Okapi wint vierpuntenmatch Aanval sputterde Filip Van Hassel en de vrijworpen redden thuisploeg Eerste Zege 1^] WEINIG BETERSCHAP fiTraiTIM) 2e Provinciaal DAMESBASKETBAL: SLECHTE TWEEDE HELFT SCPSft SHi name invlo Jom Panter BroeckO-10, Vermeers 10-4, Colpun 0-3, Get Moens 10-8, Dierick Stevens 2-0, De Bei 0-2. BEf fizieke kor 28 - 2-11-1979 - De Voorpost punten te scoren de wedstrijdpunten won, is dit voor «Onder Ons» nu onvoldoende. Te Ever- gem kregen ze opnieuw zware eindcijfers te slik ken. Na een 6-8 aanloop ging de thuisploeg door tot 20-8 en bij 34-10 was alle spanning verdwe nen, ondanks het verzet van Robert Segers. Na een 47-33 ruststand pro beerden Mijs, Van Cau- wenberghe, Straetman en Cuypers nog te re- Okapi - Fleurus 99-88 En knap afwerken deed Okapi in de tweede periode Men hoeft zich slechts even over de klassering te bui- vooral dan langs een on- gen om vast te stellen dat Okapi vorige zaterdag in houdbare Taylor, langs eigen zaal een belangrijke slag won. We zouden zelfs Minnebo en Ibens. Terwijl durven beweren, al is het na zeven speeldagen mis- een eens te meer van slag- schien nog wel voorbarig, dat het een vierpuntenwed- vaardigheid bruisende strijd naar zijn hand zette. Bij de rust van de konf ronta- Schorreel en Elias insgelijks tie met Fleurus kon men nochtans niet vermoeden dat hun duit in het Aalsterse het afstand zou kunnen nemen van een tegenstander zakje deden. Wat de zege die fel aanklampte maar die uiteindelijk toch minder van Okapi nog in een meer doeltreffend afwerkte. gunstig daglicht stelde was Okapi-Fleurus. De zoveelste vrijworp wordt binnen geschoten, (hugo) Okapi-Fleurus. Welke vrijstaande maat wil de bal krijgen? (hugo) dat het gedurende twintig minuten met slechts een Amerikaan op het terrein stond. Want amper was de partij een kwartier oud of Morgan kreeg zijn vierde fout aangesmeerd zodat hij dan voortijdig naar de bank moest en er pas vijf minuten van het einde opnieuw werd ingehaald. Morgan kwam eens te meer aan slechts tien punten. Wat natuurlijk veel te weinig is voor een Amerikaan Naar ons ge voelen maakt Morgan een vertrouwenscrisis door En het is meer dan waarschijn lijk dat hij nog deze week wordt vervangen. De wed strijd zelf begon niet te best voor de bezoekers die bij hun eerste zes pogingen misten Okapi deed echter nauwelijks beter. En van daar dat na vier minuten zuivere speeltijd 6-2 cijfers op het scorebord prijkten. Fleurus zou er dan toch in slagen voorsprong te ver werven omdat Aalst het aanvallend ook al niet kon waarmaken. Ten bewijze hiervan de opvallend lage shotprestatie 17 op 43 Waarbij dan ook Taylor met een 4 op 12 enigszins in ge breke bleef. Bij de rust zou Okapi evenwel op een vier- puntenvoorsprong staan Deze bouwden inzonder heid Minnebo en Taylor op (41-37). Na de kampwisse ling was er dan een uitschie ter van Ibens die een 4 op 6 lukte en Okapi naar een ruimere voorsprong tilde en hiermee ook als het ware de vlam in de Aalsterse pan sloeg Want meteen begon Okapi beter te spelen En niet alleen verdedigend maar ook aanvallend Tay lor met Minnebo, flink ge steund door Schorreel ver zetten verder de bakens. Okapi holde toen naar een achttien punten voorsprong want alleen Mollekens en Moortgat slaagden er in enigszins te repliceren Tay lor bleek toen vrijwel on houdbaar - hij liet voor deze periode een 9 op 12 noteren en Minnebo werkte ook al even sterk af, Daarbij keek Schorreel eens te meer niet i op een inspanning en het Okapi-Fleurus. Lange benen e ketbal niet onmisbaar, (hugo) werd 82-64. Toen scha kelde Fleurus naar een press over en het kwam toch nog eens gevaarlijk dicht tot 88-80 Maar op nieuw sloeg Taylor los en ontnam de gasten alle ver dere illusies. De overwin- 7 lange grijparmen zijn in bas- ning van Okapi kan be zwaarlijk worden aange vochten. Het speelde na de rust de pannen van het dak en men vergat met de slag de minder goede eerste pe riode. De overwinning die de Aalsterse formatie mo- MARC HEYMORE BIJ OKAPI Okapi heeft een nieuwe forward Hij werkt normaal kleurling Taylor uitstekend er een Amerikaan aangetrokken af tegen zestig procent en zal aanvullen en iedere tie op na te houden, om Morgan te vervangen, plukt in iedere wedstrijd om wedstrijd minstens een - Marc Heymore is een dub- en bij de tien rebounds. Men twintigtal punten zal aan- bele meter, 23 jaar en een hoopt bij Okapi dat deze brengen. Heymore schijnt Evergem - Grembergen 96-75 De ploeg van voorzitter Van Keer blijft in hetzelf de beddeken ziek. De verdediging blijft een zorgenkind en daar waar men vroeger met 75 ballen. De doelpunten: Elias: 4-6. Schorreel Morgan: 8-2. Ibens: Minnebo: 10-15, 12-25 Okapi-Fleurus. Het werk onder de korf werd gedomineerd d de zwarte Amerikanen, (hugo) reel moet sterken kwam net op haar tijd en was vooral het produkt van een goede kollektieve verrichting. Op vallend was dat de Aalste- naars nu weinig balverlies leden en ook bij de pinken waren op terugkaatsende Cabrita Magic Jean - Nielse 106-103 De thuisaanhang betaal de opnieuw veel bibber- geld, maar nu was er voldoende rust en con centratie in de ploeg om de moeilijke periode door te spartelen. Het begon nochtans heel goed voor de thuisploeg, Luc Famaey had de eerste bezoekende storm opgevangen en bij 4-6 scoorde Cabrita een 12-0 en met 16-6 op het bord waren Deprez, Coene, Van Hassel en Van de Velde in het spoor van de aanhef van Famaey en het kollektieve 13 op 18 uit de negen eerste mi nuten resulteerde in een 30-16 voorsprong. Dan greep coach Van de Put ongepast in. Hij verving Deprez, met een 3 op 4, in een goeddraaiende ploeg en opteerde voor de manverdediging. De snelle bezoekers repli keerde gevat. Men scha kelde bij Zele gelukkig vlug over naar zone, maar de drivers van de bezoekende aanval lers en de strenge scheidsrechters bezorg den de Zeienaars veel last. Filip Van Hassel, onhoudbaar onder de korf, met een 8 op 9 in de eerste helft hield stand, maar toch kwam er de 44-44 na 17 minuten. Even paniek bij de thuis- spelers. Luc Famaey, kreeg een technische fout en meteen zijn vijfde, Coene zat op de bank met vier fouten en Filip Van Hassel-Deprez moesten met drie streep jes achter hun namen voorzichtig spelen en aan de rust werd het 55-59. Deprez kende in de tweede periode op nieuw een goede start en 64-63 na 3 minuten. Coene, Van de Velde en Van Hassel konden ook in de aanval een over wicht bewerken en hier door behield hun ploeg bestendig een voor sprong op het bord met zelfs 90-83 na 13 minu ten, maar Nielse met een kort opzittende man verdediging en snelle uitvallen kwamen terug, maar kenden nu het- zelfe probleem als Cabri ta in de eerste helft, een zware foutenlast. De thuisploeg deed het we gens dit feit voorzichtig in verdediging, maar Nielse moest risico's ne men met een achter stand. Paul Van Dam me kon de gevaarlijke De Pauw in de slotfase stoppen, maar toch kwam er nog 100-101 op het bord. Deprez zat toen reeds op de bank voor fouten en toen begon de uittocht bij Nielse dat vier spelers voor fouten verloor en Cabrita op vrijworpen en een beslis sende korf van Coen de zege kon vastleggen. In de laatste 5 minuten scoorde de thuisploeg maar één korf, maar met Panters Baasrode - Haantjes Leupegem 58-75 De panters hebben het niet voor elkaar gebracht om Haantjes een eerste seizoen nederlaag toe te dienen. Het begon noch tans goed voor de thuis ploeg Cols Dierickx won de opsprong tegen ame- rikaan Jones en op fast- break opende Stevens de score. Geert Moens doet Jones naar de wolken springen en het is 4-0. De bezoekers reageren zenuwachtig met een kollektieve 0 op 9 en Geert Moens snijdt goed de straat af waar men Jones moet bereiken. Als Geert Moens en Vermeersch dan binnen shotten vanop de vleugel en Dierick met zijn over stap voorbij Jones ge raakt, ligt er een span nende wedstrijd in het vooruitzicht. Spelmaker Stevens is de draaischijf van vlugge balbewegin gen rond de bezoekende zone en alhoewel Col- pin moeilijk in shot positie komt, speelt hij zijn jonge ploegmaats voortreffelijk aan. Aan de 11 vrijworpen uit 18 Van Hassel 19-13, pogingen werd de zege Moens 2-4, Van Damme veilig gesteld en Filip 2-1, Van de Velde 6-10, Van Hassel was sterk Famaey 11-0, Deprez 9-7 Robac Grembergen - Melle 80-60 Om hun eerste zege te behalen hebben de meis jes van coach John Laenen een wilskrach tige wedstrijd moeten spelen. Tweemaal wer den ze op een achter stand geplaatst en tel kens kwamen ze door hun inzet en sterke kol- lektiviteit terug, om uit eindelijk in de laatste .minuten volledig de bo venhand te nemen. Het begon nochtans slecht met 4-11 na 5 minuten, maar Nelis- Serraris trokken de situa tie opnieuw recht met 16-16 aan de 9e mi nuut. Melle kon dan opnieuw enkele korven voorsprong nemen maar aan de rust 31-31 was alles te herdoen. In de tweede helft liep de thuisploeg uit langs Ne- lis, Vermeire tot 36-33, maar Melle met indivi duele pogingen zorgde voor 36-43 aan de 7e minuut. Robac reageer de nog tot 40-42 maar kreeg het dan zeer moei lijk door preciese af standsworpen van de be zoekers en het werd 46-56, maar Melle met hun inividuele verde diging moest de thuis- speelsters foutief stop pen en verloren in de eindfase vier speelsters voor fouten en aan de 14 minuut met 52-60 ge loofde Robac opnieuw in zijn kansen en dreef het tempo op. Nelis-Ver- schelden stimuleerden Ost-Vermeire en inzon- der de snelle Serraris naar dominerende aan- valskracht en aan de 17e minuut werd het 64-60. De bezoekers kwamen niet meer tot scoren en eindigden met vier, zo dat Robac de laatste 7 minuten een 28-0 plaatste en de eerste seizoenzege behaalde waar Van der Kelen, De Bock en Heirwegh ook hun verdienste in had den. Punten: Nells K 8-12, Van der Kelen 0-0, De Bock 2-0, Ost 0-8, Ver schelden 1-2, Vermeire 4-9, Serraris 14-18, Heir wegh 2-0. BENO 16e minuut met 28-25 kan men moeilijk een ineenstroting van de thuisploeg voorspellen. Wel was het duidelijk dat men onder de Haantjes korf te weinig verant woordelijkheid durfde nemen. Men vreesde blijkbaar de Jones dak goot, zodat men te ge forceerd shotte met een reeks missers en tot overmaat van ramp enke le keer balverlies en Van Vossel-Jones waren pa raat om via een 0-12 aan de rust 28-40 op het bord te zetten. In de tweede helft met Miel Van den Broeck op het terrein en zijn 3 op 4 shot en 2 vrijworpen brachten een kentering met 37-44, maar Panters kende een nieuwe stilstand van 4 minuten en een 0-10 en met 37-54 was de wed strijd gespeeld na 7 mi nuten in de tweede helft. Het gevaar moest komen monteren, maar een 20 punten op het bord. Punten: Segers 21, Cauwenberghe Goossens 2, Cuypers De Clercq 5, Mijs Straetman 11. H van Vermeersch - Dierickx, die 62 van 80 Panters shots hun rekening maar toch de ondergingen van zeker geen de kiasrijke jeugd, daar er te aanvallende steun van ploegmaats kwam onder de korf vele rijpe kansen niet benut. Zonder te tuigen kon langs Vergucht de veilig stellen, werkte af aan 30 hoder met 27 korven 80 pogingen en 4 vrijworpen en scoorde 32 keer uit pogingen en lukte 11 de 18 vrijworpen. Punten: Miel van Broeck 0-1Q, 10-4, op Robac Grembergen won thuis van Melle. meteen de eerste punten in eerste provinciaal, (bvw) Vovka Oudenaarde 106 Robac Grembergen 39 De Grembergse meisjes beta len duidelijk leergeld hun eer ste jaar in eerste provinciaal. In de eerste helft konden ze te Oudenaarde nog enigszins ge lijke tred houden langs Serra ris, Nelis en N. Heirwegh en de 39-20 ruststand, liet zeker geen afgetekende nederlaag voorspellen. Inde tweede helft brak de weerstand van de be zoekster en voor Vovka was dit het sein om naar hoge cij fers te stevenen. Punten: Serraris 10, Vermerc 4, Dhollander 2. Nelis 12, A. Heirwegh 2, N. Heirwegh 9. BENO Baasrode-Haantjes. Dierickx v bij. (wim vc) tt Baasrode maakt twee

De Voorpost | 1979 | | pagina 28