opgang van de club te bevorderen. Na 10 laar aktiviteit kan de club, die tevens als een peter voor de miniemen leeft, op heel wat initiatieven terug blikken. Reeds 9 jaar richten zij rond 1 mei een miniementornooi in dat uitgegroeid is tot één van de meest begeerde konfrontaties in het Waas land, en dat qua organisatie zijn gelijke niet heeft. Bovendien kunnen de le den, voor een luttel bedrag de verplaatsingen van het team meemaken. Vorig seizoen hevelde de supporterskas een bedrag van 100.000 fr. over aan de moederclub als steun voor de transfers Zij zijn medeïnrichters van de Breughelfeesten en last but not least heeft de Miss Blauwwit zich vastgewor- teld in het jaarplan van de supportersclub. Zesde Miss Blauwwit ver kiezing Net als de vorige jaren zul len de feestzalen van het Brouwershof het strijdto neel vormen voor de kandi daten. Wie houdt van schoonheid, een gezellige avond en een dansje mag op 3 november niet op de afspraak ontbreken. Er worden kaarten verkocht aan 25 fr; daaraan is ook een tombola verbonden. Met twee kaarten heeft men gratis toegang. Een disco bar zal de avond muzikaal begeleiden. Heel de organi satie staat in het teken van het komende jubileum mi niementornooi, het tiende in 1980. In de kelderafdeling richten de K.S.V. jeugdver- antwoordelijken hun bo dega in en ook daar zal je de Missen niet missen, want een gedeelte van de verkie zing vindt daar plaats. De bodega kan enkel bereikt worden langs de bovenzaal. Gezien het sukses van de vorige jaren doet men er best aan tijdig zijn plaats op te zoeken, de deuren van «de tempel der schoon heid» klappen om 19 uur open. De Miss-verkiezing steekt om 20 uur van wal. Wie naast het oog ook zijn maag wat wil gunnen hoeft niet huiswaarts te keren maar kan ter plaatse aan de behoefte voldoen zonder een glimp van de eva's te missen. verkiezing van haar op s ster Sonja De maecker. De uittredT'i ambassadrice van K.S irt Viviane D'Hollander. Hoe wordt de Misire ere-dames gekozen"? Een deskundige jurjn punten geven op drie gen. Een sportvraag meen), een vraag mene kennis en een ziekvraag (lichte ge Verder geven ze kwot op presentatie, uitspra? kleding. Als slot dient ie kandidate te spreken een bepaald onderwei De presentatie beru:. Gaston De Wilde. ft Vorige bekroonden In 1974 werden de verkie zingen boven de doopvont gehouden en verliet Martine Van Esbroeck als eerste Miss het podium. Een jaar later had Patricia Maes haar doel bereikt. In de derde uit gave werd Margo Wojto- lewski gekroond. Zij kreeg ook de titel ere-Miss bij de ieder meisje tussen 16 en 25 jaar Belg zijn kandidatuur stellen op volgend adres: Sport huis Gaston De Wilde, Kasteelstraat 20, 269< Temse met de vermelding van: naam, adres, leef tijd, beroep, hobby's. de kandidaturen moeten ten laatste 3 dage vóór de verkiezing binnen zijn. de dag van de verkiezing om 19.30 uur aanwe zig zijn. Uitslagen van de VRV-wedstrijd van zondag 7 oktober te Puurs Proef 1 - Barema A - barrage niet op tijd 1De Clerck Luc - Folly 2 Roosemont Luc - Chico 3 Maes Christel - Bobke Proef 2 - Pony's A2 - Barema A - Barrage op tijd 1Van Camp Patrick - Voske 2 Van Den Berghe Yves - Jimmy 3 lllegems Rat - Shiba Proef 3 - Training - Barema A - Barrage op tijd 1Van Damme Monique - Seven Hills 2 De Francq Filip - Hamara 3. De Francq Filip - Rita 4. Joos Kristel - Cindy 5. De Bock Marleen - Spoetnik 6. Wauters Marc - Buzy Body 7. De Clercq Luc - Bunny Proef 4 - Reeks I - Barema A - Barrage op tijd 1 Smets Ingrid - Bonaparte 2. De Mulder Mare - Rozantica 3. Van Bunder Dirk - Larissa 4. De Groote Mananna - Don Pablo 5. Meersman Mirielle - Alpha 6 Verbruggen Christel - Robinhood 7. Miciels Pierre - Meteor Proef 5 - Reeks II - Barema A op Chrono 1. Beidé Greet - Sandokan 2 Van De Walle Etienne - Geronimo 3. Bulteel Herwig - Woodfeet 4 Van Praet Eric - Sabina 5. Van Nieuwenhuysse P. - Mexico City Proef 6 - Reeks III - Barema A op Chrono 1 Van Assche Pierre - Flak 2 De Potter Jan - Flack 3. Meersman Frans - Bento Proef 7- Pony's A1 - Barema A - Barrage niet op tijd 1 D Clercq Luc - Folly 2. Maes Christel - Bobke 3 llsgams Rat - Chiquita Proef 8 - Pony's A2 - Barema A op Chrono 1Van Camp Patrick - Voske 2 lllegems Raf - Shiba 3. Beguin Fabienne - Gipsy I Proef 9 - Training - Barema A op Chroni 1. De Clercq Eddy - Tamar 2. De Francq Filip - Hamara 3. Joos Christel - Cindy 4 Huyghe Paul - Ugano 5 De Bock Mareen - Spoetnik 6. Hiel Danny - Uncle Sam Proef 10 - Reeks II - Barema A op Chrono 1 Van Bunder Dirk - Ursula 2 Van De Walle Etienne - Geranimo 3. lllegems Jos - Patty 4 De Potter Jan - Pigeant 5. Van Praet Eric - Sabina Proef 11 - Reeks III - Barela A op Chron Poef 12 - Reeks I - Barema A op Chrono 1Cop Jean - Ballerina 2. Nelis Inge - Bonjour 3. Van Bunder Patrick - Larissa 4. De Mulder Mark - Rozantico 5. Van der Poorten Hikte - Galoup 6. Meersman Mireille - Alpha 7. De Groote Marianne - Don Pablo D.B. Zwijnaarde - Jo chewoa Aalst 21-22 Ondanks Aalst het moest stellen zonder drie basis spelers Huylebroeck - Eckman - Verhaeven is het erin geslaagd Zwijn aarde in eigen sporthal te verslagen. Na een zwak eerste kwartier leken de Aalstenaars nochtans een geslagen ploeg (7-1) maar plots ging het vlotter bij de ploeg van W. Verlée zodat bijeen 13-11 ruststand alles nog mogelijk werd. Het be gin van de tweede helft was Zwijnaarde blijkbaar op nieuw op weg naar de zege (17-12) maar weer beende Jochewoa bij om via 21-21 één minuut voor het einde de 2tr22 zege te bereiken. EVA Goede tradities houden stand. De Oostvlaamse sport- ommegang rond de grot ge- liefhebbers komen dit jaar op zaterdag 20 oktober voor Fietsw'ld|09 de 34® maal naar Oostakker voor de alomgekende ^.et i 9 samenzijn na- SPORTBEDEVAART. Misschien wijzigde de samen- ™®n. in de zaal van het stelling van het «peloton» zich een beetje. Naast de G'oneux-instituut waar ge- aktieve sportbeoefenaar kwamen meer en meer an- ,e9enheid wordt gegeven dere sportentoesiasten. die louter als liefhebberij |ot konsumptie, en waar de sportaktiviteiten beoefenen, zich in de rangen voegen. k,assieke Tombola door- Het kan niet anders dan de vreugde van dit godsdien- 9aat stig samenzijn verhogen. Alle sportliefhebbers zijn dus uitgenodigd. Met een Dit jaar staat de bedevaart adjunkt-hoofdproost van speciale oproep zoals ver onder het motto: «Gezond Sporta leden jaar tot de wielertoe- door sport» Tijdens de Mis (die telt voor risten. De sportkompetitie neemt zondagsplicht) Wijding van Het moet terug een deugd- inderdaad zo'n vaart dat het sportmatenaal. Nadien doende dag worden. meer en meer mensen wor den GE-bruikt voor sport, en er ook dikwijls in Mis bruikt worden, met het ge volg dat zowel de geeste lijke als de lichamelijke ge zondheid er onder gaan lij den. Sporta meent dat we terug de hoofdwaarden in de sport naar voren moeten schuiven. Dit tema zal in de homilie belicht worden door E.H.H. De Mulder, hoofdproost van Sporta, en tijdens het gezel lig samenzijn door volksver tegenwoordiger Achiel Die- genant besproken worden. Het schema van de bede vaart blijft ongewijzigd. Vanaf 14u verzameling aan de basiliek Te 14u30H. Eucharistievie ring door E.H.M. De Wilde, Reeds gespeelde wedstrijden: Gerda - S.K. St.Niklaas White Boys - Haasdonk S.K. St-Niklaas - White Boys Haasdonk - Gerda Klassement: 1. S.K. St-Niklaas 2. White Boys 3. Haasdonk 4. Gerda 2 2 0 0 10-0 4 2 1 10 2-2 2 2 0 111-31 2 0 111-91 Beslissende wedstrijden: Zaterdag 20.10.79. Terrein White Boys: 14.30 uur Haasdonk - SK St.Niklaas 1530 uur Gerda-White Boys 16.30 uur - Prijsuitreiking MULTI-NATIONALE FABRIKANT voor nieuw uniek keten-projekt in de verhuurmarkt. Eigen inbreng slechts 1.000.000 BF 1 500.000 Voor alle inlichtingen schrijf ref. Ml gazet. De tweede indoorwedstrijd van het V.R.V. najaar in de Gouden Laars te Sinaai kan een heel goed succes worden genoemd. Bijna alle wase combinaties waren hier vandaag ver enigd. Bij de pony's deed de gloednieuwe combinatie - Chi quita en lllegems Raf het goed voor een eerste en tweede plaats. Bij de pony's A1 diende er tweemaal geen barrage gereden te worden, zij zullen aan het indoor rijden nog moeten wennen. Bij de pony's A2 voelde Fabienne Beguin zich al direct tijd en plaatste zich met Gipsy I eerste en tweede en met Gipsy II eerste. In reeks I plaatste zich Van Bunder Dirk met Larrisse eerste en 6" terwijl Marianne De Groote zich toch ook bijna elke week in de prijzen weet te springen. In de Barema A was de reeks I een succes voor de familie Lenssens. In de reeks II progressief wist Willy Hans- sens zich eerste te plaatsen voor Sonja Raes en Rik Keymolen. Terwijl het jachtparcours iets was voor Luc Moortgat en Intermetzo. In de reeks III, welke toch goed gevuld was in verge lijking met de vorige maand was de progressief een strijd tussen de Flakken van Van Assche en De Pot ter, ten lange laatste was Flak Van Assche de rapste. Deze combinatie doet het de laatste weken super. Vergeten we Bento en Frans Meersman niet. Deze laatste wist het weer te maken in het jachtparcours. Volgende week zondag 21 oktober B.G.L.S.H. te Sinaai - De Gouden Laars. Op 28 oktober indoor V.R.V te Temse in de manége 't Sporenhof; en op 4 november Military te Bornem in het Nonnenbos een organisatie in samenwerking met de Schelderuiters

De Voorpost | 1979 | | pagina 40