Vierpuntenkamp verloren Alationale voetbalkompetitië De ANDERE match EEN WEELDE AAN iioederepliek DOELPUNTEN If,,'? Ontstellend Kijk op 1e Provinciale DE VOORPOST ie Eendrachtformatie is bij V.G. Oostende met de- elfde cijfers gaan verliezen als op de openingsdag tgen A.S. Het spijtige verschil ligt hierin dat het op linder briljante wijze gebeurde. Het gold hier tevens eeten vierpuntenkamp, met het gevolg dat de driekleuri- >en in een minder gunstige klassering zijn verzeild wj !'aakt )on kp'te'n Goossens, die an- Boeykens was in de loop van „„iermaal een uitermate de week ongesteld geweest oede verrichting voor het en ondervond er nog een oetlicht bracht, kan be- beetje de gevolgen van. waarlijk de juiste oorzaak Tenslotte blijft nog het Yn oe™61"1 van de teleurstel- vraagteken Michiels. die jnde prestaties van de eens in het bezit van het le- V.G. Oostende - Eendr. Zele 1-0 van de Oostendenareh Steeman in te brengen en te voorkomen, die langs Jaak in de plaats van Ab- Noé een paar gevaarlijke si- beel te schuiven en onmid- tuaties veroorzaakten. Goossens naar het middenveld? We vroegen aan de aan- dellijk zag men de gunstige kentering in het midden veld. Waar blijft a L331818 Voor hem kan de der goede dingen kan doen Blflijn de aansluiting met maar verleden speeldac zu b aanvallers moeilijk ver- andermaal te weinig be- - «zenlijken. En hier komt trokken was in de aktie. Het geweerd. Hij vond het spij- jn vizie overeen met deze gevolg van dit alles bete- an hulptrainer De Wilde, kende dat er een strook ont- ie zoals reeds vroeger stond, waarin de rode truien ameld het grote gebrek te weinig vertegenwoordigd /nj ihetEendrachtelftal meent waren en Oostende van zien in het gebrek aan daaruit aanvallende akties en centrale figuur, waar- kon ontwikkelen. Gelukkig an gans de ploeg zich zou voor de Zeelse verdediging unnen optrekken. en inzonderheid voor De !.Ki:;n Decker waren de kustjon- lalflijn minder gens in de aanva| overtuigend nje( gevaarlijk. Het wil niet ,1111 het middenveld leverde zeggen dat de Zeelse por- ele een minder goede tier inaktief er heeft mogen sljt restatie: Piet Abbeel in de bijstaan. Integendeel hij m orige uitgaven met lof over- heeft enkele merkwaardige gedachte rondlopen, want 'zil iden was minder sekuur in tussenkomsten moeten uit- hij deed verleden zondag sdiet afgeven van de bal. halen om een tweede suk- reeds een probatie door voerder van de Eendracht- Jacobs? formatie welke oplossing hij De gedachte in de Een- voorstelt om uit het slop te drachtmiddens in geval Ja geraken? Jaak was zeer cobs is. Indien na stappen voorzichtig en zegde dat er van bestuur deze verdedi- bepaald in de kortst moge- ger terug keert de gedachte lijke tijd een drastische zal voorop gezet worden, maatregel moet genomen dat gunstig gevolg gegeven worden en spelers die zich is om hem een grotere ver niet totaal inzetten moeten goeding toe te kennen, wat geweerd. Hij vond het spij- niet zou aangenomen wor- tig, dat de middelen van den door de andere spelers, samenhorigheid, die het In die omstandigheden plei- bestuur uitdoktert zoals ten we voor een verzoe- het gezellig samenzijn van nend gebaar, dat van deze Paul De Moor zag Jong Lede - Racing Doornik Zondagnamiddag, niet alleen koning voetbal is op stap, ook de motorfietsers scheuren met hun machtige wapens door het land. Zigzaggend flitsen ze door elkaar, het lijkt wel alsof een wespennest voor onze zwaar geblutste kever hangt. Een beetje een dor gevoel in mijn maag vandaag, wellicht een beetje teveel gevierd de vorige avond; gisteren heb ik het leger definitief de rug toege keerd. Voetbal dus. Marcel ontvoert me met zijn diesel, een kar retje dat na verloop van tijd aan rijden begint te denken. In Lede gooit hij me eruit. Natuurlijk ben ik het Noorden verloren. Ik kon wel vermoeden dat Lede een team in het veld bracht, maar in welke klasse akteren die boys? U merkt het, ik ben niet meer zo'n leek nietwaar? paal toe. Het volk uit zijn ongenoegen, maar een Doornikse voet doet de bal in zijn eigen doel belanden. Knip, gaat mijn Jap. Het supporterskollektef start een rondedans, iemand vraagt om muziek, maar over de radio licht Jan Wou ters ons in over Lokeren. Een bal komt iets later met geweldige energie in de staantribune goeiedag zeggen. De jongens van Doornik hebben verstand van trappen maar ze zou- knikken eensgezind. Ik trap er niet in hoor, sportliefheb bers. Mijn koffie is net uit als ie dereen het vertrek verlaat. Met mijn chef, die hier blijk baar goed gekend is, ga ik in de grote overdekte tri bune zitten. De spelers zijn gekrompen tijdens de rust. Er zal geen doelpunt meer gescoord worden volgens de chef, ik vergeet te wed den. Gelukkig maar, zo is nadien gebleken. De wed strijd blijft wel mooi, maar dinsdagavond door sommigen niet naar waarde wordt geschat. Indien Goossens zich niet Twee thuiswedstrijden eminente verdediger zou vertrekken. verder wilde uitspreken, dan was het misschien om dat hij onze gedachte deel de, namelijk dat men hem naar het middenveld diende over te hevelen. Ook de trainer moet wellicht met die Eendracht moet twee keren aan huis optreden en het zijn telkens vierpuntenkam pen tegen Menen en Door nik. Er moet gewonnen worden in beide opgaven en indien in dit dubbel opzet wordt gelukt, dan zullen de zaken er bepaald rooskleu riger voorstaan. .ovendegem - Kemzeke 2-0 /u Ie thuisploeg begon met kens paraat. Ei zo na werd <aa waar geschut. In het aan- het 1-1 wanneer Roelandt mo angskwartier kwamen er een inzenden van Emans on »fst drie open doelkansen devieerde, langs de ver- r k nor SK De Jeugd. Eerst In- keerde kant van het doel. ijiiIs nadien Meulewater, Ook Christiaan Ingels kwam leemaal, kwamen zeer zeer dicht bij een tweede ngt icht bij een doelpunt. Rond thuisdoelpunt, zijn kopbal 'iflj et halfuur kwam Kemzeke spatte uiteen tegen het f /meer in de wedstrijd. Karei doelhout. Lovendegem had Jw fan Hecke kreeg vrij on- Mortier en De Meyer ver- r/fj erwacht een reeële doel- vangen door Lemmens en n a ans wanneer verdediger De Wilde en bij Kemzeke ijf laebe te kort terugspeelde waagde men de gok Stre- p zijn doelman en Van mersch erin te brengen ter ■ea lecke de bal over Oppe- vervanging van de gekwet- rfdeer heenlobde Diezelfde ste William D'Hanis. Onder- s taebe kon evenwel in ex- tussen had Lemmens tegen >r i emis de bal van de lijn geel opgezien wanneer hij ni eghalen Tien minuten de doorgebroken Emans Dor rust kwam Lovende- zwaar onderuithaalde. Ook uusm op voorsprong wan- Thomas werd geel onder de 'k i eer Thomas ongehinderd neus geduwd, ditmaal voor ge in binnenkoppen nadat spelbederf Christiaan In- eeulewater het leder tegen gels zou alle twijfel wegne- on 3 deklat had aangescho- men toen hij in de 85® mi- :rij ji. Kemzeke kreeg in die nuut een inzenden van kapi- erste helft nog één doel- tein Meulewater met het ans doch de kopbal van hoofd in doel deed afwijken. ürk Roelandt werd door Vijf minuten voor affluiten Ippeneer niet zonder deed bij Kemzeke De oeite gestopt. Rust 1-0. Bruyne zijn intrede dit ter jw eerste kans in de her- vervanging van de gekwet- ®ming was voor Kemzeke. ste Roelandt. De stand «elandt trapte evenwel bleef zoals hij was. Het be- fBaast. Aan de overzijde ste paard kreeg de haver, jeukte de thuisploeg er alhoewel Kemzeke niet uit ier duchtig op los. Keeper de toon viel. odrigo was evenwel tel- LIN Gandasparta - VW Hamme 0-7 Toen je zondagavond trainer Wiily Meersman aan de telefoon kreeg moest je niet vragen wat zijn ploeg de voorbije namiddag gepresteerd had. Nooit klonk de stem van de Hamse oefenmeester zo opgewekt Men zou het al voor minder. Zijn poulains hadden immers niet minder dan zeven doelpunten gelukt en dat was zoveel als in de vorige acht wedstrijden. Voegen we hier onmiddellijk aan toe dat Meersman tijdens de vorige week zijn manschappen eens duchtig de les had gele zen. Wie niet uitvoerde wat van hem werd verwacht kreeg een opdonder. Meer dan één speler moest de gestrengheid van de -trainer ervaren. Was men daar op dat ogenblik misschien niet graag bij, dan ervaarde men zondagnamiddag toch dat die berispingen wel enig effekt hebben gehad. Het eindresultaat op Gandasparta was navenant i. Aalst - S.C. Lokeren foor de 9de competitiedag Honden de Lokerse Uefa's lp een gedeelde eerste Haats met Beerschot. Hun Dpponent verleden zondag as F.C. Aalst. Een Aalst at rode lantaarndrager as. Een kwaliteits- en restigeverschil dat zich in deze wedstrijd zou moeten iten doorwegen hebben. Wat echter niet het geval /as. Tot op het ogenblik dat et eerste Lokerse doelpunt fel, kon de wedstrijd nog He kanten op. Maar een E. Aalst, dat door deze treffer v4 aangegrepen was. kon niet meer repliceren. Door deze ng morele dichtklapper kreeg hel lokeren, dat beneden peil speelde, vrij spel. In de eer- speelhelft schiepen bei partijen weinig echt ge- irlijke kansen. De mooi ste kwam er wel aan Lo- /rse zijde. Van Veirde- tem passeerde de bal op iks naar Brusselmans. Die [op zijn beurt een dubbelpas t Janssoone aanging, ich naast besloot. De iige actie van Aalst, die in eerste speelhelft doel- D'Hondt bedreigde, 'am tot stand langs Des- I. Verder ontbrak in de 'rste speelhelft het ver- chte Lokerse overwicht, stand bleef dus tot aan rust 0-0. Jaarna kreeg Lokeren in de 7ste minuut een straf schop, nadat Beekman de ■len 0-3 bal binnen de grote recht- thoek met de elleboog be roerde Van Veirdeghem zette de penalty om. 0-1. Aalst werd door deze be slissing van spelleider Schrauwen fel gedemorali seerd en vermocht niets meer om op gelijke hoogte te komen. Het duurde tot in de 64ste minuut alvorens we een volgend doelpunt konden registreren Van Veirdeghem lanceerde Mi- gom op rechts. Migom speelde Janssoone aan, die afrondde. 0-2. Twee minu ten voor tijd waren het op nieuw de Lokeraars die scoorden. Een verre uittrap van doelman D'Hondt werd door Migom op de voet ge- i nomen, en in een doelpunt omgezet. Eindstand 0-3. E. Aalst speelde met vol gende ploeg: Camu, Piron, Beekman, Wellekens, Van den Bremt, Vermoesen, Van Gerven, Van Mulders, De Greve, Soetinck, Des mei. Lokeren speelde met vol gende opstelling: D'Hondt, De Vos, Bogaert. Van Craen, Polfliet, Brussel mans Marnix, Brusselmans Mare, Elewaut, Janssoone Leon, Migom, Van Veirde ghem. Doelpunten: Van Veirde ghem 0-1, strafschop: Jans soone 0-2, Migom 0-3. Scheidsrechter: Schrau wen. Een lachende Omer Van Prael na de 7-0 overwinning, (c) Zeven doelpunten na een den derende partijwat een weelde. En eerlijk gezegd. Was de Gentse portier niet bij de zaak geweest, dan had die score nog hoger kunnen oplo pen. Laat ons de doelpunten eens op een rijtje plaatsen. Na pakweg tien minuten speeltijd brak Hubert Peeleman langs links door. Hij schoof de bal door naar Eddy De Malsche die maar één tijd nodig had om binnen te schuiven. Dat was een doelpunt van uitzonderlijke makelij. Het gaf de jonge De Malsche bovendien zo een ver trouwen dat hij na afloop van de ontmoeting met een «uitste kend» werd gekrediteerd. Auteur van het tweede doelpunt was Rudy Maes. Dat doelpunt was tot stand gekomen na voofbereidend werk van Dirk Van Buyten. Laatstgenoemde speler zorgde voor nummer drie. Dat was nadat Hubert Peeleman langs de lijn was doorgespurt, een plaatselijke verdediger het nakijken gaf en het leder naar zijn collega door speelde. Toen was het rust. Aan de geestdriftige sfeer die er op dat ogenblik in de Hamse kleedkamer te merken was, was het duidelijk dat de tweede helft weer denderende perspek- tieven zou openen. Rudy Maes nam een vierde voltreffer voor zijn rekening. Luc Schuddinck moet het op dat ogenblik wel sterk op de heupen beginnen krijgen zijn. Hij als kleinste in het Hamse regiment geen enkel doelpunt scoren! Dat kon niet en dat mocht niet. Om te bewij zen dat de kleinsten evenveel vermogen als de groten nam hij in de kortste tijd nummer vijf en zes voor zijn rekening. Toen kort nadien Mare De Malsche werd gekwetst en Mare Peys- man in zijn plaats kwam had deze nauwelijks twee minuten nodig om een zevende doelpunt te lukken en meteen de eindcij fers vast te leggen. V.W. Hamme was op Gandasparta superieur. Niet alleen de aanval floreerde. Ook op het midden veld en in de defensie draaide het buitengewoon. Een ver melding hierbij gaat naar Omer Van Praet die de toch wel ge vaarlijke Focket negentig minu ten lang in zijn broekzak stak. Door deze zege is het vertrou wen bij de Wuitens weerge keerd. Nu moet men het ook eens aan huis bewijzen. Dat kan zondag tegen Evergem, een wedstrijd waarop allicht alle V.W.-supporters zullen aanwezig zijn. E.D.M. Aan de poorten van het stadion toon ik mijn pers kaart en wip vlug binnen. Honderd frank geven recht op negentig minuten voet bal (in teorie) en vijftien mi nuten pauze, als extraatje wordt je getrakteerd op parkeringsmoeilijkheden. Maar als je thuis niks in de pap te brokkelen hebt, kan je in de voetbal kerk je stem j even flink om zeep helpen. Voetbalperikelen, inder daad. Mijn vriendinnetje kijkt ook al bezorgd, voet balmakkers. Moet dat nu j elke week opnieuw naar j dat benengetrap, tenen- gestamp gaan zien? Trou wens je hebt er de ballen I verstand van, je chef wordt door hoofdpijn overweldigd Hans Bombeke, niet zo denderend, heeft een achterwaartse voorzet op de slof genomen en klopt als hij kop in de mot krijgt, de Doornikse doelman (nr. 19). Ik vraag me af waarom die man geen nummer 13 op de rug droeg, Ze verwijt me dat ik de an- want pech had het kereltje genoeg, (pdm) het publiek vertoont weinig fut. Geen animo. Een en kele keer wel wanneer een Doorniks direktielid brul lend rechtveert. Vendu. Vendu. Vendu, gaat het. Dat is niet eerlijk. Waarom zou de arbiter zich laten verkopen als hij toch niet voetbalt? Men pakt nog uit met een paar wervelende akties bij groenwit, maar vooraan is iedereen een stap te traag. Ook Doornik bijt sterk van zich af. Menig Ledenaar houdt zijn hart in Mees (Lede) heeft een slechte hoekschop getrapt. Drouillez Doornikwas gewoon jaloers en wilde het nog slechter doen: hij schopte half naast de bal en meteen stond zijn eigen keeper voor schut, (pdm) dere mensen toch maar hinder als ik voor hen sta. Ik moet die zware aantijgin gen met gebogen hoofd ondergaan. Dat mens be seft niet wat ze zegt, van voetbal heeft ze toch geen kaas gegeten. Veel kijkkol- lega's zullen me gelijk ge ven als ik stel dat voetbal hetzelfde effekt heeft als bievoorbeeld een pijnstiller, een aspirientje of zulk spul. Stuur alle zenuwlijders, maagzweerkwekende wroeters, en al de anderen die hun heil menen te moe ten zoeken bij een of an dere dokter, wekelijks naar een of andere match en veel problemen zullen tot peulschillen in elkaar krim pen. Met al die bezuin igende maatregelen die de regering uitwerkt, vooral in de sociale zekerheidsfeer, kan je beter en goedkoper een voetbalkaartje kopen dan een doktersbehande ling én dure medikamenten te betalen. Zo. Ik meen dat ik dat even heel duidelijk en klaar uit de doeken heb ge daan. Een kollega-supporter ver telde me onder vier ogen dat hij telkens zijn vrouw de straat moest opjagen om boodschappen te verrich ten zodat hij rustig zijn voorbereidselen kon ne men om de grasbuitelingen van «zijn» klub te kunnen bijwonen. Ook vrouwen worden onderdrukt. Een jong meisje gaf toe dat haar verloofde het helemaal niet mocht te weten komen dat ze van voetbal hield. Het was, of liever het is die bal of hem. Ze kunnen de kou we kleren krijgen. Laat ons echter de olijke stem ming die onder ons heerst niet bederven door die, die... Tot nu toe zag ik steeds maar twee verschil lende supportersklubs naar een match kijken. Vandaag bemerk ik er drie. Of de ene klub was een multikleuren- team, of verschillende mensen hadden zich van voetbaltempel vergist, ik gokte op het laatste. Groenwit kwam het veld opgewandeld, de andere ploeg in geelzwarte kleuren uitgedost, verstrooide zich over een helft. De keeper ging gewoontegetrouw tussen en onder de palen plaatsnemen. Elk zijn bijge loof dacht ik, wanneer de ene een streep met de voet trok vanaf een gekalkte stip op ongeveer tien meter voor zijn hok tot aan zijn Kinou (nr. 4kan nog beter de tegenstanders legen het gras maaien. De grensrechter moesi eens zijn bril afnemen om de fout te zien en te signaleren, (pdm) doellijn. De Black Angels, den een klein beetje moe- zijn hand. Hasni, een ge niet die van Charly, repten ten leren richten. De keeper zwarte zwarte voert enkele- zich naar hun plaats. Een heeft zich bij dat own- mooie nummertjes op die m met bal en fluitje naar het doelpunt ook al zo boos ten zeerste op prijs stel. midden. Twee met een vlag gemaakt. Terecht meen ik, langs de kant. Het spekta- hij heeft het nu al moeilijk Ploegen die ik ga bezoeken kei kon beginnen. Onder- genoeg met die Lede-cian. blijken veei steun aan mij te tussen kwam ik de naam als zijn eigen spelers hem hebben Zonder uitzonde van de bezoekende ploeg dan helleven nog verzuren, ring won elke ploeg die ik in te weten: Racing. Even la- kan hij beter thuis blijven of het oog hield En Lede kon ter was ik er van op de ergens anders gaan ballen de twee puntjes goed ge- hoogte dat die gasten van- grabbelen. Even later wordt bruiken lees ik de volgende uit Doornik overgewaaid iemand weggedragen, de dag in de krant Ze blijven waren. Lede is de aanval- bat heeft zijn oog in een an- 0p de tweede plaats han- lende ploeg, de stemming dere kleur gezet. Het bloedt gen. zit erin hoewel sommigen lelijk. De spelers van Door- meenden dat wat meer volk nik houden er vreemde ge- Marcel doet nog een in- naar de Openveldstraat woonten op na om hun er- spanning om zijn jongere zou zijn gekomen. Ik grinnik kentelijkheid te bewijzen, kollega voetbalonderwijs te wanneer de omroeper zijn Opgelet jongens, het spel doceren. Met behulp van ploeg van Jong Lede tot gaat verder. Vlak voor rust balpen en bierviltje tracht «Jongelui: Lede promo- rolt de bal opnieuw in het hij de geheimzinnige bui- veert. Ik ben op mijn hoede Doorniknet. De keeper kan tenspelregels van alle wanneer naar het doel ge- beter visser worden, of met raadsels te ontdoen Ook trapt wordt waar ik schuin zijn rug naar het spel staan, de buitenspelval wordt achtersta. Vorige week was gnuiven die van Lede. Na opengevouwen Ik knik ik bijna het slachtoffer van vijfenveertig minuten fluit aiSof ik hem volledig be- een geweldige loeier. Ik zal de scheidsrechter pauze, grijp, maar hij heeft me wel aan mijn bazen bibbergeld Met Marcel laveer ik naar door denk ik. moeten vragen, maar dat een gebouw, op de deur zal niet pakken. Oké, dan staat «Verboden toegang ga ik ergens anders staan, we stappen dus binnen. En of ie ru gelooft of niet, voor mij niet gelaten hoor. Lekkere koffie, gloeiend maar als 'k 's avonds in mijn Ongeveer halfweg de wed- heet en zwart als sommige stamkroeg bij Staf Pijpe strijd, valt de bal voor het katten, verwarmt mijn in- kom\ kgt daar toch een doel van Doornik, iemand ge wand en. Ook een cog- mooie bal zo maar te liggen raakt de bal aan, het pu- nac wordt zonder bezwaar zeker. Ik kan me tot grote bliek eist een strafschop, ik in dat lidteken onder de hilariteit van mijn suppor- moet aan Marcel eens raad neus gegoten. Ik druk en- ters niet tegenhouden en vragen want de fout werd in kele handen en geef die na traP keihard op het onding, zo'n kleine rechthoek be- gebmik vriendelijk terug gaan, daar waar de buiten- aan de eigenaar. Die men- ledereen houdt de adem in, spelval ligt om nauwkeurig sen, praten natuurlijk over Mariëtte duwt haar oogle- te zijn. De scheidsrechter voetbal. Ik heb geleerd mijn den tegen elkaar. Maar niks geeft niet toe, maar fluit een mond te houden over dat hoor, in voetbal zal ik niet toontje dat recht geeft op onderwerp, er wordt zo al vlu9 potten breken, een schot vanuit de hoek, genoeg geroddeld. De be- Paul De Moor waar iemand het vlagje stuursleden zijn opgetogen vergeten wegnemen heeft over het verloop van de (het staat daar vreselijk in wedstrijd, tevreden gezich- de weg). Ik richt mijn kame- -ten. Ik blijf zwijgen als ze ra. De trap wordt gegeven, lachen met die eerste goal. Potsierlijk hobbelt het Ongelooflijk dommerkt ronde ding naar de eerste iemand op. De anderen brengt U alles over uw streek

De Voorpost | 1979 | | pagina 23