AALST KRIJGT AANTAL NIEUWE SPORTCEN KERKHOVEN AAN KONCENTRATIE TOE OSBROEKSTADION KRIJGT NIEUWE ATLETIEKPISTE SCHEPEN HOOGHUYS WERKT IN STILTE STREEKNIEUWS Aalst 6 - 2-11-1979 - De Voorpost Het welbekende Osbroek-sportkompleks is zowat het enige wat Graot-Aalst op dit vlak bezit Tijdens de rondrit met'de BSP-Aabt verleden zaterdag vernam de pers dat ook andere dergelijke koapieksen in de toekomst gepland zijn. Zo wordt op dit ogeaMik volop gewerkt aan de noodzakelijke onteige- ningen voor een quasi identiek sport- en rekreatiegeheel aan tabij het Aalsterse vliegplein, terwijl er ook i bestaan om de wijk Schaarbeek en in de deel- s Ifiemrerkerken soortgelijke sportakkomodatie uit te 400 meter gebracht. Supple mentair wordt dan nog een nieuwe hoogspringstand, een discuswerpstand, een steeple- bak en een nieuwe aanlooppiste voor het verspringen aange bracht. Op de volgende ge meenteraadszitting eind okto ber zullen de raadsleden zich dienen uit te spreken over de materie waarin de nieuwe atle- tiekpiste zal aangelegd worden. Zo heeft men de keuze tussen enerzijds Tartan, waarvan de kostprijs op 25 miljoen geschat wordt en een andere goedko pere materie, die toch nog zo wat 20 miljoen fr. zal kosten. Hierbij dient eerlijkheidshalve wel vermeld dat hier subsidië ringsmogelijkheden van de staat bestaan. Enigszins verwonderlijk was dan weer dat de heer Monsieur meldde dat het atletiekkom- pleks enkel kon gebruikt wor den door de Atletiekklub van Eendracht Aalst. Individueel kan men er op dit ogenblik geen gebruik van maken. Daar waar het Osbroekkom- pleks nu reeds door heel wat kenners als één van de gezellig ste sportcentra van het Vlaamse land genoemd wordt, zal dit in de toekomst na het aanbrengen van de supplemen taire akkomodaties ook tot één van de meest volledige van het land uitgroeien. De stad Aalst bezit op dit ogen blik 6 voetbalterreinen, waar van er drie alleen reeds in de Osbroek liggen. Verder wordt nog één terrein afgehuurd dat gelegen is te Gijzegem. Op dit ogenblik zijn deze ter reinen onvoldoende in aantal om aan de enorme vraag te beantwoorden, en het is steeds een hele heksentoer om alle sportJdubs en -verbonden aan hun trekken te laten komen. Men mag immers niet vergeten dat deze voetbalterreinen zeer intens gebruikt worden voor alle mogelijke en onmogelijke tomooien. Om aan de enorme vraag te kunnen voldoen, wordt op korte termijn een uitbreiding van het Osbroekssportkom- pleks met twee nieuwe voetbal velden voorzien. Deze terreinen zullen rechts van de bestaande Parkdreef aangelegd worden, en zijn reeds duidelijk zichtbaar door de nivelleringswerken die uitgevoerd werden. Volgens schepen van de Sport Eddy Monsieur mededeelde, zullen deze nieuwe voetbalvelden speelklaar zijn tegen begin sep tember 1980. Verdere uitbrei ding van de sportakkomodaties wordt aan die zijde van de Parkdreef niet voorzien, mede omdat men, na samenspraak met de geïnteresseerde leefmi lieuvereniging Werkgroep Bomen-Park-Osbroek tot geen verdere aantasting van het na tuurgebied wenst te komen. Waar nu reeds voetbalvelden bestaan, worden, indien alles naar wens verloopt drie nieuwe tennisvelden aangelegd. Hier van wordt ook volgend jaar werk gemaakt want, aldus schepen Monsieur, ook hier is de nood zeer groot. Deze ter reinen worden immers enkel ter beschikking gesteld van inwo ners, die zonder aangesloten te zijn bij een klub hun gelief koosde sport willen beoefenen Of dit alles niet voldoende is wordt binnenkort ook gestart met de heraanleg van de atle- tiekpiste. Deze zal zoals nu blij ven bestaan uit 7 banen, maar de lengte van de piste wordt op ZANDBERG In navolging met wat nu reeds in de Osbroek bestaat wenst schepen Monsieur in de nabije toekomst een identiek sport centrum op te bouwen aan de Zandberg langsheen de Affli- gemdreef. Op dit ogenblik be schikt men er slechts over een nieuwe moderne kantine en over één voetbalveld. Zodra echter de noodzakelijke grond- verwervingen zullen gereali seerd zijn, waartoe de gemeen teraad reeds besloot, wenst het stadsbestuur zo vlug mogelijk over te gaan tot de aanleg van twee supplementaire voetbal velden. Aansluitend wordt hier ook een leugdcamping uitgebouwd. Volgens schepen Monsieur werd de inplanting van deze camping licht gewijzigd, on dermeer omdat het Aalsterse vliegplein verder behouden blijft. Zoals de plannen er nu voor staan, zal de jeugdcamping be staan uit twee paviljoenen die ter beschikking zullen gesteld worden van allerlei jeugdver enigingen. Naast deze paviljoe nen wordt ook de mogelijkheid voorzien om tenten op te trek ken, zodat ook doorgangkam- peerders op de Zandberg aan hun trekken kunnen komen. Positief is dan weer dat voor de oprichting van deze kamping een subsidiëring voorzien is van 50 procent door het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme. SCHAARBEEK Na de twee bovenvermelde cen tra wordt ook een nieuw sport- kompleks gepland in de omge ving van de Biekorfstraat en de Ledebaan, op de wijk Schaar beek. Hierbij zou ondermeer het domein De Mot ingescha keld worden. Dit kompleks zou dan meteen kunnen gekombi- neerd worden met het Rijks- sportcentrum, dat gepland is aan de Cesar Haeltermanstraat. Dit sportcentrum wordt on dermeer gebouwd voor de zo genaamde sporthumaniora, die op dit ogenblik in het Koninklijk Ateneum van Aalst bestaat. NIEUWERKERKEN Dat ook de deelgemeenten in het beleid van schepen Mon sieur niet vergeten worden is een feit. Aldus beschikt men reeds over een belangrijke sportakkomodatie in het re- kreatiecentrum te Gijzegem. Deze zal er in de toekomst nog verder uitgebouwd worden en gemoderniseerd. Tijdens de rondrit kon de pers ook kennis maken met de ter reinen op een oud stort in Nieuwerkerken, waar ook een groot kompleks gepland is. Deze terreinen zijn gelegen in de direkte omgeving van het voetbalveld van Eendracht Nieuwerkerken. Op dit ogenblik beschikt de stad Aalst er slechts over een tennisplein. Het was de oud-burgemeester van Nieuwerkerken, die hier de deskundige uitleg verschafte. De eerste plannen dateren im mers nog van vóór de fusie met Aalst. Naast het bestaande ten nisplein, dat indertijd aange legd werd door Spanjaarden en dat slechts een 300.000 fr. kostte, was het de bedoeling een volleybalterrein, een bas ketplein en een kaatsplein op te richten. Zover is men echter nooit gekomen. Op dit ogenblik worden de terreinen immers enkel gebruikt als parkeerplaats voor de bezoekers van Een dracht Nieuwerkerken, en als leermogelijkheid voor rijscho len. Reeds in 1973 werd er door de toenmalige gemeente Nieuwer kerken ook een nieuwe spor- thalle gepland. Deze sporthalle zou gedeeltelijk op OCMW- grond kunnen opgericht wor den. Het dossier voor deze sporthalle was kort vóór de fu sie reeds helemaal klaar, maar om reden dat het sindsdien verdween dient het huidige stadsbestuur opnieuw van nul te starten. In 1975 heeft Nieuwerkerken dan een ultieme poging gedaan om toch nog een nieuwe spor thal op te richten in de gekende zaal Las Vegas, die in die pe riode te koop gesteld werd voor de prijs van 3 miljoen. Mits de nodige aanpassingswerken zoals het optrekken van het dak, kon deze zaal, die reeds over heel wat akkomodatie be schikte (zoals sanitair) vlug uit gebouwd geweest zijn tot een sporthal. Daar de gemeente Nieuwerkerken echter te laat over de nodige toestemming tot aankoop van de Las Vegas beschikte, is van de plannen nooit iets terechtgekomen. «Dat is nu éénmaal politiek en administratie» zo zei schepen Hooghuys gevat. HERDERSEM Aan de andere kant van de stad ligt de gemeente Herdersem. In deze deelgemeente beschikt men in feite over geen echt dorpsplein, vermits het cen trum doormidden gesneden wordt door de weg Aalst- Wieze-Lebbeke. Om dit gebrek aan een echt dorpsplein op te vangen, wenst het stadsbe- stuur een alternatief uit te bou wen in de sociale woonwijk Harding. Hier zou naast de noodzakelijke groenaanleg een kaatsplein en een basketballter rein aangelegd worden. Ook de jeugdigen wenst men er aan zijn trekken te laten komen. Ook deze gemeente zal aldus Hier worden in de toekomst 2 voetbalterreinen aangelegd. (Hugo) over de zo noodzakelijke stede lijke sportakkomodatie be schikken. BESLUIT Tijdens de rondrit met de BSP hebben wij kunnen ervaren hoe in Groot-Aalst traag maar zeker de stedelijke sportinfrastruk- tuur uitgebouwd wordt. In tegenstelling met Openbare Werken is het beleid terzake van schepen voor de Jeugd en de Sport Eddie Monsieur niet zo spektakulair, maar daarom niet minder efficiënt. Het bleek ech ter dat er op het sportvlak in de nabije toekomst nog heel wat plannen zullen uitgevoerd wor den. Op dit ogenblik is het be slist nog te vroeg om een defini tief bilan op te maken, maar wij denken dat ook op het vlak van de sport heel vlug zal blijken dat de fusie van Groot-Aalst nog niet zo een slechte operatie was. VEHE De wijzigingen zijn reeds gepland voor de atletiekpiste. (Hugo) Nog steeds wordt door de bevolking, vooral in de deelgemeen ten, kritiek geuit op de fusie van Groot-Aalst Bijna iedereen is het er wel over eens dat de fusie positieve gevolgen gehad heeft voor de aanleg en het onderhoud van de kerkhoven. BSP-schepen voor de burgerlijke stand Edgard Hooghuys, die verantwoordelijk is voor het beleid terzake, was dan ook niet weinig fier een aantal verwezenlijkingen aan de pers te kun nen voorstellen. De tot n toe ongebruikte verlichtingspalen geraken maar niet geplaatst Deze palen werden aangekoekt door Nieuwerkerken, op dit ogenblik in 2* provinciale spelende. (Hugo) Schepen Hooghuys leidde de rondgang op het kerkhof. (Hugo) Het vroegere stort te Nieuwerkerken nu uitgebouwd tot een nieuw rekreatieoord. (Hugo) Het eerste kerkhof dat aldus af gelopen zaterdag bezocht werd, was dit van de deelge meente Erembodegem. Zoals overal elders werd ook hier bij zondere aandacht geschonken aan de aanleg en het afboorden van de paden tussen de ver schillende graven. Met eigen personeel, en ter- zelfdertijd ook met een mini mum aan kosten, werd op dit kerkhof een groot aantal graf kelders gebouwd. Ook het nieuwe columbarium met de ernaast liggende strooiweide werd in eigen beheer opgericht. Interessant om te weten is het feit dat dit columbarium werd opgericht in arduin, die afkom stig is van oude grafzerken. Ook voor het bouwen van de nissen werd hiervan gebruik gemaakt. Nieuw is ook dat aan dit columbarium een aantal tre den gemaakt werden, waar de kransen en bloemen voor de overledenen kunnen opgelegd worden. Een mooier voorbeeld van recyclage kan men zich moeilijk voorstellen. Ook de aanplantingen werden op het kerkhof met vergeten, want zoals overal elders wenst schepen Hooghuys alle kerk hoven een parkallure te geven. «Het is opvallend hoe druk de kerkhoven bezocht worden,» aldus de heer Hooghuys. Ten gerieve van deze talrijke bezoe kers heeft de stad Aalst ook ge zorgd voor rustbanken, terwijl men op langere termijn ook wenst te zorgen voor het on ontbeerlijke sanitair. Deze sani taire installaties zouden dan gekombineerd worden met een soort rustkamer, waar mensen in geval van ongesteldheid, tot rust kunnen komen. In Erem bodegem wenst men een der gelijk gebouw op te richten juist naast de ingang van het kerk hof, zodat men mits een over brugging naar het bestaande gebouw een plaats kan kreëren waar de begroeting van de fami lie uit regen en wind kan plaats grijpen. Wat de nieuwe aanplantingen betreft, was schepen Hoog huys van mening dat de conife ren (sparretjes) die aange bracht werden rond het Erem- bodegems kerkhof toch ook reeds als een streekgebonden aanplanting kunnen be schouwd worden. Deze spar retjes vindt men volgens hem reeds op alle mogelijke en on mogelijke plaatsen, terwijl zij het voordeel hebben van zeer vlug tot een dichte groene haag uit te groeien. Dit is volgens hem met het geval met bv. een beukenhaag, die slechts zeer langzaam groeit. Ook in de deelgemeente Nieu werkerken kreeg de pers de ge legenheid om het nieuw co lumbarium te bezoeken. In dit verband deelde de schepen voor burgerlijke stand mede dat de nieuwe interkommunale die op provinciaal niveau opgericht werd en waarover wij het reeds meermaals hadden in dit week blad zopas besliste een nieuwe verbrandingsoven op te richten op het kerkhof van de gemeente Drongen bij Gent. In een eerste faze zou dit crematorium ter beschikking gesteld worden van de inwoners van de provin cies Oost- en West- Vlaanderen. Zoals de zaken er nu voorstaan, hoopt men met de bouw van de verbrandings oven klaar te zijn in 1982. De ontwerper voor de bouw ervan werd trouwens reeds aange duid. Op dit ogenblik beschikt ons land reeds over twee derge lijke krematoria, met name één te Ukkel en één te Robertmont (bij Luik) terwijl er twee nieuwe, één te Antwerpen en één te Namen in opbouw zijn. Een probleem hierbij is dat vol gens de bestaande wetgeving een krematorium steeds op een kerkhof moet gebouwd wor den. Deze krematoria zijn noodzake lijk omdat men in Aalst, zoals overal elders, te kampen heeft met plaatsgebrek. NIEUWE KERKHOVEN Bij het bezoek aan het kerkhof van Nieuwerkerken kon men zich duidelijk een idee vormen van het nijpend plaatsgebrek. Hier heeft men nog nauwelijks de plaats om te begraven, ter wijl er in Erembodegem slechts een tweetal jaren op de huidige manier kan verder gewerkt worden. Het was dan ook noodzakelijk dat schepen Hooghuys naar andere oplossingen uitzag. Al dus wenst hij, onmiddellijk aansluitend bij het bestaande kerkhof, een belangrijke uit breiding in Nieuwerkerken te realiseren. In dit verband werd door de stad Aalst een optie genomen van 15 ha grond. In de begro ting werd hiervoor een bedrag Eveneens te Nieuwerkerken een pas nieuw aangebouwde kolombarium. (Hugo) voorzien van 8 miljoen frank, wat vergeleken met de stad Sint-Niklaas, waar een nieuw werkhof aangelegd werd van ongeveer 30 hektaren en waar voor 100 miljoen voorzien werd, een peulschil is. Dat het voorziene bedrag on voldoende zal zijn, moge reeds blijken uit het feit dat een eerste onteigening van zowat 64 aren reeds 1,2 miljoen zal kosten. Om het nieuw kerkhof te Nieu werkerken te realiseren, zal het volgens de heer Hooghuys noodzakelijk zijn een Bijzonder Plan van Aanleg op te maken, dit om later tot onteigening van de noodzakelijke gronden te kunnen overgaan. Hierbij voor ziet de schepen reeds enige tegenkanting van de landbou wers, die de aanpalende gron den op dit ogenblik uitbaten. Op deze begraafplaats zouden de inwoners van de gemeenten Nieuwerkerken, Erembodegem en een belangrijk deel van Aalst in de toekomst begraven wor den. Een deel van de kleine Aalsterse bevolking zou kunnen begraven worden op de be graafplaats van Hofstade, waar een belangrijke uitbreiding ge realiseerd werd. Ook in de deelgemeente Moorsel bestaat nog de mogelijkheid om aan uitbreiding te doen. Voor an dere deelgemeenten zoals Gij zegem, en Baardegem schijnen in de nabije toekomst minder problemen te zijn. Belangrijk om signaleren is te vens dat het in de bedoeling ligt van de schepen van de burger lijke stand om voor de nieuwe kerkhoven een reglement te la ten goedkeuren, waardoor er een zekere eenvormigheid in de graven zelf za|^ gerealiseerd worden. Aldus zou de hoogte van de graven beperkt worden tot 80 centimeter, terwijl er zelfs reeds aan gedacht werd om enkel nog vlakke grafstenen toe te laten. «Maar dit zal be slist op heftig verzet stuiten van de grafmakers,» aldus de schepen. Alleszins maakte de rondrit met de BSP duidelijk, dat deze pari dank zij schepen Hooghuys haar eigen stempel op het kert ro< hovenbeleid doorgedrukt heeft Cf Wat er sinds de fusie reeds ge ,e( realiseerd werd, weet de bevol (0, king beslist te waarderen. V0«c TENTOONSTELLING André De Paepe stelt zijn werken tentoon in 't Apostelken Mijlbceksesr dit van 26 okt. tot 7 nov. Elke dag vrij toegankelijk van 10 tot 20lJaj Donderdag gesloten. |8\ ile Het stedelijk Feestkomitee zal ter gelegenheid van de prijsuitreiking ai de Karnavalgroepen die deelnamen aan de Karnavalstoet 1980, op 1 febr. 1980 overgaan tot de toewijziging aan de laagstbiedende vi volgende levering: versiering van de Kcizcrshallen met doeken inschrijvingsformulier is gratis te bekomen op het Sekretariaat van h 9'0 stedelijk feestkomitee Stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst. Tel. 21.57.3 De post 210. De offertes moeten ten laatste tegen 30 november '79 onder dubbi gj gesloten omslag bij ter post aangetekende zending worden ingediend SINT-MAARTENSFEEST Te 13.30 u. zal Sint-Maarten aankomen in het station van Aalst. Vil dp Stationsstraat, Kattestraat, Lange Zoutstraat, Korte Zoutstraat en H 'en Keizerlijk Plein zal Sint-Maarten zich begeven naar de Jeugdinfc in de Keizershallen en er aan alle kinderen tot en met 8 jaar verrassingAa uitdelen! Vanaf 14 u. in aanwezigheid van de Sint in de Keizershalfc Br totaalspektakel Fantasialand en speelgoedmilbeurs waaraan alle kindt ren kunnen deelnemen Weten jullie dat je naar de Sint een brief ka ga schrijven? Aan de poort van het stadhuis staat een Hemelpostbus. jullie brieven worden rechtstreeks aan de Sint overgemaakt. PRINSENVERKIEZING TOEWIJZING LEVERINGEN Het stedelijk feestkomitee van Aalst zal, ter gelegenheid van de Pritjter senverkiezing op zat. 26 jan. '80 overgaan tot de toewijzing aan 4 ten laagstgebiedende van volgende leveringen: versiering met doeken van de Keizershallen verhuren plaatsen en bedienen van een geluidsinstallatie in de Kd zershallen Aan de hoogstbiedende: een standplaats in de Keizershallen voor de verkoop van belegd broodjes hotdogs en koffie. Inlichtingen: sekretariaat Stedelijk Feestkomitee Stadhuis. Grote Mat 3, Aalst. Tel. 21.57.51 toestel 210. De offertes moeten voor 30 in tweevoud onder gesloten omslag bij ter post aangetekende bril worden ingediend op het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomit# tl

De Voorpost | 1979 | | pagina 6