Zwak derby VHV wijzigt statuten Beker van België Winst voor Jochewoa Aalst Ajax wint derby Handbalkalender HBC Buggenhout blijft onverslagen Jeugdhandbal Derde Nationale Derde Landelijke Tweede Landelijke ooi OKEREN WIPT Van 1 okeren 5)-AP. [ortrijk 24-19 [ORTRIJK (ortrijk, 2 reeksen hoger pelend dan Lokeren, is r niet in geslaagd de 5 Joel punten voorgift op halen. De Lokerenaars ^an trainer Trienpont \bben hiervoor een uit- ikende wedstrijd lienen te spelen. Beide nu iloegen streden met voï- 3zo! e overgave voor de over manning wat vooral in de seiiweede helft resulteerde een agressief spel- p. batroon dat doorspekt ireiverd met heel wat gele Va aarten. De thuisploeg che lam een vlotte start en na enkele minuten werd 5, toe 5-0 aanvangsscore tot 1, Jr-0opgedreven, kei (ortrijk liet echter de irmen niet zakken zodat een 15-10 ruststand Ajax Lebbeke - Rosis Aalst 34-28 Het derby tussen Ajax Lebbeke en Rosis Aalst werd >teker geen hoogstaande wedstrijd. Vooral Ajax ebbeke speelde sterk onder zijn mogelijkheden en wij zijn ervan overtuigd dat gelegenheidscoach F. looreman aan de in Zweden vertoevende Ajax- rainer M. Janssens weinig positiefs kan gaan -bartellen betreffende de prestatie van de Ajax ploeg, ►als de Ajaxieden het zelf formuleerden: slecht elen en toch winnen is onze enige troost, losis Aalst, zelfs na het hoopgevend gelijkspel gen Antwerpen, kwam er te Lebbeke weinig aan te s. De Rosis spelers vertonen duidelijk een gebrek konditie en aangezien keeper Van Goethem turende 45' praktisch geen bal stopte mag de I-28 nederlaag naar ons gevoel nog gevleid - 'orden genoemd. alles nog mogelijk bleef. Keeper Van Vaerenbergh die nochtans een opge merkte wedstrijd speel de, bleek toen even minder geconcentreerd zodat de bezoekers na derden tot 15-12. De thuisploeg begon nu toch wel enigszins zijn kalmte te verliezen en de wedstrijd werd nu be paald hard. Met nog enkele minuten te spelen leidde Lokeren met 22-19 Lokeren moest het dan met één veldspeler min der stellen maar keeper Van Vaerenbergh redde de Kortrijkse doelworp en met de daaropvolgen de Lokerse aanval scoor de Rombaut (23-19). Meteen stond de Lokerse Lokeren-Kortrijk. De Lokerse spelers draaiden dit keer goed rond. Ze wonnen dan ook het pleit zege vast. met 24-19. (md) ScoordenRogiers 3, Sonck 2, Caudron 4, Rombaut 2, De Bruyne 2, Philips 1, Lenaerts 1, Schalkens 4. Op de bijzondere alge mene vergadering van de V.H.V. die gehouden werd op zaterdag 28/10/79 te Merksem in het beleid van het uit voerend komitee in grote lijnen door de klubs bijgetreden. Niettemin was het opvallend dat slechts 54 klubs verte genwoordigd waren zo dat er maar amper geldig kon vergaderd worden. Naast de verkiezing van het uitvoerend komitee werd een statuutswijzi ging aangenomen waar door de leden van het uitvoerend komitee in de toekomst a rato van twee per provincie door de eigen provincie zullen worden verkozen terwijl de voorzitter op de alge mene vergadering wordt verkozen Voor het Uitvoerend Komitee, nog samenge steld volgens de «oude» statuten werde verkozen (op 54 stemmen) Moons (52), Verschoore (51), Bosman en Van den Borre (50), Qhyssels (46), Vergauwen en Vander- hooydonck (45), Ledegen en Claes (42) en Van de Velde (32). Deze ploeg zal onder het voorzitterschap van D. Ledegen aanblijven tot de algemene vergadering van april 1980. De finan ciële toestand van de vereniging die ronduit onrustwekkend toene men is, bleek het groot ste discussiepunt. Som mige leden van het uit tredend uitvoerend komitee verwezen naar de vroegere bewinds- ploeg in verband met het deficitaire beheer. Dat alles lijkt ons best moge lijk maar als ons geheu gen ons niet in de steek laat waren diezelfde Ant werpse heren zelf lid van dit uitvoerend komitee wanneer de V.H.V. werd opgericht. Meer zelfs een van de heren die nu in het financieel komitee van de V.H.V. zetelt hamerde sterk op de overdreven huur- en on derhoudskosten van het V.H.V. gebouw te Den- dermonde ondanks hij als lid van het U.K. indertijd mede verant woordelijk was voor de huur van dit gebouw! In ieder geval, het is een feit dat er nu dient bezuinigd te worden. Er was een voorstel om de bondsbijdrage tot 250 fr per lid op te trekken en het met één in plaats van twee bedienden te stel len. Gelukkig voor de goede werking van het sekretariaat trapten de afgevaardigden van de klubs niet in deze door sommige Antwerpse ver tegenwoordigers opge zette val en kozen voor een bijdrage van 360 fr per lid en behoud van de 2 personeelsleden met 43 tegen 9 stemmen. Nu maar hopen dat de V.H.V. eindelijk eens met duidelijke cijfers voor de proppen zal komen in verband met de estimate voor de komen de maanden —eventuele boekjaar— zodat mis schien zal blijken dat die 360 fr per lid zoniet veel dan toch lichtjes over trokken is. Tevens hopen wij dat de Oost-Vlaamse klubs iets meer interesse zullen gaan betonen in ver band met het beleid van de V.H.V. Met R. Ghys- sels van Avanti tellen wij amper één —laat het dan een zeer goede zijn- vertegenwoordiger in het U.K. want D. Ledegen is lid van Leuven en M. Van den Borre van Evere ondanks zij beiden elk op hun gebied basisleg gers zijn van het Oost- Vlaamse handbal. EVA Lokeren-Kortrijk. Een Lokerse aanval eindigt boven het doel. (md) tjax zagen wij dit sei- Joen reeds maar aan het werk zodat wij voor hen fan een off-day kunnen (preken. Voor Rosis is te hopen dat zij in jen off-day verkeerden joniet moet men te Aalst tekening houden met ten harde strijd tegen bedegradatie, pet wedstrijdbegln liet ichtans de toeschou wers het beste verhopen. Wadat M. Huyck —toch weer topscorer— de stand opende voor Ajax kon Petré —de gevaar lijkste Aalsterse schut ter maar konditioneel niet In orde— gelijk maken. Langs een goede P. Vermeiren bouwde Ajax dan een 4-1 voor sprong op. Rosis speel de in die beginperiode echter goed mee en na 11' spelen wees het scorebord 7-5 aan. Even daarna kregen de Ajax supporters reden tot juichen. De Lebbeke- naars schakelden over naar een hogere versnel ling en nu werd Rosis volledig in snelheid ge nomen. Via 12-5 na het eerste kwartier werd het zelfs 16-6 10' voor de rust. J. Meert en D. Corthals konden nog wel tegenscoren even voor de rust zodat de eerste 30' afgesloten werden met een 19-10 score. De tweede helft zou het aankijken niet meer waard zijn. Ajax leek het wedstrijdverloop te blij ven domineren (23-14) maar een moedig doch ongeordend spelend Ro sis begon toen gebruik te maken van het ontel bare balverleis van de Ajaxieden om aan de achterstand te knagen. Met nog 10' te spelen (28-21) begon zwaar de veilig gewaande Ajax ze ge nog in het gedrang te komen (32-28) maar uit eindelijk zorgde Hen- drickx nog voor twee Ajax doelpunten tijdens de laatste wedstrijd minuut. Een zwak derby kende in Ajax de logeische win naar maar indien Rosis eveneens niet onder zijn mogelijkheden was ge bleven zou het eindre sultaat wel eens anders om kunnen geweest zijn. Ajax Lebbeke Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierickx, Vermeiren 7, Quidé 1, Van Medegael 3, Jacobs, D. Huyck 4, Hofman, Van Geel 2, Hendrickx 8, M. Huyck 4, Hofman, Van Geel 2, Hendrickx 8, M. Huyck 9, Beeckman. Rosis Aalst: Van Goethem, Beeckman, P. Bomon 3, De Man 1De Gendt 1, Meert 7, Petré 8, D. Corthals 6, Van Handenhove, Verpeten 2. Reserven: Ajax Lebbeke - Rosis Aalst 22-7 EVA H.B.C. Buggenhout is erin geslaagd medeleider Anderlecht 2 In eigen Simon net zaal te versla gen. Het is geen gemak kelijke wedstrijd gewor den voor de ploeg van trainer J. De Proft. De thuisploeg toonde zich erg agressief en de Bug- genhoutse trainer moest al zijn psychologie aan wenden om zijn spelers hun kalmte te helpen bewaren. Dat Buggen hout uiteindelijk won bewijst nog maar eens tot welk sterk geheel deze jonge ploeg aan het uitgroeien is. De nieuwe lingen hebben zich dui delijk goed gelntej greerd in de ploeg die door J. De Proft nu tot een goed uitgebalan ceerd geheel is gekneed. Buggenhout nam een goede start en na 10' stond een 0-3 voor sprong op het bord. De thuisploeg begaf echter niet en er was een goede Buggen houtse keeper Vermaesen nodig om Anderlecht via 5-6 op een 7-7 ruststand te hou den. Vier minuten na de rust kwam Anderlecht voor de eerste en de enige maal aan de lei ding (9-8) maar onder impuls van o.a. een raak werpende Van Nuffel bleef Buggenhout daar na steeds op voor sprong. Via 10-10 na 43' leidde Buggenhout met 11-15 tien minuten voor het einde en deze voor sprong bleek voldoende om de laatste Ander- lechtse stormloop te kunnen opvangen. Buggenhout: Vermae sen en Poppe, J. Van Damme, De Maesschalk 1, Brouillard 4 Van Nuf fel 6, D. De Proft 3, H. Van Keer, P. Van Keer, Merckx, De Ridder en Bas. EVA 12, Van Den Broeck, Hert- 5. Scaldia sens 3, Verbeeck 2, Vlas- 6. Buggenh. 2 0 2 0 0 2 0 2 0 0 Rangschikking kadetten 1 Ajax Rangschikking miniemen Ajax - Avanti: 11-7 aa Langs een zeer goede Jan Do Van Biesen kon Avanti een ■n; 5-0 achterstand enigszins )e< ophalen tot een 6-4 rust- s, stand Een achterstand, en opgelopen door een slecht- u schietende Van Ransbeeck en het zenuwachtige gedoe van de andere spelers. Een geluk dat keeper Van Hove een sublieme wedstrijd speelde en meerdere open doekjes kreeg. Na de rust kon Avanti bijblijven nog maals door Van Biesen, maar moest op het einde ien sneller en groter Ajax ïe rerdiend de twee punten la- Avanti: Van Hove, Costan- zo, De Proft, Van Biesen 7, De Donder, Vlassenroot, Van Ransbeeck, Keppens, De Visscher. Walraevens, Huyck, Jacobs. Kadetten Buggenhout - Avanti 1: 7-35 Rust 7-19. Buggenhout: Moyson, De Bleser 4, Vereertbrugge 2, Renz 1De Wolf. Mertens, Van Keer. Van Achter, Sek- kouri. Van Den Abbeele, Van Den Bergh, Van Rans beeck. Avanti: Vermeiren, Dael- man 9, Van Gucht 5. Van Langenhove 3, Van Onsem 4. Van Mol 4, Parijs 6, De Ridder 4. Waumans. Ajax - Avanti 2:19-22 Door een falende verdedi ging van Avanti, kon Ajax snel naar een 8-4 voor sprong stevenen. Keeper Martens herpakte zich en een grootse Filip Ruys- bergh (12 goalen) kon Avanti 9-11 voorbrengen bij de rust. Na de pauze kregen wij een gelijkopgaande helft met Avanti steeds 2 a 3 doelpunten voor. Avanti: Martens, Smekens 1. Sanders 2, Bosteels, Van Den Abbeele 2, Ruysbergh 1 Avanti 2 2 Avanti 1 3. Don Bosco 4. Ajax 3 3 0 0 6 2. Don Bosco 1 1 0 0 2 3. Avanti 1 1 0 0 2 4. Scaldia 10 10 0 2 10 13 110 0 2 2 110 2 3 0 2 1 1 EVA. M Handbalklub Lokeren. (md) HEREN ie Nationale Zat. 3-11 te 20.30 u.: Flémalle - Avanti Lebbeke. lie Nationale Zond. 4-11 te 16.15 u.: Stenor - E.V. Aalst. Ie Landelijke Zond. 4-11 te 15.40 u.: Turnhout - H.B.C. Dender- monde Zond. 4-11 te 15 u.: Haachtse - Rosis Aalst Zat. 3-11 te 16.45 u.: Ajax - Ganshoren He Landelijke Zond. 4-11 te 16.30u.: Jochewoa Aalst- Anderlecht Zond. 4-11 te 16.30 u.: H.C. Leuven - Denderbelle Zat. 3-11 te 20.15 u.: Sparta Aalst - Hakelo ile Landelijke Zat. 3-11 te 15 u.: Buggenhout - Temse Zond. 4-11 te 18 u.: Lokeren - Anderlecht 2 VROUWEN Ie Landelijke Zond. 4-11 te 19 uur: Stelmar - Aalst Sportief Zat. 3-11 te 18.30 u.: Duffel - R.B. Dendermonde Zond. 4-11 te 16.30 u.: Avanti Femina - In. Hasselt lie Landelijke Zond. 4-11 te 17 uur: Techn. Turnhout - R.B. Den dermonde 2 JEUGD Miniemen Zat. Don Bosco - Ajax Zat. Scaldia - Avanti Kadetten Zat. Avanti 1 - Avanti 2 Zat. Scaldia - Buggenhout Vrijdag 2-11: Tornooi van Hechtel Kadetten jongens: Avanti Kadetten meisjes Av. Femina. Jochewoa Aalst - H.C. Leuven 32-23 Jochewoa Aalst met De Vuyst als bijzonderste afwerker, speelde aan vallend een goede partij. Nochtans bleek trainer W. Verlé niet helemaal tevreden omdat hij van oordeel is dat de ploeg ook zondat het peil van verleden seizoen niet haalde. Om deze stelling kracht bij te zetten ver wees hij naar de 23 toegestane doelpunten wat inderdaad bewijst dat de Aalsterse verde diging nog te veel steken laat vallen. Keeper Cop- pens speelde nochtans een goede wedstrijd in het Jochewoa doel maar uiteindelijk bleek H.C. Leuven toch nog niet het volledige ABC van de handbalsport onder de knie te hebben. Na 6' spelen had Jochewoa een 6-1 voorsprong be reikt en het eerste kwar tier werd afgesloten met een 11-3 score. De thuis ploeg deed het nu wat rustiger aan zodat de ploeg van V.H.V. voorzit ter Ledegen bij de rust tot 16-12 naderde. Na de rust kreeg men hetzelfde spelbeeid. Aalst bleef het wedstrijdgebeuren beheersen maar beging te veel flaters in ver dediging om van een goede prestatie te kun nen spreken. Scoorden voor Aalst: De Vuyst 10, Eckeman 6, D. Moor 1, Verhyen 1Moens 2, Van der Stappen 8, Huy- brechts 4. Menen - S.K. Gramber gen 31-19 Een zwak S.K. Gramber gen heeft een afgeteken de nederlaag niet kunnen vermijden in het verre Menen. De Gremberge- naars kunnen weinig ver ontschuldigingen inroe pen voor deze zwakke prestatie al dient gezegd dat keeper Van Heek niet van de partij was zodat een licht gekwetste W. De Jonghe de zware taak moest klaren. Ook bleken enkele G.S.K.'ers niet over al hun moge lijkheden te beschikken wegens een dreigende griepaanval maar al bij al bleef de ploeg van trainer-speler De Braeckeleer sterk onder de verwachtingen. Bij de rust telde de thuisploeg reeds een vijftal doel punten voorsprong. EVA HBC Dendermonde, titelkandidaat in Eerste Landelijke, (eva)

De Voorpost | 1979 | | pagina 31