Een exclusief gesprek met Alois De Rijcker, manager van topklub S.C. Lokeren "v'i I0NG LEDE INIET TOEVALLIG IAN DE TOP BESTE KANSEN VOOR EENDRACHT w s 15 Rudi Haleydt: van goalgetter tot spelmaker In dit nummer Lokeren - Beveren in De Voorpost... Lede-Doornik. Mees Ledezal deze aanval suksesrijk afronden, (evdm) Lede-Doornik. Delmulle (Lede) schiet op doel (evdm) Rudi Haleydt heeft een tijdje zonder voetbal moeten leven. De Dendermondenaar die in Schoonaarde woont zat met een dubbele liesverrekking op de bank bij Waregem. Kwam daar ook nog een nierkri- sis bij, of hoe je twee keer pech kan hebben in dezelfde periode. Vijf weken lang heeft de miserie aangesleept. Tot Rudi een goeie week geleden weer voluit Kon trdR nen. Niet lang genoeg eigenlijk om de achter stand weg te vegen. Zaterdagavond liep hij erbij. Niet voor spek en bonen, doch als één van de betere akteurs. Bracht twee van de vier goals aan en toonde zich een meester in het rondstrooien van fraaie passes. Haleydt is door Croon tot spelmaker gepromoveerd: Maar dan moet je er veel ballen krijgen. Zoals in basket. Croon meent dat ik die taak uitstekend aan kan. Eén schoonheidsvlekje kleeft nog op mijn pres taties: na een goeie voorzet sta ik nog wat te genie ten. Dat mag niet: ik moet dan de diepte in, om eventueel het balletje terug te krijgen en er nog wat zinnigs mee te doen. Of te scoren». In Waregem werd Rudi vorige zaterdag door een klas supporters aangeklampt voor de match: «Wil ie dan niet meer voetballen voor ons, of wat scheelt er?» Waarom zou ik niet spelen voor roodwit? Ik word er voor betaald en ik doe het dolgraag. Het is niet alleen mijn job, ik vind het bovendien een prettige hobby». Doodmoe was Haleydt zaterdagavond na zijn pres tatie. Dat was bijna vanzelfsprekend: als je vijf we ken noodgedwongen naast de ploeg staat, ben je uit je ritme, is je uithoudingsvermogen afgebot. Toch kreeg Rudi erg lovende kritieken. De kreten van de fans logen er trouwens niet om: ze moedigden hun favoriet luidmchtig aan. Het bewijs dat ze zijn pres tatie apprecieerden. Voor Rudi werd het een zware week: ook woensdag moest gevoetbald. Voor de beker. Tegen «reus» Klub Brugge, (mm) Met daarachter een attente en betrouwbare invallersdoelman Van Boxtael die de aan de vin ger gekwetst Van den Bossche uitstekend verving. Wat trou wens een geruststelling was voor Roger Mergeay. De be zoekers zouden dan toch wel even uitzicht krijgen op een tegendoel, toen deze Begein .toch eens konden afzonderen. Maar Van Boxtael was bij de pinken. Men had dan toch het beste van de wedstrijd gezien. Want Lede profiteerde niet van de risiko's die zijn tegenstan der in die tweede periode nam. Het was in die tweede speel- helft hooguit een paar keer ge vaarlijk na degelijke kombina- ties. Maar alles bij mekaar lag de verrichting toch minder dan deze die het voor de rust had opgebracht. Het initiatief dat Doornik in de tweede vijfen veertig minuten naar zich toe haalde draaide tenslotte op niets uit. Ook omdat Hasny door een sterk spelende Mare D'Hondt goed aan banden was gelegd. Daarbij bleef de Lede kapitein baas in vrijwel alle luchtduels. Al met al een toch welverdiende overwinning van Groen Wit dat nu zondag voor een delikate opgave staat met een uitwedstrijd te Heren tais. Roger Meregay meent evenwel dat zijn ploeg in de Kempen niet kansloos staat. «Herentals is 'n goed voetbal lende ploeg en tegen deze be halen we doorgaans onze beste rezultaten» meende de Lede trainer. J.V.H. DNG LEDE - R. DOORNIK 2-0 In de editie Waasland van het nummer van De Voor post van deze week hebben we een reportage opge nomen over het bekertreffen Lokeren - Beveren, dat zich woensdagavond in Daknam afspeelde. Om technische redenen kon dat verslag van deze Wase topper niet meer in de sportkatern. De lezers uit de regio Dendermonde (en Aalst) die interesse heb ben voor deze belangrijke reportage, verwijzen we dan naar de editie Waasland van De Voorpost, overal verkrijgbaar in het Land van Waas. TWEEDE KLASSE F.C. DIEST - E. AALST 0-0 1 VRIJDAG 2 NOVEMBER 1979 SPORT Eendracht Aalst is bij het nochtans in de klassering meer vooraanstaande F.C. Diest nu niet onderuit gegaan. Of schoon men deze partij toch met gemengde gevoelens tege moet zag met de rezultaten van de jongste twee seizoenen voor ogen. Men was bij Eendracht immers de 7-0 pil en de 4-1 nederlaag nog niet vergeten. En men speelde daar ook in funktie van. Iets wat door de Diestse trainer Bers, die ook al met een paar selektieproblemen moest afrekenen, zeker niet in dank werd afgenomen. Het spelconcept van Eendracht is nu lonend geweest. Eendracht verwierf de halve inzet en bet scheelde slechts een haar of het had de volle inzet meegeno men. Want te Diest gaf men zaterdagavond na de match toch wel toe dat over de ganse wedstrijdduur Eendracht de beste scorekansen had gekregen. Men geraakte echter niet verder dan het doeihout. Bij de tegenstander was men ook van oordeel dat de wed strijd als om zo spoedig moge lijk te vergeten mocht gekata- logeerd worden. Aan de «Wa rande» was men inderdaad ontgoocheld vooral dan omdat men de ploeg die men in twee wedstrijden liefst elf doelpun ten had laten slikken, nu niet neer kreeg. Opmerkelijk was nochtans dat Eendracht veelal het middenveld voor zich opeiste ondanks het feit dat men niet over Arnolis, die doorgaans in deze sektor het spel maakt, niet kon beschik ken. Maar ook bij de tegen stander zaten de problemen in het middenveld. In de eerste periode, toen het reeds duide lijk werd dat de Aalstenaars op een punt aasden kregen de beide ploegen hooguit een kans geprezenteerd. Salvador kreeg die aan de voet, maar werd door Vandendungen fou tief van de bal gehouden. Dat gebeurde in de grote rechthoek en met rechtstreeks doelge- vaar. maar scheidsrechter Pe- terkenne wuifde de Aalsterse protesten weg. En daar zat «controleur» Alsteen op te kij ken. Alleen de ref was van oordeel dat de fout niet zwaar genoeg was om de bal op de elfmeterstip te leggen. Zelfs bij Diest was men van oordeel dat men bij deze faze goed was weggekomen. Reikte het spel peil in de eerste periode aan geen hoge toppen dan verbe terde het na de rust zeker niet. Eendracht bleef verbeten kampen om een puntje. Het belette de Diestse aanval lers zoveel mogelijk van bij de bal te komen. En dat lukte ook. Vandaar dat Trappeniers ach tereen scherm van verdedigers een vrij rustige tweede speel- hclft doormaakte. De tegen stander kon in die periode nooit echt dreigen. Terwijl an derdeels zijn verdediging aan de Aalsterse spitsen Marievoet en Salvador wel eens de han den vol kreeg. Marievoet zou dan op een bepaald ogenblik op de solotoer gaan. Hij maakte daarbij de Diestse rechterflank dol maar knalde toen de bal tegen de zij staak aan. Zoniet was Eendracht met de volle inzet weggekomen. Marievoet werd dan door zijn tegenstanders die hem moei lijk konden grijpen zo foutief aangepakt dat hij het uiteraard hartstikke moe werd. En zoals dat dan vaker gebeurd met een gele kaart werd bestraft. Het bleef tenslotte bij deze bril- score waarmee Aalst het voor opgestelde doel had bereikt. Salvador: binnenkort doelpun ten aan de lopende band? Bij Eendracht loofde men de verrichting van de ganse ploeg. Het gelijkspel was in derdaad op het kollektieve vlak verworven. Toch stipte men aan dat Erwin Verpeten van verre teruggekomen is. Erwin speelde immers een goede wedstrijd. En dat mag ook wel gezegd worden van Hedwig Sergeant die eens te meer baas bleef in praktisch alle kopduels. Sergeant was eens te meer een zeer nuttige speler. Limpens heeft zich flink ingepast. Eendracht puurde uit zijn twee uitwed strijden dire punten. En de overwinning bij Racing Me- chelen behaald krijgt nu toch meer allure met het gelijkspel dat Racing bij St.-Niklaas ging afdwingen. St.-Niklaas is nu de volgende tegenstander van Eendracht. Zondag wordt in het Pierre Cornelisstadion deze derby betwist. En met de jongste uitslagen van Een dracht als maatstaf mag men stellen dat er voor deze kon- frontatie wel een ruime be langstelling zal bestaan. Een dracht zal niet kunnen beschik ken over Limpens. Maar Arno lis, die men te Diest voorzich tigheidshalve op de bank liet, zal er dan wel bijlopen. Verder wordt er denkelijk niets gewij zigd aan de ploeg, die drie op vier haalde. J.V.H. Lokeren-Beerschot. Vreugde in het Lokerse kamp. Larsen heeft zonet de openingstreffer geskoord. rige zondag zeer agressief was en de Doornik defensie meer maals aftastte zou dan aan de basis liggen van het openings- punt. Hij nam strak een hoek schop. En Droulez devieerde met een hieltje de bal tegen eigen netten. In het half uur lanceerde Doornik dan een splijtende aktie langs Bagein, zeker zijn gevaarlijkste aanval ler, en de bal sloeg tegen de onderkant van de dwarsligger en werd dan opnieuw in het veld getrapt. Bij de Walen was men van mening dat de bal even in het dak van het doel was geslagen. Maar scheids rechter Goris die in de na bijheid was deelde deze me ning niet. Onmiddellijk hierop werd het echter 2-0. Mees die naar rechts was uitgeweken gaf Bombeke het voor het in trappen. Daarna zou de thuis ploeg nog een paar keer ge vaarlijk komen opzetten maar het bleef bij deze stand. Na de kampwisseling zou Doornik dan uiteraard trachten de situa tie recht te zetten. Het klom van meet af aan in het offensief maar ook nu liet de Groen Witte verdedigingsgordel een zeer stevige en stabiele indruk. Het duurde toch ruim tien mi nuten alvorens het eerste noe menswaardige schot op doel vertrok. Na een uitstekend aangeven van de op de rechter flank uitgebroken De Winne kon Oosterlinck vanop af stand, maar dan toch onbe dreigd, aanleggen. De bal keilde echter een paar meter naast de zi jstaak. Mees die vo- g Lede heeft zondag aangetoond dat het toch niet toeval- lin de top van de klassering zit. Want het moest een goede Trichting opbrengen om afstand te kunnen nemen van een >elijks flink spelend Doornik. Trouwens, op Lammans I kwam Racing voor de eerste maal in dit seizoen met zijn We opstelling op het terrein. Wat dan de zege van Lede nog «er in het zonnetje zette. Jong Lede bewoog in die eerste Iriode waarin het dan ook zijn overwinning vastlegde zeer id. Het was ontegensprekelijk meest bij de bal en ver- ttcte ook meer deining ofschoon de Racingdefensie zeer lakzaam was.

De Voorpost | 1979 | | pagina 21