Eersteling voor St.-Niklaas A Kieldrecht en Herleving lopen storm St. Niklaas D met maximum Beveren A klopt Kemzeke A Tafeltennis in Dender, Schelde, Durme en Waas Nationale kompetitie Alleen Frans Messagie bij St Niklaas B *rm* Vlierkouter drukt door De Voorpost De Voorpost - 2-11-1979 - 35 )e eerste seizoenzege zit er op voor de Oost-Vlaamse tweede nationaler St. Niklaas A. Van een leien dakje is het precies niet gelopen tegen Moustier dat zich met ^obbe(B4) Gillard (B6) Mokondyi (C6) en Torhout (CO) ot het bittere einde heeft verdedigd. Het zag er op een epaald moment zelfs naar uit dat Carl Van Camp het igen Gillard zou moeten afleggen wat dan in een liteindelijk gelijkspel zou hebben geresulteerd. Carl rist de toestand evenwel tijdig recht te zetten zodat het uiteindelijk 9-7 werd. St. Niklaas had in deze zeer vrij goede start genomen, lelangrijke wedstrijd een Het kwam halfweg 5-3 voor als gevolg van een winst punt door Alex De Wart aangebracht. Ook Walter De Cock liet zich beter ge leden. Hij pakte tegen Robbe zelfs bepaald sterk uit, maar een overwinning werd hem uiteindelijk nog niet gegund. Albert Schel- faut en Carl Van Camp dienden zich dan maar te orienteren op het maximum, waarin ze uiteindelijk slaag den. Wil St. Niklaas A evenwel verder op het ze gepad blijven dan moeten er noodzakelijk winstpunten komen van Alex De Wart en Walter De Cock. Wanneer de statistieken juist blijken verging het St. Niklaas A vo rig jaar nog slechter bij de seizoen aanhef. Ook toen werd gestart met een gelijk spel waarna het vijfmaal achtereenvolgens de dui men moest leggen. Uitein delijk dong St. Niklaas A nog mee naar de titel. Het feit dat de eerste zege thans komt samen te vallen met de vierde speeldag in natio nale zou een positief punt moeten komen te beteke nen voor Albert Schelfaut en zijn maats. Bevestiging krijgen we mogelijks het komend weekend op ver plaatsing bij Kapellen. De verplaatsing naar Gierle is voor St. Niklaas B be paald geen pleziertochtje geworden. Ze werden er opgewacht door een zeer sterke thuisploeg waarte gen enkel Frans Messagie zich sterk wist door te zet ten. Frans won er drie van zijn vier te spelen wedstrij den, daarwaar Amelinckx met twee op vier het nog tot een behoorlijke prestatie bracht. Herman Snellings waarop werd gerekend om het te Gierle waar te maken bleef met één op vier ver beneden de verwachtingen, terwijl Bartje Geussens zich wel moedig te weer stelde maar uiteindelijk te licht uit viel. Tegen Cobra krijgen de St. Niklase derde nationa- lers zaterdag gelegenheid om revanche te nemen. Men mag evenwel niet re kenen op vers gekookte ei- ftjes. Eerste provinciale Het heeft even tijd gevraagd om de resultaten van de jongste speeldag en dan vooral van deze in de hoogste provinciale afdeling te verwerken. Kieldrecht A in de gewestelijke derby met St. Niklaas C en Herleving A tegen de uitgesproken titelkandidaat Eikenlo A, heb ben voor even schitterende als onverwachtse resulta ten gezorgd. Uiteindelijk wordt de algemene rang- t schikking hierdoor gans overhoop gehaald. Enkel Drive £3 a heeft de derde speeldag zonder verliescijfers over leefd, inzoverre men het 8-8 gelijkspel tegen Small Street Gen B als winstresultaat kan bestempelen. '9*1 Te Kieldrecht stonden de vergeten. St. Niklaas C dat verwachtingen in verband de verplaatsing maakte met het bezoek van St. Ni- zonder Gunter Corryn, <laas C hoog gespannen, maar met Johan De Niel, Volgens sekretaris Benny heeft moeten ervaren dat Van den Hende. die we voor Kieldrecht A zelfs zonder de wedstrijd nog aan de lijn Freddy De Pauw voor een kregen werd de grensploeg daverende verrichting kan gestimuleerd tot een dave- zorgen. De goede voorne- rende verrichting om het wee mens van Luc De Bos- van vorig seizoen te doen schere tenspijt werd het een zware 14-2 nederlaag voor de Klaasjes. Hurby De Wilde en Luc Struylaert prik ten het maximum op het bord. Gunter Van Puym- broek, nog niet in zijn beste doen gaf zich enkel tegen Johan De Niel gewonnen, terwijl Benny Van den Hende zelf als vervanger voor De Pauw het goede voorbeeld stelde en enkel aan Luc De Bosschere een wedstrijd prijs gaf. Dirk De Bosschere en Peter Daems kwamen eerder berooid uit dit treffen. Afwachten nu maar of Louise Marie het komend weekend het Waasland gelag zal moeten betalen Dits de St. Niklase C ploeg haar supporters al vast schuldig. Voor Kiel drecht A ligt de weg naar ver der sukses open. Als er nu maar opnieuw geen schoonheidsfoutjes worden begaan. Feeststemming ook in het Herlevingslokaal waar Ei kenlo Eeklo A - de favoriet nummer I op de titel de volle inzet aan de Denderzonen moest laten. Een van week tot week be ter op toeren komende Dany Vermeulen had zich in dit treffen een waardige kopman getoond. Mols, Delcourt en De Vuyssere dienden het gelag te beta- lenen zelfs Rik Smitz (B6) die tegen Dany Vermeulen zijn eerste verliesset van het seizoen opliep, diende flink op de trappers te gaan staan om het voor zichzelf te redden. In het spoor van hun kopman pakten ook Ka- rel Mestdagh. Vic Eylen- bosch en Jean Boudou sterk uit. Vooral de herop standing van Jean Boudou brengt vreugde in het Den- de rmondse kamp, waar men trouwens ook de re gelmatigheid van Mestdagh en Vic Eylenbosch tenzeer- ste op prijs stelt. Wanneer die ploeg nu echt op volle toeren komt te draaien mo gen best nog andere op hefmakende resultaten worden verwacht. De 9-7 tegen Eikenlo werd in gans de provincie fel gekommen- tarieerd - en in het vooruit zichtvan Herleving A - Drive St. Amandsberg A. de on geslagen leider, kan men in de Dendermondse tafelten niswereld de spanning zo voelen stijgen. Vier op zes ook voor Mel- sele A dat weinig moeite had met het zwakke Zwijn- drecht A, ploeg die be zwaarlijk haar verblijf in de hoogste provinciale afde ling zal kunnen bestendi gen. Eric Verstraeten en zijn maats krijgen in de ko mende weken andere kat ten te geselen. Hopelijk zal de jongste 13-3 overwin ning de Melselenaars ster ken om de moeilijkere taken met maximaal kans op suk ses aan te pakken. Gunther Van Puymbroeck, de jonge tafeltennisbelofte uit Kieldrecht. Veteraan Hubert Van Langen- hove Herlevingwordt steeds beter met ouder worden. Tweede provinciale Pacem Maldegem A, dat de tweede eerste wedstrijden ongeslagen was gebleven kreeg bij St. Niklaas D zijn eerste verliesrekening aangeboden. Het werd een flink geanimeerde wedstrijd waarin voor Van Belleghem ën Regie De Neve voor de spanning en ostbare inbreng zorgden. Gunther Corryn voelde zich blijkbaar minder thuis in dit gezelschap, terwijl ook Jo Snellings nog achter zijn beste konditie zoekt. iden waren uiteindelijk toch goed voor twee over winningen en gezien Van Bellegem enkel een punt diende prijs te geven, daarwaar Regie De Neve de Pacem-kopman De Wilde aan banden legde en slechts n Verstuift zijn meerdere vond zat het uiteindelijk wel goed voor St. Niklaas D. dat met een li-s zege met het maximum aan de leiding blijft na drie speeldagen. Te Hamme in de zaal Tivoli genover elkaar HK Hamme stonden oud bekenden te- A en Elckerlyc Aalst A. Ver schelden, reeds in paniek voor de eventuele onbe- schikbaarhetd van Drieghe. kon uiteindelijk toch met zijn sterkste ploeg aantreden. Het zou evenwel niet baten. Drieghe, Verschelden noch Waegeman brachten er echt iets van terecht. Het was integendeel niet ge klasseerde Van Damme die voor sensatie zorgde door drie van zijn vier wedstrijden te winnen. Fleurinck, Tas en Mare De Bock dienden het tegen de Zeienaars af te leggen. Enkel Christiaen Kinck vond het goede ant woord op het aanvallend spel van de Hamse aan winst. Fleurinck won uitein delijk drie, Gilbert Tas twee en Mare De Bock moeizaam terugkomend door gebrek aan training één wedstrijd. Dit alles volstond voor een 6-10 eindstand, zodat HK Hamme na drie weken pun- tenloos achteraan blijft ben gelen. Dit weekend krijgen we de wedstrijd van de waarheid met het bezoek aan Puck A. Een ontmoe ting die door de Hamme- naars niet mag verloren worden, wil het de kans om toch nog enig figuur te slaan in de kompetitie niet zien verloren gaan met de de gradatie als uiteindelijk dieptepunt. Volgens club leider Verschelden zet men zich bij HK Hamme nochtans sterk in. Het ik- ketltje meeval ontbreekt evenwel want ook tegen Elckerlyc werden liefst zes wedstrijden in de belle ver loren Bij Herleving B vierde Marcel De Bruyne zijn we- deroptreden. Puck A was uiteindelijk een te zwakke partij om de mogelijkheden van Herleving B te kunnen afwegen. Enkel Guido Ring diende iets prijs te geven aan de bezoekers uit Ert1 velde. Hubert Van Langen- hove, Bob Boudou en Mar cel De Bruyne lieten echt niets aan het toeval over om het maximum te halen, waarin ze trouwens ook slaagden Met het bezoek van Melsele B worden we dit weekend best heel wat wijzer. Deze Melselenaars wisten het op Sleidinge B evenwel niet waar te ma ken. Het heet zo dat de Meetjeslanders in eigen vasting moeilijk té kloppen zijn. De gebroeders Ver straeten en co hebben zich nochtans niet onbetuigd ge laten (11-5) en dit verhoogt dan toch de spanning in het vooruitzicht van de Herle ving - Melsele. Evenmin winstpunten voor Patro Ti voli A bij Eikenlo Eeklo B (9-7) Mare De Keyzer en co hielden er nochtans gelijke tred tot het uiterste verdedi gen en komt met drie op vier (De Deyne-Dobbelare en Marico) meer dan eervol uit de strijd. Enkel in Van Lent moest hij zijn meerdere er kennen. Paul De Schoeisit- ter liet bij een 8-7 stand de kans op een gelijkspel lig gen, maar uiteindelijk was de nederlaag wel te wijten aan de mindere prestatie van Pierre De Schoesiter, die sinds zijn opheffend makend debuut tegen HK Hamme sterk is terug geval len. Peter Van Cauteren langs zijn kant verdedigde zich flink en zijn zege tegen Ma rico had kunnen volstaan om minstens op de halve in zet beslag te leggen. 3 Derde provinciale Vierde Provinciale De onbeschikbaarheid van Roland Smet en Van Bever heeft Armand De Coene en de zijnen deerlijk parten gespeeld. Van de nood een deugd makend werden Marc Raes en Meuleman in de Kemzeekse basisploeg gehaald maar zulks zou uiteindelijk geen oplossing brengen om tegen het homogene Beveren A met enige kans op sukses op te tornen. Armand De Coene redde met vier op vier wel de Kemzeekse eer, maar Paul Vennens, Van Bogaert, De Schoenmaeker en Walter Heyrman antwoordden met drie op vier zodat het uit eindelijk 12-4 is. Een even verrassende als verdiende overwinning van Beveren A dat nu wel de ruimte voor zich heeft, daarwaar Kemzeke A verzachtende om standigheden kan pleiten maar al bij al twee punten achterop is geraakt op de andere titelkandidaten. goed voor een 11-5 zege. Temse A dat het moet rooien zonder Marcel Mae- revoet kan best als kans hebber op de titel worden afgeschreven. Johny Boel. Erik Van Landeghem, Wer ner en Jan Maerevoet po gen er nog wel iets van tp maken, maar tegen Kiel drecht B lukte zulks alleszins niet. De Witte, Dillis, Ble- yenbergh en Marina Struy laert waren een ietswat te zware partij (6-10). In de- maar deze volstond precies om de halve inzet thuis te houden. De Aalsterse C ploeg op bezoek bij De Pinte B geraakte niet verder dan 9-7. Eric Pauwels stelde zich wel sterk te weer en ook veteraan Henri De Bock beet kranig van zich af. Victor De Smedt en Jaak Boeyckens vonden in De Pinte geenzins hun draai. «We kennen weinig geluk in deze kompetitie» was de kommentaar van voorzitter Henri De Bock, als veteraan een voorbeeld van spor tieve inzet. In het Small Street lokaal stonden de lo kale D-ploeg en Herleving C tegenover elkaar De sfeer van het Small Street lokaal drukt doorgaans op de be zoekers en dit was ook het geval voor de minder erva ren Herlevingers. Het werd een zenuwslopende wedstrijd-verward door het laatkomen van speler Ar- nouts, die zonder enige verwittiging eerst na de achtste wedstrijd aankwam, uiteindelijk van de hoofd- scheidsrechter toch toela ting kreeg te spelen on danks protest van de Herle vingers en in deze gespan nen sfeer de beslissende wedstrijd won. (9-7). Hierbij zal het eenwei niet blijven. Het sportkomitee zal een beslissing dienen te nemen en gezien er reeds een voorgaand Small Street ge val is, zit er wel een winst punt in voor Herleving C. In dit zenuwslopend gedoe bracht Jef De Maeyer het er nog best vanaf, terwijl ook Dirk Van Damme enigszins op peil bleef. Lebbeke vo rige week reeds aan de winnende hand bij Elckerlyc C deed het dit weekend met heel wat meer overtuiging. Drive E dat in de Casino op kon het niet rooien tegen het jeugdig entoesiasme van De Ruysscher en co. De 11-5 einduitslag illustreert duidelijk het meesterschap van de thuisploeg, die zich blijkbaar snel heeft aange past aan het rytme in derde provinciale De Hamse derby Patro Ti voli B - Vlierkouter kende zoals venvacht een span nend verloop. De thuisploeg stelde zich langs Van Den der en Pelgrims heftig te weer. Tegen Van de Velde, Van Houtte, Permentier en De Kimpe bleek Patro Tivoli B, waarbij Eric De Keyzer en Johan Van Hecke trou wens onder de verwachtin gen bleven, niet opgewas sen. Vlierjouter wordt dan naar alle waarschijnlijkheid ook de te kloppen ploeg in 4e E Gabuur HK Hamme B dat nu ook de volle inzet wist weg te halen bij Herleving D (5-11) kan evenwel nog roet in het Hamse eten komen gooien. Van den Berghe. Peeters. Myriam en Paul Muylaert hebben immers bewezen het te kunnen - Bij HerlevingT) kan enkel Det- lef Steiger op een goede verrichting terugblikken. Vandermeiren. Michem en vooral Frèddy Van Damme bleven beneden verwach ting. Madeion Opdorp er niet in Wichelen op afstand te houden. Fon- teyne. Pauwels en dop die blijkbaar naar hun beste konditie toegroeien lieten er geen gras over groeien zoals de 3-13 cijfers laten uitschijnen. Verdeelde vreugde bij Mel sele in vierde A. Melsele E haalde het met 10-6 van Haasdonk, maar Melsele F kreeg liefst forfaitcijfers te slikken van Kruibeke A (0- 16) Ook Beveren C liet niets aan het toeval over. Claeys, Heyrman Wilfried, Rudy Van Steenlandt en Johnny Steeck lieten Ste- kene enkel toe in extremis de eer te redden (1-15), Kieldrecht C op bezoek bij Kruibeke B wist gelijklui dende cijfers te realiseren (1-15) terwijl St. Niklaas G met Linde Cordemans, Hu- bert De Gendt, Dany Inze en Lieven Peeters korte metten maakten met Kem zeke B waarbij enkel Belaire voor weerstand wist te zor gen (14-2). Beveren B toonde zich sterker dan St.-Niklaas F. (dw) Om in de lijn te blijven riep, Niklaas E zat er niets in bij Beveren B het op bezoek Melsele C Wuytack gaf zijnde St. Niklaas F tot de nochtans het goede voor orde Grunewald, Coppens beeld door zijn vier wed en Bruno De Witte poogden strijden te winnen. Van de er wel iets aan te doen maar Moortere geraakte ditmaal bij invaller Mastbooms bleef niet verder dan twee winst- het bij goede voornemens punten. Voor Stefan Geus- In het lokale kamp spande sens werd het slechts êén Van Osselaer de kroon met en voor Luc Messagie zelfs vier op vier. De Bock en Fe- nul, De Rijcke en Fierens 'ix volgden in het spoor van zwaaiden bij Melsele C de hun kopman, terwijl Bes- plank met drie op vier, terwijl sens met één op vier even- Dirk en Eric Vereist geza- eens bijdroeg tot het plaat- menlijk voor drie winstpun- selijk sukses. Ook voor St. tjes zorgden. Alles samen zelfde reeks werd Temse B dan zwaar verslagen door Melsele D (1-15) Pauwels D en Leo Lambrecht pogen de ploeg wel te stimuleren, maar dit is wel een zeer zware opdracht. Elckerlyc B had meer dan de handen vol met Wetteren A Paul Pauwels draaide ge lukkig op volle toeren, terwijl Roger De Wolf en Paul Gij- selinck toch twee op vier wisten te halen. Voor Paul Van Dorpe werd het de eer steling van het seizoen- Beveren A (links) klopte titelkandidaat Kemzeke A. (dw) Vooruitzichten 2e Nationale -Kapellen - St. Niklaas A 2 3e Nationale - St. Niklaas B - Cobra 2 1e Provinciale - Eikenlo A - Melsele A 1 St. Niklaas C - Louise Marie A Small Street B - Kieldrecht A 2 Herleving A - Drive A X 2e Provinciale - Elckerlyc A - St. Niklaas D 2 Patro Tivoli - Sleidinge B X Herleving B - Melsele B I Puck A - HK Hamme. A 2 3e Provinciale - Reseda A - Herleving C 2 Elckerlyc C - Small Str. D 2 Wetteren A - Lebbeke 2 Reinaert A - Elclerlyc B 2 St. Niklaas E - Temse A X St. Niklaas F - Kemzele A 2 Beveren B - Melsele D X Kieldrecht B - Temse B I Beveren A - Melsele C 1 4e Provinciale Melsele F - St. Niklaas G 2 Melsele E - Kruibeke A 2 Kruibeke B - Stekene 1 Kemzeke B - Kieldrecht C 2 Haasdonk - Beveren C 1 HK Hamme B - Wetteren B 1 Wichelen - Wetteren D 1 Vlierkouter - Elckerlyc D 1 Madelon - Patro Tivoli B 2 le Provinciale dames - Herleing A - St. Niklaas X Evergem - Herleving B 1 Constant Vermeulen

De Voorpost | 1979 | | pagina 35