KNAP LOKEREN KRIJGT VEL VAN BEER(SCHOT) FEEST IN HET! LOKERSE KAMP ft» .NWr"*9£> IE INTERIEURS CÖWIE CEP CÜDEP RAIFFBSENKAS Ï.U '.LM VU «RtUfcK; Jp OP ZONDAGAVOND Als men zelf aan de leiding staat solstaat liet een waardig tegenstander te hebben om te kunnen gewagen van een togtreffen. Dit was zondag het geval op Daknam waar Beerschot op bezoek kwam. De komst van de Antwerpenaars, vorig jaar nog beker winnaar en dit jaar de nog enige ongeslagen ploeg in eerste nationale stond garantie voor een flinke opkomst Voor de Mannekens werd het evenwel een afgang en een eerste nederlaag waarvan de zware cijfers wel op de maag zullen liggen. Nog vóór rust zette Larsen een dominerend Lokeren op een geruststellende 2-0 voorsprong. Hij scoorde eerst zelf en bereidde het tweede doelpunt voor na een lange solo-ren. Bett en Mommens maakten de karwei af en brachten meteen cijfers op het bord die de illustratie moeten zijn van het Lokers overwicht Met vier goals hielp Lokeren ook mee aan de verbetering van het doelpuntenrekord in eerste nationale. Na deze denderende overwinning— en wat meer zegt —na het getoonde speL dient Lokeren zich nu toch wel aan als mogelijk titelkandidaat ook al spreekt men daar bij de Lokerse leiding vooralsnog niet openlijk over. Lokeren-Beerschot. Tomaszewski grijpt dit keer klemvast in voor Lubanski en Larsen gevaarlijk kunnen worden. md Ijjg'Lokeren-BeerschotGudjohnson was voor Van Gucht een kwade klant, (md) nen in de grote rechthoek, kreeg hij met een afschampend schot de bal niet tussen de pa len. Na de rust een nieuwe taktische opstelling bij Beerschot Mu cher, voordien gekwetst, kwam niet meer uit de keedkamer. Zijn plaats werd ingenomen door Van Abbeny, die op Lu banski speelde, terwijl Beloy op een ontketende Larsen ging spelen. Meteen de gelegenheid voor Wlodek om zich wat meer te tonen. Bij Lokeren bleef, on danks een 2-0 voorsprong, de offensieve opstelling behou den. Verheyen, spelbepalende figuur in het middenveld, ver speelde de bal aan Cools, die Sanon bediende. Een pijlsnelle beweging van de Haïtiaan, maar de bal ging over. René, nu toch al enkele weken met Eigenaardig zicht voor de wed strijd achter het doel. De paarswitte tinten van de Beer schotspionkop werden afge wisseld met helrode kleuren. Bij nader toezicht bleek het te gaan om politiemensen in re genjassen die door een kordaat optreden een einde konden maken aan beginnende scher mutselingen van enkele provo cerende en dronken Beerschot-supporters. Zij ble ven overigens gans de wed strijd door ter plaatse en kon den alzo door hun preventief optreden verder vandalisme vermijden. De wedstrijd was slechts één minuut oud toen een tweede overtreding diende gefloten tegen Van Gucht. Bij Lokeren viel onmiddellijk de verras sende taktische opstelling op. Er werd met slechts drie verde digers gespeeld en Soms ging van in het middenveld mee in het offensief. Bett werd belast met de bewa king van Lozano en Bob Dalving nam Sanon voor zijn rekening. .-«Eerste gevaar voor het Beer- schotdoel nadat De Weerdt met een fantasietussenkomst de bal niet onder kontrole kreeg en Dardenne met een harde knal overschoot. Even later een prachtvoorzet. van Mommens op Lubanski die evenwel stevig in de qreep zat van Beloy. Wlo dek zou overigens de eerste helft weinig kunnen loskomen door de stugge maar faire dek king van deze jonge verdediger. Aan de andere kant hetzelfde scenario. Daar was Dalving de bewaker en Sanon de gevi seerde. Niet erg spektakelbe- vorderend, maar zo te zien wel efficiënt. Bij Beerschot veel la teraal voetbal met een overal te vinden Julien Cools. Hij is zoals de goede wijn. Hij verbetert nog met ouder te worden. Zijn zwoegwerk kreeg evenwel geen verlengstuk bij twee eenzame spitsen. Bett hield Lozano uit de wedstrijd. De Belgische Spanjaard, uitstekend voetbal lerals hij er zin in heeft, vond in de Schot een stevig opponent. Het technisch vernuft haalde het dit keer niet, dit als beste bewijs van de verdienste van een hardwerkende en goed tac kelende Bett. Op het kwartier een schot van Larsen op To maszewski die de bal onvol doende stopte. Beloy onder nam nog een poging om de bal van de doellijn te halen, maar tevergeefs. Hij schoot de bal verder tegen de touwen (1-0). Aan de overzijde appelleerde men van Beerschotzijde voor een penalty. Sanon werd in de grote rechthoek gestopt door De Schrijver, hij liet zich klas siek vallen maar daar trapte Van Langenhove niet in en beduidde gevaarlijk met het hoofd. Loke ren was nu heer en meester. In de 64" minuut een hoekschop van Verheyen, Larsen veerde boven iedereen uit maar zijn kopbal sloeg te pletter tegen de dwarsligger. Gudjohnsen werd ingehaald voor Dardenne, die onder applaus het veld verliet. Deze aanmoediging was een sportief gebaar voor Guy, wiens aanpassing wat moeilijk verloopt. De laatste tijd is er nog al wat te doen geweest om de scheids rechters met als uitschieter de geel-rode leiding van Muro. Zondag verdiende Van Langen hove evenwel op het scheids rechterblad de vermelding «zeer goed». Hij was attent en ondanks een lachertje boe zemde hij toch ontzag in. Hij floot zich in de kijker, dit keer niet in de negatieve. Lubanski opnieuw geel. Een eerder lichte fout op de Pool deed Van Lan genhove naar zijn bovenzak grijpen. Mare betaalt de tol van zijn reputatie. Het mooiste doelpunt van de namiddag kwam via Lubanski, die een pass van Gudjohnsen met een prachtdeviatie deed afwijken. Uitbundige vreugde bij Wlodek, die zijn vriend en landgenoot had verslagen. Van korte duur evenwel want de grensrechter stond met opgeheven vlag, een naar onze mening vermeend buitenspel, te signaleren. Het doelpunt werd afgekeurd. Even later maakte dezelfde grens rechter nog een babbeltje met Van Langenhove om te melden dat Larsen het op zijn vlag had gemunt en het toch niet de Deenmaar wel hij was die zich van dit attribuut moest bedie nen. Larsen werd er bijgeroe- De ploegen: SC Lokeren: Hoogenboom, Verbruggen, De Schrijver, Dal ving, Verheyen, Somers, Lu banski, Mommens, Dardenne, Bett, Larsen. Beerschot: Tomaszewski, Be loy, De Weerdt, Van Gucht, Cools, Coninx, Lozano, Mu- cher, Gzil, Sanon, Rylant. Scheidsrechter: Van Lan genhove Toeschouwers: 28.000 Vervangingen: 46' Mucher vervangen Van Abbeny 74' Dardenne vervangen Gudjohnson Doelpunten: 15' Larsen (1-0) 27' Somers (2-0) 80' Bett (3-0) 89' Mommens (4-0) Gele kaarten: Van Gucl Verbruggen. Robert COREMJ ik dat De Schrijver de bal speelde. Tien minuten na zijn eerste tref fer onderschepte Larsen de bal op eigen helft en stevende met een solo-ren op Tomaszewski af. De Antwerpse verdediging plooide terug. Enerzijds man dekking en anderzijds gebrek aan organisatie bracht mee dat niemand de Deen aanviel. Hij schoot op Tomek die afweerde in de voeten van de gevolgde Somers. Hij stond klaar om in te tikken (2-0). Ook Beerschot kwam dicht bij een doelpunt. Op het halfuur trok De Weerdt na een vrijschop hoog voor. Gzil plaatste er zijn hoofd on der ledereen was verslagen, maar de verste paal bracht red ding voor Lokeren. Allicht zou een tegendoelpunt een ander beeld hebben gebracht. Nu bleef Lokeren rustig domine ren. Was Beerschot, dat noch tans gemotiveerd in het veld was getreden, nu zo zwak of was Lokeren zo sterk? In de 40* minuut een randgeval van bui tenspel, maar Larsen ging dit keer niet in volle snelheid door. De Beerschotverdediging kon terugkomen, opnieuw een af weer van Tomek tot bij Lu banski, die vanuit een moeilijke positie het zijnet trof. Beerschot was evenwel niet he lemaal ongevaarlijk geweest. Zo verspeelde Sanon een enorme kans, alleen versche- Lokeren-BeerschotLubanski mistTomek al evenzeer en Larsen wordt sterk gehinderd. Beloy zal tenslotte zijn kamp kunnen ontruimen, (md) last van een aanslepende lies kwetsuur, bleef als een waardig aanvoerder zijn ploeg dirige ren. Achteraan vertolkte De Schrijver een opvallende partij. Hij blijft de goede prestaties aaneenrijgen en moet momen teel toch wel aanzien worden als één der beste Belgische stoppers. In de 35# minuut was Larsen, ja opnieuw hij, dicht bij een derde doelpunt. Een num mertje in de grote rechthoek verraste iedereen maar een voorzet of schot kwam er niet meer uit. Ook Dardenne, dit keer goede wedstrijd, was nog kwam, nu zonder stugge man dekking, meer opzetten dan de eerste helft. Zo in de 776 mi nuut een laterale pass naar Verheyen die Cools ter plaatse liet en Larsen bediende. Deze kopte naast. Kort daarop een ver schot van Bett. Een slip pertje van Tomaszewski en tot iedereens verbazing glipt de bal door de handen van de Poolse internationaal (3-0). Tomek moet gemeend hebben Bett zijn eerste kompetitiedoelpuntte la ten scoren als beloning voor zijn sterke prestatie. Verbrug gen, erg goed tegen Gzil, kreeg pen en kwam er met een uit brander vanaf. Zij die de ver keerschaos wilden voor zijn of als eerste een pint wilden be machtigen zouden het vierde Lokers doelpunt missen. Net vóór inrukken trok Verheyen de bal voor tot bij Mommens die in de vlucht de bal voorbij Tomas zewski trapte (4-0). Een staaltje van pure klasse. Hiermee werd de sterke individuele en kollek- tieve verrichting van Lokeren afgesloten. Het Beerschot beertje huilde zacht. Imkeren-BeerschotLubanski moest niet meer springen. De andere Poolse reus Tomek, heeft de Lokeren-BeerschotEen voetbalballet met acht ogen die naar de bal zoeken. Alleen Beloy heeft bal te pakken, (md) meer aandacht voor Wlodek Lubanski's hoofd, (md) Na afloop uiteraard tevredenheid over het behaalde resul-l taat in de Lokerse kleedkamer. Blijkbaar zat de vroegerej kritiek hen hoog als zouden zij te behoudend en te voorzich tig spelen. Uibain Haesaert: «Wij wilden door de taktische wijzigini achteraan de Beerschot-verdediging onmiddellijk onde druk zetten. Beerschot haalde wel veel punten op verplaat sing, maar bij nader toezien waren het over het algemeer toch zwakkere tegenstanders. Wij moesten aanvallend iet! bewijzen voor onze supporters. Een taktische zet is evenwel maar één aspekt, het zijn vooral de uitvoerders die vanj belang zijn en zij hebben het vandaag stuk voor stuk waar gemaakt. Stel je mijn tevredenheid voor als ik eraan denl dat ik morgen acht uur les geef onder de lichten van hr Beerschotstadion.» Jozef Vacenovsky: «Het is voor ons een fantastische wed strijd geworden. Door de offensieve taktiek heeft Beerschot zijn draai niet kunnen vinden en zijn ze hun moed kwijtge raakt. Wat mij vooral deugd doet is onze sterke prestatie zowel op kollektief, disciplinair als kameraadschappelijk vlak. Met 18 punten uit 11 wedstrijden gaat het ons echt voor de wind.» Rony Somers: «Mijn offensieve opstelling is een meevaller geworden. Dit werd voorafgaandelijk besproken met Bob Dalving. Hij koos de bewaking van Sanon, waardoor ik in een vrije en offensieve rol mocht optreden. Hopelijk gaat mijn aanslepende kwetsuur me geen parten spelen.» Mare Verbruggen: «Ik heb vandaag nog twee keer moeten testen met Vacenovsky, omdat ik afgelopen week sukkelde met een verrekking in de dij. Buiten wat stijve spieren viel itt het allemaal wel mee. Toch spijtig dat ik weer geel kreeg. Het zijn reeds drie punten voor een volgende schorsing, want ik moet tegen Standard al laten verstek gaan voor vroeger opgelopen kaarten Aloïs De Rijcker: «Ik geloof dat we hier vandaag de sterktef" van het huidige Lokeren hebben getoond. Het is publicitair "f* een goeie zaak geweest, iedereen is toch wel tevreden naar huis gegaan.» In het andere kamp zat men er een beetje verveeld bij. Novak, overgegaan van Lokeren naar Beerschot, leek wellitje één van de meest aangeslagenen. Een eerste nederlaag met is zo zware cijfers en dan nog tegen zijn gewezen klub. De Tsjech, bijgenaamd «de minzame», was evenwel sportief genoeg om toe te geven dat de Lokerse overwinning on aanvechtbaar was. Ladislav Novak: «Zowel kollektief als individueel speelden zij beter dan wij, bovendien maakten wij nog zware dek- kingsfouten. Dit Lokeren speelt sterker dan in de tijd dat ik hier was. Vooral Larsen, Bett en Verbruggen zijn uitge groeid tot zeer sterke elementen. Wij konden in de tweede helft, door het uitvallen van Mucher, niet offensief genoeg meer voor de dag komen. Wij wisten wel dat onze eerste tne nederlaag er eens moest komen, wij zijn hier vandaagjai gestuit op een sterk Lokeren.» K< hai OPGELET! De uitwedstrijd van Lokeren op Winters' lag gaat door op zondag 4 november om 19 uur. Jj Winterslag moet immers een bekerwedstrijd af werken op Allerheiligen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 44