BRUTALE THUISPLOEG TE STERK GLANSPRESTATIE MET HET KLEINSTE VERSCHIL NOG NIET OP PEIL Walter Belde prima CHRIS DE PAUW MET VLEUGELS SAUVILLERS IN VIERDE VERSNELLING FESTIVAL DE BURGHGRAEVE r Handbal Ploeg overwinning r Basketball 1 Nationale herenploeg: streekgenoten in voorselektie Belgische junioren: tegenstanders te sterk Korfbal 30 - 2-11-1979 - De Voorpost ra a Scheldejeugd Temse-The Tower 112-94 Eikenlo-Wasocub 101-89 Dat Eikenlo stilaan berucht wordt in de basketbalsport van onze provincie voor haar brutaal spel, kon Wasocub op zijn beurt ondervinden. Bleef de eerste helft uiterst spannend met tussenstanden 11-12,24-24 en 30-28 dan was het toch Eikenlo dat met ruwe overtredingen de bezoekers intimideerde. Rust kwam met 46-39 en Eikenlo had alie middelen aangewend om tot het doel te komen. Een goedspelend The Tower Chris De Pauw met 59 punten kon de eerste helft reeds vast- (als gold het een miniemen- stellen dat Scheldejeugd in wedstrijd) bleef maar raak mik- goede dagen de besten aankan, ken en bracht meteen de zege Kon De Schaepdrijver met af- naar de thuisploeg. Voor The standsworpen zijn ploeg naar Tower heeft deze nederlaag 53-53 rustcijfers brengen toch verstrekkende gevolgen want was dit niet voldoende om de hun titelambities met de inlij- tweede helft van Temse in te ving van Herman Labaye krij- dijken. gen nu een lelijke deuk. Temse van zijn kant blijft onregelmatig zoals steeds want zij houden meer van een scalp van een koploper dan van een regelma tige kompetitie. Wij verwijzen naar hun nederlaag tegen het zwakke Evergem van de voor bije week. Punten: Temse: Chris De Pauw 59, Ivo De Pauw 8, Gosselin 5, Muys 5, Van Lombergen 16, Waltens 17, Verspeelt 2. The Tower: De Schaepdrijver 24, Brijs 3, Caudron 10, La baye 18, Van der Borght 15, De Neef 14, De Troyer 2. WEGA Na de hervatting ging het ge vecht verder zijn gang met overtredingen zoals schoppen op tegenstanders die op de grond lagen, elleboogstoten van het zuiverste kaliber en knieëngekraak. Gerlo hield er een gekloven lip aan over, Windey enkele builen op het achterhoofd en wanneer Wasocub Waterschoot, Win dey en Van Doorselaer voor fouten verloor bleven de bezoe kers met slechts vier spelers op het veld. De invallers waren uit voorzichtigheid al naar de kleedkamers gestuurd door coach Van Hecke die geen enkel risico wilde nemen tijdens de laatste minuten. Eeklo liet uit tot 85-68 en won twee punten op een eerder ortodoxe manier. Toch durven wij een voorzich tige pronostiek maken met de Meetjeslanders. Wanneer zij meermaals zullen gekonfron- teerd worden met onze Ant werpse scheidsrechters in de nationale reeksen lopen zij de kans meer dan één uitge: speler aan de kant te mo zetten. Een voorbeeld voor kollega's misschien want [q harde verdediging houdt noodzakelijk brutaal spel i Punten: Wasocub: Windey 27, Van Bossche 27, Kinders 16, G (0, 14, Van Doorselaer 5. Eeklo: Van Wijnsberghe 2k. Puydt30, Moerman L. 2,D(0( 30, Rijckaert 11, Van Da 4, Beirnaert 3. Kor iP« el Hermes-Sparta Schaarbeek 101-89 Slechts vier minuten bleef Sparta in het spoor van de thui sploeg want dan kon Hermes een 10-0 plaatsen en liep me teen uit naar 14-6. De Brusse laars' trachtten tegen het tij op te roeien maar een super-pivot Olebrandt wierp alles binnen wat in zijn handen kwam. Sparta moest toezien hoe het scoreverloop van 29-12 naar 43-18 evolueerde want een kol- lektieve thuisploeg was niet meer te houden. De rust 55-26 opende voor Schaarbeek geen mogelijkheden meer en wan neer de tweede helft een on stuitbare De Keyzer nog maar eens achter het kanon stond was het voor Schaarbeek voor goed bekeken. Coach De Bruyne riep al zijn discipelen op het veld en enkel Roeckaerts kon nog voor reaktie zorgen. Hermes toonde nu in de kom petitie voor het eerst zijn ware gedaante en groeit stilaan naar de grote vorm toe. Wachten is nog op Kerckhove die met een knie-operatie herstellend is. Punten: Hermes: De Keyzer 8-23, Oelbrandt 21-11, Ril- laerts 6-6, Van Hoeyweghen 8-2, Van den Berghe 2-6, Moorthamer 8-2, Verdonck 0-2, Dujardin 2-4. Schaarbeek: Quintens 8-3, Roeckaerts 4-26, Hoornaert 2-4, Devillers 2-0, Serron 2-8, Crickx 0-2, Sigmas 2-4. WEGA Eenhoorn Bazel-Bavi Gent 95-96 Sgolba Aalter-Tissac Met een beperkt spelerspoten- tieel zat er voor Gill and J deze keer geen winst in tegen leider Sgolba Aalter. Voorzichtig ge start 8-4 (5e min.) kon Sgolba nochtarts de eerste helft geen duidelijke afstand nemen van de Waaslanders. Spelverdeler Marin had namelijk zijn ploeg in 96-67 handen en stuwde zowel Luk als Wilfried Aerts vooruit zodat de Meetjeslanders heel wat last hadden met de bezoekende ploeg. Na 15 minuten noteer den wij 30-22 en het was dank zij enkele foutieve beslissingen van de Gentse scheidsrechter dat Sgolba aan de rust een ver- Falco-Sint-Niklase 87-78 Het was nog heel lang geleden het reboundprobleem, nu Karei dat de gebroeders Sauviller De Block weken out is, schept samen goed waren voor 50 voor hen zware problemen. De punten van de Klaaskens. Toch eerste helft zat er nog winst in kon dit geen overwinning voor voor de bezoekers 41-39, maar de geelblauwen brengen want na de hervatting waren Van de Sportief Temse - Cibo Zele 77-78 diende 45-34 voorsprong kon uitbouwen. Na rust bleek rif? schotvaardigheid bij de thuis ploeg zoek. André Aerts in een siecnte dag kon geen gaten vinden in de Sgolba defensie en enkel Luk Aerts moest met alle middelen worden gestopt. De kloof bedroeg na 10 minuten 67-50 en toen een pressend Sgolba geen fouten kreeg toe gemeten voor de vinnige ver- dedigingstaktiek zakte Were Di stilaan weg naar 79-58. Mo ment waarop coach Keppens bakzeil haalde en enkele inval- plo Iers op het terrein riep Sgolba was in gestalte nu en meester en de beztxec moesten op het einde not vir zware nederlaag inkasserjwt Punten: Sgolba: De Doncker P. bat Claes 8-6, Van der Meirerwe 12, Rijckbosch 10-10, Va tas Vijle 8-8, Van den Bussche tar De Deyne 0-10. Tissac: Aerts Luk 11-16, fye 10-0, Aerts André 2-5, J?-0 Wilfried 10-6, Verbraeker (o 0-6. im 'u Velde en maat Servaes in de rebound de meesters in de lucht. Kwam daar nog bij dat Gino Ge- vaert met broer Patrick vanop de vleugels regelmatig hun steentje bijdroegen en Falco was meteen winnaar. Fouten- last bij de moedige Klaaskens speelde in de kaart der Gente naars zodat zij met twee over: winningen onderaan de rang" schikking hangen. Het wachten is naar pivot De Block die tegengewicht onder de moet zorgen. Punten: SNBC: Sauviller G. 28, Sai M. 22, Dhaen 7, Willaer Govaert 2, Van der Linde De Poorter 2. Falco: Scheirs 11, VaTï", Velde 16, Servaes 23, Gef G. 13, Gevaert P. 14, Nob Vincent 2. MP Aj« Speling van het noodlot heeft er voor gezorgd dat Eenhoorn Ba- noodlottig. Een 11 punten ach terstand 48-59 noodzaakte Ba- Nog maar een korf Sparta 111-77). dw Moorthamers Hermes St.-Niklaas- zel nog steeds achter zijn eerste zei bestendig op achtervolging andere Bazelspelers bleven zege moet aanhollen. De Gent- te gaan. wordt voor Roland Pieters en w echter onder de maat en waar Co. se ploeg uit het Ganda een- Was Pieters, een gevaar voor de Gentenaars in Vernimmen punten: trum was nochtans niet van het Bavi, dan konden Van Renter- en De Martelaere ook haarfijne Baze|: smet 4, Toté 20, Van CibV speèïde Yekèr geen brü- sterkste allooi maar de eerste ghem en Toté toch ook hun deel schutters had, kwam kollektief Renterghem 22, Willems 11, jante partij, al kon het de eerste helft was voor de thuisploeg van de wedstrijd opeisen De het 9evaar van Poffijn, Cort- Pieters 33, Janssens 2, Ver- hoi» we| h'oaen 0D een ?3-34 vnendt en Van der Haegen, die sch00re„ 3, voorsprong die later nog bij de - samen voor de overwinning »- u10 zorgden. Eenhoorn blijft dus samen met Silaba zonder pun ten onderaan de ranglijst en wij vrezen stilaan dat het hopeloos Dole Beveren-Robot Eine 91-75 Dat de terugkeer van De Burgh- tweede helft zijn duivels ont- graeve Dole praktisch altijd bond en de thuisploeg aan het naar de overwinning brengt is langste eind liet trekken. De overduidelijk. Was Deyaert in- eerste 20 minuten bleef Robot gevolge feest niet van de partij, Eine moedig meespelen en tus- toch was het weerom de oud senstanden 10-10, 22-22 en Decor-speler die tijdens de 33-34 brachten spanning in de op 5 liet optekenen maar verder kwamen zij niet. De Groep moest naar de bank met fouten en dat was moordend voor de thuisploeg. 30 sekonden voor het einde bij 77-78 stand vroeg coach Verbeke nog een time out en vroeg aan zijn spelers de verklaarde hij. Leider bal rond te spelen. Een laatste worp moest beslissen maar die kwam er niet meer want Temse vroor uit zonder nog een doel poging te wagen. Punten: Temse: De Block 12, Aert- geerts 6, Van Britsom 5, Noens 4, Gorrebeeck 2, De Groep 23, Onze woordvoerder Eric Engels was nog steeds niet in de wol ken ondanks het feit dat zijn team tegen leider Cibo Zele een nederlaag had geleden met het kleinste verschil «Met een goedronddraaiend Temse had het zeker een overwinning ge weest, wedstrijdEven vóór rust kwam Dole dan toch eens op de prop pen 43-40 want Meire-Van Puymbroeck zorgden voor wel kome punten. Na de hervatting ging coach Stoop uit een ander vaatje tap- schooren 3. Bavi: Van der Haeghen 12, rust werd uitgebouwd tot 39- Vernimmen25, Cortvriendt 1443 Qe Loose zorgde voor het Genbrugge 4, Poffijn 17, De grootste gevaar maar toen de Maertelaere 24. thuisploeg na 5 minuten in de WEGA tweede periode naderde tot Van Bruyssel 25. - 52-56 kon Cibo haar wil niet meer opdringen. Sportief nam zelfs voorsprong 69-67 langs een knappe De Groep die een 5 pen. Hij plaatste Meire voor Hubeau en meteen verdween de bezoekende pivot uit de Eine op het bord 64-53. De wedstrijd. De Burghgraeve liet thuisploeg ging nog even op een reeks doelpunten opteke- het gaspedaal drukken 75-59 nen en meteen kwam een eer- en Robot moest verdiend de ste onoverbrugbare kloof voor vlag strijken. mm^mmmm Punten: Dole: Meire 16, De Burgh graeve 30, Zonnekijn 12, Smet Cibo Zele: Goeman 4, Van Miegroet 21Van Mieghem 21 Philips 4, De Loose 28. WEGA 10, Jacob 6. Van Loo 4, Van Puymbroeck 13. Robot Eine: Dhoop 10, Si- moens 18, Hubeau 14, Van den Abeele 2, Dobbelaere 6, Des met 19, Van Steenbrugge 6. WEGA Moorthamer 10) Hermes) was de aanval (Hermes St.-Niklaas- zowel knap in verdediging ■Sparta 111-73). (dw) De Belgische nationale herenploeg die zal deel nemen aan de E. Wereld kampioenschappen die plaats vinden van 2 tot 9 fe bruari op de Faroereilan- den, start met de trainingen op 5 november. In de voor selectie, die nog niet defini- De Belgische junioren die De nederlagen tegen het te zwak ondanks o.a. Avanti deelnemen aan het Euro- zeer sterke Tsjechoslowa- speler Vermoesen regelma- pees kampioenschap in kije, Zweden en Zwitser- tig zijn doelpuntje scoorde. Zweden botsen in hun land zijn normaal te noe- De Belgische juniores moe poule op zeer sterke tegen- men. Enkel tegen Israël ten in de plaatsingsreeks tief is aangezien er nog tenaar die bij Cl. Mechelen standers. hadden onze Belgen een van de 17e tot de 20e plaats geen spelers van de LFH speelt en uiteraard Dirk Aangezien Spanje en De winstkans doch ook deze o.a. partij geven aan China deel van uitmaken, treffen Verhofstadt die nog steeds Verenigde Staten forfait wedstrijd was met 24-19 en Italië. Wellicht wordt gaven was een overwin- verloren. De Belgische daar een eerste overwin ning praktisch uitgesloten, tweedelijn bleek inderdaad ning gevierd. EVA. wij toch reeds 7 streekge- de kleuren van Sp. Neerpelt noten aan: De Vlieger, Ver- draagt. Nog niet zo slecht moesen, Cornelis en Koen voor een provincie die men Verhofstadt van Avanti in sommige Antwerpse Lebbeke; L. Moens van kringen als onderontwik- E.V. Aalst, C. Vinck de Aals- keld beschouwd. EVA. Vrouwenhandbal Anderlecht 3) - R.B. Dendermonde 5-21 Tegen het één reeks lager spelende Ander lecht ondervond R.B. Dendermonde niet de minste moeite om zich te plaatsen voor de volgen de ronde van de Beker van België. De Dender- mondse dametjes leid den reeds met 4-8 aaiLa rust en Wynant, Do^s en Co. dreven tijden! 5-' tweede wedstrijdge<°P te de score steeds isl< hoger op. Sboorden°P Heirman 1, Doomi^ Van der Jeught6 Wynant 8, Herman^ De Wolf 1. !sp sief en de Barema A niet in zen. Dit dan voor de pro- VRV-jumping te Sinaai de Barrage. De Seniores reks I waar verschillende V.R.V. ruiters aan deelnamen kwamen Sandokan, Cartouche. Ul timate en Meteor in de Drii- Een van de laatste indoor wedstrijden voor het sei zoen 1979. Er waren niet overdreven veel inschrijvin gen maar met de bijkomers op de wedstrijd dag zelf kwam het toch tot een goede wedstrijd. De jury wijzigde haar programma voor de seniors reeks I welke een barrage mochten rijden in de barema A. Voor de juniors reeks I Plaatste Nestorius en Vet- ters Kristine zich eerste in beide proeven en tweede werd Vanessa en Michiels Hedwig. Eveneens twee maal de juniores reeks II en III momten met handicap starten in de proef van de juniores reeks I maar kwa men beiden in de progres- Jumping Temse. Een prachtige trofee voor de overwinnaar, (dw) gressief. In de barrema A maakten het Prins en Ga- loup tevens Gouden Laars mannen het waar. Toch geen slechte prstatie voor onze waaslanders. In de Seniors reeks II, pro gressief parcours kwamen er 7 deelnemers in de bar rage terwijl er maar 5 prijzen werden uitgedeeld De V.R.V mannen deden* het in deze proef opperbest Tweede Randa en Beidé Walter Derde Bento en Meersman Frans Vierde Radja en Beidé Vijfde Con Dios en Van Cauteren André Door deze prestatie van Bento zullen we deze com binatie volgend jaar onmoe- ten met de derde serie paarden In de barema A deed Walter Beidé het supper. Hij be haalde een eerste en een derde plaats. Aa de uitslagen te zien deed het V.R.V. het niet slechten kunnen ook onze ruiters mee in de toch enigzins ho- Kontich - Appels 6-10 De ontmoeting met Kontich is wel een sukses geworden voor Appels Tijdens het eerste gedeelte van de wedstrijd was het nogthans Kontich dat de meeste doelkansen kon omzetten Dit betekent dan weer niet dat de Blauw-witten van het veld werf n gespeeld, in- doe|pun{ Eep enjgzjns ve tegend j bouwereerd Appels moest van Annette Verstraeten broer Noël en diens echtge note Erna Van den Berghe, konden ze tot de 30 min ge lijke tred houden met de thuisploeg. Toen echter kregen de thuisspelers een pracht geschenk van de slecht leidende scheids rechter Raymond. Een snij- fout gevolgd door een loop- fout resulteerde in een gere en zwaardere proeven november hebben we een van de B G.L.S.E. samengestelde wedstrijd bij Hopelijk gaan we volgend de Schelderuites in het jaar een zulk gelijkaardig Nonnenbos te Bornem. De seizoen tegemoet met nog Cross van deze wedstrijd meer gelicenceerde ruiters, kan reeds verkend worden Volgende zondag, 28 okto- op zaterdag 3 november te ber zijn we te gast bij het 15.00 uur. Sporenhof te Temse en od4 kort nadien nog een toestaan, zodat menj rusten met een 5-3 ac stand. De rust en eei moedigend gesprek trainer Suetens dedi kansen voor Appels kf Het was Michiels dl stoot aan de wagen g meteen de weg ef voor wat later de bes monte zou blijken dit ooit van Appels te zier gekregen. Toen de tv helft 2 min oud was Appels met maar liefsl voorop. De Pelst Moonen. Van Da Vermeir, Van Hoorr Moens zorgden voc punten. Vermelden wi dat De Winne (persoo redenen) en De fi (kniekwetsuur) verstel ten, zij werden verv< door De Wilde C. enMt die hiermee zijn wedf 1 treden deed in het fsfi team van Appels. Volgende week speelt aan Rijkelstraat It het pas gepromove Putse. Supporters we« bij, het zal de moeite loi

De Voorpost | 1979 | | pagina 30