lede kort erpe.mere Parkeerplaatsen voor gehandikapten VOLTREFFE Boekenbeurs in St.-Maarteninstituut te Lede KTIE «IS UW WAGEN WINTERKLAAR?» WERD NAAR NEIGEMBOS IN HERFSTTOOI KUNST- EN ANTIEKBEURS 60-JARIG HUWELIJKSJUBILEUM TE MERE [URGERLUKE STAND GROOT-LEDE m De Voorpost-9-11-1979- 17 —Geboorten den Bossche Leen, dochter izoeétf André en van Van de Velde trutn l,c0'e Van ^en Steen Chris, zoon ii- ,n William en van Roels Ma- f jinne; Moerenhout An, dochter 1 ian Roland en van Van Caelen- ;r 311 Kfghe Bérénice; Weyns Gert, andij van Hans en van Marius :arnj (jnc-Christine; De Pauw Mieke, xhier van Marc en van Schol- Godelieve; De Pus Claudia, aktj Schier van Alois en van Van [juk Bérénice; Vermeulen r jaJra, dochter van Marcel en van |T7 k Smet Martine; Mortier Anne- is. dochter van Guido en van Sols Lea; Scheirlinck Tineke. 5ros ochter van Hervé en van De Smet iodelieve; Putteman Nele, doch ter van Johan en van De Smet Magda; De Moor Stefan, zoon van Hubert en van Van Puyenbroeck Clara; De Vreese Ann, dochter van Hubert en van Dubois Yo- lande; Baeyens Steven, zoon van Rudi en van De Vlaeminck Be- rnice; De Coninck Kathleen, doch ter van Paul en van Lampens Mar- geritte; Lievens David, zoon van Gustaaf en van Van der Snickt Lutgarde. OVERLUDENS Van Hauwe Kamiel, Lemmen Jo seph en Vermeire Camilla uit Lede; De Deyn Remisius uit Lede-Impe; De Smet Franciscus, Van der Spiegel Seraphine en Lib- brecht Albinus, allen uit Lede; Bayens Marie uit Lede-Wanzele; Bogaert Philomena en De Wulf Cesarinne, beide uit Lede; Staels Hendrika uit Denderleeuw- Iddergem; Lievens Maria uit Lede; Van Praet Augusta uit Wemmei; Standaert Zenobia en De Vidts Augusta uit Lede. HUWELIJKEN Segers Jean-Pierre en Veldeman Nicole; Margullier Michel en Lie vens Martine; Huylebroeck Ro land en Bosman Greta; Verhof- stadt Johnny en Verleyen Maria. Op het Leedse Dorpsplein en op de verschillende dor pen van de deelgemeenten, zijn een aantal parkeer plaatsen voorzien voor de gehandikapten. Deze plaat sen zijn gemerkt meteen blauw bord, waarop een witte rolstoel is afgebeeld. De boekenbeurs ingericht door de oud-leerlingenbond van het Sint-Maarteninstituut kende slechts een matig sukses. Waar moeten de redenen hiervoor gezocht worden? (Rik) Het Schepenkollege vraagt aan de autobestuurders bij zondere aandacht te schenken aan deze borden en niet te parkeren op de voor gehandikapten voor ziene plaatsen. Zij mogen alleen gebruikt worden door personen die in het bezit zijn van een speciale parkeer- kaart voor gehandikapten. Deze gele kaart, dient steeds aan de voorruit van de auto's geplaatst te wor den en zeker bij het inne men van een voorbehouden Alle andere autobestuur ders, die onrechtmatig par keren op een voorbehou den plaats, stellen zich bloot aan een proces-verbaal, zoals te Lede reeds veel vuldig gebeurde. Voor de gehandikapten wordt de zaak veel eenvoudiger, wat wel de bedoeling is. De speciale parkeerkaart ver vangt overal de gewone parkeerschijf, wat dus vele faciliteiten geeft aan de houders van een gele kaart. Hoe kan men dergelijke kaart bekomen? De personen met een blij vende invaliditeit van min stens zestig procent en deze met een blijvende in validiteit van ten minste 50% aan de onderste le dematen kunnen dergelijke kaart aanvragen, ook als de gehandikapte zelf de auto niet bestuurt. De kaart mag echter alleen gebruikt wor den als de titularis vervoerd wordt in het voertuig dat ge parkeerd wordt of indien hij het zelf bestuurt. De nieuwe parkeerkaart is te verkrijgen bij aangete kend schrijven, waarbij een geneeskundig getuigschrift moet gevoegd worden, bij het Ministerie van Finan ciën, Administratie der pen sioenen, Jan Jacobsplein 10 te 1000 Brussel. Voor de burgerlijke oorlogsinvaliden is het nodig een aanvraag te doen bij het Ministerie van Volksgezondheid en Gezin, Administratie der Oorlogs slachtoffers, Luchtvaart square 31 te 1070 Brussel. Andere belanghebbenden kunnen terecht bij het Rijks- fonds voor Sociale Reclas- int: Zaterdag 27 oktober, meer dan honderd wagens kwamen opdagen voor de aktie: «Is uw wagen winterklaar?» op het Erpse dorpsplein. Deze kontrole werd ingericht door de VTB-VAB afdeling Mere, In samenwerking met enkele gekende firma's m autoonderdelen, de plaatselijke garage's, het meentebestuur en de politie. De technische dienst uitgevoerd door politle- 1 v*liad echt de handen vol, agent Mr. Verlackt van Mde schokdempers wer- Mere. 1 v4den op mechanische wij- uitgetest, het CO-ge- Aangezien de helft van halteen de afstelling van de wagens wettelijk niet motor werden gron- in orde waren, was deze nagegaan. Nadien kontrole echt noodzake- het de beurt aan de lijk, en zal ze heel wat afstelling van de lichten, mensen moeilijkheden kontrole van de olie, besparen gedurende de het koelwater en de ban- winter, den. Dit alles bewijst alleen maar hoe grondig Voor de aanschuivers VTB-VAB deze kon- (dat waren er heelwat!) I trole heeft voorbereid. Ook werd er aandacht besteed aan de wette lijke attributen die nóód- gelijk zijn in een wa- jen.zoals de gordels, iet verbandkistje, de ge vaarsdriehoek enz. Dit werd met nauwgezetheid was er gelegenheid om op het Dorpsplein de knap ineengestoken bus van autocrosser Pros Van den Ëeckhaut (alias «de vliegende bakker») te bewonderenvooraan stuurhut, zitplaats keu ken en slaapgelegen heid, achteraan ruimte voor de crosswagen. De belangstelling vaoor de aktie «Is uw wagen winterklaar» was zo groot dat velen onver- richterzake naar huis moesten terugkeren. Voor de organisatoren -alleszins een voldoende reden om niet alleen het initiatief te hernemen, maar om het ook uit te breiden: dubbel perso neel en gedurende twee dagen. Dat deze afde ling van VTB-VAB bloeit blijkt wel uit hun akti- viteitenkalender met in de onmiddellijke toe komst: 9/11: Noorditaliaanse coctail: voorstelling van toeristisch Noord-ltalië. 8/12: Kaas- en wijn proefavond (inschrijvin gen nog mogelijk) WL Heel wat kostbare stukken werden tentoon gesteld in de Vlaamse Kring. (Rik) Van zaterdag 27 oktober tot en met donderdag 1 november kon men voor de derde maal de Kunst- en Antiekbeurs bezoeken in zaal Claudia, Dorp te Erondegem. Deze tentoonstelling werd georganiseerd door de «Vlaamse Kring» van Erpe-Mere die er hiermee zeker in geslaagd is de belangstelling voor een stukje oude kuituur bij menigeen op te wekken. De tentoonstelling kende trouwens zoals de twee vorige jaren ook nu weer sukses. Het grote deel der tentoongestelde stukken kwam uit privé-verzamelingen, zo konden we er onder andere enkele zeldzame en prachtige stukken bewonderen waaronder een bronzen Moreau, een schilderij van Gaspar de Vrayer (circa 16e-17e eeuw) verder was er nog oud Brussels porselein, heel wat stukken ivoor en meubels uit verschillende stijlperioden. De meeste van de tentoongestelde stukken werden te koop aangeboden andere waren dat terug niet. De keuze van sommige stukken getuigde van een zekere klasse die bij de kunst- en antiekkenners zeker niet onopgemerkt zal voorbijgaan zijn. Een paar aktiviteiten van de Vlaamse Kring in de toekomst zijn o.a. een alternatieve 11-november viering op vrijdag 9 november in Hof ten Daele te Mere en een rondgang van St-Maarten bij de kinderen. E.V.D.M. Het was zaterdag 3 november precies 60 jaar geleden dat Emiel Ottoy en Leontine Jansegers in het huwelijksbootje stapten. Dit heuglijk feit was dan ook een reden om feest te vieren. Emiel heeft de leeftijd bereikt van 87 en Leontine is amper 2 jaar jonger namelijk 85, zij huwden samen te Mere op 5 november 1919. Emiel is nog goed op de been want hij rijdt bijna dagelijks nog per fiets en als men hem vraagt om een kaartje te leggen zit hij de eerste aan tafel en dan mag men zeker geen borrel vergeten want die mag Miel ook nog. Tijdens deze tijdspanne van 60 jaar heeft de familie natuurlijk al heel wat uitbreiding genomen. Emiel en Leontine hebben 5 kinderen die op hun beurt voor 16 kleinkinderen zorgden en deze nog eens voor 21 achterkleinkinderen. Emiel en Leontine zijn dan ook fier op hun omvang-t rijke familie. De jubilarissen werden thuis in de. Nijverheidsstraat door het gebuurtekomitee in de bloeme tjes gezet en mochten ook tal van geschenken in ontvangst nemen waaronder een prachtige tinnen schotel. Ook het gemeentebestuur overhandigde een geschenk aan de jubilarissen. Daarna stapte de ganse familie met vrienden, kennissen en geburen op naar de St-Bavo kerk waar om 17.30 uur een dankmis werd opgedraaen. Vanaf 18.30 uur waren vrienden een gebeuren uitgenodigd op de receptie in het Patronaat voor een lekker hapje en een bijpassend glaasje. De avond werd dan besloten met een eetmaal samen gezellig in familiekring. Wij wensen Emiel en Leontine nog vele jaren samen toe. E.V.D.M. sering van de Mindervali- den, Meiboomstraat 14 te 1000 Brussel. De formulie ren voor de aanvraag kun nen op het gemeentehuis in het bureel 6 bekomen wor den. Op de parkeerkaart staat op de voor- en keerzijde het kenteken door de Raad van Europa aangenomen teken (het zogenaamde toegan kelijkheidskenteken) aan gezien in het besluit ner gens vermeld staat of de voorzijde met naam en ad res, naar buiten gekeerd moetzijn. Daarom mag men het speciale kenteken ook omdraaien en voor de voor ruit leggen, zodat niet ie dereen naam en adres kan aflezen... Om nog meer de aandacht te vestigen op vermelde parkeerplaatsen, zal door de Leedse technische dienst, naast het parkeer verbod (dat vooraan elke parkeerplaats werd gezet) ook op het grondvlak een toegankelijkheidsteken ge zet worden. De andere au tomobilisten blijven er liefst afook al is dit soms moei lijk! RDV Het is zover: het kasteel van Mesen werd aangekocht. De prijs schommelt rond de 38 miljoen, waarvan de gemeente Lede een vijf miljoen voor haar rekening neemt. Nu is het eerste (zeer noodzakelijke) werk, de herstelling van de daken. Indien Openbare werken woord houdt, kan de wan delaar te Lede binnenkort genieten van een mooi park. Hopelijk wordt het reeds in de lente opengesteld voor het publiek. De winkeliers die vorig jaar deelnamen aan de Leedse Eindejaarstombola (die een reuze-sukses werd!) krijgen eerstdaags het bezoek van een van de inrichtende ver enigingen: het N.C.M.V. of de V.T.B.-V.A.B. Gebeurlijke nieuwe kandidaten gelieven kontakt op te nemen met Herman Clinckspoor, Hoogstraat 87 (70.28.93) of met Roger Quintijn, Nieuwstraat 19 (70.01.71) beiden te Lede. Op eenvoudig verzoek worden alle gewenste inlichtingen verstrekt De jongelingen van Belgische nationaliteit, geboren in 1963, die op 15 november aanstaande nog geen bericht hebben ontvangen (model 6) van hun ir. chrijving op de militielijsten (lichting 1982) zijn gehouden deze inschrijving onverwijld aan te vragen bij het bestuur van de gemeente waar zij op 1 oktober 1979 in de bevolkingsregisters inge schreven waren. Zij zullen aldus voorkomen «wederspan- nelingen» te worden... Overmorgen start de 11.11.11. - aktie te Lede. Door een aantal vrijwilligers zal een deur aan deur postkaarten verkoop georganiseerd worden. Hopelijk krijgen deze mensen (die zich belangloos inspannen) de gemeende medewerking van iedereen. Wat betekent inderdaad 50 frank voor een inwoner van een rijk en beschaafd land? Voor de ontvangers, de mensen van Karanjavane in India betekent het echter een hele steun. Daar hoopt men met de gekregen gelden een school te kunnen bouwen. Meer over het projekt, elders in ons blad. Wie geïnteresseerd is in «werken met en voor de jeugd» kan zich kandidaat - monitor of monitrice stellen. Het volstaat om even een briefje te schrijven aan Jo De Smet, Gentse Steenweg 23 te 9262 Vlierzele. Een telefoontje mag ook: 21.88.38 of waarom niet: gewoon even binnenwip pen! Men krijgt er zonder enige verplichting alle mogelijke inlichtingen én een gratis abonnement op het maandelijks tijdschrift «Speelmolenpraat». Wat zou je riskeren? Doen! De Oudleerlingenbond van het Leedse Sint- Maartenskollege hield vorige week een tweedaagse boekpn- en platenbeurs. De vooropening was voorzien op vrijdagavond. Een knapenkoor moest het geheel opvro lijken. Wat de belangstelling betreft hadden de organi satoren zich vergist Oe algemene interesse voor het hele gebeuren lag ook laag. Vermoedelijk geeft Sint- Maarten liever ingewikkelde elektronische spullen dan boeken of platen! De uitreiking van de prijzen van de tekenwedstrijd gaf in de namiddag wel een massa volk, maar niet de gewenste kas-inkomsten! Toch was er een ruime keuze aan boeken... t In deze periode, op voorwaarde een zonnige dag te treffen, naar Neigembos in herfsttooi trekken is een unieke belevenis. Van Aalst is het gemakkelijk, en snel, te bereiken via de omleiding rond Ninove waar men richting Brussel uitkiest en dan rechts richting Halle om via Meerbeke het bos waarover U waarschijn lijk reeds veel meer hebt gelezen dan U er van gezien hebt links van de baan te bereiken. Een wandelwegen net wordt er aangelegd en om de schadelijke gevolgen van al te zware bezoekersdruk af te weren mag men deze wandelpaden niet verlaten. In het bos zelf worden slechts werken uitgevoerd in het kader van behoud en verbetering van de natuurwetenschappelijke waarde. Zo zal een weide in het bos behouden blijven als weide teneinde ook deze biotoop te kunnen bewaren. ■te jubilarissen omringd door hun familie. (Rik) Het Neigembos is 65 ha groot en 39ha 25a ervan is bezit van de staat. Het is als het Meldertse Kravaalbos een relikt van het vroegere Kolenwoud waarover Cae sar reeds schreef. Rond 1770 was het bos volgens de bekende Ferrariskaart tot zijn huidige begrenzing reeds beperkt. Bij de plaat selijke bevolking was het toen gekend als «Haken- bosch». Tot in 1975 was het bos ei gendom van de familie De- scantons de Montblanc maar toen men er zware houtkappingen wilde uit voeren ontstond bij de openbare opinie zware be roering Wegens zijn grote land schappelijke waarde werd bijna heel het bos bij K.B. van 30.9.74 als landschap geklasseerd en op 17.10.74 werd het in uitvoering van de wet op het natuurbehoud «ten algemenen nutte» on teigend. De deklaag uit het kwartair tijdperk, overwegend zand- lemig, is op weinig plaatsen meer dan één meter dik. In de laagste gedeelten, in de vallei van de Prindaalbeek, ontspringen tal van bron nen. De zeer gedifferenti eerde groeiplaatsfaktoren geven aanleiding tot een gevarieerde fauna en flora. Het bos heeft daardoor een hoge natuurwetenschappe lijke waarde. Globaal gezien kunnen worden onderscheiden enerzijds het goudveil- essenbos op bepaalde plaatsen nogal verruigd en waarin ook nogal wat popu lier voorkomt en anderzijds het atlantisch eiken- haagbeuken bos op de hel lingen, Op zure en zandige bodems ontstaat na kaal- kap een berken-eikenbos en bij verdere degradatie evoluert het naar heide. Bij volledige inventarisatie konden niet minder dan 254 plantensoorten worden waargenomen. Ook qua vogels, vlinders, kevers, amfibieën en reptie len is een grote diversiteit waar te nemen. 40 vogel soorten broeden er. het aantal vlinders ligt met 184 soorten uit 14 families bo ven de goede middelmaat en het aantal keversoorten klimt er tot 265. Vuursalamander en hazel- worm vinden in dit bos nog een van de laatste schuil plaatsen van de provincie. Het huidige staatsbos is een beukenbos (81%) ge mengd met eik (5%) en es (5%). Tengevolge van het overwicht van de beuk is er wel een tendens naar ho mogenisering en gelijkvor migheid. Ofschoon de beuk gemiddeld veel jonger is (38 77 jaar) groeit hij zeer snel aan en loopt de eik met een gemiddelde ouderdom van 59 tot 139 jaar) snel in. Om de landschappelijke be tekenis van het bos en zijn biologische rijkdom te be houden wordt getracht naar een evenwichtiger struktuur en een grotere rijkdom aan boomsoorten. Oordeelkun dige kappingen zijn daartoe vereist, een deze gespreid over een lange periode om de eik, de es en andere loofhoutsoorten te bevoor- deligen tegenover de agressieve beuk. Voor inlichtingen kan U steeds terecht in het Boswachtershuis, Culve- straat 9 te 9580 Idegem. Tel. 054-50.06.68. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 17