1 mm mpi ALFONS EN ZOON VERGEYLEN UIT PROVINCIAAL KAMPIOEN OP BELGISCHE VLUCHTEN H HET DUIVENHOK VAN DE WEEK: Definitieve doorbraak van het trio Vijverman uit Mere KORFBAL OPDRACHT NIET UITGEVOERD 36 - 2-11-1979 - De Voorpost 1? Het duivenspel blijft goed floreren te Appels. Er zijn niet alleen veel liefhebbers, maar ook veel goede liefhebbers, die zich van Aalst tot Dendermonde in de kijker spelen. Die sterke prestaties vinden ook hun uitlopers op provinciaal vlak. Voor een tweetal seizoenen werd Richard Ydens provinciale kampioen op de snelheidsvluchten en dit jaar krijgt hij in Alfons en Willy Vergeylen uit de Heidestraat navolgers, want dit duo is Drovinciaal laureaat op de Belgiëvluchten en voor hen is dit uit Quievrain. We moeten zeggen dat hun provinciale zege een weldaad is voor de duivensport en misschien wel een stimulans voor jonge liefhebbers om zich op de duivensport te storten. Alfons en Willy bewezen dat het niet nodig is jaren in de beweging te staan om grote suksessen te oogsten. we hebben met een groot en goed hart gratis gegeven werden door vrienden. Als een vriend-duivenmelker iemand wilt helpen, dan kunt ge er op betrouwen dat ge iets goed hebt. Wij on dervonden dit met de bewij zen in de hand. Grote na men of gereputeerde dui ven of hun afstammelingen kopen is nog geen garantie om prestaties te hallen.» Voorvaderen zoon Vergey len begon het allemaal in mei 77, toen ze van Louis Van de Weille uit Oudegem een duivin van Frans De Smet. HET PROVINCIAAL KAMPIOENTJE Het duivinnetje, een zwarte-witpen. met ring- nummer 4122848 van 1979, vloog een werkelijk knap seizoen, dat begon op 13 juni 79 te Appels met een 11e prijs en eindigde op 7 oktober te Schellebelle met een 72e prijs, maar tussen in vloog het 24 prijzen, de dubbelingen inbegrepen en won het drie eerste prijzen. De uitslag met de hoogste provinciale eer als resultaat, was de 9e prijs van 506 jonge duiven te Schellebel le, waardoor het coëfficiënt, stukken beter werd en daalde tot 13,23 De ver betering die Alfons op stuurde was van doorslag- Frans De Smet uit Appels, nog enkele exemplaren I kwamen en ook het bloed Vader Alfons Vergeylen pronkt met het zwart-wit pennetje, het provinciaal kampioentje.(c) Amper twee jaar zijn Alfons Jok was amPer één meter STAMVORMING: EEN en zoon Willy Duivenmel- h°°9 ®n bij de Vergeylen's GROOT WOORD kers. Het is eigenlijk onder P1065' men °P handen en Het is en blijft nog altijd een druk van zijn zoon. die de voeten de duiven pakken, echte liefhebberij bij Alfons microbe meekreeg van Hun eerste jaar viel mee en en Willy en in die optiek is nonkel John Goossens, ook vorige winter werd de stal dan ook hun stam gevormd, al een gereputeerd liefheb- opgetrokken en werden de Alfons wijst erop dat dit een ber, dat vader Alfons zich hokken verruimd en hield groot woord is, voor het liet overhalen om duiven te men hoofdzakelijk rekening handvol duiven waarover ze houden. Vorig seizoen was dat het droog en goed ver- momenteel beschikken, het met beperkte middelen lucht is. «Ik wil benadrukken», zegt qua akkomodatie, want het Alfons,» dat al de duiven die hebben ze op het hoK. Schoonaarde: 1e van 191 In 1978 konden ze reeds duiven; 22 juli: Schoonaar- pronken met een eerste prijs, maar in 1979 stonden ze van juni tot eind oktober van 220 duiven; 15 augus- met hun jonge duiven in de belangstelling. Een koppel zelfgekweekte duivinnetjes Schoonaarde uit hetzelfde nest was uit het duiven; 30 goede hout gesneden. Hun «gouden» kweekkoppel, want dat zal het nu wel wor- jaarlingen werd aan de dag gelegd. Alle resultaten van dit kam pioensduo blijven opsom men zou te eentonig wor den, daarom bekijken we even de manier van spelen, 7 9 15 17 19 21 29 52 Naar het voorbeeld van hun beroemde vader Theo- ojveertienooviih phiel die in de vijftiger jaren op de Quiévrainvluchten S^^CpeTtiel!- met zijn «Tarzan», als het ware onklopbaar was ta[ brachten de twee zoons van deze oersterke witllof- Met de jongen 400 prijzen, handelaar het voor mekaar zich in een minimum van waarvan 14 zuivere eerste. tijd bij de elite van het Aalsterse duivengebeuren te ontelbare prijzen binnen de a voegen. De zeer knappe kolonie van dit sympatiek eerste tien en een massa voeding en onderhoud. De komen we tot de vaststelling broederpaar werd grotendeels opgebouwd met ras- ge|d jn het Tweeverbond -«» sen uit de onmiddellijke omgeving. Ze gingen bij men- idegem-Schendelbeke al- sen met wie ze wekelijks in de strijd zaten en werden )een behaalden ze 237 prij- bij deze kampioenen perfekt bediend zodat zij heden zen en zijn hierdoor vrijwel met deze afstammelingen een soort konkurrent zijn zeker van het Algemeen geworden. Kampioenschap. Zo werd o.m. aangeklopt bij twee kampioentitels Noyon Te Appelterre werden deze vleugelde vrienden. Op de gen heel wat genoegen Fransken De Jaeger, Mere, te Denderhoutem, Lebbeke natuurelementen overwin- -"><*'Arnna an ra,no een hunner naaste gebu- en Aspelare. naars van het jaarlijks re- ren. Te Smetlede bracht In 1975 deden ze nog beter gelmatigheidscriterium be- men een bezoek bij en behaalden te Lebbeke staande uit drie vluchten op Osselaer-Galle en ook bij het kampioenschap met Noyon met drie jonge dui- Walter Van Durme uit Bors- jaarlingen en jonge en wer- ven, en in het St.-Denis ver- beke kreeg men van het bes- den ze tevens onderkoning bond te Aalst zal wel nie- te. Bij Gabriël Van Limber- na de betreurde Willem mand twijfelen aan het grote gen te Appels werden ook Coppens, Iddergem. produkten van eerste keus weggehaald en bij Raes te In '76, '77 en '78 alge- Bambrugge eveneens en- meen kampioen op de kele rasduivels Noyonvluchten te Le- Voeg bij al deze bekende beke en «erksken. kampioenen nog de namen Spiers, Moortsele, Vermeu- Bekijken we vlug enkele len, Bambrugge en Ste- toppers uit het succesjaar vens, Aalst dan beseft men 1979. zeer goed dat al deze ras- Prijzen behaald met de wit- sen onderling gekoppeld teslag 77 steeds uit St.- reeds verschillende zeer Denis en Dourdan is het goede nakommelingen het Tweeverbond Eendracht leven schonken. Aalst De Rappe Duif, Kortom, men schafte zich Kerksken: 1,2,3,4,5,6,10, kwaliteit aan en de rest 11,17,32 en 59 of liefst der- kwam op een sublieme tien op veertien, wijze bij. In 1974 werd voor Prijzen behaald met de het eerst met jonge duiven 806/79 uit Noyon altijd tus- gespeeld met als gevolg sen 400 en 500 jongen: 6,6, overwicht die met oude en Alfons en Willy Vergeylen uit Appels, met in de hand het koppel kampioenenduiven.(c) vier jonge duifjes kregen en gevende aard. er later van Gustaaf Ver- De 8 prijzen op 8 vluchten meulen uit Wichelen en die er nodig waren om de titel binnen te halen, waren de volgende: 10 juni: Appels: 1e van 190 van het hok Gaspard Van duiven; 17 juni: Appels: 3e Hauwe uit Schoonaarde van 108 duiven; 24 juni: 4e van 139 duiven; 12 augustus: Schoonaarde: 5e tus: Schoonaarde: 2e van 107 duiven; 2 september: 1e van 167 september: Schellebelle: 9e van 506 duiven. Het zwart-witpennetje was den, stamt af van een duiver werkelijk een echt kampi- van Gustaaf Vermeulen en oentie. want het bleef bijna De jonge duiven worden zeer veel geleerd en ge speeld en zij die willen, kun nen een nestje opbrengen wat nog eens bewijst dat een gewone gang van za ken nogal dikwijls de beste is tenminste als men over degelijk kweekmateriaal beschikt. Als we het hogervermelde eens aandachtig bekijken prachtige tuinhokken zijn dat in 5 jaar tijd de naam gelegen op de hovingen van vijverman een begrip is ge- Gaston Vijverman terwijl worden in de Denderstreek broer Roger zich meer in- wat aan vader Theophiel die laat met het verzorgen en onlangs de erepenning van wegvoeren van hun ge- de K.B.D.B. mocht ontvan- zeer droge en reine hokken moet schenken en tevens krijgt weduwschap de voor- zuk y het ook met mij eens keur terwijl de voeding zjjn ajs j|< dit relaas afsluit meestal bestaat uit zeer met de woorden: Er ver lichte granen, dari, gerst, toeft «grote klasse» op de tarwe. Het water wordt dik- hokken van deze kalme wijls ververst en voor de sportieve Meerse kampioe- koppeling wordt een vee- nen. arts geraadpleegd. Gaston Schutyzer Alfons en Willy Vergeylen vóór hun hokinstallatie.(c) 4 maand in topkonditie. Het die jong in het duivenspel begon vroeg op seizoen op staan, hebben dit nodig, drift en samen met het nest- want als ze zo iemand laten zustertje ging het later naar. betijen komt er waarschijn- het hok van de oude duiven, lijk niets van. Gustaaf was waar het gekoppeld aan ten allen tijde bereid om ons een oude duiver, op alle te helpen en ons sukses is neststanden in de kop ook een beetje het zijne», vloog. meent Alfons. Samen het haar zuster, het De verzorgingswijze werd Vale 847779, was het een bij Alfons en Willy zo een- gevreesd duo, want ook dat voudig mogelijk gehouden, duifje vloog regelmatig in de De duiven krijgen geen te vroege prijzen en indien Al- zware kost, maar daags fons de uitslag van het vaal voor de inkorving hebben ze duivinnetje ook had inge- recht op een extra-steuntje stuurd, dat zouden ze te via een vitamientje. En bij Gent op de provinciale dag de thuiskomsteen ontsmet met een koppel duifjes ver- tingsmiddel in het drinken, tegenwoordigd zijn ge- zodat ook de ziekten tot het weest, want ook dat duifje minimum beperkt worden, zou vroeg vermeld hebben De voorbehoedende raad- gestaan. Ook hier enkele pleging bij de duivenarts le- uitslagen: verde een gezondscertifi- 3.6: Appels: 2e van 193 dui- caat op. Die raadpleging zal ven; 8.7: Schoonaarde: 12e men ook voor het koppelen van 202 duiven; 22.7: en vliegen volgend jaar her- Schoonaarde: 3e van 139 halen, duiven; 29.7: Schoonaarde: Alfons en Willy zullen vol le van 186 duiven; 12.8: gend jaar alles afstemmen Schoonaarde: 1e van 220 op de afstammelingen uit duiven; 2.9: Schoonaarde: het kampioenkweekkopel. 8e van 167 duiven; 16.9: De eerste eieren zullen ver- Schoonaarde: 17e van 320 legd worden en men zal duiven, om bij de voor- trachten zoveel mogelijk naamste te blijven. piepers te laten uitvliegen. Niet onlogisch gerede- GOEDE RAAD, GOUD neerd. Ze hebben momen- WAARD teel geen duivers uit dat «ik heb veel te danken aan koppel, zodat het volgend Gustaaf Vermeulen, die mij seizoen met de 848 en de als collega, niet alleen dui- 847 zullen proberen op ven gaf, maar wat nog veel nest. Er niet te vroeg mee meer is. Hij stond ons met beginnen luidt evenwel hun raad en daad bij. Mensen, motto. Het sukses van Alfons e Willy Vergeylen, moet h» sukses genoemd worde ii van de vernieuwen» t\ kracht in het duivenspel. Ir dien de komende seizo» nen nog meer beginnen» kolonies op het podiui a klauteren, dan zal het du "f venspel naar betere tijde gaan. De mentaliteit di "J men aan de Heidestra: heeft is zeer gezond «Voor ons is het geen gek spel, maar een zuive hobby. We zijn geen zette enookaanhetkommercië 'j. gedoe doen we niet me De duiven maken de mejhei ker», is mijn oordeel koion kludeert Alfons Vergeyle \y terwijl zoon Willy er met et stille glimlach bijzit en e» mi jongeman is dus boordev ambitie om de standing va k hun hok op te houden. ch Maar Alfons is niet aan zij e i proefstuk om als kampioe n» gevierd te worden. Verschi m lende keren was hij kamp ku oen van België met kam nis rievogels, maar hij kap ns< met die liefhebberij, omd kc het ook de kommerciêbi toer opging en er te ve mi werd gejongleerd met soc ira ten en de echte kanariev» rin gel niet meer aan zijn trel di ken kwam. Nu staat hij wer midden in de belangstellii W met duiven. De start wfO een schot in de roos. H o< komt er nu op aan om da pl te zetten. inj BEN ge FLORIANT MERELBEKE - ATLANTIS LEBBEKE 10-5V Roger Vijverman links), Theo Vijverman (midden) en Gaston Vijverman rechtsvoor hun tuinhokken.(eddy) Trainer De Waele was er het hart van in na de wed strijd. Hoe is het mogelijk. Er zo op gedrukt te hebben de dames het spel te laten ma ken, zij waren de beste, maar eens op het terrein zijn alle goede voornemens vergeten en tracht men het zelf te doen. Floriant heeft ons in het geheel niet be koord daarvoor werd te krampachtig gestreden te gen nieuwkomer in de korf balsport «Atlantis Lebbe ke». De drie ex-ereklassers die van Kwik zijn wegge haald, hebben wel getoond hoe zij korfbal beoefenen. Met harde tussenkomsten halen ze gemakkelijk voor deel bij een ref die het niet te nauw neemt met de spelre gels. De Merelbeekse klub die gewoon is van de ene over winning naar de andere te wandelen en dat telkens met grote score, maakte zich nerveus toen Atlantis driemaal de kandidaat - kampioenen op achterstand speelde. Tweemaal lagen de dames aan de basis, wat het grootste gevaar schuilde voor de thuisploeg. Het eerste doelpunt kwam de stand op 5-3 inplaats van bewijst dat ze ook niet zeker 4-4 een achterstand van 2 zijn van hun spel. Wat we punten voor Lebbeke. Er onlangs lazen van deze er langs Lisette Van Praet kwam zelfs nog een zesde ploeg dat ze twee klassen te die op de derde minuut er goal voor Merelbeke en met sterk is voor deze reeks zul- deze stand ging men naar len we maar best vergeten de rust toe, naar de citroen- want daarvoor is hun da tjes kunnen we niet schrij ven want die waren er al leen voor de thuisploeg. Na de herneming kregen we 0-1 van maakte. Nadat thuisploeg gelijk had ge- maak was er een klaarkij- kende Lutgarde Coppens om er 1-2 van te maken. Merelbeke sloeg telkens binnen de minuut terug en bracht de stand in even wicht. Dan kwam die sak kerse Edwin Borms op de proppen met een num mertje, ondeed zich van zijn tegenstander en Atlantis mesteam te zwak uitgeval len. Het vak van Mariette nooit laat liggen. Voor de rest was hij goed in verdedi ging en werd hij <Joor de Flo riant supporters aangewe zen als een knappe speler. Nino heeft zich op geen en kel ogenblik in de hoek laten drummen door zijn grotere tegenstander. Anne-Marie liet aan de Floriant dame geen schijn van kans 5 Mariette maakte de rond door ook nog voor éj doelpunt te zorgen. stond op 2-3. Weer kwam maakte er7-4 van. De score het zelfde spelpatroon met Het beste vak van Atlantis de Atlantis heren meer bij was ongetwijfeld dit van Ma de bal dan de dames. Nadat riette Van Praet de kapi- Merelbeke de stand op 7-3 teine van de ploeg met Ed- had gebracht, zorgde Ma- win Borms - Nmo Colle- riette Van Praet voor meer waert en Anne Marie De evenwichtiger cijfers en Wit, Wat deze jonge spelers de leidersploeg terug en zou zelfs de stand op 4-3 brengen. We kregen dan wat we het keerpunt van de wedstrijd zouden kunnen nomen. Er kregen dan wat we het keerpunt van de wedstrijd zouden kunnen noemen. Er werd een fout gemaakt op Lisette en strafworp, Frank Veldeman de kandidaat die nooit een strafworp mist op een faalde op deze vrijworp. De ahoe-geroep thuisploeg aangemoedigd door deze voor hen wel bleef lange tijd met een drie tal doelpunten verschil. Want Merelbeke zou opdrij ven tot 8-4 maar Marijcke Dierick zorgde met een af standsschot voor 8-5 Flo riant heeft met zijn mannen zestal dat veel groter in ge weer hebben uitgespookt maakte de Floriant vedetten wrevelig en toen ook Kim die tegen Edwin Borms stond ging kritiek leveren op de leiding werd door de ref naar zijn naam gevraagd. Een gele kaart volgde niet want het zal in korfbal zijn stalte is een met te ontken- zoals in andere sporttakken nen voordeel. Toch werden dat vedetten iets meer mo- kampioenen gen. Edwin Borms die i moment op een ganse week ziek was ontvangen onder vond enkel in de af- van hun eigen supporters werking daar hinder van toen ze gingen tijd winnen in toen hij een paar inlopers wel duidelijk aantoont waar meevaller te noemen bracht het laatste kwartier Dat miste iets wat hij normaal Anne-Marie De Wit rol.(an) Nino Callewaert in een verdedige

De Voorpost | 1979 | | pagina 36