ETIENNE VAN ROY KLUBKAMPIOEN Hulde aan nationaal kampioene Hilde Van den Steen Prachtig St-Maartenfeest te Hofstade STREEKNIEUWS Meidert STREEKNIEUWS Gijzegem STREEKNIEUWS Herdersem STREEKNIEUWS Hofstade STREEKNIEUWS Moorsel 1 De Voorpost- 9-11-1979 - 19 Zoals de andere Herdersemse wielertoeristenklub «De Rode Duivels» waarover weer elders in dit blad huldigde ook W.T.V. «Chambrol» in het lokaal «'t Klubhuis» aan de Kouterbaan haar kampioen. Met een afstand van 1714 km, wat zo ongeveer kan overeenstemmen met een trip Herdersem - Bor deaux en terug, werd Etienne Van Roy klubkampi- oen. Naast een prachtige beker geschonken door voorzitter Achiel Van Roy mocht hij eveneens het Aalsterse stadsplaket ontvangen uit handen van eerste schepen Eddie Monsieur, schepen voor sport, jeugd, vrije tijd en gezinszorg. Hierbij dan het klassement naar de afgelegde af stand: 1. Etienne Van Roy 1714 km; 2. André Van der Maeten 1659 km; 3. Luc Van Den Bossche 1652 km; 4. Rik Roothooft 1582 km; 5. Stef Willems 1537 km; 6. Kamiel Van den Bossche 1524 km; 7. Freddy Beeckman 1380 km; 8. Herman Wouters 1207 km; 9. William De Grom 1138 km; 10. Clement De Wolf 1055 km. Voor de maaktijd waren er ruim 70 inschrijvingen. Öp het menu: aperitief, tong in madeirasaus, tomaten- roomsoep, varkensgebraad met groentenkrans en kroketten, koffie, en gebak, een pintje. «Chambrol 1980» start op vrijdag 14 maart, aanvang van het nieuw seizoen, met de traditionele Mossel souper gratis voor de leden zoals trouwens ook het feestmaal. Aanloopritten hebben reeds plaats op zondagen 16, 23 en 30 maart telkens vanaf 9.30 uur. Het eigenlijke kampioenschap wordt echter verreden vanaf zondag 6 april tot en met zondag 28 september. Nieuwe leden zijn steeds welkom. Het lidgeld be draagt 250 fr en daan/oor is U verzekerd en kan U deelnemen aan feestmaal en mosselslag. Inlichtingen graag in het lokaal. LH Na de piëteisvolle herdenking met Allerheiligen van overleden stichters, bestuurs- en werkende leden met inzonderheid de in het laatste werkjaar afgestorvenen Petrus Verhaegen, Louis Meert, Oscar Van Nuffel, Ar thur Everaert en Alfons Arts volgt de plechtigheid van de herdenking van de wapenstilstand met hulde aan het monument, eucharistieviering en optocht naar het kerkhof. Op zaterdag 17 november in het stadhuis zelf gaat een is er echter een aangena- receptie door ter ere van de mere aktiviteit, nl de hulde kampioene. Te 15,30 uur aan Nationaal Majorette- volgt dan op de Grote Markt kampioene Hilde Van den in het kader van de markta- Steen met het Majoretten- nimatie, een grootse show. bal. 's Avonds, vanaf 20 uui in Te 14,50 uur is er te Aalst zaal «De Kletser, elfde ma- een optocht naar het stad- jorettenbal met gratis toe huis vanuit de Pontstraat en gang voor alle aktieve leden van de Harmonie. Toe gangskaarten kosten 50 frank en worden door de majoretten ten huize aan geboden. Aan deze kaarten is een gratis tombola ver bonden. Verder is er een vliegende sneltombola. Op zaterdag 24 november nemen verschillende Her dersemse majoretten deel aan individuele majorette kampioenschappen te Ser- aing. Start aan het lokaal te 9 uur. Bij terugkomst, voor wie zulks wenst, bezoek aan de Chocolaterie Calle- baut. Op zondag 25 nov. is er dan het jaarlijks St. Ceciliaf- eest. De Mis wordt opge luisterd door de harmonie en na een optocht richting Wieze en een show volgt het banket met Zeevruch tencocktail, roomsoep, ko- ninginnehapje, gebraad «Orloff» met champions en kroketten waarna koffie en Tijdens het banket worden eretekens aan ver dienstelijke leden uitgereikt. LH Op zaterdag 3 november 1979 organiseerde de Hof- staadse jongensschool haar jaarlijks feest ter gele genheid van Sint Maarten. De organisatie ging door in de zaal Danny aan het Lindeveld te Hofstade. De oor spronkelijke bedoeling was geweest de zaak te laten doorgaan in de turnzaal van de jongensschool zelf, maar toen het aantal ingeschreven deelnemers tot ruim boven de driehonderd begon uit te stijfjrn zagen de organisatoren zich verplicht om uit te kijKen naar een andere behuizing die minstens twee maal zo groot diende te zijn. Vaderlandse plechtigheden zonfag 11 november 1979: herdenking van de wapenstil- id. lOuur: H. Mis gevolgd door Te Deum in de Sint-Martinuskerk. la de mis optocht begeleid door de Koninklijke fanfare Vreugde en Vrede» naar de begraafplaats langs de Dorpstraat nde Meerstraat. Aan het monument der gesneuvelden: Naam- (roeping der gesneuvelden door de afgevaardigde van de Va- trlandse verenigingen. lloemenhulden, uitreiking van eretekens. Optocht langs de (outcrbaan en Kapelleommegang. V Sint-Maarten _0pzaterdag 10 november 1979 komt Sint-Maarten per helicop- trrond 16 uur geland rechtover café «De Uil». Uitdeling van Doep aan de kinderen tussen 16 en 18 uur. lenner Wilfried Van Wesemael verwelkomt de Sint. k Uiltjesvrienden )p zaterdag 10 november in zaal «De Uil» stationstraat 62. tieijGroot sportbal met optreden van TV-vedette Theo Van Den ossche. Eregasten: Jan Raes, wereldkampioen wielrennen; filfried Wesemael, winnaar Ronde van Zwitserland; en andere loegmaats. Mrest: The Swinging Band met zanger Elvin Star. nkom bal: 60 frank. laar aanleiding van het jaar van het kind: gratis uitdelen van ttoep tussen 16 en 18 uur door Sint-Maarten, aan de kinderen an Gijzegem van 1 tot 11 jaar. Dit eveneens in zaal «De Uil». De namiddag bestond in feite uit drie delen. Een kof fietafel om mee te begin nen, een poppenkast om mee verder te gaan en de komst van Sint Maarten om mee te eindigen. Hoewel er diende ingeschreven te worden waren er toch nog enkelen die de mening toe gedaan waren dat er waar zo een hoop volk bijeen is, er nog altijd eentje bijkan. Dat was inderdaad het ge val zodat vlug nog ergens een tafel, enkele stoelen en wat tassen dienden bijge bracht te worden. Te laat komen is meestal niet voor delig, maar deze laatko mers hadden nu toch het ge luk'een plaats toegewezen te krijgen die, moest de zaal een schouwburg geweest zijn, zeker in de duurste prijsklasse zou gevallen zijn. Het gedraai en gekeer van de tientallen auto's zorgde ook voor een onge val waar drie personenwa gens bij betrokken waren. Gelukkig bleef het bij in el kaar gehaakte schokbre- kers en gebroken richting aanwijzers. Vermits de le verancier van speelgoed nog de zelfde middag zou langskomen was het wel licht het juiste ogenblik om eventueel een nieuw ach- termistlicht te bestellen. Er moet dan in dat geval wel worden van uitgegaan dat de wagen het speelgoed is van vele volwassenen. Al leen blikschade dus maar toch voldoende om de poli tie handenvol werk te be zorgen. Toen de tassen waren vol geschonken werd het ietwat stiller omdat alle monden hun bezigheid hadden met het verwerken, langzaam maar zeker, van de stapels boterkoeken die op regel matige afstanden op de ta fels waren neergezet. De peters, meters, nonkels en tantes die zich tussen de aanwezigen bevonden hadden het onmiskenbaar gezellig onder elkaar. De schoolgaande jeugd echter had onder het knabbelen meer oog voor wat anders, namelijk voor de poppen kast die ondertussen werd opgesteld. Langer dan een half uur werd hun geduld echter niet op de proef ge steld. De Heer Paridaens nam het woord om de voor stelling aan te kondig ;n. Toen hij medewerking vroeg om het papier van de tafels te verwijderen leek zijn verzoek op het sein waarop allen al uren had den zitten wachten. In min der dan een oogwenk was het papier in stukken gerukt en verdwenen. Een derge lijke medewerking in de klas zou zonder twijfel uitmon den in het behalen van de hoogst mogelijke cijfers. Toen de tafels aan de kant stonden en de stoelen in de plaats waren gezet kon er van wal worden gestoken om het publiek in de juiste sfeer van spanning en af wachting te brengen, onder andere door het zingen van enkele liedjes. Het verhaal dat door het poppentheater «De troubadours» werd ge bracht kan in enkele woor den worden samengevat. Het is de droevige geschie denis van het oude groot moedertje dat zonder werk is en zodanig op zwart zaad zit dat het haar niet mogelijk is om de huur van haar ne derige woonst te betalen. De huisbaas, natuurlijk een personage van het hard vochtige type, laat zelfs haar bed weghalen terwijl Jan Klaas, de helpende hand, naar het gemeente bestuur is om alles in orde te brengen. Het verhaal kan tot op ze kere hoogte met succes aan de werkelijkheid worden ge toetst. Er zitten elementen in van werkloosheid, wo ningnood, bestaansmini mum en dergelijke meer. Al lemaal werkelijkheidsechte gegevens dus. Alleen een gemeentebestuur dat zo een probleem op slechts enkele dagen voor elkaar weet te brengen is in zekere mate een wat wereld vreemde toestand die niet kan worden teruggevonden in het leven van elke dag. De aandacht verslapt op geen enkel moment het geen te danken is aan een omstandigheid waarop reeds meer dan eens de aandacht werd gevestigd. Het publiek heeft medezeg genschap in de aktie die zich op het toneel ontwik kelt een aktie die zonder die" inspraak geen voort gang zou kunnen vinden. Het woord inspraak is ech ter niet goed gekozen om het ja-gehuil en nee-gebrul uit 200 kelen weer te geven. Het meeleven is zelfs zo groot dat een paar toe schouwers op de voorste stoelen zich schijnbaar moeten inhouden om die onsympatieke huisbaas geen oplawaai te gaan ver kopen als hij hen probeert op zijn kant te krijgen met de belofte van een stuk choco lade. Daarin heeft hij zich nogal vergist. Een kinder hand was misschien vroe ger gauw gevuld maar te genwoordig is daar al wat meer voor nodig dan een dom stuk chocolade. De scène in het bos tijdens de welke jacht wordt gemaakt op de huisbaas is een van de hoogtepunten van de voorstelling. Als de gevan genneming eindelij keen feit is stijgt een overwinnings- kreet op uit de zaal en zwaaien er gebalde vuisten in de 'lucht alsof de goede afloop een persoonlijk wa penfeit is. Het tweede hoogtepunt van de namiddag was ontegen sprekelijk de komst van Sint Maarten. Amper was de voorstelling van De Trou badours afgelopen of er werd koortsachtig rondge zegd dat de Heilige in de buurt zou zijn gesignaleerd. Inderdaad, in tegenstelling tot wat bij de meeste hoge heren gebruikelijk is laat de sint niet op zich wachten, maar komt omstuwd door een bende geestdriftige kinderen de zaal bin nen. In feite komt een hei- Jige niet binnen, hij schrijdt binnen. Hij wordt er tamelijk lang verwelkomd met een reeks liederen met begelei ding van piano. Glimlachen en wuivend echt een hei lige die zijn vak volledig on der de knie heeft neemt de goede man de lange blijk van hulde in ontvangst. Hij sprak zijn dank uit over de verwelkoming en beloofde er zeker rekening mee te zullen houden op het ogen blik dat hij zijn ronde zou doen. Zwarte Piet, kompleet met register, boezemt ont zag in bij diegenen die nog niet volledig tot de jaren van verstand zijn gekomen. Wanneer alle kinderen een geschenk hadden ontvan gen uit de bodemloze zak en nadat de Sint zich min zaam had onderhouden met enkelen van hen werd hij uitgeleide gedaan. Dat betekende evenwel nog lang niet het einde van de avond die nog wel lange tijd zal verder gezet zijn in een echt gezellig samenzijn. A.D.B. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end Lena en Edward Van den Broeck- Ebraert. Spullenhulp Spullenhulp bedankt langs deze weg alle medewerkers aan de omhaalaktie van verleden week. Wapenstilstand Herdenking van de wapenstilstand wordt gevierd op 11 novem ber, dit jaar op een zondag. Start aan lokaal Constant Van den Broeck te 9.15 u. en optocht met de Fanfare St.-Cecilia naar de kerk alwaar mis voor de burgerlijke en militaire slachtoffers van beide wereldoorlogen. Na de mis plechtigheid aan het monu ment met toespraken, o.a. door schepen Anny De Maght. Voor de oudstrijders die meevieren wordt er dan getafeld in zaal Van den' Broeck en worden oorlogsherinneringen opgehaald. Jongensschool Etentje-Uit in de gemeenteschool op zaterdag 17 en zondag 18 november met op het menu kotelet (met sla en tomaten), stoverij of vol-au-vent, alles met frieten. Er is ook een kinderschotel. Steünkaarten die aan huis worden aangeboden worden bij het eetmaal in mindering gebracht. Zitdag Op dinsdag 13 november houdt schepen Anny De Maght in het Meiderts dienstcentrum zitdag van 18.30 tot 19.30 u. Poppenkast Voor de tweede maal komt het Reizend Stadspoppentheater naar Aalst en dit op zondag 25 november in de turnzaal van de jongensschool. Gebracht wordt «De Schat van Koning Swieber ling» met «Kwik» inde hoofdrol. Swieberling heefteen onmete lijk fortuin vergaard maar weet er geen blijf mee. Als Kwik raad geeft wat met het fortuin kan worden aangevangen krijgt hij het met een stelletje dieven aan de stok die het op de schat gemunt hebben. Kinderjaarmarkt Na het sukses van de Kokerij-jaarmarkten, dit jaar enigszins geremd door het barslechte weder, voorzien de organisatoren voor volgende zomer een typische kinderjaarmarkt met zeer interessante prijzen. Groot Mosselfestijn In de zaal Constant Van den Broeck had verleden zaterdag en zondag een groot mosselfestijn met frieten plaats ten voordele van voefbalklub «Eendracht Meidert»Zowel op zaterdag als op zondag kwamen er zeer veel «eters» zodat bijkomende voorra den moesten worden besteld. Kordaat op kop! Na de overwinningen van beide Meldertse ploegen, Thor - Kerksken 3-2 en Schellebelle - Eendracht 1 -2 en de nederlaag van Herzele tegen Meerbeke met 1-4 staan beide Meldertse ploegen vooraan. Eendracht met 17 en Thor met 15 punten? Herzele en Terjoden volgen met 13 punten, allen met hetzelfde aantal matchen. öeopbrengst bedroeg 27999,50 fr. op het Dorp en 28095,75 fr. Ne Stevenskapel. Totaal 56095,25 fr. Telling mishoorders lussen haakjes de korresponderende aantallen in 1977) aterdag 19 u.: 264 (248); zondag 8 u: 136 (173); zondag 10 u: 225 (260); zondag 17.30 u; 176 (230). Totaal 801 (911waarvan <8 (78) niet-parochianen, Stevenskapel: zaterdag 18 u: 281 (231); 20 u: 187 (137); zondag 9 u: 219 (205). Totaal 687 (573) waarvan 191 (105) niet-parochianen. Totaal voor heel Moorsel: 1488 (1484) waarvan 239 (183) niet- parochianen. Kaar het Toneel: SW Moorsel gaat weer naar een opvoering van Baardegems •Hoop in de Toekomst». Vertrokken wordt op zaterdag 17 no vember te 14 uur stipt aan het lokaal voor de opvoering van het gjlachsukses van Claude Magnier «Oskar» dat onlangs nog op de "beeldbuis kwam. Voor toegangskaart en autocar betaalt u 80 fr. ie te schrijven bij raadslid Louis Saerens, Natalie De Pauw, Suzanne Baert, Amelie Van Damme of Maria De Meyst. T-tensant Jeugdklub «De Schroevers» organiseert met DJ James op zondag ij november in zaal Katholieke Kring in de Nieuwstraat vanaf 20.30 u een T-Dansant. Inkom 40 fr. Er is een gratis tombolatrek- tag op de nummers van de ingangskaarten. Verstandig Huishouden .A.V. organiseert een vijfdelige lessenreeks over dit thema. De lessen hebben plaats 's maandags van 131 tot 16 uur in het Parochiehuis. Eerste les op maandag 19 november. Prisj 100 fr. met-Leden betalen 200 fr. Inschrijven bij KAV-leden. Koorconcert op zaterdag 17 november 1979 in de zaal van het Patronaat, Kerkstraat Hofstade om 20 uur. Het vrouwenkoor «Sing het Vro» onder leiding van de heer Herman Timmerman richt een koorzangavond in waaraan me dewerken: het lokale kinderkoor «De Edelweisjes» o.l.v. Fran- goise Bayens, en het gemengd koor «Canticorum» uit Moorsel o.l.v: Rudi Tas. Hilde Jacob, viool; Christiaan De Raes, piano; Iwein Timmer man, dwarsfluit. Kaarten aan 50 ff. zijn te bekomen bij de leden. Vaderlandse Plechtigheden op ;ondag 11 november. Herden king van de wapenstilstand. Om 10 uur: H. Mis gevolgd door Te Deum in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk. Na de dienst aan het monument van de oor logslachtoffers: Bloemenhulde, uitreiking van eretekens. Optocht naar de begraafplaats via Kerkstraat en Bergweg. Op de begraafplaats, rondgang langs de graven der oorlogslacht offers. Golfbiljart in zaal «Ons Huis» Steenweg op Aalst 8, Hofstade. Officieel kampioenschap golfbiljart der beide Vlaanderen op vrijdag 9 november te 19 uur: schiftingen, op zaterdag 10 november te 15 uur: schiftingen. Finale op zondag 11 november 1979 te 15 uur, Eén organisatie van de federatie Aalst B.G.B. Iedereen van harte welkom. Wijnavond in zaal «Welkom». Hoogstraat 70, Hofstade op vrijdag 9 november 1979 om 20 uur. Gratis proever van Bor deaux wijnen van huis P.V.B.A. Durovin. Toneel Vast als Eik brengt op 14, 15 en 16 december 1979 «Daar gaat de bruid» van Cooney en Chapman. Zaal Patro naat. Dansavond. IDe Wielertoeristen Rudy Van Impevrienden richten een eerste grote dansavond in op zaterdag 24 no vember in de zaal «'t Duifken» te Hofstade. Begin om 20 uur. Gast vedette: Jos Martin en Orkest. Animatie-conferancier: Jo Voorverkoop 50 ff., aan de zaal 60 fr. Gratis tombola, iedereen welkom. Nachtbal in Zaal «Welkom», Hoogstraat 70, Hofstade. Ten voordele van F.C. The Ladies Kickersklub 't Schuurken. Met het gekende orkest Harry Grey and the Dixies. Aanvang 21 uur, inkom 100 fr, voorverkoop 80 fr. Tafelvoetbal op zaterdag 10 november 1979 in café Schuurken, Zijpstraat Hofstade. Kampioenschap van de Denderstreek. Vijftigjarigen vieren op zaterdag I december 1979 in zaal Wel kom, Hoogstraat. Het programma: 19 uur H. Mis in de Paro chiekerk. 20 uur feestmaal: aperitief, hors d'oeuvre, crème par- mentier, pintade archiduc, ijstaart, koffie. Na het feestmaal amusement met discobar en speciale melodieën uit vroegere tijd. Bijdrage: 800 fr. te storten op rekening 000-0890834-83 van Mertens Willy, Guido Gezellestraatl7, Hofstade. A.T.B. De Natuurvrienden, afdeling Aalst. Op zaterdag 15 december 1979 grote filmavond over goedkoop toerisme. Begin 20 uur. Gratis toegang voor iedereen. Bij Jef en Clotilde, Blek testraat 41A Inlichtingen ter plaatse, tel. 77.73.67 77.85.87. De Sneltrappers op vrijdag 23 november 1979 in café Volks huis, Blektestraat 41 om 20 uur. Huldiging van de kampioen van de wielertoeristenklub De Sneltrappers. Iedereen welkom voor het souper. Leden gratis, niet-leden 400 fr. Inschrijven in het lokaal. SVV Hofstade. De gepensionneerdenbond organiseert een uit stap naar de ijsreveu in het sportpaleis te Antwerpen op 9 november 1979 te 18 uur30. Prijs: 350 fr. per persoon, kinderen tot 14 jaar 225 ff. Teater. Het stadspoppentheater van Aalst voert op: «De schat van Koning Swieberling». In de gemeentelijke jongensschool, Zijpstraat 49. Op zondag 18 november 1979. Aanvang 10 uur. Toegang 30 fr. Schaakavond lOp vrijdag 9 november te 20 u. schaken by «De Toren» in café St.-Antonius. Wandeling Op zondag 11 november met de VTB-afdeling in samenwerking met Bloso wandeling te Wieze. Start bij de kerk te 14 u. A. De Cockstraat Voor aanbesteding van riolerings- en wegeniswerken in de Al fons De Cockstraat werd zopas de oproep verspreid. De werken worden geraamd opeen uitgave van ruim 18 miljoen. Een nieuw aangepast wegdek mag dus worden verwacht. BSP Met de bedoeling alle deelgemeenten aan te doen wat een meer demokratische werk stimuleert opende Herdersem de rij. Het BSP-bestuur Groot-Aalst was immers te Herdersem te gast en werd voor de gelegenheid uitgebreid met de plaatselijke be stuursleden. Bedoeling is ook werkgroepen op te richten die bepaalde thema's zouden behandelen. De werkgroep «ruimte lijke ordening» ging reeds van start. Bdotting Uitslag van de eerste wedstrijd van het seizoen 79-80: 1Fr. Peirlinck 3392, 2. Ad. Van Cauter 2390, 3. Fr. Moeyer- soen 3332,4. Hil. Coppens 3321, 5. Kam. V.d. Bossche 3278, 6. A. Pieters-Buyle 3232, 7. Dom. De Wit 3133, 8. Fr. Portier 3107, 9. Rich. V.d. Meersche 3041, 10. Fr. Put 3036. WTC Rode Duivels hielden klubfeest De vijfde kampioeneviering van WTC «Rode Duivels» werd meegemaakt door een tachtigtal leden en simpatisanten. Na een mosselfestijn volgden film- en diavoorstellingen over het spor tieve gebeuren in de klub sinds haar ontstaan. Bij de erop volgende tombaloa werd de hoofdprijs, uiteraard een koersfiets, gewonnen door Freddy Moyersoen uit de Aalsterse Botermelk- straat. Zoals vorig jaar trouwens werd volgens een klassement met het aantal afgelegde kilometers de titel in de wacht gesleept door Nicole Perdaens en Jos Saeys die van bij de aanvang de leidersplaats deelden. Op de derde plaats kwam dan Viktor Vonck, een titelpretendent voor volgend jaar. Voorzitter Alois Van den Bossche, provincieraadslid, overhan digde aan beide kampioenen een prachtige sierbeker geschon ken door dc minister van het Vlaamse Gewest, Mare Galle. Ook de derde mocht een dergelijk exemplaar in ontvangst nemen, dit geschonken door minister Willy Calewert De klub voegde er dan nog een paar transistorradio's bij en flessen schuimwijn die dadelijk werden ontkruit zodat iedereen aan zijn trekken kwam. Ook de andere leden werden op een geschenkje en een pintje getrakteerd. jf De gratis-prijsvraag kwam ten goede aan Rudy Van Hende die met de mooie thermosfles zijn aanstaande bruid plezierde. Met ee dansavond werd deze gezellige dag besloten. Voor nadere inlichtingen over de WTC «De Rode Duivels» kan U terecht bij Freddy Portier, Kapelleommegang 14. St.-Maarten Bij de Davidsfondsleden en in huize Denderrust wordt de Sifé verwacht op vrijdag 9 november. Davidsfonds Op 30 november is er dan een gespreksavond georganiseerd door het Davidsfonds. Mare Gevaert spreekt over «Achter de schermen van het nieuws». Interessant! St.-Maarten VTB St.-Maartenfeest te Affligem Wandeling vanaf 18 uur aan de abdij met uitgeholde bieten. Te 20 u. ontvangst door St?»- Maarten met gevolg.

De Voorpost | 1979 | | pagina 19