Illy Van Mele kaapt prijs voor iportverdienste weg te Sint-Niklaas [anttekeningen bij de prijs loor sportverdienste EOEKERS ERDIENDEN ETER DAVERENDE TWEEDE HELFT FESTIVAL ZONDER MOEITE VROEG DOELPUNT OP HET NIPPERTJE UITBATERS HEPEN DE WINNE WIL EEN SINT-NIKLASE SP0RTPR0M0T0R apen S IE - ROBUR 1-0 bezoekers verdienden be- beter. Ze waren ongetwij- I de meest aanvallende I eg maar faalden nu eenmaal i^hun afwerking, terwijl de *g van Hamme aan een tlpunt op de 29e minuut ge- tg had om de volle inzet te ten uit een ontmoeting die ker spannend was om vol- tgaan nu precies niet schrij- adat Hamme geen verdien- had, maar Robur ging zo k de aanval dat men zich in Ule rangen wel enige zorgen 1 g maken. waren evenwel vlug weg j Verlce vanop 20 meters tces kende en meteen zijn de overwinning be lde ime: Quintelier, De Don- Verlee, Van de Berghc, Goethem, Keymolen, Verbeeck. Van Bogaert, Dhondt. Tassent, Van Buyn- der, Rollier, Boel, De Donder. Robur: De Vos. Beelaert, Hoste. Ringoot. Houbroeck. Huyllebrock, Vermeiren, Vermeersch, Valgaer, Vla- minck, Colman, Van Inge- lghem. De Clippeleir. Knapen VRASENE RUPELMONDE 0-6 Met twee doelpunten van Pol- flict en De Daele en een doel punt van Segers en Van Ha- venberghc kon Rupelmonde met een geheven hoofd het ter rein verlaten. De lokalen zijn er eenvoudig niet bij te pas gekomen een voudig omdat Rupelmonde nu eenmaal in een zeer goede dag bleek te zijn en zijn doelpun- tenhonger moeilijk kon stillen. Vrasene speelde sportief, maar vertikte het af te drukken zodat uiteindelijk een schotvaardiger Rupelmonde de betere is ge worden van die ontmoeting. BAZEL - VRASENE A 2-1 Een doelpunt van Luc Aben bracht Vrasene op voorsprong maar nadien konden de lokalen de schade herstellen. Bazel ging stukken beter spe len wat resulteerde tot een ge lijkmaker en daarna het win nend doelpunt van een ont moeting waar Vrasene noch tans zeer goed begon maar ach teraf ging wegdeemsteren. Miniemen 0 BUGGENHOUT - 0PSTAL6-2 Na een kwartier spelen kwam Opstal op voorsprong en was dat zeker niet onverdiend te noemen. Doch Buggenhout replikeerdc en nog voor de rust kon het terugkomen via Alex Van Boxelaere. In de tweede helft nam Bug genhout verder het initiatief want na een goeie 10 minuten spel was de stand opgelopen tot 6-1 Via doelpunten van Alex Van Boxelaere, tweemaal. De Donder Geert eveneens twee maal en Luypaert Geert. Enkele minuten voor het einde slaagde een nochtans niet af gevend Opstal erin te doelen en meteen na geharrewar voor doel de eindstand op 6-2 te brengen. Buggenhout: Stallaert, Sae- rens Cool, Mertens, De Smet, Luypart, Van Belle, De Sitter, Moyson, Van Boxelaer Alex, De Donder Geert, Mer tens D. Opstal: Peeleman, Aelbrecht, De Backer, Van De Steen. Vcrheyden, Joos, Van Damme, De Thaeye, Luy paert, Sergeant, Keppens, Peeleman Pascal, Saerens, Servaes. Miniemen S VRASENE VERREBROEK 15-0 Niemand zal gedacht hebben dat de afstraffing van Verre broek zo groot zou geworden zijn. Al bij de rust wezen de bordjes 6-0 aan toen Linthout twee maal. en De Clercq eveneens tweemaal samen metThijssen, en Smet de goals hadden ge bracht. In hei tweede gedeelte ging het recital verder toen De Clercq nog driemaal. De Jongh, Bloemers. Dullaert in eigen doel, Kins, Poel en De Maere de zaak hebben afgerond. We dienen dus weinig of geen kommentaar te geven over die eenrichtingswedstrijd waarin de lokalen bewezen hebben over schietpoeder te beschik ken. Miniemen Q L0KERSE STEKENE Een vlotte zege voor Lokerse dat bij de rust al met de kleinste score op voorsprong was ge komen nadat het weinig of geen tegenstand had gekregen van Stekene dat echter moedig speelde maar niet opgewassen bleek tegen de beter gevor- dende lokalen aanvallen. Na de rust wisten de Lokeraars nog driemaal de goede richting te vinden, zodat het een fraaie zege is geworden voor Sport vereniging. Lokerse: Van Caelenberg. De Witte. Verbeke. Sigfried, De Vries, Theunissen, Saey, De Meesmaecker. De Coen. Bru- neel, De Schrijver, Dhooge, Van Caelenbergh. Huy- brechts. Stekene: ThuyDe Cock. Dul laert. Van Der Stichel, Van Lent. De Vleeschouwer. Cool. Dullaert P.Van Goethem, De Saeger, Bonamie, Vermeulen, Van Der Veken. Scholieren TEMSE - BAZEL Al in eerste minuut stonden de bezoekers op voorsprong toen doelman Verbeecke zich mis rekende en flaterde met het ge volg dat Vergauwen de score kon openen. Het tweede doelpunt viel op het kwartier toen De Wolf suc ces kende cn dc bezoekers uit liepen tot 0-2 na twee eerder floddergoals. Na 20 minuten is het zelfs 0-3 geworden toen Vergauwen een van zijn persoonlijke num mertjes opvoerde en de ganse defensie in de wind plaatste om uiteindelijk de lokale por tier kansloos te laten. Temse zou evenwel de eer redden na 28 minuten toen Van Hul de goede richting vond in een ontmoeting waarin Temse te zwak akteerde om echt gevaar lijk te zijn. Na de rust was Temse iets be ter, maar kon toch nooit de bo venhand krijgen tegen een se- kuur spelend Bazel Datzelfde Bazel miste nog een strafschop. Temse: Verbeeke. Meersman. Van Struydonck, Bauwens. Gosselinck, De Jonghe, Ver- leye, Rombaut, Mannaert, Os- selaer. Van Hul, De Rijck, Dasquisto. Bazel: Weyn, Meersman, Buytaert, Stuer, Baeyens, Stoop. De Clercq. Maes, De Clercq Geert, Vergauwe Eddy, De Wolf, Oosterlinck, De Kerf. zodat uiteindelijk de score 1-4 is geworden in bezoekend voordeel. Provinciale miniemen Provinciale Knapen dendermonde - gent TE STERK DENDERMONDE - GENT 1-4 Dendermonde is op voor sprong gekomen uit een voor zet van Bal waarop Van Does- sche er 1-0 van maakte. Dendermonde liet een zeer goede indruk maar kon een voudig niet tegen een beter spelend Gent dat over de ganse lijn beter was en op de koop toe nog vier doelpunten scoorde Gent pakte uit met een blitz- start en kwam op voorsprong wat evenwel niet belette dat De Moor gelijkstelde en nadien Ghijssens de lokalen op voor sprong bracht. En dit na 25 minuten. Na de herneming kon Johan Meskens er 3-1 van maken, maar een sterk terugkomend Gent stelde gelijk (3-3). Ghijssens zou evenwel met een vierde treffer de Gentenaars een eerste ne derlaag toebrengen. MULTI-NATIONALE FABRIKANT zoekt voor nieuw uniek keten-projekt in de verhuurmarkt. Eigen inbreng slechts 1.000.000 BF a 1.500.000 BF j Voor alle inlichtingen schrijf ref. Ml gazet. litioneel vindt ieder jaar de toekenning plaats van jPrijs voor Sportverdienste te Sint-Niilaas. ledereen gogesioten omslag een kandidatuur (mits funde- g uiteraard) aan de voorzitter van de Sint-Niklase irtraad sturen. Na deliberatie van de sportraad 'l uiteindelijk de figuur uitverkozen. Anno 1979 d dat Willy Van Mele. y Van Mele, lid van de Wase Zwemkring, is meer- idig titelhouder van lange afstandsprestaties, waar Iniet in de eerste plaats op snelheid aankomt, maar Mop uithouding en wilskracht. I978 was hij de allereer- die de gewaagde over- it ondernam van de terschelde tussen We- linge en Zierikzee. Die tocht lukte ondanks bij- •r ongunstige weers- itandigheden en di- verraderlijke stromin- in deze zee-arm. In '9 deed hij deze prestatie jr, maar nu in dubbels- ,heen en terug, opnieuw allereerste om dit waag- f§|lk tot een goed einde te Bgen. Deze prestatie is Delang omdat ze het re- at is, en slechts zijn g i, van een bestendig op houden van kracht en "fiditie, van ernaartoe le- iedere dag van het jaar. bijzondere vermelding bovendien Florent Meyer een 77-jarige af standloper die vorig jaar een aantal merkwaardige uitslagen samenliep: eerste plaats en goud te Viareggio op de maraton van 18 sep tember 1978. eerste plaats en goud te Brugge op 9 juli 1978 in de internationale 25 km. loop. Huldiging kampioenen en klubs Na de uitreiking van het pla ket voor sportverdienste werd overgegaan tot de huldiging van de individuele kampioenen en klubs. Bij de individuele kampioe nen komen de Wase Zwemkring, Atletiekklub Waasland en de Kon. Belg. Biljartbond als de beste naar voren. Zij hebben elk drie kampioenen in hun rangen. Bij de Wase Zwemkring zijn dat Tony Van Haver (kunstspringen heren). Katrien De Schyn- kel (kunstspringen dames) en Wim Rombaut (reddend zwemmen). Voor atletiekklub Waas land: Chris Soetewey (se niores hoogspringen). Sa bine Ruts (scholierenver- springen) en Linda Maes (scholieren 100 m.) Willy Van Mele kreeg een tweede medaille: hij werd nationaal kampioen lange afstandprestaties. Van Mele is aangesloten bij Duyver Industries Sport. Po- litiesport Sint-Niklaas heeft al jaren een kampioen in zijn rangen: de onklopbare Jo zef Moerloos (kogelsto ten) Herman Wittock werd nationaal kampioen worste len halfzwaargewichten. hij is aangesloten bij de Kon. Belgische Worstelbond. Bel- sele Sportief bracht Willy Baeke naar voren (moto- cross veteranen). Ook de Kon. Belg. Biljartbond had drie kampioenen: Stany Buyle (excellentie klase vrij spel match biljart) Dirk Muylaert (derde klasse bandstoten klein biljart), en Bert Mariman (zevende klasse vrij klein biljart, jeugd afdeling). K.L.W. Eendracht zag Nancy Verdurmen kampi oen worden (liggende wip dames), Rallyclub Waas land was aanwezig met Paul Verschelden (toeristi sche oriëntatieritten) en ten slotte kregen we een oude bekende uit schaakklub Col- le: Arthur Van der Linden, na tionaal kampioen schaken, liga der doofstommen. Noteren we dat Van der Linden vorig jaar de prijs voor sportverdienste weg kaapte Bij de klubs trad er maar eentje naar voren De Min- tons kampioen in de tweede afdeling, Neder landse liga. In een bijdrage apart lichten we het sportbeleid van de nieuwe schepen,René De Winne toe Het laatste woord echter was aan Gerard Bontinck voorzitter van de Sint- Niklase Sportraad Voorzitter Bontinck zag dit sportfeest en deze akade- mische zitting misschien het volgend jaar nog feestelijke mocht de stad Sint-Niklaas anno 1980 tot «Sportge- meente 1979» uitgeroepen worden. Nu was deze stad ook kandidaat (n.v.d.r. deze trofee werd behaald door Beveren) maar de jury had bezwaren tegen deze kan didatuur Want, stelde ze. Sint-Niklaas beschikt niet over een degelijk uitge bouwde sportdienst, spijts de enorme inspanningen die de stad levert om betere en aangepaste akkomoda- tie ter beschikking te stellen. Daarom vond Gerard Bon tinck het een gelukkig ge geven in de toespraak van schepen De Winne te mo gen horen dat een inspan ning zal gedaan worden om de volwaardige uitbouw van een gemeentelijke sport dienst met duidelijk en effi ciënte taakverdelingen te verzekeren. Een sportdienst. aldus de voorzitter, betekent niet een louter administratief appa raat. maar houdt ook het kreëren in van een sportpromotor-ammator. In het eerste artikel van het Europese Handvest 'Sport voor allen' wordt aangestipt dat iedereen het recht heeft Sint-Niklaas, prijs van de Sportverdienste. Schepen René De Winne overhandigt het plakket van de Sportverdienste aan Willy Van Mele. ag aan sport te doen. Dit recht heeft in concrete slechts zin voor de burger als alle mid delen ter beschikking wor den gesteld om de sportbe oefening tot een dagelijkse realiteit te maken». Sensibilisering De gedachtengang van de voorzitter volgend, moet de overheid bijdragen tot de sensibilisering van de per manente sportbeoefening als vorm van ideale, gezon de, zinvolle vrijetijdsbeste ding voor de onderscheiden kategorieën van mensen. Dit moet kunnen bij de jeugd en in de school, bij de be jaarden, bij de volwassen aktieve bevolking die sport misschien nog het meest nodig heeft, bij de gehandi- kapten waar sportbeoefe ning waarschijnlijk meer dan bij enige andere bevol- kingskategorie. valorisatie en zelfbevestiging betekent en bij de vergeten groepen voor wie de sport de weg kan openen naar meer zelf vertrouwen. vermaat schappelijking en sociale in tegratie. Sportbeoefening zal in Sint-Niklaas op die wijze kwantitatief én kwalitatief degelijk kunnen uitgebouwd worden. Het sein staat dan op groen voor de topsport, de kompetitiesport als re- kreatiesport zodat alles sa men kan uitgroeien tot «sport voor allen». Tot slot Gerard Bontinck hulde aan de laureaat, de kampi oenen en aan allen van de 250 Sint-Niklase klubs die dagelijks in de bres staan voor de goede werking er van. André Govaert ndfWl at ter gelegenheid van het feest van Sint-Lucas, René Dc ne de kersverse schepen voor onderwijs, sport en re- itie, de gelegenheid heeft gehad zijn ideeën over het stonderwijs te proklameren, kon hij zaterdag jl. zijn j" cistellingen i.v.m. de sport te Sint-Niklaas naar voren dl tngen. deed dat in een beleidstoespraak waarbij hij vooral zijn Istellingen maar ook zijn toekomstperspektieven open- Jffde. komt erop neer dat hij bepaalde richtlijnen van zijn rganger, volksvertegenwoordiger Willockx, verder zal gen, maar dat hij ook een aantal accentverschuivingen in beleid heeft ingebouwd. :t kader van de kulturele kot jnoniie, poneert schepen /Ie Winne, heeft de wetgever van 21 juli 1971) de li- lelijke opvoeding, de ev rt en het openluchtleven als kulturele aangelegenheid chouwd. Dit betekent dat burger, ieder lid van de iot leenschap recht heeft op ch |t al integrerend deel van Tt(l kuituur, als faktor tot har- ische ontplooiing van de telijke persoonlijkheid, nd k de Raad van Europa heeft in april jl. duidelijk in die üng uitgesproken. In onze OC Irage over de kampioenen- svi ring te Sint-Niklaas hebben daarop al alluzie gemaakt. VëL Hit DRT W2 K)R ALLEN H overheid heeft tot taak en dCX plicht onze mensen, groe- ingen en groepen de grootst EN igelijke kansen te bieden om zich te ontwikkelen op het sportieve vlak, aldus de sche pen. Hij kiest dan ook doelbe wust voor een demokratisch pluralistisch en veelzijdig sportbeleid, ledereen moet immers de kans krijgen om zich onder een zelfgekozen vorm sportief te engageren. De sport dient bovendien be schouwd als een openbare dienstverlening. Sint-Niklaas, prijs van de Sportverdienste. Florent De Meyer (77 jaar) met de jongste laureaat. dw Het gemeentelijk sportbeleid zal bijgevolg de promotie van de sport nastreven en ervoor zorgen dat iedereen aan zijn trekken komt. Die dienstverlening moet als evenwaardig bestempeld wor den naast andere sektoren van openbaar nut. BELEIDSINSTRUMENTEN Uiteraard moet men als over heid over de middelen en de instrumenten beschikken om die doelstellingen te verwezen lijken. Men moet in Sint- Niklaas kunnen beschikken over een aangepast ambtelijk apparaat. Opteren voor de volwaardige uitbouw van een gemeente lijke sportdienst met duidelijke en efficiënte taakverdelingen is dus een «must». Een louter administratief be heer van de gemeentelijke in stellingen en akkomodatie kan nog nauwelijks tegemoet ko men aan de vraag naar spor tieve rekreatie en rekreatie- sport. Daarom moet men meer denken in de richting van de animatie van de sportvoorzie- ningen. Er is dus nood aan een afzonderlijk kader een afzon derlijke instantie die kan in staan voor de sportanimatie, voor de sportpromotie. De schepen dacht hierbij aan het creëren van een nieuwe funk- tie: die van polyvalente sport- promotor die rechtstreeks met de sportraad en de sportieve bevolking kan meewerken, deskundig begeleidend, des kundig stimulerend. Een noodzakelijkheid, ging René De Winne verder, opdat via de gemeentelijke sportambtena ren niet te veel energie, goede wil, inzet en toewijding verlo ren zouden gaan in de veelheid van problemen ONDUBBELZINNIGE TAAKVERDELING Bijgevolg moet er een taak verdeling komen die zich op drieërlei vlak uit: de admini stratie die zal instaan voor het financieel- en personeelsbe heer en het administratief be heer van de sportvoorzienin- gen. Op de tweede plaats de infrastruktuur met de materiële Sint-Niklaas. prijs van de Sportverdienste. Aimé Van Osselaer. de ouders van en Nancv Verdut men. en Fons Smet. (ag) verzorging en het veelzijdig en maximaal gebruik van de sportvoorzieningen. Ten derde is er de sportpromotie en de animatie die volgende doel stellingen kan verwezenlijken: de reële noden en behoeften opsporen. een sport- stimulerende én deskundig be geleidende taak vervullen, een advizerende rol uitoefenen met betrekking tot de overheid en het beleid, de sportraad, de klubs, de groeperingen en de individuele sportbeoefenaars. Indien dit kan verwezenlijkt worden, zal men pas kunnen spreken van «sport voor al len», aldus de schepen in zijn besluit. ANDRE GOVAERT Sint-Niklaas, prijs van de Sportverdienste. De gevierden na de uitreiking van de prijzen, (wd)

De Voorpost | 1979 | | pagina 37