Is dit de kentering? DOELPUNTEN BIJ DE VLEET fi—1 GECOUNTERD IN AMPER VIJF Ml HANDIKAP TE GROOT OP DE VALREEP ruwe rï S.K. Aalst moest in de derby met St. Denderleeuw een niet geringe handikap torsen. Het ontbeerde liefst vier spelers die dan nog steunpunten in de ploeg bezetten. Vooral de af weer was gevoelig verzwakt door de afwezigheid van Bel- lon (gewketst) en Van Lierde (reis) die doorgaans een op merkelijke verrichting in die laatste lijn opbrengen. Dit vooral heeft de zware cijfer- verhoudi ng waarmee S.K. werd ingepakt in de hand ge werkt. De Aalsterse aanval diende insgelijks te worden herzien door de blessure van Verbestel. Een jongere speler die zich de weken dat hij van de kern deel uitmaakt als een vaste waarde heeft opgewor pen. Het ligt voor de hand dat in de gegeven omstandigheden de handikap te groot was voor S.K. temeer daar het ook zijn spelmaker miste. Zouai ver toeft nog steeds in Tunesië. De frappante Aalsterse nederlaag werd pas na de rust een vol dongen feit. Want bij het eer ste inrukken hadden de Aals- tenaars nog wel uitzicht op een gelijkspel, alhoewel Standaard toen reeds zijn stempel op de match had gedrukt en meest in de aanval was geweest. Den derleeuw was vrij vroeg naar voorsprong geschreden door een doelpunt van .De Wolf. De thuisploeg trachtte op dit openingspunt wel te reageren maar het bleef bij akties die weinig gevaar verwekten. In de 44e minuut zou Renneboog die het eens aan de stok kreeg met Van den Broeck, wat hem een gele kaart opbracht, de thuisploeg langszij brengen. Wie meende dat S.K. door dit doelpunt net voor de rust ge scoord, het over een andere boeg zou gooien maakte een denkfout. Denderleeuw met de spelmakers Staels en Geldhof zou in de tweede periode do mineren. En in een tijd spanne van amper drie minuten, die zich van de 56e tot de 59e mi nuut situeerde, de partij in haar beslissende plooi gieten. Moock verlengde een door Staels keurig genomen vrij schop en Heyvaert lukte num mer drie. Bij Aalst was meteen de strijdlust zo goed als ge doofd. Het was onmachtig om nog tegen deze situatie in te gaan. Wat meer was. Standaard zou nog verder blijven dreigen zodat het aan afgetekende winstcijfers kwam door toe doen van De Boitselier en Heyvaert. J.V.H. KAV DENDERMONDE - FC RONSE 4-1 Videoapparatuur op de persbanken en een televisie toestel in de kantine, ziedaar de laatste innovatie van het Dendermonds bestuur... dachten we... want enkele minuten later moesten we onze mening herzien. Zon der Belis, Verhelst, Van Cauter en Gribbe maar met ulien Van den Broecke op zijn vertrouwde plaats in et middenveld en Schelfout in een sleutelpositie als /erdediger, startte Dendermonde zo overtuigend en snel dat de kans om na amper vijf minuten met 2-0 voor te staan niet denkbeeldig was. Reeds op de eerste minuut liet aantekenen, moest de bezoekende Op een ongelukkige terug doelman een knappe save speelbal van De Donder na, uithalen om een geplaatste kwam de paars - blauw kopstoot van Gevaert in doelmond nauwelijks in ge- hoekschop te duwen. Op de vaar. Aan de overkant rin- comer haalde Van den kelde de alarmbel voortdu- Broecke uit met een ver rend lepelen, doch mist zijn schot dat nipt over vloog, wrijver volkomen. De bal Vier minuten later pikte De gaat meters ver buiten. Even Kinder een afgeschampt na het halfuur zet De Man schot van Van Meirhaege gepast voor aan Hillaert die mee en bediende een vrij- nipt naast trapt. Met een ver staande Gevaert die pardoes en hard schot van Hillaert over het leder trapte. op de deklat kunnen we de Drie minuten later was het aanvallende impulsen van toch zo ver. Een poging van de thuisploeg besluiten. Van Meirhaege, tot de 70* Vermelden we nog de gele minuut erg slecht geïnspi- kaart voor de bezoekende reerd, verstikte in de bezoe- Van Coppenholle voor een kende verdediging, doch ergerlijke fout op De Kinder diende via een attente De Na de pauze onmiddelijk Kinder uit bij De Man die weer gevaar voor de be- met een geplaatst schot 1-0 zoekende muit langs Hil laert die een dubbelpas met Van Meirhaege over schiet. Dat de kans er dik in zat dat de thuisploeg wat stoom zou moeten uitblazen, was niet zo denkbeeldig De be zoekende aanvaller Le- jeune schiep zich een kans die echter door Hofman werd gepareerd. Een op rukken van Wets met een aflossing door Van Meir haege en een besluiten van Gevaert, doch over, deed de plaatselijke supporters weer rechtveren. Het was erg koud water, die douche die paars - blauw over het hoofd kreeg toen «wandelaar» Carteus Lau we rs bediende die het leder onmiddelijk voor de kooi van Hofman zwiepte. Daar was Lejeune aanwezig om met een fraaie kopstoot de bordjes op gelijke hoogte te hangen Een aansluiting van de logica... of wat ge beurt er wanneer de gebo den kansen niet worden be nut. We zeiden het reeds in deze bijdrage, tot de 70® minuut zagen we niet de Van Meir haege die vorig seizoen bij Dender monde-Ronse. Gevaert krijgt niet de kans gevaarlijk te worden, omdat de bezoekende doelman vlugger bij de baI is. (wim vc) Aalter zo knap akteerde. Toen plotseling trof hij raak vanop dertig meter en leidde daarmee een laatste twintig minuten in die zowel voor hemzelf als voor de ganse Dendermondse ploeg nog als «dol» kan om schreven worden. Twee minuten later plaatst Van den Broecke een vrij schop op het hoofd Van Ge vaert die tussen de palen kopt doch dank zij een op merkelijke verrichting van de bezoekende doelman wordt gestopt. Krijgt even later, erg ten on rechte een gele kaart, daar waar een onbesuisde De Donder al driemaal kon be straft zijn, dan mocht Car teus uit een betwistbare vrijschop Hofman sollicite ren. Het wordt geen doel punt want de dender mondse portier had de za ken goed bekeken. Aan de overzijde wordt dan Ge vaert door belhamel Van Coppenholle straffeloos van een doelpunt gehou den, even later wordt het toch 3-1 als Van den Broecke een droomvoorzet geeft aan De Kinder die door Cuvelies netjes van de sokken wordt gelopen. Hil laert maakt geen problemen met de strafschop. De voor de gekwetste Ge vaert ingevallen Spanoghe legt dan de eindcijfers vast door een van de doelman terugspringende bal uit een moeilijke hoek over de doel lijn te duwen Het was dus weer kermis in Dendermonde waar men nu nog wacht op de terugkeer van enkele vaste waarden om definitief weer naar de kop door te stoten. Het is ontegensprekelijk dat paars blauw op overtuigende wijze heeft willen bewijzen manmoedig uit de zwarte periode te willen uitstijgen. Als KAV Dendermonde alle wedstrijden met hetzelfde entoesiasme en inzet zal betwisten, kan men nog heel wat meer kermisdagen op het Grembergs voetbal stadion verwachten. (gdp) Met deze talentrijke kern doet Lokerse SF een ernstige gooi naar de titel in Eerste Provinciale. Evergem - Lebbeke 5-2 Wie aan de rust van deze wedstrijd wat lang in de plaatselijke kantine was gebleven, moet wel verrast opgekeken hebben toen hij terug het terrein betrad. De 1-1 ruststand was nauwe lijks vijf minuten na de kampwisseling in een 4-1 stand omge bogen. Een koud stortbad dat de Lebbekenaars nooit meer te boven kwamen. Nochtans leverden ze in de eerste helft geen onaardige prestatie. Ludo Van Doorselaer bracht blauwwit zelfs op voorsprong na een aktie met Luc De Waegeneer. Meteen lukte deze nieuwe aanwinst zijn eerste doelpunt in deze kompetitie. Men had daar trouwens ook al weken op gewacht In die eerste periode sloeg een loeier van Herman Van Lan- genhove nog tegen het doel- hout en waren ultieme tussen komsten van de plaatselijke portier noodzakelijk om Delsin en «Neeskens Vermeir» het scoren te beletten. Na een misverstand in de Leb- beekse defensie kwamen de lo kalen nog voor de rust op ge lijke hoogte. Men was op dat ogenblik in de Lebbeekse kleedkamer gerust in de afloop. Men was de mening toegedaan de wedstrijd in handen te heb ben en met winstcijfers huis waarts te kunnen keren. Vijf minuten na de herneming moest men evenwel ervaren dat in voetbal alles mogelijk is. Evenveel flaters in de verdedi ging waren oorzaak dat de loka len met drie doelpunten tot 4-1 uitliepen. De Lebbeekse defen sie, het nochtans sterkste compartiment stond deze keer op lemen voeten. In één wed strijd stond de Konkelgoed- ploeg meer doelpunten toe dan in de vorige acht ontmoetin gen, waarin slechts vier voltref fers in de netten van doelman Van Mossevelde terechtkwa men. Die man treft evenwel geen schuld bij deze nederlaag. Daarover was men het zonda gavond duidelijk eens in Leb beke. Toen het later zelfs 5-1 werd zou Eugène Van Eerdeg- hem de Lebbeekse Pil nog enigszins vergulden. SK Leb beke blijkt nu wel een wisselval lige ploeg te zijn. Na een flauwe aanloop kwam er een herop flakkering. Sedert de thuiswed strijd tegen Gandasparta, die weinig aantrekkelijk was en kansrijk werd gewonnen. Ludo Van Doorselaer (SK Lebbeke). Hij lukte zijn eerstt punt van het seizoen, (c) schijnt het nu weer minder te de achterste regionen tl vlotten. Aan huis tegen SK en dat is zeker geen plaats Aalst nu zondag moet men in SK Lebbeke waarvan ied staat zijn om de volle winst op toch meer verwacht, te strijken, anders komt men in SK Aalst-Denderleeuw. De keeper van SK Aalst weet wel raad met deze bal, zodat d geen schijn van kans krijgen, (erik) In de momenteel aan de gang zijnde kompetitie werd op de negende speeldag een rekord aantal doelpunten geregi streerd. Uit de acht wedstrijden sproten er liefst negenen dertig wat een gemiddelde van bijna vijf per match bete kende. Het leeuwenaandeel nam V.W. Hamme voor zijn rekening. Het speelde Gandasparta van zijn eigen terrein. De kombinaties van Vigor Wuitens liepen zo geolied dat de Gentse verdediging vaak van het kastje naar de bekende muur holde. Hamme gaf bovenop les in bewegingsvoetbal wat het dan met een serie doelpunten in de verf zette. Men kon bij Gandasparta trouwens moeilijk de gaten dichten die de Hamse aanval doorprikte. Van meet af aan begon Hamme met de zwakke punten in de Gentse verdediging af te tasten. Wat dan rezulteerde in drie treffers. De thuisploeg kreeg in de tweede periode ook niet eens de gelegenheid om in het offensief te gaan. V.W. bleef immers komen. Men wilde de 0-2 nederlaag die de week voordien op eigen bo dem werd geïnkasseerd met een dreun wegwerken. En het lukte ook. Want in de tweede periode werd de tegenstander verder vertrappeld. Wat meer is Gandasparta kreeg nooit uit zicht op het eerreddende doel punt. Met deze frappante zege duwde Hamme zijn nederlaag in de vergeethoek en Ganda sparta naar de laatste plaats. Want de overwinning die St. Denderleeuw in de derby met S.K. Aalst voor mekaar trapte was haast al even sprekend als deze van de «Wuitens»Dat de doelpuntenbalans zo sterk in het voordeel van Standaard overhelde kwam inzonderheid door het feit dat de Aalstenaars flink in hun invallerspotentieel moesten grijpen. Alle ploeg- sektoren waren geteisterd. In de verdediging, die dan ook meermaals op losse schroeven werd gezet, miste men Bellon en Van Lierde, die toch wel stevige pionnen zijn. In het middenveld ontbrak reeds voor de derde keer de schakel- speler Zouai en vooraan ont beerde men de diensten van Verbestel die wellicht nog meerdere weken wegens bles sure afwezig zal blijven. Door deze nederlaag gleed S.K. Aalst natuurlijk uit de top van de ranglijst. Door te wijzen om het pech van S.K. willen we zeker geen afbreuk doen aar. de verdiensten van Standaard. Het bewees dat het zeker meer waard is dan een plaats in de laagste regionen. Het liep vooral gesmeerd langs de as Staels - Geldhof die bei den een opmerkelijke verrich ting voor het voetlicht brach ten. Denderhoutem kon slechts in de slotminuten eén goed spelend Wetteren in de nederlaag drukken. Wetteren, dat de niet geringe verdienste had deze wedstrijd tot een zeer degelijk kijkstuk te helpen uitbouwen, snakte in het laat ste kwartier toch naar adem. Voordien had er nochtans winst ingezeten voor de ploeg van speler trainer Verleye. Want direkt nadat het naar de leiding was geklommen schudde het nog een paar klare kansen uit de voeten. Maar liet deze uiteraard tot grote opluch ting de Denderhoutem aan hang, ongebruikt. Op dat ogenblik kwam Denderhou tem dan goed weg. De bolwas- sing die de thuisspelers bij de rust van trainer Willy Tas over het hoofd hadden gekregen miste uiteindelijk haar effekt niet. Want in het laatste kwar tier was Denderhoutem volop baas. En dit resulteerde dan in liefst drie doelpunten. Waar van het tweede eigenlijk als een gelukstreffer kon aanzien worden. Van Impe die in de galerij van de topschutters ook nu alweer vooraan prijkt oriën teerde in de slotminuten een denderende wedstrijd, waarin, en dat is bijzonder, geen en kele wanklank te bespeuren viel. Daar hield trouwens een goed leidende scheidsrechter Bral flink de hand aan. Of schoon er hardnekkig werd gekampt ontspoorde de partij nooit. Bij Racing was er een opmerkelijke verrichting van de pittige Sonneville. Terwijl dan anderdeels de Denderhou tem doelman Willaert toch niet helemaal vrij uitging bij het bezoekende doelpunt. De overwinning van Denderhou tem dient echter ook te worden bezien in het licht van een niet geringe handicap. Men moest het rooien zonder De Ceule- neer, Kestens en De Schrijver. Na drie opeenvolgende neder lagen knoopte Dendermonde op de recente speeldag met de overwinning aan. Een overtui gende overwinning die werd behaald tegen een gerepu teerde tegenstander die F.C. Ronse wel is. Misschien bete kent dit een nieuwe start voor K.A.V.D. F.C. Denderleeuw werd op eigen terrein door F.C. Brakel op een frappante nederlaag getrakteerd. Met de 0-4 eindcijfers voor ogen zou men durven vermoeden dat Denderleeuw een minder waardige verrichting weggaf. Niets daarvan. De thuisploeg lag nooit onder maar Brakel hanteerde met sukses de tegenaanval. Met alle gevol gen vandien voor Dender leeuw. Lokerse S.V. boog de niet gemakkelijke uitwedstrijd te Boelare tot een zege om. Wat zeker een niet geringe verdienste was. JVH (erik) Boelare - Lokerse 1-2 Er zijn geen gemakkelijke matchen. Op papier leek het alsof koploper Lokerse op bezoek ging bij een klantje. Maar dat was slechts schijn: veertien dagen geleden demonstreerden de Meet- jeslanders op SK Aalst hun rijke mogelijkheden, doch verloren omdat niemand een vuist kon maken Acht dagen later wist KAV Den dermonde waar de lamp brandt: paarsblauw werd zonder pardon door de Eek- lose wijkploeg verslagen. Roodwit stond dus voor een moeilijke opdracht. De Lo keraars speelden evenwel verstandig: ze lieten tijdens de eerst time de vloedgolf losbreken, doch overspoeld werd defensie nooit. Inte gendeel. Langzaam maar zeker dreef de onmiskenbare ma turiteit van de Nulboys bo ven. Lokeren maakte zelfs een vuist langs Forceville die net voor de pauze orde op zaken stelde met een doelpunt dat later van goudwaarde zou blijken te zijn. Boelare bleek na de koffie niet van plan zich bij de stand van zaken neer te leggen: het sloeg na twee minuten terug (1-1). Daar dreigde het bij te blijven: bei de temas speelden vinnig doch uitstekend voetbal, maar met een drawn leek iedereen zich te verzoenen. Voor Boelare stak het venijn evenwel in de staart: oppor tunist Denaert scoorde op de valreep Meteen staat Lokerse alleen op kop. Dat kan geen verbazing wek ken, want de leerlingen van trainer Huth deden het tij dens deze seizoenaanhef EERSTE PROVINCIAAL S.K. AALST - ST. DENDERLEEUW 1-5 gewoon schitterend, voorbeeld? Denderho de revelatie van deze petitie, werd door SV gen stadion voor schi zet. Slechts één keer (onverdiend) verlorei met een doelpuntr houding van 19-8 punten uit negen ma als batig saldo, is mc teel alles gezegd. Z< wordt het opnieuw m KAV Dendermonde c een uitstekende start aan het zwalpen doch nu FC Ronse o nummer zette, komt o zoek. De match vai waarheid?

De Voorpost | 1979 | | pagina 24