ERPE SLAAGT IN ZIJN OPZET! VLIERZELE ZET T.K. MELDERT EEN HAK vierde provinciale Anticlimax bij groen-wit Eindstand was aan de rust reeds bereikt BAMBRUGGE VIER PUNTEN LOS MEULESTEDE VERRAST EXELSI0R Voetbalkalender Kijk op 3e Provinciale Vierde Provinciale White Boys grijpen naast leiderskroon S.K. TERJODEN - 0. ERPE 0-0 Erpe had de verplaatsing naar Erembodegem - Terjoden gekwoteerd als gevaarlijk en had daarom slechts één doel: proberen één puntje mee te graaien. De bezoekers zijn in hun opzet ten volle geslaagd. Met anti-voetbal en in een 4-4-2 opstelling was Erpe een moeilijk te bekampen tegenstrever. Het beperkte zich tot kort spel, zodat de thuisploeg er nooit in slaagde de levende muur te doorbreken. Moorsel-Herzele. Veel heen en weer geloop, maar weinig aktie. (erik) De lokalen hadden echter ook met heel wat tegenslag af te rekenen. Reeds aan de 3' kwam Paul De Deyn, de steunpilaar van de thuisploeg, gekwetst uit een duel. en diende vervangen te worden. De voor hem ingekomen Kerkhofs was eenzelfde lot be schoren en rond het halfuur kwam De Greve die plaats in nemen. Alsof dit alles nog niet genoeg was verwondde Freddy Van Cauwenberghe zich in het zicht van de rust en speelde al hinkend de wed strijd uit. Alhoewel sterker, deed Erpe er niets aan, om in de tweede helft de wedstrijd wat aan schouwelijker te maken. Ter joden bleef de beste ploeg op het veld, doch mocht zich in de slotminuut gelukkig achten, dat de ultieme Erpse tegenaan val geen beter lot beschoren was. zodat de brilscore op het bord bleef. Het S.K. bestuur wacht een drukke week om hun gekwet sten uit deze wedstrijd en de reeds vroeger gekwetste, Leo Van der Steen en de zieke Jean Pierre De Paepe op te lappen en klaar te stomen voor de ge vaarlijke verplaatsing naar Sint-Gillis - Dendermonde. A.V.H. DERDE PROVINCIALE C Claessens skoon voor Kruibeke. Dat was voor de thuisploeg de eerste goal in zeven weken (Kruibeke-De Klinge 1-1). (dw) Tot de niet verwachte uitslagen van de jongste voetbaldag behoorde de overwinning van S.K. Vlierzele in zijn thuis wedstrijd met T.K. Meldert. Thor Kokerij pakte hiermee zijn eerste nederlaag van het seizoen. In de wedstrijd van de week voordien met St.-Gillis was S.K. Vlierzele reeds in de voetbalaktualiteit gekomen. Het won toen royaal. En deze zege moest voor Meldert toch wel een verwitting inhouden. Om meer punch in de aanval te leggen werd bij Vlierzele Van Paemel naar de spits overge heveld. Hij was het die de overwinning vastlegde. En een doelpunt volstond. Inzoverre lukte de zet met Van Paemel op de piek van de aanval. Een pluspunt voor de ploeg van voorzitter Matthijs was echter het optreden van de zestienja rige Wim Osselaer. Deze jon gere speler maakte inderdaad een sterk debuut als verdedi ger. Over het eindrezultaat wa ren de meningen natuurlijk verdeeld. Bij S.K. noemde men de kleine zege verant woord. Trainer Speler Van Stichel was van oordeel dat zijn ploeg op de halve inzet recht had kunnen doen gelden. -We hadden geen greintje meeval bij de afwerking. En het kan ook niet worden ont kend dat we meest in het offen sief waren. Het kwam ten slotte niet uit. De beste kansen waren voor ons, maar onze tegenstander haalde er ander deels het maksimum uit». Een insgelijks verrassend rezultaat werd door Mere gelukt. Het verwierf een onbeslist bij Meerbeke dat nochtans een stevig elftal bezit. De verrich ting van de ploeg Van Rudi Van den Haute was echter goed voor een punt. Want ei genlijk lag Mere nooit onder in het maneuver. Toch moest men tot even voor tijd op de aansluitingstreffer wachten. Waaruit dan anderdeels ook bleek dat Mere zich tot het eind bleef inzetten. Te Hofstade zit men in zak en as. De jongste nederlaag in de thuiswedstrijd met Voorde heeft diepe sporen getrokken in het moreel front dat al niet zo heel sterk meer stond. Wilskracht moest het met een vertimmerde ploeg doen. En zelfs Lissens moest op het veld ondanks het feit dat hij een teen gebroken had. In de wedstrijd zelf kreeg men dan nog met pech af te reke nen. Schellekens liep een ern stige kniekwetsuur op en moest na de wedstrijd naar een ziekenhuis overgebracht wor den. Weinig hoopgevende toekomst dus voor Wilskracht. Eenedracht Meldert ofschoon het zich op eigen bodem een puntje liet afsnoepen telt twee punten voorsprong. Immers naast Thor Kokerij kon ook Herzele niet dichter komen. Het liet een puntje aan W. Moorsel. Herzele kwam aan de leiding in de slotminuten. Toen profiteerde De Moor van een minder geslaagde terug speelbal van De Man om te scoren. De Man speelde noch tans een beste wedstrijd. Hij maakte slechts een slippertje en meteen was het doelpunt. Drie minuten na het openings- punt mocht Goosens dan voor de thuisploeg aan de elfmeter- stip maar de Herzele doelman neutralizeerde het schot. De Wilskracht speler zou amper een paar minuten later zijn fei len herstelen. En de gelijkma ker scoren. Terjoden - Erpe draaide uit op een scoorloos gelijkspel. En Terjoden verkeek de kans om aansluiting te krijgen. De thuis ploeg verloor vroeg in de wedstrijd Paul De Deyn en na derhand geraakte ook Van Cauwenberghe onklaar. Deze vervolgde op halve kracht en meteen draaide het minder bij Terjoden. Burst kwam in de wedstrijd met Schellebelle goed vanaf. Want even voor tijd liet Van Stammelen een unieke kans ingebebruikt om de gasten de overwinning te schenken. J.V.H White Boys - S.K. Lokeren: 2-2 De jongste wedstrijden is de supportersheir van de Puit- voetenaars verwend ge worden door hun team dat steevast alle thuismatchen zegevierend afsloot en op bezoek telkens een puntje meegraaide. Zondag echter bleek heel de ploeg een weinig in min der goede doen, hoewel men vrij gemakkelijk een 2-0 voorsprong bijeen- speelde tegen de 60ste mi nuut. Toen kwam echter de klaarziendheid van de Lo- kerse routiniers naar boven, die niet onverdiend de thuisdefensie in gebreken vonden en dan ook één punt uit het vuur sleepten. Het begon weliswaar goed voor de thuiself, die het eer ste kwartier doorlopend be heersten, doch pas in de 22' scoorden: Jean-Pierre Pannier nam de bezoe kende keeper op de korrel, deze laatste loste het ha- gelharde schot en de vin nige Lucien Moerloos was bij de pinken om in te tippen. (1-0) De Sint-Niklazenaars be schouwden deze stand wel licht als voldoende en ga ven het spel uit handen, wat Jozef D'Haen enkele minu ten voor rusten in staat stelde een knappe loeier voorbij Piessens te jassen, de staander voorkwam ech ter deze gelijksteller. Tijdens de pauze werd de thuisploeg onder handen genomen door een enigs zins ontgoochelde oefen- meester André Van Aerde, die zijn mannen tot meer koncentra tie aanspoorde. Deze raad bleek vruchten af te werpen, want in de tweede helft gingen de aan- vangsminuten alweer naar de Boys en werden zelfs door John Velders be kroond, deze vergulde een aanspelen van Van Lier op de 61ste minuut (2-0). Enige minuten later ging Moerloos nog eens zijn kans, maar de gastdoelman punchte de bal uit de win kelhaak. Dezelfde kwaal als in de eerste helft sloop in de groen - witte gelederen, met het verschil dat de S.K.'ers nu wel aan doelpunten kwamen. In de 70ste minuut stapelden de fouten en mis sers zich in de lokale defen sie op tot De Koster af rondde (2-1), en vijf minuten later benutte Marcel van Damme een puike center van D'Haen (2-2). Inmiddels was het beste kruit bij beide ploegen ver bruikt zodat met deze eer der verrassende puntende- ling werd afgesloten. Opstal-Schoonaarde Schoonaarde blijft in gunstige zin verbazen. Het won thans niet onverdiend bij Eendracht Opstal en blijft zich meteen vooraan in de rangschikking handhaven. De einduitslag in deze wedstrijd was reeds aan de rust bereikt. Mare Van Hau- wermeiren en William Van Ca- neghem hadden Schoonaarde op voorsprong gebracht. Even voor het ingaan van de rust kon Luc Van Mulder in een ver warde fase even aan die achter stand knagen. In de tweede helft poogden de lokalen nog een gelijkspel uit de brand te slepen Oat lukte weliswaar niet, niettegenstaande we er wel moeten aan toevoegen dat hier enigszins wat tegenslag bij gemoeid was toen in de laatste minuten nog een doeltrap van Dirk Schoorens tegen het doel- hout te pletter sloeg. Bij de lokalen was men van oordeel dat men zeker recht had op een gelijkspel. «Het wa ren twee ploegen die aan me kaar gewaagd waren. Boven dien kregen we de beste kansen maar waarom bleef de afwer king in gebreke. In dat opzicht is het voldoende achteraan een steek te laten vallen om meteen op achterstand te worden ge plaatst, aldus de kommentaar van de lokalen. Clubleider Beuckelaere van Schoonaarde was tevreden over zijn poulains. «Nochtans moesten we in de vervanging voorzien van Ludwig Galle en Hubert Adam die wegens gele kaarten als toeschouwer de wedstrijd mochten bijwonen. Hun vervangers Willy Van Huf- Op de jongste voetbaldag voerde leider R. Bambrugge zijn voorsprong ten aanzien van S.K. Aaigem tot vier punten op. Laatstgenoemde was meteen aan zijn derde nederlaag van het seizoen toe. Deze werd dan nog voor eigen publiek voltrokken. In de wedstrijd met E. Sers- kamp had S.K. weinig meeval. En het had gerust aan spraak kunnen maken op een puntendeling. Maar de bal wilde nu eenmaal niet rollen voor de ploeg van trainer Freddy Sehollacrt. Pech was er ook mee gemoeid in de afwerking. Want een paar keer werd de bal door het doelhout gestuit, toen iedereen reeds opveerde. Dan had den de bezoekers ook wel een tikkeltje meeval wanneer de bal al eens van de doellijn in extremis kon weggetrapt. Bij de rust stond Serskamp aan de leiding en het zou daarna zelfs tot 0-2 uitlopen. Het tegendoelpunt van Aaigem dat door Jean Paul Goossens viel net iets te laat om de situatie nog te kunnen rechtzetten. Het was een eerder middelma tige wedstrijd. Door de nederlaag is V.C. Ede naast S.K. Aaigem gekomen. V.C, heeft echter nog een wedstrijd tegoed zodat het nu virtueel tweede is. Het won van Bavegem, maar opvallend was toch dat de Ede verdedi ging driemaal werd gevloerd. Erondegem behaalde een verdienstelijk gelijkspel bij S.K. Welle. In de wedstrijd Heldergem - Iddergem zag men geen doelpunten. De schutters waren niet in hun beste doen, maar hadden het daarbij ook nog moeilijk tegen de stug opzittende verde digers. Ook Westrem - Smetlede werd met dubbel- blanke cijfers afgesloten. R. Bambrugge kwam in de wed strijd met Massemen net met de hakken over eigen sloot. Massemen zorgde voor een taaie tegenstand. S.K. Ee- rembodegem is dank zij een zege tegen hekkensluiter Oordegem in de ranglijst over Iddergem gekomen. In de vierde provinciale H is Berlare opnieuw naar de leiding geklommen. Het kreeg hierbij de hulp van R.S. Opdorp dat Wichelen in bedwang hield, terwijl het dan zelf zijn wedstrijd met S. Moorsel tot een overwinning omboog. «Het» feit van de voetbaldag is dus wel de halve nederlaag die Wichelen bij R.S. Opdorp moest aan vaarden. Men had nochtans een overwinning van de be zoekers verwacht omdat deze zo in aanval als in verdedi ging blijkbaar sterker uitvallen. Men hoeft slechts even de klassering na te slaan om tot deze vaststelling te komen. Maar er is nog zoiets als de onberekenbaarheden van de voetbalsport. Van Baarde- gem hadden we toch wel beter verwacht dan een home nederlaag in de wedstrijd met R.C. Boonwijk. Door die nederlaag schoot heter een paar plaatsen in de ranglijst bij in. Ofschoon het bij Herderscm een nederlaag uitgedrukt met forfait cijfers opliep liet Gijzegem toch lang geen slechte indruk. Maar scoren was opnieuw het probleem bij Wilskracht. Dat tot in het uur de verliescijfers tot 1-0 kon beperken. Bij de rust luidde de stand 1-0 en niemand kon op dat ogenblik vermoden dat Gijzegem op een dergelijke manier zou ingeblikt worden. Toen Hendrickx, die trou wens tweemaal scoorde, de stand naar 2-0 tilde brak meteen het koene verweer van de bezoekers. En De Cock, De Wolf en Coppens kwamen nog aan forfait cijfers. Verdiende overwinning van Herdersem dat zich opnieuw in een gunstige uitgangspositie werkte. Tenslotte was er een nieuwe nederlaag van Opstal, terwijl Doggen de ont moeting met Lebbeke naar zijn hand zette. J.V.H. Zoals hierbij beschreven zijn de Klaasjes er niet in geslaagd om de noodgedwongen rustende Haas- donkse buren te onttronen. S.K. Lokeren wiste immers de mindere partij van verleden week uit door de goede prestatie bij de White Boys. De spreekwoordelijke hond, die wel eens met het been de leidersplaats zou kunnen gaan lopen in de komende weken, is die andere Sint-Niklaze vertegenwoordiger F.C. Gerda. De niet te onder schatten verplaatsing op Olympia Rupelmonde werd alweer een zege en naar ooggetuigen zegden waren de 2-3 cijfers helemaal niet overdreven, wat trainer Behiels alleen maar zal verheugen met de onverbiddelijke strijd tegen de White Boys voor de boeg. Hierbij wel even memoreren dat de Gerda- ploeg de zwaar mislukte seizoensaanhef die vijf we ken heeft omgebogen in een onverhoopte kopposi tie. F. C. Wachtebeke en Heikant hebben logische pun ten bijeengesprokkeld: de eerste gaf rode lantaarn Straatje les in bewegingsvoetbal en de tweede maakte van de thuisbeurt tegen het zo mogelijk nog zwakkere Eendracht Verrebroek gebruik om de slechte thuisreputatie te weerleggen. Manil DERDE PROVINCIALE D De uitslag die op de, tabel doorpriemde was ontegenspre kelijk het gelijkspel dat Meulestede tegen lijstaanvoerder Exelsior afdwong. Exelsior kon zelfs op de valreep aan zijn eerste seizoennederlaag ontsnappen. Het bengelde op de rand van het eerste negatieve rezultaat dat net voor de rust tot stand kwam uit een strafschop. Aan de basis van het gelijkspel dat de leider in de 88e minuut nog in de schoot viel lag een slordig ontzetten van de Gentse verde diger John Cray. En dat werd genadeloos afgestraft. De wedstrijdaanhef liet echter toch niet vermoeden dat de thuisploeg op winst zou komen. Exelsior zorgde immers voor een denderende start. En Meulestede moest «alle hens aan dek» roepen om averij te voorkomen. De Korte kon in die periode van bezoekend overwicht tweemaal op zijn talent beroep doen. In het vierde kwartier zou Exel sior op het gelijkstellende doelpunt jagen, maar ook dan weerstond de Meulestede verdediging. De thuisploeg kreeg daarna echter een brede voet in de match zodat iedereen al in de eerste nederlaag van Exelsior geloofde, Een wedstrijd duurt echter negentig minuten. Merelbeke heeft van het falen van Exelsior geen gebruik kunnen maken om mee naar de leiding te wippen. Het kwam op eigen veld in de wedstrijd met Waasmunster niet verder dan tot een gelijkspel. De bezoekers klommen zelfs naar de leiding. En gedurende geruime tijd moest Merelbeke tegen die minieme achterstand optornen. Luttele minuten na de rust kon de co leider de situatie rechtzetten. Een dracht Bazel leunt nu meer aan tegen de koplopers. Het won met nogal ruime cijfers van Kallo. En het ver schil met de leider bedraagt nu nog slechts een paar puntjes. Bij de rust kon men nochtans niet vermoeden dat het zo een vaart zou lopen. De stand luidde toen 1-1Kallo had van een slippertje in de Bazel defensie geprofiteerd om een 1-0 achterstand te neutralizeren. Dank zij een degelijke bezetting van het middenveld kreeg Bazel na de rust een greep op de match. En konkretizeerde dit over wicht dan ook met de nodige doelpunten. Die 4-1 eindcij fers konden bezwaarlijk worden aangevochten Grember- gen miste bij St.-Amandsberg de kans om te winnen. HJet faalde zo in de eerste als in de tweede speelhelft aan de elfmeterstip zodat de Gentenaars nog goed wegkwamen. Grembergen liet daarbij ook nog een in de eerste periode verworven voorsprong glippen. Sinaai kwam te Melle niet verder dan tot een gelijkspel. En ofschoon deze met vier doelpunten werd overgoten was de wedstrijd vooral ge kenmerkt door veel middenveldspel. In deze partij werd met wisselende kansen gestreden. Eerst nam de thuis ploeg voordeel en dan kwam Sinaai op zijn beurt aan de leiding. Nadat de 2-2 eindcijfers op de lei waren gezet viel er omzeggens niets meer te beleven. De overwinning bij Heusden heeft Stekene zeker niet gestolen. En men mag zelfs stellen dat de rekening voor Heusden nog goed is uitgevallen. De grensploeg trof immers tweemaal het doelhout. Dat Kruibeke geen kaas heeft gegeten van doel punten scoren wist men allang. En die onmondigheid kostte het eens te meer de halve inzet. Want Kruibeke had de thuiswedstrijd met Klinge royaal kunnen winnen. Uit de talrijke doelkansen die het te beurt viel haalde het slechts een doelpunt. Aan de overwinning die Melsele in de konfrontatie met de rode lantaarn afdwong kleefde geen smet. Svelta was meest gevaarlijk en had bij de rust reeds voldoende voorsprong verworven om daarna niet meer verontrust te worden. fel en Etienne Haentjens deden dat evenwel verre van slecht. Met elf punten in de algemene rangschikking blijven we bij de kanshebbers. Vergeet daarbij niet dat er niet minder dan vier spelers in ons eerste elftal op treden die slechts achttien jaar oud zijnMarc Van Hauwermei- ren, William Van Caneghem, Hubert Adam en Danny Van Haver zijn ondanks hun jeug dige leeftijd vaste pionnen ge worden,» zegt clubleider Beuc kelaere die ook vol vertrouwen is voor de komende wedstrijd aan huis tegen Red Star Op dorp. Vermelden we bij dit alles nog dat er twee gele kaarten werden getoond in deze wed strijd aan Van Hauwermeiren (Schoonaarde) en Bouchez (Opstal). E.D.M. 1* NATIONALE SK Beveren-Waregem (Fauter) Winterslag-Lokeren (19 uur) (Jourquin) II* NATIONALE Eendracht Aalst-Sint-Niklase (Van den Bossche) III* NATIONALE A Eendracht Zele-Menen (Monnens) Herentals-Jong Lede (Deroulou) I* PROV. Hamme-Evergem (Van den Abeele) Kemzeke-Gandasparta (Van den Dungen) Lokerse-KAV Dendermonde (Lippens) SK Lebbeke-SK Aalst (Arnou) U* PROV. B Moerbeke-St.-Pauwels (Van Nieulande Nieuwerkerken-Robur (Van Acker A.) Temse-Vrasene (Van Acker L.) Oudegem-St. -Gillis- IFaas (Colpaerl) Haaltert-Baasrode Coppens) Buggenhout-St. Wetteren (Anné) Hl* PROV. C TK Meldert-Kerksken (Van Haver) Wieze-Vlierzele Lenaerts Schellebelle-E. Meldert (Lauwereys) Mere-Burst (Van Cauwenberghe) Voorde-W. Moorsel Lambrechts Erpe-Hofstade (Rietens) Eendr. St.-Gillis-Terjoden (Staes M.) Ill* PROV. D Sinaai-St.-Amandsberg Eeckeman) Stekene-C. Melle (Janssens) Klinge-Heusden (Rottiers) Hoogeinde-Kruibeke (Lievens) Kallo-Melsele (Van Gijsel) Excelsior-Bazel (Staes L.) Waasmunster-Meulestade Heiremans) Grembergen-VV Merelbeke (De Bruyn) IV* PROV. B Val. Overmere-SK Overmere (Vermassen) IV* PROV. G Iddergem-Edixvelde (Van Damme) Erondegem-Heldergem (Van Zande) Smetlede-Ede (Van Imschoot) Serskamp- Westrem Platinck Oordegem-Aaigem (Redant) Bambrugge-Erembodegem (Van den Abbeele W.) IV* PROV. H Boonwijk-Berlare (Baudewijn) Wichelen-Baardegem (De Kimpe) Schoonaarde-Opdorp (Cornelis) Lutterzele-Opstal (De Bosscher) Gijzegem-R. Lebbeke (Ravijst) Appels-Herdersem (Van Impe IV* PROV. I Wachtebeke-Moerbeke (De Clercq) Meerdonk-Str. Stekene (Teugels) Kieldrecht-Eksaarde (Reyniers) Verrebroek-Sombeke (De Wilde) SK Lokeren-Haasdonk (Van Leuven) Gerda-WN St.-Niklaas (Van Droogenbroeck An.)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26