Albert Lelie stelt gelijk NIEUWERKERKEN HAALT PUNT TE VRASENE Logisch resultaat Twee strafschoppen gemist en rode kaart cadeau TILLEY mist de kans KI^K OP 2e PROVINCIALE Voetbaluitslagen BILLIJK Kijk op 3e Provinciale Beste kansen voor de bezoekers TWEEDE PROVINCIALE B Het ziet er naar uit dat Eendracht Nieuwerkerken dat de jongste weken naar verjonging greep, met dit als het ware herboren elftal de positieve lijn zal kunnen doortrekken. En dat trainer - speler Paul Janssens dan toch enigszins uit de selektieproblemen zal geraken. Tenminste als men nu van blessures gespaard blijft. Eendracht puurde uit zijn laatste drie wedstrijden, waarvan er twee buitenhuis werden ge speeld, vier punten. Wat alles bij mekaar niet mis is! En de 1-1 die het op de jongste speeldag bij het meer vooraan staande Vrasene verwierf was zeker niet in tegenspraak met de gang van zaken op het speelveld. Het was dus zeker geen for tuinlijk sukses voor Eendracht ook al werd het gelijkspel pas in de slotminuten voor mekaar getrapt. Couck die het als aan valler schijnt waar te zullen maken lukte het gelijkstel lende doelpunt. Vrasene zou zijn 1-0 voorsprong ook kun nen verantwoorden. Het kwam aan de leiding op een ogenblik dat het toch wel iets sterker voetbalde en meer in het offen sief was. Maar Eendracht van zijn kant beheerste dan de sloitfaze van de genietbare match. Een goede zaak deed op de jongste voetbaldag St. Wetteren. Het was trouwens de enige van de kopploegen die de volle buit uit zijn wed strijd kon puren. Zeggen we al onmiddellijk dat met de 3-0 eindcijfers Haaltert te zwaar werd geklopt. Pas in de slot minuten werd Standaard zege- zeker en konden zijn suppor ters zich in nog twee doelpun ten verkneuvbelen. Racing kwam ook nog numeriek in de minderheid toen de ref rood trok. Standaard profiteerde van het halve falen van zijn rivalen om terug mede aan de leiding te komen. Want St. Pauwels liet zich op eigen bo dem een puntje afsnoepen van Buggenhout. Waarmee deze laatste dan een indrukwek kende reeks van zeven wed strijden zonder nederlaag voor, mekaar bracht. Het laatste ne gatieve rezultaat van Sparta dateert immers van de tweede speeldag toen het op eigen ter rein van Nieuwerkerken ver loor. Sindsdien werden de ba kens echter verzet. En Sparta heeft zich nu als een titelkan didaat gemeld. Want het heeft het puntje dat het in het Waas land te beurt viel, is zeker niet gestolen. Sparta zal naar ons gevoelen blijven meedraaien aan de top. Robur stond in zijn thuiswed strijd met Borsbeke op het randje van de nederlaag. Want pas in de 88' minuut toen de gebrs. Lelie een van de beste kombinaties uit de wedstrijd opvoerden kwam het gelijk stellende doelpunt tot stand. Borsbeke was op winst geko men natuurlijk langs Van- derstcihelen die in het rijtje van de doelschutters een voor aanstaande plaats bezet. Het hoeft nauwelijks te worden onderstreept dat Appelterre na het avontuur dat het te Nieu werkerken meemaakte men zal zich herinneren dat de Ta baksplanters toen een half do zijn doelpunten moesten slik ken zijn zeefverdediging grondig zou herzien. Er wer den dan ook een paar pionnen verschoven en dit bleek me teen ook vruchten af te wer pen. Deze hervromde defensie liet zich dan niet in het ootje nemen. Temse kon slechts echt dreiging vormen bij stil staande fazen. Toen moest Dhoker zich een paar keer van zijn beste zijde tonen. Voor dien hadden voor Eendracht Van Rossom en D'Hulst de kansen gemist om met de zege aan te kloppen. St.-Gillis heeft in zijn thuiswedstrijd met Winnik gelegenheden gekre gen om een royale overwin ning te verwerven. Maar het haalde uit heel wat kansen slechts twee rozen. Toch zag het er naar uit dat het uiteinde lijk toch aan de winnende hand zou blijven, maar in extremis nam Winnik nog een puntje meer. De derby Baasrode - Oudegem draaide uit op een gelijkspel. Dat de brilscore behouden bleef was in hoofd zaak te wijten aan de respek- tievelijke verdedigingen die meestal baas bleven in de duels. Er zat voor beiden trouwens ook niet meer in. St.-Lievens Houtem heeft nieuwe impulsen nodig. Na de wedstrijd, waarmee een neder laag gepaard ging, met Moer- beke is dat duidelijk gebleken. Hasselt - Beveren 1-3 SC Lokeren - Beerschot 4-0 Diest - Eendracht Aalst 0-0 Sint-Niklaas - Racing Mechelen 1-1 VG Oostende - Eendracht Zele 1-0 Jong Lede - Racing Doornik 2-0 Lovendegem - Kemzeke 2-0 Gandasparta - Hamme 0-7 Evergem - SK Lebbeke 5-2 SK Aalst - St Denderleeuw 1-5 Boelare - Lokerse 1-2 KAV Dendermonde - FC Ron se 3-0 Robur - Borsbeke 1-1 Sint-Pauwels - Buggenhout 0-0 Baasrode - Oudeaem 0-0 Appelterre-Temse 0-0 Vrasene - Nieuwerkerken 1-1 Sint- Gillis Waas - Winnik 2-2 Eendracht Meldert - Wieze 1-1 Vlierzele - Thor Meldert 1-0 Kerksken - Eendracht St.-Gillis 1-1 Terjoden - Erpe 0-0 Hofstade - Voorde 0-3 Moerbeke - Mere 1-1 Burst - Schellebelle 2-2 W. Moorsel - Herzele 1-1 Heusden - Stekene 0-1 Vorig seizoen een koploper van het zich nu niet uit de on derste laag wegwerken. De huidige ploeg maakt het abso luut niet waar al moeten we er dan waarheidshalve toch aan toevoegen dat «Houtem» met diende het wel een puntje maar in de eindfaze van de strijd liet het zich nog verrassen St. sint Pauwels - Buggenhout 0-0 Lievens Houtem moet het toch wel vlug over een andere boeg gooien wil het uit die be dreigde zone weggeraken. J.V.H. C Melle - Si naai 2-2 St.-Amandsberg - Grembergen 1-1 VV Merelbeke - Waasmunster 1-1 Meulestede - Excelsior 1-1 Melsele - Hoogeinde 3-0 Kruibeke - Klinge 1-1 Bazel - Kallo 4-1 SK Been/el de - Val. Overmere 1-0 SK Overmere - Dyn. Beervelde 2-4 Welle - Erondegem 1-1 Bambrugge - Massemen 1-0 Westrem - Smetlede 0-0 Erembodegem - Oordegem 2-0 Ede - Bavegem 5-3 Aai gem - Serskamp 1-2 Opdorp - Wichelen 1-1 Baardegem - Boonwijk 0-2 Berlare - S. Moorsel 3-0 Herdersem - Gijzegem 5-0 Opstal - Schoonaarde 1-2 R. Lebbeke - Doggen 0-2 Eksaarde - Meerdonk 0-0 Str. Steken - Wachtbeke 0-2 Rupelmonde - Gerda 2-3 WB St.-Niklaas - SK Lokeren 2-2 Heikant Zele - Verre broek 2-0 Sombeke - Kieldrecht Baasrode - Oudegem 0-0 Vreugde bij Sparta Bug genhout daar men een punt wegtraaide bij St Pauwels en hierdoor mede aan de leiding blijft tweede provin ciale. In de eerste helft ble ven beide ploegen sterk aan mekaar gewaagd terwijl de doelmannen een rustige eerste vijfenveertig minuten meemaakten. Na de pauze was er wat sterkere druk vanwege de bezoekers waar Hugo Tilley een open kans in de wolken trapte. Trof Verstappen nog de lat dan kon ook een prachtig oprukken van Heymans niet in een doel punt omgezet worden. Zondag speelt Sparta Bug genhout aan huis tegen de ploeg die momenteel in forme zit en trouwens de laatste speeldag gebruike om mee aan de leiding te komen: Standaard Wette ren. Voor Buggenhout een enige gelegenheid om ter gelegenheid van deze top pers aan klantenbinding te doen. Veel publiek is inder daad nooit weg! (gdp) Onmiddellijk echte derby sfeer te Baasrode waar Ou degem op bezoek kwam. Bikkelharde doch steeds sportieve duels in een wed strijd die iedereen kon be vredigen. Vele kansen wer den niet afgedwongen, daarvoor bleken de verde digingen te goed op de hoogte vanhun taak. De enigste doelrijpe «open» kans van de partij viel trou wens nog erg vroeg in de wedstrijd. Na tien minuten om juist te zijn. De mogelijk heid was een baasroodse gelegenheid met Van Bo ven die knap inzendt tot voor het oudegemse doel waar de goalie zich wat verkijkt en het leder pardoes in de voeten van de inloDende Verschueren duwt. Blijk- baar zo verrast door deze plotselinge kans trapt deze huizenhoog over het oude gemse doel... daarmee een unieke kans om voorop te komen, negerend. Voor de rest was er weinig noteer- werk te verrichten. Baas rode wilde kost wat kost aan een overwinning geraken doch Oudegem liet ook niet begaan en opteerde naar mate de minuten vertikten duidelijk voor een gelijkspel Met die 0-0 kunnen beide teams tevreden zijn. »S"V' 'I: P:§y^ (gdp) Ook deze vrijschop voor Oudegem leverde niets op (Baasrode-Oudegem 0-0). (an) I Stijlvolle tussenkomst van de Baasroodse doelman Jansegers (Baasrode-Oudegem 0-0). (an) Robur-Borsbeke 1-1 Appelterre K.S.V. Temse 0-0 I Het is in Moerzeke geen groots I vertoon geworden. Wie dacht I met het bezoek van een I leidersploeg een sprankelende I wedstrijd te zullen beleven had het deze keer verkeerd voor. De I bezoekers zorgden vrijwel nooit I voor opwindende momenten in I een wedstrijd waarin van I technisch hoogstaand voetbal overigens nauwelijks sprake I was. In de eerste helft was I Robur trouwens de betere I ploeg zonder nochtans voor I echte doelrijpe kansen te zorgen. Aan de overzijde was dat al evenmin het geval. De bezoekers poogden wel een paar keer de lokale defensie via de counter te verschalken maar in dit kompartiment was men deze keer kompleet bij de zaak. Ook doelman Van De Sompel die opnieuw het Moerzeekse doelvlak verdedigde liet zich niet verrassen. Nauwelijks was de rust voorbij of de bezoekers kwamen verrassend op voorsprong. Dat was voor de lokalen een koud stortbad dat ruim tien minuten lang in de benen bleef hangen. In het laatste halfuur ging Robur evenwel de forcing voeren. Toch moest het wachten tot zeven minuten voor het einde om de gelijkmaker te lukken. Die kwam tot stand na samenspel van Etienne en Albert Lelie. Laatstgenoemde zou uiteindelijk auteur worden van een doelpunt dat voldoende bleek om Robur de halve inzet op te leveren. In de lokale clubmiddens was men uiteindelijk tevreden met deze halve inzet, alhoewel men van oordeel was dat er misschien wel wat meer had ingezeten. In dat opzicht verwees clubleider Freddy De Maere naar de doeltrap van Walter Coen die nadat de bezoekers op winst waren gekomen tegen het doelhout te pletter sloeg. «Wel draaide het op het middenveld wat minder,» zegt Freddy De Maere. «Dat kwam omdat de bezoekers poogden resultaat te behalen via de counter waardoor de middenveldspelers minder gelegenheid kregen om in het spel te worden betrokken. Borsbeke liet mij overigens een povere indruk. Van een ploeg die vooraan in de rangschikking staat had ik meer verwacht. Van voetbal in de ware zin van het woord heb ik maar weinig gezien,» aldus de visie van clubleider De Maere. E.D.M. St-Amandsberg-S.K. Grembergen K.S.V. Temse. gestart in een vier-vier-twee opstel ling, heeft haar slag in Ap pelterre thuis gehaald. De blauwwitten hebben inder daad gedacht dat het beter is van één vogel in de hand te hebben dan tien in de lucht. Met het veroveren van dat ene punt verliest Temse immers geen voe ling met de leider Appelterre zal wellicht het meest ontmoedigd naar de kleedkamers gestapt zijn. Het dwong immers meer dere kansen af maar de voorspelers bleven in ge breke bij de afwerking. De pogingen vlogen naast het doel zodat Robert Van Lombergen maar minimaal werk diende te verrichten. Zijn collega aan de over zijde had het evenmin erg moeilijk. Temse speelde op de counter, maar de twee spitsen Walter Van Haver en Franky Verberckmoes konden zich moeilijk uit de greep van de plaatselijke verdedigers losrukken. Slechts in het laatste kwar tier was Temse het gevaar lijkst en dan hoofdzakelijk na stilstaande fazen. Het bleef een wedstrijd die vooral in het middenveld gestoffeerd werd en waar van de brilscore het logi sche resultaat is. Temse trad aan met: Robert Van Lombergen, Geert Rooms, Jozef Van Gasse, Etienne Van Poucke, Hugo Meersman, Hubert Verbe- ke. Gabriëlle Sabbe, Erik Van Goethem, Danny Cuyt, Walter Van Haver en Franky Verberckmoes. In de 55' werd Jozef Van Gasse gekwetst vervangen door Willy Breughelmans. Zondag derby tegen Vra sene Voor de derby tegen Vra sene zal Temse naar alle verwachting een aanval lender stelling innemen, want dan rpoet gescoord worden. K.S.V. kijkt in de rangschikking van de com petitie tegen de rug aan van Vrasene. Bij winst van de blauwwitten komen beide teams op gelijke hoogte. Men zal dus zondag niet al leen voor de eer strijden. K.S.V. trainer Daniël Van Hoeylandt is zondag de ge lukkige vader geworden van een flinke zoon, die reeds luide aanmoedigingen uitte voor zijn ouders. Wij wen sen hen van harte proficiat. S.A. Kommentaar te over zondagavond in de Grembergse voetballo kalen waar men niet uitgepraat raakte over de wedstrijd op St-Amandsberg. Groenwit permitteerde zich de luxe zomaar eventjes twee strafschoppen onbenut te laten. Bovendien kreeg Dirk Mouton met nog tien minuten speeltijd voor de boeg een rode kaart en kon meteen de resterende minuten in de kleedkamer gaan doorbrengen. Over het verloop van deze wedstrijd laten we voorzitter Herman Burghgraeve aan het sprong. Auteur van dat doel punt was Philippe Hoogewijs wiens schot via een plaatselijk been van richting veranderde en zo in doel verdween. Eerlijk gezegd, bij dit doelpunt hadden we wel wat geluk. Kort na de kampwisseling kwam de ge lijkmaker tot stand. Nadien hebben we het wel korte tijd lastig gehad. Met nog een kwartier speeltijd voor de boeg kregen we opnieuw een straf schop toegewezen na een fout op Jean-Pierre Christiaens. Tassent die hiervoor normaal gezien is aangesteld liet na zijn falen in de eerste helft die taak aan iemand anders over. Luc De Lathouwer die bij de juniors geen enkele elfmetertrap miste, plaatste zich deze keer achter de bal. Hij mikte echter over Om te wanhopen wanneer je zoiets meemaakt. Kwam daar dan nog bij dat Dirk Mouton voor fout op een lokale speler van het veld werd verwezen dan Jean-Pierre Christiaens al op was meteen de maat vol.» datzelfde rood getrakteerd. Dit Voor SK Grembergen komt wil zeggen dat beide spelers deze uitsluiting alvast ongele- wellicht in een zelfde periode gen^^e^wekengeledenwer^^dooijhetprovinciaa^omitézijl^^^^^^^^^^^ len uitgesloten worden. Niet prettig voor SK Grembergen dat deze keer wel echt tegen slag heeft gekend. E.D.M. «Had men ons gevraagd voor de wedstrijd voor een gelijkspel te tekenen dan had ik dat zeker en vast gedaan. Maar wanneer je die negentig minuten hebt bijgewoond, mag je van geluk spreken dat je geen hartkrisis hebt gekregen. Op het eerste zicht begon het goed voor ons. Al na drie minuten kregen we een strafschop toegekend. Dat was voor een fout van de lokale doelman op Chris Buydts die hij overduidelijk in de elfmeter zone bij het been greep en waarvan een strafschop de lo gische sanktie was. Luc Tas- sent die traditioneel met derge lijke opdrachten wordt belast plaatste de elfmetertrap even wel tegen het doelhout. On danks deze vroege opstopper zijn we nadien wel flink gaan meespelen. Nadat een kopbal van Buydts net naast de paal buitenzoefde, kwamen we op het halfuur toch op voor- Eendracht St.-Gillis is er niet in geslaagd een ver lengstuk te brengen aan het schuttersfeest van de vo rige speeldag. Uiteindelijk was voorzitter Leonard Bae- tens niet zo opgetogen over het 1-1 gelijkspel bij Kerks ken behaald. Men zou het een gevleid gelijkspel voor de thuisploeg kunnen noe men, omdat de Eendrach- ters vooral na de kampwis seling de wet dikteerden en onweerlegbaar de betere ploeg in deze sportief be twiste wedstrijd is gebleken. Het feit dat liefst drie open kansen onbenut werden ge laten stemde de Eendracht- leiding uiteraard niet geluk kig. Eric De Geyter die even na rust voor het gelijkstel lend doelpunt had gezorgd liet achteraf een droomkans onbenut. Frans Peelman, die er opnieuw bij liep na zijn zondag strafblad pakte nog sterker uit. Hij liet liefst twee open doelkansen onbenut. Telkens werd te onbe- heersd afgedrukt met het gevolg dat de lokale doel man er met bibbergeld vanaf kwam. Uiteindelijk re sulteerde dit alles in een 1-1 gelijkspel waarmede men zich in het lokale kamp best kon verzoenen. Uiteindelijk heeft Eendracht St.-Gillis, dat vrij snel op achterstand kwam met een verrassend afstandsschot, de kans laten liggen om een flinke stap dichter bij de lei ding te komen. Vooral Kris Smetrijns heeft zich tot he.t uiterst ingezet om de .Een dracht kleuren te Kerksken aan de zegemast te krijgen. Het gevechtsvoetbal van de thuisploeg bleek hem best te liggen en zowel aanval lend als verdedigend le verde hij reuzewerk. Ook de ex-KAVD-er Bracke bracht het tot een verdienstelijke prestatie Te onthouden valt dat Eendracht vooral in de tweede periode het sterkst van zich afbeet, wat dan toch pleit voor de flinke kon- ditie De gemiste kansen terzijde gelaten valt nie mand uit de toon en zulks is dan toch bijzonder hoop gevend voor de moeilijkste periode van de kompetitie die zich weldra zal komen te melden. Bij Eendracht hoopt men nu de volgende thuiswedstrijd te kunnen benutten om verder naar de top op te rukken. Terjoden is bijgevolg verwittigd, Een dracht wenst heel wat meer dan een figurantenrol te vervullen in de thans volle dig op toeren komende kompetitie. E.D.M. De bezoekende doelman redt duikelend voor de aanrukkende Pieters (Bazel-Kallo Amelinckx (Bazel) drukte af. Het rezultaat is duidelijk: een doelpunt (Bazel-Kallo 4-1).

De Voorpost | 1979 | | pagina 25