De Voorpost W.B. WIL «HET TEHUIS EEN THUIS» MAKEN K.W.B. Erembodegem - centrum bloeit too KINDEREN EREGASTEN VAN T.-MAARTEN OP H0GEWEG KERMIS S.K. TERJODEN ORGANISEERT 2' GROTE PALINGFEESTEN Woonerf SLKamielstraat ontsierd DE B.B.T.K. KWAM OP STRAAT! tde in de Volkskring werd het nieuwe jaarthema KWB verleden donderdag eens nader oiider loupe genomen. Verbondsverantwoordelijke da Coppens was meer dan tevreden over de omst van ruim 300 bestuursleden uit het gewest Kende uit niet minder dan 60 afdelingen, lobbyklubs hadden er gezorgd voor enkele standen en ook verwante verenigingen kten aan de gelegenheidstentoonstelling mee. atverbondsvoorzitster Nora Van Keymeulen het (omstwoord had gedaan en E.H. Van de Putte: ost van de Leedse afdeling een oproep lanceerde massale deelname aan de Lourdesbedevaart van uni tot 2 juli e.k. handelde André Van Houtte, ondssekretaris van Oudenaarde en lid van het onaal Bestuurskomltee KBG over het jaarthema et tehuis, een thuis» ware «thuis» re hun toestand het *el de bewoners van toelaat met kontakten wikkeld probleem gaat verbeteren, normaliter het petje van Ook de zeer verzorgde plaatselijke afdelingen te brochure «Maak van uw wekelijkse autocarbezit- Rikske en Fikske en St.-Maarten deelt lekker- ters te zijn op trektocht nijen uit verder is er ook Hnr\r haf ha a hnH jardentehuizen, eer 5% van de 65- ssers als zij die het uk hebben in het irouwd midden te inen verder leven, iben recht op bege- ling. Taak van de KBG met de buitenwereld. Ook een zo groot moge lijke zelfstandigheid moet hun worden moge lijk gemaakt. Uiteraard een kompleks probleem waarbij de KBG zijn duit in het zakje —"jilan ook de bewoners wil doen om, met sa- dergelijke tehuizen, menbundeling van alle zwaksten en minst erbaren, een behoor- levenssituatie en menselijk bestaan te pen garanderen, menselijke thuis in gezellige sfeer, met p «as en verzorging op insenmaat en in zover krachten, het komende jaarprogramma te helpen realiseren van «het te huis. een ware thuis» te maken. Op verbondelijk doch ook op lokaal vlak Aanpak van een zo inge- boven en wordt best op verbondelijk en nationaal vlak aangepakt. Inge speeld moet daarbij wor den op wetgeving, regle mentering, planning en beleidsinstanties en niet in het minst op de publieke opinie. Wat dan echter wel tot de taak van de lokale afdelingen kan behoren zijn de kon takten met de bewoners van deze tehuizen, met het personeel en met de direkties want alleen via een nauwkeurige analy se van de toestand en daarna langs een samen gebundelde aktie kan, waar nodig, verbetering worden bereikt. De plaatselijke afdeling heeft hier beslist een belangrijk aandeel in een realisatie van het jaar thema. Hulpmiddelen Via een diamontage werd met frappante tekenin gen, sprekende voor beelden, tips, raadgevin gen en informatie aller hande getoond die de eigen levenssituatie kan huis uw thuis» met adviezen over kleuren, veiligheid, versiering kan hier een helpende hand reiken. Ook de vlot gespeelde tragi-komische film «Home, sweet home» staat ter beschikking. Het Verbond Aalst stelde reeds een dokumentatie op van de 19 rusthuizen in het gebied waarin vele konkrete gegevens wor den opgenomen. Via wandelingen en bezoe ken aan bewoners van deze tehuizen enerzijds en via integratie van deze bewoners in de aktivi- teiten van het Verbond wil men iedereen aktief in de werking betrekken. Opendeurdagen In gewestvergaderingen zullen opendeurdagen door het hele land. een gratjS kleurwedstrijd met mooie prijzen. St.- Ook voor de gepen- jan nodigt uit in het sioneerden ligt een fol- sociaal Centrum te 15 der klaar: «Laat je niet in uur Optreden van een de marge duwen!» die goochelaar en kinderen het hen moet mogelijk tot tien jaar worden door maken de eigen moge- st.-Maarten met ge lijkheden beter te leren schenken bedacht, kennen. lh Donderdag 8.II.79 te 19.30 u. in het patronaat te Erembodegem- Terjoden. Onderricht dooreen gespecializeerde tuinbouwtechnicus: De heer Karei Neuckermans, leraar aan de Tuinbouwschool te Wetteren over het snoeien van bomen, struiken, e.d. Organizatie: KWB- Terjoden. Zondag 4 november 1979: BBC Erembodegem-VOS Ronse. Sportzaal Denderhal. Aanvang: 18.30 u. Zaterdag 10 en zondag 11.11.79: 2F Grote Palingfeesten van SK Terjo den in de kantine van het sportstadion. Aanvang te 17-u. Maandag 19.11.79 rondetafelgesprek met OCMW-leden en de dienst verlenende sektor, georganizeerd door KWB Erembodegem-centrum in het kader van hun centraal tema: Aandacht voor de kansarmen. AVH Met allerlei informatie over dans-, hobby- en reisleiderskursussen, wintervakanties en bede vaarten, dianamiddagen, de plus-3-pas, de ver mindering op het spoor en evaluatie van enkele vakanties kwam een warme oproep aan dans groepen, koren, zangers en zangeressen om deel te nemen aan een «Vrije Tijd» te Kortrijk». KWB Mijlbeek de KWB St.-Jan organiseren op Zaterdag 27 oktober 1979 ging in het Parochiehuis de de verkeersveiligheid. worden georganiseerd zondag 4 november elk waardoor het mogelijk wordt de buitenwereld met de typische KWB- aktiviteiten op dit stuk kennis te laten maken. Gepensioneerden heb ben immers al te vaak derland: het imago alleen maar nieuwe een St.-Maartenfeest. In Mijl beek heeft het plaats in de feestzaal van het St.-Maarteninstltuur, Moorselbaan te 14.30 uur. Poppenteater «Won- komt met de avonturen van raadsvergadering door van KWB Erembodegem-centrum. Ter inleiding van deze ver- 29.01.79: Start van een 13 gadering werden de aan- wekige Kookcursus voor wezigen vergast op een mannen etentje. Dan werd het voor- 16.04.79: Jaarlijks paas- bije jaar- en kasveislag feest, goedgekeurd. Verder de KWB. diensten Uit het aktiviteitsverslag o.a. de Lourdeswerking en onthouden wij volgende in- de ziekendienst. Op sport- teressante dagen. gebied was er de deelname 24.11.78: informatieavond bij het Verbond aan het vol- met het O.C.M.W. leybaltornooi en op ont- 27.01.79: Vormingstoneel, spanningsvlak, de maande- Diskussie over huwelijks- lijkse belotavonden en de 3 trouw onder het motto: ééndagsreizen. Trouwen is houwen. Deze Voor 79-80 wordt het cen- avond ging door in samen- traal thema: Aandacht voor werking met het K.A.V. nnu isnijdende vrieswind. Een paar eenzame paardjesmolens Aalst zich verrijkt op hun rug. 0V! irop enkele verkleumde kleuters steeds maar rondjes Dat de initiatieven van het tien tegen de goesting van de ouders die stampvoetend Stadsbestuur zoals Top-Dag, m te foeteren. Lichte bijna onhoorbare muziek uit aan Jaarbeurs, Ambachtsmarkt en 1 ils opgehangen luidsprekers. Hoge Weg kermis? Nogal andere soortgelijke aktiviteiten, raai vonden we. Hoe dichter we echter de drankencentrale slechts het volk uit hun eigen At. nli iL Tientallen groepjes van ouders met kinderen die hen waarom eens niet gedacht om geduldig aan de handen sleurden, de ruime parking op. Wat in een nauwe samenwerking shier gaande? We moesten niet lang meer wachten op de met ditzelfde Stadsbestuur ook DSpssing: in een open wagen, omgeven door een joelende dergelijke manifestaties in te bengels en daarin een met zegenende gebaren wui- richten die heel lokaal zouden ide Sint-Maarten en de onafscheidelijke Zwarte Piet, gebonden zijn? Niets staat toch Juide de parking op. Het feest kon beginnen. een Top-Dag te Erembodegem >111. unpcilf-r in de weg? Men zou zelfs kun- "BfcNU HUiicWEu deeld, volgde rond 20 uur de nen" profiteren van de onder is reeds meer dan enkele trekking om zo'n dertig reuze- vinding die de dienst °Pifi terug, aanvang van de poppen. Magnifieke honden in Organisatie-Informatie reeds ïe tiger jaren, dat een groepje alle kleuren en tinten, en weer opdeed bij het inrichten van de eHamineevrienden» hande- eens evenveel stralende geluk- eerste Aalsterse Top-Dag dit tieirsvan de Hogeweg zich voor kige winnaars. Vooral in dit jaar jaar. ie gezellig pintje bier gingen van het Kind een bijzonder ge- Maar waar het het meest aan J innen of er niets kon gedaan slaagde opzet, want zoals Her- mangelt is vooral een goede )v< rden om het kommerciële man het ons vertelt: hun akties samenwerking tussen de han- hi loe van hun straat een beetje zijn steeds gekoncentreerd om delaars, én uit de straat én uit Niet alle Erembodegemnaars «happy» met de fusie en in te blazen. Een Alfons en voor het kind. Boom, nog steeds ere- nkJorzitter. een Herman Ver- In odt, de duivel-doet-al, de Hji k rondborstige eks- -pe ,s rondbuikige, Remi jaVaerenbergh wiens vrijge- ite heid het allemaal mogelijk akt en een drukke, drukke Dat het de dekenij, ondanks het retaris Emile Verbeiren. Ze gebrek aan mankracht maar ^iten om, samen met de vooral door een nijpend gebrek lis, een braderij in te rich- aan zin voor koöperatie tussen Een braderij die door de het twintigtal handelaars van de in heen steeds meer en meer Hogeweg onderling, toch nog sesgaat kennen, dankzij de lukt leven in de brouwerij te iatieven van de inrichters die brengen, is vooral te danken Remi Van Vaerenbergh naderden, hoe levendiger de straat winkels buitenhaalt. Maar de ganse gemeente. Niet steeds maar weer gaan denken dat dergelijke aktiviteiten voor de éne meer lukratiever kunnen zijn dan voor de andere en het daarom vertikken om samen te werken! Voorbeelden dat het samen, nauw samen, beter lukt dan zich geïsoleerd scherp de kansarmen: bejaarden, zieken, gebrekkigen en an dere behoeftigen. Planning 79-80 19.11.79: Rondetafelconfe rentie met de O.C.M.W.- leden en de leden van de hulpverlenende sector. 17.12.79: 3 gespreksavon- den starten met «HUREN ZONDER KUREN» 18.02.80: Veilig is het fiet sende kind in het kader van 11.04.80: Een kind ver wacht je niet alleen. Een in formatieavond voor jonge echtparen. 23.05.80: Bezinningsavond 07.04.80: Jaarlijks Paas feest Dan zijn er ook nog 2 optre dens gepland van de to neelgroep in samenwerking met het KAV, waarvan de eerste doorgaat op Paas maandag. Tot slot van deze vergade ring hield de EK.H. proost een bezinning en als ont spanning kregen de aan wezigen, de mogelijkheid hun krachten te meten in een belotprijskamp en een bakschieting. Het nieuw dagelijks bestuur werd verkozen; met Achie Van Autryve als voorzitte: en als leden: Jozef Lange let, Eddy De Koek en Fran: Van Vaerenbergh. De funk ties dienen evenwel nor toegekend. A.V.H Groot St Maartenfestijn bij Remi Van Vaerenbergh. (Hugo) konkurrerend, op te stellen zijn andere, er te Aalst legio. Denken we Niet steeds maar op de proppen maar aan de jongste braderij in komen met geleuter dat men de Kattestraat of de Molen- zonder politiek toch niets be straat of Zoutstraat! Drie da- reikt. Dat men geen tijd heeft, verende suksessen onder vele geen geld of is het: geen goes ting? Doen jongens. Samen! In blok aan het «zeel» trekken: re sultaat gewaarborgd! In elk ge val: VEEL SUKSES! R.S. Gezien het sukses van vorig jaar organiseert S.K. Terjoden op zaterdag 10 en zondag 11 november 1979 zijn 2® grote Palingsfeesten. De zaterdag is iedereen welkom vanaf 17 uur tot 21 uur en de zondag kan men aan de kantine van het Sportstadion terecht vanaf 11.30 uur tot 14 uur en van 17 uur tot 21 uur. Daartussen gaat op het terrein de topper uit 3® procinciale C door tussen S.K. Terjo den en Thor Kokerij Meldert. Voor geïntereseerden is er Paling in 't groen te ver krijgen aan de sociale prijs van 250 frank met brood of frieten Bijkomende inlichtingen en eventuele voor inschrijvingen kunnen verkregen worden op het se- kretariaat, bij de heer Frans Ledegen, Dennenlaan 25 te 9440 Erembodegem - Aalst. Tel. 053/70.12.87 A.V.H. Er wordt een prondel- fktop touw gezet, een zeep- lenrace. een mode-show, Sint-Maartensfeest en om «sluiten gaat Kerstmannetje een Herman Verdoodt, Emiel Verbeiren, maar vooral aan Bacchus waardigste disci pel: Remi Van Vaerenbergh. Een fel omstreden figuur en dit lurende "de eindejaarspe- niet alleen in politieke middens, ie in winkels en op straat Iedere journalist die regelmatig tis geschenkjes uitdelen, de gemeenteraadszittingen or zo'n relatief kleine dekenij bijwoont kan hierover meepra- ids een welgevuld pro- tei- Want wie herinnert zich mma. niet meer de zitting waarop hij is nu reeds de zesde maal met kwistige hand «moijlen- het Sint-Maartensfeest trekkers» aan de persmede- orgaat bij Remi Van Vaeren- werkers uitdeelde en zijn kom- rgh. De eerste maal, in 1973, mentaar erbij? Op de volgende rd dit heel groots opgevat zitting wou hij hen allen zoet t feesttent, speciale namid- houden en toen werden het erg gOuden van Dagen, en waar goede bonbons! Op enn top durende de festiviteiten een Remi ten voeten uit! Zijn schepenambt voor de fusie dat de bouw van de nieuwe sportschuur Denderdal onder zijn ambt principieel beslist werd mag toch even onder de aandacht gebracht worden heeft hem toch niet belet een bloeiende zaak op te bouwen. Goedlachs, vrijgevig, werkend. Zo gaat hij door het leven. Een figuur waarop ze in Erembode gem en op de Hogeweg terecht fier kunnen zijn. Samen met ^•or, konden moeilijk de jeugd Emiel Verdoodt een koppig i de Erembodegemse Sint tweespan dat zijn dekenij [bergen Liefjes zachte hand steeds verder sleurt. Ook aan J f9de er steeds weer voor dat deze laatste, een gewiekst za- ard en snor toch maar op hun kenman en boeiend verteller, is ats bleven. het te danken dat het met de 3!Fwas dan ook de eerste keer dekenij toch nog verder gaat hi| deze rol opvoerde. De ondanks alle moeilijkheden, ge jaren was het steeds een Wanneer men een twintigtal van de Erembodegemse handelaars met de meest uit- J «ndweer die de Sint ver- eenlopende interesses moet z. '«e Was het de garagebrand trachten te overtuigen om sa- de Leuvenstraat misschien men een projekt op touw te zet- =het hem dit jaar onmogelijk ten dan is dit vast geen sine- 9 ökte terug de mijter op te kure, vooral als het probleem Sen? Hoe dan ook, |onge Sint Groot-Aalst op tafel komt. Niet niet hij mocht er wezen. iedereen is gelukkig met de fu ns de honderden pakjes be- sie. Enkelen menen dat Klein- Door de straten van het Aalsterse stadscentrum trokken verleden maandag avond ruim 250 B.B.T.K.- ers of te leden van de «Bond der Bedienden, Technici en Kaders» uit Aalst en omge ving. Bussen brachten eveneens betogers uit Zot- tegem, Herzele, Ninove e, Geraardsbergen. Achter het trommelkorps en spandoeken met «64 mil- afbraak van de sociale ze kerheid» en «Bereid tot ma tigen, er niet de dupe van worden» stapten in een waardige betoging o.m. op senator De Smeyter gewe zen volksvertegenwoordi ger Bert Van Hoorick, sche penen Eddy Monsieur van Aalst en Laurent Stalpaert uit Zottegem, nationaal on dervoorzitter BBTK Karei Boeykens, politiek BSP- jard regeringsschuld, geen sekretaris Roger D'Hondt iord aan pintjes uitgeslab- 'dwerd. Om en bij de 2000 v vertellen sommige kwade igen! Ook dit jaar ontbrak het niet aan animo, honderden Kleren schoven in eindeloze 5 voor de Sint aan, die on- moeid elke kleuter het lesje dde en geschenken uit- dde, hierin trouw bijgestaan zijn knappe verloofde. In- lad, de golvende baard en <0*..ogal iets te ver afstaande Het stadsbestuur in 't algemeen en schepen van openbare werken Jan De Neve in 't bijzonder doet lofwaardige pogingen om van Aalst een stad te ma ken waar het goed is om leven, e.a. door het realise ren van woonerven. Dat van de St.-Kamielstraat dat op 9 november wordt ingehuldigd is een realisatie waar naar we menen te horen alle bewoners zeer tevreden zijn Het was dan ook alleszins een zeer misplaatste grap. luguber en makaber, als bij het begin van dat woonerf van een element bestaande uit grond omringd door gezaagde boomstammetjes, netjes opgemaakt, werd gesuggereerd dat het een «laatste rustplaats» zou zijn. In de nacht van zondag op maandag was men inder daad komen aandragen met een vijftal rouwkransen. Klaarblijkelijk weggehaald van een of ander kerkhof. Met de rouwlinten in inskripties als «aan mijn be treurde moeder» en dergelijk meer er nog steeds aan. Vijf uitgekozen kransen van groot in daiende orde naar klein. Wat het misschien bedoeld als een grap, in de buurt kon men er maandagvoormiddag alleszins niet mee lachen. LH en uiteraard gewestelijk se kretaris Herman Van Her- zeele. Een voorlichtingsvergade ring over de geviseerde ob- jektieven was reeds dagen geleden gebeurd zodat nu enkel naar buiten werd ge treden. En dit met gemoti veerde leden. Gemanifes teerd werd voor vrijwaring van het bediendenstatuut, geen afbraak van de sociale zekerheid, fiskale recht vaardigheid wat voor be dienden en kaderleden zou resulteren in belastingver mindering, werktijdverkor ting en uiteindelijk WERK! De BBTK wil hiermee de aandacht vestigen op re cent neergelegde wetsont werpen inzake sociale ze kerheid, fiskaliteit en te werkstelling. Volgens de BBTK staat er hierbij heel wat op het spel Sociale zekerheid Failliet ervan zou voor de werknemers onvoorstel bare gevolgen hebben. Toch schijnen velen zich niet bewust van de kritieke financiële toestand. Het komt er echter op aan welke maatregelen de regering wil treffen om het voortbestaan van de sociale zekerheid te vrijwaren. Is de hoge werk loosheid een belangrijk element, het besteden de laatste jaren van 64 miljard frank die wettelijk bestemd waren voor de sociale ze kerheid aan andere doel einden is evenzeer belang rijk. Fiskaliteit Wernemers vormen de so ciale groep die de belastin gen meest korrekt betaalt en dat reeds vóór ze hun loon hebben ontvangen. ken. De voorstellen van mi nister Akkermans werden Daarbij betalen bedienden wel afgewezen. Agitatie te en kaderleden relatief de gen bedienden moet op- hoogste belastingen. Moesten de andere groe pen even korrekt betalen dan zou de regering de hui dige budgetaire moeilijkhe- een zekere matiging in acht nemen, ze willen er niet voor opdraaien de grootste rekening te moeten betalen waar andere groepen ofwel ongemoeid worden gelaten houden. In de huidige zware krisis- periode stelt de BBTK dat of zelfs nog geschenken het patronaat hieraan de krijgen uit de staatskas, grootste schuld heeft en Zijn de bedienden wel be den niet kennen Feitelijk dan ook de grootste ver- reid tot solidariteit, de dupe betalen de werknemers dan antwoordelijkheid draagt. ervan worden willen ze in een teveel aan belasting in Willen de bedienden wel elk geval zeker niet. kompensatie van de t tingontduiking" waaraan an dere groepen zich schuldig maken. De BBTK wil dan ook de in dexering van de belastings schalen voor inkomens van minder dan 1 miljoen netto belastbaar, de afschaffing van de samenvoeging van de inkomens van echtgeno ten en een ernstige aanpak van de fiskale fraude. Het bediendenstatuut Men wil het afdanken van bedienden vergemakkelij- LH Weekblad van Oender - Durme - en ScheldestsitTïT~k af B.B.T.K. betoogde maandagavond. (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 15