JEUGDSP0RT EEN KLASSE TE STERK Fouten in verdediging afgestraft DUUR BETAALD RISICO Met tien man Drie doelpunten in tweede helft Vierde Provinciale Jeugdsport: rubriek voor allen Voetbal TWEE KEER VAN CAUTEREN DOELMAN ROGGEMAN UITBLINKER ZONDER KOMMENTAAR TWEEMAAL SACRE BERLARE BEERVELDE BEZOEKERS DE BAAS LAATSTE LOODJES WOGEN HOGE SCORE S.K. HERDERSEM - W. GIJZEGEM 5-0 Deze derby heeft alleen in het "beginkwartier, een spannend kijkspel gebracht. Nadien deemsterde Gijzegem volledig weg en kreeg Herdersem de weg vrij naar een afgetekende overwinning. Met trainer-speler Frans Roelandt in het middenveld, als organisator, konden de bezoekers in de beginfase enigszins weerstand bieden aan de Herdersemse furie, zonder daarbij echter zelf enig gevaar te scheppen voor de lokale portier Benny De Cooman. De thuisploeg van zijn kant kwam een paar maal voor het Gijzegem-doel, en schoten van Stefan De Wolf en Fred Van den Bogaert verdienden beter. In die periode bleek dat het ge vaar er steeds kwam vanop de rechterflank, doch onbegrijpe lijkerwijze, werd deze slechts sporadisch aangespeeld. In de 15' was het dan toch gebeurd. Een verre voorzet werd vak kundig meegenomen door de rechtervleugel. Deze om speelde zijn rechtstreekse tegenstrever en André Hen- drickx, de van S.K. Aalst, overgenomen aanvaller, prikte zijn voorzet tegen het net. 1 -0. Gijzegem was fel aangesla- door deze onverwachte treffer, en Herdersem bleef maar beuken. Een betwist handspel kostte de.bezoeker de Meersschaert eerst de gele en vervolgens de rode kaart. Met 10 tegen 11 verwachtte men een overrompeling, doch Gij zegem bleef overeind tot het rustsignaal. Trainer Van Boxtael las tijdens de koffie waarschijnlijk zijn mannen de levieten, want in de eerste minuten van de tweede helft was het een zeer aanval lend Heidersem, dat op zoek ging naar een geruststellende tweede treffer. Toch moesten zij hiervoor 10' vechten, alvo rens een identieke fase, als bij het eerste doelpunt, aan de ba sis lag van het tweede. Weer stond André Hendrickx op de goede plaats 2-0. Stefan De Wolf, nam in het middenveld van dan af enig in itiatief. Frans Roelandt, bij de jaren in een tweede helft al wat beginnen door te wegen, moest lijdzaam toezien, hoe zijn jeugdige opponent, hem telkens in de wind zette, en meteen ook aanvallend zijn kans kreeg. Frans verloor rond het kwartier zijn bal in de ver dediging, De Wolf zette nog een tegenstrever op de ver keerde voet en stuurde Louis De Cock in het «straatje», die onder de uitgelopen keeper binnenduwde 3-0. Met nog 10' voor de boeg voelde Herder sem dat er nog meer in zat, en duwde het gaspedaal wat die per in, met het resultaat dat een opzittende Jan Coppens een flater van de bezoekende doelman afstrafte 4-0 en in de slotminuut kon Stefan De Wolf, na een solonummer zijn persoonlijk goede prestatie met een doelpunt afronden. Ondertussen was er sensatie aan de overzijde. Benny De Cooman, die één van de wei nige ballen, die hij kreeg loste, zag een toegelopen De Wilde de bal inschieten, echter tegen de handen van een lokale ver dediger. Benny De Cooman, maakte zijn fout echter ruimschoots goed, door de nochtans juist en hard getrapte bal te pareren. A.V.H. Sombeke-Kieldrecht. Een gepaste tussenkomst van de doelman, (md) S.K. Overmere - Dyn. Beervelde 2-4 thuisploeg stond met de rust met'1-4 in het krijt en deze Deze kapitale wedstrijd werd door de bezoekers gewon- afstraffing was bepaald te zwaar, maar de formatie uit de nen met het gevolg dat de Sportkringers naar een zeer aardbeienstreek buitte de tekortkomingen in de geel- bescheiden plaats in de klassering werden verwezen. De blauwe verdediging zonder genade uit. Het begon in de 20 min. toen Gerard Verbeken de bal in de voeten speelde van Neyt, die zonder tegen stand naar de muit van Pre- venier kon oprukken en de stand openen In een te- genaktie schotelde Heir- man gepast voor aan De Veirman, die in één tijd overnam en Bracke zonder verhaal stelde. De sensatie was niet uit de lucht, want de klok stond amper op 25 minuten als Mertens met een voléschot de stand op 1-2 bracht. De wedstrijd ver liep met alternatieve moge lijkheden, doch de Dynamo jongens waren bepaald geestdriftiger en maakten 't spel bijlange zo ingewikkeld niet als Overmere. Wan neer de verdediging op nieuw flaterde kon de kant- half Mertens terug van voor de backlijn schieten en Pre- venier verwerkte het leder met de voet in eigen netten De voormelde Mertens ver volledigde zijn hat-trick juist voor de rust en op dit ogen blik scheen Overmere een geslagen tegenstander. De feiten wezen het bepaald anders uit en de Donkjon gens werden gestimuleerd door een vroegtijdig tweede sukses. immers De Veir man kon een terugspeelbal van Deschamps onder scheppen en onhoudbaar doelen Dezelfde De Veir man kreeg hierna nog een drietal mogelijkheden, doch deze werden overhaastig afgewerkt of van te ver be sloten. De druk van de be schermelingen van voorzit ter Meganck ging in stij gende lijn en men kon op zeker ogenblik de spanning snijden. De spelleider diende geel boven te halen voor Mertens en ook Hoog wijs werd voor de rust be straft met dezelfde kleur. V.J. BAARDEGEM R. B00NWIJK 0-2 Bij de opwarmling meldde Jean Pierre Verhulst, de Baardegem-portier zich ge kwetst. De trainer hield er on danks alles toch aan hem op te stellen. Met hem onder de lat heeft Baardegem moeten erva ren, dat dergelijke risico's be ter niet genomen worden. Im mers reeds na 2' spel stond hij perplex, na een flater van zijn verdediging, waarop Eddy Van Ransbeke gepast in volgde. Vijf minuten later moest hij zich een tweede maal omkeren, nadat André De Boeck een prachtige voorzet overnam, en in één tijd bin nenschoot. Nog drie minuten later werd hij vervangen door Guy Goossens. Deze tien minuten waren ech ter voldoende voor Boonwijk om V .JBaardegem twee pun ten armer te maken. De resterende 80' werden een evenwichtig vertoon met veel middenveldspel. Boonwijk, enigszins terend op zijn vroeg verworven voorsprong, be perkte zich tot verdedigen. Bij de lokalen ontbrak het aan kracht en inzet, om iets aan die achterstand te doen, zodat het een over en weer trappen werd zonder enige historie. Dat de thuisploeg de laatste weken weinig gemotiveerd ak- teert, wordt door hun zegs man, toegeschreven aan het feit dat hun motor Jean Pierre Krijgelman dient gemist te Reserven 0 Opdorp 1 - Berlare 2 Op het kleine speelveld heeft S.K. Berlare dank zij twee treffers van Van Cau- teren het tot een overwin ning kunnen brengen. Op de 75* minuut scoorden de lokalen langs Van Der Steen, drukt nadien nog wilskrachtig door maar een uitstekende verdediging van Berlare hield het hoofd koel. Daarna kwamen de bezoe kers zich meer en meer met het spel bemoeien tot wan neer dan, zoals gezegd. Vercauteren tweemaal de goede richting wist te vin den en zijn ploeg een ver diende zege bracht na een partij die spannend aan passen aan het speelveld. Opdorp Achtergael, Van den Broeck, De Haeck. Ael- brecht, Verheyden, Dtal- janssens, Vrijders, Van Der Steen. De Kinder, Kerre- mans, De Kinder P., Blom- maert. De Kinder I, Verhey den. Berlare Van De Wille, Wante, Baey- ens, Roggeman, Corne lls, De Roeck, Van Melcke- beke, Van der Snickt, Bo- naerens, Van Cauteren, Van Langenhove, Baert De Pauw. Reserven 0 BERLARE A -BOONWIJK 1-1 Berlare kon reeds na vijf minu ten op voorsprong komen langs Paul Sacre. In het eerste kwartier nam Berlare het in itiatief in handen. Na de rust waren de bezoekers "teer in de aanval en kreeg Ber lare het op bepaalde momen ten zeer hard te verduren. Boonwijk werd zelfs een pe nalty ontnomen maar mocht nadien uit een buitenspel toch scoren langs De Saedeleer. Vermelden we nog een rode kaart voor Van Goethem we gens protest. Berlare: Roggeman, Sacre, Van Der Snicht, Van Eynde, Pauwels, Van Der Snickt A., Vercruyssen, Van Damme, Buyle, Sacre P., Van Goe them, Bisschop. Bosman, Sa cre A. Boonwijk: Van De Velde, De Proft, De Feyter. Van Den Broecke, De Saedeleer, Crey- gelman, Buggenhout, De Landtsheer, Clement, Bol- laert, Geerinck, Buys. Heikant - Verrebroek 2-0 Ferket en Baeyens dienden bijgewerkt en al deze voor vallen werkten de zenu wachtigheid in de hand, zonder dat het nochtans tot opvallend foutenvertoon kwam. Het derde doelpunt bleef uit en we zijn er van overtuigd indien S.K.. daarin was geslaagd dan kwam het tot een puntende- ling en zonder mogelijke te genspraak hadden de Boe- renkrijgjongens hierop recht. Ondertussen werd met een 2-4 nederlaag af gefloten en dit verlies zal een zwaar debat in de be stuursvergadering hebben. De Heikant is er in geslaagd de Polderploeg met ledige handen naar het noorden te sturen. In het verleden wa ren de gasten een niet ge makkelijk te kloppen tegen stander en nu is er nog meer eer aan verbonden gezien de thuisspelers het grootste deel van de ontmoeting met 10 akteurs moesten stellen. Van der Poorten werd uit gesloten na natrap en het bestuur vocht deze zware beslissing van de spelleider niet aan. De eerste speel- helft verliep zeer wisselval lig en het voornaamste feit betekende de botsing tus sen de lokale doelman Luc Van Doorselaer en een be zoekende aanvaller. De Heikantse portier was totaal groggy en in normale om standigheden zou hij uit het veld gegaan zijn, maar aan gezien Van der Poorten reeds naar de kleedkamers was verdwenen, had men werkelijk niemand om onder de doellat te staan. Tijdens de rust kon men Van Door selaer bijwerken en na de herneming zou Luc nog een paar vermeldenswaardige tussenkomsten op zijn naam brengen. De Heikant trok meer de lakens naar zich toe en kwam aan de leiding dank zij een schitte rend doelpunt van Luc Van Cauteren, waarop Verre broek reageerde maar Van Heddeghem en Omer Van Driessche waren in een uit stekende dag zodat de te- genaktie van de bezoekers in de kiem werd gesmoord. Het was Herman Van Driessche die alle twijfels wegnam en dit dank zij een tweede sukses. Het heeft er de schijn van, dat de rood-gelen een zeer gunstige gedaanteverwis seling hebben ondergaan, want na de schitterende overwinningen bij de niet te versmaden tegenstanders die Gerda en Kieldrecht noemden hebben de Zeie naars nu met één speler minder de tegenstander uit Verrebroek zonder verhaal B. Berlare - Moorsel Berlare handhaaft zich aan de leiding in de algemene rangs chikking. Het won aan huis verdiend tegen Schroevers Moorsel dat bovendien weinig bekoorde. Over het algemeen was de eerste helft ook niet om over naar huis te schrijven. Dat gaf men in de plaatselijke klubmiddens ook grif toe. Maar na de kampwisseling ging het toch heel wat vlotter. Al vlug bracht André Leon met een prachtig doelpunt, zijn schicht vertrok van buiten, het straf schopgebied, zijn ploeg op voorsprong. Meteen was Ber- 3-0 lare definitief gelanceerd. Jac ques Van Kerckhove bracht een kwartier later via strafschop een tweede doelpunt op het bord. Vanaf dat ogenblik was het dui delijk dat de plaatselijke zege een vaststaand feit zou worden. Dat tikkeltje onzekerheid dat er nog bestond nam Willy Van Lenteren met nog vijftien minu ten voor de boeg weg, toen hij met kopstoot een derde doel punt lukte. Metéén blijft Berlare, dat dit seizoen slechts eenmaal ver loor, aan de leiding. In totaal werden er overigens slechts vier punten verspeeld. Een ne derlaag tijdens de openings wedstrijd tegen Opstal en twee puntendelingen. In Berlare be gint men erin te geloven. Men wil dit seizoen de titel veroveren en opnieuw de vroeger verloren plaats in derde provinciale in nemen Over één zaak was men ontgoocheld en dat was de zwakke leiding van scheids rechter Lenaerts. Nooit hebben we zo een zwakke fluitenier aan het werk gezien was zowel de kommentaar van de lokalen als van de bezoekers. Indat opzicht hoopt men voor de uitwedstrijd naar Boonwijk Sint-Gillis op een steviger leiding. Dat zal no dig zijn want in het verleden zijn dergelijke wedstrijden nooit uitgegroeid tot een partijtje voetbal onder vrienden. Min stens een punt winnen is de doelstelling van FC Berlare dat zich bovendien mag verheugen in een toenemend aantal toe schouwers op zijn veld. Een verheugende vaststelling voor een clubleiding die onverdroten inspanningen levert om Ber lare terug te maken wat het ooit is geweest. E.D.M. worden. Met hem erbij kan Baardegem een vuist maken Nu niet. Inmiddels zakt Baar degem stilaan naar de onderste regionen in de klassering en daar is de trainer zich wel van bewust. Hij hoopt dan ook dat hij zijn mannen de nodige in jecties kan geven voor de be langrijke verplaatsing van vol gende week naar Wichelen. Winst betekent verdere aan sluiting. Verlies wordt drama tisch. Een paar weken geleden startte De Voorpost met «Jeugdsport». Het initiatief blijkt in te slaan: uit verscheidene hoeken kwamen positieve reakties los. «Jeugdsport» is evenwel geen ru briek die zich alleen toespitst. Alle disciplines komen aan bod. We zijn van plan ook aan basket, atletiek, handbal, krachtbal, tennis en noem maar op de nodige aandacht te besteden. Klubs die wensen over hun jeugd- ploegen, trainers of aktiviteiten wat te zien pu bliceren, kunnen hun teksten inzenden. Ons adres: De Voorpost «Jeugdsport» Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. Wat het jeugd voetbal betreft, vragen we de klubverantwoor- delijken kontakt te willen opnemen met onze medewerker Emiel De Veirman, tel 091. 48.20.05. Scholieren N BUGGENHOUT LEBBEKE RAPID 7-0 In de beginfaze van de wed strijd liet niets vermoeden dat de score zo hoog zou oplopen want de lokalen moesten wachten tot de twintigste mi nuut om te doelen. Eigenlijk was de oorzaak te vinden in het feit dat Rapid Lebbeke te gemakkelijk de buitenspelval toepaste .waar door ze enkele malen werden gevangen. Op de 20* minuut geraakte Sparta dan toch op voorsprong langs De Nul. Amper drie minuten later ver hoogde Roosenmond deze stand en op de 28* minuut was het 3-0 via De Mul. Na de rust gingen de lokalen op volle kracht door en scoor den reeds na twee minuten hun vierde doelpunt via De Voge- laere. Buggenhout bleef ver der het hoge woord voeren. De bezoekers slaagden er niet in de lokalen uit evenwicht te brengen en het was een on grijpbare Rony De Mul die nog driemaal scoorde. Dus ruim schoots verdiende zege zonder commentaar. Buggenhout: Daeleman, Van Kerckhove Dirk, Van Nuffel Jean Pierre, Van Cauwen- Hooymissen Werner, Van Beny, De Decker Wim, berghe Dany, Van Der Meiren Cauter Erwin, Roosemond Agaerts, Moens. Patrick, Pauwels Dirk. De Franky, Van den Berghe Gino, R. Lebbeke: Moortgat Luc, Cock Rudy, Goossens Dirk, De Mul Rony, De Vogelaer yan Damme Marc, Verleysen Meskens Philip, Vermeulen, Walter, Van Avermaet, Van jail) Keppoens Erwin, Dierick Vinck. Scholieren 0 Een doelpunt in het eerste ge deelte na 20 minuten bracht Berlare op voorsprong dat goed spel speelde en van tegenstander Beervelde geen moeilijke schoten te verwer ken kreeg. Dit belette evenwel niet dat de bezoekers zich zo maar ge wonnen gaven maar toch tel kens op een rostvaste lokale defensie aanbotsten welke hun doel ongeschonden hielden. Op de 40* minuut wist ander maal Sacre de goede richting te vinden en meteen ook de eind cijfers op 2-0 brengen. Met Berlare won hierdoor de meeste verdienstelijke ploeg. Berlare speelde met: Rub- brecht. Van Den Driessche, Eeckhoudt, Claus, Nelis, Van den Broeck, De Vos, Jans- sens, Bisschop, Wante, Sacre, Backe, Valck, Van Kerck hove. Scholieren P L0KERSE EKSAARDE S.V. 1-3 Junioren J Buggenhout 5 Wieze 2 Buggenhout was in het eer ste gedeelte meestal in het offensief maar toch was het Wieze dat eerst dicht bij een doelpunt kwam. In de der tigste minuut werd de bal weggewerkt op de doellijn van Sparta Buggenhout Onmiddellijk zat er al animo •n de wedstrijd. Toen op de 12* minuut Rony Annaerts een prachtige doorsteekpas gaf kon Van Hooymissen doelen. Na 25 minuten bracht An naerts de stand op 2-0 met een prachtige kopstoot. Twee minuten later scoorde Putteman voor Wieze van heel ver 2-1. Wieze begon toen moed te krijgen en nog in diezelfde minuut kwam ze op gelijke hoogte via Ver- eecken welke met een lob bal de doelman versloeg. In het tweede gedeelte bleef Wieze nog gedurende een kwartier de aanvallende partij. Doch daarna begonnen de inspanningen door te we gen en kreeg de lokale ploeg meer overwicht. Zo werd een aanval gestuit in de strafschopzone en doelman Tilley zette deze feilloos om 3-2. Uiteindelijk kon Rony An naerts de stand nog verho gen tot 4-2 en op vijf minu ten voor het einde strafte Gerlo een misverstand af in de bezoekende defensie. Buggenhout Tilley. Verheyden. Van de Voorde, Saerens, Verhey den R, Mertens Gerlo. Van Hooymissen, Roels, An naerts, Van Hooymissen R, Van Belle Wieze De Lathouwer. Van Heek, Heyvaert. Van Driessche, Cami, Vereecken. Lam- brecht, Putteman, Van Driessche. Van De Velde. Van De Nuyten, De Smedt. Moortgat. Lokerse heeft er weinig of niets van terecht gebracht tegen een dynamisch spelend Eksaarde dat zelfs tot 0-3 kon uitlopen. Met een afstandsschot in het eerste gedeelte misrekende doelman Ongenae zich en stond Eksaarde op voor sprong. Na de rust ging op een bepaald moment Lokerse zo paniekerig te werk dat Thonissen in eigen doel verwerkte en uiteindelijk een penalty de zege van Ek saarde veilig zou stellen. Het is pas op tien minuten voor het einde dat men bij Lokerse de eer kon redden. Paelinck welke als invaller was inge bracht scoorde zodat meteen de eindstand 1-3 is geworden., in het voordeel van een sterk en gemotiveerd spelend Ek saarde. Lokerse: Ongenae, De Nul, Achten, De Vijlder, Thonis sen, Heugens, Van Avermaet, Rogiers, De Page, Van Hooye, Troch, Platinck, Van Theemsche. Eksaarde: Van Rumst, De Naeyer, Van Damme, De Bra bander, Gres P.De Freef, De Roover, Gres A,. Deyn, Die rick, Willems E., Theinpont, De Smet, Willems G. Miniemen P Berlare nam het initatief en met een doelpunt van Mare Bracke in het eerste gedeelte kwamen ze op voorsprong. Na de rust ging het stukken beter bij Berlare maar die kon den dan toch niet verhinderen dat William Buyle met een prachtig schot zijn ploeg op ge lijke hoogte bracht. BERLARE - APPELS 5-1 Berlare was een moment ont moedigd en liet zich zakken. Doch dank zij de aanmoedi gingen van de supporters kreeg het nieuwe hoop en kwam te rug op voorsprong. 2-1 is het geworden «n op een kwartier tijd werd het 5-1 met doelpunten van Corbaut Ste- faan met drie doelpunten en Mare Bracke sloot de reeks.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27