r?l Volleybalkalende M'MEM AALSTERS VOLLEY ZORGT VOOR SCHWUNG Damesvolleybal NIET DENDEREND Nationaal damesvolleybal BOEIEND We zijn aan de vierde speeldag in de provinciale vol- De vijfde beurt wordt er leybalkompetie. Nog twee leiders met geen neder- hardnekkig gestreden voor laag op het passief zijn overgebleven... ook twee de overwinning. De thuis ploegen uit het voorpostgebied, een lang niet geziene ploeg moet wat initiatief weelde. aan Temse laten doch kan Beginnen we maar met de topper uit het week-end die bij de kampwisseling de te St. Niklaas doorging tussen het plaatselijke A.T.B. schade beperken tot 6-8. In en bezoeker VK Aalst, twee ploegen die nog ongesla- een ruk stuift K. Temse dan gen aan de leiding prijkten. naar 6-14 om nog een ui- De bezoekers hebben niet lang gewacht om hun kwali- teiten aan de man te bren- gen. Met 7-15 en 5-15 werd het 0-2. Weinig over te vertellen, gelukkig Q was er nog de derde beurt om veel goed te maken. wrfl Zeggen we nog dat Ras- schaert met knap dakgoot- werk heerste en de gerepu- l ^IIf teerde plaatselijke aanval- Ier Kurt Heyninck kansloos liet- ^iaBrÊÉ^. Die derde set tapte de thui- sploeg uit een ander vaatje. Met 5-0 werd geleid en man was niet zo onmiddelijk be- reid om de vlag af te staan, ^SH Dat duurde een heel tijdje. JH tot 11 -11 cm om juist te zijn. Wj* In een spannend mat- fjk jttgMyjwpB cheinde was het een knap staalte lage verdediging van Éög*j-§iJM Raymond De Geyndt, noch- lans een zwak spelonder- JÈp ÉËflX* deel dat laag verdedigen bij Aalst, dat voor de kentering JB| zorgde. De laatste van J de wedstrijd, een plaatsbal B van Piet Eeckhoudt in het onbewaakte achterveld van TWT A. St. Niklaas kon niet beter de machteloosheid van de thuisploeg beklemtonen. Zegt de Aalsterse trainer - efnf s^eterm R?nnny° Lau- G"ri' <ATB> b'°h a' <ATB St"f"UaaS A°'S' wers: «Ik had de spelers ge-(dw* vraagd voor mekaar te Nog geen ovenwinning in tieme remonte van de Aals- vechten en alleen maar te het andere Aalsterse kamp tenaars gepast op te van- kijken naar het resultaat, al was dé verrassing van de gen (6-14). Dat is ook gebeurd en mede dag bijna Aalsters getint. Onder de aanwezigen ook door het knap verdeelwerk Co-leider K. Temse kwam aandachtige VK Aalst afge- van het duo Freddy De Ge- bij de rode lantaarn op be- vaardiging die op 17 no- yndt en Piet Eeckhoudt zoek en moest er werkelijk vember dit K. Temse te be kwamen onze aanvallers op de tenen gaan staan om kampen krijgt. Kommentaar geweldig aan hun trekken, te winnen met 2-3. De van de VK Aalstbank: «Dit Ook Jaak Rasschaert. weer ajuinen, nog steeds zonder K. Temse liet niet veel zien, goed aan 't spelen, herwint de gekwetste Paul Philips, binnen enkele weken zal zijn vroegere kwaliteiten en haalden in de eerste set een dat wel anders zijn...» is vooral in blok een niet 0-5 achterstand op. Bij 10- O ja, de bezoekende kapi- weg te cijferen hinderpaal». 10 werd de beslissende tein Hendrik Goiris blikte Bij Aalst aanvaardt men de jump geplaatst (15-12). De naar een geel karton we- konsekwenties van het lei- scheepsbouwers kwamen gens spelbederf derschap. Hun opvallende er in de tweede set niet bij te Dat Juv. Zele verliest is mis- prestaties hebben de ogen pas en kregen met 15-3 een schien geen aardigheid, dat geopend van die klubs die 2-0 achterstand op de het dat wel doet tegen een ook niet zonder ambities in broek. ploeg die nog niet won en de kompetitie zijn gestart. Spannende derde beurt dan dat voor de ogen van het Komen we de twee vol- waar de bezoekers wel Zeelspubliek.dat is wel een gende weken, thuis tegen konstant blijven leiden doch verrassing. Moerbeke en uit naar K. bij 7-8 genoeg adem over- Wondelgem, voor het eerst Temse, zonder kleerscheu- houden om een zwijmelend weer kompleet, zorgde voor ren uit, aldus het Aalsterse Aalst een tegenset te lap- deze stunt. De eerste helft bestuur, zijn we al ver op pen. Zelfde spelbeeld in set waren beide ploegen aan weg. vier met 8-15 als resultaat, mekaar gewaagd met nipte Asterix Kieldrecht - P. Kruibeke 0-3 Sedert de aanvang van de competitie traden twee van onze drie Wase vertegen woordigers, voor de tweede maal tegenover elkaar in het strijdperk. En telkens stapte Asterix als verlie zende partij van het terrein. Wat een verschil met vorig seizoen (wij vallen in herha ling) toen er geen maat stond op het Kieldrechtse meesterschap. In feite was het de wedstrijd van Myriam Van Goethem: vorig sei zoen nog aangesloten bij Asterix, knapte zij nu in haar eentje het klaar om haar ex-ploegmaats in de ver drukking te spelen. Langs de zijde van de bezoekers sprak men van een snert- wedstrijd; de thuisaanhang was niettemin tevreden over het vertoonde spelpa- troon dat duidelijk op de be tere weg zit. De lokalen konden bovendien niet op hun sterkst aantreden. M. Rynders, grieperig, speelde slechts op halve krachten, terwijl R. Verheeze hyper nerveus akteerde: over de ganse duur van de wedstrijd smashte zij slechts twee maal! Een duidelijker bewijs is er niet voor haar zenu wachtig optreden. Niette min kon Kieldrecht aanvan kelijk zijn stempel drukken op de wedstrijd (7-4, 9-5): het leek goed op weg zijn eerste setzege op te strijken doch een onverklaarbare bezoekende winst (13-15) tot gevolg. Nadien was de Zeelse pijp uit. Met 8-15 en 5-15 trokken de Zeelse spe lers weer naar de kleedka mers... De suikerpieten uit Moer beke hebben hun nederlaag tegen Zultegoed verteert. Wie blijkbaar wel aan indi gestie lijdt is 0. Bazel dat er maar niet in slaagt zich te manifesteren. Moerbeke won met 3-1 en aan die zege kon niets worden af gedongen. Beveren is ondertussen al aan een tweede overwin ning geraakt. Het haalde dat ten nadele van Destelber- gen dat slechts één set uit de Beversestationsstraat sleurde. Met vlotte stap nu over naar tweede provinciale waar Stekene en Lovendegem een pittig volleygevecht le verden, door de thuisploeg met nipte 3-2 gewonnen. Baasrode, vorige week thuis tegen leider Kruibeke won met 1-3, moest dus weer een set in de brand la ten. De Klinge is nochtans niet de leeuwendoder in deze kompetitie De komst van Elversele moet voor Baasrode de gelegenheid zijn om zich te manifeste ren. Steendorp blijft het verder goed doen. 0-3 bij een zij het dan verzwakt Eeklo is toch een prestatie. P. Krui beke krreg de handen vol van Kalken (3-2) wat eens te meer bewijst dat ook mindere goden nooit te on derschatten zijn... en daar bedoelen we dan mee dat het pas gepromoveerde Kalken bij aanvang van de kompetitie niet als titelkan didaat was aangeschreven en nu plotseling in de aktua- liteit is getreden. Hoe goed de blauwhemden aan hun trekken komen in deze ho gere reeks bewezen ze in de leeuwenkooi van Krui beke. S. Zele verloor tegen een goedspelend Nieuwkerken met 1-3 terwijl een zwak Zomergem met 3-0 de boot inging te Elversele. V. Kruibeke doet het in derde provinciale verre van slecht. Het won nu bij Ever- gem, een der grote namen, met 2-3. K. Zele moest Wachtebeke in eigen ernst bekampen en won even eens met het kleinste ver schil (2-3). Geen problemen voor Belsele bij Zelzate (3- 0), evenmin trouwens voor Kallo op bezoek bij Aalter (1-3). In vierde provinciale kregen we een ovenwinning van TT Ninove over Kang. Aalst Jun. met 3-1. Setstanden hier waren 17-15, 14-16, 15-8 en 15-8. De Aalsterse jeugd kan wei al een aardig woordje meepraten, fysisch komen ze noch wat te kort tegen hun doorgaans ou dere tegenstrevers. Schel- lebelle won met 3-0 van Oudegem en handhaaft zich verder aan de top. Be- rlare moest op het winder ige dorpsplein van Hemel- veerdegem het B-team van Hemelveerdegem bekam pen. Ideale omstandighe den voor twee buitenploe- gen, met de thuisploeg die er gebruik van maakte om met 3-1 twee punten rijker te worden. Kemzeke B was te sterk voor Lokeren B (3- 0) terwijl St. Niklaas geen partij was voorSinaai (0-3). Nog een bezoekende 0-3 zege werd opgetekend té Temse B waar Waasmun ster aan het feest was. Bij de dames nu... waar Stekene aan huis niet ver der kwam dan een 1-3 ver lies tegen L. Gent. St. Ni klaas was te zwak voor een andere Gentse ploeg met name N St. Amandsberg. In tweede provinciale zit Moerbeke op rozen na de 3-1 zege tegen A. Waar- De smashes van de Aalatenaars ATB Sint-Niklaas-Aalst), (dw) schoot. Aan de leiding zit Baasrode. Het had geen problemen met de dames- ploeg van De Klinge en boekte volle winst (0-3). Lo keren won de derby tegen J Zele met afgetekende 3-0 cijfers. Toch verrassend als men weet dat ook Zele nog zonder nederlaag geboekt stond. Bazel tenslotte won van Ursel met 3-0. Hofstade was in derde pro vinciale geen partij voor Lebbe ke dat met 6-150-15 en 6-15 won. Ingrid Van waren gewoon niet te stopj Driessche bij de thuisplo Mireille Daelman bij del zoekers waren outstand Lede - Oudegem werd 3-0 zege voor de thuisplo terwijl K. Aalst met 9- 5-15 en 9-15 verloor tej Ninove. Nieuwkerken te sterk voor Kruibeke (3-1), Temse B boekte zelfde zegecijfers te< Melsele De St. Niki derby tussen Voskens Libera werd door de eers genoemde met afge kende 3-0 gewonnen. speelsters en acht degelijke reservespeelsters. Sinda kende zijn slechtste periode in de derde set waar ze zelfs een 0-9 achterstand te ver werken kregen. Een stevig aanvallend bezoekend team liet nu niet meer be gaan al moest het een fel opzittend Sinda knap te rugslaan (12-15). Even wichtig vertoon tot 6-6 in de laatste set; dan vonden de Sinda's hun stootkracht te rug. Bij een hevig betwist duel aan het net kreeg C. Broeckaert, ook al gegrie- peerd, een elleboogstoot van ploeggenote J. Van Moorhem te verwerken wat een fiks gezwollen oog op leverde Het belette haar echter niet verder te spélen, met goed gevolg bovendien (15-7). Flinke overwinning tegen een goed opzittende tegenstander. hb stilstand in de ganse ploeg deed Kruibeke stilaan maar zeker terugkeren om zelfs nog vrij gemakkelijk te win nen (9-15). Pardaf liet on middellijk in zijn kaarten kij ken bij de tweede set: het startte erg sterk (1-7) maar nu was het de beurt aan As terix om de achterstand te milderen en zelfs gelijk te komen (10-10) Meerzelfs, de thuisploeg leidde met 13-11 maar kreeg een nieuwe klop van de hamer (13-15). Vrij lang bleef het bij een 5-5 stand in de slot- set. Het snellere ritme waar Kruibeke naar overscha kelde deed de thuisploeg de das om (5-12) om te sneu velen bij een 7-15 eind stand. hb Sinda St.-Niklaas - Helchteren 3-1 Er waren opvallend veel supporters en sympathisan ten van de St. Niklase da- mesploeg in de sporthal. De reden daarvoor liet zich vlug raden: de thuisspeelsters kregen van hun nieuwe sponsor Willockx een splin ternieuwe uitrusting ten ge schenke. Als wederdank werden de heer en me vrouw Willockx overladen met bloemen en kussen en... een flinke ovenwinning. Nochtans verging het Sinda niet zo vlot bij het begin van de eerste drie sets: telken male moest een 0-4 achter stand worden opgehaald. In de beginset werd het een ware nek-aan-nek race tus sen beide teams waarbij de aanvalskracht van de blonde Van Gansewinkel bij de bezoekers bijzonder op viel. Als geheel blonk de thuisploeg echter meer uit dan het nochtans opvallend knap verdedigend Helchte ren. Sinda moet het immers niet hebben van één of an dere vedette. Bij een 13-13 stand kwam de grotere An- nemie Van Meersche de plaats innemen van Ma rianne Stevens en werd de terug herstelde Chris Joos ingebracht voor E. Ver- cruyssen hetgeen resul teerde in een 15-13 zege. Dezelfde 0-4 achterstand in de tweede set werd vlug ongedaan gemaakt door een fel smashend thuis- team. Het vrij jonge team (vijf basisspeelsters hebben pas de leeftijd van 17-18 jaar bereikt) aangevuld met enkele routinerijke speel sters, maken wel af en toe jeugdzonden maar dit schaadt nauwelijks aan het dynamische geheel, be staande uit een evenwaar dige kern van een twaalftal Ook in het afhlokken toonden de Aalstenaars zich de be tegen ATB Sint-Niklaas. (dw) Van Hoormen (Sinda) pakt hier met een geweldige smash uit (Smda Sint-Niklaas-Helchteren 3-1). (dw) Heren 1ste provinciale Zat. 16.00 VK Aalst - Moerbeke Zat. 17.00 Destelbergen - J. Zele Zat. 19.30 K. Temse - A. St. Niklaas Zat. 18.00 Zulte - Beveren Zat. 20.00 Bazel - Geraardsbergen Zat. 15.00 Wondelgem - Kang. Aalst 2e provinciale Zat. 16.00 Steendorp - Stekene Zon. 18.00 Kalken - De Klinge Zon. 17.00 Nieuwkerken - Kruibeke Zat. 18.30 Lovendegem - S. Zele Zat 19.00 Baasrode - Elversele Zat. 17.00 Kukl. Aalst - Denderwindeke 3e provinciale Zon. 19,00 Belsele - Wachtebeke Zat. 18.30 u Gent - Kallo Zat. 18.30 Kemzeke - Zelzate Zon. 20.00 Kruibeke - Dendermonde Zon. 10.30 Z. Zele - Aalter Zat. 15.00 Lede - Gavere Zon. 10.30 Wichelen - Eine 4e provinciale Zon. 10.30 Ninove - Hofstade Zon. 15.00 Oudegem - Aaigem Zat. 15.00 Berlare - Schellebelle Zon. 10.30 - Hemelveerdegem B-Kang. Aalst Jun. Zat. 15.00 Melsele - Kemzele B Zat 19.00 Waasmunster - St. Niklaas Zat. 18 30 St Pauwels - Eksaarde Zon. 10.30 Lokeren B - Temse B Dames 1ste provinciale Zat. 15.00 St. Amandsberg - Stekene Zat. 16.00 Zomergem - St. Niklaas Zat. 15.30 St. Gillis - Watervliet Zon. 10.30 Berlare - Oudenaarde De volleyballers van Oltisj Bazel, (dw) 2e provinciale Zat. 16.30 Aalter - Meerbeke Zon. 17.00 Dendermonde - De Klinge Zon 10.30 Ursele - Maldegem Zat. 19.30 Zele - Zelzate Zat 17.00 A.Waarschoot - Lokeren Zat. 16.00 Baasrode - Bazel 3e provinciale Zon. 10.30 Hofstade - Borsbeke Zat. 16.00 Lebbeke - Geraardsbergen Zon. 10.30 Oudegem - Aalst Zon. 10.30 L. St. Niklaas - Stekene B Zon. 10.30 Waasmunster - St. Niklaas Zat. 15.30 Kemzeke - Temse B Zat. 15.00 Kruibeke - H Temse De meisjes uit Sint-Niklaas klopten Helchteren zonder pardon (Sinda-Helchteren 3-0). (dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 34